BINNENLAND. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. RADIO-PROGRAMMA den vastgesteld Spoedig zijn voorstellen te verwachten. Spr. betwijfelt dat wethouder Splinter niet voldoende acht slaat op de opmerkin gen van den heer Scüüller. Een urgentie-plan als de heer Wilbrink vroeg, ia moeilijk direct over te leggen, nu het college nog zoo jong is. Erg noodig lijkt het hem ook niet, want het werk ligt hier opgestapeld Bezig ia men met reorganisatie van ge meentewerken, stadsuitbreiding, veemarkt, overweg aan den Rijnsburgerweg, grond exploitatie, werkhedenreglement, bewaar- schoolonderwijs en nog meer. De kwestie der bouwvergunningen is eveneens lastig. Men moet de geschiedenis daarvan kennen, die hij kort uiteenzet Dik wijls moet men onbillijk zijn, om het uit breidingsplan niet in gevaar te brengen, waaraan intusschen hard gewerkt wordt. Uitbaggeren van grachten is onderzocht en de directeur heeft een voorstel inge diend bij fabricage, waarop spoedig zal worden beslist. Alleen den grond bij Zuiderzicht hebben B. en W thans in oogensthouw voor bouw. rijp-maken. Deze kwestie is bijkans ge reed, zoodat wellicht zelfs in dit seizoen de straat van Tumstadwijk naar Kore- vaarstraat kan worden voorgesteld ter uit voering, tenzij in eigen beheer of niet. De kwestie van erfpacht zullen B. en W nog nader bezien, doch 't lijkt hun te duur ie worden. De belangen van den middenstand zul len B. en W. altijd behartigen. Vrouwen bij de politie is nog in onder zoek. Over 't algemeen is de ervaring niet gunstig geweest en daarom is hij wat hui- verig. Op het gebied van prikkellectuur is, he laas, thans niets meer te doen In over weging is, of de gemeente een verordening kan ontwerpen. Bij nieuwe gevallen treedt de politie altijd reeds op In de maatregelen van B. en W. tot werk verruiming zit zeker niet zooveel gang als bij den heer v. Stralen om ideeën te pous- seeren, maar kan dit anders 1 Men ver geet te veel, dat zeer veel werk vooraf noo dig is. Spr geeft voorbeelden. Hoe meer gepraat wordt, des te minder daden kun nen er gebeuren De praatjes over de vee markt raadt hij aan niet te zwaar te ne men. Het rijk zal gewezen worden op de wenschelijkheid van verbetering van Haag- weg, doch ook de spoor is daarbij betrok- ken Potgieterlaan zal spoedig komen, 't Is een werk van een f 2700, zoodat daarin niet veel werkverruiming zit. Over 't schilderwerk is de heer v. Stra len. verkeerd ingelicht. In Jan. volgt aan besteding. Van de Prov. wegenverbetering verwacht spr. niet veel, maar B en W. zijn diligent in dezen. Aan de Lusthoflaan is vooreerst nog weinig te doen. Langs minnelijken weg tracht de politie de verkeersregeling te be vorderen en met succes, gelukkig. De minister heeft men nog niet kunnen overtuigen van de wenschelijkheid do tor- mijnen van aflossen der bouwvereemgingen te verlengen. De plantsoendienst is nog in onderzoek. Wellicht is het beste, één persoon verant woordelijk te stellen voor een plantsoen De eingelverzorging hoort z i niet bij dezen dionst. Helaas is de vernielzucht hier zeer groot. De politie kan dit niet afdoende tegengaan. De bevolking moet medewerken en hij hoopt di,t te verkrijgen in vrijwillig toezicht. Den heer Baart zegt spr., dat de politie is de zorg van den burgemeester en hij kan niet toelaten, dat de raad zich daarmede in laat, al is hij tot mededeelingen bereid. In 't algemeen heeft hij geen bezwaar vakvereenigingsleiders te ontvangen, doch hij houdt zich het recht voor zelf over de wenschelijkheid daarvan te beslissen. Van algeheele stopzetting der promotie is geen sprake, alleen: het moet uitzondering blijven. Den heer Groeneveld vraagt hij hem in te lichten, zoo hij iets verkeerds bij het laten staan van