Porselein - Kristal UURWERKEN H. NI. PIERROT Maarsmanssteeg 7 UIT DE RIJNSTREEK. H. NI. PIERROT Maarsmanssteeg 21 LEDERWAREN H. NI. PIERROT Maarsmanssteeg 14 FORMAN FRAPPANT! 1 ,c RECLAME. BONBONSTELLEN. EIERSTELLEN. ETUI-ARTIKELEN. THEE-, ONTBIJT- EN TAFEL SERVIEZEN. WARME MELKKANNEN. Porselein tegen aardewerk-prijs. 2235 ALPHEN. (Vervolg). Gemeenteraad. De algemeene beschou wingen over de begrootingen. De begrootingen voor de bedrijven in de gemeente vastgesteld. Omtrent de opmerkingen als zouden B. en VV. te goede maatjes met elkander we zen, legt do voorzitter er den nadruk op dat in het bestuurscollege zeer dikwijls meeningsverschil bestaat De leden onder ling zijn dan heusch niet zoo zoetsappip tegenover elkaar. Dat de voorzitter te veel partijman is, heeft de heer Ten Cate Brouwer getoetst aan diens houding ten opzichte van de W. V. Spr. heeft getracht zooveel mogelijk rekening te houden met de politieke in zichten van de meerderheid der gemeente naren. Verder heb ik, aldus spr., aan de hand van de politieverordening, die mij bindt, allerlei overwegingen in acht te nemen. Het groote bezwaar, waarop ik mijn toe stemming niet kon geven, ligt hierin dat de W. V. de feestviering combineert met iets wat niet toelaatbaar is volgens de po litieverordening. De kermis wordt gecom bineerd met het feest op straat. Als de W. V. de kermis wil opheffen is spr. tot alle medewerking bereid. Nu moet spr. af wijzend tegenover de aanvragen blijven staan. Spr. vestigt eer nogmaals de aan dacht op, dat indien de verschillende cor poraties samenwerken, men op de meeste medewerking zijnerzijds kan rekenen. Wat betreft de opmerking over de Zon dagswet in verband met de spelen op Zondag, zegt spr., dat niet en W., doch de raad zich hierover moet uitspreken en heeft de raad eeD motie aangenomen, heb ben B. en W .slechts te zorgen dat deze wordt uitgevoerd. In antwoord op den heer De Wolf over de schoolartsen., zegt spr. toe, dat deze zaak op de vergaderingen van B. en W. zal worden besproken. Üat er een groote belastingdruk op arbeidende klasse is gelegd, ontkent spr. ten sterkste. Verdor met betrekking op den heer De Wolf's bemerking over particuliere woning bouw vindt spr. dat deze zich gunstig heeft ontwikkeld. Weliswaar zijn er nog wel woningen die onbewoonbaar moesten zijn, doch de financieele bezwaren zijn de rede nen van vertraging. De opinie van B. en W over den finan- cieelen toestand onzer gemeente is wel wat gunstiger dan die van den heer Van Dijk. De beheerskosten zijn dalende en wel van f698.000 op f686.000 gekomen, terwijl de onderwijskosten juist zijn gestegen. Van 1918—1928 zijn deze gestegen met f 81.000. Deze cijfers wijzen op vooruitgang. Nog meerdere verblijdende factoren zijn aan wezig. In 1926 werd afgelost f 35.000, in 1927 f31.000 en het laat zich aanzien dat voor 1928 f 26.000 daaraan is te betalen. De kosten van het algemeen beheer loopen terug ondanks het feit dat he<t zielental met 2000 is toegenomen. Verder is sipr. het met den heer v. Dijk eens dat de wegen zoo slecht zijn. De belastingen zijn sinds 1916 wel zoo veel hooger, doch dit is een algemeen ver schijnsel. 