cobrfsphnofnthf. thuis en verzon allerlei spelletjes, kuntjee en andere gezellige dingen om de lange winteravonden te Korten Moeder Aarde kende haar jongen natuur lijk het best en zij wist, wat een gezellige, huiselijke baas hij zijn kon, als hij maar wilde en hij zijn somber masker afgezet en zijn grauw jasje uitgetrokken had. Samen roet Moeder bedacht hij ann allerlei aar digheden voor de feestdagen. Allen wilden zij verrassen, zoodat er natuurlijk heel wat te doen viel. En terwijl Moeder banketlet ters bakte, borstplaat cn marsepein maak te, was November aan net dichten. Wat kon hij een grappige versjes maken, waarin hij de broers en zustere i».et hun fouten en eigenaardigheden plaagdeZou je dat wel van dien saaien November ver moed hebben Ik wil je eens een paar van zijn gedichtjes voorlezen, maar denk er aanze zijn geheim en hij wil niet weten, dat hij de maker er van is. Behoedzaam kijken wij dus over ichouder heen, terwijl Moeder Aarde druk bezig is met bakken en de heerlijkste geu ren tot onze reukorganen doordringen, geuren, die zijn als een belofte voor de dagen, die weldra komen zullen. En we lezen een paar van zijn versjes. Voor zijn broer Februari, in de familie kortaf Feb genoemd, heeft hij een sneeuw pop van witte watten gemaakt met het vol gende versje: Zie dien stijven Klaas eens staan, 1 Die niet eens op stap kan gaan! 't Ventje is zoo koud als ijs, Zonlief brengt hem van de wijs! i Kriebelt hem in oog en neus Van zijn wang drupt ja 't is heusch! Langzaam een heel dikke traan -En hij zucht: 'k Ga naar de maan! 'k Smelt als sneeuw weg voor de zon, Dat ik zóó verand'ren kon! ik, die eens zoo helder was, Word een vieze, grijze plas! Voor Maart maakte November een pop petje met een verbazend langen staart en daarbij een versje: Ilct spreekwoord zegt: Maart roert zijn staart, f Dat is nu éénmaal zoo zijn aard. Maar 't staartje slaat let hij niet op Dien dommen Maart juist op zijn kopl Voor October had hij een clown met een vuurrood gezicht geschilderd. Daarnaast stond een leegè verfpot, waaronder de vol gende regels: October liet zijn verfpot staan 's Nachts kwamen twee kabouters aan, Die verfden Okkie's wangen rood - En lachten zich daarbij half dood! Zijn neus kreeg nog een extra streek. Weet je, waarop hij toen veel leek? Op 'n clown, uit 't circus weggestapt. Of hij dat leuk vond? Neen, je snapt October was geweldig kwaad, Bij wasschen vond hij zelfs geen baat. De verf ontsierde nog heel lang Zijn voorhoofd, neus en ook zijn wang. Hadt je wel gedacht, dat die grauwe No vember zooveel van dichten hield en de anderen zoo graag in het ootje nam? Moeder Aarde had groot gelijk, als ze lei, dat November het meest huiselijk van al haar kinderen was. Hij had niettegen staande zijn grauwe onverschilligheid voor de buitenwereld een gezelligen aard en dat waardeerde Moeder Aarde in hem. Alle kinderen kunnen nu eenmaal niet hetzelfde zijn, maar zijn die niet de liefste onder hen, van wie in huis veel gezellig heid uitgaat? Er is flink, heel flink gewerkt dat moet ik even zeggen, al vernam ik menige zucht, dat het zóóveel werk was, dat er zóóvele uren aan zijD besteed, er is zelfs verteid dat men er hoofdpijn van kreeg of draaierig werd van het zoeken. Maar lieve kinde ren, jullie kregen er toch meerdere dagen voor en vergee+ niet er werden 12 boeken verloot, dan mag men ook wel eens meer moeite doen. Nu zullen velen zeer velen teleurgesteld zeggenmeer moeite doen, heeft mij niets geholpen, ik