LAATSTE BERICHTEN. Gemeenteraad van Leiden. RECHTZAKEN. VISSCHERIJ-BERICHTEN. VRAGENRIIBRIEK. MARKTBERICHTEN. Acfv^rt^ntiën. WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 763. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen in den morgen van 8 Dec., medegedeeld door het Meteorulugiscb Instituut te De Bildt. Hoogste stand 774 te Stensele. Laagste stand 738 te Vestmanoer. Verwachting tot den avond van.9 Dec.: Zwakke Noord-Oostelijke tot Noordelijken wind. Nevelig lot betrokken of zwaarbe wolkt. Waarschijnlijk droog weer. Zachter in hel Westen. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 2 gr. C. (36 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 2 gr, C. (36 gr. F.). 3 uur nam.: 2 gr. C. (36 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWUK-a.-ZEE Voor Vrijdag. Hoogste stand des voorm. te 2 u. 34 min. Hoogste stand des nam. te 2 u. 68 min. LICHT OP VOOR FIETSERS a.a. Donderdag 8 Dec.: 4.16 n.m. lot 7.30 v.m. ten dienst m stand hield vanochtend niet durven gaan rijden, zoodat thans in de internationale concessie het tramver keer geheel stil ligt, EEN CRACK TE ANTWERPEN? BRUSSEL, 8 Dec (Belg Tel. Ag.). Het blad „Le Peuple" meldt, en wij geven deze raededeeling onder alle voorbehoud, dat in handelskringen ie Antwerpen het gerucht gaat dat een der grootste handelshuizen te .Uitwerpen welke o a groote ondernemingen bezit in de Congo zich in ernstige moeilijk heden bevindt Er wordt gesproken van een passief, dat eenige tientallen mililoenen zou beloopen. NOODLOTTIGE BRAND TE CALCUTTA. 18 dooden. CALCUTTA, 8 Dec. (Reuter). In een magazijn van suikerwerken is een brand uitgebroken die op een belendende barak orersloeg. Deze barak stortte in. 18 per- tonen kwamen in de vlammen om. ONTPLOFFING IN EEN MIJN. 12 dooden. MADRID, 8 Dec. Beig. Tel. Ag.) In het bekken van Asturië heeft in een mijn een ««ontploffing plaats gehad, waardoor 12 aijnwerkera werden gedood en talrijke ge zond. STADSNIEUWS. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd is voor het Propadeulisch- examen Theologie de heer A. de Broyn (Den Haag) en voor het doctoraal examen rechtsgeleerdheid de heer B Tijmslra-, voor het candidaats-examen rechtsgeleerdheid slaagde de heer J H Vermeulen (Den Haag) en mej. A. S. Spier (Leiden). In aansluiting op ons verslag onder „Stadsnieuws" verzoekt men ons mede le «kelen, dat benoemd zijn tot bestuursleden van de afdeeling Leiden van het Neder- landsch-Indonesisch Verbond voor Jongeren Organisaties de hecren Raden Mas Soeriplo en M. S. Moelawhdi. Voor hel alhier gehouden examen voor apothekersassistent zijn geslaagd de danvs D A. Willebroer geb. te Rotterdam en M. I. Trupp, geb. te 's-Gravenhage. Bij Kon. Besluit is onzen stadgenoot, oen heer C. Versluys, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als notaris. Prof. Wünsch. buitengewoon hoog leeraar voor systematische theologie te Marburg, die Zondag a-s. op de conferentie van den V. C S. B in Arnhem zal spreken ®Ver „Chrislliche Wirtschaftsethik", zal Maandagavond d a v alhier een lezing hou den voor de theologische faculteit over ».Die Grundfragen einer Witreschaftsethik". Prof. Wünsch is leerling van Troeltsch onlangs zijn groote werk over V,^hristliehe Wirtschaftsethik" gepubliceerd h] verzorgt gerpgeld de sociale rubriek in „Christliche Welt". DE KONINGIN NAAR HET LOO. Naar wij vernemen is H M. de Konin- frn