't Is hier geen uitzonderingsge val. We staan hier zelfs heel gunstig. In het algemeen genomen kan de voorz de zèer pessimistische beschouwingen van don heer v. Dijk niet doelen, doch spr. geeft de verzekering dat B. en W. de uiter ste zuinigheid zullen betrachten. Nog zij opgemerkt dat de belasting op de vermakelijkheden een zuiver financiee- len opzet is. We doen niets uitheemsoh; andere gemeenten in den omtrek hebben ook deze belasting. In behandeling komt de begrooting der gasfabriek. De heer Van Dijk vraagt of thans niet de tijd is aangebroken om dit gemeente bedrijf om te zetten in een particulier be drijf, n.1. een N V. B. en W kunnen zulk een bedrijf niet goed beheeren, ze hebben te veel andere zaken te behandelenook een commissie van bnstand die uit louter willekeurige leden is samengesteld, acht apr niet voldoende georiënteerd. De voorzitter antwoordt dit denkbeeld te zullen bespreken, doch wijst er op dat de bedrijven zeer goed worden beheerd Als alles zoo werd beheerd als daar, dan zou het er in de wereld beter uitzien dan thans. Hot beheer der bedrijven is al zeer vrij, 't heeft weinig weg van een gemeentebe drijf De heer Herngreen vestigt er nog de aan dacht op dat de commissie van bijstand slechts adviseert; B. en W. zijn het alge meen beheer. De heer Ten Oaté Brouwer acht het niet op den weg der gemeente om kleine magazijn goederen te verknopen; de ge meente is geen middenstander. De heer Herngreen zegt dat dit niet zoo'n vaart zal loopende gemeente treedt prrjsregelend op. De prvizen zijn van dien aard dat de particulieren er nog gemak kelijk onder kunnen blijven. De heer Den Hertog vindt de uitkec-.ring van f 11.000 uit het electrisch bedrijf aan de gemeente heel matig. Zulke dingen houden de uitbreiding van het net naar de buiten gemeenten zeer tegen. De voorzitter vindt dat f45.000 aan uit breiding toch niet zoo n kleinigheid is. »Je Gnephoek en Lagewaard zijn thans ge reed en... toen spr. er vanmiddag nog naar informeerde kreeg hij ten antwoord dat er nog maar drie aansluitingen waren, aat werkt toch wel eeD beetje ontmoedigend. Spr. zou het op grooten prijs stellen ais de heer DeD Hertog zijd invloed eens wilae aanwenden, dat er wat meeraansluitingen komen. De heer Cocx vindt het jammer dat men niet aan deD anderen kant van de gemeen te is begonnen, in Aarlanderveen zou het wel beter ziju gegaan. De heer Ten Gate Brouwer wijst op de vele storingen in den stroomtoevoer. Het zou z.i. goed zijn als het gemeentebestuur aan den directeur der lichtbedrijven ver zocht aan te willen sluiten bij centrales in de omgeving van Leiden, opdat bij storing in de centrale te Leiden niet alle van Lei den betrekkende gemeenten de last der storing ondervinden. De begrootmgen der gemeentebedrijven, grondbedrijf en algemeen armbestuur wor den z.h.s. aangenomen. Thans wordt een half uurtje gepauzeerd en de vergadering geschorscht. Na heropening der vergadering krijgt de heer v. Dijk het woord die op het gemeente lijk administratief beheer aanvoert, dat dit vëel goedkooper kan. Spr. noemt als voor beeld Katwijk, waar de kosten per inwoner ruim f 1 per inwoner minder zijn en ver zoekt daarom den voorzitter daar eens te informeeren hoe men het daar klaarspeelt. De voorzitter antwoordt hierop dat Al phen weliswaar niet tot de l^agsten behoort, doch van 25 aan Alphen gelijke gemeenten waarvan de administratiekosten zijn opge vraagd zijn er 23 hooger en slechts 2 lager. Spr. zal echter persoonlijk hiernaar infor meeren en daarvan aan den raad mededee- len. De teer van Dijk gaat hiermede accoord. Thans wordt de begrooting artikelsgewijze behandeld. Uitgaven. Bij post 162 vraagt de heer ten Cate Brouwer of het niet mogelijk is zooveel mo gelijk het werk en bestellingen aan de ge meentenaren op te dragen. De heer v. Dijk wilde bij de post druk- werkkosten bezuinigen op het drukken van de