TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. KUNST EN LETTEREN. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. De groote wijzer geelt den stand aan van hedenmiddag 3 uur. Het dunne lijntje geed den stand aan van gistermiddag 3 uur Gistermiddag, 3 uur: 775. Hedenmiddag, 3 utfr: 772. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen in den morgen van 1 December, medegedeeld door het Melenrotoglsrh lll-tlllllil te lie Bitdt Hoogste stand 778 1 te Karlsladt. Laagste stand 740 4 te Isafjord Verwachting tot den avond van 2 Dec.: Zwakke tot matigen, oostelijken wind. Neve lig of betrokken tot halfhewolkt. Waar schijnlijk droog weer. Temperatuur om hel vriespunt, met lichte vorst des nachts in het Oosten. LUCHTTEMPERATUUR. 9 u. voorm.: 2 gr. C. (36 gr. F.). 12 's middags: 2 gr. C. (36 gr. F.). 3 u. nam.: 2 gr. C. (36 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK-a.-ZEE Voor Vrijdag. Hoogste stand des voorm. te 8.05 uur. Hoogste stand des nam. te 8.42 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Honderdag 1 Deo.: 4.19 n.m. tot 7,19 v.m. Hij stelde voor afschaffing van alle land-, zee- en luchtstrijdkrachten, vernietiging van alle oorlogsmateriaal en munitie, af schaffing van de militaire oefening, slech ting van alle vestingen en afschaffing vun de oorlogsbegrootingen. Litwinoff voegde er aan toe, dat de Rus sische delegatie volmacht bezit om een overeenkomst te teekenen, waarin deze voorstellen verwezenlijkt worden en waar bij wordt vastgesteld, dat alle oorlogsma teriaal binnen een jaar zal worden vernie tigd. Verder moet dit ontwapeningsprogram binnen vier jaar worden ten uitvoer ge- - legd, indien dit niet direct mogelijk is. Aau het slot van zijn rede diende Litwi noff een resolutie in, waarin de commissie wordt uitgenoodigd, onmiddellijk te be ginnen met de uitwerking van een gede tailleerd plan voor algeroeene ontwapening op do basis van de voorstellen der Russi sche delegatie. In de resorutie wordt ver der voorgesteld, dc internationale ontwape ningsconferentie uiterlijk in de maand Maart bijeen te roepen. Op Litwinoff's uiteenzetting is direct geantwoord door PaUl Boncour (Frankrijk), Bernstorff (Duitschland), Bcnesj (Tsjecho- Slowakije), Politis (Griekenland). Paul Boncour verklaarde, dat de com missie zich verheugt over de medewerking van sovjet-Rusland omdat het ontwape- ningswerk zonder de deelneming van dit Rijk niet met succes kan worden ten einde gebracht. Do overige sprekers betoogden dat het Russische voorstel in elk geval niet prak tisch uitgevoerd kan worden, zonder dat het geheele probleem van de veiligheid eerst een bevredigende oplossing gekregen heeft. Op voorstel van graaf 'Bernstorff werd besloten het grondig onderzoek der Rus sische voorstellen uit te stellen tot de vol gende vergadering der commissie, die ver moedelijk in Februari 1928 plaats zal hebben. Daarna werd, in overeenstemming met de resolutie der jongste Volkenbondsvor- gadering, de bijzondere commissie aange wezen, waarin dè veiligheid en de arbi tragekwestie onderzocht zullen worden en waartoe dezelfde Staten behooren, die in de ontwapeningscommissie zelf verte genwoordigd zijn. De Ver. Staten en Rus land weigerden echter deel van de com missie uit te maken. Daarmee is in volle scherpte dus de strijd tusschen de leuzen eerst ontwapenen, dan veiligheid, en eerst veiligheid, dan ontwapenen, direct ingezet. En, helaas, met volsdagen negatief res 'ltaat, vreezen vve, al staan we pas aai liet begin. Volgens een bericht uit Kowno heeft de Lithausche minist-criaad besloten, onder geen omstandigheden af te zien van Wilna en voor dat deze stad teruggegeven s, geen üormale betrekkingen met Polen te onderhouden. Overigens nog tal van oncontroleerbare geruchten In het plaatsje Molode<'gno zou den de Polen 9 communisten hpbben ge arresteerd id wier huizen belastend mate riaal zou zijn gevonden. DUITSCHLAND. Het