R.H.W. Fruit-Soda VIÏANOVA Levertraan Mineraalwater me! vrucn ensmaak GEMENGD NIEUWS. RECHTZAKEN. De lijn die voor zich zelf spreekt Hee.uaf S.K. A.-Motoren. VRAGENRUBRIEK. aanleiding een eigen voorste) in te dienen. Ouk daarna heeft spr. zich nog bereid ver klaard met zijn voorstel te wjjken wanneer de regeering alsnog deze taak wenscnte over te nemen. Eerst veel later is de regeering, in het nauw gedrongen, met een voorstel gekomen. De regeering heeft echter niet bevor derd een zoo tijdige behandeling van naar voorstel, dat de 7-jarige leerplicht reeds met 1 Januari 1928 zou kunnen worden ingevoerd. aartoe, vraagt spr., hebben we dan art. Ii7 van de Grondwet, waarbij de leden, der Volksvertegenwoordiging zich met een voorstel tot den Koning kunnen wenden? Wanneer men zich verklaart tegen dezu initiatiefvoorstellen dan is het beter om dat artikel uit de Grondwet te schrappen. Dc regeering heeft vo.doende gelegenheid gehad om de leiding te nemen en zij heeft oif niet gedaan. Daarom verdient spr.'s voorstel dan ook geen afkeuring. Spr. merkt voorts op, dat ook de heer Z£istra een initiatiefvoorstel heeft ingediend, doch daarby tast de heer Zrjlstra, die thans zoo afgeeft op spr.'s voorstel, zelf de lei ding van de regeering aan. Voorts constateert spr., dat het wets ontwerp van de regeering nooit tijdig in behandeling zal kunnen komen, aangezien de Minister van Onderwas ziekteverlof heeft tot 10 Febr. 1928. Vervolgens betwist spr. de opvatting, dat het initiatiefvoorstel geen meerderheid zou krijgen in de Eerste Kamer en dat be krachtiging door de Kroon uitgesloten zou zijn. Doch ook ai stond vast, dat de Eerste Kamer het voorstel zou verwerpen dan nog ontheft dat 'de leden der Tweede Kamer niet van hun verplichting om te handelen zoo- ate zij dat in het belang van land en volk achten. En wanneer het voorstel door beide Kamers zou zijn aangenomen, dan is er geen enkele reden voor de Kroon om de bekrachtiging te weigeren. Financieele bezwaren tegen het voorstel zijn er immers niet. Maar afgescheiden van het verdere lot van dit voorstel, merkt spr. op, dat het onwaardig en onmannelijk zou zijn wanneer de Kamer zich door dergelijae overwegingen zou laten leiden bij de bepaiing van haar standpunt tegenover dit voorstel. Spr. betreurt, dat dr. De Visser thans niet aanwezig is, want op dr. De Visser en zijn fractie rust een eereschuld tegen over de jeugd, wat betreft het 7e leer jaar. Spr. houdt verder een betoog voor de noodzakelijkheid van den 7-jarigen leerplicht. De heer Kersten heeft de leerplicht een onrechtvaardige dwang genoemd, maar spr. zou liever Bprekeu van een noodzake'gken dwang. Dit geldt vooral voor het platteland, hetgeen ook van Christelijke zijde wordt erkend. De heer Van Wijnbergen oordeelde andere onderwijszaken meer urgent. Maar dan be treurt spr., dat de heer Van Wijnbergen voor die meer urgente zaken nooit een lans heeft gebroken. Spr. kan den indruk niet van zich afwentelen, dat die urgenter zaken slechts zijn uitgevonden om de in voering van den 7-jarigen leerplicht maar tegen te houden. Spr. vraagt voorts welk een indruk het wel in het buitenland zal maken, wanneer men daar verneemt, dat' er hier te lande nog moet worden gestreden om onzen kin deren het 7e leerjaar te kunnen geven, en dat dan ten slotte die strijd nog zou moeten worden verloren. Ten slotte zegt spr., dat het hem moeilijk