gemeentebegrooting. De 40 ex. kosten pl.m. f 1400 en die zouden wij misschien wel goedkooper op de duplicator kunnen ver- vaardigen. De voorzitter zegt toe in den geest van de i beide sprekers te zullen handelen. Bij post 167 geeft de heer ten Cate Brou- j wer B. en W. in overweging cokes te laten leveren door een particulieren leverancier 1 en niet van de gasfabriek, dat lijkt hem te duur. Indien mogelijk zal hiertoe overge gaan worden. De heer van 't Riet vindt het wenschelijk, nij post 183 premie's brandschade, ook de gemeentegebouwen te verzekeren tegen stormschade. De voorz. antwoordt hierop dat indertijd hierover reeds is gesproken, doch dat men I hiervan is afgestapt wegens de hooge pre- mie. Op verzoek van den heer v. 't Riet zal dit nogmaals onder oogen worden gezien. Bij post 202 kosten officieel raadsverslag i vraagt de heer ten Cate Brouwer naar de mogelijkheid om te zorgen dat het raadsver slag den volgenden dag verkrijgbaar zal zijn voor degenen die dit begeeren. De voorzitter antwoordt hierop dat dit vanwege de hooge kosten niet aan te bevelen is, wèl zal wor den bevorderd dat het verslag zoo spoedig mogelijk wordt gereed gemaakt. De heer Meijer zag gaarne bij post 207 kleeding politie ambtenaren, dat deze kle dingstukken zooveel mogelijk zullen worden vervaardigd door gemeentenaren. Indien mogelijk zal hiermede rekening worden gehouden, doch vorig jaar is beslo ten het werk niet door de gemeenlenaren te laten uitvoeren, daar de kwaliteit zeer afwij kend was van die der huidige uniformen. Bij post 227 subsidie politieschool stelt de heer van Dijk voor de subsidie te verlagen met 50 pet. Dë heer den Hertog wenscht deze post ge heel te schrappen, hetgeen door den heer v. Dijk wordt gesteund. Met 611 stemmen wordt dit voorstel verworpen. De heer de Wolff wil de subsidie Burger wacht doen vervallen; het voorstel wordt echter niet gesteund, zoodat het geen punt van bespreking kon uitmaken. Bij post 248 spreekt de heer den Hertog zijn verwondering er over uit dat er nog geen post op de begrooting is geplaatst voor 1 een openbaar slachthuis. Hierop antwoordt de voorz. dat over dit onderwerp de besprekingen gaande zijn, doch hij kan geen nadere inlichtingen thans geven. Bij post 254 subsidie zweminrichting f 1500, zou de heer ten Cate Brouwer hier aan een voorwaarde willen verbinden, n.l, dat het badhuis des Zondags tot 9 uur ge opend zal zijn. Op voorstel van den voorzitter wordt be sloten over dit punt eerst te spreken met het betrokken bestuur. Hiermede kan de heer ten Cate Brouwer zich vereenigen. De heer Den OudeD stelt voor bij post 273, jaarwedden personeel ten dienste van de openbare werken met f 2000 te verhoo- gen. Het geld '6 beslist noodig om spoedig met een nieuw noleenngsplan te komen. Zonder hoofdelijke stemming wordt be sloten deze post met f 2000 te verhoogen. Bij post 278, onderhoud plantsoenen enz. f 1250, vraagt de heer Ten Cate Brouwer of ook een andere firma in aanmerking kan komen voor dit werk De fa. Lemkes is z.i. alleszins deskundig, doch spr zag gaarne ook dat de fa. Lam, eveneens een goed deskundige, dit werk eens werd op gedragen. De voorz. zegt, dat het in de bedoeling is het werk te verdeelen De heer Den Hertog vestigt bij post 979, overzetveeren. de aandacht op den eigcri- aardigen toestand bij de overzetveeren bij 'b Molenaarsbrug en Heerenweg. RECLAME. RITKSTE COLLECTIE EN NIEUWSTE MODELLEN. Bij ons neemt kwaliteit een eerste plaats in. 2235 De voorzitter acht deze bemerking juist en zegt toe dat