Kristal - Porselein H. NI. PIERROT UURWERKEN H. M. PIERROT Maarsmanssteeg 14 UIT DE OMSTREKEN. H. IW. PIERROT Maarsmanssteeg 21 LEDERIMAREI3 Maarsmanssteeg 7 RECLAME. gfrootste collectie in modernen stijl. HEERENZAKHORLOGES vanaf 1.85. DAMESPOLSHORLOGES. BITOUTERIEëN. LUXE-ARTIKELEN. ners die in allerijl het brandende huis moes ten verlaten. Ook de bewoners van de beide bovenverdiepingen moest hun woning ver laten. Het huis brandde vrijwel geheel uit. De bewoners zijn tegen brandschade verzekerd, behalve die der eerste verdieping. INBREKERS. Te Assen zij0 in arrest gesteld twee broeders uit Zuidlaren, die verdacht worden van diefstal met inbraak in de tin- en blik- fabriek te Tinaarlo, waar voor een bedrag van f4000 aan tin vermist wordt VAN HET DAK GEVALLEN. Bij hel aanbrengen van een anlenne is een bewoner van den Amstelveenschen weg onder Builenvelderl bij Amsterdam van het dak zijner woning gevallen Hij kwam op hel plat van een slaapkameruitbouw terecht en bleek een hersenschudding en een frac tuur aan de beide polsen bekomen le heb ben Per auto werd hij ter verpleging naar een der Amslerdamsche ziekenhuizen over gebracht VERDRONKEN. De 67-jarige K. Hooyberg te Middelie is in de Purmerringvaart te water geraakt en ver dronken. TERUGGEVONDEN IN EEN KIPPENHOK. Te Helder was sinds Vrijdagavond een jongen spoorloos verdwenen. Politie en par ticulieren waren er op uitgetrokken om te trachten hem op te sporen, zelfs was per radio het bericht wereldkundig gemaakt, maar alles tevergeef: de jongen was en bleef weg. Door een toeval is hij thans gevonden, namelijk in een kippenhok, waarin hij zich verborgen had De jongen was thuis meer malen bang gemaakt voor de politie en uit angst daarvoor was hij weggeloopen en had zich vijf dagen en nachten in dit verblijf schuil gehouden, dun gekleed en zonder eten ol drinken te gebruiken. Hij was. toen men hem vond, geheel uitgeput en zelfs niet meer in staat te lpopen. AANGEREDEN. Gistermiddag omstreeks halfvijf Is te Arnhem een vijf-en-zeventigjarige dame bij hel oversteken van het Velperplein door een auto aangereden en tegen den grond gewor pen. Zij kreeg een hersenschudding en is naar het ziekenhuis overgebracht. TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Dinsdag kwam op den weg lusschen Venlo en Horst een auto uit de richting Venlo. De wagen moest uitwijken voor een kind dat onverwachts achter een boom van daan kwam. De auto reed tegen een boom en werd grootendeels vernield. De inzitten den werden allen min of meer ernstig ge wond. doch niemand gevaarlijk. Het kind werd door een spatbord gegrepen, wegge slingerd en bewusteloos naar huis gebracht, waar een lichte hersenschudding geconsta teerd werd. De toestand van het kind is ern stig, doch niet levensgevaarlijk. EEN AFREKENING. Een firma te Doetinchem heeft als af rekening uit een faillissement een postwissel van..één cent ontvangen (postkosten 10 et.) mei verzoek op de strook om kwitantie in te zenden (porto T/i cent). Toen de auto den hoek omsuisde, liepen een man met een geweer en een oude vieze hond op den weg. De hond liep vlak voor de auto en ging geen stap op zij Een oogenblik later deed hi] heelemaal geen stap meer. De auto stopte en de eigenaar slapie uit. Hij had eens een boer vijftig gulden betaald voor een kalf, dat ten slotte bleek niet eens van dien boer te zijn, dus zou hij de zaak voorzichtig aanpakken. „Was dat uw hond?" vroeg hij. „Ja." „Net of-ie dood is, hè?" Is ook dood." „Was hij veel waard?" „Och, gaat nogal." „Ifij is met tien gulden toch zeker wel betaald?" „Precies." „Alsjeblieft, 't Spijt me, dat ik uw jacht nu onderbroken heb". „Ik ben niet op jacht." „Wat deed u dan met een geweer en een hond?" „Ik was op weg naar hel bosch om den hond dood te schieten. Goede morgen." RECLAME. 