H. M. PIERROT, MAARSMANSSTEEG Lederwaren - In Damestasscfien Byouterieën, Luxe Artikelen NEDRA 68sle Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 30 November 1927 Derde Blad No. 20771 UIT DE RAADZAAL. "tvacti Pullovers en Vesten GEMEENTEZAKEN. UURWERKEN Tafel-, Thee- en Onlbijlseiviezen BINNENLAND. FEUILLETON. Een openbare zitting van VU uur, geheime zitting van bijkans 2 uur. 't Was een eigenaardige zitting, Maan dag. Nauwelijks was de zitting geopend of de deuren werden gesloten. Een kleine twee uur is de raad in geheime zitting geweest. Leek het aanvankelijk, alsof de benoeming van een nieuwen Directeur van Gemeentewerken al dien tijd onderwerp van bespreking was, later bleek o.i. dui delijk, dat ook nog wel wat anders is be handeld, gelet op het verzet van eenige leden tegen een der voorstellen tot grond aankoop, die spoedeischend aan de orde werden gesteld. Trots dit oponthoud van twee uren, werd niettemin 's middags de agenda afgewerkt. Tot opvolger van den heer Driessen werd met algemeene stemmen gekozen de heer A. M. de Blauw, thans adjunct-directeur. Het en petit comité gaan heeft hem dus geen kwaad gedaan. Dat 'smiddags gereed werd gekomen, dankte men alleen aan het feit, dat het punt betreffende het Gemeentelijk Wasch- bureau opnieuw werd uitgesteld. Nu op ver zoek van B. en W., die verklaarden, dat er zich plotseling nieuwe gezichtspunten hadden voorgedaan. Dit bracht eenige vrees bij de S D.A.P.-fractie, dat de De- doeling van dit uitstel zou zijn voor het college om een raiddel te vinden, om over stag te gaan, doch daarvan is nog niets gebleken. Waar het in hoofdzaak gaat over al of niet bestendiging van dit gemeente lijk waschbureau, meenen wij, dat de be handeling der begrooting het aangewezen tijdstip is om deze zaak af te doen. De agenda zelf leverde overigens niets noemenswaardigs op. Zij had echter een verlengstuk door het voorstel van de recht- sche fracties, gesteund door den Vrijheids bond, om het salaris van den burgemeester terug te brengen op f 12000 Zooals bekend, had destijds de heer De Gijselaar uit eigen beweging f 2000 prijs gegeven en ging de raad daarmee accoord, hem ten pleiziere. Dat, nu er een nieuwe titularis is geko men, de salariskwestie opnieuw aan de orde werd gesteld, was daarom reeds lo gisch. Nooit zal het de bedoeling van den vorigen burgemeester zijn geweest, zijn op volgers aan banden te leggen. Het salaris van f 12000 was destijds vast gesteld als zijnde de norm die paste in ver houding tot de andere salarissen en daar om kunnen wij tegen herstel van dien norm geen enkel bezwaar zien. Los van de persoon van den huidigen burgemeester voor wien niets dan waardee ring werd geuit, verzetten zich de fractie van de S D.A.P en de heer Sijtsma, die alleen een fractie vormt, doch met. hun stemmen tegen werd besloten terug te keeren tot den ouden toestand. In eventjes 1% uur openbare zitting was het gebeurd. En nu begint volgende week het jaar- lijksche festijn". Laten we hopen, dat de raad zakelijk zal weten te blijven, dat aan politieke propaganda geen plaats zal worden gegeven. Zal die hoop ijdel blij- RECLAME. U.50 11.75 10.50 9.50 7.25 6.75 5.50 5.25 4.50 3.95 3.75 2.50 2087 SECTIE VERSLAG. POLITIE. (Slot). Omtrent dezen tak van dienst werd o. m. opgemerkt dat bij de in gebruikneming van het nieuwe politiebureau was medegedeeld, dat de kosten der politie, de kosten zouden verminderen. Van deze kostenvermindering