de mooiste Hoed .jidBomLenLui 68"8 Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 25 Novamber 1927 Vierde Blad No. 20767 UIT DE OMSTREKEN. W. ROODENBURG G BORSALINO fu LAZZARO Co A.KLAAttZltö Vischmarkt 7 LHDE>N. HAARLEMMERMEER. Brutale aanranding. Donderdag werd op het pad langs den Geniedijk, nabg den IJ weg alhier, een meisje aangerand, dat aldaar per rjjwiel passeerde, door een man, die haar van de fiets trok en daarna vroeg om haar geld en belastingplaatje. Ook wist de onverlaat, die een schop op z'n rug had, haar de fiets te ontrukken, waarop hg zich uit de voeten maakte. Geheel van streek vervoegde zich het meisje bjj een der bewoners van den IJweg, die onmiddellijk meeging naar Hoofd dorp om de politie met het gebeurde in kennir, te stellen. Deze ging direct op ocderzoek uit, heeft de fiets al terug gevonden en hoopt ook spoedig den dader in handen te krijgen. HILLEGOM. „De Zwaluw". Deze Postduivenvereeniging zal op 3 en 4 December a.s. een clubten toonstelling houden met als keurmeester de heer C. J. Saarloos te Monster. De tentoonstelling is verdeeld in 17 klassen en wel 4 schoon- heidsklassen^ 4 klassen voor onbevlogen vliegtype en 8 voor de vogels, die reeds gevlogen hebben. Ook zal een afzonder lijke klaese gevormd worden voor de vo gels, die vanaf Harwich gevlogen hebben. Hert belooft een zeer mooie clubtentoon- Êtelling te worden. Jaarvergadering „Onderling Belang". De coöperatieve verbrui ksverceniging „Onderling BoLang" beeft haar 19e jaar vergadering gehouden. De opkomst was zeer groot. De voorzitter, de heer N, C. Veldhuis feliciteerde de vergadering en de vereeniging met het succes dat de coöperatie dit jaar mocht behalen, hetgeen de leden zeker uit het hun toegezonden verslag van secretaris en penningmeester hebben opgemerkt. De secretaris las de notulen die zeer za kelijk waren en waarvoor de heer Möhlman het applaus der vergadering verdiende. Het dividend werd vastgesteld op 10 pCt. voor de afd. bakkerij en 5 pCt. voor den winkel. Hierna werd besproken de oprichting van, een pensioenfonds en ondersteuningsfonds voor het personeel. Een der leden raadde aan een particuliere veizekeringsmaatr schappij hiermede te belasten. De voorzit ter deelde mede, dat het personeel dit niet wenscht. Na ampele bespreking gaf de vergadering het bestuur machtiging het on dersteuningsfonds aan te vullen tot f 3000 en als grondslag voor de oprichting van een pensioenfonds f 2000 te reserveeren. Hierna kwam in bespreking het aangaan een er geldleening groot f 30.000. De secre taris deelde mede, dat de leening kon wor den teruggebracht tot f 26.600. In de toelichting zette de voorzitter uit- een, dat d© afdeeling manufacturen veel te klein is, Het bestuur is er in geslaagd, de hand te leggen op een schitterend gelegen gebouw aan de Hoofdstraat dat voor f 29,000 kan worden getocht, het is het huis van mevrouw Hagendoorn, Voordat het be stuur met dit voorstel bij de alg. verg. kwam, is becijferd, ook met den accoun tant Vorrink der Handelskamer of het ge raden zou zijn tot aankoop over te gaan. Uit de becijferingen bleek, dat dit gerust kon. Enkele leden opperden bezwaren tegen dezen aankoop; doch na gehouden bespre king werd met overgroote meerderheid het bestuur gemachtigd het pand aan te koo- pen. Hierna werd overgegaan tot de uitlo ting van obligaties, terwaarde van f 500. Bij de rondvraag werd ter sprake gebracht het coöperatief inkoopen van brandstof fen, een extra belooning aan het perso neel, en de propaganda De voorzitter beantwoordde de vragers en sloot met een dankwoord de vergade ring. Er is een feestavondje gehouden voor de zelatricen. van hert Bouwfonds der St.- Martinuskerk. Het programma was rijk verzorgd en de humorist, de heer J. Schrama, heeft de jongelui doen gieren. De geestelijkheid woonde het feest bij. Pastoor Krook dankte voor den ijver, dien de jon gelui bij dit liefdewerk betoonen. De op brengst van het bouwfonds beloopen jaar lijks f 3600. De kosten van den feestavond staan geheel buiten het liefdewerk. KATWIJK. Raadsagenda. De eerstvolgende vergadering van den raad dezer gemeente zal plaats vinden op Maandag den 28slen November a.s., des na middags te 7 35 uur. De agenda luidt: 1. Mededeeling van ingekomen stukken 2. Verzoek om dispensatie van het be paalde bij artikel 22 der Verordening op het Bouwen en Sloopen. 