voornemens op het einde der volgende 'eek voor korten tijd naar-het Loo te ver trekken. DE TER-AARDE BESTELLING VAN Jhi. Dr. VAN VREDENBURCH. Eec indrukwekkende plechtigheid. Coder groote belangstelling uit Hof-. Re- Zeerings- en diplomatieke kringen is heden middag op de begraafplaats Oud-Eik en Duinen ter-aarde-besteld het stoffelijk hul sel van onzen te Brussel overleden gezant jhr dr. C G. W. F. van Vredenburch. Ten teeken van rouw waren -tijdens de begrafenis-plechtigheid de venstergordijnen van het Departement van Buitenlandsche Zaken neergelaten. Zooals reeds werd gemeld, is gisteravond het stoffelijk overschot van den gezant naar Oud-Eik en Duinen vervoerd om daar in den familiegrafkelder te Worden bijgezet De kist had men in de gebouwen ge plaatst. in het achtergedeelte waarvan een chapellè ardente was ingericht Zij rustte op een katafalk waaromheen kaarsen brandden en was bedekt met een groot kruis van witte rozen terwijl aan den voet van den katafalk een krans neergelegd was van den Koning en de Koningin van België. De rouwkapel was geheel gevuld met bloemkransen en palmtakken, geschonken door de vele vrienden van jhr Van Vreden burch en door de verschillende vereenigin- gen op liefdadig en ander gebied, te Brussel gevestigd. Aan de groeve was een groote stellage opgericht die geheel bedekt was met bloem stukken. Een groote kran» van de Belgische regeering, hing bovenaan; daaronder een bloemstuk van het corps diplomatique te Brussel. Onder de verdere bloemstukken was er een van de regeering van het Groothertogdom Luxemburg. De politie had uitgebreide ordemaatrege len getroffen en een gedeelte van de be graafplaats afgezet. Op de begraafplaats waren aanwezig jhr. mr. W. M. de Brauw, kamerheer in bui tengewonen dienst, rechtsgeleerd adviseur van Hr. Ms. Huis, als vertegenwoordiger van H. M. de Koningin en de kamerheer C. S. Sixma baron van Heemstra, als ver tegenwoordiger van H. M de Koningin- Moeder. Ook Z. K. H de Prins gaf door zijn persoonlijke aanwezigheid van zijn deelneming blijk. Voorts werd de regeering vertegenwoor digd door den minister-president jhr. mr. D. J. de Geer. Van het Departement van Buitenlandsche Zaken (de minister was wegens verblijf te Geiiève verhinderd) waren tegenwoordig de secretaris-generaal van dat Departement, jhr. mr. Snouck Hurgronje; en verder de gezant jhr. mr. Michiels van Verduynen, chef van de afdeeling Diplomatieke Zaken, mr. E. M. van Kleffens, referendaris aan het De partement van Buitenl Zaken, sous-chef van do afdeeling Diplomatieke Zaken, en ar. Nederbragt, ohef van de directie voor Eco nomische Zaken aan dat Departement. TARIEFSWIJZIGING IN HET TELEFOON VERKEER TUSSCHEN NEDERLAND EN BELGIË. Belangrijke verlaging. Met ingang van 1 Januari a.s vindt in het verkeer met België een nieuwe tarief stelling plaats De beide zones, in welke België op dit punt venJeeld was. met tarieven van resp. fr. 4 en fr. 4.50, vervallen. In de plaats hiervan treedt een uniform tarief van fr. 3.30 voor een gesprek van 3 minuten of min der in werking Wat het grensverkeer be treft, waarvoor thans twee tariefszones gel den, t.