BANKETLETTERS VAN ALPHEN NEDRA 689<e Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 1 December 1927 Derde Blad No. 20772 GEMEENTEZAKEN. VAN ALFHEN Burgerlijke Stand v. Leiden. Bij Boodschappen doen, geen PUR0L vergeten. GEMENGD NIEUWS. FEUILLETON. BENOEMINGEN LEDEN BURG. ARMBESTUUR. Ingevolge het bepaalde b(j art. 7 van de verordening van 26 Juli 1920, houdende Reglement voor het Burgerlijk Armbestuur te Leiden, treden op 1 Januari a.s. twee leden van het Burgerlijk Armbestuur af, doch zjjn terstond herkiesbaar. Het zijn ditmaal: mej. D. M. J. Coebergh en de heer J. Zitman; laatstgenoemde heeft echter verklaard niet meer voor een be noeming in aanmerking te willen komen. Behalve in deze vacatures zal ook moeten worden voorzien in de vacature, ontstaan door aan mej. C. Korsse verleend eervol ontslag. Na raadpleging van het Burgerlijk Arm bestuur bieden B. en IV. ter vervulling van deze vacature de volgende aanbeveling aan te bieden: Vacature mej. D. M. J. Coebergh: lo. mej. D. M. J. Coebergh; 2e mej. R. Dries- sen. Vacature J. Zitman: lo. L. v. d. Laan; 2o. J. P. Creyghton. Vacature mej. C. Korsse: le. mej. F. W. C. Riphaagen; 2o. mej. J. B. Loeber. VERKIEZING VAN EEN LOKALITEITEN. De Chr. Muziekvereeniging „Polyhymnia'' die voorheen ingevolge raadsbesluit van 20 April 1923 een vertrek van het inmiadels gesloopte voormalige Invalidenhuis in ge bruik had, heeft thans verzocht een lokaal van het gebouw aan de Pieterskerkgracht So. 9 te mogen huren. Adressante is bereid een huurprijs van f75 per jaar te betalen, waarmede, volgens B. en W. genoegen kan worden genomen. Verder gaat zij accoord met de aan de verhuring te verbinden gebruikelijke voor waarden. Eenigen tijd geleden bereikten B. en W. verzoeken van het Leger des Heils en van de Sociaal-Democratische Studentenclub. afd Leiden, om ieder over een gemeentelokaal te mogen beschikken. Bjj de behandeling van deze aanvragen viel het oog op de beide aan de vereeniging „de Paedagogische Bibliotheek" krachtens raadsbesluit van 25 October 1926 verhuurde lokalen van het voormalige schoolgebouw aan de Pieters kerkgracht No. 9. B. en W. was n.l. ge bleken, dat het aan de straat gelegen vertrek door die vereeniging wel voor het door haar beoogde doel was in orde gebracht, doch nog niet in gebruik werd genomen, terwijl het andere lokaal nog geheel in den bestaanden toestand was gelaten. Zij vroegen daarom aan „de Paedagogische Bibliotheek" of zij, in verband met een en ander, over beid- lokalen, dan wel slechts over één dier lokalen de beschikking blijvend wensch- te te behouden. Blijkens het van de vereeniging ontvangen antwoord, kan zij het achterste lokaal inder daad missen; het voorste, aan de straat gelegen vertrc-k, wenscht zij daarentegen nog te behouden. Zij verklaart zich even-vel bereid dit vertrek aan de Studentenclab in onderhuur af te staan, terwijl het andere vertrek dus beschikbaar komt voor het Leger des Heils ten behoeve van zijn Pad- vinderstroepen. Het nader met de betrokken instellingen gepleegd overleg heeft nu geleid tot het volgend resultaat. Pe onderverhuring geschiedt aan de RECLAME. BANKETBAKKERIJ NIEUWE RIJN 62. - TELEF. 