1689 HAARLEMMERMEER. Belangrijke kwesties in Haarlemmermeer op kerkelijk gebied* Abbenes ln moeilijkheid. Het in het zuidelijk deel van Haarlem mermeer gelegen dorpje Abbenes, de rust plaats van den grooten dichter en volks vriend dr. J. P. Heije, heeft z'n eigen kerkje, dat op een hoogte gelegen een vriendelijken aanblik oplevert en aan de omgeving een aardig cachet geeft. Abbenes was wat het kerkbestuur be treft eerst bij de Kaag ingelijfd en res sorteert nu reeds ongeveer 30 jaren onder de Ned. Hervormde Gemeente te Nieuw- vennep. De arbeid van hen, die in den loop der jaren als evangelist bij de Ned. Herv. Kerk te Abbenes zijn werkzaam geweest, ging nog al eens met groote moeilijkheden gepaaid, die men door allerlei verwikke lingen nog steeds niet is te boven gekomen. Toen de heer v. cL Spiegel, die meer dan 35 jaren voor de vervulling van zijn ambt als evangelist te Abbenes zich steeds met ijver, trouw en liefde had gegeven, in October 1925 zijn afscheidsrede hield, is het reeds op duidelijke wijze tot uiting gekomen dat hij met hart. en ziel en voor beeldige trouw had gearbeid en getracht om de vele moeilijkheden, die zich in het aan zijn zorg toevertrouwde deel voorde den, te overwinnen. Zijn opvolger, de heer Beukers, zijn in trede doende, zag zich al heel spoedig voor do minder prettige omstandigheid ge plaatst, dat het met 't oog op de be zwaren, die hij ontmoette wel heel moei lijk zou zijn om do taak, die op z'n schou ders rustte^ naar behooren te kunnen ver vullen. Toen ds. Van Beem als predikant bij de Ned.-Herv. kerk te Nieuwvennep, in Juli 1927 van zijn gemeente afscheid nam en hij den heer Beukers nog zoo van gan- scher harte toewenschte, dat het hem met 't oog op de in den laatsten tijd te Abbenes op kerkelijk gebied gepasseerde moeilijkheden eens zou mogen gelukken aldaar nieuw geestelijk leven te brengen, waarnaar ook in dat deol zoo verlangd werd, gevoelde de heer Beukers zich ge drongen te getuigen, dat die moeilijkhe den dikwijls voor hem waren als een zware beproeving bij een donkeren hemel en niet zoo gemakkelijk uit den weg te ruimen zijn. En thans is het reeds zoover gekomen, dat de heer Beukers onder al die onaange naamheden niet meer werken kon voor de belangen van de Herv Kerk te Abbenes en zijn arbeid als evangelist dan ook heeft moeten neerleggen. Hij is van zijn Herv. medeburgers uit dit dorpje heengegaan, na een ambtsbediening aldaar van nog geen twee jaar, om eenige maanden rust te ge nieten in Doorn en vrij zeker met de be doeling om zijn taak als godsdienstonder wijzer niet weder in Abbenes te hervatten, waDt hij heeft inmiddels als zoodanig eer vol ontslag gevraagd en verkregen, na te kennen gegeven te hebben dat zijn krach ten te kort schoten om de gerezen moeilijke en penibele kwesties tot oplossing te bren gen. En het is moeilijk aan te nemen, dat hij in de gegeven omstandigheden zich nog gedrongen zal gevoelen om nog een af- scheidspredikatie te komen houden, zoodat hij wellicht reeds van eenige vrienden en kennissen persoonlijk afscheid zal hebben genomen. Of de wijze van optreden en de karak tereigenschappen van den heer Beukers niet strookten met den wensch van eenige leden van het kerkbestuur en Bommige be woners van Abbenes, of wel dat er mis schien iets anders tusschen zat, waardoor het hem op de een of andore wijze in zijn arbeid niet gemakkelijk werd gemaakt, dit zal voor niet-ingewijden in cleze belangrijke en eigenaardige kwestie niet zoo gemak kelijk uit te maken zijn. Hoe dit zij, er valt in ieder geval dit uit te concludeeren „men verstond elkander nietl" Moge er in deze kerkelijke geschiedenis spoedig een bevredigende en bliivende op lossing gevonden worden. Abbenes ver langt er naar! De bekende schaakspeler uit Haar lem, de heer L G. Eggink, hield Dinsdag