LAND- EN TUINBOUW. RECHTZAKEN. FAILLISSEMENTEN. SPORT. KUNST EN LETTEREN. KATWIJK AAN DEN RIJN. Wegens den minderen aanvoer zal de groentenveiling voortaan niet meer twee-, doch eenmaal per week gehouden worden en wel op Woensdag. L1SSE. Door het college van notabelen der Ned. Herv. Kerk werd tot kerkvoogd geko zen de heer J Dekker, zulks in de vaca ture-A. J. Halbmeijer. Ten overstaan van de notarissen A. van Pelt te Lisse en D. M. KI ijzing te Haar lem, had Woensdagavond in hotel De Witte Zwaan alhier, de afslag plaats van vier aan elkander grenzende perceelen wei- en teel- land, gelegen in den Roversbroekpolder na bij de Ringvaart alhier. De uitslag is als volgt: Perc. I wei- en leelland groot 191.20 H.A. kooper de heer S. R Lemmers te Lisse voor f4900; perc. II: teelland, groot 86.10 A. kooper de heer Corn van der Stelt te Haarlemmermeer voor f2100. perc. III en IV: wei- en teelland groot 1.49.60 H.A., koo per de heer Joh. Bakker te Haarlemmer meer voor f 3890. NOORDWIJK. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten van welke de afzenders onbe kend zijn. Brieven Binnenland: Huis van Justitie 2 Raad van Arbeid Leiden. NOORDWIJK-BINNEN. Bij de Ned. Herv. Gem. alhier zijn respectievelijk tot ouderling en diaken her kozen de heeren J. H. Lindhout en R. J. de Groot. NOORDWIJK AAN ZEE. Gistermiddag bracht St. Nicolaas een bezoek aan de kinderen in de lighal van het Groene Kruis. Menig St Nicolaasliedje werd gezongen. Geglunderd werd er om de waardeerende woorden van den kinder vriend, gegrinnekt om de streken van den oolijken Pieter en gejuicht om de presen tjes en het lekkers, dat met milde hand werd uitgedeeld. Met voldoening kunnen zij, die dit feestje bereidden, op den welgeslaagden middag terugzien. OEGSTGEEST. Ernstig anto-ongeval. Twee personen gewond. Gistermiddag omstreeks vier uur heeft op den Haagschen straatweg een vrij ern stig auto-ongeval plaats gehad. Nabij de hoeve Veldheam stond aldaar op den weg een wagen, waarvoor een paard was ge spannen, toen uit de richting Oegstgeest twee auto's naderden. Hiervan was de achterste den wagen nog niot gepasseerd of er kwam uit de tegen overgestelde richting met vrij 'groote vaart een auto op hem aanrijden De bestuurder, de heer P. M. uit Am sterdam had nog juist den tijd het stuur om te gooien en vlak -voor den kop van het paard heen naar rechts uit te halen. Doch hij reed bij deze manoeuvre een twee tal personen aan, die daar liepen te wan delen. Een van hen, de heer H. V. uit Oegst- geest, werd m de sloot geslingerd, terwijl de ander de heer J. de L. achterover in den grasberm gegooid werd. Beiden bekwamen ernstige hoofdwon den, zoodat opname ra het Academisch Ziekenhuis noodzakelijk bleek. Per vracht auto, welke juist passeerde-, werden zij herwaarts vervoerd, Jaarvergadering IJsclub „Oegstgeest". De IJsclub „Oegstgeest" hield in café „Centraal" een algemee-ne jaarvergadering. De opkomst was zooals gewoonlijk groot. De Voorzitter, de heer B. J. M. Kortmann riep bij den aanvang, de leden een hartelijk welkom toe. In 't bijzonder richlte spr. zich tot den heer Scholvinck Jr.. districts com missaris van den Zuid Hollandschen Ijsbond VeTder sprak de voorzitter zijn teleurstelling uit, dat het jaarverslag ook ditmaal geen gewag kan maken van ijsgenoegens. 