78. KRUGT U NERGENS BETER DAN BIJ Belt U even op No. 78. Marsepein Boterhammetjes 10 ets. per stnk. 2110 Sociaar Democratische Stndentenclnb tegen een vergoeding van f 50 per jaar, onaei voorwaarde, dat de Paedagogische Biblio theek dit bedrag aan de gemeente afdraagt, na aftrek van de huur ad f 10, welke zjj zelve aan de gemeente is verschuldigd voor het aan haar verblijvende vertrek. De verhuring aan het Leger des Heils heeft plaats tot wederopzeggens, eveneens voor den jaarlrjkschen huurprijs van f50 en verder onder eenige voorwaarden. Terwjjl het verleenen van vergunning tot onderverhuring door B. en W. pleegt te ge schieden, behoort de Raad te besluiten tot de verhuring aan het Leger des Heils. ROOIEN VAN EOOMEN. B en W. hebben aan den Raad over gelegd een lijst van boomen, die, na over leg met de Commissie van Fabricage, 0» verschillende redenen moeten worden ge rooid en verkocht, in het geheel 104, waar onder aan de Noordzijde van den Lage Rijndijk tusschen Heerensingel en Driftlaan, welke daar hinderlijk zijn voor het verkeer. De aldaar staande jonge boomen worden verplant. GEBOREN. Wilhs. Jozephs. Maria, z. v W. J. van Ooi en P. M. de Jon?. Joha. Thera. Petra, d v. S. J. Vlasveld en E, P. Stassen. Hendrik, z. v. J. Sinteur en C. J. H. Krom wijk. Wilhelmina, d. v. P Fakkel en W. v. d. Hoed. Boukje Jacoba, d. v. S. Sloot en P. Jager Christina, d. v A. Vermond en J. M. Ligtvoct. Louis Pe trus. z v. P. de Groot en M. C. Nieuwen- burg. Hendrika Niesje, d. v. H. Leen- mans en D. Wervelsman. Hendrik, z. v. H. Klein en J. W. Pons. Elisabeth Alida Theoda., d v. N. G. Kok en A. J. Chaudron. Johanna, d. v. J. Duk en L. Verstraaten. Willy, d. v. W. Schreuder en J M van Klinken. Dina Hendrika. d. v. W. F. v. Biemen en H M. de Lange. Pieter Fran- ciskus. z. v. S. Janse en M. C. Bui9. Martinus, z. v. W. Heins en M. Donker Bernard, z. v. C. Bekker en W Daniël Cornelis. z. v. P. H. v. d. Laan en A. G. v. Rossenberg. Cornelia Theresia Maria. d. v A J. Marcelis en C. G. M. v. Grieken Wijnand Alfonsus, z. v. W. v. Tongeren en P. A. Zuiderwijk. Abraham, z. v. J. Kuivenhoven en S. H W. Pardon. Jo hanna Elisabeth, d. v D. Zwart en W. Leeuwrik. Richard Alphons, z. v. S. J. J. H. Theelen en K. J. Thoven Nicolaas, z. v. L. J. v. d. Kroft en J E. Bronsgeest. Sophia Albertha. d. v. H. J. Heshusius en J de Graaf. Alberlus Hendrikus Gerar- dus. z. v. J. A. de Does en J. Smits. Maria Agnes, d v. J P. At. Stvgers en J. M. v. Daalen. Clazina Cornelia, d. v. J. P. Josemans en A. H M. van Zal. Willem Hendrikus Marlinus. v. v. W. Blok en A. A. A. v. Eijk. GEHUWD. M. J. Bon jm. en J. M. Frank jd. W. N. v. Mooten jm. en B. D. Wesstra jd. P. Groenendijk jm. en J. v. As jd. T. de Vos jm. en M. Beurse jd. I. Florijn jm. en M. Zwanenburg jd. G. Meyvogel jm. en D. v. Klaveren jd. OVERLEDEN. H. de Bruin, wedr., 62 j. D. P. Kuy- venhoven. m., 68 j. G. S. Popp, m., 6G j. R. Peters, z., ld. Th. J. M. Hoog kamer, d., 24 j. J. Bol, z.t 3d. P. Verzijde, wedr., 70 j. H. ThoniesNieu- wenhuizen, wede., 66 j. C. GroesPe per, wede. 64 j. A. van Eekv. Egmond, vr., 89 j M. Gans. wedr., 86 j. M. A. de Holl, ongeh. vr., 63 j. H. J. Schimmel v d. Krogt, vr., 51 j. B. K. Boers, ongeh. vr., 59 j. J. Lasschuit, wedr., 87 j. A. J. Oostendorp, z., 2 m. In de opgave van de vorige week stond abusievelijk vermeld achter J. M. van der LindenVilders jd., dit moest zijn vr. GEVESTIGD. H. van Houwelingen, reiziger, Hooge- Morschweg 13. T, OostingKuit, Tul- penstraat 2. G. L. van Dalfsen, Zoeter- woudsche-Singel 88. G. C. Waasdorp, metselaar, Pieterskerkchoorsteeg 4. Wed N. BusscherDe Groot en fam. ld. A. G M Linders, Hooigracht 42. W. Bakker, dienstbode, Plantsoen 13. A. Grasmayer, id. Plantsoen 21. H. Bergema Lijsterstraat 7. L. Koster, typograaf, v. Speykstraat 26. M. Dreef, Geere- gracht 3. J. M. Hendriksen en