bespeurde men niets. Integendeel zijn de kosten hooger geworden. Van de verminde ring met 10 man is niets gekomen Ook werd gevraagd of het waar was dat er zulk een slechte verhouding tusschen het hoogere personeel bestaat. Een lid deelt mede, dat bij kleine ver grijpen en zelfs van kinderen foto's en vin gerafdrukken worden genomen. Wordt hier bij een bepaald systeem gevolgd? Ook wordt van iedere 2 pasfoto's er een ter beschikking van de politie gesteld. Men achtte dit in strijd met de bedoeling waar mede de foto's gevraagd en gegeven worden. Gevraagd werd of van het fotographisch atelier uitsluitend ten behoeve van de poli tie gebruik wordt gemaakt, of ook voor der den, b.v. het Rijk. Aangedrongen werd eenerzijds op een strenger optreden van de politie tegen kleine winkeltjes, die prikkellectuur en illustratie s aan kinderen verkoopen; anderzijds breidde de politie haar taak Sftms wel wat ver uit. Lag het b.v. wel op haar weg om in het por tiek van het Trianon-Theater bij de file van wachtende bezoekers suppoostdiensten te verrichten? Ten slotte verklaart een lid dat, volgens het standpunt door zijn partij ingenomen, belangrijke voorstellen moeten worden ge handhaafd en dat al verwerpt de Raad die voorstellen, er steeds op moet worden terug gekomen, totdat de Raad er eenmaal anders over zal denken. In dit verband meent hij dat optochten met muziek op Zondagmiddag behooren te worden toegestaan. Er is geen wettelijk bezwaar tegen; de verouderde wet van 1815 kent geen optochten. Het wordt daarom uitermate onbillijk geacht dat in Leiden verboden wordt wat in andere ge meenten wordt toegestaan. Vooropstellende dat verschillende van de gemaakte opmerkingen niet tot de be moeiingen van den Raad behooren maar uilsluitend lot die van den Burgemeester wordt in het antwoord van B. en W. opge merkt dat hel ook ten opzichte van het hier te berde gebrachte gewenscht is niet vooruit te loopen op het met den nieuwen Commis saris van Politie te plegen overleg. Ten stelligste moet worden tegengespro ken, dat van de in uitzicht gestelde vermin dering van het aantal politie-agpnten niets valt te bespeuren. Op de begrooting van 1923 (het voorstel tot den bouw van een nieuw politiebureau dagleekent van dal jaar) wer den uitgetrokken: 8 hoofdagenten f 17.78-1; 140 agenten le en 2e kl. f 268.528. Totaal 148 agenten f286.312. De begroeiing 1928 bevat: 10 hoofdagen ten f21.840; 127 agenten le en 2e kl. f249.028. Totaal 137 agenten f270.868. In 1926 werd een agent, die meer spe ciaal schrijfwerk verrichtte, vervangen door een hulpklerk, voor wien op de begrooling 1928 een salaris van f 775 wordt geraamd. Wenscht men dezen hulpklerk onder de sterkte op te nemen, dan komt men tot 138 man met een totaal salaris van f271 643. De toegezegde inkrimping met 10 man heeft dus wel degelijk plaats gehad en dat. niet tegenstaande de verkorting van de 54-urige werkweek tol de 51-urige werkweek. Natuurlijk kon de vermindering niet in eens, op het moment zelf van de ingebruik neming van het politiebureau, geheel wor den bewerkstelligd, maar mopst deze. nadat in 1923 lot den houw was besloten, zooveel mogelijk geleidelijk geschieden, in verband o.a. met vacatures, regeling van den over gang naar den nieuwen toestand, enz. De bezuiniging is dus reeds vroeger aangevan gen, dan het betrokken lid blijkens het ver slag zou hebben verwacht .en is daardoor wellicht niet zoo opgevallen De onlane^ benoemde agenten