68ste JAARGANG DINSDAG 29 NOVEMBER 1927 No. 20770 OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. LEIDSCHE SCHOUWBURG. BUITENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 Cts. per regel voor advertentiën uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere advertentiën 35 Cts per regel Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cis. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANTl Voor Leiden per 3 maanden 2.35. per week ƒ0.18 Builen Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. AANSCHAFFING VAN LEERMIDDELEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis* a. dat de Raad dier gemeente in zijne op 28 dezer gehouden vergadering besloten heeft medewerking te verleencn aan het bestuur der Vereeniging voor Christelijk Onderwijs tot aanschaffing van leermidde len in verband met de vorming van eene parallel-klasse aan de school voor uitge breid lager onderwijs aan het Noordeinde 40 en dat hij in verband daarmede heeft vast gesteld een suppletoiren begrootingsstaat groot f 680.ten einde hun College in staat te stellen de benoodigde gelden te zijner tijd ter beschikking van het schoolbestuur te stellen; b. dat binnen dertig vrije dagen, te reke nen van heden af, ieder ingezetene en het schoolbestuur van dit besluit bij Gedepu teerde Staten der provincie Zuid-Holland in beroep kunnen komen. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, den 29en November 1927. 2015 TUEERCULOSE BIJ KINDEREN. Voordracht van prof. Van Pirqnet. In de collegezaal van de Kinderklinick van het nieuwe Academisch Ziekenhuis alhier heeft prol. C. van Pirquet uit Wee- nen gisteren voor een groot aantal studen ten en medici een voordracht gehouden over: Tuberculose bij kinderen. Nadat prof. Gorter prof. Van Pirquet heeft ingeleid met een kort woord, begint laatst genoemde met op te merken, dat de kinder geneeskunde niet is voor de zeldzame ge vallen in de eerste plaats, maar de belang rijke toekomst voor zich heeft als beslrijder der volksziekten. Vooral ook als preventieve geneeskunde is de uitoefening der kinder geneeskunde van zoo groot gewicht. Op het gebied der tuberculose springt dit onmid dellijk in het oog. Doch eerst in de laatste twintig jaar is het gebied der kinder-tuber- culose beter bekend geworden. In Midden- Europa is tuberculose even veelvuldig als mazelen; geen mensch bijna, kan men zeg gen, ontsnapt aan een infectie met tuber culose onder den leeftijd van twintig jaar. Waar de tuberculose binnendringt ont slaat een locale zweer, het primair affect, met regimaire lymphklierzwelling; en in 90 pCt. der gevallen is dit volgens spr. de bronchogene infectie. Zeer zelden is de der- ma togene infectie, waarvan een klassiek votfrbeeld is luberculeuse infectie bij de rilueele besnijdenis, wanneer deze door een tuberculeuze lijder verricht wordt. Stomatogene infectie is evenzeer zeld zaam. Over de grootere of geringere belang rijkheid der enterogene infectie heerscht er verschil van meening; deze infectie staat in verhand met het voorkomen van tuber culose bij het vee en het gebruik van onge- kookle melk. De placentogene infectie heeft geen practische beteekenis; ten eerste om haar groote zeldzaamheid, ten tweede om dat een kind, langs placentiaren weg ge- infecteerd, slechts kort in het leven blijft. Uit de primaire tuberculose nu, kan zich de secundaire vorm ontwikkelen. Meestal eal dit geschieden door verweeking van een lymphklier en verspreiding der bacillen langs haemalogenen en lymphtogenen weg. Over de scriphulose mag nog even apart gesproken worden. Dit merkbare klinische beeld kan veroorzaakt worden door uit scheiding van tuberculine op huid en bijv. op conjunclieva en neusslijmvlies. Op deze wijze kan men de