er gezorgd zal worden, dat aan die toestanden een einde wordt ge maakt. In post 377, subsidie bijz. middelbaar onderwijs f4000, vindt de heer Ten Cate Brouwer aanleiding B en W. aan het schoolbestuur te verzoeken (gezien hier ter plaatse leerlingen zijn die uit hoofde van hun principe gedwongen zijn niet deze H. B. S. te bezoeken) het dogmatisch onder wijs niet verplichtend te stellen. Ook de heer Den Hertog spreekt zich 'n dien zin uit. De heer Herngreen zegt dat, indien «ie raad deze verplichting aan de subsidie zou verbinden, het bestuur der H.B.S de sub sidie niet zou accepteeren, daar dit punt haar hoofdbeginsel is. De voorzitter zegt, dat B. en W. bereid zijn, hierover met het schoolbestuur te spreken. Het voorstel van den heer Ten Cate Brouwer wordt gesteund door den heer Den Hertog en in stemming gebracht. De heer Veltman zegt te vermoeden, dat de heer Ten Cate Brouwer door deze stem ming de houding der R.-K wil uitlokken. Spr. zegt dat hij zal stemmen vóór de subsidie. In stemming gebracht wordt het voorstel Brouwer met 143 stemmen verworpen. Post 398, steun aan werkloozen. De heer De Wolff wil hier niet veel meer over zeg genspr. heeft meermalen de noodzake lijkheid van een werkloozenkas uiteenge zet en hij hoopt dat de raad een ander standpunt in zal nemen dan B. en W. en beveelt de adressen van de verschillende besturenbonden bij de raadsleden aan. De heer Koren beveelt eveneens deze adressen aan. Het voorstel van den heer De Wolf, om alsnog f2500 voor de werkbozenkassen u'.t te trekken, wordt met 152 stemmen ver worpen. Inkomsten: Bt post 107: Belasting op tooneeluitvoe- ringen en andere vermakelijkheden, vraagt de heer Van Dijk of het te doen is voor die f250, die de gemeentekas moet aan vullen, of is hier willekeur achter te zoeken7 Z.i. is het begonnen om het dansen te ne- geeren. Politieke vergaderingen zijn niet belast, doch, volg&ns /spr., ia een vergadering waar bijv. Lou de Visser optreedt verderfe lijker dan een dansavond, waarom spreker maar liever zou willen, dat het bleef zooals het was en deze uitvoeringen onbelast bleven. Dan is de burgemeester nog wel genoeg op zijn quivive om mogelijke uitspattingen te voorkomen. De heer Den Hertog breekt ook de lans om deze verordening op de heffing van de vermakelijkheidsbelasting ongedaan te ma ken. Dat de beter-gesitueerden deze belasting niet erg vinden is te begrijpen, want deze stappen in hun auto en in de stad kunnen zij zich amuseeren zooveel zij willen. De mindere man is gehouden in de plaats tel blijven en s^r. is daarom tegen die gelegen heden, die hoofdzakelijk worden bezocht door de minder-gesitueerden te belasten. De heer Veltman kan zich met het voor stel evenmin vereenigen. Hij ziet hierin een belemmering van het vereenigingsleven. De heer Ten Cate Brouwer zegt, dat het door een ieder gevoeld wordt, dat het een machtsmiddel is, dat opgelegd wordt door zekere politieke partij tegen een zekere groep, en dit maakt de belasting zeer on aangenaam. De voorzitter zegt echter, dat de belas ting zuiver fiscaal is. De (politieke) discussies, die verder hier over gevoerd worden, worden gesloten met do stemming over het voorstel van den heer Van Dijk om dezen post in te trekken, dat wordt verworpen met 107 stemmen. Tegen de heeren Van Muiswinkel, R. v. 