valt de houding te bespreken van den heer Suring, die in 1926 aandrong op onver wijlde voorstellen, vindt thans invoering met 1 Juli 1928 vroctj 'genoeg en verzet zich teger een poging um den kinderen dit ook door hem noodzakelijk geachte 7e leerjaar reeds met 1 Januari te kunnen geven. Na de aanneming van zijn motie heeft de heer Suring, die op dit gebied de leiding had gent men, nooit meer iets gedaan om de zaak te bevorderen. Steeds zag de heer Suring de regeering naar de oogen en kroop hij weer in zjjn schulp. Maar de heer Suring dient te bedenken, dat hij hier zit als volksvertegenwoordiger en niet als regeeringsknecht en lakei. Spr. wenscht alsnog een beroep te doen op den heer Suring om het belang van de kinderen te laten voorgaan, hoewel spr. sterk der indruk heeft gekregen, dat de houd'ng van den heer Suring slechts dient om den socialisten het voorrecht van het initiatief te gunnen. Spr. waarschuwt den beer Suring en de zijnen echter, dat men een voorstel van eeD fractie van 24 leden, welke steeds groeit en met 7 h 800.000 arbeiders achter zich, niet straffeloos meer kan tegenwerken. De tijden zijn voorbij, dat gij de arbeidersklasse kondt oproepen tegen de sociaal democratie. De heer VAN WIJNBERGEN repliceert Spr. vraagt of de heer Albarda misschien den onderwijsstrijd terugwenscht. De heer ALBARDA: In geenen deele! De heer VAN WIJNBERGEN komt veT- dor op tegen het dreigement van den heer Albarda, waarbij deze tegen de rechterzijde optrad op een wijze, welke deed terugden ken aan dé felste tijden uit den schoolstrijd. De heer ZIJLSTRA repliceert eveneens. Spr. meent, dat men het onderwijs ten plattelande in de war stuurt door deze ver vroegde invoering van den leerplicht. Overi gens sluit spr. zich bij den heer Van Wijn bergen aan. In de liefde voor de volks school en de liefde voor het volkskind be hoeven wij in geen enkel opzicht voor den heer Albarda onder te doen. De heer KF.RSTEN repliceert. Spr. houdt vol dat de ouders het voorrecht en de ver- RECLAME. heelt NIET dien «inoangenamen Levertraan- smaak of -lucht: bevat WEL AL de Vita minen noodig voor een krachtig gestel. Is 100 pCt. zuiver. 2671 plichtirg hebben hun kinderen op te voe den. allereerst in de vermaning en de vrceze des Heeren Tegen onrechtvaardige bejegening dient het kind beschermd, maar de opvoeding van het kind is het heilig eigendom der ouders De heer Albarda kenl het platteland niet, wanneer hij beweert dat het platteland dezen zevenjarigen leer plicht verlangt Op het platteland zijn nog patriarchale gezinnen van 5 tol 8 kinderen Daar wordt uitgezieD naar lichten arbeid der kinderen om wat in te brengen Welke schade kan het bessenplukken en hel aard- appelrooien toebrengen aan de kinderen, die lenig zijn en vlug? De opvoering van de loonen in den landarbeid is een onmo gelijkheid. Dat beseffen de arbeiders zelf Zij besef fen daarentegen geenszins dat het in hun belang is en in dat van hun kinderen, dat de zevenjarige leerplicht er komt Hel kan niet in ernsl worden beweerd, dal de kin deren aan verwildering zullen worden prijs gegeven als dat eene leerjaar er niet bij komt. De heer KETELAAR repliceert en be strijdt den heer Kersten. De onthouding van hel 7de leerjaar is tegen het belang der kinderen. Tot den heer Van Wijnbergen zegt spr. dat de grondslag, waarop de linkerzijde heeft medegewerkt aan de totsfandkoming van de