verschillende kenmer kende catarrhen der scrypulae verklaren en ook wel de huid-tuberculiden. Het tertiaire stadium kenmerkt zich door een andere reactie van het organisme na de puberteit. Voor dit stadium kan het or ganisme nog tuberculeuze haarden geheel overwinnen en doen verdwijnen. In het tertiaire stadium ontstaan de vormen die niet in het lichaam kunnen worden over wonnen. Honger lijden en andere ongun stige factoren kunnen een injectie uit de jeugd weer doen opvlammen en zoo de tu berculose der volwassenen doen ontstaan. De reactie van Van Pirquet ontstaat door reactie van het tuberculine in de cellen der epidermis met anti-tuberculine waarbij d^ hoornlaag door het entboortje wordt geopend Na 48 uur is de traumatische reactie reeds weder lang verdwenen en de tuberculine j reactie is dan op haar sterkst. De reactie beteekent dus dat dit' lichaam antistoffen gevormd heeft. Tof slot vertoonde prof. Vart Pirquet een j aantal X-foto's van kenmerkende iubercu- I lose gevallen en vervolgens foto's van de .^eensche kliniek. DE SOC.-DEM. STUDENTENCLUB. Op de vragen van het Tweede Kamerlid Albarda betreffende weigering van het ge bruik van het klein auditorium der Rijks universiteit alhier, ten behoeve van een voor de Leidsche vereeniging van soc. dem studenten -te houden voordracht, heeft de minister van Onderwijs, K. en W. a. i. ge antwoord: Blijkens bericht van curatoren heeft de Soc. Dem. Studenten Club aldaar voor 11 Nov. j.l. de beschikking aange- vraagd over het klein auditorium der univer siteit, voor hel houden van een lezing over den student en den klassenstrijd. Aange zien de lokalen in het academiegebouw, vol gens de vaste gewoonte, alleen voor weten schappelijke lezingen woröen afgestaan, deelden curatoren aan het bestuur mede, dat zij het klein auditorium slechts beschik baar konden stellen, indien het bestuur verklaarde, geen gelegenheid te zullen geven tot propaganda en debat Op dit schrijven, hetwelk derhalve geen weigering inhield, ontvingen curatoren geen antwoord. Het bestuur der soc. dem. Studenten Club heeft zich daarna wederom tot curatoren gewend met het verzoek, de lezing van den heer Mendels op 1 December a.s. te mogen I doen houden; daarbij zijn nadere inlichtin gen verstrekt omtrent den aard en het ver moedelijk verloop van dien avond. Op grond hiervan hebben curatoren voor 1 Dec. aan het bestuur de beschikking gegeven over het klein auditorium der universiteit. JAARFEESTVIERING DER LEIDSCHE CHR. ORANJEVEREENIGING. Ter gelegenheid van haar 19-jarig bestaan had het bestuur der Leidsche Chr. Oranje vereniging gisteravond in de groote zaal van het gebouw „Prediker" in de Janvossen- steeg een feestavond georganiseerd, waar voor als naar gewoonte de belangstelling van de zijde der leden groot was. De bijeenkomst werd geopend met gemeen schappelijk ge'zang van Psalm 138 1, waarna de voorziter, ds. Thomas voorging in gebed om vervolgens een kort woord ter in leiding te spreken. Ds. Thomas wees erop hoe de vereeniging in zekeren zin te vergelijken is met e'en 19-jarigen jongeling en constateerde dan met genoegen, dat deze in de laatste jaren flink gegroeid is ook al werden hem door het christelijk deel van Leidens burgerij dan cok niet zoovele versterkende middelen toe gediend als wel mogelijk zou zijn. Onze jongen, aldus spr. heefl in de afge- loopen jaren bewezen allesbehalve een Jan Salie te zijn, doch een waardig nakomeling van een Johan de Witt en een Piet Hein, die zich door zijn eerlijkheid en recht schapenheid in het plaatselijke volksleven een vaste plaals verworven heeft. Spr. besloot met den wenscht uit te spre ken, dat de Leidsche Chr. Oranje-vereeni- ging tot in lengte van jaren deze plaats zou mogen bleven innemen ter