't Riet, Sprey. Vlasman, Herngreen. Den Ouden, v. Leeuwen, Ruting, Meqer en Koren. De heer Ten Cate Brouwer wenscht art. 8 to wijzigen in verband met de Nutsavonden, die anders ook onder deze belasting zouden vallen (Wetenschappelijke lezingen). Verder hebben verschil'ende leden opmer kingen over de redactie der verordening. H-ermede zal rekening gehouden worden en zooveel mogelijk in dien zin gewaagd, zal de verordening te zijner tijd weder ter tafel worden gebracht. Verder geven do volgende hoofdstukken der begrooting den leden geen aanleiding tot opmerkingen en wordt de begrooting zon der hoofdelijke stemming goedgekeurd. Niemand meer het woord verlangend, sluit de voorzitter de openbare vergadering en gaat de raad over in geheime zitting. In den vorigen nacht is bij den land bouwer van T. aan de Hooftstraat alhier bij het ontvreemden van een zak meel Te dader op heeterdaad betrapt. Het was zekere de J. alhier. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Bertha Cornelia, d. v. J. H. van 't Hart en M. Bax. Agnes Theodora, d. v. A. H. WesselmaD en A. M. de Ko ning Cornell's Eimericus, z. v. W. P. van Ruiten en J. W. Q Loos. Gerardus Leonardus, z. v. L. van Amsterdam en C. van Hameren. Catharina Cornelia, d. v. C. v. d. Werf en M. Rietveld Overleden: Neeltje Maria Los, 75 j. Adrianus Rotteveel, 87 j. Johanna Ter- meuloTi. wed. J. Waasdorp, 81 j. Ja cobus Schoo, 64 j. BODEGRAVEN. Tweede win terlezing. Woensdagavond werd in cl* zaal der V. R. school de tweede winterlezing gehouden, voor het Chr. Gom. voor winterlezingen Dit maal trad voor het comité op ds. B. Wielen- ga, Geref predikant te Amsterdam Wederom was de ruime zaal geheel gevuld De spre ker hield een bijzondere rede over het „Geestelijk lied in Nederland". In het alge meen het lied te bespreken achtte spreker niet mogelijk en daarom beperkte hij zien tot het geestelijk lied In onzen tijd wordt ge-zongen zegt spr. en alle maatregelen tot uitbreiding van den zang moeten geprezen worden Echter ook reeds in oude tijden werd gezongen. Spr. gaat terug tot de oude tijden, waarvan de Bijbel verhaalt Hij spreekt over het lied van Lamech en vooral over de Psalmen. Vervolgens bespreekt hij den mystiekzang uit de dertiende eeuw. Fijne voorbeelden van hooggeestelijke liede ren uit dien tijd worden door hem gedecla meerd; uit later tijden herinnert spr. aan Marnix van St Aldegonde en de geuzen liederen, strijdliederen, niet uitmuntend door taal. maar door kracht en die gezongen wer den zooals geen andere. Vervolgens komen de dichters uit ons glorietijdperk, die wel de fijnste geestelijke poëzie hebben geleverd, Vondel. Revius, en uit later tijd de poëzie van Bilderdijk, Da Costa en ten 4fate. Betrekkelijk weinig van deze dichtwerken worden echter gezongen; daarvoor zijn ze minder geschikt. Ook de nieuwere dichters Seerp Anema. de Merode, Geerten Gossaert. Jac. v. d. Waals worden j besproken De critiek tegenover de ouderen konden ze niet doorstaan. De diepte der poëzie van de ouderen hebben zij nog niet kunnen bereiken. Met een opwekking tot zingen besloot spr. zijn rede. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik, z. van M. J. Bongenaar en A. van Koerten Levenloos kind van S. A. de Jong en J. M. de Wit Gevestigd: J. G. van Fulpen, dienst bode M 15, van Nieuwkoop Wed. R. U. Jongeburger en gezin, zonder beroep van Gouda C. Plomp, handelsreiziger D. P. S. 11 van Nieuwkoop R de Boer, apotheker D. Z. 15 van Alkmaar. Vertrokken: A. Stigter, zonder beroep naar Woubrugge J. M Meisner, apotheker naar Haarlem M. M. van fpppersluis, dienstbode, naar Zegveld C. van Kipper- sluis, boerepknecht naar Zegveld L. Brak, boerenknecht naar Woubrugge W. Bou- man. dienstbode naar Barwoudswaarder