zijn slechts aangesteld ter vervul'ing: van vacatures; van uitbreiding in daarbü geen sprake. Aanvankelqk lag het in de bedoeling bij in gebruikneming van het nieuwe bureau meer wielrijders in dienst te stellen, doen overmits thans reeds herhaaldelijk wielrij ders als agenten te voet dienst moeten doen, is de uitbreiding van het aantal wielrijders vooralsnog achterwege geblevea Elk gehuurd rijwiel wordt beurtelings door twee agenten bereden. Het voornemen, om bij in gebruikneming van het nieuwe bureau voor iederen wielrijder een fiets te nuren, is uil zuinigheidsoverweging nog niet tot uitvoering gekomen. Het voor den bouw en de inrichting van het politiebureau c.a. toegestane bedrag ad f327.000 is op enkele tientallen guldens na vooi het bestemde doel verbruikt. Voor de verbouwing van de Kank van Leening werd uitgegeven ongeveer f30.440, zoodat het bureau zelf heeft gekost pl.m. f 296.560. Nu aan den heer Stapel, uitsluitend om gezondheidsredenen, ontslag is verleend als Commissaris van Politie, bestaat er geen aanleiding nader in te gaan op minder goede verstandhoudingen, die eventueel moenten hebben bestaan onder het hoogere politie personeel. Die verhoudingen zjjn in elk geval verbeterd. Aan den nieuwen Commissaris van Politie moet verder worden overgelaten om er voor te zorgen, dat ook in hoogere rangen een goede orde heerscht. Aan een Inspectrice wordt op dit oogen- blik geen behoefte gevoeld. Inmiddels is de vraag, of van vrouwelijke hulpkrachten bij de politie nut te verwachten is, nog in studie. De taak van de politie is dermate uit gebreid, dat de inspecteurs overdag ruim schoots werk hebben en dientengevolge geen nachtdienst verrichten. De rechercheurs van de recherche zjjn echter steeds per telefoon te bereiken en worden des nachts dikw\jls opgeroepen. In geval van brand en onder andere omstandigheden kan ook over de andere inspecteurs worden beschikt. In de vacature van adjunct-inspecteur is met het oog op de zuinigheid niet voorzien. De sterkte van den nachtdienst hangt van verschillende omstandigheden af, zooals ziekte, verlof en vacatures. Aangenomen kan worden, dat behalve 2 hoofdagenten en een rechercheur, gemiddeld 14 h 16 man in nachtdienst zijn, van wie gemiddeld 10 h 12 op straat zijn. Hieronder zijn wielrijders, die een zeer groot traject kunnen be- eurveilleeren. Van een manie op het gebied van fote- grafeeren is geen sprake; meer dan noodig is, wordt er niet gefotografeerd. Als fotograaf was slechts één hulpklerk werk zaam. Diens werkzaamheden worden thans verricht door een rechercheur. Van kinderen wordt slechts in zeer bij zondere gevallen een foto gemaakt, bijv. van marktdiefjes, op wie bijzonder gelet moet worden, a!smed9 van kinderen, die bij herhaling wegloopen en opgespoord moetea worden. Voor een goeden opsporingsdienst is een uitgebreide verzameling vingerafdrukken zeer nuttig. Aan die verzameling zooveel mogelijk uitbreiding te geven is het systeem dat door elke gped werkende recherche wordi toegepast. Door dit moderne hu'pm'ddel zijn reeds tal van misdadigers opgespoord. Tegen prikkellectuur kan op grond van de bepalingen van de strafwet niet meer worden opgetreden, dan reeds plaats heeft. Bij plaatselijke verordening is hier ter stede op dit punt geen bepaling vastgesteld. Over wogen wordt, of van een plaatselijke ver ordening heil is te verwachten. De politie verleent meermalen assisten tie. wanneer er vrees voor gedrang