1 Door den secretaris, den heer L Schou- ten werden de notulen van de vorige ver gadering voorgelezen en goedgekeurd De penningmeester, de heer C. Hoogen- doorn bracht verslag uit over het boekjaar 1926—1927. De kas sloot met een batig saldo van f1173. Tot kasnazieners werden benoemd de beteren: W den Boer en P Singeling. Na een korte pauze deelde den heer Singe ling mede dat de bescheiden van den pen ningmeester in volkomen orde zijn bevon den. De Voorzitter brengt naar aanleiding van de'ze bevinding hartelijk dank aan den pen ningmeester voor zijn accuraat beheer De secretaris brengt dan verslag uit over Diet afgeloopen jaar, waarvoor hem dank werd gebracht. Alsdan kwam aan de orde: Verkiezing van 3 leden van het bestuur, wegens periodieke aftreding van de heeren: F. J M. Kortmann, C. Hoogendoorn en dr. Varekamp. De drie aflredenden werden met zeer gj »ote meerderheid herkozen, en namen hunne herbenoeming aan onder dankbetui ging voor het in hen gestelde vertrouwen. In het afgeloopen jaar is in het bestuur een vacature ontstaan door het vertrek uit de gemeente van den heer M. P. G Kap- peyne v d Coppello. Na een drietal stemmingen verkreeg de heer J. Kamsteeg de volstrekte meerderheid en was aldus gekozen De heer Kamsteeg deelde echter mede, deze benoeming niet te aanvaarden zoodat een herstemming plaats had. tusschen de heeren Joh Uittenhogaard en A Breedijk Hierbij werd de heer TTittenbogaard gekozen en nam deze benoeming onder dankbetui ging aan de belofte uitsprekende ziin beste krachten te zullen aanwenden om het leden tal dat thans circa 200 bedraagt te helpen Verdubbelen Hierna werd den heer Schol vinck het woord gegeven die zeide, dat het hem leed deed juist dezen avond in enkele dagbladen te hebben gelezen in het verslag van de IJsclub te Zwammerdam een uitgebracht rapport inzake aansluiting bij den Z.H Ijs bond. waarin werd medegedeeld dat tegen woordig het doel van den Bond weinig zin meeT heeft omdat het in verbinding bren gen van banen, van plaats tot plaats wel haast niet meer mogelijk is. Dit gehouden onderzoek zegt spr is geheel buiten mij om gegaan en aldus op losse mededeelingen van met den bond onbekenden geschied, anders zou men zeker tot een ander resul taat gekomen zijn Het is. zegt spr. niet alleen het doel om goede ijswegen te ver krijgen. doch mede dient vooropgesteld te worden het punt ..werkverschaffing", kan men in onderlinge samenwerking van de afdeelingen komen tot aanleg van goede en betrouwbare banen. Hulde brengl spr. aan die afdee'lingen, die hebben geloond zeer krachtig mede te willen werken tot aanleg van veilig begaan bare banen Hieruit is althans gebleken dat in Zuid- Holland onder de aangesloten afdeelingen het aantal ongevallen tot een minimum is beperkt gebleven. Spr doet mede een beroep op deze» afdee- lincr tot medewerking. Voorts deelt spr mede dat het personeel der afdeelingen. gratis, is verzekerd tegen ongevallen. Het punt ..Verzekering leden" is reeds in vergevorderd stadium. Snr eindigt zijn rede met de hoop uit te spreken op aller medewerking te mogen, rekenen, De voorzitter dankt den heer Schölvinck voor zijn krachtig pleidooi voor den Z.H. Ijsbond en zegt sedert de aansluiting met den bond nog niet in de gelegenheid te zijn geweest tot samenwerking, doch gezien de goede verstandhouding met andere afdeelin gen, verwacht spr daarvan zeker veel goeds. De bond zal ook van deze afdeeling aller medewerking verkrijgen. Spr brengt naar voren, dat het voorstel tot Verzekering van de leden van den bond, is uitgegaan van het bestuur van de Afdee*- ling Oegstgeest. en hoopt spoedig een gun- stigen uitslag in dezen te mogen vernemen. De heer Th. Lubbe vroeg aanschaffing van nieuwe ijsbeitels en verzocht het be stuur den leden bekend te maken waar de „hulpkist" met verbandmiddelen is geplaatst Hel eerste, zegt de voorzitter zal in onder zoek genomen worden Wat plaatsing van de hulpkist aangaat, deze is steeds aanwezig bij C. de Wit (Kanaalbrug). De