OPLOSSINGEN. GOEDE OPLOSSINGEN. RAADSELS. zusje wel^wat er gebeurde, toen je zoo op eens ging dansen. Nelly v. d. Voet, gisteren en vandaag schijnt eindelijk de zon weer eens, dat vind ik voor jou ook heerlijk hoor, dat zal je goed doen daar buiten in je tentje. Echt gezellig dal de vriendinnen je Zondags komen bezoe ken. Groet hen eens van mij, ik neem het niets kwalijk als ze het te druk hebben met huiswerk en dan niet kunnen schrijven. Frans Schimmel, ja hoor ik ben niet ver geten op St. Nicolaas en jij hoop ik, ook niet? Henk Hering, groot gelijk, altijd maar vol houden en blijven hopen op een volgende keer en het is net zooals je zegt: je vindt het aardig om mee te doen. Cor en Mientje Iluys, je behoeft niet alle raadsels op te lossen zoek maar uit. 4 goede oplossingen is al genoeg. Nellie en Micnlje van Riessen, wie is er naar Leiden geweest om den prijs te halen? Wel zeker, laat anderen ook maar genielen van het mooie boek. Frederik. Johan. Hendrik Mulder, ik had al gevraagd, voorloopig geen nieuwe raad sels sturen. Coba Koevoet, ben je met Arie samen naar het bureau „L. D.' gegaan om je prijs te halen? je kreeg zeker wel een mooi bock. Nico van Wijk, ja hier in Den Haag.moet het in de. winkelstraten ook verbazend druk en vol zijn geweest, hoor ik van velen. Jan Evers, heeft Sint Nicolaas je goed be dacht? toen je mij 9chreef was j? ys! blijde verwachting. Aart v. d. Nadort, zoo verheugd met je prijs? dat was dan een troost voor het ver lies van je poesjes, ik zou het ook heel naar vinden als ik aan dieren ben gehecht, als ze dan sterven. Heb je er nu geen een meer? Annie en Pietje Jongelecn, jammer dat je het te moeilijk vond die diernamen te zoe ken en daardoor dus niet mee kon doen aan het prijsraadsel. Hebben jullie ook radio thuis? T. van Venetië, je voornaam alsjeblieft voluit zetten, dat doet iedereen. Waarom liet je den moed zakken; er zijn wel kinderen die trouw volhouden en pas na jaren geluk kig loten. Houdt jij dus ook maar goeden moed. Calharina van Esmond, heeft je kleine broer ook wat van St. Nicolaas gehad? was hij blij? Er was niemand, die alle diernamen precies had gevonden, zooals de schrijver het had bedoeld. Cootje Poldervaart, de maand Dec. kan o zoo gezellig zijn met al die bijzondere feest dagen. Als het dan in huis maar warm en licht is, dan vergeet je de koude en duister nis van builen. Heb je leuk ingepakt? Grapjes gemaakt? Abraham van Wijk, hoeveel meter ben jij van vreugde in de hoogte gesprongen? Heb je het zelf gelezen in de Kindercourant, of las een ander het eerst? Louise en Beppie Planje, het was best, hoor, dat je nu diet lang schreef door de St.-Nicoiaasdrukte. Daan Baars, zelf naar Leiden geweest om je prijs te halen? Herman Zaalberg, ik denk, dat jij hel boek van je vriend Daan ook wel eens mag lezen, dan geniet jij er ook nog van. Agatha Braat, wel bedankt voor je aardige handwerkje, dat je mg stuurde; heel lief van je. Een rog is een visch, dus toch ook een dier; dacht je rogge, een graan soort? Jo Nagtegaal, je gaat dus feestvieren en bruiloft meemaken deze maand? Veel plezier hoor. Je wensch is vervuld: de Sint heeft mjj jiiet vergeten. Anje de Gelder, ik had toen toch duidelijk geschreven, dat het antwoord en uitslag van dat groote orgsraadsel der diernamen pas na 14 dagen kon komen, daardoor kon er verleden week geen correspondentie zijn en ook geen nieuwe raadsels. Wat heb jij ve6l feesten bijgewoond. Je moeder heeft groot gelgk: „de feesten zijn niet van de lucht." Nu, geniet jg maar, ik gun het je van harte. Annie en Tini Epskamp, jullie hebt zeker ook prettig St.