68s'8 JAARGANG M* AND AG 19 DECEMBER 1927 No. 20787 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel voor advertentic-n uit Leiden en plaatsen waar agentschappen vaD ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere advertentiën 35 Cts per regel Kleine Advertcntién uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30 Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2 36. per week0 18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSfE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter algemeene kennis, dat door hen de beslissing op het verzoek van: a. de N.V. Leidsch Dagblad om vergunning tot het uitbreiden van de drukkerij in het perceel Witte Singel No. 1. kadastraal bekend Ge- meente Leiden. Sectie M. No. 36G9 en h. J. Kleine om vergunning tot het oprichten van een fabriek voor het vervaardigen van ma trassen. bedden en bedvlokken in het per ceel Stationsweg No. 47 a. kadastraal bekend Gemeente Leiden Sectie L. Nis. 320, 321 en 322, is verdaagd. 2910 A. VAN DE SANDE BAKHUI.IZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 19 December 1927 DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dal H. J. W. Lodewijks te Amsterdam, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden drank, ande ren dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Nieuwe Rijn 19. 2911 A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 19 December 1927. DE IJSBAAN GEOPEND. Gistermorgen te elf uur is de baan der Leidsche IJsclub voor het publiek open gesteld en op dezen prachtigen winterdag hebben honderden en nog eens honderden er naar hartelust van genoten. Vooral in den voormiddag was het ijs niet al te best, maar dank zij de groote drukte werd de sneeuwlaag er al spoedig afgereden, zoodat het des middags al aanmerkelijk beter ging. Zooals altijd was de baan gister avond gesloten, doch hedenmorgen te tieiP uur begon het heerljjke feest van het \js opnieuw. Moge het nog een poosje duren JUBILEUMSTENTOONSTELLING VEREENIG1NG „OUD-LEIDEN". Tentoonstelling van Leidsche Topograiie. Zaterdagmiddag om vier uur had in het Museum „De Lakenhal" de opening plaats van een tentoonstelling die de vereeniging „Oud-Leiden" daar naar aanleiding van haar vijf-en-twinlig jarig jubileum heeft ingericht en die gewijd is aan de topografie van onze stad. Zij beslaat uit een verzameling platen en prenten afkomstig uit een particuliere verzameling en betrekking hebben op Leiden en omgeving. Bij de openingsplechtigheid heeft prof dr. L. Knappert, voorzitter der Ver. „Uud-Lei- den" een rede gehouden, waarin hij de ge schiedenis heeft geschetst van deze vereeni ging sedert haar oprichting in 1902 in een bijeenkomst ten Stadhuize die op initiatief van de heeren prof. Blok en mr. dr. Over- voorde, was belegd. Spr. wees op de ver diensten der vereeniging en op heigeen zij had gedaan om de kennis van Leiden in vroeger dagen te verrijken. Hij wees ook op de uitgave der-Vereeniging, het Leidsch jaar boekje, op de excursie en de voordrachten door haar gehouden. En spr. deed daarbij uitkomen dat de ge schiedschrijver de Vereeniging zeker dank baar zal zijn voor-de navorschingen die men in de afgeloopen vijf-en-twintig jaren heeft verricht, zooals het nageslacht dankbaar zal zijn voor de oude dingen die men heeft we ten te krijgen uit handen van vandalen, die ze wilden sloopen ten koste van moderne eischen van het verkeer, enz. Veel, aldus ging spr. voort, van oud-Leiden is verdwenen, ofschoon het niet altijd noo- dig was geweest. Aan den anderen kan heeft de vereeniging ook kunnen voorkomen, dat vele belangrijke historische gebouwen e. d. het oude gymnasium, de demping van de Mare enz. geofferd werden. Het