heer A. Koelman acht het maken van propaganda onder de inwoonsters onzer ge meente zeer gewenscht en zag dezen dan ook gaarne eene uitnoodiging toegezonden tot de jaarvergadering Tevens geeft 9pr in overweging om. zoo mogelijk, een avond feest te organiseeren op de ijsbaan aan het Kanaal. Wat de verlichting aangaat, is het nu gemakkelijk, daar de electrische kabel reeds tot aan het Kanaal is gelegd. De Voorzitter dezen spreker beantwoor dende, zegt dat het maken van propaganda voor damesleden berust bij de heeren en 9poort hun daartoe aan. De mogelijkheid van een avondfeest zal overwogen worden. De heer Uittenbogaard vraagt of personen van buiten deze gemeente ook lid mogen zijn van deze Vereeniging. De voorzitter zegt uitbreiding van het ledental van harte toe te juichen ook uit andere gemeenten, doch zij kunnen geene bestuursfunctie aanvaarden. Daarvoor moet men inwoner zijn. Daarna volgde de tradi- tioneele verloting. Opengesteld werd de gelegenheid tot op gave van deelnemers aan den te houden wedstrijd (hardrijden) georganiseerd door den Z.H Ijsbond, op den Haagsche ÏJsbaan. Hiervoor lieten zich inschrijven de heeren Steenbergen, v. d. Walle, Wijsman en Ver meer. De voorzitter sloot hierna deze zeer geani meerde vergadering met een opwekking tot aanwening van nieuwe leden, en dank voor de groote opkomst. RIJNSBURG. Er komen al mooie partijen tulpen Que van Thol Scarlet van zeer goede kwa liteit. Begin der week ging het eenigszins a traag, ia den loop der week even vlugger. Betaald werd toen voor goede kwaliteit Scarlet dus p. 100 f 5.305.50. VOORSCHOTEN. Bloembollenen] tuur. In de Dinsdagavond gehouden vergade ring der afd. VoorschotenVeur van de Alg. Ver voor Bloembollencultuur werden candidaat gesteld voor het lidmaatschap van het hoofdbestuur de heeren Jac. W. Bijvoet te Overveen en Chr. Eggink Jr. alhier. Punt 6 van den beschrijvingsbrief, waar in het hoofdbestuur mededeelt, dat er nog f 30.000 noodig is voor het nieuwe veree nigingsgebouw en daarom de beursentrée's in de eerste plaats bestemd moeten worden voor de aflossing der geleende gelden, werd uitvoerig besproken. Alhoewel er over deze zaak tamelijk veel critiek werd uitgeoefend, meende men toch met het voorstel mee te moeten gaan. Het voorstel om zich tot de regeering te wenden met een adres, waarin wordt aan gedrongen op het nemen van maatregelen, ten einde zich te kunnen verweren tegen landen, die aan den invoer van Nederland- sche bloembollen belemmeringen in den weg leggen, vond onverdeelde instemming Betreurd werd evenwel, dat de minderheid van het hoofdbestuur gemeend had zich in den beschrijvingsbrief te moeten uitspreken Gistermorgen werd de heer D op den Haagweg aangereden door een motorrijder doordat hij. rijdende op een rijwiel den weg wilde oversteken en alvorens van richting te veranderen geen teeken gaf. Hel rijwiel van den heer D. werd totaal vernield. Geslaagd is voor het Esperanto-examen diploma A de heer J. J. Smit alhier. ZOETERWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodorus Andreas Maria, Z. v. A Berk en van F. Rekelhof. Dirk, Z. v. P. Goldberg en van A Teske. Alida Catharina, D v. P. van Bemmelen en van A. M Wasselman. Joannes Gijsbertus Arnoldus, Z. v G. J Belt en van S F. van der Salm. Pieter Petrus. Z. v. C. Turk en van M. J. van Velzen. Willem, Z. v. P. Rijnsburger en van M. Groen. Cornelis Nicolaas, Z. v. G. P. vap Diemen en van M. H Verhagen. Overleden: Elisabeth Beck 73 j. Petrus van Dijk 72 j. Helena Joanna Bakker 2 weken. Getrouwd: J. M. Visser en J. C. G. Paats. Vergadering „IJssport". Gisteravond vergaderde hier in café „Het Witte Huis" de ijsclub LeiderdorpZoeter- woude „IJssport" De voorzitter, de heer A. Hendriksen, opende de bijeenkomst met een hartelijk welkomstwoord tot de aan wezigen en sprak er zijn spijt over uit, dat er in den vorigen winter geen ijs was ge weest en er derhalve niet genoten is kun nen worden van de ijssport. De notulen, door den secretaris voorge lezen, werden onveranderd goedgekeurd. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat aan contributie was geïnd f 76.50, donateurs f 9.50 en aan rente f 5.02, te za- men f 91.02; in kas is thans f 178.96. De boeken, die door de heeren C. Hendriksen en N. van Diemen waren nagezien, werden in orde bevónden, waarvoor de voorzitter den heer C. de Graaf dank bracht. Bij de verkiezing van twee bestuursleden werden de aftredende heeren A, H. Volle- berg en A. v. Klaveren herkozen. Als baan commissarissen werden eveneens herkozen de heeren W. Demmedaal en H. Teske. Na rondvraag en verloting van eeenig gebak werd de vergadering door den voor zitter gesloten. Dokter Kortmann 25 jaar arts. Maandag 12 Dec. a.s. is het vijf en twin tig jaar geleden, dat dokter J. B. J. Kort mann te Utrecht werd bevorderd tot arts. Na eerst eenigen tijd zich te Weenen ver der te hebben bekwaamd vestigde hij zich 1 Mei 1904 te Zoeterwoude, als opvolger van dokter Bouwdijk Bastiaanse. AJ spoe dig slaagde hij er in het vertrouwen zij ner patiënten te winnen, want niet uit sluitend als wetenschappelijk bestrijder der ziekten, maar ook als medelevend deelge noot vatte hij zijn taak als medicus op. Ook op sociologisch gebied speelde dok ter Kortmann een rol. Was hij als student met dokter Sanders, mr dr. Staatsraad Struijcken en de latere ministers Aalberse en Ruijs de Beerenbroek, de oprichter van de R -K. Studentenvereniging ,,St Augus- tinus", later als medicus was hij de ge waardeerde adviseur van de vereeniging voor Wijkverpleging, het Groene Kruis enz. alhier. Wij twijfelen dan ook niet of wij vertolken de gevoelens van allen als wij den wensch uitspreken, dat het dokter Kortmann gegeven moge zijn nog vele, jaren in Zoeterwoude te werken. De postbode Van L. viel Woensdag morgen in het Westeinde alhieT met fiets en postzak te water, doordat hij tenge volge van de gladheid van de brug afgleed toen hij het erf van den heer M. wilde op rijden. De inhoud van den postzak werd doornat, doch kon nog in zijn geheel wor den gered en na ten postkantore gedroogd te zijn, aan de geadresseerden worden be zorgd De postbode zelf kwam met een nat pak vrij, terwijl de fiets ook onbeschadigd bleef en kon worden opgevischt. NATIONALE BOEREN ONDERLINGE. De jaarvergadering te Utrecht De algemeene vergadering der bedrijfs vereniging Nationale Bóeren-Onderlinge, (uitvoering Land- en Tuinbouwongevailenwet 1922/ is gisteren gehouden in hotel l'Europe te Utrecht. Ha opening door den voorzitter worden de notulen onveranderd vastgesteld. De directeur doet hierna mededeeling, dat in verband met de bij de Tweede Kamer ingediende wijzigingen der Land- en Tuin bouwongevailenwet op 29 September j.l. in Den Haag een bespreking heeft plaatsgehad met vertegenwoordigers van alle Bedrijfs- vereenigingen, teneinde de Regeering, aan de hand der in de praktijk opgedane er varing, van advies te kunnen dienen. Verder doet hjj mededeeling, dat de vorig jaar in uitvoering genomen ziekteverzekering order de leden een ruime deelname heeft ondervonden, zoodat hiermede in een be hoefte is voorzien. Anders is het met de pensioen- en ouderdomsverzekering der leden zelf. Het belang^ daarvan blijkt nog niet voldoende bij de leden te zijn doorgedrongen. De financieele commissie