pacificatie, was, het belang van het onderwijs. De heer ALBARDA dupliceert. Spr. merkt op, dat er nog wei gelegenheid zal zijn om over het voorstel-Zijlstra te praten en dan zal wel kunnen worden nagegaan, of dat voorstel in het belang van het onderwijs is of dat het niet eerder is een beschadiging van het onderwijs. Voorts kan spr. met weinig bewondering spreken over de opvatting van den heer Kersten, dat de loonarbeid voor de jonge kinderen op het platteland zoo prettig is, en dat b.v. het aardappelrooien voor hen zoo'n nuttige bezigheid is. De heer KERSTEN: Dat heb ik niet ge zegd, ik heb gezegd, dat het hup niet schaadt. De heer ALBARDA merkt verder op, dat ouders, die de belangen van hun kinderen opofferen voor een paar centen in de week meer, dwaze ouders zijn en grove materia listen. Met verwondering heeft spr. verder den hoer Van Wijnbergen hooren zeggen, dat deze bevreesd was, dat spr. den schoolstrijd weer zou willen doen herleven Met ver wondering, omdat de heer Van Wijnbergen zelf niets liever wil dan den schoolstrijd weer te openen. Al zijn uitingen wijzen daar op, Spr. zelf is een overtuigd voorstander van de pacificatie en als wethouder van Onderwijs in Den Haag heeft hij dan ook steeds oprecht naar die overtuiging gehan deld. De verwerkelijking van de pacificatie heeft echter niet gebracht, wat wij er van hadden venvacht en tot het aanbrengen van de nog noodige verbeteringen vraagt spr. de medewerking van de Kamer. Spr. wenscht geenszins heropening van den schoolstrijd, want hij was maar al Ie blij, dal de pacificatie kwam. want de schoolslrijd was niet in het belang van het onderwijs. Wanneer spr. dan ook de rechterzijde heeft gewaarschuwd, was dat geenszins een dreigement met heropening van den school slrijd. De heer RUTTEN CR -K.) merkt naar aan leiding van een passage in de rede van den heer Albarda op, dat hij voor verbetering van het onderwijs is. Do heer ALBARDA tripliceert en las de passage nog eens voor, welke de heer Rul len destijds heeft gehouden over het aard appelrooien. Een stem: Dat is geen rooien, maar rapen I De heer RUTTEN repliceert. Over het wetsvoorstel wordt heden ge stemd. De vergadering wordt verdaagd tot heden 1 uur. RECLAME, Let op het merk R, HW, 1906 IN DE VAL GELOOPEN. Maandagmiddag heeft de Schiedamsche recherche met medewerking van de tiot- terdamsche op het kantoor van Swarttouw's machinefabriek te Schiedam aangehouden een 27-jarigen Duitscher, H. fl., handels reiziger te Rotterdam. H. had ten nadeele van den heer R. B., uit de Claes de Vriese* laan te Rotterdam, des morgens, vermoede^ Igk tusschen 8 en 9 uur, een geldkistje, waarin ach verschillende nog te incasseeren kwitanties bevonden, tezamen ter waarde van ongeveer f 2000, ontvreemd. Onder deze kwitanties was er één ten name van de firma Swarttouw, van f500. Toen H. zich te halféén aan het loket meldde en de kwitantie ter incasseering aanbood, werd hij gearresteerd. De overige kwitanties werden op hem bevonden. De Duitscher i3 ter be schikking van de politie gesteld. ONVERANTWOORDELIJK. Een burgerwacht schiet met scherpe patronen nit een zolderraam. De Delftsche correspondent van „Het Volk" meldde dezei dagen, dat te Den Hoorn, gemeente Schipluiden, de burger wacht haar geweren inschiet met scherpe patronen uit het zolderraam van de EL-K. pastorie. Verleden week op een morgen om negen uur begon het vuren