beslaat, b.v. ook op verzoek van winkeliers, die uit verkoop houden. Een en ander geschiedt in het belang van orde en veiligheid en is daarom niet als suppoosldicnst te be schouwen. Ten opzichte van het geven van toestem ming voor het houden van optochten met muziek op Zondagmiddag, meent de meer derheid van het College dat de tol nog toe gevolgde gedragslijn vooralsnog te moeten handhaven. Met betrekking tot de behandeling der verschillende volgnummers van de begroo ting. waarbij tal van vragen werden ge daan en losse opmerkingen werden ge maakt. die dan meer of minder uitvoerig door B. en W. worden beantwoord, valt het moeilijk een eenigszins beknopt verslag le geven, temeer, omdat meermalen hcr- RECLAME. 2069 vanaf de goed koopste onder volle garantie! een collectie, die ieder verbaasd Holl. tin en Gouda Plateel ALPACCA en ZILVER in Etui of Cassette's in eiken prijs een ruime sorteering! Bij aankoop van minstens f 2.50 GRATIS een luxe St. Nicolaas-Souvenir haald wordt wat reeds bij de algemeene be schouwingen reeds was gezegd. Stippen wij slechts aan dat de meening werd uitgesproken, dat het Wethouderschap in een gemeente als Leiden den geheelen persoon eischt. Is dit inderdaad het geval dan acht men de bezoldiging le laag. Men wijst op Delft en Schiedam, waar deze (3000, naar Dordrecht, waar deze 14000 en naar Arnhem, waar deze f 5000 bedraagt. In verband daarmede werd gevraagd of bij verhooging van de bezoldiging niet met 3 Wethouders kan worden volstaan. Uit den aard der zaak geeft het college van B. en W. daarop geen antwoord. De voorzitter geeft den Raad in overweging zich dienaangaande te laten voorlichten door een commissie ad hoe, bestaande uit vijf leden. Ook de verhooging van de presentie gelden van de raadsleden kwam ter sprake evenals de wcnsch dat deze een telefoon aansluiting van de gemeente zouden hebben. B. en W. laten dit geheel aan de pru dentie van den Raad zelf over. DE OLYMPISCHE SPELEN. De cultnreele en economische propaganda. De .Commissie voor cultnreele en econo mische propaganda tijdens de Olympische Spelen 1928" heeft aan vertegenwoordigers der pers een uiteenzetting gr geven van de door haar gevormde plannen. De secretaris, dr. M. de liartogh, deelde mede dat de commissie geleidelijk is uitge breid en nu 85 leden telt, waaronder ver tegenwoordigers van kunst en weienschap, handel, industrie, landbouw en journalistiek uit verschillende deelen des lands Daar een zoo groots en Jiclerogene com missie niet vlug kan werken, zijn eenige sub-commissies benoemd voor bepaalde on derdeden van het werk. Behalve de pers commissie, welke reeds eerder was be roemd, is een kunstcommissie samenge steld, welker doel o.a. is goede tentoonstel lingen en tooneelvoorstellingen, welke op hoog peil staan, voor te bereiden. Voorts is er een sub-commissie voor de excursies, welke voeling houdt met de groote toeristenvereenigingen. De Fransche Regeering heeft aan de Fransche deelne mers aan de Spelen een speciale subsidie toegezegd, onder beding, dat zij Nederland zouden gaan zien. Toten deed iets derge lijks, in Engeland werkt men in die rich ting. De subcommissie hoopt d<,n deelnemers, uit de genoemde landen, die ons land willen zien, goede diensten te kunnen bewijzen. Maar ook bij de bezoekers van andere natio naliteiten wil zij belangstelling wekken. Zij houdt voeling met provinciale- en streek- commissies, o.a. uit Zeeland, uit Zeist en omstreken, uit