\y tot 15 K.M. fr. 0.60 en van 15.30 K.M. fr. 1.ondergaat de eerste geen wijzi ging. doch wordt de tweede zone uitgebreid tot 40 K M. met een tarief van fr 1.20. over eenkomstig het ook voor Duitschland gel dende tarief in de tweede grenszone. De dezer dagen reeds in de pers versche nen berichten uit Brussel betreffende ver laging vqn de Nederlandsch-Belgische telefoontarieven van fr 4.50 tot fr. 3.50 zijn onjuist. HET VROUWENLUK IN DÉ KIST. Een luguber verhaal De politie is den dader op 't spo^r De politie heeft plotseling de oplos&ing in handen gekregen van het in de W-aal haven te Rotterdam in een kist gevonden VTouwenlijk. Bij de zedenpolitie te Den Haag was een verzoek ingekomen tot opsporing van de 20-jarige dienstbode L T. en toen men in Den Haag de berichten in de bladen over het vinden van het lijk in de Waal haven laa en het ontvangen signalement overeenkwam met dat van Den Haag, rees onmiddellijk het vermoeden dat de ver miste to Rotterdam zou zijn gevonden. Na een telefonisch gesprek met het po litiebureau linker-Maasoever, begaven zich twee hoofdinspecteur met 2 zusters van het slachtoffer naar Rotterdam en her kenden het lijk onmiddellijk als dat van de vermiste zuster, die den laatsten tijd zonder betrekking was en in handen was gevallen van een abortuspleger. Zij is kort na het plegen van het misdrijf overleden. De dader is nog voortvluchtig. Deze heeft hot lijk in een kist gepakt en op een handwagen naar Rotterdam gevoerd. Daar heeft hij Maandagnacht de lugu bere vracht in do Waalhaven geworpen. De Haagsche politie die verder de zaak in behandeling heeft, is den dader op het spoor en zal verder de zaak afwikkelen. Nader vernemen wij dat gisteren door de naagsche politie te 's Gravenhage een 21-ja- rige vrouw, wonende in een Hofje aan de Van Limburg Stirumstraat, verdacht van medeplichtigheid aan het plegen van abor tus is aangehouden. Haar 33-jarige echtge noot H. J. K. en diens 22-jarige knecht K. M., die verdacht worden het lijk van de Duitsche dienstbode per handkar naar de Waalhaven te hebben vervoerd, zijn nog voortvluchtig. Men heeft tevens aangehou den de tweo zusters van het slachtoffer, die de vrouw naar het Hofje hebben gezonden. EEN MOOIE ARRESTATIE. In den afgeloopen nacht ontdekte de kostganger v. d. H., te Heerlen, thuiskomend in woning te Heerlen een man, die op de vlucht sloeg. Hg wekte 2 mede-kostgangers en zette den man achterna. Deze 'o3te echter 2 schoten en trof L. B. in het dgbeen en S. W in den voet. De politie ontmoette eenigen tgd later een verdacht persoon, dien men fouüleerde en op wien men een geladen Browning en een dolkmes en inbrekerswerktuigen vond, terwjj' zjjn zakken zwaar waren van guldens en kwartjes, die de man had gestolen. Op niet minder dan 5 plaatsen was hg aan het werk geweest. Hg is C. E. S., uit Keulen. Men meent, dat hg lid is van een beruchte bende, die in den laatsten tgd de omgeving van Heerlen onveilig beeft gemaakt. De beide gewonden zgn naar het zieken huis te Heerlen overgebracht en maken het naar omstandigheden redelijk wel. De heer dr. D. J. van Katwijk, te Oegstgeest, heeft bedankt voor het beroep der Geref. Gem. te Zierikzee. Bij Kon. Besluit is de heer J. L. Bos- schieter, burgemeester, tevens secretaris der gemeente Rijnsburg, in zijn eerstgenoemde functie herbenoemd. (Zitting van heden). Voorzitter: de Burgemeester rar. A. van de Sande Bakhuyzen. Afwezig met kennisgeving de heeren Splinter, Reimoringer. B. en W. aan 't noord. Wethouder GOSL1NGA wijst er op, hoe deze begrooting nog is opgemaakt door het vorig college. Dat wil niet zeggen, dat dit college zich er niet mee vereenigde, doch