verheugde spr. zeer, dat in de laatste jaren het behoud van oudheden meer de aandacht van de overheid heeft gekregen en deze tentoonstel ling heeft dan ook ten doel de verlevendi ging van den historischen zin onder onze stadgenooten. Machtig veel schoons van Oud-Leiden is tot dusver verbolgen gebleven in de portefeuilles van het gemeente-archief en deze tentoonstelling zal die weer onder het bereik van hpt publiek brengen. De Burgemeester, mr A. van de Sande Bakhuijzen vervolgens het woord nemende, zeide kort te zullen zijn Al is aldus spr. prof Knappert pessimistisch ten opzichte van de belangstelling voor de historie, spr. hoopte toch, dat de vereeniging „Oud-Lei- den" ook in de toekomst met succes werk zaam zou blijven. Voor een schoonheids commissie voelt spr. niets, maar een veree niging als „Oud-Leiden" kan steeds het ge meentebestuur uitstekend van advies dienen en waakzaam blijven over oude monumen ten van de stad en over het stadsschoon in het algemeen. Daardoor zou kunnen worden voorkomen een „herreur" als aan de Aal markt herrezien is (de burgemeester doelde bierbij op de kubus van de firma v. Nelle). Met den wensch dat deze tentoonstelling een goede propaganda voor Oud-Leiden moge zijn, verklaarde de burgemeester de tentoon stelling geopend. Bij de plechtigheid waren tegenwoordig de rector-magnificus, prof. dr. Wensinck en de secretaris van den academischen senaat, prof. mr.. jhr. Van Eijsinga, als vertegen woordigers der Leidsche Universiteit; de garnizoenscommandant Overste Kist; prof. P. J. Blok, namens de commissie voor „De Lakenhal"; de museumdirectie, de heeren mr. Overvoorde en Coert; de heer J. J. van der Lip namens het Studentencorps, mej. A. E. Chavannes namens de Vereeniging van Vrouwelijke Studenten, mr. Slagter en mej. Coebergh namen9 de Leidsche Kunstveree- niging en vele anderen. HET ALTAAR DER OUD-KATH. KERK IN HET MUSEUM „DE LAKENHAL". Zaterdagmiddag heeft in „De Lakenhal" de officieele opening plaats gehad van de kapel van de voormalige Oud-Katholieke kerk aan de Hooigracht, die door aankoop in bezit der gemeente is gekomen en die na restauratie door den heer Coert thans is gereed gekomen. Wij hebben van deze kapel reeds in ons blad van 13 Augustus uitvoerige details ge geven, die men zich ongetwijfeld nog zal herinneren. Bij de officieele openingsplechtigheid, die plaats had op den zolder van het Museum, waar de Kapel is geplaatst, waren vele auto riteiten tegenwoordig. Wij noemen in de eerste plaats onzen burgemeester en de oud- burgemcester jhr. De Gijselaar; de wethou der,, de heer Aug. L. Reimeringer; de leden vari. de commissie voor De Lakenhal: prof. P. J. Blok, prof. Byvanck en ir. Bosman; dr. J de Gelder; mr. Slagter als vertegenwoor diger van de Leidsche Kunstvereeniging; directeur en adjunct-directeur van het mu seum, dr. J. C. Overvoorde en de heer Coert; de directeur van gemeentewerken, ir. Dries- sen enz. De Oud-Katholièke gemeente was vertegenwoordigd door den voorzitter, den heer Ghr. Kok en door pastoor Smit. Toen alle belangstellenden in de kapel bijeen waren sprak mr. Van de Sande Bak- huyzen. Spreker wees op de moeite, die het gekost had ora de altaarstukken in bezit 'te krijgen en te bewaren. Spr. wilde dank brengen aan allen, die het tot stand komen van de Oud-Katholieke Kapel in De Laken hal hebben mogelijk gemaakt. In de eerste plaats aan zijn voorganger, burgemeester De Gijselaar en aan wethouder Reimeringer, die steeds onvermoeid en met liefde voor De Lakenhal hebben gewerkt. Ook den adjunct directeur van het museum, den heer Coert, die het altaar, door den land des tijds in gebrekkigen toestand verkeerend, heeft ge restaureerd en de doode hand van oude