UIT PE RUNSTREEK. VARIA. de beslaiten, le dezer zake aangenomen op het Demonstratief Congres van den Bond, doet. een dringend beroep op de volksverte- geawoordiging in de beide Kamers der Sta- Un-Generaal, om met den meesten spoed le komen tot de wenschen, neergelegd in de Resolutie van genoemd Congres, speciaal voor wat betreft de Rijkswettelijke regeling der winkelsluiting en de werktijdenbeslui ten voor winkels welke aan de resnectieve- lijke fracties zijn kenbaar gemaakt en ver zou' t het Bondshestuur voort te gaan met zijn actie, om tot verwezenlijking van deze voorstellen te komen. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: C. van Rijs en H. van de Beid. Getrouwd: B. Ravenhorst en E. Gabel. Bevallen: J. C. RusmanZuiderduin, D. G. 't HartSpreeuw, Z. Overleden: O. P. Heemskerk m. 7 mnd. Een vrachtauto van den heer W. B. is in de Brouwerlaan in brand geraakt Het voorste gedeelte is vrijwel verbrand. De brandweer rukte uit, maar behoefde geen dienst te doen. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Teunis, Z. v. P. van Duijn en G. de Jong. Arendje, D. v van Leeu wen en G. Remmelzwaal. - ha, D. v. D van den Oever en A. vr 1 Ma- rinus, Z. v. Chr. van Duij ide en M. Haasnoot. Cornelis, Z. v. M Xuijderduijn en M. Ros. Willem Hendrik, Z. v. W. H. Haasbroek en M. Hou waart. Ondertrouwd: Jacob Schonenberg en Wil helmina Johanna Korndorffer. Gcrardus Jacob van Beelen en Maria Zwanenburg. Gehuwd: Cornelis van der Plas en Cor nelia Schaap. Overleden: Marijtje Hoek. wed. v. C. van den Oever 73 j. Zacharias van Duijven- lode, wednr. v. J. de Bruin, 72 j. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. De maand December is in de meeste ge vallen geen gunstige maand voor tuinders, evenmin voor koopers. Er is dan altijd iets mats in den handel. Sommigen schrijven het toe aan de feestdagen als St, Nicolaas en Kerstfeest. Hoe het ook is, ook thans zijn de prijzen weer lager als eenige dagen geleden. Uien b.v. gingen terug van f 11 tot f 9.per 100 K.G. Ook roode en gele kool gaat niet vlug weg. Waspeen is nog een tamelijk gewaagd artikel. Deze gaat van f 1.40 tot f 1.60 per kist van 25 K.G. De omzet aan de veiling is aanmerkelijk hoo- ger dan vorig jaar. Hierin kunnen de laatste drie weken weinig verandering meer bren gen. fn het algemeen mag men dus wel van gunstig spreken. Hedenmorgen brak brand uit in de voorkamer van de woning van den klom penmaker D. de J. aan de Voorstraat Door buren werd het bemerkt en de kreet ..brand bracht de Voorstraatbewoners in actie. Met emmers water en een brandblusch-apparaat kon de brand bedwongen worden, zoodat het bleef bij het verbranden van gordijnen, behang en de noodige waterschade. De brandweer, gealarmeerd, kon weer „afbe steld" worden. Oorzaak was het spelen met vuur door eenige kleine kleuters. KATWIJK AAN ZEE. Men houdt er hier den gang in mei de nieuwigheden op filmgebied. Uil een adver tentie in dit blad. blijkt, met andere bijzon derheden, dal Woensdag 7 December a.s. in de gemeentezaal, de bierfabricatie en wat daar mede verband houdt, zal worden vertoond. Deze film werd in vele plaatsen van ons land met succes vertoond en is zeer boe.end en leerzaam. De vertooning wordt gratis gegeven en besloten met een komische film in 2 aclen: „Wij gaan naar buiten". Hel gaat met „Katwijksch Museum" den goeden kant uit. Zijn er bij den voor- loopigen archivaris, den heer Artz reels verschillende voorwerpen gedeponeerd voor dit mooie doel, op a.s. Vrijdag hoopt mevr. EerdbeekKlaassen een lezing voor dit doel te houden in de gemeenlezaal met het onder werp ,,'t Zandt en zijne Inwoners". Het