gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. A G.O.V.V. 10 7 3 3-1—17 14 Z A C. 10 7 3 28—16 14 Wageningen 10 6 1 3 29—18 13 Enschedé 9 6 3 30—17 12 Go Ahead 9 5 4 17—18 10 Vitesse 10 4 1 6 18—21 9 Heracles 10 4 6 2-1—21 8 Ensch. Boys 10 4 6 24—30 8 Rob. et Vel. 10 3 7 19—39 6 D 0 T. 0. 10 2 8 10—30 4 In het Zuiden kreeg Eindhoven voor de tweede maal in successie slaag, maar hce- lemaal verdiend was het toch niet. De thuis club speelde best, en was voortdurend ster ker, maar zag zich in de laatste minuten geklopt toen N. A. C. een uitval in een doel punt wist om te zetten. Intusschen dringt N. A. C. nu meer en meer naar den spits, waar Wilhelmina, dat gisteren van Roer mond won, momenteel stelling heeft geno men. Noad handhaafde haar kans door M. Y. V. met 42 in het zand te doen bijten, terwijl Longa en B. Y. Y., overeenkomstig de verwachtingen, een nederlaag leden, res pectievelijk tegen Philips en Willem II. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Wilhelmina 12 8 3 1 26—15 19 Eindhoven 11 6 3 2 28—11 15 N 0 A. D. 11 7 1 3 25—16 15 N. A. C. 10 6 1 3 30—18 13 M. V. V. 10 6 5 23—20 10 Willem II 10 4 2 4 15—24 10 Thilips 9 3 1 5 17—21 7 Longa 10 3 7 21—25 6 Roermond 9 2 i 7 10—22 4 B. V. V. 10 3 7 14—37 3 Het Noorden bracht een doelpuntenstroom. Met 80 werd Veendam gekraakt door Ve- locitas, terwijl G. V. V. met 60 klop kreeg van Leeuwarden. Frisia-bepaalde zich tot 40 tegen Be Quick, welk resultaat overi gens als een groote verrassing kan worden beschouwd. De spanning aan den staart is nu aanmerkelijk vermeerderd. Het verschil tusschen G.V.A.V., G.V.V. en Frisia is zeer miniem geworden. De twee Drentsche clubs: Alcides en Achilles bevochten elkaar te Meppel en de uitslag was een verdiende 3t der thuisclub, die Velocitas op den voet blijft volgen. gesp. gew. gel. verl. v.—t. pt. Velocitas 8 6 1 1 33-9 13 Alcides 8 5 2 1 21-17 12 Achilles 11 5 2 4 33-24 12 Friesland 9 5 1 3 33-16 11 Leeuwarden 10 5 1 4 28-24 11 Re Quick 9 4 1 4 25-27 9 Veendam 9 3 1 5 17-29 7 G. V A V. 9 3 6 16-23 6 G V V. 9 3 6 14-31 6 Frisia 10 2 1 7 14-35 5 VOORWAARTS—A. S. C. 2—2. Een prettige wedstrijd. De wedstrijd, die de Leidsche rood-zwar- ten gisteren in het Sticht tegen het jubilee- rende Voorwaarts speelden, was er weereen zooals wij er in de laatste jaren zoovelen hebben gehad. Het ging wel aan den A.S.C.- kant, onze stadgenooten speelden beter voet bal dan de tegenpartij maar.... het zat A.S.C. ook nu weer niet mee en per saldo zijn wij blij, dat er althans één puntje werd veroverd, zoodat de Leidenaars hun voor sprong, op de Utrechtsche club blijven be houden. In een zekeren zin is het in Utrecht bevochten gelijke spel niet onverdienstelijk, want de Voorwaarts-ploeg de laatste wed strijden toonden dit al aan is niet zoo zwak als haar plaats op de ranglijst zou doen vermoeden. Maar daar staat toch tegen over, dat een Leidsche overwinning gisteren ongetwijfeld mogelijk zou zijn geweest en daarom zijn wij met het resultaat van den wedstrijd tevreden, maar allerminst voldaan. De A.S.C.-ploeg speelde opnieuw in een gewijzigde opstelling. Wassenaar en Liotard hadden als vleugelhalfs van plaats verwis seld en in de voorhoede, waarin ook nu nog Janssen ontbrak, debuteerde Van der Poel, aanvankelijk als rechtsbinnen, later als cen- tervoor. Een openbaring was deze nieuwe ling niet, maar hij bracht „dash" in den aanval der Leidenaars en waar de combi natie wonderwel lukte, kregen we in den beginne een serie heel gevaarlijke aanval len der Leidenaars, waarbij het A.S.C. niet meeliep. Zoo kopte Dellebarre den bal, na goed samenspel tusschen Van der Poel en Bliek, rakelings langs de verkeerde zijde van den paal en grabbelde de Utrechtsche doel man het leer nog juist uit den rechterhoek na een hard schot van Stephanus. De activi teit der rood-zwarte voorhoede kwam voor een heel groot deel op rekening van de half- iinie der Leidenaars, waarin Wassenaar uit stekend op dreef was en De Jongh met verre trappen naar de vleugels de Utrechtsche verdediging telkens opnieuw uit elkaar rukte. Liotard was de minste van het drietal, maar hij speelde veel beter dan in de laatste wed strijden. Zijn plaatsen was echter, een korte periode voor de rust uitgezonderd, zwak. De A.S.C.