schilders weer levend heeft gemaakt, bracht spr. dank, en tenslotte dankte spr. den heer Lagerwey uit Utrecht, die het tabernakel, het altaarvoorzetsel en een altaarschel in bruikleen afstond, den gemeenteraad en dc vrienden van het museüm, die den aankoop van het altaar mogelijk maakten. Spr. aan vaardt namens de gemeente dankbaar deze Oud-Katholieke Kapel. Namens de Oud-Katholieke gemeente te Leiden sprak daarop Pastoor Smit, die de erkentelijkheid betuigde van de oud-katho lieken in Leiden en van die in het geheele land. voor het feit, dat het gerestaureerde altaar der oude kerk een plaats heeft ge vonden in De Lakenhal. VEREEN. VAN BELANGSTELLENDEN IN DE LAKENHAL. Van de pauze die er werd gegeven ius- schen de opening van de Oud-Katholieke kapel en de opening der tentoonstelling ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Vereen. „Oud Leiden" maakte het be stuur en de aanwezige leden van boven genoemde vereeniging 'gebruik lot hel hou den van een huishoudelijke vergadering, onder voorzitterschap van prof. dr. A. W. Bijvanck. In deze vergadering maakte vooral de financieele toestand een ernstig punt van bespreking uit In verband daarmede werd besloten een vernieuwde actie aan te van gen tot het verkrijgen van nieuwe leden. Het leclental is n.l. teruggeloopen. In de in het bestuur ontstane vacatures werd door de benoeming van nieuwe leden voorzien. Ten slotte werd den leden medegedeeld dat het bestuur door aankoop in het bezit is gekomen van een groole teekening van den, den 16den December 1926 overleden schil der G. C. Haverkamp, voorstellende hel middenschip van de Pieterskerk. Dit stuk dal voor onze stad van bijzondere beteeke nis. zal in een volgende vergadering aan de commissie van „De Lakenhal" worden aangebeden. DE VERSTER-KAMER IN DE LAKENHAL. Toen de aanwezigen in de Lakenhal Zaterdagmiddag de kapel hadden bezichtigd noodigde de directeur, mr. dr. J. C. Over voorde hen uit, een vluchtig bezoek te brengen aan het kleine zaaltje dat zal wor den ingericht tot Verster-kamer. Dit zaaltje waarin nu reeds enkele der schilderijen van den grooien Leidschen meester de wanden sieren, bedoelt zijne nagedachtenis ook voor het nageslacht le vendig te houden. Alles wat het Museum van Verster bezit en wat later in het bezit van het Museum zal komen zal hier een plaa's krijgen. Het bijna knusse vertrek leent zich voor de opstelling van schilderijen uitnemend. Er moet echter nog heel wat aan gerestau reerd. De directie wil dit door het Museum personeel laten verrichten, straks wanneer de grootste drukte voorbij is. TENTOONSTELLING IN VEF.BAND MET DE GESCHIEDENIS VAN HET LEIDSCH STUDENTENCORPS. Half Januari a.s. zal in een der Pape zalen van het Stedelijk Museum De Laken hal vanwege het Leidsch Studentencorps een tentoonstelling worden gehouden van voorwerpen- bullen, penningen, vaandels, i enz., teekeningen, platen en geschriften, die betrekking hebben op de geschiedenis van het Corps van de oprichting af tot heden Een speciale commissie uit het Corps is met de voorbereiding van deze ongetwijfeld belangwekkende tentoonstelling belast. JAARFEEETVIERING VAN „RECHT EN PLICHT". In huize „Njjdam" vierde de Gem. Werk lieden-Vereeniging „Recht en Plicht", afd. van den Alg. Rond van Overheids-pcrsoneel, Zaterdagavond haar 2fste jaarve.g ider.ng. De leden waren met hun introducé's in groeten getale opgekomen, zoodat de zaal weldra geheel gevuld was. Te kwart over ach' opende de voorzitter, de heer J. Prevo, dit feestelijk samenzqn. H\j richtte een woord van welkom tot de afgevaardigden van het hoofdbestuur, de heeren v. d. Knaap en Daame, het-eere-lid J. H. Eleyie, de leden met hun dames en verdere genoodigden. De