S. G. J. DE GROOT Groote keuze Nouveauté's in Lederwaren. UIT DE RIJNSTREEK. VISSCHERIJ-BEBICHTEN. KUNST EN LETTEREN. Wed. P. DE WILDE ZONEN s 8ED0ENHAN0EL NIEUWE RIJN 39-40 VARIA. SPREEKCEL. VRAGENRUBRIEK. VOORSCHOTEN. Voordrachtavond mevr. de WijsMonton. In hotel Deurloo kwam gisteravond het departement Voorschoten van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen bijeen ter bijwoning van een voordrachtenavond te geven door mevT. Manna de Wijs—Mou- ton. Nadat de voorzitter, de heer R. van den Ende, mevrouw De Wijs had welkom geheeten, vertelde zij, aan de vele dames en heeren, het ontstaan van haar liedjes en melodieën, welke zij met begeleiding van guitaar t en gehoore zou brengen. Het was een zeer bijzondere avond, waaraan allen de meest aangename herin nering zullen bewaren. Het applaus aan het einde van den avond nam bijkans den vorm van een ova tie aan. De heer R. van den Ende bedankte haar namens allen, voor de vele aangename oogenblikken den leden geschonken. RECLAME. Noordeinde II - Leiden - Telef. 706 1536 BOSKOOP. Donderdag 1 December a.s. zal het 2o jaar geleden zijn, dat de heer G. Benschop alhier al9 brievenbesteller bij de posterijen in dienst trad. De heer H. G. Mathot, alhier, is geko zen tot bestuurslid van cien R K. Dioc. Haarl. Tuindersbond, alsmede tot lid van het hoofdbestuur van den L. T. B. BODEGRAVEN. Jubileum van den heer Roerhorst. Zaterdag herdacht de heer W. Roerhorst, ambtenaar bij de Nederl. Spoorwegen, zijn 36-jarig ambtsjubileum. Van die 35 jaar was de heer R. 33 jaren in Bodegraven werkzaam en bewoog zich in die jaren op velerlei gebied. In de eerste plaats is hij echter gezien om zijn prettige wijze van optreden als „Schaalknecht", verantwoor delijk persoon bij het drukke plaatselijke goederenvervoer. Vooral in de kringen van het stationspersoneel is de heer R. zeer ge zien, zoodat het niet zal verwonderen, dat dit personeel een kleine huldiging op dezen gedenkwaardigen dag had voorbereid. 's Morgens om half twaalf werd de jubi laris door een lid van het personeel per auto met zijn familie van zijn woonhuis gehaald en daarna door het gezamenlijke personeel ontvangen in zijn feestelijk ver sierd kantoortje in de goederenloods. De stationschef, de heer van Slraaten, sprak enkele zeer waardeerende woorden en bood namens het personeel een pendule met coupes aan. Vervolgens sprak de heer Pij- sel, oudste ambtenaar nog enkele persoon lijke woorden, waarin hij de prettige ver slandhouding in al die jaren teekende. De jubilaris dankte ontroerd voor de ontvangen huldeblijken. Het was een korte, maar har telijke hulde, die aan dezen plichtsgetrou wen beambte werd gebracht. De fa. Gebr. Koning zond als huldebetui ging een groot bloemstuk. De muziekvereeniging „Soli Deo Glo ria" bestond in de afgeloopen week 5 jaar. Op de gewone wekelijksche repetitie memo reerde de heer M. Stapper dit gedenkwaar dige feit. De leden wilden deze herdenking maken tot een huldiging van hun voorzit ter, den heer A. Smaling. aan wien de ver- ccniging zeer veel te danken heeft. Deze heeft in de moeilijke jaren, die op de op richting volgden, de vereeniging met alle krachten gesteund. Als bewijs van dank baarheid boden de leden hun voorzitter een bureaustoel aan. De heer Smaling dankte voor deze onverwachte hulde. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Wjjnand van Remmerden, jm., 27 j. te Driebergen en Geertruida de de Graaf, jd., 25 j., alhier. Overleden: Arie van Hofwegen, 20 j. RIJNZATSRW OUDE. Gemeenteraad. Aanbieding gemeentebe» grooting 1928 Geen vloek- verbod Opcenten op de per soneel belasting Het wegen - vraagstnk. Aanwezag alle leden. Voorzitter: de heer J. A. Bakhuizen, bur gemeester. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering wor den door den secretaris gelezen en daarna goedgekeurd. Do voorzitter doet o.m. mededeeling van de navolgende ingekomen stukken: Een schrijven van den Bond tegen het vloeken en schenden van Gods Heiligen Naam, waarin verzocht wordt om door op neming van een strafbepaling in de politie verordening, dit ingekankerd kwaad tegen te gaan. Namens B. en W. stelt de voorzitter voor dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. B. en W. zjjn van meening, dat het tegen gaan van dit euvel niet op het gebied dei gemeentelijke overheid ligt. Wanneer een dergelijke bepaling in de politieverordening is opgenomen, zou de praktijk leeren, dat veroordeelingen zelden zouden voorkomen. Hei vloeken is op een andere manier tegen te gaan- de ouders, zoowel als de geestelqk- heid moeten hier tegenover de jeugd op treden. De heer Van der Zwan vindt wel, dat de overheid iets moet doen om deze zonde tegen te gaan. De heer Compeer plaatst zich op het standpunt van B. en W.; zijns inziens zal 't persoonlijk initiatief hier veel meer uit werken dan overheidsbemoeiingen. Dg raad besluit daarna met algemeene stemmen het verzoek voor kennisgeving aan te nemen. Uit den maandstaat, aangevende den stand van de kas van den gemeente-ont vanger op 15 Nov. 1927 blijkt, dat de finan- cieele toestand der gemeente aanmerkelijk' beter geworden is. In verband met een wijziging der reke ning dienst 1925, wordt de gemeenlereke- ning dienst 1926, die reeds voorloopig vast gesteld werd, dienovereenkomstig gewij zigd. De voorzitter biedt namens B. en W. de begrooting 1928 aan den raad aan. Deze sluit in ontvangsten en uitgaven met f2 f106.80. De heeren Compeer, Van der Knijff en Disseldorp, die tot leden der commissie tot het nazien der begrooting worden aange wezen. nemen hun benoeming aan. De verordening regelende de opcenten heffing op de hoofdsom der personeele be lasting, wordt in dien zin gewijzigd, dat met ingang van 1 Januari 1928 in plaats van 80 opcenten 110 opcenten geheven zul len worden. Mej. De Moor heeft medegedeeld, dat zij door bijzondere omstandigheden de be noeming tot onderwijzeres aan de o. 1. school niet kon aannemen. De voorzitter zegt, dat de minister van Onderwijs, K. en W. de rijksvergoeding voorloopig voor 3 mnd. weder toegestaan heeft. B. en W. doen thans al 't mogelijke om in de vacature te voorzien, door benoeming van een wachtgeldster. De heeren Compeer en Van Tol wijzen bij de rondvraag op den onhoudbaren toe stand waarin de wegen verkecren. Verbe tering is dringend noodzakelijk. De voorzitter zegt dat deze kwestie reeds een punt van bespreking heeft uitgemaakt in de vergadering van B en W.de noo- dige gelden ontbreken echter. De Raad machtigt nu B. en W. om zoo spoedig mogelijk tot het treffen van de noodige maatregelen tot verbetering van den weg over te gaan. Niets meer aan de orde zijnde en nie mand meer 't woord verlangende, sluit de voorzitter de vergadering. WOUBRUGGE. Het bestuur der Ned. Vereeniging voor gemeentebelangen heeft aanvankelijk voor 1928 tot secretaris der commissie voor het examen ter verkrijging van een akte van bekwaamheid in de gemeente-administratie benoemd de heer J. C. Baumann, burge meester dezer gemeente. ZWAMMERDAM. Gemeenteraad. De gemeentebegrooting 1928 vastgesteld. Voorzitter: de burgemeester. Afwezig met kennisgeving: wethouder Van Muiswinkel. De voorzitter opent de vergadering, waar na de notulen der vorige vergadering wor den voorgelezen, die onveranderd wordeik goedgekeurd en vastgesteld. 