3. Voorstel in verband met den ophaal dienst van huisvuilnis. 4. Voorstel tot verhuur van grond. RECLAME. DELICATESSEN HANDEL jXieuwsteejj 27 - Telefoon 1888 KALFSPASTEI, PEKELVLEESCH PER ONS f0.28 GEKOOKT ROOKVLEESCH OSSENTONG KLEINE HAMMETJES. PEKEL TONGEN PRIMA GELDERSCHE ROOKWORST PER POND f 0.85. 1745 5. Voorstel tot aankoop van Domein grond ten Zuiden van Katwijk aan Zee. 6. Voorstel tot verkoop van grond. 7. Voorstel inzake afzanding. bestrating enz., gronden ten Zuiden van Katwijk aan Zee. 8. Rondvraag. KATWIJK AAN DEN RIJN. Orgelfonds, De Vereeniging „Orgelfonds" hield een ledenvergadering. Na opening op de ge bruikelijke wijze en lezing der notulen, kwam het voornaamste punt aan de orde, de rekening en verantwoording van den penningmeester. Deze rekening, die door een commissie was nagezien, welke bij monde van den heer Meyer rapport uit bracht, was zeer gunstig te noemen, zoo gunstig dat de vergadering besloot aan de leden die aan dit fonds geregeld bijdra gen mede te dee'en dat einde 1928 deze zaak als ten einde zal kunnen worden, beschouwd en men dan verzocht wordt de bijdragen ineen6 te willeD storten, b.v. in Dec. of Januari a.s. Als zulks ingang vindt zal reeds begin 1928 deze vereeniging voor goed zijn diensten verricht hebben. Het aftredende bestuurslid, de penning meester de heer L. v d. Valk werd met op één na alg. st. herkozen. De rondvraag leverde niet veel op. Nadat de voorzitter dank had gebracht aan allen die zoo goed hun diensten, hadden verricht in het afge- loopen jaar, weid de vergadering met ge bed gesloten. Vergadering classis Leiden der Gerei. Kerk. Woensdagavond werd vanwege de classis Leiden der Geref. Kerken een Zendingsbij eenkomst gehouden in de Geref. Kerk alhier. Ds. Koers, van Noordwijk, opende de samen komst met het laten zingen van Ps.22 14; vervolgens las hij een gedeelte van Jesaja 60 en ging toen voor in gebed. Nadat hij allen welkom had geheeten, zette hij het doel van den avond uiteen. Spr.. hoopte, dat men, in het bijzonder de jonge menschen, hier maar niet is gekomen om maar eens iets te zien en te hooren, maar uit liefde voor de zending en omdat men daarin belang stelt. Spr. heette daarna de beide sprekers van den avond, de heeren Koomen en Pos, hartelijk welkom. Na het gemeenschappelijk zingen werd het woord gegeven aan den heer Koomen. De heer Koomen liet daarna door lichtbeelden ver schillende toestanden zien van het zen- dingsterrein Solo, die hij met woorden ver duidelijkte. Achtereenvolgens kreeg men te zien zendingsscholen, zendingsziekenhui zen, hindoe-tempels, natuuropnamen, Indi sche vorsten enz., te veel om on te noemen. Ds. Koers stelde daarna de gelegenheid open om vragen te stellen. Daar van deze gelegenheid niemand gebruik maakte, werd door ds. Pos met dankgebed de goed ge slaagde bijeenkomst gesloten. Daarna werd aan de buiten Katwijk aan den Rijn wonenden een koffietafel aange boden. De tweede samenkomst, om halfacht aan vangende, stond eveneens onder leiding van ds. Koers. Nadat gemeenschappelijk een paar liederen waren gezongen, ging zijn- eerw. voor in gebed en legde daarna in zijn openingswoord er den nadruk op, dat de arbeid is voor allen, groot en klein. Vervol gens zong het zangkoor uit Rijnsburg, onder leiding van zijn directeur, den heer D. Schoneveld, op zeer verdienstelijke wijze een tweetal zendingsliederen. Hierna was het woord aan ds. Pos. van Djokja. Deze behandelde achtereenvolgens de beteekenis van de hulpdiensten in het werk der zen ding, n.l. de hospitalen, het onderwijs op de scholen en de colportage en toonde met tal van treffende voorbeelden den rijken zegen hiervan aan. Nadat vervolgens ge zongen en gecollecteerd was, sprak ds Meijering, de pastor loei, een kort woord, waarin hij zijn blijdschap over deze samen komst uitsprak, omdat zij ons de zending nader brengen en meer als een eigen ar beid doen beseffen. Hierop liet zich nog maals het zangkoor hooren, waarna de voorzitter dank bracht aan allen, die tot het welslagen van deze bijeenkomst had den medegewerkt, terwijl ds. Broekstra van Rijnsburg, op zijn verzoek, met dankzeg ging sloot. De deputaten kunnen over deze bijeenkomst tevreden zijn. In deze tweede samenkomst was het kerkgebouw geheel gevuld en de aanwezigen hebben wel ge noten. Zangkoor. Het R.