Gericht werd op een achter de pastorie gelegen poeL Een negentigtal geweren weid inge schoten. Nabij deze pastorie ligt de Delft sche Groentenveiling, een der grootje veilingen uit het land En achter de pasto rie staat een nieuw gebouwde IL-K. school, bezocht door zeer vele kinderen. Het per soneel van de Westlandsche Stoomtram dat op het terrein achter de pastore aan het werk was, bemerlae. dat r.r verschei dene van de afgevuurde kogels z.g. af zwaaiers" niet m den poel achter de pas torie terecht kwamen, doch blijkbaar op steenen waren afeestooten en over 't ter rein van de Westlandsche en de Groenten- veiling hun weg zochten. Het personeel floten de kogels om de ooren en deze ar beiders, die hun leven lief hadden, zochten „dekking" voor het geweervuur in de lood. een der Groentenveiling Een machinist die met z'n machine achter de pastorie stond, reed opzij om zoo uit z'n levensge vaarlijke positie te komen. Toen het personeel van de Westlandsche aan de pastorie 'iet verzoeken om het le vensgevaarlijke schieten te staken, deed men precies, alsof men niets had gehoord. Teneinde raad werd het politiebureau te Delft opgebeld. Een rechercheur werd on middellijk naar de pastorie te Den Hoorn gezonden en gelastte den burgerwachtelin- gen het vuren te staken. Daarop zijn de leden van de Burgerwacht naar beneden gekomen en hebben op den began en grond hun „werkzaamheden" verder voortgezet. Wij hebben, zegt het „Hbld." naar dit verhaal van „Het Volk" een onderzoek doen instellen door onzen correspondent te Delft Hij bericht ons. dat volgens me- dedeelmg van de politie te Delft de zaak zich heeft toegedragen, zooals de bericht- geven van „Het Volk" schreef. Hij meldt er bij, dat te Delft een behoor lijke schietbaan is. Schipluiden ligt onge veer een uur van Delft DOOR EEN BAAL RIJST. Te Zaandam is aan de rijstpellery van C. Kamphuys' fabrieken de 61-jarige B. Bunders door een vallende baal rijst ge troffen, tengevolge waarvan zijn halswervel- kolom is gebroken. Gistermiddag is de man onder hevig lijden bezweken. EEN VLIEGTUIG NEERGEVALLEN. De bestuurder niet gedeerd. Gisternamiddag omstreeks halftwee moest het vliegtuig No. D 36 Jager-type te Rijs- oord wegens motorpanne een noodlanding maken. Het vliegtuig, bestuurd dooT den korpo raal-vliegtuigmaker J. M. ZeegerB, wonende te Helder, was hedenmorgen opgestegen op het vliegveld de Kooi te Helder, waar na het was gevlogen naar de Waalhaven te Rotterdam Daarna is het opnieuw op gestegen Het toestel vloog zeer laag bo ven Ridderkerk met stilstaanden motor. Een oogen blik later viel het neer op een weiland en werd totaal vernield. De be stuurder wist nog op het juiste moment er uit te springen en zich te redden. Hij is ongedeerd. BRAND IN EEN STOOMVERVERIJ TE HAARLEM. Gistermorgen ongeveer 9 uur is brand uitgebroken in de fabriek der N. V. Eerste Haarlemsche Stoom ververij en Chemische Wasscherij C. Hoeïng, firma Schenk, aan den Spaarndammerweg. Het bleek, dat het vuur ontstaan was op den droogzolder in het linkergedeelte van het fabrieksgehouw, waar z g. gaatjesdoeken gedroogd worden. Dit zijn in benzine ge drenkte doeken, die gebruikt worden voor het schoonmaken der machines op de plaat drukkerijen van de firma Johs. Flnschedé Zoon, welke firma deze doeken altijd in de fabriek van Hoeïng laat drogen. Ver moedelijk is een van die doeken bij he\> afhaler van de droogrekken