G. Croes, dienstbode naar Hengelo. Tot ouderlingen der Geref. Kerk zijn gekozen de heeren A. Peeters. P. Huisman en A. Verheul, tol diakenen de heeren J. Maaskant en A. Verbree Het aantal handelingen van den Post- chèque- en Girodienst gedurende November 1927, aan het postkantoor Bodegraven, heeft bedragen: 815 stortingen 174.379.36; 247 uitb. chèques k ,f 121.505.05. Lijst van onbestelbare brieven, van welke de afzenders onbekend zgn. Terug ontvangen in de 2e helft van November. Brieven Binnenland: W. v. Roest, Utrecht. RECLAME. Specialiteit MODERNE ARCHITECTUUR. ZAK- EN POLSHORLOGES. BY OUTERIEëN. LUXE ARTIKELEN. 2235 Aan het postkantoor Bodegraven en de daaronder ressort eerende hulppostkantoren werd gedurende de maand November inge legd 14654.60 en terugbetaald f3199.48. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4993. BOSKOOP. 25 jaar postbode. Gisteren was het 25 jaren geleden, dat G Benschop alhier als postbode werd aangesteld. Het Boskoopsche publiek heeft do prestatie van Benschop als post bode altjjd op zeer hoogen prijs gesteld, doordat ieder ingezetene weet wat dit be roep voor moeilijkheden medebrengt, in j hoofdzaak door de vele draaibruggen, die over de slooten liggen en toegang geven tot de huizen. Benschop is een der weinigen, die zjjn werk verricht zonder fiets en alle3 dus l? voet moet doen, wat toch tegenwoordig met 8e ver-afgelegen woningen geen klei- nigheid beteekent. Ook werd door bem vele jaren het postvervoer per wagen naar Gouda geleid. Dat Benschop tevens een actief be ambte is, bewjjst wel dat hjj in die 25 dienstjaren slechts éémaal een boete heeft gehad en wel voor het inladen van een ver keerden postzak; de boete, hem opgelegd, bestond uit 20 cent. Wij zijn er van overT tuigd, dat het op dezen dag den jubilaris niet aan belangstelling hebben ontbroken. KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Geboren: Ilendricus Cornelus. z. van K. van Wetten en J. M. Straver Jan Gerar- dus, z. van H Hogemes en C. B. van Hars kamp. Vanwege den R.-K. en Chr. Steen fabrieksarbeidersbond is een actie op touw gezet om te geraken tot een beleren loon- standaard bij de firma van B en de firma J. O. Aan de commissie tot Bijstand der Ned. Herv. Kerk is door de Damekrans „Liefde Sticht" als opbrengst der door haar ge maakte en verkochte goederen een som van ruim f 300 afgedragen. Door de bemoeiingen van het gemeen tebestuur alhier, zullen door den autobus dienst „Moda" binnenkort nog twee extra diensten per dag worden ingesteld. Tot ouderling is bij de Ned -Herv. Kerk herbenoemd de heer G J. Bz Corts en tot diaken de heer F van Veen. In de Ned. Herv. school werd een ouderavond gehouden welke goed bezocht was Onder leiding van ds Israël werden de navolgende onderwerpen behandeld: n.m „Wel en Evangelie in de opvoeding" door den heer A. Mieog, hoofd der school; „Chris- lianiseerine der Openbare School" door den heer Ph. Oualm. „Iets over het Chr. Onder wijs in België", door den heer J. van Zuilen van Leiderdorp; en „Waar gaan we heen met de School" door den heer P. Tijssen, onderwijzer. Voor de noodige afwisseling was gezorgd, zoodal het samenzijn een ge zellig karakter droeg. LUIHUIDEN. Loop der bevolking. Gevestigd: G. Hillebrand, uit Rotterdam. R. Lieuwerink en gezin uit Slompwijk J. Fransen, uil Ter Aar. Vertrokken: Pietertje van 't Wout, naar Alpben a. d. Rijn. Wilha. Clara v. Vcbsen, naar Haarlemmermeer. A. v. Leeuifen] geb. Van Uaaater en gezin, naar Koudekerk. Gedurende de maand November werden ter