fam., bloemist, Hoogewoerd 37. M. Lindner, dienstbode, Warmonderweg 39. J. M. Bieruma Oosting, Kloksteeg 2a. Wed. J. van DuurenVan Tongeren en fam., Groenesteeg 59. H. F. van den Hurk, dienstbode. Donkersteeg 5. E. Sand- raann, Breestraat 72. A, Maütowski, dienstbode, Hooigracht 79. S. F. Rich ter, dienstbode, Zoeterwondsche-Singel 86. H. E. Kraneis, dienstbode. Beschuit steeg 1. W. Dirksen—De Jong, Hooi gracht 74. H. van der Keur, timmerman, Steenschuur 7. R. Tieboel, dienstbode, Heerengracht 35. C. de Vries, verpleeg ster, Acad. Ziekenhuis. B. Blankenstein en fam., spoorwegbeambte, Hertzogstraat 7. L. Stieling, dienstbode. Oegstgeester- laan 4. J. G. van der Poll, timmerman, Kloksteeg 1. P. van der Reyden, mon teur, Leliestraat 14. W. de Roode, kan toorbediende, Morschweg 48. L. J. Koek, chauffeur, Heerenstraat 4. D. A. I Zeeman, Roodborststraat 53. P. H. M, de Kort, schoenmaker, Oude-Rijn 124a. P. Verhoog en fam., blocker, Rijndijk- straat 52. S. M. Stolp, kantoorbediende, Noordeinde 10a. M. Zaayer, Rapenburg 52a. A. van der Ent, Oegstgeesterlaan 41. M. W. A. Dreessen. naaister, Hee- rengracht 8. J. J. E Sanders, id. id. D. ElkeTbout en fam., stucadoor, v. Speyk straat 23. II. Hofman, slager. Pelikaan straat 3a. J. Ph. Kramer. Merelstraat 13. H. H. Reems en fam. loodgieter, id. W. J. Henning, los werkman, Heeren- steeg 21. Y. Kingma en fam., Lijster straat 11. P G. Pleysier, handelsreizi ger en fam., wagenmeester N. S., Gas- straat 42. W. Smit en fam., los werk- man( Fokkeplein 1. VERTROKKEN. Chr. Paardekooper, Den Haag, Sluwslr. 49 P. W. C. Kuijsten, Den Haag, Hoef- kade 2 i. W. Baars, Benschop, no. 357. SaltersVerwoerd, Veur, Damlaan 15. G. A. van de Velde, Heemslede, Valken- burgerweg 10. D. Bos. Noordwijk, Atjeh- weg 2. Negrijnde Rooijen, Haarlem, N. Zijlstr. 13 rood. L. Landkroon, Lisse, Kanaalstraat 60. G. v. d. Voet, Wasse naar, Hoogeboomscheweg. C. Hooger- vorsl, Zoetenvoude. H. Rijndijk 68. Pie ter Truijers, Rotterdam, Laurierstraat 18. N, Verweij. Den Haag. Emmapnrk 6. C. M. M. Roggekamp, Utrecht, Maliebaan R.-K. Weeshuis. A. M. Jongbloed, Den Haag, Ant. Duijckstraat 110. A. v. Oos ten, Den Haag, Delftsche laan 49. H. J. J. Hartman, Haarlem, Kruisweg 60a rood. L. Springer, Deventer, Assenstraat 6. M. Hoogendoorn, Krimpen a. d. IJsel, Nij- verh.str., bij L. Buys. L. v. Schie, Zutphen, Morschweg 15. J. H. G. van der Lingen. Heemslede, woonschip Toorop- kade. Th. A. M. Tops, Utrecht. Banka- plein 31.' J. W. Harting, Rotterdam, Zwaanshals 206a- A. v. Halem, Enk huizen, Handvaslwater 613. M. C. Har tendorp, Delft, O. Delft 2. G. ten Haken Vooijs, Den Haag. Sonooystraat 68. M. ten Haken. Rijnsburg, Dubbelebuurt 11. Mas Soelairnan. Amsterdam, Admiralen- gracht 48. W. G. F. Bosma, Den Haag, v Egmondslraat 2a. A. F. J. Vestdijk, Den Haag, Laan v. Meerdervoort 112. M. E. C. Rijff, Overveen, Huize Duinrust. W. N. v. Nooten, Boskoop, Rem. predikant. N. Zirkzee, Den Haag. W. Kuijper- slraat 102. RECLAME. U kunt het bekomen bij Apoth. en Drogisten in doozen van 30 en 60 ct. en in tuben van 80 ct. 2122 „HET VROOLIJKE WEEUWTJE". Een pensioentje, waar niet veel van over bleef. Heel de knort op stelten. Een te Rotterdam bij haar dochter inwo nende 67-jarige weduwe had. in afwachting van den dag, dat zij haar pensioentje kon gaan innen, hier en daar wal geld geleend. Toen eindelijk de lang verbeide betaaldag aanbrak, ging zij al heel vroeg op stap, om de moeilijke reis van de veraf gelegen bui tenwijk naar het hartje van de binnenstad te