conflict tusschen Pruisen en von Keudel) Compromis over het schoolontwerp? Uit naam der geheele Pruisische regeering heeft minister-president Braun epn brief ge richt aan rijkskanselier Marx waarin ge mzen wordt op de onduldbare houding van rijksminister von Keudell inzakp hp! gesrhil tusschen den Pruisische minisler van onderwijs Becker en de meerderheid van de Huitsche sludenlenbonden,. De brief gaat dan' voort: ..Ik moet geachlp heer Rijkskanselier ernstig protesteereïi tegen het feit dat een lid aer riiksregetTing in een zaak die de be trekkingen tusschen Pruisen en do Hooge scholen aangaat tegen do verantwoordelijke Pruisische regeering op oen dergelijke wiize ageert en de strijd dii n de Pruisische re geering voert voor gelijk recht on hooger onderwiis voor alle klassen der bevolking, daardoor verzwaart Het is trouwcus niet de eerste keer dat de heer von Keudell mani festaties die tegen het optreden dor Pruisi sche regeering gericht waren, ostentatief heeft gesteund, vooral waar het zooge naamde Volksche studenten betrof Aange zien een dergelijke animositeit van den mi nister tegen de Pruisische regoering ook bij andere gelegenheden is gebleken, moet ik U. mijnheer de Rijkskanselier dringend ver zoeken aan dit optreden van den heer von Keudell een einde te willen maken aange zien de Pruisische regeering. zich anders, zeer tot haar leedwezen, genoopt zou zien ieder persoonlijk contact met rijksminister von Keudell te vermijden". In een centrumsbijeenkomst te Höchst heeft hel katholieke Rijksdaglid prof. dr. Dessauer meegedeeld, dat de coalitiepartijen het zoo goed als eens zijn geworden over een comnromis inzake het schoolontwerp Deze schikking beantwoordt weliswaar niet aan alle katholieke wenschen, maar ze is toch aannemelijk voor hel centrum. Of dit bevestigd zal worden? FRANKRIJK. Briand voor den vrede. Bij de behandeling der begrooting voor buitenl. zaken in de Kamer, verzekerde minister Briand, dat zijn voornaamste zorg de handhaving, de organisatie eD do ver sterking van den vrede is Spr. wijst op wat Frankrijk op den weg naar ontwape ning gedaan heeft. De tonnemaat van zijn oorlogsschepen, die in 1914 882.000 bedroeg, is nu teruggebracht tot 462.000. Het leger is met 45 pCt. verminderd tegenover 1914. Indien men de dossiers der diplomaten openstelde, zeide hij, zou men zien dat Frankrijk onophoudelijk den vrede gewild en tot stand gebracht heeft. Wat de interventie van de Sovjets in het Poolsch-Lithausche geschil betreft, is Briand niet zeker, dat deze interventie er toe bijgedragen heeft om de moeilijkheden tc beperken Het zou wijzer geweest zijn aan den Volkenbond de taak over tc laten om ze op te lossen. Wat de betrekkingen met Italië aan gaat, zeide Briand, dat Frankrijk zich elke inmenging ontzegt in de binnenland- sc.he aangelegenheden van een ander land. Hij betuigde groote bewondering voor dit land en het hoofd zijner regeering, wien hij een breedvoerige hulde bracht ,,Ik bliif overtuigd, dat heide landen het «ens zul len worden Men mag zich niet laten be ïnvloeden door het Fransch Servische ver drag, dat voortgesproten is uit de vredes politiek, welke Frankrijk toepast Briand verzekerde, dat in het verdrag niets werd nagelaten, opdat Frankrijk nooit in een conflict zou kunnen worden meegesleept tegen zijn wil.. Hij besloot met de vnste hoop, dat de as. zitting van den Volkenbondsraad de wolken zal verspreiden die zich aan den politieken hemel samengepakt hebben en den vrede zal boyo*rig«m. ENGELAND. Wijziging in het kabinef. Einde van dit jaar zullen waarschijnlijk drie leden van het Kabinet, na tot den adelstand verheven te zijn, uit de regee ring treden en als Peers zitting nemen ra het Hoogerhms. Deze aftredende ministers zijn vermoedelijk- de minister van Tran sportwezen Ashley, de Minister van Handel Sir Philipp Cunhffe Lister en de Eerste lord der admiraliteit Bridgcman. De post van minister van Transportwe zel zal niet langer bezet worden, daar dit departement met eeD der andere zal wor den samengesmoi'en. De twee andere mi nisterposten worden dus vacant. 