avond in het Boazlokaal te Hoofddorp een simultaan wedstrijd. De belangstelling was zeer groot. Er werden 18 partiien gespeeld, waarvan de heer Eggink frr 12 won, 1 re mise en 3 verloor. i KATWIJK AAN ZEE. Aan het postkantoor te Katwijk aan Zee en de daaronder ressorleerende hulp- postkantoren werd gedurende de maand November 1927 ingelegd f 7521.10 en terug betaald f 8475 29 Het laatste door dat kan toor uitgegeven boekje draagt het nummer 3922. Postchèque en girodienst Bedrag der stor tingen f93 851 98. Aantal handelingen 604. Bedrag der uitbetalingen f 54.847.63. Aantal handelingen 172. KATWIJK AAN DEN RIJN. In de gisteravond gehouden vergade ring van manslidmaten der Geref. Kerk werden herkozen de heeren C. A. v. d. Gug- ten en Joh Korpelshoek, respect, als ouder ling en diaken en werden in de vacatures voor verplichte aftreding gekozen de heeren Gvd Perk en A. Profijt, resp. als ouder ling en diaken. LISSE. Voor een beroep bedankt Ds. H. A Mindermao heeft voor het op hem uitgebracht beroep naar de Ger. Gemeente te Aagtekerke bedankt. NOORDWIJK. Mej. C. de Graaf te Vlaardingen is benoemd tot onderwijzeres aan de school der Mr. dr. .Willem v. d. Bergh-stichting alhier. RECLAME. DAMESTASSCHEN in eiken prijs een sorteering. Meer dan 500 modellen. LEDEREN PORTEFEUILLES vanaf f2.25. NOORDWIJKERHOUT. Brand zonder vnnr. Woensdagmiddag, vijf uur, luidde opeens de torenklok. Er was brand uitge broken in café „De Groot" (Zilk). Gelukkig, dat er nu een motor-brandspuit was. Alles liep vlot van stapel en binnen het kwartier was het verafgelegen Zilk bereikt. Maar!.. Er was géén brandI Wèl waren de dorps- autoriteiten aanwezig, die den brand gefin geerd hadden, om te controleeren, hoe de gereorganiseerde brandweer met de nieuwe motorspuit werkte. Nu, alles ging kranig! In een oogwenk zaten de mannen op het dak van de Zilker- school en de spuit werkte schitterend. Het schoolhuis der opgeheven open bare school is ontruimd en voorloopig ver huurd aan een bloemist. Bij de familie K. brak een schoor steenbrand uit. Met behulp van veldwach ter Steenvoort was het vuur spoedig ge- bluscht. Vele oud-leerlingen der Openb. School zullen met leedwezen vernemen, dat de ex-onderwijzeres, mej. A. G. L. de Grave, die hier vele jaren werkzaam was, in de kracht des levens te 'a Hage is overleden. OEGSTGEEST. Opening Bazaar. Een groot, aantal genoodigden en belang stellenden had zich Woensdagmiddag ver zameld in de Christ school aan den Hoo- gen Morsch, om getuige te zijn van de of- ficieele opening van den bazaar, die Woens dag, Donderdag en Vrijdag zal gehouden worden ten hate van een vereenigingsge- bouw voor Chr Belangen. Precies 3 uur verzocht de voorzitter van het comité, de heer T, van Egmond, de aanwezigen te zingen Psalm 138 1 en ging daarna voor in gebed, om vervolgens de openingsrede uit te spreken, ongeveer als volgt Dames en Heeren. Het is mij een aangename taak u allen een hartelijk welkom te mogen toeroepen bij de inleiding van dezen bazaar. In 't bijzonder richt ik dit welkom tot u, me vrouw Groot, die voor deze gelegenheid van uit Delft to^ ons zijt gekomen. Het doet ons groot genoegen, een zoo oude bekende, aan wie wij zooveel te danken hebben, in ons midden te zien. Wij zijn allen thans te zamen gekomen om dezen bazaar te openen Reeds sedert een 35-tal jaren hebben wij hier de hoop gekoesterd, eenmaal een geschikt gebouw te zullen zien verrijzen, waarin vele ver- eenigingen zich kunnen vestigen tot het houden van vergaderingen, repetities en wat dies meer zij. Door een legaat van wijlen den heer G. Boon, den stichter van dit schoolgebouw, zouden wij trachten om, door plaatsing van rentelooze aandeelen, toe te komen en tot stichting van een gebouw te kun nen overgaan. Dit is ons echter tot heden niet mogen gelukken. Wij