OPLOSSINGEN. GOEDE OPLOSSINGEN RAADSELS. ANEKDOTES. voor mij hebt geteekend, hoe of je prijs er van buiten uitziet. En nu verlang jij zeker erg naar vorst en ijs. zoodat je je nieuwe schaatsen kunt gaan gebruiken. Aart v. d. Nadort. gelukkig, dat de moe derpoes niet is gestorven Ben je al dadelijk begonnen in je prijs te lezen? Houd je zoo veel van lezen? Ik ook hoor. Carel.en Rienus Hansen, wel ja, gebruikt maar samen één velletje postpapier, dat mag best en dan samen onderteekenen. Dat is gemakkelijk voor jullie, dat je nu dichter bij het L. D. woont. Waar woon je nu? Annigje Spek, de Sint heeft ook aan mij gedacht hoor. Clasina Ciggaar, o, heh je Woensdags middags geen vrij. neen dan kon je het ook niet zelf gaan halen. Wat heb jij veel nut tigs en moois gekregen, je noemde heel wat op. Lena en Nelie Oostveen, er hebben velen eens overgeslagen voor de St.-Nicol.ias- drukte Heel aardig hoor, dat je weer op de openbare les mag spelen. Vindt je het pret tig om 'ie violen te accompagneeren? Tk heb vroeger ook altijd moeten spelen op Ie openbare les. En gaat Nelie ook piano leeren? Drietal Koevoet, zeker hoor, als jullie het volgend jaar eens weet. dat ik in Leiden logeer, dan mag Coba wel eens bij mij ko men met haar prijs. Ileb je al mogen koken Coba op je fornuisje? Wat heerlijk dat die jonge kippen nu al leggen, en zijn het zulke lekkere eieren? Jo en Riekie Minnema, hoe kwam het dat jullie brieven hier aan mijn huis bezorgd werden? Ging er iemand naar Den Haag en nam die ze mee? Hoe is het met je moe der, moest zij even naar het ziekenhuis of moest zij er blijven? Wat hebben jullie een goede Sint gevierd. Cootje Poldervaart, je hebt groot gelijk, men kan net zoo goed gelukkig en blij zijn met kleine cadeautjes en dan zeker als men er vroolijke grapjes bij maakt. Dan zijn de donkere winterdagen gezellig als er veel huiselijke feestdagen bij zijn. zooals nu bij jullie thuis met vele verjaardagen. Corry van Stralen, wat had jij een grap pen (of zooals jij hel noemt een spektakel) gemaakt met St.-Nicolaas. En hebben ze jou ook voor den gek gehouden? Of niet? En nu deze week Vaders verjaardag vroolijk ge vierd? Ja hè. een heel besluit om 's morgens uit het warme bed de koude in te stoppen. Nico van Wijk. ben je al druk bezig ge weest met je zelfdrukkerij. zeker wel? En hoe meer je je oefent, hoe sneller of het zal gaan. Anje de Gelder, je had mij een langen brief geschreven hoor. met veel nieuws, al les wat je had gekregen en al de cijfers van je rapport en over je zusters verteld. Zoo, gaat Niesje iederen dag naar Wassenaar en vindt zii het prettig werk daar? En wat ga jij naderhand leeren? Jaantje Betram. van jou ook al zoo'n langen brief op bijzonder leuk postpapier, wat een aardig plaatje. Ja die nichtjes van je herinner ik mij nog wel. Ben jij de ben jamin thuis? Ik was ook de jlpngste van 9, dus een groote familie, dat was gezellig. Agntha Braat. dat begreep ik wel dat het een bladwijzertje was. dat je voor mij had gewerkt Dat hoop ik ook voor jou en Jo dat het een gezellige avond is geweest en dat jullie maar mooi heM bezongen