is bekend dat mevr. E dit onderwerp goed beheerscht, zocdat ons Vrijdagavond iels aparts te hooren gegeven zal worden. Men leze de annonce in dit blad en hou den dien avond vrij. De Chr bewaarschool alhier zal in het begin van het volgend jaar worden geopend. De heeren D. B. Parlevliet en Jac. v. d Plas hebben hun ambl van respeclicve- lijk ouderling en diaken bij de Kerv. Ge meente neergelegd. In hun plaats zijn door den kerkeraad verkozen de heeren D. v. Beelen Cz. en G. van Duvn. Bij het Gem. Bureau voor Arbeids bemiddeling staan deze week ingeschreven 127 arbeiders. 24 grondwerkers. 3 kuipers, 8 opperlieden, 1 timmerman. 7 visschers, 1 stoker, 1 nettenhoetster. 2 scheepmakers, 1 varensgezel en 1 metselaar. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan. Zoon van A. Reyerkerk en J. van Dreunen Barbara Catharina Cor nelia, D. van J Waasdorp en A A. Molken- boer Johannes Marinus, Z. van C. v d. Zwet en M. Hoogkamer Petrus Hendri- kus, Z. van H Groenendijk en .1. E Voges Johanna Catharina. D van D. Vergunst en C Broekhuizen Pieler Simon. Z van C van Waveren en F de Groot. Ondertrouwd G Segers en J v. Waveren Overleden: Pieler Simon van Waveren 2 dagen. NOORDWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Pancratius, Z. v. P. Brouwer en W. Zwetsloot. Hcndrica An- tonia Maria, D. v A Steenvoorden en B J. van Lunsen. Bartholomews Vincenlius Jacobus, Z. v. Th. Th. Alkemade en A. W. v d Steen. Maria, D. v. T. Noppen en A. Haasnoot. Dirkje, D. v. A. Vlieland en L. v. d. Zwan. Ida Alida, D. v. M. J. Groenwoud en J. Plug. Willem Johannes, Z van E. de Groot en J. W Wimmers. Arie. Z. v. L. Cramer en P. Duijndam. Ondertrouwd Dirk Plug 22 j.. te Noord- wijk en Annetje Schaap. 22 j.. te Katwijk. Jan Marijt 26 j.. te Noordwijk, en Jo hanna Montanus. 21 j.t te Leiden. Getrouwd: H Verloop, 30 j., te Katwijk, en M C. Schoor. 27 j.. te Noordwijk. Overleden: Martinus Johannes Nijkamp, 42 j., gehuwd met A. Th. Peters. St. Deus Dedit. In de geheel bezette zaal van het Juve naatsgebouw hield gisteravond St Hyacin- thus", onder-afd. van SL Deus Dedit, haar jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer Jac. Zwarts, welke in zijn ope ningswoord zijn blijdschap uitsprak over de groote opkomst. De notulen werden onveranderd vastge steld. In het uitvoerig jaarverslag van den secretaris werd gememoreerd de centrale Raadsvergadering, de deelname aan het Congres le Nijmegen en de propaganda ver gadering gehouden te Lisse. Bij enkele candidaatstelling werden de drie aftredende bestuursleden herkozen. Tot afgevaardigde der workloozen-commissie werd benoemd de heer Jac. Zwarts. Het jaarverslag van den penningmeester wees aan een inkomsten van f 7865.18 en een uitgaven van f7894.18, alzoo een nadeelig saldo van f 29 over het afgeloopen boekjaar en de bezittingen waren teruggeloopen tot f 647.90. Medegedeeld werd, dat de feest- vorgaderincen gehouden zullen worden op 29 en 30 Dec. a.s. Namens de afd. bood hierna de voorzitter aan den geestelijken adviseur een kistje sigaren aan, helwelk hij dankbaar aanvaardde, Hierna werd een gratis- en een extra-verloting gehouden, waarvoor veel animo was: de prijzen be stonden uit tuinbouwgereedschappen. De geestelijke adviseur sprak hierna zijn verwondering er over uit, dat nadat er op het beleid van het bestuur nogal eens ge- criliseerd was, er bij de verkiezing van be stuursleden geen enkele grief was geuit ge worden en alle aftredenden weer zijn her kozen. Spr. kon getuigen, dat het bestuur steeds het beste heeft voor gehad met de afdeeling en vertrouwde, dat allen het volle vertrouwen aan hun bestuur