maken. En buurman, die haar in de da gen, toen de lamp voorover hing, nog al eens te hulp was gekomen, wa9 wel zoo vriendelijk en hulpvaardig, haar op deze reis te vergezellen. Samen zijn zij het geld een bedrag van f 260 gaan innen en samen hebben zij de thuisreis aanvaard. Dat was al oin half tien 's morgens. Maar de dochter zag haar moeder niet terug vóór over vieren in den middag, en hoe! Zij zag tot haar ontsteltenis haar moeder in één auto voorbijrijden, in gezelschap van drie of vier vreemde heeren, die allen zeer luid ruchtig waren en hardnekkig trachtten een lieilwensch te zingen, ten opzichte van den levensduur van de weduwe, die zij, heel familiaar, opoe noemden. En de dame in kwestie maakte het geval nog erger, door den samenzang te dirigeeren, met parapluio en reticule. De auto stopte vlak voor de deur en de dochter wenschle wel in den grond te zin ken van schaamte, toen zij zag, hoe links en rechts en aan den overkant, overal hoof den van nieuwsgierige buren verschenen en dat al deze hoofden vol meewarigheid werden geschud, toen werd waargenomen, dat de weduwe niet meer bij machte was. m een rechte lijn van de auto naar het trapportaal te loopen. Maar de weduwe was onbevreesd voor de al dreigende praatjes en zegde ieder minzaam goeden dag, zwaaide met haar parapluie naar een buur aan de overzijde, en wierp, o schande, een kushand naar de nog immer zingende heeren in de auto. Eindelijk lukte het haar naar boven en in bed te loodsen, waar zij onmiddellijk in diepen slaap zakte. Toen de weduwe en haar buurman de thuisreis nog maar nauwelijks waren aan gevangen, waren zij, door de Weste Wagen straat wandelend, lang9 een café gekomen. Achter het raam zat een meneer, die, toen zij langs kwamen, op de ruit had getikt. De buurman had in den meneer zijn zoon her kend en hij had de weduwe weten over te halen, binnen een glaasje te gaan drinken, tegen de koude voelen. Maar één borrel ver warmt maar één voet en dus werd er een tweede besteld En driemaal is scheepsrecht en zoo kwam er een derde. En toen moest de buurman toch ook eens tracteeren en de zoon mocht zich ook niet onbetuigd laten. En zoo ging het verder, in minder dan geen tijd was de weduwe in zeer kennelijken slaat en toen was het hek van den dam. Zij had nu toch veel geld en daarom wilde ze nu eens echt royaal zijn. Een paar zeelui, die ook in het café zaten, werden aan het zelfde tafeltje genoodigd en duchtig getrac- teerd. Het werd later en later; de stemming steeg en ten slotte werd iedere bezoeker ont haald. Weldra was het in de buurt bekend, dat je in het café gratis een borrel kon krij gen en het liep storm; de menschcn stonden in queue. Doch de caféhouder kreeg medelijden het was inmiddels over half vier geworden en hij bestelde een auto. Voordat de goede klant vertrok, telde de caféhouder, die, wat hij tegoed had, maar zelf uit haar taseh moest nemen, het resteerende bedrag na. Toen bleek, dat zij nog ongeveer f 160 over had. De buurman, die beide zeelieden en nog een nieuwe kennis besloten het auto tochtje mee te maken en onder luid gezang verdween het gezelschap. Den volgenden morgen was het ontwa ken pijnlijk. Maar misschien pijnlijker nog was de ontdekking, dat in de reticule nog maar een bedrag van f 110 zat. De weduwe wist zich nog vaag te herinneren, dat de caféhouder iets had gezegd van f 160, en toen rees de bange vraag: Waar zijn de ont brekende f50? Oogenbükkelijk stapte de weduwe naar het politiebureau en vertelde daar het droeve relaas van wat