68*<e JAARGANG MAANDAG 12 DECEMBER 1927 No. 20781 OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. Burgerlijke Stand v. Leiden. GEMENGD NIEUWS. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN 80 Cts. per regel voor advertentiên uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere advertentiên 85 Cts. per regel Kleine Advertentiên uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT! Voor Leiden per 3 maanden 2.35. per weekƒ0 18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0 18 Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter algemeene kennis, dat door hen afwijzend is beschikt op het verzoek van de N.V. Autobusonderneming „De Sleutelstad" om vergunning tot het oprichten van een ondergrondsche bewaarplaats voor benzine met bovengrondsche aftapinrichting in en op de Lange Scheistraat vóór het perceel Lange Scheistraat No. 5, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie B No. 281-4. A. VAN DE SANDE BAKHUIJZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 12 December 1927. 2628 BOND VAN NED. ONDERWIJZERS. Zaterdagavond kwam de afdeeling Leiden van den „Bond van Ned. Onderwijzers" in huishoudelijke vergadering bijeen in huize Feenstra aan het Rapenburg. Het door het bestuur verzonden adres betreffende scholenbouw aan den Haagweg werd goedgekeurd, behoudens de opmerking van den voorzitter zelf. dat het juister ware geweest wanneer dit adres verzonden was door het „Comité van actie voor de Open bare School". Bij de verkiezing van een lid voor het Hoofdbestuur vacature Jan v. Zadelhoff te Dordrecht werden 13 stemmen uitge bracht op den heer Van der Sluis te Rotter dam en 1 stem op den heer De Recht, te Den Haag. Op voorstel van het bestuur werd beslo ten de te benoemen afgevaardigden voor de Algemeene Vergadering, welke op 28 en 29 December a.s. te Den Haag wordt gehouden, vrij mandaat te geven. Enkele voorstellen van den beschrijvingsbrief werden bespro ken. Tot afgevaardigden werden benoemd de heeren G. W. L. Monné en Jac. Tjalsma. Een voorstel van het bestuur om een ge- zelligen avond te organiseeren voor leden en introducé's zal nader onder de oogen woe den gezien. DE WALTMANSIRKS-KIJKER. Voor den kantonrechter te Den Haag is voortgezet de behandeling van de zaak legen A. M. de W., die terecht stond wegens een snelheidsovertreding, welke was ge constateerd met den door de heeren Walt man en Sirks uilgevonden snelheidskijker. Deze zaak diende als testcase, om de deug delijkheid van dezen kijker te zien uitge maakt. Te dien aanzien had de kanton rechter aan de professoren Keesom en de Haas verzocht, een rapport over den kijker uit te brengen. De kantonrechter deelde mee. dat uit het bij hem ingekomen rapport bleek, dat de deskundigen tot de conclusie zijn gekomen, dat de kijker een geschikt instrument is om de snelheid van een zich op den weg be wegend voertuig vast te stellen en dat bij eenige oefening een nauwkeurige meting van de snelheid kan worden verkregen tot op 2 K.M., zoodat wanneer de kijker een snelheid aanwijst van b.v. 40 K.M., de snel heid moet liggen tusschen 38 en 42 K.M. Ter terechtzitting handhaafden de des kundigen deze conclusie, en prof. Keesom antwoordde op een vraag van den kanton rechter naar aanleiding van een stuk in bet „Vaderland", dat de reactietijd van den waarnemer in normale omstandigheden 1/10 seconde bedraagt, zoodat dit verschil van geen invloed hoegenaamd is op de vast stelling van de snelheid. De ambtenaar van het O. M. was van meening. dat de kijker gelijkgesteld kan worden met een chronometer en vorderde een veroordeeling tot een geldboete van f 0.50. De kantonrechter legde deze straf op, daarbij zich vereenigende met de conclusie van de