68",e Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 14 December 1927 No. 20783 UIT DE RIJNSTREEK. reclame. NI VA TANDPASTA UIT DE OMSTREKEN. SPORT. olympisch nieuws. EEN TELEURSTELLING. voetbal;. korfbal). ALPHEN. Bnrgeilijke Stand. Geboren: Antonius Franciscus, z. van P. J. Vestor en M. W. Stigler Nicolaas Johannes, z. van J. van Scherpenzeel en G. K. v. d. Hoek. Overleden: C. Kaptein 18 j. levenl. aangeg. d. van M. v. d Kolk en J Tijsterman Gevestigd: J Schoneville en gezin, Steek- terweg 118 uit Langerak A. P v. Toren, West Kanaalweg 58. uil Uaarn E. van Deuren, C. de Vlamingstr. 17 uit Leiden A. Ulm, Bruggestr. 7. uit Woerden J. Burggraal wed van M. de Jong. Bloemhof straat 39 uit Kamerik C H Modderman, Jaagpad 9 uit Boskoop N. Mulder, echtg. van G. Boa. Hoott9lr 73 uit Bloemendaal A. J. Slöckleim. Hooftstr. 129 uit Dusseldorf L L. Kuit, Bloemhofstr Al uit Nijmegen J. M. Streng, wed. van A. N. Slraalhof, Hoorn 105 uit Hazer9woude M. J. Borst, de Ruijterslr 8. uit Alkemade M. Th. Schmidt, echtg. van M. J. Borst, uit Leiden. Vertrokken: M. J, Kalden, naar Den Haag, Schimmelpenninglaan 16 H. Demoet, naar Den Haag, Slortenbekerstr. 176 M. Blijleven, naar Boskoop P. D. v. d. Bijl, naar Driebergen. J. H. v. Kampen en gezin, naar Hazerswoude. Th J. Kuijf naar Medan (Ned. O -Indië). F. Gielens, naar Amsterdam. Aalsmeerderweg 8 III. J. E. Pieneman, naar Aalsmeer J. Mo lenaar. naar Hoenkoop. M. C Mol, naar Nieuwkoop. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Bevallen: W. Boting geb. Van Rijn, Z. Overleden: C. Marcelis 60 j, echtgenoot van M. van der Voort L. van Mullem jm. 31 j. Gehuwd: N. van der Klei) 22 j. en N. de Gelder 20 j. Hedenavond om 7 uur zal ds. De Geu9, van Waddinxveen, in „Salvatori" een lezing houden voor de Chr. Jong.Vereen. „Eere zij God". In de Ned. Herv. Kerk zijn dit jaar aan de beurt van periodieke aftreding als ouder ling, de heer J. Vellekoop en als diakenen de heeren Joh. Plaisier en P. Groen Lzn. De collecte, welke gehouden is bij een spreekbeurt in de Ned Kerk fen bale van den Gerei. Bond door ds. l'olt van Bode graven, heeft opgebracht de som van 1116.57. KOUDEKERK. Ouderavond Chr. School. In de Chr. school aan den Rijndijk werd een ouderavond gehouden die door vele ouders en belangstellenden werd bezocht. De navolgende onderwerpen werden be handeld: „Vader en Moeder één", door den heer N. P. Sleglenhorst; „Vriendschap" door den heer IJ. ZintelOnze ouderavond door den heer Jac. Verbree. Op elk der ge houden causerieën volgde een gezellige be spreking. Vervolgens werden voordrachlen gehouden door den heer E. Bersma: den heer A. Wezelenburg en mej. Lourens, die zeer in den smaak vielen, terwijl een kwar tet gezongen werd door de heeren de Blois en van Veen en de dames Batelaan en v. Dokkum. Voor de vergadering en in de pauze was er gelegenheid hel schoolwerk der kinderen le bezichtigen Ten slotte besprak het hoold der school, de heer Bersma wijziging van de Leerplichtwei voor alle plattelanders, hetwelk tot breedvoerige bespreking aan leiding gaf en als gevaar door allen werd erkent en,gevoeld. Nadat versnaperingen waren aangeboden werd de samenkomst door den heer G. v. Doornik met dankzegging gesloten. Een collecte voor Etfatha, het blinden instituut, bracht 121.35 op. Maandagavond vergaderde de Anti- Revol. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje". Op de gewone wijze geopend door den voorzitter, den heer N. P. Sleglenhorst, werd door den secretaris, den heer Horten- sius ingeleid art. li van het program „Over de Eerbaarheid". Behandeld werden 1. Roeping der overheid; 2. Op publiek ter rein; 3 Overheid en Volkszonde. Na een geanimeerde samenspreking werd de vergadering met dankzegging door ds. H. Hospers gesloten. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Nico, Z. v. R. Hoogerdijk en van A. van Huteren. Overleden: M. Vink, 9 m. Gehuwd: C. Riedemans en A. W. M. Lan- gendam. Arbeidsbemiddeling. Onder presidium van den burgemeester werd ten raadhuize alhier voor een groot aantal fabrikanten door den heer van As hoold-commies ter secretarie te Gouda een causerie gehouden over het onderwerp; Arbeidsbemiddeling. Spreker zette het doel hiervan uiteen en maakte duidelijk, dat deze bemiddeling niet alleen zooals vaak wordt gedacht, werk- loosheidhestnjding beoogt, doch ook hen le helpen die noodgedwongen lijdelijk een Werkkring hebben waar zij minder geschikt Voor zijn. Na afloop werd gelegenheid gegeven tot Vragen stellen, waarvan druk gebruik werd gemaakt. De heer van As beantwoordde de vragen op afdoende wijze Besloten is ten- slotte alhier voor den tijd van 1 jaar de Proef te nemen met hel insliluut Arbeids bemiddeling. Door den vleeschkeuriugsdienst werd deze week een pink var den landbouwer d. B afgekeurd voor de consumptie en bel vleesrh onder politietoezicht onbruik baar gemaakt. WOUBRUGGE De wegen onder deze gemeente, vooral in den Vlietpolder zijn niet breed, vandaar dat men spoedig in een tochts'oot kan gera ken Dit was het geval met den heer L alhier, die met een drietal kleinen in zijn auto te water geraakte; gelukkig kwamen allen er met een nat pak af. Zooals wij onlangs meldden, zal de ijsclub te Hoogmade eerdaags haar 25-jarig bestaan herdenken hetgeen onder leiding van den heer C. van Rijn den 26sten dezer zal geschieden De verdere leden van het bestuur zijn de heereu N. van Wieringen, J. Jansse. P. Zwetsloot Jzn., W. C. van Dam en J. van Tol. lerwijl de heer P Zwetsloot Bzn ruim 12 jaren als bode fungeert. De club teil Ihans 130 mannelijke en 15 vrouwelijke leden. VOORKOMT TANDBEDERF en poetst 'smorgens en 's avonds met 73 ets per Vi tube, 25 ets p.'A tube. 2439 KATWIJK AAN ZEE. De haringvangst ln 1927. Gedurende de haringteelt 1927 tondar de Kanaalvisscherij weiden dit jaar door de Katwijksche en IJmuider schepen binnen gebracht 111.775 kantjes haring in 122 rei zen. Het vorig jaar bedroeg dit getal 119 792 kantjes. Alle schepen tezamen brachten in 1500 reizen £17.270 kantjes haring aan de markt. Van een auto van den heer A v. d. O. alhier zijn te IJmuiden twee reserve-banden onlvreemd en een accumulator. De politie te IJmuiden en hier is ijverig in de weer om de dief(veo) op te sporen. Het is de politie alhier gelukt den ge stolen barometer uit het kantoor van de reederij Gebrs. Bloot in beslag te nemen. Tegen den vermoedt'üjken dader zal proces verbaal worden opgemaakt. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer M R Wijnands. is met ingang van 16 dezer benoemd tot radio-telegrafist bij den Rijks- Radio-Telegraafdienst te IJmuiden. KATWIJK AAN DEN RUN. Bloembollencultuur. Gisteravond hield de afdeeling Katwijk a. d. Rijn der Algemeene Vereeniging v. Bloemb.cultuur eeD vergadering iq ,,De Roskam." De opkomst was matig. De voor zitter de heer N. Bos opende de vergade ring en gaf een overzicht over het afgetoo- pen jaar, hierbij latende uitkomen dat oe stand van het gewas vrij goed was, de prijzen, uitgezonderd die van Darwintul- pen, goed, van sommige artikelen best. Op initiatief der vereeniging werd een Tuin- bouwcursus opgericht. Waren er eerst moei lijkheden met het verkrijgen van een goed lokaal, toen het R.-K Schoolbestuur be reid gevonden werd een lokaal biervoor af te staan, ook zelfs nadat de cursus gesplitst moest worden en men 4 avonden in een week noodig had. was dit bezwaar opge heven. Het gemeentebestuur gaf voor be strijding der noodzakelijke kosten als vuur en licht, een subsidie van f ICO. De heer Bol spreekt een woord van hartelijken dank aan het schoolbestuur voor zijn medewer king, waarmede de vergadering gaarne in stemde. Volgt behandeling van den beschrijvings brief. Tot candtdaten voor het hoofdbestuur werdeD gesteld vacature J. H. Kramer, Jac. Bijvoet te Overveen Vacature 9. Scho- neveld, Chr Eggink Jr. te Voorschoten. Het hoofdbestuur had medegedeeld dat de kosten voor het eigen gebouw f 30.000 booger zouden zijn dan de raming, als ge volg van boogere eischen aan ventilatie en verwarming De vergadering blijkt van oordeel dat het hoofdbestuur geen verwijt kan treffen. Zij is afgegaan op de adviezen van deskundigen. Punt 7. Voorstel van het hoofdbestuur om een request te zenden aan de Regee ring omtrent actieve handelspolitiek. De minderheid van het hoofdbestuur ontraadt de aanneming van het voorstel. Lange dis cussies worden gevoerd over vrijhandel of bescherming. De voorzitter gaat mee met de minderheid van het hoofdbestuur. De afgevaardigden krijgen vrij mandaat. Tot afgevaardigden worden gekozen de heeren Nie Bos, H .W Grimbergen, "plaatsvervangers C- v. d. Lubbe en D. Bol De heer D. Bol klaagt over aange brachte schade aan bolgewassen door los langs den weg gedreven vee. De voorzitter zegt dat de vereeniging zicb gewend heeft tot het gemeentebestuur van Valkenburg en Katwijk met gevolg dat de desbetref fende verordeningen zijn herzien Vee mag langs den weg gedreven worden alleen aan de band en ten hoogste drie stuks bij elkaar. Als aan de verordening de haDd wordt gehouden, zal het euvel niet meer plaats grijpen Hierna sluiting dezer ge animeerde vergadering. N00RDWIJK. Het dochtertje van den heer H. wo nende te Noordwijk aan Zee kwam gister morgen op de speelplaats der R K. Meis jesschool tijdens het spelen, van eeD bankje te vallen, met het noodlottig gevolg dat zij een lichte hersenschudding bekwam Op doktersadvies werd de kleine per brancard naar huis vervoerd. Gistermorgen moest op den Gooweg een personenauto plotseling stoppen, voor eeD wagen welke uit een daar zicb bevin dend laantje kwam rijden. Door het plot selinge remmen kwam de auto te slippen en vernielde hierbij eenige boompjes, ter wijl de treeplank der auto geheel versplin terd werd. De bestuurder kwam er mot den schrik af. Thans is men van gemeentewege bezag met de reconstructie van den Ouden Zee weg. Een rij van de langs dezen weg staan de fraaie bcomen moest het al ontgelden en worden geofferd aan het moderne snel verkeer. N0ORDWUKERH0UT. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Wilhelmus Petrus, Z. vau J. Wijnands en J. Duivenvoorden Hendrik, Z. van G. Broeke en M. M. EUl- gers Catharina Anna Geertruida, D. van A J. Berkhout en A. M. de Waard Chris- tiaan Leonardus, Z. van Ch. Th. v. d. Raadt en H. M. Nulkes Josephina Catharina Theresia, D, van E. L. Horsthuis en H, J. v. d. Lee. Overleden: Alida Simonetta Maria Ma- rijnen 2'/» j. Johannes van Diemen 78 j. te Mijdrecht (St. Bavo) Franciscus Jo hannes de Laaf 84 j. te Leiden (St. Bavo) Anton Alders 35 j. te Velsen. (St. Bavo). Getrouwd: Willem Bol 61 j, en Bartelina Christina Pickhard 44 j. OEGSTGEEST. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Theresia, d. van H. Boes en M. van Rijn. Catharina Gijsbertha Johanna, d. van C. M. den Hollander en J. A. Lubbe. Adriana, d. van J. Langver en F. van der Burg. Ondertrouwd: A. J. Schunselaar te Enschede en G. M. van Grieken te Oegst- geest. C. J. H. Driessen en C. J. M. Zand vliet, beiden te Oegstgeest. Overleden: G. Dirksen 24 J. J. van Leeuwen 83 j. G. P. M. Schermer Noest, wede. C. P. van Leeuwen 78 j. N. Stiva 84 j. SASSENHEIM. Pluimvee- tentoonstelling. De lijst der bekroningen. De pluimvee-vereeniging Sassenheim en Omstreken houdt een driedaagsche tentoon stelling in de zaal van het K. S. A.-gebouw. Er zijn niet minder dan 156 inzendingen en het ingezondene is zeer goed. De jury, bestaande uit de heeren G. Muys, Amersfoort, voor hoenders, sier- en watervogels, C. de Graaf, Oegstgeest, voor duiven, en L. H. Hamaker, Haarlem, voor konijnen, heelt de volgende prijzen toege kend: Afdeeling groote hoenders. Barnevelders, gezoomd, eervolle vermel ding: K. W. v. Breda. Leghorns, wit: le pr. J. L. Eist, 2e pr. C. v. d. Wilden. Leghorns, patrijs: le pr. T. G. Vos, zeer eervolle vermelding K W. van Breda; 2e pr. H. v. d. Wilden; 3e pr. C. de Breuk; z e v. H. Zeestraten. Leghorns, zwart: 2e pr. A. Ruigrok. Zilver Duckwing: le pr. H v. Dam. Ancona's: z. e. v. C. Posthumus. Plymouth Rocks: z. e. v. P. Kruit; le pr, Th. j. v. d. Mey. Wyandotte, zwart, 2e pr. B. Warnaar, Wyandotles, Columbia, le pr. J. P. de Croix, 2e pr. J. Heemskerk. Brackel zilver, hennen oud; le pr. P. B. Warnaar. Barnevelders, gezoomd, hennen 1927: e. V. K. W. v. Breda; 3e pr. dezelfde; le pr. N. Breedijk. Leghorns, wit, hennen, oud: Ie pr. 3 Eikelenboom; 2e pr. dezelfde; 3e pr. J. L Eist; z. e. v. dezellde. Hennen 1927: e. v. C. v. d. Wilden; 2e pr. dezellde; le en 3e pr. J. L. Eist. Leghorn Patrijs, hanen oud: e. v. C. de Breuk, hanen 1927: 2e pr. P. Langevelö Hennen 1927: z. e. v. C. de Breuk; 2a pr. A. G. de Kwaasteniet; z, e. v. dezellde; Jac. Oudsboorn, Se pr. Leghorn zwart, hanen 1927: la en Se pr. A. N. Ruigrok. Hennen, oud: le en 2e pr. en z. a. v. A. N Ruigrok. Hennen 1927: le en 2e pr. dezelfde; 3e pr. en z. e.v Joh. Homan Chr.zn. Zilver Duckwing, hennen oud: le en 3e pr H. v. Dam. Hennen 1927: le pr. A. v. d. Voort Ds. Plymouth Rocks, hennen 1927: le pr. en z. e. v. J. Heemskerk en 2e pr. P. Kruik Sr. Wyandottes wit, hanen 1927: 2e pr J. Eikelenboom; bennen oud: 2e pr. dezelfde Hennen 1927: le pr. A. Havenaar. Wyandottes zwart, hennen 1927: 8e pr. J. Heemskerk. Wyandottes zilver, hanen 1927: s e. Y. A Eikelenboom. Hennen 1937: le, 2e. 3e pr. en z, e. A. Eikelenboom. Wyandotles goud, hanen 1927: le pr. M. OuwcrBloot. Hennen 1927: le, 2e en 8e pr. M. Ouwer- sloot. Wyandotles Buff, hennen oude: le pr. K. Drost Orpingtons Buff, hennen oud: le pr. B. Warnaar; 