meerdere eere Gods Nadat nog gezamenlijk een tweetal coupletten van het Wilhelmus gezongen waren, het orkestje onder leiding van den heer Plu zich eenige malen had doen hooren mej. A. van der Reyden op de van haar be kende wijze eenige stichtelijke liederen had gezongen en last not least de heer L Feyten uit Utrecht een treffende declamatie had ten beste gegeven, verkreeg de heer D. Mever, hoofd eener Chr. School hier ter stede het woord tot het houden van zijn rede over ,,Een heilig sieraad", waarmede spr. het Oranjehuis bedoelde. Ook deze spreker vergeleek de jarige ver eeniging met een jongeling van dien leeftijd en bracht dezen in verband met den jeug digen graaf Willem Lodewijk van Nassau, die in Friesland leefde pn die spr. den aan wezigen schelste als Vrijheidsheld en als voorbeeldig Calvinist. Spr herinnerde aan de jaren tusschen 1570. toen de jonge graaf Adolf van Nassau bij Jenningen het leven liet en 1580. toen in de' straten van Leeuwarden de geruchten rondwaarden, dat Rennenberg, de Friesche stadhouder zijn gewesten aan den gehaten Spanjaard zou verraden En inderdaad be vatten deze geruchten waarheid; korten tijd daarna leverde hij het schoone Groningen aan de vijanden over. De1 Friezen begeerden als zijn opvolger Willem Lodewijk van Nas- sou. zoon van Jan van Nassau, den stichter van de Unie van Utrecht, toen ter tijd eerst 20 jaar oud. maar Prins Willem achtte zich niet verantwoord een zoo zware taak op zoo jeugdige schouders neer te leggen. Maar niettemin wist hij door zijn heldhaftige moed de harten der Friezen voor zich te winnen, zooals spr uitvoerig schelste. Aan zijn godsvrucht en vroomheid, aap zijn heldenmoed waar het de verdediging der belangen van God en zijn land betrof, moeten wij als goede Nederlanders een voorbeeld nemen. Met het drievoudig verbond „God. Oranje en Nederland", is ons landje groot geworden moge aldus besloot spr zijn van Oranje liefde stralende rede daarom ook in de toekomst dit verbond bestendigd blijven tot heil van het land en tot heil van het volk. Een hartelijk applaus dankte den heer Meyer voor zijn gloedvol woord Nadat achtereenvolgens de heer Feyle- man mej. van der Reyden de aanwe'zigen nogmaals eenige oogenblikken aangenaam hadden beziggehouden, sprak ds Thomas een woord van dank tot allen, die hadden meegewerkt tot het welslagen van dezen avond, waarna de heer P. Mazurel het samenzijn met dankgebed sloot. B. en W. dezer Gemeente hebben heden aanbesteed: Het inrichten van het Zuidelijk Speel terrein aan den Kanaahveg. (Het bouwen van Kleedhuisjes, enz.) Biljetten kwamen in van: D. Kaaij f 10.500; R Massaar f 10.472; fa. Bik Bredeveld f 10.450; J. Olivier f 10.039; A. J Kantebeen C. v. d. Lelie f9949; J. H. v. d. Blij f9876; D. Kloots f9765; fa. Marcelis Heemskerk f9899; C. Joh Kiebert, Sassenheim f9700; V. d. Ve'l- den De Jong, Oegstgeest f9666; Th. G. Barten f9222; G. v. Wingerden, Woubr. f9150; W. van Beyeren, Alphen f8989; J. Warnaar f 7989. Waar niets vermeld is wonen de inschrij vers te Leiden. Het Informatie-Bureau, van de Ver eeniging tot bevordering van het Vreemde lingenverkeer zal vanaf Donderdag 1 Dec. tot nadere aankondiging gesloten zijn. Mondelinge en schriftelijke inlichtingen kunnen aangevraagd worden: De Kempenaer- straat 52, Oegstgeest. N.V. VER. ROTTERDAMSCH-HOFSTAD- TOONEEL. Het Kraaiennest, blijspel in 3 bedrijven van Ben Travers. Iemand, die zes weken getrouwd is, huurt in een stil plaatsje het landhuisje „Het Kraaiennest". Den eersten avond den besten komt bij hem invluchten een lief meiske in pyama, door haar bullebak van een stief vader om niets het huis uitgezet. Zij blijft bij hem overnachten zelfs in zijn pyama- broek. Wat zegt daarvan de goe-ge- meente, wanneer zij