Jo Nagtegaal zoo, hadden A. en jij dat postpapier ook van St. Nicolaas gekregen. En nu ben jij deze maand aan het feestvieren, veel plezier hoor! Nelly van der Voet, prachtig dat je weer 41/* pond was aangekomen, dat vind ik ook al een mooi cadeautje. En dan nog zulke prettige cadeaux waar je echt wat aan hebt om te gebruiken. Ik wil graag later eens een brief hebben op het mooie gekleurde panier. Jan en Eempien Wassenaar, nu ze nebben jullie ook goed bedacht hoor, een massa din gen waar jo plezier van kunt hebben. Is het een aardig spel dat E. kreeg? Hebben jullie het al eens gedaan? Bertha v. d. Spek ik moet de brieven hier Dinsdags in Den Haag hebben, die van jou verleden week kwam eenige dagen later. Je behoeft alleen de oplossingen der raadsels op to schrijven, niet ook de raadsels zelf. Cor van Eijken, de brieven moeten Maan- dagsrporgens op het bureau „L. D." zijn, anders gaan ze niet meer in het pakket. Willy de Neijs, van jou ook een oude brief, lees maar wat ik net liiervoor nog schreef. Dodie Huurman van jou een heel oude brief, hoe kwam dat? Lucas de Romijn zeker mogen ze jc een beetje helpen met de raadsels en je behoeft er niet altijd een brief bij te schrijven. Zorg dat de brief er Maandagsmorgens al is. Enny Arnold lees jij ook maar wat ik net hiervoor schreef. Coba en >Iaarlje Haasnoot ik feliciteer M. nog wel met haar verjaardag, je hebt veel gekregen hoor, prettige dingen, die je goed kunt gebruiken. En G. op Nieuwjaar jarig, wei een bijzondere dag om jarig te zijn. Leuke anecdote, ik zal die later eens plaat sen. Katalin Komlos, deze keer maar geen lang antwoord aan jou. want als deze courant komt, heb je hoop ik al gekregen wat ik je beloofde. Als mijn werk voor de courant klaar is, zal ik het sturen. Allen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS v. BOEKEREN. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIG NUMMER: 1. Matroos. 2. 's-Hertogenbosch., hert, oog, Gent, bosch, eg, roos. 3. De 1, 1 uitgesproken als el is 68 c.M. 5. Een kachel. 6. Wal, visch, walvisch. 7. Trou-fr, rouw. 8. Een sleutel. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Teunis van den Akker (2 brieven), Ber- tus Vosselman, Wiesjo Vis, Hoiltje Vis, Annie Bavelaar, Adri Bavelaar, Daan Baars, Herman Zaalberg, Truusje van Ve- netie, Jacoha Margaretha Dekker, Piet Nieboer, Henk Boom, Marietje van Rhee- nen, Ansje van Rnecnen, Jo van lterson, Lucas Mulder, Bertha Mulder, Coba Mul der, Mini Metselaar, Lena Oostveen, Nelie Oostveen, Willem Wijnnobel, Machiel Wijn- nobel, Jacobus Favier, Jo Nagtegaal, Agatha Braat, Clasina Ciggaar, Henny Hulsbergen Henning, Nelly van der Voet, Fredenk Mulder, Johan Mulder, Hendrik Mulder, Jan Cats, Nel Hagoort, Carel Hansen, Rienus Hansen, Aart van de Na- dort, Annie Jongeleen, Pietje Jongeleen, Joop van der Bel, Jasper Koevoet, Arie Koevoet, Coba Koevoet, Marietje van der Spek, Nico van Wijk Azn., Abraham van Wijk, Anje de Gelder, Corry van Stralen, Aagje van der Ham, Annie de l'Ecluse, Otfco Crabbendam, Annigje Spek, Jaantje Betram, Reinier den Hertog, Ali den Her tog, Dirkje Hopman, Mina