2e pr. J. L. Eist Sussex, hennen 1927' le en 2e pr. B. v. Dam; 3e pr. en e v. J, Eikelenboom. Rhode Island Reds, hennen oud: z. e. v. T. G. Vos. Brackel zilver, hennen oud: le pr. P. Langeveld. AndalusiSrs, hennen 1927: 3e pr. P. v. d. Wel. Yokohama's, hennen oud: le en 2e pr. B Warnaar. Twentsche Grijzen, hanen oud: 2e pr. Cf. H Zonneheld. Hanen 1927: le pr. A N. Ruigro*. Hennen oud: 2e pr. G H. Zonneheld. Hennen 1927' le pr A. N. Ruigrok. Auslralorps zwart, hennen 1927: le er 2e pr J. Eikelenboom. Krielen trio's: le pr. B. Warnaar. Seabrighl zilver: le pr. B. Warnaar; 2e pr C, v d Wilden Krielen, hanen oud: le pr. N. Frijlink. Hanen 1927. 2e pr. dezelfde; hennen oud le pr, dezelfde. Java Zwart hanen oud; le pr. A. Zijer- veld Wz. Zijde hoenders, hanen oud: m. e. v. Van Keulen. Hennen oud: le pr. Van Keulen; 2e pr. P. v. d. Wel. Afd. Konijnen. Vlaamsche Reuzen, wit, voedster oud: 2e pr. A. Eikelenboom; geel, voedster 1927: le pr. H. Eikelenboom; Weeners, voedster 1927: le pr. C. van Haastrecht Holl. konijnen, zwarte voedster 1927: 2e pr. J. v. Leeuwen. Blauwe ram 1927: le pr. dezelfde. Meeuwen (Duitsche), doffer blauw, oud: le pr. A. N. Ruigrok. Meeuwen (Tunish) doffer, bont, oud: le pr. dezelfde. Bonte duiven, oud: 2e en 3e pr. dezelfde. Pauwstaarten, oud: 2e en 3e pr. P Duim. Postduiven, blauwe doller: twee eerste en een derde prijs: A. M. Kerkholls. Blauwe duiven, oud: le, 2e en 3de pr. dezelfde. Blauwe duiven 1927: le, 2e en Se pr. dezelfde. Blauwkras, doffer oud: le pr. dezellde. Zwartkras, doller oud: le pr. dezellde. Zwartkras, duiven oud: 3e pr. dezellde. Bonte doffer, oud: 2e pr. dezellde. Bonte doffer 1927: le pr. dezelfde. Blauwbont, duiven oud: 3e pr. dezelfde. Eenden: Khaki Campbells, woerden, oud: le en 3e pr.: A. N. Schrama. Eenden, oud: le en 2e pr. dezelfde. VOORSCHOTEN. Bnrnerliike Stand. Geboren: Barbara Maria Johanna, dochter van A. J. Lindeman en Th. Vogelaar. Ondertrouwd: H. A. F. Blokhuizen 27 j. en A. L. Schuier 27 j. Getrouwd: A. Hogervorst en N. Zwaan. Overleden: M. M. van Haasier 43 j. WASSENAAR. Een gouden jnbilenm. Zaterdag a.s. viert de boschbaas C. Hoog- teijling van H. Ms. Landgoederen den dag, waarop hij voor 50 jaren als zoodanig in dienst trad. Na een lezing van Pastoor van der Salm en dr. Gribbling uil Delft is alhier een afdeoling van het Wit-Gele Kruis op gericht In hel Bestuur werden gekozen de heeren H. G Hendriks, J. J van Duuren, G. P. H. van Leeuwen, J. F Knijnenburg en H. Vrouwenvelder Als medisch adviseur zal optreden dr. J. W C. J. M. van Dijk alhier. Een gaslantaarn op den hoek van de van Zuylen van Nijeveltstraat is door een auto van de H alhier totaal afgereden. Eet tenni6tonrnooi gaat niet door De prijzen voor de s voetbal- en hockeywedstrijden. Ondanks het besluit van de jaarverga dering van de Fédération Internationale de Lawntennis, dit voorjaar te Parijs ge nomen, om niet deel te nemen aan de O.S., leek het bekende geschil over de vier punten zoodanig opgelost, dat de kans vnn doorgaan der Olympische Tennisspelen aanmerkelijk steeg Aan het Comité Con- sultatif van de federatie is dientengevolge het verzoek gericht om een referendum bij de aangesloten landen te houden, tenein de het afwijzende Parijscbe besluit te her roepen. Het leek zoo goed als zeker, dat tot het houden van dit referendum besloten zou worden. Bovendien