wel, da.t niet elk woord en elk cijfer wordt aanvaard. Alle opmerkingen te beantwoorden gaat niet, maar spr. zal zijn best doen zooveel mogelijk te reageeren, Niet vergeten moet daarbij worden, dat het college nog pas drie maanden oud is, om al geheel ingewerkt te zijn. Den heer Sijtsma verzekert spr.. dat hij geen zeloot is en daarvoor niets voelt. Als de heer Sijtsma roept: zeloot is ijveren, dan zegt spr. dat hij ijveraar is voor de christe lijke beginselen en daarin prijs hij zich ge lukkig. De grootste proletariër is spr., want hij zit met 3 ton tekort. Gelukkig was er echter nog een reserve, waaruit deze zijn te putten. Voor zeker pessimisme is dan ook wel reden, temeer waar enkele uitgaven, als b.v. tot bestrijding der werkloosheid, laag, ver moedelijk te laag zijn geraamd. In vergelijking met vorige jaren is er, meent hij, loch wel eenige reden voor opti misme in dit vraagstuk. Dat er nog een te kort van 1 ton bij zal komen volgens den heer De Reede doet wel zien. dat er alle reden is voor voorzichtigheid Vrij behoor lijk is Leiden uit de crisisjaren gekomen, dank zij den vorigen burgemeester voorzich tige politiek der bedrijven etc. Wij zijn arm, doch solide drukte jhr. de Gijselaar het zeer- juist uil. Zonder daarom in zwart pessimisme te vervallen, is er, hij herhaatt-het, alle reden voor zuinigheid. Uitzetten der uitgaven tegen te gaan lijkt hem nog veel beter dan verhooging der inkomsten. Ongetwijfeld zullen er uitgaven moeten worden gedaan, doch niet dan de hoog noodige. Om te komen tot een sluitende exploita tie rekening sai nog lang de bezuiniginge- leus moeten worden gehandhaafd. Onze inkomstenbelasting is de swarte vlek. Biina nergens is zij zoo boog. Naar verlaging daarvan te streven zal eerste taak zijn van B. en W. Het voorstel-v. Eek geeft in dezeD geen baat, daar bet ten koste van anderen eenigen ontlast; f 273.000 zou aannemen van het voorstel v Eek tot verhooging van den aftrek kosten, die de anderen zouden moeten opbrengen. Slechts 236 aanslagen op de 18000 betreffen even wel een salaris boven de f 10.000! En daarvan zullen er ongetwijfeld bij verbooging nog vluchten. Aannemen zou z.i. leiden tot wanhoopsdaden, waarvoor we nu gelukkig nog gevrijwaard zijn. Spr. komt dan op de bedrijfswinsten. Gelet op de te verwachten tegenvallers mag er toch ook wel een meevaller in 't verschiet liggen En nu wil men juist dien meevaller reeds belagen. De heer Van Eek wil er f 220.000 van af knabbelen, al is 't misschien mogelijk, dat de geraamde winst ook dan nog wordt behaald. De heer Eikerbout plukt orde al aan de winst, al is 't ..maar" f73 000 Er zjjn toch nog andere belangen dan die der groote gezinnen eto. Het heele complex van belangen moet nader bezien. Andere gemeenten halen hetzelfde of nog meer uit de bedrijven dan hier b.v. de 6 ton der Lichtfabrieken Spr. geeft eenige ver gelijkende cijfers Hoofdvraag is z.i.. dal de tarieven maar niet hoog zijn en dat zijn zij hiej alterminst in vergelijking, waarom hij wederom cijfers voorleest. De- winsten zijn niet te missen erkende zelfs de heer Vliegen, dien hij citeert. Daar zijn de S.D.A.P.'ers verstandiger De heer V STRALEN: hier zijn te stom om voor den duvel te dansen, (gelach). Wethouder GOSLINGA: Ach neen, maar zelfs in het partijprogram wordt hierover geen definitief oordeel gegeven. Er schijnt een apart socialisme voor Leiden te zijn. weet hij