-Nicolaas gevierdze had den mj) ook niet vergeten. Je wa3 zeker te moe na die uitvoering in Bennebroek en daD nog zoo'n lange rit in de tram is niet prettig. Annie Bavelaar, het in aardig, dat Adri du ook probeert mee te doen; je kunt haar wel helpen, want jg bent al jaren lang zoo'n trouw nichtje van mg. Was het twee jaar geleden, dat je ook eens gelukkig lootte? Jo en Riekie Minnema, juilie stonden wel bij de goede oplossingen verleden wees; je bedoelde misschien, dat je niet bg de prgs- winsters was. Nu, moed houden. En heeft do Sint veel gebracht van die reuzenlange verlanglijst? Anna, Jantje, Gerarda van Woudenberg, hadden jullie het St.-Nicolaasfeest al ge- vierc vóór je aan mij schreef? Hoe kwam dat? Had je het Zaterdags al gevierd? Abraham van den Akker, hoe kwam dat, dut je de courant pas Maandagmorgen om. eli uur kreeg? Krijgen jullie het „L. D." van Zaterdags altijd pas Maandags om elf uur? Heeft de Sint jullie goed bedacht? Jan en Eempien Wassenaar groot g? ijk hoor, dat het mijn schuld niet is, ais je geen prijs hebt. Er zijn o zóóveel kinderen aan wie ik graag een prijs gun, natuurlijk aan mijn trouwe klantjes vooral, en daar bchooren jullie ook bij. Leni v. Leeuwen, hè wat jammer, dit iemand je kindercourant met het prijsraad sel er in als pakpapier had gebruikt, vóór dal jij het prijsraadsel had kunnen oplos sen. De Sint heeft heel goed aan mij ge dacht, zooals jij mij toewenschte. AcUi jou ook? Greta de Vries, dus jij was al goed be dacht, voor dat je aan mij schreef en heb je toen daarna nog eens feest mogen vie ren, en ook nog naar je grootmoeder mogm gaan? Had de Sint daar ook nog wat voor je gebracht? Lamberlus Vosselman, je behoeft heusch niet alle raadsels op te schrijven, je we „t wel, dat je uit mag kiezen, 3 of 4 is immers voldoende, dat schrijf ik er toch alt-id boven. Wiegje en Ilcillji^ Vis, er waren zóóvelcn dezen keer, die geen tijd hadden door de St.-Nicolaasdrukte om er een langen brief bij te schrijven. Dus de Sint heeft jullie ook niet vergeten. Corry van Stralen, natuurlijk reken ik jou nu al tot mijn trouwe nichtjes, ik heb al zóóvele brieven van je gekregen. Dat vond ik in mijn schooljaren ook zóó gezellig als we op school in de handwerkles voor St. Nicolaas mochten werken. En den dag na St.-Nicolaas een uur later op school komen, vond ik ook altijd doll! zooals jij het noemt. Kalalin Komlos, je brief kwam nadat ik je al die briefkaart had geschreven om uit te leggen, wat er vergeten was in mijn cor respondentie aan jou. En toen daarna kwam het groote couvert, waarin mej. d. J. mij jouw schilderijtje stuurde. Heel hartelijk bedankt hoor, kindlief, erg lief van je om dat voor mij te maken. Heb je dat geheel zoo naar eigen vinding voor mij gemaakt? Bijzonder aardig, en dat nog wel in die koude dagen, als je buiten liggende liever onder de dekens zou kruipen. Heerlijk voor je dat St. Nicolaas-bezoek! Fijn dat je toen bij de anderen in de zaal mocht liggen. Ik zend ook erg veel groetjes voor Piet Tijsma, Henk Hofker en Liesje Visser, dat zijn be kende namen voor mij; ik vergeel jullie niet hoor. En is Baby er weer? Die ken ik ook goed. Allemaal die mij kennen, zend ik o zooveel groetjes. Tol de volgende weck! Hartelijk gegroet. Mej. a. KOOPMANS VAN BOEKEREN. oplossingen der raadsels uit het vorig nummer. 