op een verwar mingsbuis gevallen en zoo in brand geraakt. Toen iemand van het personeel te kwart voor negen op den groodzolder kwam, wilde hij den brandenden doek uit het venster naar buiten werpen. Toen hij zich omdraaide, zag hij tot zijn grooten schrik plotseling den geheelen zolder in brand staan. Oogen- blikkelijk werd de brandweer gealarmeerd. Dadelijk werd met twee slangen op de waterleiding water gegeven. Te ongeveer 10 uur was de brand gebluscht. De droogzolder en de benedenverdieping van den linker vleugel zijn geheel verbrand. Alle3 was ver2tkerd. Er zijn 'echter geen goederen van derden verbrand. Het bedrijf kan over twee h drie weken waarschijnlijk weder worden voortgezet. HET BIJ PANNERDEN GEZONKEN SCHIP GELICHT. Slechts twee lijken gevonden. Het turfschip, dat 1 dezer op den Rijn bij Fannerden gezonken is, w^ubij de schip persvrouw en drie kinderen het leven ver loren. is thans gelicht. In de roef van het schip werden alleen do lijkje® van twee kinderen gevonden. Men vermoedt dus, dat de vrouw en het derde kind bij het zinken van het schip overboord geraakt en door den stroom zjjn meegevoerd. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De heer B., die voor enkele weken in de fabriek Elias, te Eindhoven, ernstige brandwonden opliep, is aan de gevolgen overleden, DOODELUKE VAL. Te Heiningen is, naar het „D. v. N. B." meldt, D. de Kok in de schuur van J. de K. van een balk gevallen en dood opge nomen. Te Augsbuurt (Kollum) is de 16-jarige boerenknecht L. van Houten met èen pik stroo van den zolder gestort en zoodanig gewond, dat hij overleden is. Moeder: Karei, geef je broertje de helft van je appel; je weet toch: gedeelde vreugd is dubbele vreugd! Karei: Ja maar, een gedeelde appel is toch geen dubbele appel! DE VERGIFTIGING VAN KAPITEIN QUECK Voortzetting van het pleidooi Na de pauze zet mr. Bourlier zijn plei dooi voort. Spr. herhaalt nogmaals, dat Queck een heel anderen dood gestorven m dan die door cyaankali-vergiftiging. Het hart stond reeds stil, toen do ademhaling nog voortging. PI. ontkent de waarde van de proeven, welke met honden genomen zijn. Zekerheid moet het Hof hebben om te kunnen veroordeelen. Men geeft geen le venslange gevangenisstraf zonder absolute en volkomen zekerheid to hebben. Pr. meent hierop den nadruk te moeten leg gen. PI. leest een schrijven voor van den ge leerde Koan Abrest, op wien de deskundi gen zich in hun rapport ook beroepen en aan wien pL dit geval heeft voorgelegd. Ook op grond van dezen brief is duidelijk, dat dood door cyaankalivergiftiging is uit gesloten. Daarnaast beroept pl. zich op verschillende andere geleerden. De vraag rijst: kan er niet wat anders geweest zijn 1 En dan meent pl. te moeten zeggen: er moet wat anders geweest zijn. PL wijst er op, dat kapitein Queck zich den laatsten tijd vaak onwel gevoelde. Het onderzoek is onvolledig geweest; men acnt~ t9 met de bekentenis van verdachte het laatste woord gezegd. Maar daardoor blij ven er tal van andere mogelijkheden over. De verklaring van den verdachte alleen is niet voldoende. Kan deze man zich door zijn gemoedstoestand niet vergist heb ben bij het nemen van cyaankali en iets anders genomen hebben 1 De bij den ver dachte gerezen twijfel over de doodsoor zaak is buitengewoon goed geadstrueerd. Hier wordt niet naar kleinigheden gezocht maar een groot, medisch verweer gevoerd. Pl. neemt