ook uit ervaring van elders Hier hoort men van de 8.DAP. een oud geluid, thans conservatief. De heer v. STRALENIk schaam me dik! Wethouder GOSLINGA: Waar de S.T). A P aan het bewind komt, doen ze het zelf niet of werpen er nog een schepje op, daar ook zij deze winsten niet kunnen ont beren. Gekapitaliseerd beteekent het voorstel v. Eek een verlies van 4 miltloen, hel voorstal Eikerbout van 1 millloen Het voorstal Elkerhnut is zelfs voor groote gebruikers, waarvan de winst komen moet. een verhonging Nu betaalt men hoven 10(1 kub M 7cent, volgeps zijn voorstel wordt dat 8 ct. De heer ELKERBOUT: je bent er glad naast De heer BERGERS: wie gebruikt meer dan 100 kub. M. de middenstand of groote gezinnen? Wethouder GOSLINGA meent, dat men 'toch niet aan 't verlagen kan blijven. Daarom zuilen B. en W prijsgeven van deze baten ten zeerste betreuren Wel voe len B en W. voor stabilisatie van het be drag omdat juist is aan den anderen kant, dat de gemeente niet te zeer mag drijven op deze winsten. Daarom overwegen B en W. het denkbeeld om wat meer wordt gekregen dan b.v. 6 ton te reserveeren in een fonds voor stadsverbetering Want alles wat daar aan gebeurt, kost toch geld. Alleen een wet houder met goede beencD, kan goed loopen en zoo gaat het ook met een gemeente. Zoo komt spr. tot de voorstallen v. Stra len, waarin wat goeds zit. Doch dat kost geld en dat moet er toch zijn? Worden de voorstellen tot verlaging aan genomen, dan zullen B. en W. neen moeten zeggen op alle voorstallen om iels te doen. Nu is althans nog iets te doen. De voorstellen v. Eek over verhooging der inkomens zijn 2 vogels in de lucht en 2 doode -musschen. Had spr. maar reeds het bedrag, dat Leiden met betere verhouding tusschen rijk en gemeente zou krijgen. In 1928 komt er niets van. En toch direct vér- lagen der tarieven. Dan een vogel in de hand loslaten voor één in de lucht? Voor het uitbreidingsplan is vastgelegd, is de bouwbclasting onmogelijk, al voelt hij er dus wel iets voor. Voor 1928 geeft ook dit niets. Van verhooging deT opeenten op de ver mogensbelasting vreezen B en W. weldra een nadeel in plaats van het geraamde voordeel van f 31.5000 door kapitaalvlucht. Stedelijke werkverruiming zou door de zakelijke belasting op 't bedrijf worden te gengegaan, daar het industriebedrijf immers dan liefst zoo weinig mogolijk arbeiders zal aannemen. En naar werkverruiming moet en terecht hard worden gestreeld. Welk arbeidersbelang is nu betrokken bij zoo'n belasling? Elders regislreerl de vak beweging juist er tegen. Juist op grond van het arbeidersbelang is hij er sterk tegen. Nu de steunregeling, een der moeilijkste aangelegenheden van B. en W. Hel college slaat tegenover de voorstellen v. Stralen, daar zij den prikkel om werk Ie zoeken, schaadt bij die categorie, die dien prikkel juist noodig hebben. Bovendien heelt wet houder Sanders nog eenige verbetering in gevoerd. B. en W. willen echter gaarne de gansche steunregeling nog eens onder de ongen zien. daar zij een soort lappendeken lijkt, al is spr. er nog niet geheel mee inge wijd. Misschien kan deze toezegging er toe voeren, de voorstellen eerst terug te nemen of den heer Heemskerk er loe brengen, nu niet met de voorstallen mee te gaan. De voorstallen v. Stralen zouden juist de categorie, die nog wel kan verdienen, ten goede komen, niet de werkelijke vakar beiders. (De zitting duurt voort). HET „VOLKSGERICHT' TE NIEBERT. Inzake het „Volksgericht" te Niebert h.