deskundigen, dat de kijker een deug delijk instrument is. Van deze uitspraak wordt beroep aan ge- teekend; men wil tot in hoogste instantie een beslissing uitlokken. DE DERDE LUSTRUMVIERING VAN DE WONINGBOUWVER. „DE EENDRACHT". Voor een zeer talrgk publiek de groote St&dszaal was tot in alle hoekjes bezet gat Zaterdagavond de Woningbouwvereeai- ging „De Eendracht", ter gelegenheid van haa 15-jarig bestaan, een feestavond, welke i in alle opzichten als geslaagd mag worden 1 beschouwd. Er werd van diverse zijden veel waar deering uitgesproken voor het werk der jubileerende vereeniging en ook het meer feestelijke gedeelte van het programma viel zeer in den smaak, zoodat al met al zoowel >,De Eendracht" als de bezoekers op een goeden avond kunnen terugzien. De voorzitter der feestcommissie, tevens oud-voorzitter, de heer Van der Zeeuw, leidde den avond in met een kort wel komstwoord, waarbg bij met name begroette den directeur van het Bouw- en Woning toezicht, den heer G. F. Kiers, benevens de vertegenwoordigers van den Nationalen Woningraad, de Federatie van Woningbouw verenigingen en van de zuster-organisaties „Tuinstadwijk", „Ons Belang" en „Ons Doel". Spr. zeide, dat er inderdaad alle reden is tot feestvieren, want de vijftien jaren, die achter ons liggen, zijn welbesteed ge weest. Werden er in dien tijd niet ongeveer 600 woningen en een volksbadhuis gebouwd en stemt dit niet tot groote tevredenheid? Spr. besloot zijn openingswoord met allen een genoeglijken avond toe te wenschen en gal daarna de gelegenheid aan de ver schillende afgevaardigden om het bestuur te complimenteeren met dit jubileum. Van deze gelegenheid werd het eerst ge bruik gemaakt door mevr. De Graaf, die met eenige welgekozen woorden van geluk- wensch namens het vrouwencomité uit de leden een bloemstuk benevens een enveloppe met inhoud aanbood, waardoor het bestuur in staat werd gesteld het bestuurshuis con- fortabeler en gezelliger in te richten. Achtereenvolgens werd daarna nog het woora gevoerd door de heeren Hoogeveen, namens de Federatie en „Tuinstadwijk", Gerritsen namens „Ons Belang", K. West namens „Ons Doel", en Stuivenberg, uit Rotterdam, uit naam van de Zuid-Holland- schc afdeeling van den Nat. Woningraad. Alle sprekers getuigden van het vele goea, wat „De Eendracht" in de afgeloopen 15 jaar heeft tot stand gebracht, dankten voor de steeds ondervonden samenwerking en, wanneer dit noodig was, krachtdadigen steun en lieten hun wenschen voor den verderen groei en bloei der vereeniging vergezeld^ gaan van fraaie bloemstukken, waarachter de voorzitter, deheer* Metscher, bijna schuil ging. Deze, de verschillende sprekers beantwoor dende, dankte in de eerste plaats allen, die tot deze huldiging hadden bijgedragen en voor de vriendelijke woorden, tot het bestuur gericht. Spr. endosseerde evenwel een groot gedeelte van den het bestuur toegezwaaiden lof aan het driemanschap Van der ZeeiyvBomliZierikzee, dat de grondslagen voor de vereeniging legde en het moeilijkste gedeelte, het pionierswerk, verrichtte. Spr. besloot met den leden de verzekering te geven,dat het bestuur ook in de toekomst zijn beste krachten zal geven aan de zaak der volkshuisvesting in het algemeen en aan de belanger der leden in hel bijzonder. De* verzorging van het verdere deel van het programma was opgedragen aan het Adriani-ensemble, en wie ooit dit gezelschap gadesloeg, weet, dat dit voor de toehoorders een uiterst gezellige avond beteekent. En zoo is het ook Zaterdagavond geweest; de aardige „Witze" van den heer Adriani, de leutige liedjes bjj de guitaar van Jan var. Gelder, de uitstekende zang van Jo Ouwerkerk en het Nijapan-kwartet, het sloeg alles in en een hartelijk applaus vertolkte telkenmale