zouden geven, hetgeen zeker tot grooteren bloei der afd. zou bijdragen. De voorzitter bracht dank aan den gees telijken adviseur voor de waardeerende woorden lot het bestuur gericht en sloot de vergadering. De heer J. J. Parlevliet, agent van po litie alhier is met ingang van 1 Jan 1928 benoemd tot agent van politie te Rijswijk. Bij de politie alhier i9 aangifte gedaan van diefstal van 2 konijnen ten nadeele van den heer J. C. alhier. Verdacht hiervan wor den 2 personen die in den namiddag bij den heer J C. waren geweest om konijnen te koopen, doch niet tot den koop overgingen. Ongeveer een half uur na hun vertrek wa ren de konijnen verdwenen. NGORDWIJK-BINNEN. Op Donderdag 15 December 1927 des namiddags le 3.30 zal er gelegenheid be slaan voor kostelooze vaccinatie tegen rood vonk en diphlheritis, in een der lokalen van het Politiebureau alhier. NOORDWIJK AAN ZEE. Eij het stoeien in de Hoofdstraat al hier is zekere C. met zijn pols door een ruit gevallen, waarbij zijn pols zoodanig werd verwond dat dr. Hermanides overbrenging naar het Ziekenhuis te Leiden noodzakelijk achtte. NOORDWIJKERHOUT. De afd. Noordwijkerhout van den R.-K. Volksbond besloot een som gelds beschik baar te stellen voor de werkplaatsen der nazorg-patiënten van het sanatorium „Berg en Bosch". De grootte der som zal bepaald worden door de controle-commissie in ver band met den toestand der kas. OEGSTGEEST. Burgerlijke Stand. Geboren: Betsy Marianne Nicolelle, d. van A. M. Blok en J. F. J. Hinke. Maarlje, d. van L. Nuort en G. Hoogstraten. Ondertrouwd: M. C. Kamsteeg en H. Hoo- gendoorn, beiden te Oegstgeest. Overleden: F. Knijnenburg wed. L. van Veen 74 j. A. Hornebrink echtge. J. de Wolf 69 j. J. Ziegeler, echtgenoot Joha. Vierdag 67 j. F. N. J. Jongenelen 5 j. D. J. M. Wüstenhoff 73 j. De bazaar in de Chr. School aan den Morsch, die gehouden werd ten bate van een Vereenigingsgebouw, is Donderdagavond wederom druk bezocht geweest. Vrijdag. de laatste dag, was van de aanwezige goederen reeds veel verkocht, zoodat te verwachten is, dat de opbrengst zeker een gunstig re- suitaat zal opleveren. Trok Donderdagavond de Chr. Zangvereen. „Halleluja" een groot aantal bezoekers; niut minder was dit Vrijdagavond, toen de Gebrs. Siebesma, van Voorburg, met hun deciar maties de goede stemming er in hielden, het geval. Wij vernamen, dat de heeren Siebesma zicb geheel belangloos beschik baar stelden, waarvoor zjj een woord van dank van den voorzitter hadden in ontvangst te nemen. Tegen het einde zijn de restanten deer den voorzitter „geveild", waarbij goede zaken gemaakt werden. Door de politie en den dienstdoenden ambtenaar der belastingen is wederom pro ces-verbaal opgemaakt tegen een chauffeur V3n G. v. d. A., wegens het rijden met een auto, waarvoor de wegenbelasting niet vol- daar bleek, of althans geen belastingkaart getoond kon worden. Tevens is een aantal wielrijders gesnapt, wiens rijwielen niet waren voorzien van een rood achterlicht of reflector. SASSENHEIM. Herdenkingsavond der Chr. Jong. Ver. „Volg Mij". De Chr. Jong. Ver. „Volg mij", heeft in de Ned. Herv. Kerk, ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan, een herdenkingsavond ge houden. Nadat de heer D. J. Ciggaar de bijeen komst had geopend, met te laten zingen Ps. 119 vs. 65 en 83. las dr. I Voorsteegh, uit Gouda, voor Daniël 3: 118, waarna hij tot zijn eigenlijke rede kwam. Hij wenschte de vereeniging geluk met haar 25-jarig bestaan en zeide verder: Wij vieren eerst feest in Gods huis. Dat gebeurt niet veel meer. Men zegt, dat het dwaas heid i9. Maar daarover degken wij anders. Wij zijn er van