achtte men het waarschijnlijk, dat 't een gunstig resultaat zou hebben. Die kans is voorbij. Het Comité Consul- tatif heeft in meerderheid besloten om geen referendum onder de aangesloten lan den te houden. Het Parijsche besluit tot onthouding blijft dus gehandhaafd. Het Comité Olympische Spelen 1928 verzoekt ons mede te deelen, dat thans de abonnementsprijzen vastgesteld zijn, welke voor voetbal en hockey zullen worden berekend. De abonnementen zijn niet persoonlijk en geven recht ten op zichte van de zitplaatsen op één genum merde plaats in het Olympisch Stadion en op een ongenummerde plaats van overeen, komstigen rang in de overige stadions te Amsterdam. Voetbal: Zitplaatsen overdekte tribunes: loges eeretribune f 75, eeretribune f 60, Marathon tribune f 50. Zitplaatsen niet overdekte tribunes: zij vakken, grenzende aan eoret-ribune f 35, zij vakken, grenzende aan Marathontribune f 30, zuidelijke tribune f 20. Staanplaatsen: Noordelijke tribune f 10. Hockey: Zitplaatsen overdekte tribunes: loges eeretribune f 40, eeretribune f 30, Marathon- tribune f 25. Zitplaatsen niet overdekte tribune f 15. Staanplaatsen f 5. EEN „PROF" BIJ ENSCH. BOYS? DE N.V.B. gebruikt een particulier detective. Dezer dagen kreeg de midhalf der Ensch. Boys, Harmsen. oud-speler van het Oorieliik elftal, een 9chrijv<m van den N V B waarin hem werd meegedeeld, dat hij wegens over treding der amateursbepalingen afgevoerd was van de amateurslijst. Hetwelk dus be duidt, dat Harmsen prof zou zijn geworden. Wat was het geval geweest? Uit Hengelo was dezen zomer aan Harm sen, die schoenmakersknecht is, een be trekking en een som gelds aangeboden, wanneer hij voor de oud-eerste klasser Hen gelo wilde uitkomen. Harmsen had er eerst wel ooren naar, doch tenslotte bleef hij zijn oude club trouw. De zaak lekte uit en de commissie-Tidrogro kreeg het geval te be handelen. De commissie stelde niet zelf een onderzoek in, doch droeg de zaak op aan een particuliere detectieve uit Amster dam, die aan den verbouwereerden schoen-i makersknecht zeer bezwarende verklaring gen ontlokte. Eenige dagen werkte deze de tective in Twente, waarbij hij de bondsoffi- cials angstvallig vermeed en, zonder Harm-t sen zelf te hooren, stelde de commissie- Tidrogo aan het N V.B.-bestuur voor om Harmsen af te voeren van de amateurs- lijst, waartoe het bestuur met algemeene stemmen overging, aldus de „Revue der Sporten". De Enschedesche Boys teekenden echter, gesteund door het Oostelijk districtsbestuur, protest aan tegep deze beslissing, zoodat de Commissie van Beroep de zaak opnieuw zal moeten behandelen. De Ensch. Boys mee- nen, dat het onderzoek niet reglementair was, omdat het is ingesteld door een detect live, die geen lid van den N V R was. zoo als art. 65 van het huishoudelijk regle ment vereischt ten aanzien van leden van een commissie van onderzoek. Overigens zal de detective wel niet pro deo gehan deld hebbenI Bovendien vraagt men, waar om wel Harmsen gestraft w<rrdt, maar niet degenen, die hem geld hadden aangeboden, terwijl het passoeren van de Oostelijke bondsofficals bij het onderzoek onaange naam aandoet. De kwestie is nog lang niet afgeloopen! P. W. WEER NAAR DEN N. V. B. Het oude Enschedesche P. W., dat buiten Overijsel nog slechts een naam had in dg cricketwereld, is Zondag kampioen gewor den der le klasse A van den Twentschen