het den heeren Schirm cd Wester ernstig kwalijk, dat zij het nemen van de belangrijkste proeven niet in hun rapport hebben vermeld. Daardoor had den zij pl. het moeilijkste deel van zijn werk kunnen besparen. Hiermede heeft pl het wetenschappelijk gedeelte afgehandeld. Pl. betoogt vervolgens dat een band ont stond tusschen beklaagde en de vrouw van Queck. Over een scheiding was met Queck niet te praten. Toen heeft verdachte ge meend te moeten ingrijpen en is het plan gerijpt om Queck in een zekere roes te brengen en dan een bekentenis over een bepaald feit van hem te verkrijgen. De roes kwam echter niet. De bom barstte daarentegen verkeerd. Verdachte overziet de gevolgen, raakt zijn hoofd kwijt en holt naar huis om cyaankali te halen. Kan men bier nu spreken van het in kalm beraad (nadenkeD en overleggen) maken van een plan 1 Wanneer verdachte werkelijk in kalm beraad het plan gemaakt had dan was hij als medicus wel anders te werk gegaan en had hij in geen geval cyaan kali gebruikt. Pr. meent derhalve dat geen sprake is van voorbedachten rade ten aan zien van de toediening van de cyaankali. Wat betreft de subsidiaire telastelegging, betoogt pl., dat daarin geen zware mishan deling, in dit geval zinsverbijstering, is te laste gelegd. Want zinsverbijstering is eerst dan zware mishandeling, wanneer zij minstens vier weken duurt. Maar het op zet was daarop trouwens geenszins ge richt. Dood door cyaankali zal het Hof nooit kunnen en mogen aannemen, de mogelijk heid van dood door scopolamine blijft open, maar dan niet opzettelijk. Er blijft ten slotte overdood door schuld. Maar ook daarvoor kan naar pl.'s meeoing geen veroordeeling volgen. Dat de toegedienoe hoeveelheid'scopolamine doodelijk zou kun- nen zijn, kan men verdachte niet aanreke nen, waar zelfs deskundigen als prof. van Itallie, en dr. Bijlsma thans nog zeggen, dat die hoeveelheid niet doodelijk geweest kan zijn Dat verdachte daarvan ooit niet op de hoogte was, mag men hem niet kwa. lijk nemen. In zijn repliek handhaaft mr. Royer zijn meening, dat hier voorbedachte rade aan wezig is geweest en zegt hij nogmaals, dat hij geen verzachtende omstandigheid heeft kunnen vinden. Er is hier geen inkeer of sprake vaü berouw. Spr. persisteert b;j zijn requisitoir Na repliek van mr. Bourlier zegt ver dachte niets meer aan het pleidooi te heb ben toe te voegen. De uitspraak wordt bepaald op 27 dezer. DE MOORD EN BRANDSTICHTING TE ROERMOND. Levenslang geSischt. In de gistermiddag voortgezette verga dering om half drie nam mr Rieter, officier van justitie, zijn requisitoir Spr. vindt in deze onverkwikkelijke zaak geen termen voor verzachtende omstandigheden aanwe zig en eischte levenslange gevangenisstra! tegen den beklaagde. liet publiek schreeuwde „bravo", welke stemmen echter direct door den hamer van den president werden gedoold. De verdachte snikte geweldig, toen hij de straf tegen zich hoorde uitspreken. De verdediger, mr. Tripels, begon zijn pleidooi met er op te wijzen, dat hem een zeer moeilijke taak was opgedragen. Na een woord van medelijden gewijd te hebben aan het slachtoffer, er op wijzende dat hij ver dachte niet als zoo'n doortrapten booswicht beschouwt als het O. M. hem had geschil derd. wees hij er op dat hij de bekentenis, die verdachte voor den rechter-commissaris had afgelegd, wel aannemelijk achtte sd dan ook geloofde hetgeen*verdachte hem ook had medegedeeld. Volgens pleiter zou verdachte niet kun nen veroordeeld worden wegens moord aangezien het bewijs hiervoor niet zou zijn te leveren Verdachte had wel degelijk in drifl gehandeldboos geworden door de ver wijten die zijn echtgenoote hem maakte omtrent zijn verhouding met een Belgische pianiste, was hij driftig geworden, had hij RECLAME. 