overtuigd, dat God de eere toekomt. En waarom heden te spreken overistand- vasligheid Een vereeniging, die 25 jaren be staat, is toch wel standvastig Ja, maar we leven in een onstandvastigen tijd en daarom zegt spreker, dat onderwerp gekozen te heb ben. Spreker haalde een voorbeeld aan, hoe hij eens een kerkdienst had gehouden in een scheefgezakte kerk. Het gebouw bleek op een kelder te zijn gebouwd en men was ook overtuigd van het gevaarlijke van dien toestand. De Jong. ver moet zorgen een beter fundament te hebben en wel Gods woord: dan zijn we standvastig. Verder wees spreker er op, dat we ons zelf moeten wegcijferen, het ik. dat zoo'n groote rol speelt, moet gebroken worden. Dan is het C. J. V. werk, als we zoo han delen. een mooi werk. Nadat gezongen was Ps. 89: 1, sloot spre ker met dankgebed. Burgerlijke Stand. Geboren: Laurentia Maria, d. v. P. Cas- pers en A. kaspers. Overleden: Maria Johanna Wassenburg, 85 j., echtg. v. F. v. d. Walle. Jan Durieux, 70 j., echtg. v. A. C. Monttjn. Willem Teunis Papendrecht, 72 j., echtg. v. M. Lubbert. GevestigdM. Slikkeweer, £éb. Evers, van Rotterdam. A. A. Hueber en gezin, van Loon op Zand. Vertrokken: Mej. A. Waasdorp, naar Oegstgeest. Mej. J. v. Rheenen, naar Leiden. Mej. J. Th. v. Stejjn, naar Leiden. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Hubertus Leonardus, z. van Ch. P. Bierman en C. v. d. Nouland. Maartje, d. van P. A. Peute en A. Spoor Martinus Cornelis, z. van J. J. Bel en J. M. Telleroo. Overleden: Adrianus Hoek 82 j. Getrouwd: H. J. J. Koedijk 22 j. en J. E. Uljee 22 j. J. v. d. Lans 22 j. en II. v. d. Ploeg 19 j. VOORSCHOTEN. R.-E. KiesvereenigiEg. Vrijdagavond vergaderde de R.K. ICieSvor- eeniging onder leiding van den heer G. Schippers in het R.-K. Vereenigingsgebouw. Nadat de Voorzitter de vergadering had ge opend met den Chr. groet, las de secretaris de notulen der vorige vergadering, die on veranderd werden vastgesteld. De heer J J. Smit bracht verslag uit van de gehouden vergadering der R.K Kamer-Centrale De Voorzitter deelde de vergadering mede dat eht bestuur een propaganda is begonnen tot aanwerving van nieuwe leden. Besloten is door het bestuur aan de niet-leden een circulaire le zenden, zij die vóór 1 Januari geen lid zijn. kunnen ook niet deelnemen aan de stemmingen in de Vereeniging in dat jaar. Na eenige' discussies "wordt het nieuwe reglement met enkele wijzigingen aangenomen. Bij de rondvraag dankte de heer J. A Men9, namens de R.-K. raads fractie, de leden van de R.K. Kiesvereni ging voor het vertrouwen in hen gesteld, door hunne verkiezing tot leden van den raad. Zij zullen trachten dit vertrouwen in de toekomst waardig te toonen Hierna werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. De godsdienstoefening van de Ned.- Herv. Gemeente op Zondagavond zal niet plaats hebben in het kerkgebouw maar in het Gebouw voor Chr. Belangen. Aan het bestuur van den Binnenpolder heeft gisteren de officieele overdracht plaats gehad van de nieuwe polderbemaling Door middel van een. door electricitcit gedreven motor met pomp kan bij een opvoerhoogte van 1.10 Meter een waterverplaatsing wor den verkregen van 10 Kub Meter p minuut Het electrisch gemaal is geleverd door de machinefabriek „Jaffa" te Utrecht. Dinsdagavond 6 December zal de stem ming plaats hebben voor één gemachtigde voor het kiescollege van de Ned.-Herv. Gem. te Voorschoten en Veur. In geen jaren is men hiertoe1 moeten overgaan Candidaten zijn de heeren C. ïl. de Ruyter en W. Zonne veld. WARMOND. In de maand November is bij de post spaarbank alhier ingelegd f 4830.76 en te rugbetaald f 3818.32. Er zijn geen nieuwe boekjes uitgegeven. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: W. A. F. Stokhuijzen en E. M. E. de Bordes. Geboren: Lida Ernestine, dochter van M. de Haan en C. A. van den Eikel Cornelis Theodorus Gerardus, zoon van A. C. Ha9- 9ing en H M van Rijn. Huberdina Louise Helena, dochter van G. Bergman en H. L. H van Bommel Gerarda Cornelia Maria, dochter van J. Th. Groenewegen en S. M. Langeveld. Overleden Elisabeth Gijsbertha Ringlever wed. van J J H C. Musby, 54 jaar. Bij de arbeidsbemiddeling staan inge schreven 16 grondwerkers. 9 losse werklie den. 7 tuinlieden. 7 timmerlieden 2 opper lieden. 2 schilders. 1 metselaar 1 boekhou der, 2 leekenaars, 1 chauffeur. 1 eleclr.-in- strumentmaker, 1 winkelbediende. ZOETERWOUDE. Vergadering der IJsclub. Woensdagavond- vergaderde in café „Het Witte Huis" alhier, de IJsclub Leiderdxp— Zoeterwoude E. R. Bg de opening sprak de voorzitter, de heer J. P. v. d. Stoel, zijn teleurstelling uit over de geringe op komst der leden. Van de ruim 130 leden waren er 13 aanwezig. Hij dankte den heer ScholviDck, districts-commandant van den Zuid-Uollandschen IJsbond, voor zjjn tegen woordigheid. De notulen gelezen door den 2den secre taris (de secretaris was eveneens niet ter vergadering) werden onveranderd goedge keurd. Uit de ingekomen stukken, die door den voorzitter worden voorgelezen, bleek, dat de heor J. de Graaf bedankt had als bestuurslid. Het verslag van den penning meester werd met de kas nagezien door twee der leden, daarvoor door den voorzitter aangewezen. Deze bleek eveneens in orde te zjjn; de heer Van Mil bracht daaromtrent rapport uit. In kas bleek te zgn f 1155.S0, hetgeen gedeeltelik is belegd op de Boeren- Spaar- en Leenbank te Leiderdorp. Dank werd gebracht aan den penningmeester voor liet nauwkeurig beheer. Tot bestuurslid werd gekozen de heer C .de Graaf Wz., van Leiderdorp. Als baancommissarissen werden herkozen de heeren A. C. Hendriksen en J. M. de Koning en gekozen Ch. Hendriksen en H. Teske. Het loon der baanvegers werd vastgesteld op f2 per dag. Werktgd van 84 uur. Daarna werd het woord gegeven aan den heer SchÖlvinck, uit Warmond, ten einde te geraken tot aansluiting bi den Z.H.IJ.B. Nadat door hem in den breede het nut daarvan was betoogd, werd met algem. stemmen daartoe besloten. De ko?ten daarvan zullen zin 5 pet. van de contributie. Bi de rondvraag werd door een lid voor gesteld het leger baan-commissarissen met de helft te verminderen (er zin er nu met minder dan 10) hetgeen in de volgende vergadering op de agenda zal komen. Enkele leden wilden wat meer gezellighzid aan de ledenvergaderingen geven door er eon lote- rtjtjo onder de aanwezigen aan te verbinden. Dat zal ook in de volgende vergadering worden gedaan. Vervolgens werd 't bos'uur opgedragen de vereeniging te vertogonwoor- digen bi een vergadering van den Z.H. IJ.F. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter met een woord van dank voor de opkomst de vergadering. Gevonden voorwerpen: Een vrouwenzak inh. een rozenkrans en een geldstukje, een vulpen, een bosje sleutels, een huissleut°l. Inlichtingen zin te verkrigen bi de politie alhier. Als volontair ter gemeente-secretarie alhier is toegelaten de heer C. F. Bahlmann wonende te Alphen aan den Rijn, thans als zoodanig werkzaam ter gemeente-secretarie van Zevenhoven. In de afgeloopen maand hadden er 8 geboorten en 6 sterfgevallen plaats. Er vestigden zich 13 personen cn er vertrokken nanr elders 26, zoodat de bevolking met 11 is verminderd. Naar we vernemen zal de oude school aan den Schenkelweg worden verbouwd tot gymnastieklokaal en