-Tt de rechtbank te Groningen heden uitspraak gedaan. Het O .M. had geëischt tegen I. M. 6 maanden, H. M. 6 maanden, W. B. 8 maan den, G. J. 6 maanden, H. v. d. S. 3 maan den, P. K. 6 maanden en E. R. 6 maanden. De rechtbank, heden uitspraak doende, legde de navolgende straffen op: T. M. drie maanden, H. M. drie maanden, W. B. vijf maanden, G. J, drie maanden. H. v. d. S. zes weken, en P. K. drie maanden gevange nisstraf. I. M., H. M., G. J en H. v. d. S. zullen bovendien elk f 19.50 schadevergoe ding moeten betalen. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Voor den Kantonrechter-plaatsvervanger mr. Nord Thomson stond gisteren terecht de voekoopman C. H., uit Leiderdorp, omdat was gubloken dat onder een aantal hem toe- behoorende schapen eenige dieren rotkreu- pel waren. Prof. dr. J. Roos, al9 getuige gehoord, ver klaarde, dat dit inderdaad juist wns, Het O. M. eischte f 60 boete subs. 30 da gen .waarop mr. Nord Thomson, rekening houdende met het feit dat verdachte de schapen tijdens het vervoer niet had ge zien, C. H. veroordeelde tot f 10 boete subs. 5 dagen. G. V.. te Leiden, niet verschenen, had zich te verantwoorden, omdat hg melk had verkocht, die niet was gezuurd. Overeen komstig den eisch van het O. M. veroor deelde de Kantonrechter G. V. tot f75 of 25 dagen hechtenis. Als getuigen werden gehoord dr. Van Eek en mej. Snethlage van den Keuringsdienst van Waren. L. de J., te Amsterdam, zou als auto mobilist rijdende te Katwijk, links van den weg hebben gereden, tengevolge waarvan een aanrijding had plaats gehad. Na verhoor van eenige getuigen vroeg het O M. in deze verzetzaak bevestiging van het eerder uitgesproken vonnis. Op verschillende gronden concludeerde verdachte's raadsman, mr. Folkers uit Am sterdam, vrijspraak. Uitspraak over 14 dagen. M. B., te Noordwgk, had een verba.' to pakken wegens een overtreding van de Prov. Verord. op ontsierende reclame. Verd. betoogde, dat hg wel aardappel handelaar was, maar als agent van de Essex en Hudson was aangesteld. Ook had hg een benzinepomp en verkocht hg benzine. Hierop zinspeelde ook do verdediger, jhr. mr. Van Lith de Jeude, die betoogde, dat verdachte werjcelgk werkzaam wa3 in de auto-branche. De Ambtenaar was het hiermede niet eens en eischte f 10 of 10 dg. De Kantonrechter, mondeling vonnis wij zend, ontsloeg verd. van alle rechtsvervol ging. A. v. D., te Voorhout, zou bollen ten verkoop in voorraad hebben gehad, die voor 80 pet. door geelziek waren aangetast. Verd. gaf toe, dat de bollen geelziek waren maar ontkende, dat zij ten verkoop aanwezig waren geweest. AU verdediger trad op mr. De Cleroq. Als getuigen werden gehoord de heer heer v. Laan als deskundige en de ver- bilisant Eggen, die het verbaal bevestigden, voorzoover het de ziekte betrof, terwgl get. Eggen tevens verklaarde, dat men hem had gezegd, dat zg ten verkoop voorhanden wa ren. De Ambtenaar meende, dat het ten laste gelegde was bewezen en eischte, met het oog op den buitenlandschen handel, f 200 subs. 50 dagen, met vernietiging der in- beslag-genomen bollen. De verdediger wees er op dat reTd. de bollen van een ander had gekocht, van wien dus vast stond, dat hij zieke bollen had verkocht, terwijl het bij verdachte slechts een vermoeden betreft. Daarom moet de verklaring van verd. aan get. Eggen onder grocte