1. Ingekomen stukken: De voorzitter deelt mede, dat Ged. Staten goedgekeurd het raadsbesluit tot het aan gaan eener geldleening groot f 45.000 met het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds. Eveneens is door Ged. Staten goedgekeurd do wijziging van het reglement voor het Burgerlijk Armbestuur. Voor den aanvang der vergadering heeft met den gemeente-opzichter een conferentie plaats gehad over een wijziging van het bouwplan op het gemeentelijk terrein achter „Builendorp". De bedoeling dezer wijdging is, dat de reeds geprojecteerde straat eenigs- zins zal worden omgelegd achter de bestaan de boerderij en zal aansluiten op een nieuw geprojecteerde straat, loopende vanaf den Rijksstraatweg langs de villa aan den kant van den slager Verbeij. Voor de uitvoering van dit gewijzigd plan, dat de instemming van den raad heeft, vragen B. en \V. liet benoodigde crediet, dat met algemeene stem men wordt verleend. De heer Edelman dringt aan op spoedige uitvoering, opdat met het voorjaar een en ander in orde zal zijn. De voorzitter zegt dit toe. Op voorstel van den heer Edelman wordt tevens besloten B. en W. piachtiging te verleenen om de noodige boomen te doen roeien. De heer Van Wijngaarden spreekt zich uit voor publieke verkooping dier boomen, waartoe eveneens wordt besloten. 2. Thans komt aan de orde de Gemeente begrooting voor het dienstjaar 1928. De commissie, die met het onderzoek daarvan is belast geweest, brengt bij monde van den heer Linschoten rapport uit. Bij zondere op- en aanmerkingen heeft de com. niet, doch bij het nazien was wel opgevallen dat voor verschillende posten, waarop over vorige jaren weinig of niets is uitgegeven, ook nu weder bedragen waren geraamd. Het komt der Commissie gewenscht voor om do posten, waarop in den regel geen uitgaven geschieden, te schrappen, of wel den post van onvoorziene uitgaven met de bedragen der te schrappen posten te verhoogen. De voorzitter geeft op verschillende der door de Commissie genoemde posten een nadere toelichting. Spr. acht het niet ge wenscht bedoelde posten te schrappen, omdat het toch kan voorkomen, dat uitgaven daarop noodzakelijk zijn en dan voor die uitgaven telkens een wijziging der begrooting met den daaraan verbonden omslag noodig is. Bovendien moet spr. ernstig waarschuwen tegen te lage ramingen, omdat dit zich op den duur wreekt en het batig saldo, waar mede nu het dienstjaar kan worden aan gevangen, daardoor zou dalen, hetgeen iioo- gere belastingheffing tengevolge zou nebben. Ook zijn posten, waarop geen uitgaven wor den gedaan, in geen geval weg. Het over schot daarop kan worden gebruikt tot dek king van andere uitgaven, door af- en over schrijving. Juist doordat op de door de commissie aangegeven posten geen uitgaven zijn gedaan, kan de Raad zien, dat B. en W. van het verleende geen misbruik maken. De heer Linschoten zegt, dat hij dit ook geenszins wil beweren, maar spr. wil voor komen, dat het batig saldo der rekening hooger zou worden en daardoor hooier be lasting zou worden geheven dan eigenlijk noodig is. De voorzitter antwoordt, dat deze vrees geheel ongegrond is en B. en W. daarvoor eveneens waken. Wethouder Hoogendijk is het