komen thans nog circa f 1000 te kort. Zooals u allen reeds zal hebben opge merkt, is met den bouw van het Vereeni- gingsgebouw een aanvang gemaakt De fundeering met eerste bintlaag, geeft ons al een denkbeeld van de grootte. Wij zijn, aldus spr., met de inrichting van dezen bazaat gereed gekomen Harte lijk dank brengt spr. aan de talrijke schen- kersfsters) Een opwekking tot koopen zal zeker wel overbodig zijn. Doch dit alles is niet het eenige doel tot deze samenkomst, zegt spr. Wij hebben ook in andere opzichten een buitengewone medewerking bij den bouw van ons vereenigingsgebouw, dat hier naasi deze school zal verrijzen, n.l. een gratis architect (de heer A. T Kraan alhier), gra tis opzicht en ook is het ontwerp en de teekeniDg ons welwillend aangeboden. Het werk voor zoover thans gevorderd, gaat naar wensch. De gelegenheid tot „eerste steenlegging", is na onderhoud met den architect ook heden aan de orde gesteld. Aan mevrouw Groot, vroeger echt- genoote van wijlen den heer G. Boon, werd verzocht, deee plechtigheid te verrichten. U, zoo zeide spr., die zoovele jaren met ons hebt medegeleefd en medegewerkt, zult hiertoe zeker genegen zijn. Door het veirichten van deze plechtig heid zal dan tevens uw naam aan dit ge bouw blijvend verbonden zijn. Na deze rede verzocht de voorzitter allen deze plechtigheid bij te wonen, waarna door mevr. Groot en den voorzitter een steen werd ingemetseld. Wederom in het schoolgebouw terugge keerd, spiak de voorzitter den wensch uit, dat de thans aanwezigen minstens dage lijks den bazaar zouden bezoekenhoopte binnen enkele weken het nieuwe gebouw te mogen openen en verkraarde dan den bazaaT voor geopend. Reeds direct daarop werden de verkoop sters bestormd. Wij hebben daarna ook een kijkje geno men, hoewel het one niet gemakkeliik viel, de talrijke „stands" te bereiken. Zooals op alle bazaars, is het ook hier, van alles is er te koop van het grootste tot het kleinste kunstvoorwerp. Vooral veel hand- werken, als babygoed en andere stnkkpn zijn verkrijgbaar. Doch dat niet alleen. Er is tevens gezorgd dat iedere huisvrouw J op dezen bazaar haar mkoopen kan doen voor de dagelijksche benoodigdheden. De prijzen zijn globaal genomen, zeer billijk. Voor vele vermakelijkheden is zorg gedra gen, zooals sjoelbak, grabbelton, vischton, tombola, terwijl ook voor dorstigen een smakelijk kopje thee is te krijgen. Des avonds was het bezoek verbazend groot. Muziek en zang wisselden elkander af. Donderdagavond zal de Chr. zangver- eeniging „Halleluja" onder leiding van haar directeur, d*n heer D. van Wouw, een uitvoering geven. Vrijdagavond 8 uur zal de heer Siebesma (declamator), uit Voor burg optreden. Men verzocht on9 mede te deel en. dat met ingang van heden de laatste postbe stelling een halfuur vervroegd is en du9 thans zal geschieden om halfacht. In verhand hiermede zullen ook de hulp brievenbussen '9 avonds een halfuur vroeger gelicht worden. SASSENHEIM. De heeren T. Ciggaar en B. Jansen zijn herkozen respectievelijk als ouderling en diaken der Ned. Herv. Kerk. RIJNSBURG. De eerste getrokken tulpen van dit seizoen, Scarlet Due's, zijn aan de veiling „Flora" alhier geveild. De eerste brachten f 8 per 1C0 op. De eersten van eenige mil- lioenen. VOORSCHOTEN. Zwemclub. Dinsdagavond werd in hotel Deurloo een propaganda-avond gehouden door de Zwem- vereeniging te Voorschoten. Nadat de voorzitter, de heer C. van Bo ven de vergadering had geopend, gaf hij de verdere leiding over aan den heer W. Boer, te 's-Gravenhage, die de aanwezigen met verschillende voorbeelden het nut van de zwemkunst mededeelde. Met cijfers toonde hij aan, dat de zwem kunst niet alleen een wensch, doch ook een eisch is voor de bevolking. Het voorloopige comité met de aanwezi gen besloot een adres aan den raad te