haar was overkomen. Dade-» lijk werd de conclusie getrokken, dat de zee lieden, of een van de andere passagiers, wel eens meer van dit geld zouden kunnen af weten, aldus de „N. R. Crt." De politie stelde een onderzoek in en toen bleek, dat het gezelschap tijdens den autorit van het café naar huis nog had aangelegd bij twee schuldeischers van de weduwe en dat zij daar de vorderingen had voldaan, zoodat van eenig misdrijf geen sprake was. Nu inmiddels de andere schulden ook zijn afbetaald en 't kostgeld is voldaan, resteert er vap de f 260 zóó weinig, dat de weduwe al weer een beroep op de hulpvaardigheid van den buurman heeft moeten doen. in afi wachting van het pensioengeld, dat eind No vember 1928 te innen zal zijn. DE BEER EN DE LOTERIJ. Hoe de schuldenaar in da val liep en een caféhouder werd bekeurd. Een intelligente kastelein in het noorden van Rotterdam is op het idee gekomen om. ten pleziere van z\jn vaste klanten een tiets te verloten. De geheele loterij beruste op een vernuftig uitgedacht plan: in 't geheel waren er honderdvgftig loten. Nummer één kostte één cent, nummer twee twee enz., totdat nummer honderd en vijftig een daal der moest opbrengen. Zooals zich laat begrijpen was het aantal loten vlug verkocht en kort daarna schreef de waard een opgetogen briefje aan een klant uit Ridderkerk, waarin hij hem geluk- wenschte met het feit, dat op een van zjjn lootjes en wel op no. 15 de prjja gevallen was. Niet lang liet de gelukkige winnaar op zich wachten en toen h\j in het café verscheen, zei de waard: Kyk eens, kerel, ik krjjg nog f29 van je. Je kunt het karretje wel kragen, maai eerst moet ik de f25 van jou hebben." Vol geestdrift heeft de Ridderkerker bjj vrienden en kennissen het vereischte be drag ingezameld en trotsch verscheen hg daarop weer in zgn stamkroeg. Hg gaf de f25 over. De waard: Ja, weet je, eigenlqk ia de prijs heelemaal niet op jouw nummer- gevallen. Het was maar een trucje van me om die f25 eindelijk eens van je te krij gen." Groot was de verontwaardiging van den klant. Onmiddellijk ging h\j naar de politie om den kastelein aan te klagen wegena oplichting. Daar vertelde men hem, dat hier van geen oplichting sprake was, maar men zou die loterij eens aan een nader onder zoek onderwerpen. Een rechercheur ging naar het café, daar werden de lootjes vodjes papier met enke. een geschreven qjfer en de fiets in beslag genomen; de kastelein werd ont boden om te vernemen, dat tegen hem we gens overtreding van de loterqwet proces verbaal wordt opgemaakt. AMMONIAK GEDRONKEN. De 70-jarige weduwe M. R. van G., te Rotterdam, heeft, in de meening een fleschja met een zenuwstillend drankje in handen ta hebben, uit een fleschje ammoniak ge dronken. Zij is in het Ziekenhuis ter ver pleging opgenomen. BRANDEN. Te Veen (N.-B.) is door onbekende oorzaak afgebrand het stoomgemaal met machinisten- woning van het Waterschap „Het Eenden- veld". De geheele inboedel ging verloren. Verzekering dekt de schade. Bq Ruurlo is de boerderij van J. te Kieftei afgebrand. Onder Oostenneer (Fr.) is de boerderij, bewoond door P. Overzet, afgebrand. Alleen het vee is gered. In den afgeloopen nacht heeft in de ge meente Diemen nabij Amsterdam een hevige brand gewoed. Te ruim 3 uur brak brand uit in een ka mer achter den kruidenierswinkel van den heer van der Hooge aan den Harteveldsche- weg 21. De brand ontstond vermoedelijk doordat vonken gespat zijn uit een eenigszins defecte kachel die doorbrandde. Het vuur greep snel om zich heen. Een automobilist, die juist passeerde, ont dekte den brand en waarschuwde de bewo- Uit het Engelsch van GEORGE BARR McCUTCHEON. (Nadruk verboden).) 