brengt, bij monde van den heer J. D. Alderkamp, te Werven, rapport uit. Zij adviseert de rekening en balans goed te keuren en bestuur en directie te dechargeeren voor het door hen gevoerde beheer. .Met dit voorstel kan de vergadering zich geheel vereenigen. Het jaarverslag, de rekening en balans be vatten onder meer de volgende gegevens. Hel ledental vermeerderde, niett.genstaan- de verschillende mutatiën, met 159 en steeg tot 7167, welke, ingedeeld in 32 afdeelingen. in alle provinciën gevestigd zijn. Het totaal bedrag verzekerd jaarloon steeg tot 1 14.299.585.47, hierin is begrepen een be drag van f 884.682.10 der Vrijwillige Ver zekering. Ir. totaal werden 1306 gevallen aangegeven waarvan 20 werden afgewezen als zijnde geen bedrijfsongeval of bedrijfsziekte. Hieronder waren 5 gevallen met doodeljjken afloop Aan 6 getroffenen, welke blijvend invalide werden werd een levenslange uitkeering toegekend. Terzake wettelijke aansprakelijkheid der leden werd in 6 gevallen schadeloosstelling stelling verleend. De verlies- en winstrekening geeft in ontvangst en uitgaaf een bedrag aan van f93.635.21. Hiervan moest door de leden worden opgebracht aan premie 182.775.75, hetgeen voor de groep landbouw overeen komt met 16 per f 1000 jaarloon. Hierbij moet worden opgemerkt, dat door de leden bovendien de kosten moesten worden opge- gebracht, welke komen ten laste der af deelingen, wegen3 uitkeering en genees kundige behandeling gedurende de eerste zes weken der arbeidsongeschiktheid, be nevens de daaruit voortvloeiende admini stratiekosten. Uit den aard der zaak waren deze kosten in de verschillende afdeelingen varieerend en bedragen vanaf f2.50 tot f8 per f 1000 jaarloon. De balans sluit met een debet en credit van f 378.279.67, waaronder een effecten bezit van f 238.100. Aan de in de rekening en balans' vervatte gegevens meende de voorzitter nog het een en ander te moeten toevoegen. De reserves voor alle renten zijn volgens zeer veiligen maatstaf berekend en gebaseerd op een 4 pet rentevoet, terwijl het effectenbezit, uiz- sluitend bestaande uit Staats- en Gemeente- leeningen, benevens pandbrieven van als solide bekend staande hypotheekbanken, ge rekend naar den koers van aankoop, gemid deld 5 pet. rente afwerpt. Waar verder uit het jaarverslag blijkt, dat voor alle te verwachten lasten voldoende gereserveerd is en daarnaast een flinke resc-rve is gevormd voor algemeene doel einden, was hij van oordeel niet te veel te zeggen, al9 hij constateerde, dat de N.B.O. zich in financieel opzicht krachtig heeft ontwikkeld. Deze resultaten geven des te mee* voldoening, wanneer wij daarbij i" aanmerking nemen, dat de omslag 8 pet. lager is dan vorig jaar. Op voorstel van de financieele commissie werfi de heer H. J. Wegerif, te Amsterdam, wederom als accountant benoemd. De heer G. van Es, te Nieuwe-Tonge, en J. van Duvnisveld, te Zoetermeer, weike periodiek moesten aftreden, respectievelijk ais bestuurslid en plaatsvervangend bestuurs lid, werden als zoodanig herkozen. Tot lib der financieele commissie werd, wegens pt-riodiek aftreden van den heer J. D. Alder kamp, welke niet terstond herkiesbaar waa. gekozen de heer D. Treur, te Hoofddorp. Als leden der Geschillen-commissie wer den de aftredende heeren: mr. A. T. Vos, te Appingedam, J. F. Massink, te Brummen en H. Eisma te Bolsward, wederom opnieuw aangewezen. Op voorstel van het bestuur werd het laagste bedrag, waarvoor een Vrijwillige Verzekering kan worden afgesloten, bepaa'.d voor personen beneden 20 jaar op f 2 per werkdag en voor personen van 20 jaar en ouder op f3 per werkdag. Verder werd op voorstel van het bestuur