het zoo hoort? Zij grin nikt en denkt er het hare van Dat ge beurt natuurlijk ook in dat dorpje. En men ziet verder voor zich afspelen den strijd tusschen den laster en de waarheid, waarbij tenslotte, trots het feit, dat de laster-cam- pagne wordt geleid door de grootste laster tong van het dorpje, de waarheid zegeviert. Maar wat heeft de pas getrouwde in dien tusschentijd niet moeten doormaken aan angst en vrees en toch ook weer aan idyl lische romantiek. Ziedaar het gegeven van wat zich in „Het Kraaiennest" in drie bedrijven aan uw oogen ontrolt, 't 1^ een absolute nie mendal. om zoo te zeggen, en toch deze niemendal houdt gezellig bezig, de groote leegte, zelfs in den dialoog, ten spijt. Voor het grootste deel schrijven we dat toe aan de krachten, die aan het werk zijn gezet en die sappig en lenig alle gekke en malle situaties over het voetlicht weten te brengen Zelfs zou men zich kunnen afvragen, of zoovéél talent niet wordt verdaan aan iets dergelijksMaar 't is blijkbaar de geest des lijds. Hoewel het feit, dat de schouwburg maar heel matig bezet was, daarmee in strijd schijnt te zijn. Jacques Reule speelt den pas getrouwde, die zoo wordt „verrast" met groote, gezel lige vaart, prachtig bijgestaan door zijn neef, alias Louis Gimberg. Samen weten zij een pantoffelheld (Charles Gilhuys gaf een koddige creatie tegen de klucht aan) te dwingen, om hen te helpen van de wal in de sloot. .Tan v. d. Linden typeert uitnemend den bullebak-stiefvader, Pierre Balledux een ijzervreter van een admiraal. En dan* het pyama-meiske natuurlijk. Daarin zagen wij een nieuweling op den voorgrond treden, die tot dusver slechts kleine rolletjes vervulde, n.l. Carla de Rast. Zij heeft zich doen kennen als een actrice, waarvan veel te venvachten is. Bekoorlijk, lief, fraai ingetogen heeft zij deze rol ge speeld. Beide lastertongen waren best toever trouwd aan mevr. Schwab en Dora Haus. De niet talrijke aanwezigen hebben har telijk geapplaudisseerd. Een apart woord van hulde mag wel eens worden gebracht aan ,,'t Groene. Zoodje", dat zoo aangenaam de entre-actes vult. DE ALGEMEENE TOESTAND. Het conflict tusschen Polen en Lithanen. Het momenteele directe gevaar in het conflict tusschen Polen en Lithauen is blijk baar eersl afgewend, al blijft indirect het bestaan, daar er nog geen sprake is van eenige regeling. Volgens het Lithausche gezantschap te Berlijn zijn alle berichten in de Duitsche pers, volgens welke men tot de ontdekking gekomen zou zijn, dat hoogere officieren van den Lithauschen gpneralen slaf in be trekking staan tot Polen, zuivere verzinsels. Hetzelfde zou het geval zijn met het bericht dat de officieren het ontslag der regeering van Woldemaras en de vorming eener coalitieregeering geëischt hebben. Deze onderhandelt in volle vrijheid verder met de partijen. Volgens een bericht aan het Berliner Tageblatt uit Kowno zou echter de regeering wel een ultimatum ontvangen hebben namens den garnizoenscommandant van Ponjewesj, Petroetis. Dit ultimatum werd overgebracht door kolonel Sjoemski en kapitein Gattkoes. Deze beide officieren evenals Petroetis werden daarop gevangen genomen en in een fort opgesloten. Naar men beweert is er een bevel van den generalen slaf, volgens hetwelk alle officie ren, die tot de oppositie toetreden, als land verraders moeten worden beschouwd. Woldemara9, de Lithausche dictator, noemde de berichten over toebereidselen tegenover Lithauen in het gebied van Wilna „Poolsche bluf'". Er beslaan geen dergelijke toebereidselen .Men kan het eigenlijke doel van deze manoeuvre beier begrijpen, wan neer men bedenkt, dat Pilsudski verklaard heeft, dat hij dit jaar nog een einde wilde maken aan het conflict met Lithauen. Hij heeft nu echter in de