werkzaamneden van de vereeniging over dit jaar besprekende zeide hg, dat het een betrekke.y'K rustig vereen! gingsjaar is geweest; de vereeniging kan wel een paar #succesjes boeken, maar direct groot werk was er niet aan den winkel. Hij druiste den leden op het hart toch beter de gewone vergaderingen te bezoeken; deze feestver gadering is goed bezocht; waarom komt men ook niet beter op de ledenvergaderin gen, waar nuttig werk te doen is? H\j memoreerde nog even de benoeming van den heer Blaauw als directeur van Ge meente-Werken en sprak de verwachting uit, dat deze met zijn tijd zal medegaanhet bestuur heeft ai reeds goede ondervinding opgedaan. De voorzitter eindigde zjjn toespraak met allen 'n genoeglijken avond toe te wenschen. De heer v. d. Knaap ving aan met ook iets over het vergaderingbezoek te zeggen en wei speciaal tot de vrouwen; deze kunnen er ook wel het hare toe bijdragen, dat hun mannen ter vergadering kom.n, want wat daar besproken wordt is ook in haar belang en dat van het gezin. Vooral het komende jaar zal voor Leiden bciangrqk zgn: herziening van het Werkl.- reglement en een mogeiqke salaris-herzie- ning en vooral ten opzichte van het laatste moet de vereeniging paraat z\jn. Leiden toch staat op het laagste peil met het Icon, vergeleken bg andere plaatsen van dezelfde grootte als Leiden. Hij verdedigde ook sterk de neutraliteit der vereeniging, wees op het beginsel om als corporatie zich buiten politiek en godsdienst te houden en toonde het nut er van met voorbeelden aan. Wel wordt gezegd: neutraal is visch noch vleesch, maar toch zag hg in de toekomst neutrale organisaties groeien. Hiermede besloot hjj zijn met gloed uit gesproken rede. De voorzitter deelde nu mede, dat het 'bestuur voorstelde in de pauze een collecte te houden voor schoolkindervoeding, wat door de vergadering met applaus begroet werd. Volgens het programma bracht het jazz band-gezelschap onder leiding van den heer H van Wijk daarop eenige uitstekend uit gevoerde nummers ten gehoore en kwam daarna de heer v. d. Broek aan het woord. Er kan niet anders gezegd worden, dan da' deze goed werk heeft göleverd; ernstige levensliedjes en luimige voordrachten wis selden elkander geregeld af en hij wist de aanwezigen kostelijk te amuseeren. Ook de heer J. G. v. Heuzen wist er den gang in te houden met zjjn voordrachten Na afwerking van het programma dankte de voorzitter den heer v. d. Broek en het njuziekgezelschap voor hun verdienstelijke prestaties en riep hun een „tot weerziens" toe. Een hartelijk applaus volgde op deze woorden. Di gehouden collecte bracht f 6.671/2 op Dit bedrag zal worden aangevuld tot f10 uit de kas. Ook de tombola was een succes; vooral de dames genoten er van. Het bal, onder leiding van den heer P. Favier, had een vlot en prettig verloop en ongeveer half vier keerden al.en voldaan huiswaarts. HARMONIEORKEST „T. D/\ Zaterdagavond gaf bovengenoemd orkest in de Groote Stadszaal de 33ste uitaocring» onder leiding van den heer J Noordanus Sr. De goed bezette zaal gaf een gezelligen aan blik en op het podium maakte het orkest in keurige uniform een heel anderen indruk dan bij vorige winteruitvoeringen. Beloofde dit ook vooruitgang in muzikale capaci teiten? Te ruim halfnegen kwam de dirigeerstok van den heer Noordanus in beweging, met de openingsmarsch. Daarna trad de voor zitter van het orkest, de heer D. Cornet naar voren en sprak een kort en pittig openings woord Hij heette in de eerste de bescherm- heeren de heeren Tielcman Dros hartelijk welkom, verder de afgevaardigden der zus- tervereenigingen uit Leiden en omstreken, de chefs der fabrieken, het kantoorpersoneel donateurs, donatrices en kunstlievende le