besloten gebruik te maken van de bevoegd heid, tot vroegere aflossing der obligatie- leening over te gaan en reeds dit jaar f 5000 uit te loten, welk bedrag met 1 Mei a.s, aflosbaar zal worden gesteld. Na behandeling van enkele punten van huishoudelijken aard ging de voorzitter tot sluiting over, de afgevaardigden en leden opwekkende ook in de toekomst mede te werken tot verderen uitbouw der N.B.O. DE VERGIFTIGING VAN KAPITEIN QUECK. Dr. G. te Den Haag is gedagvaard om op Maandag 12 December ten 10 ure te» verschijnen ter terechtzitting van het Hoog Miitair Gerechtshof, gehouden wordende in 'het Paleis van Justitie aan het Korte Voorhout te Den Haag. ten einde door het Hof te worden gehoord als beklaagd van: dat hij op of omstreeks 10 April 1927 alhier, opzettelijk met voorbedachte rade, ter uitvoering van zijn in kalm beraad opge vat voornemen en van zijn in kalm beraad gevormd plan om Maria Servaz Robert Queck van het leven te berooven, dezen achtereenvolgens een voor genoemden Queck doodelijke hoeveelheid van het ver gif scopolamine, althans van een voor dezen doodehjk vergif en een voor dezen doodelijke hoeveelheid cyaankali, al thans van een voor dezen doodelijke hoeveelheid van een ander vergif dan het laatst bedoelde, heeft toegediend, ten gevolge van de werking van welke beide toegediende hoeveelheden van voormelde ver giften of van een daarvan, voornoemde Queck nog dienzelfden dag is overleden. dat hij althans op tijd en plaats vermeld opzettelijk aan de gezondheid van voornoem- de'n Queck zeer ernstig nadeel heeft toege bracht en zulks met voorbedachten rade door hem. ter uilvoering van zijn ifi kalm beraad opgevat voornemen en van zijn in kalm beraad gevormd plan om Queck in een toestand van zinsverbijstering te brengen, een hoeveelheid vergif, welke, naar hij wist, dien toestand bij Queck moest of kon ver oorzaken toe te dienen, welk feit den dood van voornoemden Queck heeft tengevolge gehad, nadat de door beklaagde beoogde toe stand van zinsverbijstering tengevolge van de uitwerking van het toegediende vergif bij Queck inderdaad was ingetreden. dat het in ieder geval aan zijn grove schuld is te wijten geweest, dat voornoemde Queck op 10 April 1927 alhier is overleden, hebbende hij alstoen. aldaar hoogst roeke loos. hoogst onnadenkend en hoogst onvoor zichtig aan deze. hem door toediening van veTgif in een toestand van zinsverbijstering, verdooving of versuffing willende brengen, een zoodanige hoeveelheid scopolamine, al thans vergif, toegedi. nd dat Queck tenge volge daarvan op tijd en plaats voormeld, is overleden; hebbende hij bij het begaan dezer straf bare feiten zebruik gemaakt van gelegen heid of middelen hem door zijn ambt van Jirigeerend officier van gezondheid der rde klasse geschonken. In deze zaak zijn door den advocaat-fiscaal de .volgende getuigen deskundigen gedag vaard de heeren P J Blom. arts en offi cier van gezondheid deT le klasse te Den Haag; dr L van Itallie hoogleeraar aan de Rijks Universiteit te Leiden; dr. U. G. Bijls- ma, pharmacoloog an het Centraal Labo ratorium voor de volksgezondheid te Utrecht A H. Schirm. directeur van de Gemeente- Apotheek en prof. dr D. H. Wester, apo theker beide te Den Haag. Opgegeven door Van der Graaf Co. (Afd. Handelsinformaties). Failliet verklaard: D. Borger, smid te Hillegom, Meerstraat 59-61. R.