1. Rotterdam, rat, Tom, dam, Dora, Edam. 2 Vergeet mij niet. 3 De letter R. 4. Koevorden, koe, Vorden, den, koek. 5. Oder. Rhone. Saone. Donau. Adige. Ruhr. 6. R ree kamer eerbied Rembrandt schapen lente Ada t 7. Een ongeluk, want het spreekwoord zegt; Een ongeluk zit in een klein hoekje. 8. Voetballen, bel. lat, vol, lente. goede oplossingen der raadsels ontvangen van: Jo Minnema, Riekie Minnema, Nel Ila- goort, Lies Hagoort, Letty Schade, Cor Broers, Jan Cats, Frederik Mulder, Johan Mulder, Hendrik Mulder, Annie Epskamp, Tini Epskamp, Aart van de Nadort, Nico van Wijk Azn., Louise Planje, Beppis Planje, Abraham van Wijk, Annie Jon ge leen, Pietje Jongeleen, Catharina van Eg- mond, Jasper Koevoet, Arie Koevoet, Coba. Koevoet, Cootje Poldervaart, Jan Evers, Frans Schimmel, Piet Nieboer, Henk Hering, Anje de Gelder, Gerharda Eggink, Christiaan Eggink, Nelly van der Voet, Annie ie l'Ecluse, Henny Hulsbergen Henning, Cla- sina Ciggaar, Otto Crabbendam, Annigje Spek, Dirkje Hopman, Jo Nagtegaal, Agatha Braat, Cor Huys, Mientje Huys, Corry van Stralen, Greta de Vries. Herman Zaalberg, Daan Baars, Dody Huurman, Henk Boom, Annie Bavelaar, Adri Bavelaar, T. van Venetie, Janny van der Kamp, Jan Paarde- kooper, Annie Paardekooper, Kees Boer, Anna van Woudenberg, Jantje van Wou denberg. Gerarda van Woudenberg, Mienlje van Riessen, Nettie van Riessen. Jan en Annie de Blanken. Een brief zonder naam, met potlood ge schreven, op wit geruit papier. Er was een briefje bij en 2 nieuwe raadsels, het eerste over een slang. Van wie is die brief? Jan Wassenaar, Eempien Wassenaar, Wiesje Vis, Heiltje Vis, Lambertus Vossel man, Alberdina van den Akker, Abraham van den Akker, Leni van Leeuwen, M< Reyerkerk. voor allen om uit te kiezen de de grooteren l, de kleineren 3. I. Ingezonden door Beppie Bots. Welke roos is zonder doornen? ii Ingezonden door Nelly Eikelenboom. Eene stad in Noord-Brabant van lf letters. 2, 3, 4, 5 is een mooi dier. 11, 6, 7 is een lichaamsdeel. 7, 8, 9, 5 is eene stad in België. In een 10, 11, 12, 13, 14 slaan veel hoo rnen. 5, 8, 3, 9 een lichaamsdeel. 8, 7 landbouwwerktuig. 4, 11, 6, 1 mooie bloem. UI. Ingezonden door Joop v. d. Bel. Als een ruiter den naam van zijn paard in de sneeuw schrijft, wat is het dan? ÏV. Ingezonden door Anje de Gelder. Welke letter van het A, B, G is het lang ste? en hoe lang? V. Ingezonden door Kees en Paul v. d. Burg. Een zwarljas Took een pijp en daar zat geen tabak in. Wat was dat? VI Ingezonden door Henk Boom. Mijn eerste vindt ge niet in het water, mijn tweede juist wel, mijn geheel is zeef groot en hoort in het water. vii. Ingezonden door Jan Evers. Wat blijft er van de trouw over, als zij haar hoofd verliest? viil Ingezonden door n. N. Wat sterkte en geweld soms niet vermo gen, kan ik met geringe moeite doen, en velen zouden op straat staan, als ik hun niet van dienst was.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 20