tegenwoordige regee ring van Lithauen een tegenstander ge vonden, dien hij eerst muTw moet maken; de invalsbedreigingen zijn dus een poging tot schrikaanjaging, om Lithauen te be wegen om vóór de interventie van den Volkenbond van Wilna af te zien. De minister-president kondigde de a.s. publicatie aan van de notawisseling tus schen de Lithausche regeering en de Wes telijke mogendheden naar aanleiding van den stap door deze in Febr. ondernomen en in April herhaald, om een einde te maken aan den oorlogstoestand tusschen Polen en Lithauen. Voorts is op het algemeen secretariaat van den Volkenbond een telegram van Woldemaras ontvangen, waarin opnieuw de aandacht gevestigd wordt op de pers campagne in Polen en verklaard wordt, dat de houding der Poolsche pers een ernstig gevaar oplevert en zou kunnen leiden tot ernstige storing in de betrekkingen tusschen Lithauen en Polen. Dit telegram bevat, evenmin als het eerste schrijven, een verzoek tot ingrijpen aan den Volkenbond. Pilsudski gaat zelf naar Geneve. Volgens de „Times" is dit een voordeel voor Strese- mann, omdat Polen hiermee duidelijk te kennen geeft, niets tegen den geest van den Bond te willen doen. In de Britsche bladen wordt algemeen toegegeven, dat de toe wijzing van Wilna aan Polen onder sanctie van den Bond een van de zwakste en voor hem schadelijkste daden van den Volken bond geweest is, en in de toekomst nog veel moeilijkheden kan opleveren. Intus- schen zijn zij het er klaarblijkelijk tevens allen over eens, dat gedane zaken geen keer nemen en dat Lithauen zich bij den beslaanden stand van zaken zal moeten neerleggen. De diplomatieke medewerker van de Telegraph verwacht, dat de Volken bond in staat zal blijken, ondanks het bond genootschap van twee zijner leden met Polen, bepalingen vast te leggen, die de kans op het ontstaan van ernstige conflic ten, door verdwaalde schoten bv., uit sluiten. Van Poolsche zijde is aan alle landen volgende nota gezonden: De kwestie van de Poolsch-Lilhausche be trekkingen is op de agenda van de komende zitting van den Raad van den Volkenbond geplaatst, als gevolg van een klacht van de Lithausche regeering legen de Poolsche regeering. De Lithausche regeering beroept zich op art. 11 van het Volkenbondspact. In deze omstandigheden stelt de Poolsche regeering eT prijs op. nogmaals haar stand punt omtrent de betrekkingen tusschen de beide landen te verduidelijken. De Poolsche regeering verklaart, dat zij geen plannen heeft, die tegen de politieke onafhankelijk heid of territoriale integriteit van de Lithau sche republiek gericht zijn en dat haar eenige doel is, normale betrekkingen van goede nabuurschap met Lithauen op de meest vredelievende wijze aan te knoopen. Maar deze wensch van de Poolsche regee ring ontmoet een categorische weigering van de zich opvolgende regeeringen van Lithauen, welke heden evenals vroeger be wezen, dal hun land zich in een oorlogs toestand met Polen bevindt. De Poolsche regeer:ng meent, dat deze toestand, die zonder voorbeeld is, die ernstige gevaren voor vredelievende samenwerking van de volken met zich brengt, niet kan voort duren. De Poolsche regeering is er van overtuigd, dat haar standpunt zal gedeeld worden door alle regeeringen en door de verlichte opinie van de wereld en dat de verschillende lan den zullen samenwerken om een eind le maken aan dn oorlogstoestand, waarvan de Lithausche regeering beweert, dat die be staat. BELGIE. De GentEche universiteit Rede van Vandervelde. De afgetreden minister van kunst en wetenschap, dr. C. Huysmans, zal in den loop dezer week in de Kamer een wets ontwerp indienen, waarbij belangrijke wij. BINNENLAND. Mr. Rutgers zal Nederland vertegenwoor- digen in het comité voor veiligheid en arbitrage te