auto's of zoo constateert. Verniel zucht doet pok hier veel kwaad in het te gengaan van berging van auto's buiten zicht. Hoe wil men een soepeler toepassing der Zondagswet? Waar is dan de grens? Ten slotte dankte hij diegenen, die het college hebben geprezen en steun toegezegd. Wethouder REIMERINGER kan kort zijn, daar slechts weinig zijn afdeeling betreffend, is aangeroerd. De kwestie der bank van lee ning komt spoedig af. Alleen nog iets over de beschuldigingen inzake het Werkliedenreglement. Hij heeft dezen tak van dienst niet afgeschoven, hij heeft alleen een anderen tak van dienst ge kregen bij de verdeeling der functies Steeds heeft hij vroeger eerlijk dezen tak behar tigd. De zaak is klaar gemaakt en de heer Tepe kan nu haar beoordeelen. Wethouder TEPE zal zich bepalen tot wat rechtstreeks tot de begrooting behoort. Z. i. is de raad geen dispuutcollege. Allereerst de onderwijszaken, 't Is niet veel. De heer Sijtsma sprak van een zeilen op het kompas van den heer Goslinga en van een niet voldoende oog hebben voor 't open baar onderwijs, terwijl de heer v. Es den wen9ch uitsprak vooral het bijz. onderwijs te bevorderen. De wel geeft nauwkeurig de plichten der gemeente aan op onderwijsgebied en hij zal volgens letter en geest van de wet handelen; hel eenige kompas zal zijn eigen inzicht en eigen geweten. Hij doet een beroep op den Taad vertrouwen te stellen in dit college en even onpartijdig dit van advies te dienen als het college zelf zal handelen Verder is gesproken oveT het bewaar- schoolonderwiis het 7e leerjaar en de nieuwe stroomingen Hel is vóór B en W. niet mogelijk dit alles direct af te doen en hij hoop! dat de raad genoegen za! nemen met de verzekering dat deze punten in onder zoek zijn. De bewaarschool in de Kooi circuleert reeds bij B en W. Wat bedreft het wandelen van klassen links van den weg hij zal zich daartegen met kracht verzetten, voor zoover daarvoor althans geen reden is. Ook spr heeft de rede van den heer v Eek met genoegen gehoord en ten deele met instemming vooral waar hij sprak over naastenliefde in den geest van Thomas van Aquino doch ook heeft hij zich verbaasd waar hij zeide dat de Chr partijen de be langen der arbeiders niet in het oog houden Hij wilde dit weerletreen docb dit heeft de heer Wilmer reeds gedaan Overheidsbe moeiing moet slechts aanvullend zijn het particulier initiatief moet den voorrang heb ben Dit geldt ook voor het voorstel Verwey betreffende de schoolreisjes Overheidssteun daarbij is z.i. nog onnoodic dank zij de wel dadigheid voor behoeftige kinderen Hoe nut tig ook noodig zijn de reisjes bovendien niet Spr komt dan tot de personcele aange legenheden. speciaal de medezeggenschap, een der belangrijkste sociaal-economisehe vraagstukken De meeningen daarover zijn zeer verdeeld, zelfs bij de S D A. P is men er niet voor k to.: t et travers doch de mo tieven der voorstanders van rechts en van de S D A P. zijn niet gelijk, al is er één bindend element, gezwegen van verschil van tempo etc Zoo kan men in een concreet ge val stelling nemen tegen medezeggenschap, zonder daarbij den arbeider echter iets te kort te willen doen Verder beroept spr zich op vorige behandeling in zijn stelling-nemen tegen het voorstel v Eek nog wijzend op het gevaar voor nadeel voor de bedrijven en dus voor de gemeente. De' heer Bosman had gelijk, toen hij zeide. dat de particuliere be drijven beter kunnen experimenteeren Slechts enke'le gemeenten zijn dan ook tot een proefneming overgegaan, waarop hij nader ingaat Te Haarlem i9 de proef volle dig mislukt trots de beste bedoelingen. Den heer Baart wil hij nog verzekeren, dat het Werkliedenreglement in concept ge reed ligt en binnenkort in behandeling zal