de gevoelens van dankbaarheid voor het genotene van het publiek. Een bal, dat tot diep in den nacht de beenen van den vloer hield, besloot dezen goedgeslaagden feestavond. VEREENIGING VAN MATHESIANEN. Zaterdagavond werd door den heer H. van Batenburg een lezing met lichtbeelden gehouden over: „Groote Meesters in Wee- nen en Budapest", in de bovenzaal van café-rest. „De Harmonie". De voorzitter, de hoer Vrijhoff, opende de vergadering met een woord van welkom tot de aanwezigen. Het deed hem genoegen dat de heer van Batenburg ook dit jaar weer bereid was om het lezingsseizoen der V. v. M. met een 'populaire lezing in te zet ten, en hij deelde ook mede dat dit de tiende lezing was, die de heer van Batenburg voor de Matthesianen zou houden. Hierna gaf hij het woord aan den heer van Batenburg. Spreker leidde zijn onder werp in met een korte levensbeschrijving van den grooten Duitschen schilder Albrecht Dürer, wiens meesterwerken te Weenen ieders bewondering afdwingen. Wat, aldus spreker, mij in de Alberlina te Weenen steeds aantrok, waren de teeke- ningen van de groote meesters. Er was een teekening bij, door een jongen van 13 jaar gemaakt. Het is een teekening op perka ment, waaronder de woorden- Dit heb ik uit een spiegel naar mij zeiven gekonterfeit in het jaar 1484 toen ik nog een kind was, Albrecht Dürer. De teekening is fout, maar de uitdrukking is roerend en ernstig Schetsmatig is het behandeld zooals Dürer zooveel heeft gemaakt. Albrecht Dürer wordt, wat diepte van gedachte en rijkdom aan fantasieën betreft, haast door geen Duit- sCher geëvenaard. Albr Dürer werd in Mei 1471 te Neuren berg geboren Zijn vader, een goudsmid, bracht onder veel zorg en arbeid zijn leven door. daar hij een gezin van 18 kinderen had te verzorgen In de oude Pinacotheek te München bevindt zich een portret van hem door den zoon op 26-jarigen leeftijd geschilderd Albr. Dürer kwam op 13-jarigen leeftijd bij zijn vader in de leer, doch reeds op 15-jarigen leeftijd werd hij onder Wohlge- muth's leerlingen opgenomen. Wohlgemuth was in die dagen al reeds beroemd. Drie jaren was Dürer zijn leerling. In dien tijd zegt hij werd mij vlijt geschonken, zoodat ik zeer veel leerde. Op deze 3 jaren volgden naar Duitsch gebruik de reisjaren. In 1490 ging hij naar het lievelingsoord der kunstenaars, maar Italië, naar de beroemde schilderschool te Venetië. In dien tijd schilderde hij weinig alhoewel Weenen enkele teekeningen uit dien tijd bezit. Dürer is een van de grondleggers van het landschapschilderen dat zich tot een zelf standigen kunsttak heeft ontwikkeld. In 1494 keerde hij in het ouderlijk huis terug om in dit jaar met Agnes Frey in het hu welijk te treden. In dien tijd schilderde hij groote altaar stukken die zich nog in Dresden en Mün chen bevinden. Onder ernstigen en drukken arbeid was Dürer tot man gerijpt, terwijl een nieuwe tijd in aantocht was de Renaissance, een verdere ontwikkeling van kunst en we tenschap. In 1502 stierf zijn vader, terwijl hij zelf met een zware ziekte werd bezocht. To Londen bevindt zich nog een teekening van 1503. Het stelt voor den gestorven Hei land met de doornenkroon, waaronder staat: „Dit gelaat heb ik tijdens mijn ziekte gemaakt". Voor dezen tijd maakte hij zijn beroemde houtsneden. Erasmus van Rotterdam zei hiervan: men noemt Dürer de Apelles van onzen tijd, maar Apelles bediende zich van kleu ren, maar wat drukt Dürer niet uit in zwarte lijnen. Zelfs Rafael de groote Italiaansche mees ter was vol bewondering en ontleende voor één zijner grootste werken De kruisdra- gende Christus bijna alle figuren van een houtsnede van Dürer. In 1505 reisde hij weer naar Venetië waar hij aller achting en bewondering der Italiaansche