-meerderheid ten spijt moesten Gos lings, Josson en in laatste instantie Van der Meer, dikwijls handelend optreden bij verschillende uiterst gevaarlijke uitvallen der Utrechtenaren. Het was vooral Van Nus, die bij die uitvallen de stuwende krachtwas. Deze Utrechtenaar kwam weliswaar geen oogenblik op internationaal peil, maar hij bleek opnieuw een zeer bruikbaar speler, die z'n plaats in elk eerste klasse team ten volle waard is. Dat hij voor de rust een straf schop miste het scheelde enkele meiers was een fout, die zijn club wellicht de overwinning heeft gekost. Even te voren wandelden de Utrechtsche cenlervoor en rechtsbinnen over den bal heen, toen er na een voorzet van links geen A.S.C.'er te be kennen was voor het Leidsche doel. Toch nam Voorwaarts de leiding toen Wassenaar den bal vlak voor het Leidsche doel hoog de lucht in trapte en Van der Meer er niet in slaagde het leer over de lat te werken. De Utrechtsche cenlervoor was toen vlugger dan de Leidenaars en liep den bal in het net (10). Lang duurde de vreugde van de Stichtenaren niet, want slechts enkele minu ten later kon hun doelman een hard schot van Dellebarre maar juist stoppen en Brou wer joeg den terugspringenden bal onhoud baar in de louwen (11). Daarna gingen wij theedrinken. De tweede helft was zeven minuten oud toen na een hoekschop van links het leer op een voor ons onverklaarbare wijze in het A.SC.-doel belandde (21). De Leidenaars bleven echter niet bij de pakken neerzitten en wij kregen een periode, waarin A.S.C. uitgesproken in de meerderheid was. Bliek, die voor de rust zeer verdienstelijk rechts buiten had gespeeld, was cr nu totaal uit en bracht enkele~goede kansen jammerlijk om hals. Goslings ging linksbinnen spelen Stephanus nam zijn plaats in de achterhoede in, terwijl Dellebarre op de linksbuitenplaats kwam en al direct kogelde hij het leer rakelings langs het Utrechtsche doel. De anel invallende duisternis maakte het spel moeilijk te volgen cn vooral Josson had daar van last, zoodat er bij tijden gevaarlijke ga pingen ontstonden aan den linkerkant der Leidsche verdediging. Het schieten der Utrechtenaren was echter erbarmelijk en Stephanus en Van der Meer redden overi gens de situatie. Tien minuten voor het einde had A.S.C. eindelijk succes. Dellebarre, die-een heel goeden wedstrijd speelde, zette onberispelijk voor en Goslings scoorde on houdbaar den gelijkmaker (22). Het slot gaf een groote meerderheid der Leidenaars maar doelpunten kwamen er niet meer, zoo dat het einde van dezen in de beste ver standhouding gespeelden wedstrijd de heer Remmers had het dan ook niet moeilijk cn kweet zich verdienstelijk van zijn taak kwam met een gelijk spel, waarmede beide partijen, gelijk gezegd, tevreden mo gen zijn. U. V. S R. V. C. 3—0. Een wedstrijd van gemiste kansen. Het heeft geen zin aan dezen wedstrijd veel woorden te besteden, omdat hij het aanzien eigenlijk geen oogenblik waard is geweest. Op het, in L. V. B.-wedslrijden, gedurende den voormiddag niet onverdien stelijk omgeploegde U. V. S.