LEIDEN IN WINTERTOOI liROSGH DAGBLAD, Demierdag IS December 1927 Derde Blad Mc. 20784 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. 68"® Jaargang TWO'S W. Bleüzé. VOOR ONS GEBOUW. SNEEUWOPRUIMEN PRINSESSEKADE. ACHTER DE MOLEN „DE VALK". MORSCHSINGEL. BOSKOOP. Verschillende personen, alhier, zijn de dupe geworden, van een z.g. koopje, door. van een paar passcerende schippers anfehra- ciet te koopen voor f 1.80 per H.L. Al spoe dig bleek echter dat zij inplaats van anthra-, ciet, smeekolen gekocht hadden, ter waard van pl.m. f 1.per H.L Deze kolen zi]pi natuurlijk ongeschikt voor huisbrand. AALSMEER. De oogstcollecte, ter gelegenheid van den dankstond voor het gewas, in de Ned. Herv. Kerk alhier gehouden, heeft opge bracht f 236.37. In de jaarvergadering van de ijscluh „Uiterweg", deed de voorz. mededeeling, dat de heer D. Spaargaren Czn., gedurende 3? jaar voorzitter der vereeniging, om gezond heidsredenen had bedankt. In kas was een som van ruim f 1100. Tot bestuursleden werden ge- en herkozen de heeren G. Groe- ncveld, D. Terreehorst, M. Komen Gzn. en Jac. Spaargaren Czn. Een 20-tal prijzen werd onder de 70 aanwezigen verloot. Vrijdagavond zal alhier het jeugdhuis der afd. der A. J. C. feestelijk worden ge opend. 't Is een lokaal der O. L. school, die door het gemeentebestuur gratis werd afgestaan. Tevens wordt dien avond het 5-jarig bestaan gevierd. HAARLEMMERMEER. Woensdagnacht had een zwerver zich op den zolder van een aan den Spieringweg nabij den Kruisweg in Haarlemmermeer staande landbouwschuur te slapen gelegd. Plotseling is de man. tengevolge van een Verschuiving van het hooi, van een hoogte van eenige meters naar beneden gevallen en op den steenen vloer terechtgekomen. Zwaar gekneusd werd de man, die vermoe delijk ook een arm gebroken had, onder geneeskundige behandeling gesteld. Woensdagnacht hebben een of meer ongenoode gasten een bezoek gebracht op het erf van den landbouwer V. aan den Spieringweg nabij den Bennebroekerwcg in Haarlemmermeer. Ze wisten zich toeiang te verschaffen tot een schuur, uit de aldaar staande hokken een viertal reuzenkonijnen te bemachtigen en met dit vrachtje onopge merkt uit de voeten te maken. De politie stelt een onderzoek in. Vrijdagavond 16 December a.s. zal in „de Landbouw" te Hoofddorp een vergade ring worden gehouden van de vereeniging van opstalrechthouders in Haarlemmermeer De rechtskundige adviseur, mr. Hage- meijer uit Haarlem, zal dan mededeelingen doen over het overhandigen der rapporten, die in deze reeds meer dan twee jaren han gende kwestie werden opgemaakt en, naar verwacht wordt, voldoende gegevens voor een juiste beoordeeling van deze zaak zullen bevatten. In verband met de aanvankelijke weige ring van de opstalhouders om niet tot on- derteekening van de contracten over te gaan, zal het nu wel op een definitief be sluit worden aangestuurd of ze het in deze ingenomen standpunt al dan niet zullen handhaven. Tot onderwijzeres aan de R.-K. St. An- thoniusschool te Nieuwvennep alhier (hoofd mej. H. E. Goedemans) is benoemd mej. M. C. Broerse, te Boskoop. TATWTJK AAN ZEE. Voor het beroep bedankt Ds. Oosten van Rotterdam (Feijenoord) heeft voor het beroep naar de Ned. Herv Kerk alhier, vacature-ds. Voorsteeg, bedankt Gevonden voorwerpen waarvan eiken werkdag inlichtingen te bekomen zijn aan het politiebureau: een jonge geelgrijze hond, soort herder. Door mej. de wed. H. werd gisteren middag bij de politie kennis gegeven van het stelen van een blauwe manstrui. Zij ver moedde, dat een jong Leidsch koopman deze had medegenomen. Onze politie toog direct op onderzoek uit en mocht den dader, zekere J. v. d. M. spoe dig tc Leiden ontdekken. Hij bekende de mis daad en werd op transport gesteld naar hier alwaar hij in voorloopig arrest werd gesteld. Procesverbaal volgt. Hedenmorgen passeerde langs de kust de motorlogger K W 160 met het lijk aan boord van Dirk Messemaker, te Dieppe over leden. Het lijk zal hier morgen worden ter aarde besteld. NOORDWIJK. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. De afd. Noordwjjk en O. vergaderde gisteravond in hotel Royal. Voorzitter de heer H. de Boer. In een interessante causerie zette de voorzitter een der voornaamste levensfuncties uiteen, n.l. do transpiratie, waarbij ver schillende cijfers werden genoemd. Zoo produceert een beuk van 100 jaar in één jaar 9600 K.G. waterstof. De transpiratie heeft hoofdzakelijk plaats in de bladeren. Een volgende maal zal spr. de assimilatie oi spijsvertering behandelen. De notulen werden goedgekeurd. Medege deeld werd, dat een subsidie van gemeente wege was verkregen van f50, als bijdrage in de kosten van den cursus-Ven erna. Enkele ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Hierna ging men over tot de huldiging van den afgetreden en vertrokken secretaris, den heer A. Endema. Genoemde heer was niet ter vergadering aanwezig en had be richt gezonden van verhindering. De voor zitter meende evenwel te moeten relevearea wat hij voor de afd. hoeft gedaan. Met on navolgbare accuratesse heeft hij steeds de notulen samengesteld en zijn door de vol ledigheid een kostbaar document voor hot nageslacht. Hij bezocht steeds trouw de vergaderingen, hoewel daar voor hem niet veel meer te leeren viel, omdat hij in het bezit was van een acte Tuinbouw. Men heeft nooit kunnen merken, dat hij zooveel wist op tuinbouwgebied en hg stelde zich nimmer op den voorgrond, wat spr. wel de schaduwzijde vond van den vertrokken secre taris, daar de afd. weinig van zijn groote kennis profiteerde. Het spijt ons, aldus de voorzitter, dat hjj is heengegaan. Namens de vergadering zal hem een blijk van waardeering worden aangeboden. Het verkiezen van een bestuurslid in de vacature-Endema werd uitgesteld tot de Februari-vergadering. Besproken werd om een excursie te houden naar de bloemen tentoonstelling van 1720 April a.s., ter gelegenheid van de opening van het nieuwe veilingsgebouw te Aalsmeer. Hierna keuring en verloting van bloemen en planten, waarna de vergadering werd gesloten. In de Chr. Bewaarschool vierde gister avond de Chr. Jongel. Vereen. „Volg Mij" haar jaarfeest met begunstigers, belang stellenden, afgevaardigden, enz. Verschillende samenspraken, gedichten en voordrachten werden ten gehoore ge bracht, terwijl een drietal opstellen, meer wezen op de plicht in het leven van den Christen jongeman. NOORDWIJK AAN ZEE. Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Onder voorzitterschap van den heer G. ter Beek werd gisteravond alhier in café Centraal een openbare vergadering gehou den met de bedoeling om zoo mogelijk te komen tot de oprichting van een afdeeling Noordwijk van het Instituut voor Arbei dersontwikkeling. Voor dezen avond verleenden de hoer ort mevrouw Tjalsma te Leiden medewerking* De eerste zette voor de vrij talrijke aanwe zigen doel en organisatie van het Instituut uiteen, terwijl zijn echtgenoote liederen van Adam a v. Schelt ema en van Catharina van Rennes zong en een en ander decla meerde. 't Doel van den avond word volkomen bereikt. Met instemming werd geluisterd en toen ten slotte de voorzitter de VTaag stelde, wie zich voor het lidmaatschap wilde opgeven, bleek, dat alle aanwezigen daartoe bereid waren. De afdeeling Noord- wijk kon due worden opgericht en wel met een aanvankelijk ledental van 43, waarbij 5 donateurs. In e©n volgende vergadering, die spoedig zal worden uitgeschreven, zal een definitief bestuur woTden benoemd. NOORDWIJKERHOUT. Bloembollencultuur. Woensdagavond vergaderde in ,/t Wapen van Noordwijkerhout", de afd. Noordwijker hout van de Alg. Vereen, van Bloembollen cultuur. (B. B. C.). De heer E. Oosldam Jb.zn. heette, ais voorzitter, allen welkom en gaf een over zicht van het afgeloopen jaar, dat in alle opzichten voorspoedig genoemd mag wor den; behalve voor derwin-tulpen waren de prijzen best. Met gevoelvolle woorden herdacht hij het verscheiden van den meer P. Heemskerk, een trouw lid der vereeniging en daaraan vanaf de oprichting (ruim dertig jaren) ver bonden. Met genoegen werd daarna het feit her dacht, dat in dit jaar zes n;°uwe leden toe traden waardoor de afdeeling thans ruun honderd leden telt. Inzake de verkiezing van twee leden van het hoofdbestuur wordt den afgevaardigden opgedragen te stemmen voor de candidaten; Jac Bijvoet le Overveen en Chr. Eggink to Voorschoten. Tot afgevaardigden naar de Algera, Verg,

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9