schilders wist te winnen. Gisvanni Bellini, de leer meester van den grooten Titiaan sloot met hem vriendschap. Ook te Bologna werd hij met eerbijwijzen overladen. Men gaf hem aldaar den eerenaam, „de eerste onder de schilders der geheele wereld". In 1511 vervaardigde hij een van zijn grootste stukken „De aanbidding der Drie- eenighcid", wat thans de parel der verza melingen te Weenen is. Keizer Maximiliaan was een groot mend en begunstiger van hem, en schonk hem tevens een jaarlijksch inkomen van f 200 Na diens dood in 1519 verfrok hij naar Antwerpen waar hij o.a. Lucas van Leijden ontmoette. In 1521 trok hij weer naar zijn vader stad, waar hij zijn laatste levensjaren door bracht. Den 6en April 1528 stierf Dürer, evenals zijn groote kunstbroeder Rafael in den ouderdom van 57 jaren. Spreker merkte op, dat dit één der groote meesters is, die in Weenen en Budapest vertegenwoordigd zijn, doch er zijn er vele andere zooals: Rembrandt, Rubens, Breu-, ghel, Titiaan enz., waarna spreker aan de hand van lantaarnplaatjes vele beroemde stukken voor de aanwezigen verduidelijkte. Verder liet spreker de vele schoone ge bouwen zien, waaraan Weenen en Buda pest zoo rijk zijn, waarmede hij tevens aan het slot van zijn voordracht gekomen was. De voorzitter dankte den heer v. Baten burg voor zijn buitengewoon interessante lezing, en overhandigde tevens ter herinne ring aan deze tiende lezing een inktstel met inscriptie, daarbij den wensch uitspre kende, dat de heer van Batenburg nog vele malen voor de V. v .M. mocht spreken, waarmede de aanwezigen met warm ap plaus instemden. 7ARMONICA-GEZELSCHAP „CRESCENDO". Bovengenoemd Muziekgezelschap gaf Za terdagavond zijn gewone jaarlijksche feest avond in „Zomerlust". De zaal was dicht bezel met een publiek, dat „Crescendo" steeds goed gezind is. De voorzitter, de heer Hanselaar, opende met een kftrt welkomstwoord, donateurs en donatrices dankzeggend voor den ook dit jaar wederom verleenden steun. Ook bracht hij dank aan de tooneelvereeniging ..Oefe ning baart Kunst", die dezen avond haar welwillende medewerking verleende. „Crescendo" bracht zes keurige nummers ten gehoore. op een wijze zooals wij dit van dit muziekgezelschap gewoon zijn. De be perkte looneelruimte deed misschien eeni- germate afbreuk aan het ensemble. Van de beide kwartet-nummers, welke zonder di rigent werden uitgevoerd, viel het tweede nummer het meest in den smaak. Na de pauze bezocht ook de vroegere voorzitter, de heer Zandvliet, uit Rotter dam, thans eerelid. den feestavond. „Oefening Baart Kunst" heeft een niet goring aandeel in het welslagen van dezen avond gehad. Er werd om de prestaties van deze vereeniging braaf gelachen. Ook het strijkje „The Presto Band" werkte flink mede tot het succes van den avond Met „Crescendo" gaat het in werkelijk heid .crescendo", zooals we bemerkten Het ledental gaal vooruit en de muziek is goed. De muzikale leiding is in goede han den. Met belangstelling zien we dan ook binnenkort het voorgenomen concert tege moet. INSTITUUT VOOR ARBEIDERSONTWIKKELING. Gistermorgen sprak in het Volksgebouw voor de Leidsche afdeeling van dit Instituut mevr. MiedemaZondervan, te Amsterdam, over: „De vrouw en de vrede". De opkomst viel tegen. Wij hadden aldus schryft men ons stellig de vrouwen verwacht met wie de spreekster bij zoo menigen verkiezingsstrijd te Leiden de propaganda in de arbeiderswijken voerde. Hoe het zij, de afwezigen hebben ongelijk gehad. In een gloedvol en vaak aangrijpend betoog schilderde spr. de ellende van den wereld oorlog. Zij deelde o.m. mede, dat zij bij een verblijf in Duitschland gedurenden den oorlog een vrouw had gesproken, die in één slag of juister: bij een slachting vader, man en