Nieuwenhuis, Gerardua Hendrik den Haan, Jacobus Brou wer, Letty Schade, Hannie Mieloo, Toosje Taverne, Cobus Flippo, Plonia Smits, Bram Linschooten, Cootje, Poldervaart, Gerhar- da Eggink, Christiaan Eggink, Cor Broers, Louis Planje, Beppie Planje, Jan Evers, Kees Boer, Bertus Boom, Nelly Boom, Didi Kouw, Ansje Kouw, Neelie de Best, Marietje de Best, Alberdina van den Akker, Abraham van den Akker, Jo Min nema, Riekie Minnema, Jan Wassenaar, Eempien Wassenaar, Coba Haasnoot, Maartje Haasnoot. Nog brieven der vorige weck ontvan gen in dit pakket en verleden week te laat over de post, van Dodie Huurman, Enny Arnold, Jan van Bendegom, Lucas de Romijn, Bertus van Ammers, Willy de Neys, Cor van Eyken, Bertha van der Spek, Bram Linschooten. Denkt er toch alsjeblieft om dat de brie ven wat eerder bezorgd worden aan het Bureau ,,L. D." of dat zij eerder gepost worden. VOOR ALLEN OM UIT TE KIEZEN, DE GROOTEREN DE KLEINEREN 3. I. Ingezonden, dooi Henk Hering. Welke tor is het sterkste? n. Ingezonden door J. G. Schoonens. Waarom draagt een politieagent metalen knoopen aan zijn jas? IIL Ingezonden door Daan Baars. Wanneer heeft het schoonste meisje van de wereld geleefd iv. Ingezonden door Mini Metselaar. Wat kunt ge uit deze 9 letters maken: a, a, a, 1, p, b, d, t, s, Het is iets waar heen 's zomers zeer vele menschen graag gaan. V. Ingezonden door Frans Schimmel. Welk soort menschen wonen altijd ia Amsterdam? of zijn er geboren? VI Ingezonden door de 3 zusjes v. Woudenberg Wie brengt er, schoon hij 't zelf niet weet, Bij d' een veel vreugd, bij d' ander leed, En brengt hij vreugd, men dankt hera niet, En. niemand wijt hem gebracht verdriet. VII. Ingezonden door Joop v. d. Bel. Ik ben een groot viervoetig dier, zet een paar lettere voor mij, dan word ik een mooie bloem die heerlijk ruikt. viil Ingezonden door N. N. Mijn geheel is iemand, die kortoren of langeren tijd bij u komt. neem mijn staart er af, dan kunt ge er op koken, neem zijn kop er af, dan zit ik aan een wagen. Ingezonden door Ploni v. d. Meer.- Daags na St. Nicolaas. Fransje: ,,Pa, de mannetjes zijn al van mijn draaimolen." Vader: ,,Ik zal ze weer vastlijmen." Kees: ,,Pa, wilt n dan mijn trommel ook' lijmen, die is in 2 stukken." Vader: „Die kan niet gelijmd worden, foei je maakt dadelijk alles kapot." Hein „O, ik zal mijn trompet wel met mijn nieuwe timmerdoos zelf weer maken, ik kan al spijkers in de tafel slaan, kijk eens hoe mooi vast die zitten." Vader: „Maar jongen, ben je heelemaal dwaas." Marietje: „O Moe kijk eens hoe fijn scherp mijn nieuwe schaartje is." Moeder: „Ondeugend kind, je mag niet zoo maar stukken van de gordijnen krip pen." Betsy: „O, o, o, wat heb ik een pijn id mijn buik." Moeder„Heb je veel van je lekker» op gegeten Jan: ,,Ja Moe, ze heeft aïle chocolas- marsepein, koek en suikergoed, dat ze had gekregen, al achter elkaar opgegeten." Moeder: „Lieve deugd, gauw naar bed, och manlief, laat direct den dokter komen." Vader: „Ziezoo, en wat nu nog meer? Ik moet zeggen, mooi© napret van Sint Nicolaas."

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 20