8) „Wat is er?" hijgde Grace, trachtende tegelijkertijd haar hoed recht te zetten en baar tasch te vinden. Hugh slaagde erin het raampje te laten zakken en tuurde in den aandonkerenden avond. De regen veeg de langs zijn gezicht Hij zag een kluwen van auto's, een groepje menschen op het trottoir, gesticuleerende handen aan alle kanten; toen kwamen vloeken en scherpe hevelen. „We zijn ergens tegenop gereden", zei hij tegen haar". „Iemand heeft zich be- ^rd Die vervl.... onvoorzichtige chauf feur ookl Waajom kunnen ze ook niet uit kijken, waar zij ..Kom d's een van af!" riep een stem Jaast het wiel. en hij zag hoe een zware dikke agent met zijn stok naar den chauf feur wees. ,,Kom eraf, zeg ik!" „Die stomme ezel reed achteruit zonder uit te kijken", antwoordde de chauffeur van Hugh's taxi. Zijn ..vrachtje merkte dat *ij juist op den hoek bij Sherry waren en dat de menigte van autoo's en taxi'9. die daar gewoonlijk tegen zeven uur stond, er weer aanwezig was. „Dat is het toppunt van brutaliteit, schreeuwde de agent. ,,Ik heb de heele ge schiedenis van begin tot einde gezien. Jij «sht hem gekraakt I" Een paar anderen politie-agenten baan den zich een weg naar bun collega. Klaar blijkelijk was er iels ernstigs gebeurd. ..Wat is er gebeurd?" riep Hugh den agent toe. „Dat zult u gauw genoeg merken", ant woordde de man barsch. „Bemoeit u zich er voorloopig maar niet meel" „Nou. zeg eens!" protesteerde mr. Rigge- way „Je hebt geen recht om zoo tegen mij „Zoo. heb ik dat niet? Wel dan zullen we eens kijken of iemand anders het dan wel heeft. Jullie fatjes kunnen maar geen menschen dood rijden en er dan met een smoesje van om gaan. DaaT komt niets van in, ventje! Jij gaat mee1 en legt den inspec teur maar eens uit, waarom je zoo'n haast had". „Maar ik heb een dame hier". „Stil! Hou je maar kalm. Blijf er maar in!" De regen had geen kracht genoeg om een nieuwsgierige menigte te verhinderen ee-n „standje" te vormen. Hugh onzeg baar verontwaardigd zou toch uit den wagen gesprongen zijn, als niet een twee de en hooggeplaatste agent genaderd was en zijn hand had opgeheven. „Komt j er niet uit. mijnheer", zei hij met vriendelijke beslistheid. „Ik ben bang dat u even mee naar het bureau moet". „Maar voor den drommel, agent, ik heb met deze herrie niets te maken". „Dat kan wel zijn. mijnheer. Dat kunt u allemaal op het bureau uitleggen. Wij zullen het grondig moeten onderzoeken en hier is het geen plaats om te argumen teren" Een oogenblik later reed de taxi die blijkbaar door de botsing niet veel geleden had onder politie-geleide naar het bu reau. Hugh, die inzag, dat het nutteloos was om tegen te stribbelen, leunde achter over in de kussens en vloekte. „Maak je niet druk erover, Hugh" zei een zachte stem in zijn oor „Wij kunnen immers alles uitleggen, niet?" „Je kunt ezels niets uitleggen, Grace", zuchtte hij. „vooral als zij glimmende knoopen dragen". Er viel een bedrukte stille. Vijf minuten lang reed de taxi met de vaart van een kinderwagen verder en stond toen stil voor een gebouw, dat Hugh als een politie-bu- reau herkende „We moeten er ons maar zoo goed mo gelijk doorheen slaan, lieveling", „maar heb je ooit van zulk een beestachtig wan boffen gehoord? Ik zal eens kijken of het niet voldoende- is, dat ik alleen naar bin nen ga. Je vindt het toch niet naar hè om hier even alleen te blijven zitten?" „Er