Friesland, Groningen, Lim burg. Rotterdam en Den Haag. Voorts staat zij reeds in contact met de ingenieurs van de Zuiderzeewerken en van den sluisbouw te IJmuiden. Natuurlijk vergtet zij Amster dam niet. Speciaal denkt zij aan de diamant industrie en aan de diamanthandel, (de beurs) maar andere takken van nijverheid en handel zal zij niet vergeten. Daar men de vreemdelingen niet moet overladen en ook niet twee steden tegen elkaar wil uit spelen, zal, voor een bezoek aan havenwer ken, speciaal Rotterdam worden gekozen. De commissie heeft voorts de besturen van alle gemeenten boven 10.000 zielen en ook enkele kleinere gemeenten om mede werking verzocht. Van de meesten heeft zij geesldriftige antwoorden en veel propagan dageschriften ontvangen. Aan gemeenten als Aalsmeer, Hillegom, plaatsen in het Westland, Schoonhoven, aan gemeenten die een sociale nijverheid, land- of tuinbouw hebben is verzocht, met medewerking van het comité, kleine ten toonstellingen in te richten. De bedoeling is, omdat veel vreemdelingen anders een ver keerden indruk van ons land kunnen krij gen, de kleederwrachten van Volendam en Marken niet op den voorgrond te plaatsen. Ten slotte heeft de subcommissie voor de excursies verbinding gezocht met o.a. de Ileide-Maalschappij. onderwijsinrichtingen, het Instituut voor Volkshuisvesting en stede- bouw; de a.s. N'ijverheidstentoonstelling te Rotterdam, de Indische tentoonstelling te Arnhem alsmede met de vereeniging van Indische Verlofgangers. Met het Koloniaal Instituut en Nederland in den Vreemde be slaat nauw contact. Men wil films over Jndië vertoonen en voordrachten doen hou den. HET HARINGWETJE. Blijkens de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer over het wetsontwerp ter voorkoming van misbruiken in den uitvoer handel van haring, sluit de Minister zich geheel aan bij de meening van die leden, die er op wezen, dat, aangezien in dit ont werp veel wordt overgelaten en naar de opvatting van den Minister moest worden overgelaten een nadere regeling door de Kroon, de verwachtingen, welke van die be palingen worden gekoesterd, voor een niet gering gedeelte afhankelijk znllen zjjn van de nog uit te vaardigen algemeene maat regelen van bestuur. Gaarne wordt de toezegging gegeven, dat bij de vaststelling dier maatregelen terdege rekening zal worden gehouden met de wenschen van vooraanstaande deskundigen uit de practijk. Omtrent de ontwerpen der algemeene maatregelen van bestuur, zal advies worden uitgebracht door de commissie vooi de haringvisscherij en het is aan den Minister bekend, dat de commissie voort durend voeling houdt met deze deskundigen. DE WERKLOOSHEID. De heer Knottenbelt, lid van de Tweede Kamer, heeft aan den Minister van Binnenl. Zaken en Landbouw de volgende vraag ge steld Is de Minister bereid aan de Tweede Kamer de noodige gegevens te verstrekken ter beoordeeling, hoeveel thans jaarlijks door het rijk en de gemeenten te zamen wordt uitgegeven aan de maatregelen, die zij treffen in het belang der werkloozen, en zulks op de wijze, waarop de toenmalige Minister van Binnenlandsche Zaken op de desbetreffende vragen van het Kamerlid den heer H. Colrjn op 12 April en 6 Juli 1923 inlichtingen heeft verstrekt (Aanhangsel tot het verslag van de Handelingen der Tweede Kamer nos. 216 en 333)? Uil hel Engelsch van GEORGE BARR McCUTCHEON. (Nadruk verboden).) Onverschillig voor dreigende gevaren nam de slanke jongeman het meisje in