komen. Hierop 11.40 uur schorsing tot Don derdagmiddag 2 uur. RADIO EUROPA—AZIË. Overbrenging van Persnieuws van Den Haag nam Ned. IndiS. Het Aneta-Persbureau seint uit Batavia d.d. 7 Dec.: Op verzoek van de N.V. Persbureau Aneta heeft de Nederlandsche Telegraaf-admi- nistratie een proef genomen tot exploitatie van de Radiotelefoon voor persdoeleinden, in het bijzonder voor het telefoneeren uit Europa naar Azië. Deze proefneming i9 buitengewoon goed geslaagd met behulp van den zender van Kootwijk, oproeplelters P. C .L. L. Om ongeveer 2 uur in den na middag. dus 9 uur 's avonds op Java, ver nam men daar buitengewoon duidelijk tech nische bijzonderheden omtrent de uitzen ding en het bericht, dat om 2 uur Green- wichtijd. dus 9.20 Javatijd. de persproefuit- zending zou plaats hebben uit de Studio van het Hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie aan de Korlenaerkade te 's-Gra- venhage. Nadat men enkele sportberichten had hooren voorlezen ving de proefneming tot de uitzending der persberichten in de Engel- sche taal aan. De Engelsche taal werd dit maal gebezigd, omdat behalve Ned.-Indië terzeifdertijd een groot aantal te voren ge waarschuwde buitertlandsche luisteraars medeluisterden, .oa. de Reufer-kantoren in Cairo. Bombay en Shanghai. Het wa9 n.l. de bedoeling met deze proefneming na te gaan in hoeverre de ontvangst van aldus in Europa gedicteerde berichten .in geheel Azië mogelijk was met behulp van den Nederlandschen zender. Voor hetgeen Ned.-Indië betreft was de opstelling der luisteraars als volgt: De Tclegraaf-Mij. Radio-Holland stelde ontvang apparaten op te Tandjong-Priok en op het kantoor van Aneta in Weltevreden, dat bovendien door de welwillendheid van de fndische Administratie der P. T. T. mid dels een gewone interlocale telefoonlijn verbonden was met de studio der Ncd.- Indisehe Radio-telegraaf te Bandoeng. De twee eerste ontvangsten waren rede lijk duidelijk, doch de derde was bepaald schitterend. Elk woord van deze proefnemingen was verstaanbaar en op te nemen, tot en met het slot toen de hoofdvertegenwoordiger in Europa, de heer Herman Salomonson. wiens stem duidelijk te herkennen was in het Nederlandsch. het woord nam voor het overbrengen van verschillende groeten uit Nederland aan personen in Tndië, om ten slotte deze aangekondigde proef voor ge ëindigd te verklaren. Er was onafgebroken nagenoeg twee uren lang op de helderste wijze contact geweest. Er werd gesproken met een gemiddelde snelheid van ongeveer zestig woorden per minuut. De ontvangst te Weltevreden via Bandoeng was over het algemeen duidelij ker dan de gewone interlocale telefoonver binding SoerabajaBatavia. Het geluid kwam ongeveer over met de duidelijkheid van de gewone stadstelefoon. Het Haagsche Aneta-kantoor teekent hier bij aan. dat deze proefneming geslaagd is dank zij de welwillendheid van den direc teur-generaal der Posterijen en Telegrafie, den heer Damme en door de buitengewoon energieke medewerking van dr. N. Koo- mans. ingenieur der Telegrafie, onder wiens persoonlijke leiding de uilzending via Koot wijk plaats had. Gesproken werd in de eerst sinds enkele dagen gereedgekomen Studio aan de Kortenaerkade Hef dicteeren had plaats beurtelings door twee personen, o w mr. Fry van de A.N.R O Deze proefneming was voorafgegaan door een voorproef op 30 November j.l., waarbij meer speciaal het Aneta-kantoor te Weltevreden door het Haagsche Aneta-kantoor was toegesproken en waarhij naast de bijzonderheden van de regeling der proefneming van 7 December de hartelijke groeten waren overgebrach! aan de fndi«che pers die naar Aneta hoopt binnen afzienharen tijd zal kunnen profi- teeren van deze ultra-moderne wijze van overbrenging van persnieuws. BESTRIJDING