broeder had verloren. Bij vele vrouwen bestond toen nog de mentaliteit dat deze offers gebracht moesten worden voor Keizer en vaderland. Vooral de socia listische vrouwen komen tegen zulke opvat tingen op en trachten juister inzicht omtrent ocrlogsoorzaken en oorlogsbedoelingen ingang te doen vinden. Beschamend was het te zien hoe mannen, die sedert 1889 in internatio naal verband samenwerkten voor een ge lukkiger maatschappij, in 1914 door den ocrlogsroes werden bevangen en elkaar naar het leven stonden. De socialistische internationale vrouwen-organisatie bleef ook tijdens den oorlog intact. Haar komt de eer toe vele met-socialistische vrouwen organisaties de oogen te hebben geopend en tot internationalisme te hebben gebracht. Samenwerking met andersdenkenden moet in deze worden aanvaard. Spr. wjjst in dit verband op den Volkenbond, waarover som migen somtijds smalend sprekend, maar die reeds veel goed werk heeft gedaan. Men st6une dit lichaam zooveel mogelijk. Ten slotte staat spreekster stil bij de vraag, hoe dit kan worden gedaan. Men beginne in het huisgezin. Militairis- tisch speelgoed vertrappe men liever voor d^ oogen der kinderen dan spel er mee toe te laten. Op ondervergaderingen bespreke men met de onderwijzers het geschiedenis onderwijs. Met verheerlijking van oorlogen en oorlogshelden moet worden gebroken, terwijl de helden des vredes, die er gelukkig ook door alle eeuwen heen zijn geweest, in het juiste licht moeten worden gesteld. „En verder," zoo eindigde spr., „met onze mannen mede in den strijd voor een betere samenleving, en wjj, vrouwen, voor op, waar het geldt den strijd voor ont wapening en tegen het railitairisme, wat wil zeggen: vóór den vrede." Voor en na de rede werd een viool nummer met piano-begeleiding door een tweetal leden ten gehoore gebracht. Van de gelegenheid tot gedachtenwisseling werd geen gebruik gemaakt. De voorzitter sloot de bijeenkomst met woorden van dank aan spreekster en musici. STEDELIJKE WERKINRICHTING. In de Stedelijke Werkinrichting zijn in de afgeloopen week opgenomen: Datum Dagen Volw.pers. Kinderen Tot. 5 Dec. Maandag 41 1 42 6 Dec. Dinsdag 40 1 41 7 Dec. Woensdag 40 1 41 8 Dec Donderdag 43 1 44 9 Dec. Vrijdag 44 1 45 10 Dec. Zaterdag 42 1 43 Totaal 250 6 250 Bij Kon. besl. is aan prof. mr. A. J. Blok op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van lid van het alge meen college van toezicht, bijstand en be heer voor het Rijkstucht- en opvoedings wezen onder dankbetuiging voor de als zoo danig bewezen diensten. De alhier tot semi-arls bevorderde heeren A. Quartel en H. A. C Schaaf zijn bestemd tot reserve-officier van gezondheid bij het reserve-personeel van don genees kundigen dienst der landmacht. Bij de opgave van nieuwe aansluitin gen van het locaal rijkstelefoonnet stond in ons Blad van Zaterdag onder no 2660 abu sievelijk vermeld fa. L. F. Servaas en Zn.; dit moet zijn fa. F. L. Servaas en Zn. Woensdagavond geeft de Leidsche C. J. M. V. Padvinders ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van troep II in de Graanbeurs een feestuitvoering. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar een ad vertentie in dit Blad. Ten nadeele van Van G. is gisteren uit een café aan den Stationsweg een jas ontvreemd. Door den 1-4-jarigen II. A. is bij de politie aangifte gedaan dat hij Zaterdagavond door een hem onbekenden circa 16-iarigen jongen met een mes is gestoken geworden. H. A. werd licht gewond. Ten huize van H. V. in de Leliestraat is door onbevoegden een gasmuntmeter ge licht. BINNENLAND. Prinses Juliana heeft audiëntie verleend aan het Haagsche HofViiver-comilé en aan Nedeilanders in België. (Binnenl 2e Blad). De corrnptie in de gas-indnstrie; een persconferentie met het bestnnr der vereeni ging van gastabrikanten. (Binnenl.. 