reserve worden aan vaard. Daarom acbl spr. de boete veel te hoog en hij verwacht dan ook van den kanton rechter een zeer lichte straf. De kantonrechter vroeg nog eenige in lichtingen aan get. Van der Laan, waarna hij, na repliek van den ambtenaar en den verdediger, verda veroordeelde tot f 60 of 10 dagen. C. H. B., W. H. en H K. te Noord- wijkerhout, die niet waren verschenen, moesten terecht staan wegens overtreding der Jachtwet door 'snachts in een auto te gaan stroopen en op sommatie van den veldwachter niet uit de wagen te komen. Twee verbalisanten werden als getuigen gehoord en bevestigden het verbaal. De ambt eischte f 30 of 10 d. met ver beurdverklaring van alle in beslag geno men goederen, conform welks eisch de kantonrechter ieder der verd. veroordeelde. Vervolgens werden door den kantonrech ter veroordeeld; C. M. B., Rijnsburg, overtreding der Ar beidswet f 4—4 d. J. d G., Leiden, met een auto rijden zonder voldoende rem men f 20 of 5 d. W. V te Leiden, overtre ding Boterwet f 20 of 5 d. 8. J. K. te Noordwijkeibout, overtreding der Jacht wet f 10 of 2 d. met verbeurdverklaring. G. J. K. id. id. P. v. d. N., Noordwijk, overtreding IJkwot, 2 maal f 0.60 of 1 d. met verbeurverklaring. C v. d. O. te Lei den, te Leiden zich van een hond bedienen zonder muilkof, vrijgesproken. IJMUIDEN. 8 Dec. 1927. VISCHPRIJZEN. 67 Tarbot per K G. f 1.800 85: 4 Griet p. kist van 50 K.G. f 6024; 6647 Tongen per K G 11 651.16 Groote Schol per kist van 60 K.G 132—28; 15 Middelschot per kist van 60 K.G. f37—30; 19 Zetschol per kist van 50 KG. 136—80. 791 Kleine Schol per kist van 50 K.G 1234 90; 38 Schar per kist van 60 K G 1162.20; 1 Tongschar per kist van 60 K G 141; 32 Roggen per 20 stuks 129—17; 96 Vleeten per stuk (217 0.80; 52 Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. 173 70. 46 Groote Schelvisch per kist van 50 K G. 136—16; 107 Middel Schel- visch per kist van 50 K G 13214 60 288 Kleinmiddel Schelvisch per kist van 60 K.G. 125—10.50, 789 Kleine Schelvisch per kist van 60 K G f 163 30, 60 Kabeljauw per kist van 125 K.G f 4626; 430 Gullen per kist van 50 K.G.f 124; 124 Lmgen per stuk f2.600 18. 22 Heilbot per K.G. f 1.300 90; 189 Wijting per kist van 60 K.G. f 42 70 460 Koolv.isch per stuk f 1 33 0 25; 2 Makreel per kist van 50 K.G. 125; 1 Steur per stuk 129. Er zijn 17 stoomtrawlers binnengekomen en in den haringhaven de loggere KW 18 met 107 en de KW 44 met 340 kantjes pekelharing. J. L., te L. Leiden heeft ongeveer 69.750 inwoners. VOORSCHOTEN, 7 Dec. Veiling V. P. V. 1230 kippeneieren f 13 tot 114.10 per 100; kuikencieren 112 tot 112 60 per 100. duiven 10.08 lot 10 20 per stuk; konijnen 11.45 per stuk; hanen 11.20 tot 1 36 per stuk. ALPHEN AAN DEN RIJN, 8 Dec. Kaas markt. Aangevoerd 28 wagens Prijzen met rijksmerk: ie soort f0.560.58; 2de soort [0.5310.55; zware geen aanvoer. Handet matig. Verloofd: t029a SUZE BERGERS BH KEES VAN BEUKERING Leiden, 11 December 1927. r aarlemmerslraat 216 Levendaal 43 Thus; Zondag van 13 uur. Ondertrouwd; G. A. VElDHUYZEN VAN Z \NT£N en 2471 A. SOPHIE BOOT. Hillcgom, „Weltevreden", Zoeicrwoude, „Hoekstein", 8 December 192/. Thus: Zoeterwoude 15 Dec. 8 9^4 uur n m. Huwelijksbevestiging 22 Dec. 2uur m de Gereformeerde Kerk te Leiderdorp, dooi den WclEerwaarden iiecr Ds. I). Lhr. KARSSI N, Geref. Predncant tc Hattem. 31

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 3