secretarie dezer gemeente ingevolge Ua Vif-escbkeuringswet aangegeven: Voor be- drijfsslachling twee koeien, voor huisslach- ting 20 varkens, voor noodsla.hting 4 scha- en 1 varken. Afgekeurd werden 3 schapen en een varken. Van buiten den keuringskihg werd 275 K.G. rundvleesch ingevoerd. In totaal werd aan keurloon f75 ontvangen. Bjj de Geref. Kerk werden tot ouder lingen gekozen de heeren Ph. Muys en P, Rietdijk en tot diaken de heer J. Baartsa Aan de Geref. Kerk alhier werd door wijlen mej. J. G. Duyser te Alphen a. d Rijn, gelegateerd f500. aan de Ger. Diaco. nie f 300 en aan de Chr. School 1250. Door hel uitbreidingsfonds der Vrije Universiteit werd door hel desbetreffend Locaal-Comilé onder voorzitterschap van ds. Ringnalda fy231.7ö ingezameld. Meer dere giften zijn nog te wachten. RIJNZATERWOUDE. Uit de auto van den heer J. R. alhier werd zijn rijbewijs en zijn wegenbelasting, biljet gestolen. ROELOFARENDSVEEN. Vet. vooi tnlpentrekkers. Donderdagavond had in het café „De Vier Heemskinderen" wederom een vergadering plaats van de pas opgerichte vereenigin; voor tulpentrekkers alhier. Tegenwoordig waren 35 leden. Nadat de voorzitter, dn heer N. Koek, de vergadering met een woord van welkom had geopend, deelde tij mede, dat in de onlangs gehouden bestuurs vergadering tot voorzitter was gekozen da heer N. Koek, tot secretaris C. Huigsloot en tot 2e secretaris-penningmeester P. Looi. Hierna kwaip aan de orde het eenige pont der agenda: Vaststelling plaats van veilen Het bestuur stelde voor om op één plaats te veilen. Over dit voorstel werd lang ge discussieerd met als resultaat, dat bij stem ming zou worden uitgemaakt waar geveild zon worden. Van de 35 leden verklaarden er zich 18 voor de veiling Cenlraal la Aalsmeer, 2 leden voor de veiling Bloemlust t9 Aalsmeer en 14 voor de veiling te Am sterdam, met een stem blanco. De leden moesten zich tevens verpli hten op de drie genoemde veilingen al hun bloemen te zen den, zoodat niets meer uit de hand msg verkocht worden. Op voorstel van den heer A. Loos werd aan het bestuur nog een lid toegevoegd om de belangen te behartigen voor de zenders voor Amsterdam. Na ge houden stemmnig werd hiervoor benoemd d9 heer G. van Leeuwen, die deze benoeming aannam, lëoorts werd nog besloten om aan niet ter vergadering tegenwoordig zjjr;la leden een kort overzicht van de gehouJea vergadering te zenden met verzoek, te ver- klaren naar welke veiling zjj hun bloemen wenschen te verzenden. Hiena werd de ver gadering onder dank aan de leden gesloten. WADDINXVEEN. Dinsdagavond gaf in het hotel „Pd Unie", van $en heer Verburg, de gen) ngde Zangvereeniging „Excelsior" alhier, direc teur de heer Jansen, een welgeslaagde uit voering. Op zeer verdienstelijke wjjze werden de nummers van het programma gezongen Na afloop van de uilvoering werd een tooneelstuk opgevoerd: „Mooe de dichter', blgspel in 5 bedrijven, wat de lachlust nog al eens opwekte. Hierna volgde een bal, dat de aanwezigen tot na middernacht bijten hield Het was een mooie en goed geslaagde avond. Ds. H. A. de Geus heeft voor hel be roep voor de Ned.-Herv. Gem. te Nijkerk bedankt. WOUBRUGGE. Bij de verkiezing van vier gemachtig den voor het kiescollege der Ned Herv ge- meenle alhier zijn herkozen de heeren P. F. Noordiyn, G Anker en W Buntsma, Ier- wijl hersremming moet plaats hebben lus- sehen de Ijeeren J. van Rosendaal en J den Ouden. RECLAME. Wj Itütn Y.tKRvUUncii*' Bp UITWERKING J) 2178 2-3

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 10