't Zijn precies drie zwakke broeders, die op deze manier zullen worden geloosd! TSJECHO-SLOWAKIJE. Regeling op de spoorwegen. Na eenige beraadslagingen is overeen stemming bereikt tusschen den minister van spoorwegen en de vertegenwoordigers der organisalies zoodal het conflict tusschen het personeel en de direclie als geëindigd kan worden beschouwd. Verschillende eischen van het personeel zijn ingewilligd wat den slaat jaarlijks op een hoogpre uitgaaf van 85 millioen zal komen te slaan De extra- toelage zullen nog voor Kerstmis worden uitbetaald. BUITENLANDSCH GEMENGD. CHOLERA IN BENGALEN. In geheel Bengalen (Britsch Indic) is een cholera-cpidemie uitgebroken. AlleeD Cal cutta is versohooüd gebleven. In den loop der week eindigend met 9 Nov., werden er 2703 gevallen geconstateerd, waarvan 2130 met doodelijken afloop Indien de ziekte haar gewonen loop neemt, vreest men een vermeerdering van het aantal dooden met 50 pCt. in December. COBHAMS VLIEGTUIG BESCHADIGD. Dooi de onstuimige zee is het vliegtuig, waarmee Cobham een rondv'ücht om Afrika wil ondernemen, bij Malta beschadigd. De omvang der schade is nog onbekend, doch men vreest, dat Cobham zijn tocht voor enkele wekeD niet zal kunnen voortzetten. DE ONTWAPENINGSCONFERENTIE TE GENEVE. LONDEN. 1 Dec. (Reuter). De sovjet voorstellen inzake ontwapening worden door de geheele pers met uitzondering van de socialistische, misbillijkt en genoemd een cyn:sche farce; zij is van oordeel, dat de sovjets de conference willen misbruiken a!s spreekgestoelte voor bolsjewistische propaganda en om te pogen de overige sta ten in een valsch licht te plaatsen. De „Westminster GazcDe" zegt. dat het niet hel kapitalisme is. maar het nationalisme dal opzweept lot oorlog, gelijk blijkt uit de geschiedenis van den Balkan en thans weer uit het Baltische conflict De ..Daily Mail" zet boven haar artikel de woorden: Het jongste sovjet-complot, en zegt dan- terwijl Litwinoff zijn voorstellen doet te Genève, gaan de sovjets voort met het prediken van klassestrijd, burgeroorlog, en het doen van invallen in iederen geciviliseerden staal. De „Daily Mail" zegt. dat de eenige ern stige zijde der voorstellen is dat men ten slotte mag hopen dat de sovjets bereid zul len zijn effectief mede te werken om het moeilijke vraagstuk der ontwapening op te lossen De „Daily Chronicle", die in den zelfden geest spreekt, zegt. dat het voor Polen en voor Roemenië onmogelijk zal zijn te ontwapenen, voordat overtuigend is ge bleken dat Rusland het ontwapenings- vraagstuk ernstig opvat De „Daily Herald" daarentegen zegt. dat Ruslands voorstellen geenszins hersen schimmig zijn ^maar ten duidelijkste aan- toonen. dat Rusland met de overige mo gendheden wil samenwerken om tot ont wapening te komen. NEW-YORK. 1 Dec. (Reuter). De Russi sche voorstellen te Genève verwekken hier groote belangstelling De meeste bladen zijn pessimistisch omtrent de tegenwoordige verhoudingen in Europa. De „New York World" meent, dat de de fensieve verdragen, welke gedurende de laatste jaren gesloten zijn. Europa verdeelen in groote coalities van gewapende staten, zooals bijv Frankrijk. België, Polen en de staten der Kleine Entente. Andere groepen worden gevormd door Italië, Lithauen. Hongarije. Oostenrijk, Bul garije. Duitschland en Rusland. Al deze landen hebben hun grieven. Dientengevolge werken de verschillende belangen der staten in Europa niet mede tot handhaving van den vrede, doch eerder lot herziening van den tegenwoordigen vrede. GENEVE, 1 Dec. (V.D.). De Sovjet-dele gatie publiceert een memorandum, waarin zij haar standpunt uiteen zet over de oor zaken van den wereldoorlog en over hel vreeselijke verlies aan menschenlevens en goederen. De delegalie veroordeeld in