vergaderlokaal, aange zien het Fatronaatsgebouw aldaar geen vol doende gelegenheid meer daartoe biedt. In de maand November werden bij het correspondentschap der arbeidsbemiddeling 7 personen als werkzoekend ingeschreven, waarvan er 2 door bemiddeling van den correspondent werden geplaatst. Op hel eind der maand stonden nog 4 personen inge schreven. ALPHEN. Donderdagmiddag opende de heer E. Coster zijn nieuwen winkel in de Raadhuis straat, waarin voorheen was gevestigd de wiinhandel van den heer W. C. Allart. De zaak is thans weer heropend onder den naam „De Blauwe Druif". Een keur- collectie wijnen, likeuren en gedistilleerd van de allerbeste fabrikaten is voorradig. Zoowel een sterke „Bols" als een fijne champagne vindt u in deze nieuwe zaak aanwezig. Een goed cachet krijgt de win kel door een uitstekende étalageverlichting. Bij de opening prijkten in den winkel uti van bloemstukken, den heer Costor door vrienden en relatiën aangeboden. We wenschen den heer Coster met z'n zaak veel succes. Gevonden voorwerpen. Zwarte da- mesportemonnaie, alpaca beursje, bruine damestasch, horloge met ketting, porte- monaie met inhoud, belastingplaatje in étui, kinderportemonnaie. Inlichtingen aan het politiebureau alhier. Aan het postkantoor Alphen a. d. Rijn en de daaronder ressorteerende hulppost kantoren werd gedurende de maand Novem ber ingelegd f 18070.52 en terugbetaald f 20647.14. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 17507." EOSKOOP. Gevonden voorwerpen1 gele regen jas, 1 lederen want, 1 kindertaschje, 1 al pacabeursje met ecnig geld, 1 benzine spuitje, 1 school-étui. Inlichtingen bij de politie. HAZERSWOUDE. Onder talloos vele blijken van belang stelling heeft het echtpaar Blijlcven—Gold berg alhier hun 6ö-jarig huwelijksfeest mogen herdenken. Vele dorpsgenooten zoehteD het bejaarde echtpaar in hun met bloemen versierde woning op, en kwamen hun met dit zeld zaam voorkomend jubileum gelukwen- schen. Ook de burgemeester ontbrak bij deze gelegenheid niet. en gaf daarmede blijk van zijD hartelijk medeleven Ook van buiten de gemeente kwamen vele telegram men en schriftelijke gelukwenschen binnen Het was een blijde dag, die voorzeker in hun gedachten zal blijven voortleven. De collecte, gehouden bij het dank- uur voor het gewas, heeft in de Herv. Kerk alhier opgebracht de som van f 150. LEIDERDORP. Door het af'oopen van een achterwiel kwam Vrijdagmiddag de bestelauto H. 53346, bestuurd door J. U., te Rotterdam, tegen de leuning van een in de Dorps straat gelegen brug terecht, waardoor deze werd vernield, en de auto met een der voorwielen boven het water kwam te han gen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De beschadigde auto is naar de garag© van den heer Meester alhier overgebracht, alwaar hij gerepareerd zal worden. LEIMUIDEN. Vereeniging voor Wijkverpleging. Donderdag hield de Vereeniging voof Wijkverpleging Leimuiden c.a. iu het café Sneeboer een algomecne ledenvergadering. Zooals bekend zou in deze vergadering beslist worden over het al of niet voortbe staan dezer vereeniging. Te ruim half acht opende de voorzitter de heer J. A. Bakhui zen de bijeenkomst, door de aanwezigen een hartelijk welkom toe te roepen. Hij drukte zijn spijt uit over het feit, dat voor deze zoo belangrijke vergadering zoo wei nig leden waren opgekomen. Medegedeeld werd dat de heer P. de Jeiï bedankt had als bestuurslid. Nadat de voorzitter den financieelen toe. stand der Vereeniging uiteengezet had, bleek dat de vergadering in meerderheid er voor was om de wijkverpleging te doen voortbestaan. De heeren A. van Loon en C. de Bruyn kwamen daarna