2681 haar bij de keel gegrepen met het doodelijk gevolg. Hel requisitoir van het 0. M. was, vol gens pleiter, geheel opgebouwd uit ver onderstellingen, die niet te bewijzen waren. Pleiter gaf toe, dat er in oeze zaak veel onverklaarbaars was; ook hem had ver dachte omtrent het bewuste zand geen na der uitleg kunnen geven en het kwam hem zeer aannemelijk voor dat verdachte in dien noodlottigen nacht door zijn zenuwachtig heid dingen had gedaan, die hij later niet kon verklaren. Pleiter wees op hel vroegere verleden van verdachte, die nooit met de justitie in aan raking was geweest en tot deze noodlottige daad was gekomen doordat hij geheel onder den invloed stond van een zeer slechte vrouw, die dan ook, volgens pleiter, een groole morecle verantwoording had voor dit misdrijf. Pleiter was overtuigd dat de recht bank een rechtvaardig vonnis zou wijzen en beval verdaehle in haar clementie aan. Verdachte, die gedurende de geheele te rechtzitting zat te snikken en onder het honden van hel requisitoir steeds uitriep ,,niet waar", „nicl waar", verklaarde, nadat hij na het pleidooi nogmaals was gehoord, niet den opzet te hebben gehad zijn vrouw te dooden. Uitspraak 20 dezer. DE DOODSLAG TE MAASTRICHT. Vijftien jaar geCischt. Het O. M. van de rechtbank te Maastricht eischte tegen den 28-jarigen lijndrijver C. een gevangenisstraf van vijftien jaar, we gens doodslag, alhier op 29 September ge pleegd op den 17-jarigen slagersknecht Moerman. De rechtbank vond geen termen aanwe zig om het verzoek van den verdediger tot invrijheidstelling van verdachte in te wil ligen. AANRIJDING MET DOODELIJKEN AFLOOP. De dader vrijgesproken. De Alkmaarsche rechtbank, uitspraak doende in de zaak tegen een chaulleur uit Bergen aan Zee, die in Sept. als bestuurder van een auto op den Kennemersingel ie Alkmaar een oude juffrouw aangereden heeft, welke kort hierop overleed, sprak bekl. vrij van het hem ten laste gelegde, daar gebleken is. dat de aanrijding niet aan roekeloos en onvoorzichtig rijden te wijten is geweest, doch aan een droeve samen loop van omstandigheden. RECLAME. IRIS* da- geüjksch© leven ,<omen vaak kwetsuren, brand-, snij wondei., *nz voor. Verwaarloozing baart dan dikwijls groote zorg. Behoedt U daarvoor met yASELINE-CrlESEBROUGH (spreek uit: Tschlesbro) want deze Is de eenlge zurenvrlje ter Wereld, 'n Doosje, tube of fleschje in huis Is een hulp In den nood. Vraagt altijd met nadruk naar VASELINE-CHESEBROUGH Het beste middel voor de huid! Gebruikt ook Chesebrough Cold Cream en Chesebrough Vanishing Cream de Ideale vetvrije huid-cream. 9140 No. 222, te L. Uw aanslag bedraagt f 108.30. Abonnée te L. De aanal'ag bedraagt f 55.06. J. v. D., te L. De door u bedoelde formule kunnen we niei plaatsen Het ver- menigvuldigingscijfer is evenals vorig jaar 0.9. De belasting wordt berekend naar de daarvoor bestaande tarieven id de wet ver meld. Abuizen komen daarin niet voor. Is het inkomen goed berekend, dan is uw aanslag eveneens goed a-2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 7