DER WERKLOOSHEID. Een commissie van onderzoek ingestsld. Met het oog op het belang, dat een gemak kelijke verplaatsing van arbeiders heeft ten aanzien van het verruimen van werkgele genheid. het snel kunnen benutten van die aangelegenheid door werkgevers en tenslotte ook van de bestrijding der werkloosheid, heeft op verzoek van den minister van Arbeid. Handel en Nijverheid de Centrale Commissie van Bijstand voor de Arbeids bemiddeling een subcommissie uitgenoodigd, te willen nagaan, welke omstandigheden de emigratie der arbeiders binnen Nederland op ongewenschte wijze belemmeren en op weLke wijze eventueele belemmering zou kunnen worden verminderd, Dze sub-commis3ie bestaat uit den heer Anth Folmer. directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeids bemiddeling als voorzitter; en de heeren mr P W. J H. Cort van der Linden, mr. F J. M A. H Houben. J F H Spier, ver tegenwoordigende de werkgevers-, F. van de Walle. A C. de Bruyn en H Amelink. ver tegenwoordigende de arbeiders; H. de Bor des burgemeester van Bussum en W Drees, wethouder van 's-Gravenhage. vertegen- woordigend* de gemeenten; Joh Aars9en te Groningen: F. W Detiger te Amsterdam, A. J A C. van Delft te Tilburg, directeuren van Arbeidsbeurzen, met als secretaris den heer mr. A. Rueb. secretaris dor Centrale Commissie van Bijstand. RECLAME OP RIJBEWIJZEN. Op de vragen van den heer Knottenbelt betreffende het nemen van maatregelen tegen het aanbrengen van reclame op rij bewijzen antwoordde minister De Geer, dat hij het niet ongeoorloofd acht, dat op de rijbewijzen reclame wordt aangebracht. Ook vroeger uitgegeven rijbewijzen waren van een reclame voorzien. Voor het aanleggen van volstrekte beper kingen in het gebruik van objecten van het Rijk voor reclamedoeleinden bestaat, bij zondere gevallen daargelaten, geen reden. De zorg voor deze aangelegenheid is ge centraliseerd bij het Dep. van Financiën, dat nauw overleg pleegt met de betrokken Rijksdiensten en bij voortduring waakt tegen het aanbrengen van reclames, welke door vorm of inhoud aanstoot kunnen geven. UITBESTEDING VAN ARMEN. De Minister van Binnenl. Zaken en Land bouw heeft aau de Gedep. Staten der pro vincies een schrijven verzonden, waarin hij terugkomt op de circulaire van 29 Sept. j.l. (toen door ons vermeld, Red. L. D.). Daarbij werd verzocht te bevorderen, dat in de reglementen der burgerlijke en gemengde in stellingen van Weldadigheid worde bepaald, dat tot uitbesteding van een arme niet wordt overgegaan, alvorens door een geneeskun dige schriftelijk is verklaard, dat hem na een opzettelijk daartoe ingesteld geneeskundig onderzoek van alle leden van het gezin, waaraan de bestedeling zal worden toever trouwd, is gebleken, dat de gezondheidstoe stand van geen hunner een gevaar oplevert voor hun huisgenooten. In deze circulaire moet voor „gezond heidstoestand" worden gelezen „gezond heidstoestand, zoowel in lichamelijk als in geestelijk opzicht". Het geneeskundig onderzoek zal uiteraard eveneens moeten gelden den bestedeling zelf. BINNENSCHIPPERIJ. Op de vragen van den heer Duymaer van Twist betreffende het nemen van maatrege len tegen te hooge gemeentelijke heffing van scheepvaartrechten voor de binnenschipperij antwoordde minister Kan, dat hij meent te kunnen volstaan met te verwijzen naar de mededeeling in de Memorie van Antw be treffende Hoofdstuk V Staatsbegrooting 1928, onder het hoofd: „Gemeentelijke heffingen van schippers", n.l. dat zijn aandacht blijft gevestigd op de heffingen van scheepvaart rechten en dat, bij de beoordeeling van de ter goedkeuring aangeboden tarieven, ge waakt wordt tegen te hooge opvoering dier rechten. Opgemerkt zij nog, dat ingevolge de circulaire van 4 Juni 1926, de