aan 't woord, beiden ont popten zich als waarme voorstanders der wijkverpleging. Beiden hadden van nabij gezien welk een groot nut deze instelling kan doen. Voor de wijze waarop de zuster mej. Prins, de zieken behandelt, hadden zij niets dan lof. Staande de vergadering werden twee commissies benoemd. De eerste commissie, bestaande uit de heeren ds. D. Ringnalda, A. van Loon en P. v. d. Kamp Sr., zal trachten den geneesheer dr. L. Bonthoorn, tot medewerking te bewegen. De tweede commissie bestaande uit de heeren ds. D. Ringnalda. A. van Loon, P. Rietdijk, P. v. d. Kamp, C. van der Kamp en C. de Brujai, zal probeeren de leden te herwinnen en het aantal uit te breiden. De voorzitter sloot de vergadering met den wensch. dat vele ingezetenen aan het verzoek der commissie om tot de vereeni ging toe te treden gehoor mochten geven. TER-AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Karei Philippus Z. r. J. van Eijk en H Hartman. Ondertrouwd Pieter Rem jm. 23 J. en Wilhelmina Stoffelina van Apeldoorn jd. 85 j. Gevestigd: A. Poelwijk, van Nieuwveen. Vertrokken: A. A. Verzaal naar 's-Gra- venhage. M. P. van Eijg n. Roelof- arendsveen. Als een bijzonderheid kan worden ge meld, dat gedurende de maand November in deze gemeente in 't geheel geen sterf gevallen zijn voorgekomen. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Teunis Willem Z. v. G. Fluit en M. van Leeuwen. Cornelia Hendrika, D. van J. H. Baak en M. A. van Diemen. ZWAMMERDAM. Loop der bevolking. Gevestigd: uit Mijdrecht, Trijntje Wille- mijnlje de Groot, dienstbode, C. 94. uit Warmond, Petrus Cornelis van Velzen, tuin knecht, C. 46. uit Amsterdam, Maria Cornelia Wilhelmina Anna Smit. zonder beroep, C. 49. uit Bodegraven. Elizabeth Maria Jansen, zonder beroep, C. 49. uit Alphen a. d. Rijn, Aagje Zwaneveld, dienst bode, A. 126. uit Bodegraven. Johannes Wilhelmus Blom, boerenarbeider, C. 108e. uit Oudenbosch, Gerrit Jan Edelman, boomkweekersreiziger, D. 42. Vertrokken: naar Monster, Poeldijk, Nieuwe weg 58, Johanna Cornelia Luijten, zonder beroep. C. 53. naar Wanne- Eickel, Duilschland, Emma Lohau9, dienst bode, C. 49. naar Alphen a d. Rijn, Lin-< denhovenstraat 15. Cornelis Blanken en ge zin, fabrieksarbeider, B. 69. naar Reeu-. wijk, no. 259, Mietje Maria Margareiha Gor-! dijn, dienstbode, D. 23. naar VGraven- hage, 2e Schuijlstraat 223, Renske van Breene. dienstbode, A. 119. naar Gronin gen, Guldenstraat 18a. Mariu9 Jacob Beun- der, boekhouder, A. 10. naar Hamont, België, Gabriëlla Josephina Henriëtte Bax, zonder beroep. C. 43 naar Amsterdam, Cremerplein 64. Gerrilje de Leeuw .echlge- noote van Adrianus Verdonk. D. 62b. naar Haarlemmermeer. Hoofddorp. Neellje Hendrka Cornelia Roodenburg, dienst bode. B 41. SINOWJEW VAN DE SPIJSKAART GESCHRAPT. In het moderne Moskou neemt op het oogenblik de reclame, die reeds lang dood en begraven scheen, weer een zeer voor name plaats in. Vindingrijke winkeliers en fabrikanten geven den beroemdsten dich ters opdracht, schoone verzen te maken op hun artikelen en zoo wordt in hoogdra vende bewoordigen dit of dat snerk ciga- rctten, bier of wijn aanbevolen. Deze ver zen zijn des avonds als lichtreclame iu Moskou te lezen. Ook uit de restaurants maakt men reclame door verschillende spij zen naar de groote manDen van het huidig© Ruslabd te noemen en zoo komt vaak op de spusüjstcn voor - soep k Lenin, Viscb k la Kalinin, pudding k la Sinowjew. Deze laatste lekkernij echt©? is du van de spijs- lijtcn verdwenen daar de man die er zijn naam aan gaf, van de lijst der groot© mannen geschrapt is.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 7