-c. mr. H. Haga, cur. mr. G. W. C. Pliester te Haarlem. STATISTIEK. Volgens Handelsbelangen zijn gedurende de maand Novevmber bij de gezamenlijke griffies in Nederland 192 crediteurenlijsten gedeponeerd met een totaal passief van f2.135.224.94, waarvan prefer f485 181 82. Sedert 1 Januari bedroeg het totaal gede- poneèrde crediteurenlijsten 1739 met een pas sief van f 28.562.653.70. VOETBAL. EEN KWESTIE IN DEN LEIDSCHEN VOETBALBOND. De wedstrijden voor Zondag afgelast. Hedenmorgen ontvingen wij van het bondsbureau van den L. V. B. de mededee ling, dat alle voor aanstaanden Zondag vastgestelde wedstrijden zijn afgelast. Een reden hiervoor werd niet opgegeven en het is begrijpelijk, dat wij daarom over dit on verwachte uitstel een nadere verklaring hebben gevraagd. Ziehier wat wij ver namen: Tot dusver werden de scheidsrechters voor de L. V. B.-wedstrijden aangewezen door een tweetal leden der scheidsrechters- commissie, als regel buiten de andere leden om. Hieraan meende het'bestuur een einde te moeten maken en het besloot daarom dat de aanstelling in het vervolg vanuit het bondsbureau zou geschieden. Donderdag avond zou zulks voor de eerste maal plaats hebben en de scheidsrechters-commissie was uitgenoodigd daarbij tegenwoordig te zijn. Evenwel weigerden de hiervóór be doelde leden de noodige bescheiden over le geven, zoodat geen arbiters konden worden aangewezen en men noodgedwongen heeft moeten besluiten het voor Zondag vast stelde programma in z'n geheel af te lasten. Het L. V B.-bestuur zal nader overwegen wat thans moet worden gedaan. POLITIE XI—LEID SC HE STUDENTEN. Morgenochtend te tien uur wordt op het A. S. C.-terrein achter Pomona een vriend schappelijke wedstrijd gespeeld tusschen het Leidsch Politie-elftal en dat der Leid- sche studenten. KORFBAL). SERIEWEDSTRIJDEN VITESSE (HAAG). S. D. O. zal met haar le twaalftal deel nemen aan de serie-wedstrijden, die de Haagsche korfbalclub Vitesse ter gelegen heid van haar 20-jarig bestaan organiseert op 25 en 26 December. De deelname aan deze wedstrijden staat open voor twaalftal len uit de 2e klasse N K. B. en voor twaalf tallen uit den H. K. B. WATERPOLO. DE „VLIEGENDE HOLLANDERS". Te Berlijn hebben de „Vliegende Hollan ders" gisteravond het Berlijnsche zevental met 41 geklopt. Het publiek was zeer par tijdig en nam tenslotte een bijna vijandig# houding aan Leenheer speelde inplaats van v. Silfhout, aldus het „Hbld.". BILJARTEN. MOONS VERBETERT EEN WERELDRECORD. De Belg Moons heeft in de ontmoeting tegen Baudart voor het kampioenschap van België met een gemiddelde van 100 het wereldrecord verbeterd. Hij maakte de partij van 400 punten in 4 beurten uit: zijn hoogste serie was 182 punten Baudart bleef met 34 punten ver achter. Moons had voor de vier beurteii 49 min. en 30 sec. noodigl SCHAKEN. WINTERWEDSTRIJD LEIDSCH SCHAAKGENOOTSCHAP. In dezen wedstrijd zijn nog de volgende partijen beslist: Eerste groep: Bol wint van dr. Hins en verliest van Noteboom, dr. Hins verliest van Bosscha en speelt remise met ir. van Hoek. Den besten stand in deze groep hebben: Bosscha 5 uit 5, Noteboom 4 uit 5 en Bol 2 uit 3. Tweede groep: Stam wint van Segaar, Hofman Jr. verliest van Stam, W. de Bruin verliest van Bloem Het beste staan: Stam 4 uit 4 en Hofman Jr. 2 uit 3. HAARLEMSCHE ORKESTVEREENIGING. Dinsdag geeft de H. O. V. in de Stadsge hoorzaal haar vijfde concert. Ditmaal zal dirigent zijn Jan van Gilse uit Berlijn, ter wijl Eduard van Beinum al9 solist zai op treden met drie Danssehetsen voor pis do, met begeleiding van klein orkest vaü Jan van Gilse. Orkestwerken zijn: Ouverture „Cyrano de Bergerac" van Dr Johan Ha genaar, Variaties over een St Nicolaas liedje van Jan van Gilse. en Piet Hein Rhap- sodie van Dr Peter van Artrooy. Al zoo een interessante avond, waar we den dirigent Edward van Beinum ook als pianist zullen loeren kennen. 2-3

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 10