geheel met den voorzitter eens. Toen spr. pas lid van den raad was, bestond hier de gewoonte om de uitgaven erg krap en de ontvangsten tamelijk ruim te ramen. Spr. heeft tegen die verkeerde methode steeds gewaarschuwd, omdat dit op den duur een struikelblok wordt Op zijn advies is men er toen van afgestapt en het gevolg is, dat er thans elk jaar een batig saldo overblijft. Spr. waarschuwt daar om nogmaals tegen te lage ramingen, omdat men daarmede met een kleine tegenslag ter stond vastloopt. Bovendien zegt spr. is een begrooting maar een raming. Indien geen uilgaven noo dig zijn. worden deze immers niet gedaan'. De heer Linschoten noemt hierna ver schillende posten, die naar het oordeel- der Commissie voor schrapping of verlaging in aanmerking komen. De voorzitter geeft daarop steeds toelich ting, waaruit blijkt dat de ramingen terecht en nauwkeurig zijn gedaan, zoodat de Com missie van repliek afziet. Bij volgnr. 51, licht de voorzitter toe, dat de hoogere raming is geschied met het oog op de noodzakelijke vernieuwing der bevol kingsregisters Nu toch tot vernieuwing moet worden overgegaan, wordt voorgesteld het z.g. kaartsysteem in te voeren, waartoe reeds vele gemeenten zijn overgegaan. De kosten van nieuwe registers zijn opgege ven op f 130. die van het kaartsysteem op f 90, waarbij dan een kast moet worden aangeschaft van f 165. Daar voorzien wordt dat in de toekomst het kaartstelsel algemeen verplichtend zal worden gesteld, stellen B. en W. ter vermijding van dubbele kosten thans voor tot invoering van het kaart systeem over te gaan. Wethouder Hoogendijk zegt nog dat de oude registers eigenlijk reeds te lang zijn ge bruikt, zoodat met vernieuwing niet meer kan worden gewacht. De commissie kan zich met de toelichting vereenigen. Bij post 151, subsidie aan bewaarscho len, zegt de heer Linschoten dat de com missie voorstelt de subsidie voor de be staande bewaarscholen te handhaven, doch aan de pas opgerichte Chr. Bewaarschool le Bodegraven voor 1928 geen subsidie le ver leenen «aangezien moet worden afgekeurd dat vereenigingen die pas worden opgericht, reeds terstond speculeeren op de gemeente kas. De voorzitter antwoordt dat het voorne men van B. en W. in ieder geval toch was om eerst de expoitalie-rekening van ge noemde school af te wachten alvorens sub sidie te verleenen. De voorzitter is het met den heer Linschoten eens dat het niet aan genaam aandoet reeds terstond na de op richting al een aanvraag om subsidie te ont vangen, doch in den regel kunnen derge lijke inrichtingen zichzelf niet bedruipen. De heer Linschoten voert aan dat andere scholen eerst jaren met tekorten hebben ge werkt, alvorens subsidie te vragen. De nieuwe vereeniging moet eerst zooveel mo gelijk trachten zich met eigen middelen le redden. De voorz. zegt dat hier ook het principe in het oog moet worden gehouden. De leer lingen, die op bedoelde school gaan zijn grootendeels leerlingen van reeds bestaande scholen, zoodat het onbillijk zou zijn voor de eene school wel en voor de andere geen subsidie te geven. Op dien grond heeft het bestuur dan ook om subsidie verzocht. Wethouder Hoogendijk kan op grond van het door den heer Linschoten aangevoerde, thans wel met het voorstel der commissie meegaan. Het voorstel der commissie, hierna in stemming gebracht, wordt met algemeene stemmen aangenomen, zoodat op het ver zoek om subsidie voor 1928 afwijzend wordt beschikt, terwijl aan de bestaande scholen op den bestaanden grondslag 