zijn armen en kuste haar op een manier die den be diende dezen mr. Ridge als de meest demon- slratief-hartelijke broer deed beschouwen, die hij in zijn langdurige en veelbewogen hotelpraklijk had ontmoet. Na de eerste stormachtige begroeiing legde hij haar de oorzaak van zijn vertra ging uit. Nadat hij Woods was kwijtge raakt, was hij haastig naar hotel Astor ge gaan. waar zij op hem wachtte, zooals hij dacht. Maar alle navraag of ze ook een dame gezien hadden, die aan de beschrij ving beantwoordde, waren tevergeefs ge weest. Hij zou er nu nög gezeten hebben, zich steeds meer opwindend, als niet een heer. die zijn vertegenheid had opgemerkt, de mogelijkheid had geopperd, dal de be wuste dame misschien in Astor House was. Daarop had hij getelefoneerd en het resul taat daarvan was hem bekend! Aan het eind gekomen van zijn verhaal van zijn ergerlijke ondervindingen, greep Hugh haar reistasch en samen gingen ze het hotel uit. Hij riep een taxi aan. ..Chauffeur, rij maar naar de bovenstad, ergens heen. kan me niet schelen waar.... Rijdt het park maar rond tot ik ..stop" roep. Het tweetal 9lapte in. „We zullen ergens een beetje gaan etenen dan aan boord! zei hij tegen het meisje toen ze vei lig en wel in den wagen zaten. „Apropos, hoe zit het met je bagage?" „De slationskruier zal zorgen dat ze aan de haven komen," antwoordde Grace. „Ik heb tien groote nieuwe koffers. Je kan je niet voorstellen wat een moeite ik had om ze stilletjes in te pakken en ze de deur uit te krijgen." „Tien! Groole grull Ik heb er maar twee!" „Maak je daar niet ongerust over, liefste. Je kunt wel wat van jouw dingen in de mijne pakken als we naar huis gaan, natuurlijk," zei ze lachend. „Kostelijk, hè?" grinnikte hij „Zoo iels heeft nog nooit iemand gedaan!? Maar voor ik het vergeet, hoe ben je van je tante weg gegaan?" „Arme tante Elizabeth! Ze zal zoo teleur gesteld zijn. Ik beloofde een massa bood schappen voor haar te doen. Maar ze maakt het overigens goed. Om haar een beetje voor te bereiden vertelde ik haar, dat ik een paar weken in het Oosten zou blijven, misschien ook langer. Ze vermoedt natuur lijk niets, maar ze was wel erg ontdaan, dat ik juist in dezen tijd op reis ging." „Ik hen blij. dat je den argwaan van tante Elizabeth bezworen hebt. want het zou net wat voor haar zijn 'om ons detec tives achterna te sturen." „Wat zijn we toch een paar gelukkige dwazen!" zei het meisje. „Leun achterover, vlugl Bedek je ge zicht!" riep hij plotseling. „Wat wie is hel?" vroeg ze angstig. „Wij passeerden net een politie-agent en hij keek nogal bedenkelijk naar het raampje," zei Hugh met een breeden grijns. „Wat ben jij een bangerd!" „Ja, maar kijk eens, we moeten wegloo pen met angst en- beven, of anders is het niet echt. Zeg, moet je nog wat koopen, voor we onder zeil gaan? Dan moeten we er nu voor zorgen, want we vertrekken alleronhebbelijkst vroeg." Miss Vernon keek een oogenblik ver schrikt, toen de nuchtere werkelijkheid van de escapade goed tot haar doordrong. Maar ze glimlachte dadelijk daarop en zei, dat als hij den chauffeur even instrueeren wilde, zij in een paar minuten de noodige inkoopen zou kunnen doen. ,.'t Is een lange reis naar Manila, zie je", zei ze. „en Hugh, ik zag gisteren in de krant dat het nu de tijd is voor typhoons, of hoe noem je die dingen, in den Indi- schen Oceaan Ik heb het opgezocht in de encyclopedie. Zou het niet vreeselijk zijn, als als „Kom, kom' Een typhoon is