den. Hij herinnerde er aan, dat het jubi leumjaar er toe aangespoord had, de uitvoe ring in de groote zaal te houden en dat de krachtige financieele hulp der bescherm- heeren dit mogelijk had gemaakt. Ook de donateurs hebben er het hunne toe bijge dragen Vanzelf werd ook de heer Noorda nus niet vergeten, waarvan de heer Cornet hoopte, hem nog jaren als directeur van T. D. te behouden. Tenslotte verzocht hij' stilte tijdens de uitvoering der muziek nummers. (Applaus). Intusschen traden achtereenvolgens onder fanfares de heeren G. Hennus, president commissaris, A. H. Dros SrH. M. Tielc man. H H. Tieleman en A. Tieleman bin. nen. De heer H H. Tieleman was de tolk der aanwezigen, door den heer Hennus een hartelijk welkom toe te roepen, waarmede met lu:d applaus werd ingestemd. Telkens werd er herinnerd aan de jubi leumfeesten in Mei, ook wat betreft de uit-, gevoerde muziek. De heer Noordanus had een groot deel der jubileumsmuziek pa* klaar gemaakt voor het harmonie-orkest en oogstte daarmede veel succes. De heer A. Vos speelde de euphonium-solo „Jan Fuse lier" z^er beschaafd en veel bijval vond de Fantasie over het Zangspel „T. en D.". naa* de muziek van mevr. De WijsMoutun, waarbij de aardige melodietjes met varia ties en een pakkend slot keurig tot hun recht kwamen en een bewijs gaven, dal de heer Noordanus „het nog wel kan". Zonder verder elk nummer afzonderlijk te willen beoordcelen, zouden we gaarne even in het algemeen willen constaleeren, dat „T. en D." sedert de laatste uitvoering veel vooruit is gegaan De uniformen brach ten uiterlijk meer eenheid, maar wat is ook de uitvoering der muzieknummers veel ver- ■beterd! Er is flink gestudeerd, dat is zeker en het klonk nu veel beschaafder en zui verder dan vroeger. De solotrekjes vielen meestal goed uit en de begeleiding der on derste instrumenten was ook al beter dan anders Zoo voorwaarts blijven gaan .,T. D. en uw succes zal klimmenl De heer JSgel speelde de pistonsolo „Post in* Walde" en kreeg zoo'n applaus, dat hij tot overdoen werd genoopt. Hij verdiende zijn succes ten volle Op verzoek werd nog de „Molenmarsch", van den directeur, ge speeld. waarin de tamboers der vereeniging de Iahg verwachte beurt kregen. Veel ap plaus en bravo's. Na de pauze was er tooneel van het trio Van der Woerd. De zaal vermaakte zich kostelijk. Eindelijk voerde dè heer Abr N. van Wijk den scepter in de zaal en werd er tot ver in den morgen gedanst. De jazz-band onder bekende leiding was de gangmaakster Een zeer geslaagde uitvoering, waarop bestuur en leden met genoegen kunnen terugzien. „EERSTE LEIDSCHE KLUCHT- EN REVUE-GEZELSCHAP". Zaterdagavond gaf bovengenoemde ver eeniging in besloten kring haar 11e uitvoe ring met bal, in de groote zaal van „l'Union" Nadat de muziek onder leiding van den heer der Kinderen de Vereenigingsmarsch en nog eenige andere nummers ten beste had gegeven, verscheen de voorzitter, de heer v. Egmond, voor het voetlicht en opende met een hartelijk welkom aan alle aanwezigen deze uitvoering en sprak zijn vreugde uit, dat er voor dezen avond zoo n groote belangstelling was. De zaal was n.l. tot de laatste plaats gezet. Verder deelde spr. nog mede, dat de vereeniging, die den laatsten tijd groote vorderingen maakte, dezen keer eens een stuk zou opvoeren, wat geen drama of luim was, maar een spel van gijn in 4 bedrijven. Tot opening van het programma trad het eerst op de heer J van Heuzen. als humo rist, die eenige liederen ten beste gaf. die op verdienstelijke wijze werden gezongen, waarna dan ook een welverdiend applaus volgde. Als tweede humorist verscheen de heer Van Egmond die zeker genoeg bekend ts om er nog iets aan toe behoeven te voegen en dan ook dezen keer werd beloond met veel applaus. BINNENLAND. Te Haarlem is heden de 158ste algemeene vergadering van Bloembollencultuur ge houden. (2e Blad. en Laatste Berichten 1ste Blad). Een comité is opgericht tot het voeren van actie tenen de voorgestelde belastingheffing van Nederlanders in het buitenland. (Bin nenland. 