9ubsidie zal worden uitgekeerd. Voordat tot de vaststelling der geheeleHoe- grooting wordt overgegaan, zegt de heer Linschoten dat de commissie haar voorstel len tot schrapping of verlaging van de nader toegelichte posten terugneemt. De heer Edelman vraagt uit naam van verschillende ingezetenen in den Tempel om de bestaande straatverlichting aldaar met 3 lantaarns uit te breiden. De nu be staande verlichting is te ver uit elkaar en mist daardoor haar doel, vooral ook met het oog op het toenemend verkeer. De voorzitter zegt toe dat B en Wgaarne aan de uitgesproken wenschen tegemoet zullen komen en vTaagt daaromtrent mach tiging van den raad, die met algemeene stemmen wordt verleend. De begrooting wordt hierna met alge meene stemmen vastgesteld zooals zij is aangeboden, n.l. met een totaal aan ont vangsten en uitgaven van f 71.958.58V>. Bij de rondvraag verlangt niemand meer het woord, waarna de voorzitter sluit. Voor de stemming van leden voor het kiescollege der Ned.-Herv. Kerk alhier, was al even weinig animo als voor de nota belenverkiezing. De 3 aftredende leden, de heeren P. Hoogenboom, D Hoogendoorn Jzn. en C. Hoosbeek, werden dan ook zon der strijd herkozen. Door den Kerkeraad der Gerei. Kerk alhier, zijn voor de verkiezing van een ouderling en eeD diaken de volgende dub beltallen gesteld, waaruit door de mans lidmaten een keuze moet worden gedaan. Voor ouderling, de heerer G. W. Domburg en P. van Vliet en voor diaken de heeren T. Stigter en L. van Vliet De aan de beurt van aftreding zijnde ouderiing P. Verduijn en diaken A. Graafland, zijn bei den niet meer herkiesbaar. IJMUlDEN, 29 Nov. 1927. VISCHPRIJZEN. 59 Tarbot p. K.G. f 1.40T 0 75; 15 Griet p kist van 50 K.G. f 38-f 18; 7173 Tongen p. K.G. f 1 80f 1.50; 5 Groote Schol (37 —f86, 9 Middelschot 142—132. 24 Zot schol f47—f42. 1008 Kleine Schol 128— f 8. 31 Schar f 16f 5, alles p. kist van 50 K.G.. 50 Roggen p. 20 stuks f34f 19; 232 Vleeten p. stuk f3,10— f 0.68; 14 Pie terman en Poontjes f 12fll. 15 Groote Schelvisch f 47f 39, 40 Middel Schelv. f 40f 30, 105 Kleinmiddel Schelv. f26— f20, 293 Kleine Schelv. (21f 13. alles p. kist van 50 K.G 20 Kabeljauw p. kist van 125 K.G. f56fSD; 346 Gullen p kist van 50 K.G. f 18f 6; 161 Lengen p. stuk f2 29 f0.85; 5 Heilbot p. K.G. f 1.60; 14-4 Wij ting p. kist van 60 K G. f 12f950; 310 Koolvicsh p stuk f 1.70f0 69; 3 Makreel p. kist van 50 K.G. f 24; 1 Steur p. stuk f 80 Er zijn 17 stoomtrawlers binnengeko men en in de haringhaven de loggers KW. 110 met 211, KW. 60 met 314. KW. 82 mot 34 en KW. 9 met 60 kantjes pekelharing. PRAAIRAPPORT VAN Hr. Ms. VULCANUS. 25 November Tu- rhen 52 gr. 30' en 52 gr 34' Nfcr2 gr. 31' en 3 gr 4' 01., KW. 124, niets; KW. 45, niets. 26 November. Tusschen 52 gr. 34' en 52 gr. 42' Nbr.. 3 gr. 4' en 3 gr. 13' 01.. KW. 99. 8 last; KW. 25, 14 last 27 November. Tusschen 52 gr. 34' en 52 gr. 39' Nbr.. 3 gr. 6' en 3 gr. 17' 01.. KL'. 116, 1 braadje; KW 154, verkend; KW. 138 4 kantjes; KW. 9, 60 kantjes; KW. 31, 20 kantjes. RECLAME. Ï003 TENTOONSTELLING VAN OOSTENRIJKSCHE KUNSTNIJVERHEID EN BOUWKUNST IN „DE LAKENHAL". II. Op deze tentoonstelling ioonen de Oos- tenrijksche kunstenaars ons dus wat zij thans als hun beste werk op het gebied van kunstnijverheid brengen. Zij brachten inderdaad veel en van veler lei soort werk. Bindwerk batikwerk, cera miek, emailwerk, glas, kristal, gobelins, goud en zilver, hout- en ivoor3nijwerk, koper, brons, leder, stoffen en sierschrift. Wat van dit alles