het bijzonder het imperialistisch streven vnn de groote mogendheden en de ongeschikt heid van het pacifisme van de liberalen, dnt tiidens den laatsten oorlog volkomen gefaald heeft. OVEREENSTEMMING IN DE DUITSCHE TABAKSINDUSTRIE. BERLIJN, 1 Dec. (V. D.) Na onder- handpimgei). die .twintig uur geduurd hebben, is hedenmorgen overeen" t~ meng b:reikt in het conflict in de tabaksindustrie. OOSTENRIJK EN ITALIË. WEENEN, 80 Nov. (Belg. Tel. Ag.). In de begrootingscommissie verklaarde de Bonds kanselier Seipel dat hij het inopportuun achtte den Volkenbond te mengen in de Oostenrijksche klachten inzake den toe stand der Oostenrijkers in Zuid-Tirol. daar het niet onmogelijk zou zijn dat Italië zulk een stap zou opvattep als een onvriend schappelijke daad: DE OVERSTRCOMING IN ALGIERS. MARSEILLE, 1 Dec. (Belg. Tel. Ag.). De vroegere gouverneur van Algiers, Violette, legt er den nadruk op. dat de omvang der ramp welke Algiers trof, zoo groof i9 dat men de schade door de overstrooming aan gericht, veilig mag begrooten op zeshonderd millioen francs. Het aantal slachtoffers on der Europeanen bedraagt zeker 250, terwijl dat der inboorlingen zeker 2000. misschien zelfs 2500 bedraagt. UIT DE VLIEGWERELD. MIAMI, 1 Dec. (N. T. A. Draadloos). Drie marinevliegers willen .morgen bij het aan breken van den dag opstijgen om een non stop-vlucht van 10.000 mijl te maken naar Managua (Nicaragua). Zij willen een betere verbinding met Centraal Amerika tot stard brengen. Zij maken gebruik van een drie- motorige Fokker en hebben draadlooze aan boord. STADSNIEUWS. PRINSES JULIANA. Naar wij vernemen heeft H. K H. Prinsc9 Juliana ten gevolge van een lichte onge steldheid deze week geen colleges aan de Universiteit kunnen volgen. De verkoudheid van de Prinses is weder dermate genezen, dat H K. H hedenmor gen weder even in de buitenlucht heeft mogen loeven. DE ALMANAK 1928 VAN HET L.S.C. Bij uitgeversfirma S. C. van Doesburgh alhier is in den gebruikelijken blauwen'band met het zilveren corpswapen de almanak 1928 van het Leidsch Studentencorps ver schenen. Het bijna 400 bladzijden dikke boek vangt aan met den kalender benevens de gewone rubrieken verjaardagen van de leden van het Kon. Huis. post- en telcgraaf- tarieven, de samenstelling van de diverse universitaire colleges, en opsomming van de aan de Leidsche Hoogeschool verbonden hoogleeraren, lectoren en privaat-docenten, benevens van de Leidsche rijksmusea. Naast eenige historische gegevens uit het afgeloopen academisch jaar vinden wij dan een lange lijst van studenten corporaties en diverse jaarverslagen In dp rubriek ../n me- moriam" schrijft Rh Feith over mr Lede boer. R P, van Calrar over J. Poels en J van der Hoeve over prof W Einlhovpn. Ten slotte vragen het mpi gel werk ep de mixed pickles" onzp aandacht waarna be- -iloten wordt met de naamlijsten der corps en niet-corpsleden. AANBESTEDING. Door de N. V. Beleggensmaatschappij ,N -Holland" te Amsterdam, is hedenmorgen om 11 Va uur, in één der lokalen van het café-restaurant „In den Vergulden Turk" aanbesteed: het afbouwen van 56 een- gezinswuonhuizen en garage, het aanleggen van een weg met rioleering en bijhoorende werken or> een terrein aan den Vrouwen- weg te Zoeterwoude. onder directie van het bouwbureau „HollandIndiê" te Amster dam. Namens den inlichtingendienst van den Ned. Aannemersbond vroeg de heer J. J de Cler voor tot de opening der biljetten werd overgegaan, of de laagste inschrijver bij de aanneming de voorwaarde zou mo gen stellen dat er een persoonlijke garantip van de zijde der aanbesteders zal ge9teid worden. Spr deed zulks in het belang van de«aan- nemers in verband met de knoeierijen die er in den laatsten tijd bij aanbestedingen te Leiden zijn voorgekomen. Spr kreeg een antwoord waarmede hij genoegen nam. Daarna werden de biljetten geopend. Ingekomen waren 7 biljetten, t. w. van fa J. Wittebrood en P. Kleerenbezem te Beemster (N.Hpeic. I f 158.000. perc. II f 37.000, in massa f 159 000 Van fa. C. Krama en v. d. Velden te Leeuwarden, perc. I f 150.000, perc. II f 36.400. in massa f 136.100. Van. de fa. Kingma te Leeuwar den perc. 1 f 143.870, perc II f 33.730, m massa f 177.600. Van L. Raaymakers te Wouw perc. I f 140.900. perc II f33.000, in massa f 173.900. Van D. Kaay te Leiden, perc. I f 133.870. perc. II f31.730,'in massa f 170.500. Van fa. A. Voordcuw te Zwam- merdam, perc. I f 133.000, perc. II f 21.800, in massa f 162.800 en van M. Timmers te Leiden in massa 189.000. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zjjn voor het caudidaatsexamsn rechtsgeleerdheid mej. C. M. van Ootegeai (Den Haag) en de heer A. Mondt (Den Kaag), en voor het doctoraal examen Indisch recht de heer A. G. Pringgodigdo (Leiden). Omstreeks halftwee heeft hedenmid dag bij de Blauwpoortsbrug een aanrijding plaats gehad tusschen een automobilist en een wielrijdster De wielrijdster werd door den automobilist aangertden. tengevolge waarvan haar rijwiel ernstig werd bescha digd. De juffrouw zelf kwam met den schrik vrij. De automobilist die eigenaar was van de auto, verklaarde zich" terstond bereid de schade van de wielrijdster te vergoeden. Bij de Politie is te bevragen een her dershond. Heden was het vijf en twintig jaar ge leden dat hier ter stede werd opgericht de bankiersfirma Duijnslee en v. d. Velden, waarvan de heeren A. J. M Duijnstee en J. v. d. Velden de stichters waren Üp 1 Dec. 1912 trad de heer van der.Velden wegens benoeming tot directeur van een der kanto ren van de Nationale Bank uit de firma. In het door het personeel versierde kan toor aan het Rapenburg 30 hoek Houtstraat heeft men hedenmorgen den eenigen firmant den heer A. J. M. Duijnstee ontvangen. Van verschillende zijden ontving de firma blij ken van belangstelling. Het is heden tevens 25 jaar geleden dat de firma agente is van de LeVensverz.-Mij. „Utrecht". Mej. J. IJ. is gisleravond in haar woning aan de Langegracht door mej. G. ge slagen. DE KOSTEN VAN LAND- FN TUINBOUW PRODUCTEN. Bij de behandeling van hoofdstuk V der Staatsbegrooling is de wenscheüjkheid ge opperd om door een Staatscommissie te doen onderzoeken, welke de oorzaken zijn van de wanverhouding in lar.d- en tuinbouw tusschen kostprijs en opbrengst van liet product. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft onverwijld hel initiatief genomen tót instelling van zoodanige com missie. Naar wij vernemen zal het Kamerlid dr. Deckers als voorzitter optreden, terwijl de uitnoodiging aan de leden reeds is verzon den. DE UITVAART VAN HET ECHTPAAR FISUISSE. Zeer groote belangstelling. Op dezen mistigen en grauwen morgen had vanuit het Concertgebouw te Amsterdam de uitvaart plaats van het echtpaar Pisuiaso- Gilliains, dat Zaterdagavond zoo noodlottig om het leven kwam. In de Kleine Zaal van den muziektempel waren de kisten, die h?t sloffe.jjk overschot bevatten, opgebaard. De lampen waren met rouwfloers omgeven en draperieën in zwart met zilver waren aangebracht, dio aan de zaal een plechtige sfeer verleenden. Keeds vroegtijdig werden veie kransen en bloemstukken bij de blank-ebbenhouten kis ten gelegd. Van deze noemen wij er een van hel bestuur van het Concertgebouw, twee kransen van het laatste gezelschap, dat Pisuisse leidde „De Vrooljjke Kameraden", kransen van den Ned. Journalistenkring, de Amsterdamsche Pers, de directie en re dactie van het „Algemeen Han.telsb.ad", van Handelsblad-vrienden, d» Ned A.t sten-orga- nfcatie, Willem Mengelberg, den heer en mevr. Tierie, H. J. W. Becht. Anna Ris Rol en van vele anderen. Tegen halftien was de rouwkapel geheel gevuld met belangstellenden. Vooral uit de kringen van de beoefenaren der Caba^ ret-kunst was de belangstelling buitenge woon groot. De wethouder van kunstzaken, de hoer Th. M Ketelaar, bevond zich o.m ander de talrijke aanwezigen van den plechtigen herdenkingsdienst