2e Blad) Botsing met doodelijk gevolg tnsschen stoomtram en antobns bij Maasland. (Gek le Blad). Een mislukte anto-dieistal te Den Haag; de dieven in Oegslegest te water gereden. (Laatste Ber.. le Blad). Groote brand bij Willy Mullens te Ben Haag. (Laatste Ber., 1ste Blad). BUITENLAND. Voorloopige regeling ln het conflict tns schen Polen en Lithauen, dank zij onzen minister Beelaerts van Blokland. (Buitenl., le Blad). Bemiddeling van Engeland tnsschen Frankrijk en Italië. (Buitenl., le Blad). Ernstia vliegongeval in Frankrijk. (Buitenl. le Blad). De Fransche begrooting is goedgekeurd. (Tel.. le Blad). Revolutie in Kanton. De Communisten meester van den toestand. (Tel.. le Blad). ONDERTROUWD. D. Benning, wedr 65 j. en A. v. d. Burg wede 57 j. G. H. Blikrnan wedr 37 j. en C. v. Es jd., 25 j. C. Compier jm. 25 j en M. J. Faes jd. 25 j. J. A. v. Zanten jm. 25 j. en J. G. W. Tukker jd 18 j. C. Kas- bergen jm. 31 j. en T. Wijnandts jd. 31 j. J Nagtegaal jm. 30 j. en H. C. M. Hooger- vorst jd., 28 j. A. G. J. Terpstra jm 28 j. en A. M. Cramer jd. 23 j. J. J. Schimmel jm. 29 j. en II. J. P. v. Egmond jd. 24 j. D. J. de Laaf jm. 29 j. en G. v d. Broek jd 22 j. H. M. Schreuder jm. 23 j. en G v. d. Heiden jd, 23 j. M. G. J. H. v. d Hoek jm. 28 j. en C. v. d. Reijden jd. 29 j. J. Sengeling jm. 20 j. en M. v. d. Heijden jd. 20 jaar. HET ELECTRISCH TREINVERKEER. Weer stagnatie. Zaterdagmorgen is er weer een storing ge weest op de lijn RotterdamDen Haag, via Pijnacker De sneltrein, welke 8 u. 30 van Rotterdam naar Scheveningen was ver trokken, heeft ter hoogte van Pijnacker een defect aan de z.g. doodemanskruk ge kregen, waardoor de trein stopte en niet verder kon rijden. De trein, welke om 8 uur 33 van Rotterdam naar Den Haag was vertrokken, heelt daarop hel defecte trein stel opgeduwd totdat het bij hel station rijnackcr op een zijlijn kon worden geran geerd. Daarna heeft deze tweede trein de reizi gers uit den trein naar Scheveningen opge nomen en is hij naar Den Haag doorgere den. Daar is even later ook aangekomen een reserve treinstel uit de remise onder Leidschendam-Voorburg. De reserve-stel is daarna met de reizigers voor Schevenin gen vertrokken, waar men met veel vertra ging is aangekomen. Uit den aard der zaak heeft dit voorval ook de andere treinen op dit raject vertraging gegeven. In den loop vanden morgen is het verkeer evenwel weer normaal geworden. ONDER DEN TREIN GEDOOD. Door een electrischen trein, komende van Delft, is op bet spoorbaar.vak tnsschen Kethel en Schiedam overreden de 46-jarige koopman M. v. d. S„ gewoond hebbend» te Rotterdam, Lange Baanstraat. De be stuurder van den trein stopte nog voor het perron van het station te Schiedam en deelde een seinwachter mede, dal hij ongeveer 200 meter voorbjj Kethel een schok aan zijn motorwagen had gevoeld. Ilij ging met den seinwachter in de rich ting van Kethel en vond toen langs de spoorbaan liggen het lijk van een man. Per draagbaar werd het lijk naar een loods van het station gebracht, waar dr. Elzevier Dom constateerde, dat de man een schedel breuk had opgeloopen en het rechterbeen hac gebroken. De man was reeds dood. H[. had op het spoorbaanvak niets te maken en hoe hij er gekomen was is onbekend. BOTSING TUSSCHEN STOOMTRAM EN AUTOBUS. De chauffeur gedood. Te Huis Ier Lucht onder Maasland is de stoomtram der W S. M. in botsing gekomen met een aulobus van den dienst itaasland- Hotterdam De auto werd geheel vernield. De bestuurder werd gedood Een passagier van den autobus werd over den weg geslin gerd doch kwam er met eenige lichte kwets uren af.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1