het meest te bewonde ren valt? Zonder eenigen twijfel het koper. Wij denken aan de schalen van Karl Hage- nauer en aan de vaas als kandelaar van Joseph Hoffmann en aan Hoffmann's beide fraaie koperen lampen. Dat is alles mooi werk, persoonlijk en waard meer bekend heid te verwerven ook in ons land. Ook in de vitrine met zilverwerk vindt men goed werk maar Hoffmann stelt hier toch feitelijk wat teleur omdat de vormen van de gebruiksvoorwerpen, die hij maakte vrijwel allen onlogisch zijn. Zijn serviezen bijvoorbeeld met de topzware ketels en zijn eetgerei zijn beslist affreus. Er is een zeer groote collectie ceramiek te zien in De Lakenhal en tusschen dit vele heb ben wij ook heel artistiek, heel mooi werk gevonden. Het koffieservies van Paris von Gütersloh, uitgevoerd door de Wiener Por- zellanfabrik Augarten is vreemd, onge meen en van bijzonder smaakvol. En zoo is er nog wel meer mooi ceramiek. Maar het geheel heeft niet onze bewondering en wat ons het sterkst is opgevallen bij de aan dachtige beschouwing van de tallooze va zen en doozen, schalen en fantasie-arfikelen dat is, dat al dit werk door verschillende kunstenaars is ontworpen. Het is merkwaar dig zoo weinig verschil er is in al dit cera miek dat over het algemeen grof en lomp is en waaraan men geen edele vormen weet te geven. En dan denken wij vooral aan Vally Wiesellhier's absurde groote bloemen- vaas, die mooi van kleuren is. maar waarin de kunstenaar de bloemen wil laten plaat sen in zeven verschillende tuitjesl Zeven verschillende soorten bloemen misschien wel? Bij het -bindwerk vonden wij veel moois en ook in deze afdeeling konden wij weer den goeden smaak van Joseph Hoffmann be wonderen. Er is verder prachtig kunstnaaldwerk en lederwerk te zien op deze tentoonstelling en een zeer groote, belangrijke inzending glas en kristal. Ook hier zien wij weer de hand van Joseph Hoffmann, die een veel zijdig ontwikkeld talent blijkt te bezitten en zijn gekleurde schalen en vazen verloonen edele vormen. Minder fraai kunnen wij het gegraveerde werk van J. en L. Lobmeyer vinden en ook de grillige vormen van hun vazen en glazen (128130, 133—135), heb ben onze bewondering niet. In een kleine vitrine in de middenzaal heeft men met veel smaak verschil lend werk bijeengebracht. En tusschen al dat kunstnijverheidswerk heeft ons behalve wat fijn bewerkt ivoor vooral de teere, subtiele, maar zuivere schoonheid van een ontroerend mooi cera miek figuurtje, dat van een Mohammedaan- sche vrouw getroffen. Elisabeth Köveshazi- Kalmdr's meesterlijke hand waarvan wij zoo gaarne nog meer werk hadden gezien heeft dat fijne beeldje gewrocht en de kun stenares toonde ook haar kunnen in een bezield kinderkopje in wit porselein dat wij in de derde zaal in een hoekje tot onze vreugde ontdekten. Als al het werk van de Oostenrijksche kunstenaars van zulk een RECLAME. Rookstoelen - Clubfauteuils Oud-Holl. Meubelen - Tochtdekens Bedkruiken - Handdoekrekjes Wollen-, Donzen- en Gewatteerde Dekens Kamerschermen - Divans Divankleeden - Kussens enz. 193U voorname bezielende schoonheid w- dan zouden wij er zeker hartelijker over kun nen juichen. Nu moeten wij verklaren dat wij dankbaar zijn voor wat de Oostenrijkers ons van hun Kunstnijverheid hebben laten zien. Dank baar maar niet geheel voldaan, niet opge togen. Want ook het sierschrift, uitgevoerd in de Pflegestalte für Schrift- und Buchge- staltung van prof. Rudolf Lariseh op pa pier, op glas en op metaal, hoe knap en ar-t tistiek