rich ten om zijn medewerking te verzoeken voor het tot stand komen van een zweminrich ting. Gastentoonstelling. Bijzonderheden over de ontwikkeling van het gasgebrnik. Door het gemeente-gasbedrijf i9 ln het gymnastieklokaal achter het Raadhuis een tentoonstelling georganiseerd, die Dinsdag morgen door den heer E. Vernède, burge meester van Voorschoten, in tegenwoordig heid van vele genoodigden is geopend. De tentoonstelling wordt gehouden Woens dag van 1012 en van 25 uur, terwijl des avonds een voordracht en een demon stratie wordt gehouden over het econo misch gebruik van gas, gevolgd door een vertooning van eetiïge films, betrekking hebbende op het gasverbruik. Door een zestal firma's zijn gasfornuizen, gascomforen, gaskachels en haarden ten toongesteld en worden door deskundige ver tegenwoordigers de voordeelen, aan de toe stellen verbonden, verklaard. De tentoonstelling staat geheel in het teeken van de verwarming door gas, het geen door de lagere gasprijzen in vele op zichten thans mogelijk is geworden. De openingsrede van den bnrgemeester. Omstreeks elf uur sprak de heer E. Ver nède een woord van welkom tot de aanwe zigen, waaronder zich bevonden de heer C. Eggink Sr., wethouder dezer gemeente, de heer J. J. Dijkman, raadslid, de heer A. J. Turion, gem.-opzichter, de heer ir. G A. van Klinkenberg, dir. Lichtfabrieken te Lei den, de heer E. J. Schoo, chef algemeene zaken. Het is, aldus spr., voor mij een aange name taak u welkom te heeten op deze tentoonstelling die gepaard gaat met het 20-jarig beslaan van het gasbedrijf. Van het begin af heb ik dit bedrijf zich zien ont wikkelen. In 1904 hadden wij hier nog petroleum verlichting en begon het besef door te drin gen dat de wijze van verlichting verbeterd moest worden. In Juli 1904 werd een com missie benoemd bestaande uit de raadsle den de heeren v. Kempen, Hooijmans en Schoor en spr. als voorzitter die deze zaak in studie nam. Na zeer vele vergaderingen kwam de commissie in aanraking met den directeur van de gasfabriek te Leiden, den heer Van Doesburg, die met een geheel nieuw plan voor den dag kwam. Voorscho ten zou de eerste gemeente zijn die door middel van een persleiding gas zou betrek ken van een naburige gemeente. In 1906 werd besloten tot aansluiting bij Leiden en 22 October 1907 werd voor het eerst gas door Leiden geleverd op zeer aan nemelijke voorwaarden (zonder verhooging van prijs). Spr. wil than9 eerlijk bekennen dat hij vóór de oprichting voorstander was van eigen gasfabricatie, maar blij is dat zijn idee niet heeft getriomfeerd. Meerdere ge meenten hebben zich bij een groot centrum aangesloten ook Wassenaar heeft zijn eigen gasfabricatie slop gezet en zich nu bij Leiden aangesloten. Ook in den rantsoeneeringtijd zijn de voordeelen gebleken. Alhoewel het moeilijk wa9 gas te produceeren, hebben wij steeds zoo veel mogelijk kunnen betrekken als wij wilden, toen Leiden begon met electriciteit. Ook financieel heeft het voordeelen afge worpen. toen Leiden hel gas beneden kost prijs leverde ook aan ons bedrijf. Gaarne brengt spr. dus hulde aan de opvolgende directeuren te Leiden die steeds zeer coulant waren en een ruim standpunt innamen, het geen spr met een voorbeeld kan toelichten. Toen vernomen werd dat door een andere gpmepnte voordeeliger voorwaarden waren bedongen, werden deze aan deze gemeente ook verleend niettegenstaande het contract reeds was afgesloten. Spr. brengt gaarne hulde aan de directie RECLAME. TAFEL-, THEE- en ONTBIJT- SERVIEZEN. SOLINGER STAALWAREN. ALPACCA en ZILVER. WARME-MELKKANNEN, porselein met mooi bloemdecor, met nikkelen deksel, vanaf i 1.30. der Lichtfabrieken te Leiden, vertegenwoor digd door den heer ir. Klinkenberg, (ap, plaus). Ook wil spr. den chef der bedrijven, den heer D. J. Brinks, herdenken. Hij brengt