-terrein hebben de blauw witten legen het Haagsche R. V. C. een spelletje gespeeld, dat aan het begrip „combinatie" geheel vreemd was en dat fei telijk niet meer dan 4de klas mocht worden genoemd. Het schijnt dat U. V. S. haar goe den vorm uilsluitend voor wedstrijden bui-< ten de stad bewaart, want wat wij tenmin ste in dit seizoen in een tweetal onlr: tingen hebben aanschouwd, kan niel juiste kracht dezer ploeg demonstrec Daarvoor is haar positie op de ranglijs; mooi en zijn de over het algemeen beha: resultaten te gunstig. Misschien echter dat de gesteldheid het veld in deze kwestie een voorname vervult, want het is logisch dat op een gelijk on gelijken en omwoelden grond f enkel elftal in staat is haar spel op de ju wijze te ontplooien. U. V. S. speelde sic gisteren en met R. V. C. was het nog graadje erger gesteld Vooral vóór de 1 was het aantal gemiste kansen legio cn lust ons niet er breedvoeriger op in te g: Genoeg is het te zeggen dat de Leiden door hun groot enthousiasme en hard zw gen voortdurend in de meerderheid wai zonder dat overwicht echter in een di punt te kunnen omzetten. De tweede helft bracht gelukkig eei verbetering. De begin-opslelling met Bruin als spil en Van Deursen als midv werd terecht gewijzigd en met eerst noemde als gangmaker voor den aan zijn er toen een drietal doelpunten men, alle van den voet van den linksb nen Laman. Heel fraai was de wijze, w,: op zij gescoord werden wel is waar n behalve dan bij nummer drie, waar; echter een buitenspel-luchtje zat. doch zege werd er in ieder geval een voldon- feit door. En gezien de krachtsverhoiu] in het veld kwam U. V. S. dat resultaat wel toe. Tegen het slot is R. V. C. nog oogenblik komen opzetten, maar er g van haar voorhoede niets uit en een hoorlijk schot wisten de bewoners der I sidentie niet te lossen. In de snel vallei duisternis kwam het einde van dezen w strijd waarin U. V. S. op welke wi dan ook haar kleine kans op het k: pioenschap heeft gehandhaafd. ALPHEN I—LUGDUNUM I 3—4. Een zware wedstrijd. Een mooiere Sint Nicolaas-surprise voetbalgebied was voor Lugdunum c denkbaarder dan een overwinning op hi sterke en bekende tegenstandster „Alpi I" en dan nog wel te Alphen. Het is L: dunum gelukt, dank zij haar harde wprl: tot het bittere einde toe, de overwinning behalen. Aan spanning heeft het niet o broken, zooals ook blijkt uit de 7 gem na doelpunten. Het Alphen-publiek zooals woonlijk in grooten getale opgekoni gierde en bulderde er lustig op los, voo wanneer Alphen een doelpunt had gescoo Daardoor werden de Alphen-spelers aar spoord, als het ware opgezweept en de pli speelde daardoor dikwijls een buitengewc fanatiek spel. Lugdunum stelde daar juist tegenoi een berekend en rustig spel en daardu is haar de overwinning beschoren. De wedstrijd zelve is op zeer fraaie vi gespeeld en geleid door een scheidsrerhl die de teugels in handen had en hield 1 veld, alhoewel goed bespeelbaar, was zwaar. In de tweede helft speelde Lugduni stukken beter dan in de eerste drie kw tier, waarvan waarschijnlijk de 4 web gedwongen rust wel de groote oorzaak zijn. Als om precies 2 uur de scheidsrech beginnen laat. stelt Lugdunum zich in bekende opstelling op, behalve dan dat i rechtsback Heijmans speelde in de plfc van K. Neuteboom. Lugdunum trapte af en is direct in c aanval. Van weerszijden wordt behoort aangepakt en het laat zich aanzien, dat 1 een spannende kamp zal worden. In h eerste kwartier gaat de strijd gelijk waarbij de beide achterhoedes de situal meester blijven. De Alphen-supporlers moedigen slee met gejoel en geschreeuw hun elftal ai wat als uitwerking heeft, dat Alnhen er e schepje opgooit en een geweldig entho siasme ontwikkelt, dat voor Lugdunum b kans te zwaar is. Doch de groenwitte ac terhoede staat pal en weet van geen wijk« Verschillende harde schoten op het Lu dunum-doel gelost, gaan er ver over 1 naast

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 12