ook, hoe mooi modern ook van op vatting, heeft ons niet kunnen brengen tot do overtuiging dat Oostenrijk op het gebied van kunstnijverheid ons thans een openba-i ring brengt Wij denken aan wat er in de verzameling sierschriftvoorbcclden van Jacob Burckhardt to lezen ligt op de tentoonstelling: Der Mensch kann sich selbst unglaublich viel werden, und je mehr er sich selbst ist umso mehr ist. er auch fur Andere. Is het misschien omdat deze Oostenrijkers zich zelf nog niet geheel zijn? Omdat zij nog te veel zoeken, dat hun werk niet vermocht: ons tot de overtuiging te brengen, dat zij iets heel bijzonders presteeren? De tijd zal daarop het# antwoord niet schuldig blijven. Wjj hebben goeden moed NIEUWE UITGAVEN. Te beginnen met 1 Januari 1928 zal bjj den uitgever J. Muusses, te Purmerend, een nieuw tijdschrift verschijnen, genaamd „Jeugd en Beroep". De heeren E. J. van Det en P. van Meyer zullen de redactie leiden, teiwrjl een groot aantal medewerkers wordt aangekondigd. EEN SLAGVAARDIG AUTEUR. In het „Duke of Yorke Theatre" te Lon den werd voor eenige dagen de premiers gegeven van Noel Cowards „Home Chat". Het stuk had weinig succes. Reeds na het tweede bedrijf was het duidelijk, dat de anders zeer geliefde schrijver met dit stuk niet den minsten bijval zou oogsten, foch had deze den moed, zich aan het eind der voorstelling voor het voetlicht te vertoonen. Daar klinkt het uit den engelenbak: „Nou ik had wat beters verwacht!" Een oogen'olik angstige stilte. Dan met een veelzeggenden blik op het publiek, antwoordt de teleur gestelde auteur den openhartigen criticus: „Ik ook." Lachers zijn milde critici, en zoo mocht Coward een hartelijk applaus in onlvangst nemen voor deze, blijkbaar eenig- ste gufde grap van den avond. Dit slagvaardige antwoord herinnert aan Bernard Shaw, die, toen hem eens temidden van een stormachtige huldiging door iemand „foei" werd toegeroepen, in de richting, waar de opmerking vandaan kwam, opmerkte: ,.Ik ben het geheel met u eens. Sir, nmar .vat kunnen wjj met on3 tweeën tegen al die meuschen DE STROOMPRIJS TE WOUBRUGGE. „Een werkman" te Woubrugge klaagt ons zijn nood over de hooge prijzen van den eleclrischen stroom in die gemeente. Wel iswaar bestaat er voor den winkelier een verlaagd tarief ten behoeve van de étalage- verlichting, doch z. i. dienen daarvan ook anderen te profiteered Hij geeft den betrok-» ken autoriteiten volgende regeling der prij zen in overweging: Winkeliers en landbouwers, die van 110 KW. afnemen betalen 30 cent per KW.; van 10—20 KW. 20 cent en daan boven 15 cent per KW. oor arbeiders stelt hij de prijken als volgt: voor 1—10 KW 25 cent; 10—20 KW., 20 cent en daarboven 15 cent per KW. T. de H., te L. Tegen de laatste uit spraak is niets meer te doen. Mocht u een- ter voor 1927/1928 worden aangeslagen, dan kunt u in verband met deze uitspraak t&- clameeren. T. B., te L. Uw aanslag is goed. P. J. de J., te L. De kinderaftrek voor de Rijksinkomstenbelasting <s afhankelijk van het inkomen. Vorig jaar zal uw in komen iets hooger zijn geweest. Verder uw aanslag goed. G. v. d. B., te N De Personeele be lasting huurwaarde bedraagt te LeideD 10 pCt. van de huur, na aftrek van f 120 Voor 1928 wordt deze aftrek f 195 Voor 1927 komen hierop 70 opcenten; voor 1928 120. De belasting der meubelen wordt berekend naar de waarde; deze wordt daarvoor v'afl Rijkswege geschat. B. te L. Uw aanslag bedraagt f 65 68. 2—3

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 10