hem dank voor alles wat hij tol dusver heeft gedaan. Zonder uw werken, alduj spr., zou het niet tot zoo'n groote bloei zijn gekomen, (applaus). Ook den heer L. A. Mooten, in 1908 de bedrijven gekomen en thans de leider van hel waterbedrijf brengt spr. hulde voor zijn ijver en zijn toewijding. Hij heeft ge toond le zijn, de rechte man op de rechte plaats. Ten slotte brengt spr. hulde aan het ov«. rige personeel, eveneens aanwezig, die met hun krachten het bedrijf tot bloei heb- ben gebracht. Tot slot gaf spr. nog enkele cijfers van het bedrijf 8 Nov. 1907 werd voor het eerst de gasstraatverlichting ont stoken. In die dagen werden automatiFche ontstekers gebruikt. Toen de druk ver hoogd werd en de lantaarns daardoor op den dag gingen branden, werden deze ver vangen door wekkers. In het eerste jaar werd 102.301 M3. gebruikt, thans 60C.0W M3. In 1908 waren er 204 meters geplaatst, plaatst, thans 916.thans 916. Spr. besluh zijn rede met eT op te wijzen, dat deze tentoonstelling ten doel heeft de verwar- ming door gas, meer naar voren te bren gen, nu voor verlichting electriciteit wordt gebruikt. De modernste apparaten zijn aanwezig en spr. wenscht dat dit ten goeds zal komen aan het gasbedrijf De lage gas prijzen, en misschien bij grootere afname in de toekomst nog lager, maken het mo gelijk het nuttig effect te verhoogen. Spr. uit zijn beste wenschen voor den bloei van het bedrijf en verklaart hiermede de ten toonstelling voor geopend. Tijdens deze openingsrede was er koffia op het „gas" gezet en werd den aanwen gen een geurig kopje koffie aangebodei, terwijl de heer P. Kaayk, radiohandelaar alhier, met enkele N S F.-toestellen op deze tentoonstelling aanwezig, zorgde voor een mooi stukje muziek. Deze stand trok veel bekijks en wij twijfelen er niet aan of naast verwarming wordt ook aan andere genoegens gedacht. De kookdemonstratie*. Dinsdagavond, de eerste demonstratie* avond, waren velen naar de tentoonstelling gekomen. Nadat de chef der bedrijven, heer D. J. Brinks, de aanwezigen een over zicht van den groei en den bloei van het gasbedrijf had gegeven, was het woord aan den heer Th. Meeuwese, uit Leiden. Spr. toonde den aanwezigen boe wel en hoe nie; op gas moet worden gekookt; waarop gelet moet worden om de gasrekening te verlagen, want de propaganda is bedoeld om meerdere toepassing, maar tevens zuiniger verbruik. lntusscben had mevr. Meeuwese een maal tijd klaargemaakt voor 5 personen. Het npna was aangegeven en alvorens het koken begon werd den aanwezigen getoond, dat het niet reeds half was klaargemaakt, maar in ge wonen toestand aanwezig was. De geheelfl bereiding had aan gas slechts 40 oenta gekost; de meter wee3 het aan Er wordt geen propaganda gemaakt voor een speciaal fabrikaat fornuis; dit moeten de vertegenwoordigers maar doen, aldos spr., wij zullen u aantoonen wat goed en wat verkeerd is. Tijdens de pauze werd een film vertoond, die eveneens zeer in den smaak vieL De burgemeester en zjjn echtgenoote, de heer en mevr. E. VernèdeKoster, waren den geheelen avond op de tentoonstelling. De toestellen, waarmede gedemonstreerd wordt, zijn: Bakhuizen's A.B.C. gasapparatm, Küpperbusch-fabrikaten, N. V. Imenexi-o. ts Leiden, Wanty gasapparaten, Dordrecht, W. J. Stokvis, Arnhem en R. S. Stokvis ZoDen, Rotterdam. Gisteravond heeft een gedeelte dezer gemeente in het donker gezeten door een storing in de electriciteitsvoorziening. Bij enkele winkeliers moesten in allerijl petro leumlampen worden gebruikt daar men juist bezig was St.-Nicolaas-cescherken 'e laten uitzoeken. Wat werd er gemopperdl RECLAME. 'naai WOLLEN LLAMA KOUSEN 240 190 150 125 93 WOL MET ZITDEN 375 210 147 FIL MET ZITDEN 130 150 135 117 109 VOOR ELK ONZER KLANTEN EEN GESCHENK. 2,5i e-i

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 10