heb toch geen prijs.'7 Ja zoo gaat het nu eenmaal in het leven met bijna alles, bij alles zijn gelukkigen en teleurgestelden. Moed houden en altijd maar weer een kansje wagen. Ditmaal was het eerlijker om niet de grooteren en kleineren apart te houden, dat kan ik heusch niet allemaal uitleggen. Ik wensch allen groot en klein een goed gelukkig Sint Nicolaasfeest. Wie door de Sint Nicola-asdrukte geen tijd heeft voor brieven schrijven, stuurt mij maar enkel de raadsels of slaat eens een keertje over; we blijven even goede vrienden. Zeer velen hadden er ditmaal geen brief bijgeschreven om het extra werk voor hen zelf en voor mij, opperbest hoor; het wordt dus misschien niet zóó'n ellenlange correspondentie, maar er is toch al genoeg te lezen aan namen en oplossingen enz. De 4 trouwe prijswinnenden, jullie hebt het alle vier dubbel en dwars ver diend, doet alle 4 trouw mee, voor Nettie v Riessen is het de 1ste prijs niet waarl je zusje* heeft er wel al een voor Annie Bavelaar, Annie de l'Ecluse, Henny H. H. is het meen ik de 2e prijs. De 8 overigen, ook wel gefeliciteerd met hun prijs, is het voor jullie alle 8 de eerste prijs 1 of zijn er bij, die al eens gelukkig hebben geloot? ik geloof AaTt v d. Na- dort niet waar Ik antwoord jullie 8 nu maar niet nog weer. Wiesje en Heiltje Vis, ja zeker was aal goed, dat is toch ook een dier. Prettig dat de feestdagen goed zijn afgeloopen Dus iedereen in de familie gen'et van jullie boeken. Bertus Vosselman, dat mag best hoor dat je in hetzelfde couvert inzendt als W. en H. Vis, dat mag je voortaan wel altijd doen. .Annie en Jan Paardekooper, jullie had den goed je best gedaan en heel veel dier namen gevonden, blijft maar trouw mee doen, dan zal je ook wel eens gelukkig loten. Jan en Eempien Wassenaar, dat was heel gemakkelijk voor jullie dat je nog een ,,L. D." kreeg, iru konden jullie beiden een verhaal uitknippen Je bebt beiden met de trouwen ook mee mogen loten, al hielp dat niet. Maria Rijerkerker, je bent mij voortaan welkom bij de raadseljeugd. Ans en Didi Kouw, je hebt allebei flink je best gedaan, blijft maar zoo trouw mee doen. dan loot je, hoop ik, ook eens ge lukkig. Maria en Ansje van Rheenen, gaat gerust allebei maar geregeld meedoen en noem mij Tante, dat is niet zoo stijf als Juffrouw. Bertha van der Spek. je behoeft den brief toch niet over de post te zenden, heb je geen tijd om je brief naar het bureau L. D. te brengen bijvoorbeeld Zondags als je vrij hebt en eens gaat wandelen? Janny v. d. Kamp, je begint heel trouw mee te doen. houd maar goeden moed. Mini Melselaar. je bent een heel getrouwe, die al jaren meedoet, dus je hebt natuurlijk ook meegeloot met de trouwen, al hielp het niet. maar klagen zal je niet dat weet ik wel. je lootte al meer dan eens gelukkig. Johan Leder, ging alles voor je ooeen draaien van dat zoeken en kijken, nu dan is het dubbel flink dat je hebt volgehouden en zoovee! woorden hebt gevonden. Neelie en Marietje de Best, jullie doet ook erg trouw mee den laatsten tijd, houdt maar goed vol*ls NeeÜe weer beter? Misschien mag je het boek van Neeltje ook wel eens lezen. Nettie van Riessen en Mientje, jullie zijn zeker allebei in je schik, want je kunt het I boek toch beiden lezen. Geniet je van de I radio? Greta de Vries, ja hoor ik had geweldig veel werk, dat begreep je best. stellig wel het dubbele van den tijd had ik er voor noodig, misschien nog wel meer. Cobus Flippo. volhouden en niet den moed verliezen, dan zul