Een strijkje van den Nederlandschen Toonktinstenaaisbond ondei leid'ng van den heer J van der Horst kapelmeestei van Mille Colonnes", opende de herdenking niet ,,Ases' Tod." Daarna voerden achtereenvolgens het woord de heeren Dirk Witte, D. Kouwe- naer, als voorzitter van de Vereenigmg De Amsterdamsche Pers Henri Marchand conferencier van „Mille Colonnes", waar het echtpaar Pisuisse het laatst is opge treden, Louis Davids, H. ter Steeg, na mens de redactie van het „Algemeen Han delsblad", Otto Zeegers, S Cohen na mens Indische vrienden en Max Tak. Een zoon van Pisuisse zeide daarop- Ik ben te zeer ontroerd oro te KunneD ant woorden. Ik dank u allen, collega's en ver dere vriendeD van mijn vader, voor de ge voelige woorden. Daarop zette het strijkje het „Abschieds- lied" van Beethoven in Zichtbaar waren de talrijke aanwezigen aangedaan door deze ontroerende muziek. Na afloop van de plechtigheid in de kleine zaal van het Concertgebouw stelde dc stoet zich buiten op, waar reed? duizenden menschen zich aan weerszijden van de Van Baerlestraat geschaard hadden Voorop lie pen de heeren Louis Davids, Max Tak en mr. Kokosky; daarop volgdp de rouwauto waarin de eikenhouten kist met het omhul sel van Jean Louis Pisuisse was neerge legd. Als slippendragers fungeerden de heeren Cünge Doorenbos, Henk Stuurop, Const, van Kerckhoven en Max v. Gelder. do rouwauto, waarin zich 't omhulsel van mevr. Pisuisse bevond, werd begeleid door den heer en mevrouw Collin en den heer en mevrouw Edmond Visser. De stoet werd geopend door een open auto met een schat van bloemen. Overal langs den weg was de belangstel ling buitengewoon groot. Zoodra de hoofd stad verlaten was ging het in snelle vaart in de richting van Den Haag. Ook daar een onafzienbare schare be langstellenden in de straten. In de woonvertrekken en het bureau van den heer Pisuisse verzamelden zich in den loop van den ochtend vele familieleden en naaste vrienden, die in auto's den tocht naar de begraafplaats zouden medemaken. Den geheelen ochtend werden bloemstukken en kransen binnengedragen, terwij! vele honderden telegrammen en brieven met deelneming uit alle deelen des land9, als mede uit Indië. Denemarken, Duitschland, Engeland en Frankrijk, werden bezorgd. (Wordt vervolgd). In de Tweede Kamer is hedenmiddag de behandeling der Arbeidsbegrooting voort gezet. De motie-Van den Bergh, betreffende de uitvoering van paragraaf 8 der Woning wet, werd verworpen mot 4839 stemmen. Voor stemden S D A P.. V D., V B, (behalve van Rappard). de communist en de Katho lieken Moller, Veraart en Van Sasse van IJsselt. LA COMPAGNIE DU VIEUX COLÜMBIER TE LEIDEN. Het Leidsche Schouwburgpubliek slaat weer iets bijzonders te wachten n.l bezoek van bovengenoemd Parijsrh gezelschap Op 7 Dec a s zal den Leidsche Schouwburg worden op-»voerd „l'Illusion" tooneelstub in 5 bedrijven w.o een proloog en een epiloog in scène gezet door dpn directeur Jacqups Loptau die het gezelschap op zijn tournêe door ons land vergezelt, met behulp van Jean Villard Met dit stuk is te Parijs groot succes ver worven. ALPHEN AAN DEN RIJN, 1 December. Kaasmarkt. Aangevoerd 28 wagens. Prijzen met rijksmerk !e soort f0 55—f057" 2e soort r 0 52—f 0.64; zware f 0.57'/'. Leidsche geen aanvoer. Handel matig. /lirlvofteintiSf) Den 15en Dec. d.a.v. ho pen. zoo God wil, onze gelieTde Ouders PIETER BALKENENDE en SOPHIA ZUILHOF hunne 40-jartge Echlveree- niging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Warmond. 1 Dec. 1927. 2163 Ondertrouwd: MARTIJN DE MARCAS en 2149 OLGA HES. Leiden. Nijmegen. Huwelijksvoltrekking 22 Dec Receptie in Huize „Koenders" te Nijmegen. Getrouwd: J. M. VISSER en T. PAATS die, mede namens wederzijd- sche familie, hartelijk dank zeggen voor de vele bewijzen van belangstelling ondervon den. 2103 Oegslgecsl. 1 December 1927. Assendelftstraal 29. 8—1

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 3