Voetbalbond, waardoor dus voor de clubs der Janninks en van Heeks en zoovele andere bekende Twentsche families de weg is geopend om in den N. V. B. terug te kee- ren. D.w.z. eigenlijk is P. W. al dien tijd geheel vrij gelaten om zich in de 3e klasse te laten indeelen, maar daarvan heeft men nooit gebruik willen maken. Men zal zich herinneren, dat P. W. on geveer 6 jaar geleden, toen zij nog in de 2e klasse 9peelde, zich wegens een conflict met het bondbesluur, uit den N. V. B. terug trok. Na dien heeft men voortdurend in den Twentschen Voetbalbond gespeeld, waar van men nu het afdeelingskampioenschap heeft behaald, zegt de „N. R. Crt." Waar thans het meerendeel der leden, voor promotie naar den N. V. B. is, zal bin nenkort daarover een buitengewone alge meene vergadering worden gehouden. Mocht daarin tot aansluiting bij den N. V< B. worden besloten, dan zal men echter toch uit principieele overwegingen niet van het destijds door het bondsbestuur gedane aan bod tot opneming in de 3e klasse gebruik maken, doch eerst in de 4e klasse uitko men. BESTUURSVERGADERING L.V.B. De scheidsrechterskwestie. Gisteravond vergaderde het bestuur van den L.V.B., voornamelijk ter bespreking van het geval met de scheidsrechters-kwestie, waarvan men in een wel wat voorbarig bericht reeds het een en ander heelt kun nen lezen. Na gehouden bespreking is het geval, dat ten slotte bleek op een misverstand fcus- schen twee leden der scheidsrechters-com- missie en het bestuur van den L.V.B, te berusten, ten genoege van beide partjjen opgelost. Vanaf heden worden de scheidsrechters voor het leiden van wedstrijden op Woens dagavond vanuit het Bondsbureau aange schreven, terwijl eventueele afschrijvingen door den scheidsrechter aan het Bonds bureau moeten worden gericht STAND WEST I ZUID. De stand der Westelijke le klasse Zuid luidt op heden als volgt: gsp. gw. gel. vrl. pnt. y.—t. gem. Het Zuiden 7 6 0 1 12 34—14 1.71 H. S. V. 11 e 3 2 14 23—16 1.36 Velox 8 4 2 2 10 29—16 1.25 Fluks 8 4 1 8 9 19—21 1.12 Deetos 9 8 2 4 8 21—25 0.S8 H. K. V. 8 S 2 4 6 13—18 0.75 Vitesse 8 2 1 5 5 20—25 0.62 D. K. C. 7 0 1 6 1 8—32 0.14 TE SPELEN. De slaat hieronder vermeldt de wedstrij den, die ieder twaalftal nog te spelen heeft. Men ziet daaruit dat H. S. V. met nog een drietal lastige wedstrijden te spelen, heel weinig kans heeft op het bereiken van de eerste plaats. Het is zelfs mogelijk dat H. S V. in den eindstand nog één of twee plaatsen zakt. Aanmerkelijk beter zijn de vooruitzichten van Het Zuiden, dat dank zij.haar slechte terrein zes van de haar ro9lcerende wedstrijden op eigen veld moet spelen, terwijl er nog slechts één niet al te lastige uit-wedstrijd voor de Rotterdamsche ploeg op het programma staat. De nog te spelen wedstrijden zijn: Het Zuiden- thuis- Deetos r'-.'-c. H.S.V., H.K V., Vitesse. Velox: uit: D.k H. S. V.: thuis: H.K.V.; uit: Velux; Hef Zuiden. Velox: thuis: Fluks. H K.V., H.S/V.; uit: DKC.. Fluks. Het Zuiden. Fluks- thuis- DKC H K.V., Velox; uit: Velox. Vitesse, Het Zuiden. Deetos: thuis: D K C., Vitesse; uit: D.K.C. H K.V Het Zuiden. H. K. V.' thuis: Deetos; uit Fluks, H.S.V., Velox, Vitesse. Het Zuiden, Vitesse thuis- DKC. Fluks, H.K.V.; uit: D.K.C. Deetos. Het Zuiden. D. K. C thuis: Deetos, Velox. Vitesse, Het Zuiden; uit: Deetos, Fluks, Vitesse,

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9