gemeentelijke scheepvaartrechten, die van beteekenis zijn voor het intercommunaal verkeer, bij de be oordeeling voor de vereischte Koninklijke goedkeuring, een punt van overleg met de betrokken scheepvaartorganisaties uitmaken. Zooals de minister in de vergadering van de Tweede Kamer op 18 Nov. 1927 te ken nen gaf, is hij bereid de raadpleging van de scheepvaart-organisaties uit te breiden tot de scheepvaartrechten, welke voor het inter communaal verkeer geen overwegende be teekenis hebben. GE0RG. OVERLEG AMBTENAREN. In haar Dinsdag gehouden vergadering be handelde de Centrale Commissie voor Geor ganiseerd Overleg van Ambtenaren een van regeeringswege voorgestelde wijziging van het bezoldigingsbesluit strekkende om voor de ambtenaren op weekloon de periodieke verhoogingen, instede van op den eersten dag der maand, op den eersten dag der loon- week te doen ingaan, binnen welke week de beëindiging der voor deze verhoogingen ver eischte tijdvakken valt, en de daarbij voor gestelde overgangsbepaling om voor het in dienst zijnd personeel bij de invoering dezer wijziging de, komende periodieke verhoo gingen te doen ingaan op den eersten dag der loonweek, binnen welke week de eerste der maand valt, waarop deze verhoogingen volrens de bestaande redactie van de des betreffende bepalingen van het Bezoldigings besluit Burgerlijke Rijksambtenaren 1925 zouden ingaan. De commissie vereenigde zich met het voorstel. Voorts behandelde zij in tegenwoordigheid der Kleedingcommissie het door laatstge noemde bij de regecring ingediende rapport betreffende centralisatie en normalisatie van te verstrekken uniformkleedingstukkpn aan burgerambtenaren en de daarvoor in reke ning te brengen kosten In overleg met de Kleedingcommissie werd besloten de regee ring te adviseeren. de in het rapport genoem de korting en draagtijden als maxima te beschouwen De sub commissie uit de Cen trale Commissie werd aangewezen om, ev. nog nader voorgelicht door den secretaris der Kleedingcommissie, van prae-advies te dienen. Voorts behandelde de commissie de vraag, op welke wijze de technische salarisherzie ning ware ter hand te nemen Besloten werd te doen nagaan welke wijzigingen in de bepalingen en artikelen van den tekst van het bezoldigingsbesluit wenschelijk zijn. Aan de Bijzondere Commissie voor Geor ganiseerd Overleg voor het onderwijzend personeel zal verzocht worden aan de Cen trale Commissie haar meening kenbaar te maken aangaande deze bepalingen, voor zoover zij voor den onderwijzer een rege lingenherziening inhouden, afwijkende van die. voor de overige ambtenaren vastgesteld. Van organisatiezijde werd het Centraal Bureau van voorbereiding van ambtenaren zaken verzocht ten bate der herziening voor de organisaties een overzicht samen te stel len van alle ambten met de daarvoor gel dende salarisregelingen van vóór 1918. van 1918, 1920, 1924, 1925 en 1926, onder voor behoud dat dit door de regeering wordt goed gekeurd De waarn. directeur van dit bu reau zegde den leden dit overzicht toe. Jhi. Dr. VAN VREDENBURCH t De aankomst v&n het stoffelijk overschot in Den Haag. Op het perron Holl. Spoor te Den Haag bestond gistermiddag groote belangstelling voor de komst van het stoffelijk overschot van den gezant in Brussel, jhr. dr C. G. W. F. van Vredenburch, dat met den Pul- mantrein te 4.42 uur zou aankomen. Wij, aldus de „N Crt.", merkten o.a. op den secretaris-generaal van het Departe ment van Buitenlandsche Zaken, jhr mr. A. M. Snouck Hurgronje. vele vrienden van de familie Van Vredenburch. en familie leden. Juist op tijd reed de trein, waaraan de rouwwagen gekoppeld wa9. de overkap ping binnen. Nadat de wagen, bijna geheel met bloemen gevuld, afgehaakt en op dood spoor