niet zoo erg! Wat jij bedoelt is een samoon, maar die heb je alleen in de woestijn. Waar heb je het opgezocht?" „In Webster natuurlijk." Mr Ridgeway ging niet verder over het onderwerp door, maar besloot om zeif stilletjes Webster te raadplegen en om bij den kapitein van de St. Cloud te informee- ren naar wat deze van typhonen wist „Laat hem naar Arnold rijden. Hugh." Ze liet hem in den wagon achter en be loofde niet langer dan vijf minuten weg te blijven Tien minuten gingen voorbij en Hugh stak berustend een sigaret aan. ter wijl hij op het trottoir stapte om te rooken Nadat hij vier sigaretten had gerookt, ging hij merkbaar zijn wênkbrauwen fronsen. Hij keek naar den grooten ingang, toen op zijn horloge, toen naar den onverstoorbaren chauffeur. Haar vijf minuten waren een halfuur geworden. Hij kreeg langzamerhand een onbehaaglijk gevoel en stond op het punt om den winkel binnen te gaan, toen zij er juist uitkwam. „Ik moest een brief posten." legde ze uit, toen ze wegreden. „O Hugh, ik ben zoo zenuwachtig, ik weet dat ik iets geks zal doen voor we onder zeil zijn." „Een brief?" „Ja. ik schreef een brief naar Oom Harry, voordat ik uit Chicago vertrok, zie je. maar ik vergat iets belangrijks, dus moest ik vandaag weer schrijven." „Wat vergat je?" „Ik vergat hem te schrijven, dat jij met dezelfde boot ging en op me zou passen, aisof ik je eigen zuster was, Hugh." Het was gek, maar geen van beiden glimlachten, toen hun handen elkaar ont moeüen in een warmen, zekeren greep. HOOFDSTUK TIL De eerste Hindernis. Het begon te motregenen, en een be trokken lucht, kil en grijs, daalde lager en lager totdat zij het druipende park als een somberen mantel bedekte. De ruiten v?in de taxi hielden den snijdenden regen tegen, maar toch merklen zij het trieste begin van een natten avond. Bijna drie uur lang reden Hugh en Grace a! om het park en langs den Rivierkant, den tijd doodend met een zenuwachtige energie, die zijn invloed op hen begon te doen voelen. De electrische lichten flitsten aan en de regen gutste nog steeds op het glim mende asphalt. „Is 't niet akelig?" fluisterde Grace, dichter naar hem toe kruipend. „Ik dacht, dat die man van het weer zei, dat we mooi weer zouden krijgen, 't Is afschuwelijkI" „Integendeel, het is overheerlijk," zei hij enthousiast. „Dat is nu juist het soort weer voor een mysterie als dit. 't Begint als een roman." „Ik hoop maar, dat het zooals de meeste eindigt, hoe afgezaagd ze ook zijn. In ieder geval, zal het een leuke moj) zijn. om in Sherry Hotel te dineeren. AI9 iemand, die wij kennen, ons zou zien, dan zouden we kunnen zeggen." „Neen kindje, we zullen geen moeite doen om de zaak uit te leggen. Met het oog op wat er komt. „ging hij voort, „vind ik het r.oodig om een programma op te stellen Dit zal ons laatste avondeten in Amerika zijn, voor een heelen langen tijd. lieveling. Het moet een uitstekende maaltijd zijn. al was het alleen maar ter wille van de geschie denis. Wat voor soort gevogeltje wil je hebben?" Zijn vraag was nauwelijks gedaan, toen bij <fn Grave hevig naar voren werden ge slingerd en zich nauwelijks redden konden van een volkomen projectie op en door de tusschen ruit. De taxi bleef met een schok stilstaan; buiten was een verward geroeze moes van stemmen en geschreeuw, het ge luid van krakend hout. het kletteren van brekend glas en het krassen van remmen. (Wordt vervolgd'.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9