2e Blad). Het buitengewone congres der S. D. A. P.; de heer Jan Oudeneest bezoldigd voorzitter. (Binnenland. 2e Blad). Te Rotterdam wordt een internaat voor schiupersjongen3 gevestigd. (Binnenland. 2e Blad IJsberichten uit Leideu's omgeving, (le Blad) Het gouden jubileum van den heer C. Hoogtevlirn als boschbaas op H.M.'s land- poederen te Wassenaar. (Uit de Omstreken. 3e Blad). Kapitein A. E. W. de Jong wint opnieuw bet denenkampioenschap van Nederland. (Sport, 2e Blad) De data voor de roei- en zeilwedstrijden van Hcllandia en voor de Kaagweek en de Eraassomermeer-wedstrijden vastgesteld. (Sport 2e Blad). De Bela Moons verbetert weer een wereld record biljarten. (Sport 2e Blad). BUITENLAND. Zoowel de Duitsche werkgevers als werk nemers in de zware industrie verwerpen de scheidsrechterlijke uitspraak. (Buitenl. en Tel. le Blad) De Duitsche Wikingbond zou nog bestaan. (Buitenl. le Blad). Bethlen over de studentonrelletjes te Zevenburgen. (Buitenl le Blad). Protest van Tsjitsjerin tegen uitzetting der Russische «ovjet-ambtenaren uit China. (Buitenl le Blad) Een Amerikaansche duikboot is gezonken. De bemanning is gedeeltelijk gered. (Buitenl. en Tel. le Blad). Weer eenige bekende communisten uit de partij gezet. (Tel. le Blad). 6tuk van het programma, n.l. „Filmmaniak ken", spel van nonsens en gijn. in 4 bedrij ven. door H Bakker, waarin niet minder dan 13 medespelenden waren, die allen zeer hun best hebben gedaan en bleken rolvast te zijn zoodat het geheel goed tot zijn recht is gekomen Aan het einde volgde dan ook welverdiend applaus en werden de dames bloemen aangeboden. Na de pauze volgde het slot van het pro gramma. dat wij niet op den voet willen volgen, maar toch willen we noemen het verdienstelijk spel van mej. Korenhof als soubrette. Zooals gewoonlijk hield deze vereeniging weer een collecte, ditmaal voor de nood lijdenden van Maas en Waal, welke f 8.65'/j opbracht. Een gezellig bal bracht het einde van dezje welgeslaagde uitvoering, die een olei- zierigen avond aan velen heeft bezorgd. „DE TREKVOGELS". Reeds 14 dagen na haar succesvollen pro- paganda-avond organiseerde de Leidsche H.B.S.-Toeristenvereeniging „De Trekvogels" haar 4de Winterbijeenkomst, den Kerst avond, die Zaterdagavond gehouden werd in de Kleine Stadsgehoorzaal Om 8 uur opende de penningmeester de heer Hemerik den I avond met een kort openingswoord, waarin hij mededeelde, dat de voorzitter wcgen3 ongesteldheid niet aanwezig kon zijn, en waarbij hij het zeer groote aantal aanwezi gen, ongeveer een tweehonderdtal, hartelijk welkom heette, in het bijzonder dr Schalk wijk, den Directeur der Gemeentel. HBS. voor Jongens, dr Brouwer, ir. van Deventer en den heer De Bink, commissaris van advies. Hierna begon men met het afwerken van het uitgebreide programma, dat groc- tendeels uit voordrachten bestond Het eerste nummer was „Sissie", dat voorgedra gen werd door den heer Buzeman, die zeer veel heeft bijgedragen lot het welslagpn van den avond Hierna volgde een tooneels.fuk]©: „Ode aan het Tennisspel" vlot gespeeld door eenige meisjes, die met een hartelijk applaus beloond werdpn Vervolgens hoorden we nog een voordracht: ..De Voetbalmatch" waar na er epn aardig fooneelsfukie. n.l. ..De Ver stoorde Nachtrust" vertoond werd, waarbij dl JflcbRowxao fajoii m tawffwi kwiww»^

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1