gereden was. werd begonnen met het uilhalen van de bloemen. Dit nam gerul- men tijd in beslag, want er waren minstens zeventig bloemstukken en kransen door vrienden van den gezant in Brussel hem op zijn laatsten tocht naar Den Haag me degegeven. Twee geredestaande auto's werden er geheel mee gevuld De prachtige krans van den Koning van België met het opschrift „Albert", werd voorop de eerste auto gehangen, enkele andere, fraaio bloemen voor op den tweeden. Vervolgens werd de lijkkist in de rouwauto geplaatst en werd langzaam het perron opgereden. Langs de gebouwen der expeditie ging het naar den afrit aan den Rijswijkschen weg, vandaar werd in snel tempo naar de be graafplaats Oud Eik en Duinen gereden Hier werd het stoffelijk overschot van den overleden gezant in de chapelle ardente geplaatst Met den trein kwamen uit Brussel medo de zoon van den overledene, jhr v. Vre denburch. de broer, jhr J. v Vredenburch uit Capellen. en jhr. Bosch van Draken- stein, de gezantschapsattaché. OFFICIEELE BERICHTEN. Bij Kon. Besluit is benoemd tot raads heer in het Gerechtshof te 's-Gravenhage, mr. O. W. Sipkes, thans raadsheer in den Hoogen Raad, is op verzoek eervol ontslagen met in gang van 1 Jan met <Jank voor de belang rijke bewezen dienslen. mr. D. Simons als hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. DE CORRUPTIE IN DE GAS INDUSTRIE. Een bedrijfsleider te Gonda in rang verlaagd De gemeenteraad van Gouda heeft den bedrijfsleider van de gemeentelijke gasfa briek in rang verlaagd tot opzichter, daar gebleken is, dat deze ambtenaar van leve ranciers bedragen in ontvangst genomen beeft tot een totaal van ongeveer f 4000. Deze bedragen werden echter niet aange nomen in den vorm van een provisie op de geleverde materialen, doch, zooali de ambtenaar het uitdrukte, in den vorm van een fooi met Nieuwjaar. De bedrijfsleider had geen directe invloed op de leverantie, doch had wel tot taak het geleverde te be oordeelen Ook wees hij de gasmeters aan, die besteld moesten worden. B en W. hadden over deze ongeoorloofde handelingen een rapport uitgebracht, waar in zij vaststellen, dat de bedrijfsleider de gemeente niet financieel benadeeld heeft. Een bepaalde overeenkomst met de leveran ciers tot ongeoorloofde practijken bestond volgens het rapport niet Evenmin waren de laakbare handelingen van den bedrijfs leider aan de directie der gasfabriek be kend. Hun houding ten opzichte van leveran ciers zullen B. en W. nader bepalen. Te Parijs, waar hij zich metterwoon gevestigd had, is plotseling overleden de heer J. F. L. Blankenberg, oud-directeur van de Algemeene Maatschappij van Le vensverzekering, oud-voorzitter van het Genootschap Liefdadigheid naar Vermogen te Rotterdam. UIT NED. OOST-INDIE. HOOGGERECHTSHOF IN INDlE. BATAVIA, 7 Dec. (Aneta). In verband met de mogelijkheid, dat mr. H. G. P. Duyf- jes, procureur-generaal van het Hoogge rechtshof in Indiê, benoemd zal worden tot lid van den Raad van Ned.-Indië, wordt de advocaat-generaal, mr. J. K. Onnen als diens opvolger genoemd, aangezien de advo caat-generaal mr. dr. S. Nauta zich om ge zondheidsredenen niet beschikbaar kan «tellen. DIRECTEUR VAN JUSTITIE. BATAVIA, 7 Dec. (Aneta). De directeur van Justitie, de heer mr. dr. D. Rutgers, heeft het voornemen in October 1928 af te treden Als zijn opvolger wordt genoemd de heer mr. A G. Vreede, hoofd van het kan toor van den Arbeid. RECLAME. zeker werkend bij verstopping. AU» 2 of 5 daqen ten Lax/n-bonbon. na den avondmaaltijd, regelt de spljsvorfeering 2486 NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Broek op Langendijk (toez): A. E. van Baaien te Kage. Te Klcverskerke: M. J. C Visser hulppred. te Wemeldinge. Te Veendam (Gr.) C. C. de Kloet) te Helder Bedankt: voor Wouterswoude: J. Keiler, le IJselmuiden. Aangenomen: Naar Sittard: Th C. Vriezen te Tubbergen (Ov.) Naar Woubrugge: J. F. Lijeen. te Nigle- vecht GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Watergraafsmeer (als hulp prediker). P Warmenhoven, cand. (e Mid delburg. die dit beroep ook aannam. CHR. GEREF. KERKEN. Bedankt: Voor Werkendam: W. Hendrik- sen te Ede. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen: Te Meliskerke, A. de' Blois, le Dirk9land. Bedankt: Voor Tholen, H Kieviet, te Veenendaal. VOOR VRIJDAG 9 DECEMBER. Hilversum. 1060 M 12.00* Politieber. 12.352.00: Lunchmuziek door het ANRO-trio 5.30—7.15: Dinermuziek door het ANHO-orkest 7.157 45 Landbouw- halfuurtje door het Kon. Ned Landbouw- comilé, door den heer O. Zwagerman. De tegenwoordige richting onzer veefokkerij 7.45: Polilieber. 8.1J. Schippersles door den heer T. P. Keyzer: Volkerak en Kram mer van Dintelsas tot Steenbergsche vliet 8.359 00: Mandolineconcert. Kwintet uit de leden van het mandoline-orkest ..II Man- dolino". G. Noorda. le mandoline. M. de Haan, 2e mandoline C v. Es, guilaar. S, Rensen, mandola. B. Pommerel, mandola- cello 9.00: Lezing door P. H Galle. Dir. v. d. filiaalinrichting van het KNMI te A'dam: Poolreizen. 1000: Persber Daar na weder mandolinfconcert 10.3012 00: NOV: Gramoloonmuziek. Huizen. 1810 M Na 6 uur 1950 M. 12.30—1 30: KRO Concert door het Trio Winkels. P. Lustenhouwer, piano H Scholl viool O. Hendriks, cello. 4.00600: NCRV. Gramophoonmuziek 3.00400: Vrouwenuurtje door Mevr K Si IerWigman (KRO) 5.00—6.00: NCRV. Concert. Mej. Ella Langenveld, viool C v Erven Dorens, piano en orgel 6.006.45: NCRV. Con cert. J. H. Smit Duyzentkunst, bariton. G, Ruiter, organist 6.457.30: KRO Socio logie door Prof J. D. J. Aengenent uit War mond 7.30: UPRO-avond Lezing door Prof. R. Casimir: De perioden in het kinder leven 8.15 VPRO-cursus door Prof Dr. M. C. v. Mourik Broekmond: De geestelijks opbouw van onzen tijd (3) Het individua lisme geteekend in Nietzsche 9 15 VPRO Franck, cyclus. Het VPRO-koor gem en vrouwenkoor o. 1. v. Ferd. Kloek, organist. D F. Gildemeester. orgelbegel Davenlry (1600 M 11.20: H. M, Royal Air Force band. 12.20: J. Rostall, viool; H. Bronkhurst, piano. 12.50: Or gelconcert 1.202.20: Orkeslconcert. 3.20: Lezing. 3.46: Concert 3.50: Le zing. 4.10: H. Fairhouse, viool; H. Isaacs piano. De chelsea Singers. 5.05: Concert. 5.20 C. Lewis: Across the Alps. 6.35: Kinderuurlje 6.20* Orkeslconcert. 6.50 Nieuwsber. 7.05: Orkestconrert. 7 20: Muziekcritiek 7.35: Mendelssohn's pianomuziek. 7.46: Mr. Ervine: The modem drama. 8.05: Delyse en Clark, syncop. harmony. 820: Symphoniecon- cert Prokoliefl, piano Symphonie-orke«t. 9.20. Nieuwsher. 9 35: B Maine: Next week's broadcast music. 9.50: Nieuws her. 9.5611.20: Symphoniernncert (vervolg). 11.2012.20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris" (1750 M 10 50 11 uur: Concert. 12.50—2.10: Orkeslcon cert 6.055.65: Literair en muzik. pro gramma. 8.5011.20: Orkeslconcert met medew. van solisten. Langenberg (569 M.j. 12.251.50: Or kestconcert 5 20—8.20: Orkeslconcert 7.209 20: Concert A. Schoenmaker, viool H. Pfeiffer, piano. Elberfelder kamer koor 9.209.60: Platduitsche humor door Otto Drechtsler. 10.06-11.20: Dans muziek. Kflnigswiisterhausen (1250 Mi 1 40-h 7 0S: Lezingen en lessen. 7.20: Svmpho- nieconcerl. 9e Symphonie en Tedeum, Bruckner. 9 50—11.50: Dansmuziek. Hamburg (395 M). 3.35: Orkestcon cert. 6.45: ,,Olto und Theophsno". muz. v. Handel. Daarna muziek in café Wallhof. 10.5011 50* Dansmuziek. Brussel (509 M_). 6 206.20: Orkest concert 8 3510.35: Orkeslconcert. Hr, Dambois. cello. -H- 3—2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 7