Genève. (Binnenland, 2e Blad). Op de lijn Baarle NassanTilburg is een auto door een trein gegrepen; er zijn twee dooden. (Gemengd, 4de Blad en Laatste Berichten, 1ste Blad). Vergadering van de IsraSlietische Ge meenten in Nederland (Kerk en School, -ie Blad). Het Britsch Olympisch Comité heeft be sloten dat Engeland zal deelnemen aan de Olympische Spelen in 1928 (Sport, 4e Blad) BUITENLAND. Nota's en meeningen over het geschil tusschen Polen en Lithanen. (Buitenl., le Blad). Verdere opschniving naar links bij ver kiezingen in Dnilschland. (Buitenl., le Blad) Vintilla Bratiann gekozen tot leider der Roemeensche liberale partij. (Buitenl., le Blad). De beteekenis van den Engelsch-Russi- schen naijver door Gnglielmo Ferrero. ziging wordt gebracht in het huidige taal stelsel aan de universiteit te Gent. Huys mans stelt voor het thans toegepaste Nolf- stelsel, waarbij er twee afdeelingen bestaan, een Nederlandsche en een Fransche, ieder met twee derden dear colleges in de eigen taal en een derde in de andere, te ver vangen door een nieyw stelsel, waarbij aan alle faculteiten twee derden der cur sussen in het Nederlandsch en één derde in het Fransch zouden worden gegeven en de Fransche af deeling dus wordt opge heven. In een tijdens de vergadering van den Bocialistisc-hen partijraad, te Brussel door Vandervelde uitgesproken rede, zeide deze, dat naar zijn oordeel de buitenlandsche politiek van de nieuwe regeering niet veel zal afwijken van die, welke door hem werd gevolgd; zelfs indien België thans nog in den raad van den Volkenbond zetelde, zou het daar geen andere dan secundaire rol kunnen spelen; in de komende maanden zal er trouwens meer aan gedacht moeteu worden de politiek van Locarno te verdedi gen dan haar verder uit te breiden De buitenlandsche toestand is op het oogen- blik vrij troebel en de socialistische inter nationale moet dan ook alles in het werk stellen om de vredespolitiek tusschen de volkeren te bevorderen Wat de bmnenlandsche politiek betreft, aan de andere zijde der barrikade wcuot men gewaar, dat een beslissende strijd op til is, regieringen uit de drie partijen zullen in de toekomst niet meer mogelijk zijn; het zal er op aan komen te weten of de fininc'CTs of de arbeiders, ten slotte België zullen regeeren en 't valt te vree- zen, dat de vijanden van de arbeiders in hun laatste schans teruggedrongen, een actie zullen voorbereiden op de wijze van de Italiaansche of Lithausche fascisten. Vandervelde legde den nadruk op de noodzakelijkheid om de communistische actie te verlammen en flinke welbedachte oppositie te voeren. DUITSCHLAND. Bezuiniging Linksche ver kiezingsoverwinningen. Uit zuinigheidsoverwegingen heeft het rijkskabinet vier millioen mark, welke be stemd waren voor tentoonstellingen e.d. van do begrooting afgevoerd. Slechts een Dedrag van een helf millioen mark bleef staan, dat gebruikt zal worden voor deelname aan de groote Spaansehe tentoonstelling te Bar celona in 1930. In Anhalt hebben de verkiezingen plaats ihad voor de gemeenteraden en de districtsraden. Ook bq deze verkiezin gen viel een algemeene verschuiving naar links waar te nemen. Bij de verkiezingen voor de districtsraden veroverden de Duit-ch- nationalen in het geheel 40.78 pet. aller stemmen tegenover 44 pet. bij de vorige ver kiezingen. De sociaal-democraten wonnen in den geheelcn staat 1000 stemmen, de com munisten zelfs 5000. In den gemeenteraad van Dessau werden gekozen; 15 sociaal-democraten, 2 commu nisten, 4 huisbezitters, 2 leden partij voor volksrecht, 2 democraten, 1 lieden van de vereenigde rechterzijde. De sociaal-d<mocra- ter en democraten zullen als voorheen over do meerderheid beschikken.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1