je toch hoop ik, ook wel eens gelukkig loten. Louise en Beppie Planje, heb je er uren over gezeten? nu en ik heb er zóóvele uren over gezeten, maar het was een leuk werkje vond je niet? Verheugen jullie je ook erg op Sint Nicolaas? Henk Boom, ik gun jou van harte de sneeuw, maar voor mijzelf vind ik het af schuwelijk, die gladheid is gevaarlijk ik ben te oud om te gaan sleden of sneeuw ballen te gooien. Jacobus SchooDens, komen jij en Johan wel bij elkaar op visite? en praten jullie dan over de raadsels? Zoek je ze dan sa men? Anje de Gelder, goed geraden ik had het nu al zóó druk. dat het heel best was dat je er geen langen brief bij deed. Veel plezier op Si Nicolaas. N. den Hertog, je mag gerust voortaan meedoen en mij Tante noemen. Cor van Eyken. als je huiswerk het je toe laat, ga dan maar weer geregeld meedoen. Joop Aalbersberg, je bent toch niet ziek geworden? hoop ik voor je. Zorg vooral dat je op St. Nicolaas weer beter bent, dan niet ziek zijn, hoor. Nico van Wijk Azn., kreeg je er hoofd pijn van? ja het was veel zoekpn en kijken en turen op al die woorden, daarom gaf ik er jullie ook meerdere dagen voor, was dat niet 'prettig? Mientje en Cor Huys, gaat maar trouw meedoen als jullie het zulk prettig werk vinden. Bob Sloos, lag je ziek in bed? nu dan mocht je vader je wel helpen met het op schrijven. Beterschap hoor, ik hoop dat je nu weer op mag staan Enny Arnold, maar geregeld meedoen en noem mij Tante. Jasper, Arie en Coba Koevoet, alle drie zeker wel blij dat Coba gelukkig heeft ge loot. Nu je doet alle drie ook heel trouw mee, dus ik vond het prettig, dat er een prijs viel op een van je drieën. Bertus van Ammers. ga maar gerust mee doen als je het prettig vindt; je had nu ook goed je best gedaan. Frans Schimmel, je doet trouw mee. hebt ook met de trouwen mogen meelolen. Als je veel huiswerk hebt. schrijf je maar niets bij de raadsels. Letty Schade, je begint goed en flink mee te doen, dus moed houden hoor, er zijn wel kinderen, die jaren meedoen voor ze eens gelukkig loten. Nelly van der Voet, hoe is het er mee?^ lig je in je tentje builen? heb je het som9 niet erg koud? ik vond het flink dat je toch het prijsraadsel hebt opgelost en ingezonden. Ik heb je ook tot de trouwe inzendsters ge rekend. Piet van der Nat, ja hoor ik zag dat je je best had gedaan. Ben je ziek geweest? of heb je te veel huiswerk gehad de laatste weken? Mina Nieuwenhuis, vind je het ook een leuk prijsraadsel? en ja niet waaT, wel de moeite waard als er 12 boeken werden ver loot, dan waren er vele kansen. Lucas de Romijn. zeker mag je voortaan meedoen, ga je gang? Jo en Riekie Minnema, ik gun jullie van ganscher harte ijs om te gaan schaatsen rijden, maar ik geniet niet van ijs. want ik rijd geen schaatsen, maar daarom gun ik het een ander toch wel. Drietal van Woudenberg, je hebt alle drie goed je best gedaan en begint trouw mee te doen, houdt dat maar zoo goed vol, dan zal je ook wel eens gelukkig loten. Joop van Iterson zeker ken ik die 3 nichtjes van je. die doen al lang trouw mee en hebben al eens een prijs geloot. Natuur lijk mag je mij Tante noemen. Bram Linschoten. weet je niet meer. dat ik jullie in September zelf zinnen heb laten maken waar een of andere naam in was verborgen, niet een verhaaltje maar zoo maar losse zinnen. Dirkje Hopman, ja een gezellig werkje voor de wintpravonden als je in de warme kamer bij elkaar zit. Je had flink je best

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 23