is werkelijk niet9 om je over op te winden; de chauffeur is de' eenige. die er last mee kan krijgen Met een paar woorden is al les opgehelderd. Ik ben in een wip terug". Maar de agenten bleken het met Hugh's opvatting niet eens. Miss Vsrnon moest óók mee naar binnen en verontwaardigd en wel naar den hoofdageni marcheeren Hugh begon dadelijk het geval uit te leggen en te protesteeren tegen wat hij een beleediging noemde „Wat hebben wij er mee te maken? Eigen lijk gezegd weel ik niet eens wat er ge beurd." zei hij. „Ik ook niet," zei de gesnorrebaarde bri gadier kort. „Wie ben! u, mijnheer?" „Deze menschen moetpn het heele geval gezien hebbn, mijnheer. Zij zalen in de auto toen Bernhardt legen den anderen wagen opreed en dit jongmensch had hem op dracht gegeven om in vijf minuten naar Sherry te rijden, al moest hij daarvoor iemand kapot rijden, legde de agent uit, die Hugh het eerst had aangesproken. Dat is een leugen," schreeuwde Hugh. „Ik zei. al moest hij ook een cuden knol doodrijden. Wie is Bernhardt? Wel verdui veld. wat is eT eigenlijk aan het handje!" „Ik geloof niet dat mijnheer gezien heeft wat er gebeurd is, mengde em andere agent zich beleefd in het gesprek. Het gebeurde in de drukte." „Iemand zal voor die beleediging schade vergoeding moeten betalen!" riep Hugh uit. „Het is beestachtig om een dame en heer als gemeene misdadigers in een politiebureau le sleepen, als zij Zoo kan het wel, mijnheer," beval de brigadier scherp. „U mag spreken, als u wat gevraagd wordt. Zich tot den palrouillee- renden agent wendend, vroeg hij: „Is die man naar het gasthuis gebracht?" „De ziekenauto arriveerde juïsï, toen wij weggingen, mijnheer." „Bernhardt zegt, dat hij hem niet raakte, maar dat de man door de schok van zijn wagen afviel. Hij beweert dat die andere chauffeur plotseling achteruitreed." „Huil niet, lieveling." slaagde Hugh er in het oor van Grace te fluisteren, toen ze op de plaatsen gingen zitten, die hun door een lompen man in het blauw waren sange- wezen. „Kijk eens hier, brigadier. Wat er ook gebeurd mag zijn tusschen die twee chauf feurs, ik had er niets mee te maken en ik weet niets van de heele geschiedenis af We hebben een afspraak voor een diner en ik verlang van u, dat u onze mededeeling noteert als u dat noodig vindt en ons laat weggaan." „Hoe is uw naam, kortaf?*' „Waarom eh is dat wel noodig?*1 stamelde Hugh. „Natuurlijk. Vooruit uw naa malsfu- blicft." „Komt het in de kranten?" „Daar heb ik niets mee te maken. Wilt u antwoorden, of wilt u soms liever tot morgen blijven?" „Mijn naam is Smith." „Woonplaats?" „Brooklyn." „Wie is die dame?" „Mijn zuster." „Komt u eens hier, dame, alslublieftl" Hugh voelde den grond onder zijn voeten wegzinken. Hij was volkomen overtuigd, dat Grace geen woord van de voorafgaande examinatie kon hebben verstaan. Teverr geeft trachtte hij met lipbewegingen den naam over te brengen, die ze moest op« geven. „Bemoei er niet mee. zeg!" klonk de waarschuwing van den scherp-toezienden agent, en toen „Hoe is uw naam, dame?" Een oogenblik verbijsterde de vraag het meisje volkomen. Met begrijpelijke bezorgdheid stelde ze vast, dat zij opnieuw haar toevlucht tot een „leugentje om bestwil" moest nemen, en iets. wat op een zucht geleek, ontsnapte haar lippen, maar op het moment, dat het „meenens" werd, maakte haar vrees plaats voor een gevoel van overmoed Wat zou Hugh het knap van haar vinden dat zij zijn instructies zoo ood onthouden had. .(Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9