-K. Zangkoor hield zijn jaarverga dering, waar bijna alle léden tegenwoordig waren. Na opening en lezing der notulen volgde het jaarverslag, waarin de secretaris opsomde hetgeen in het afgeloopen jaar had plaats gehad. Daarna werd het verslag van den penningmeester gelezen en goedgekeurd De aftredende bestuursleden \V. Caspers, W. v. Leeuwen, W. Hoogeveen en Jae. Meyer werden herkozen. Na een geanimeer de rondvraag, waarbij enkele huishoudelijke aangelegenheden besproken werden, werd de avond verder feestelijk doorgebracht met het opvoeren van enkele voordrachten, hel zingen van eenige zangnummers, enz. De vergadering werd hierna met gebed ge sloten. Gisteravond gaf de tooneelvereeniging „Nut en Genoegen", onderafdeeling van den R.-K. Volksbond, haar najaarsuitvoering in de zaal Fennes. De opkomst was zeer goed. Opgevoerd werd „Het hoogste goed", tooneelspel in drie bedrijven. We kunnen zeggen, dat zeer goed spel te zien werd ge geven, doch zullen ons onthouden van het jpoemen van namen. Genoemd mag wel worden Marietje, 8-jarig dochtertje van Ber nard, gespeeld door Marietje van Paridon. Na de pauze kregen we een klucht in één bedrijf. ..Moppie de Ongeluksvogel". Dal bracht er de vrooliike stemming in en ook dit stuk werd goed gespoeld. De tooneel vereeniging kan mol voldoening op dezen avond terugzien en heeft niet alleen de leden van den R.-K. Volksbond, doch ook de andere belangstellenden, voor wien ook toegang was. aan zich verplicht. KATWIJK AAN ZEE. Bij de gisteren plaats gehad hebbende verkooping door Notaris Eerdbeek in ,,Ca9a Cara" alhier werd het pand Sluisweg 9 het welk ingezet was op f 4900 afgemijnd op f 1100 door den heer Marbus. ITet pand Mr. D. D. Curliusstraat 50 in bod gezet op f 2500 werd afgemijnd op f 170, door II. van der Plas. LISSE. Gemeenteraad. Een geldleening ten be hoeve van den bouw van 19 arbeiderswoningen door „Volks belang" Critiek op het politioneel toezicht De be grooting 1928 vastgesteld. Voorzitter burgemeester Eenhuis. Aan wezig alle leden. Nadat wethouder Tromp de gebedsformule gelezen heeft en de notulen onveranderd waren vastgesteld, kwam aller eerst aan de orde een voorstel van B. en W. tot benoeming van een bezoldigd assistent aan de openbare lagere school, ter voorzie ning in de vacature mej. M. Anderson. Besloten werd te benoemen de onbezoldigd assistent de heer H. Exalto. Waar de heer Exalto echter geen wachtgeld geniet wordt de belooning op f 1200 per jaar gebracht. De heer Verduyn verzocht in de aanstelling te vermelden dat bij het beëindigen van den diensttijd een termijn wordt vastgesteld voor vertrek. Weth. Warmerdam zeide dat het antwoord gegeven in vorige zitting ten opzichte van mej. Anderson door den burgemeester ge geven niet juist was, daar mej. A. wel dege lijk een termijn had afgewacht alvorens te vertrekken. Vervolgens stelt de' voorzitter voor om het punt bouwgrond-exploitatie tusschen Gracht- wegSmallebrug en Kanaalstraat, in ver band met de aanbieding van de N.V. Graan-, Meel- en FouTagehandel, voorh. P. Beelen Zonen, den heer G. Warmerdam en de wed. P. H. van der ZaalColet, om hun aldaar gelegen eigendommen aan de gemeente te verkoopen. In gesloten vergadering te behandelen. Later nadat de vergadering weer was ge opend, werd mededeeling gedaan dat te dien opzichte nog geen besluit genomen kon worden. Hierna komt aan de orde een voorstel van B. en W tot het aangaan van een geldlee ning van f 55.000, ten einde aan de Woning bouwvereniging „Volksbelang" een voor schot te kunnen verleenen voor de slichting van 19 arbeiderswoningen. Met de Rijksverzekeringsbank te Amster dam nominaal groot f 59.620.59 tegen den koers van 92 1/4 pCt. en een rente van 4 1/4 pCt. per jaar met een annuileit van 50 jaar. Aldus besloten. In verband met voorgaande, is thans aan de orde een voorstel om een voorschot van f55.000 te verleenen aan de Woningbouw vereniging „Volksbelang" voor de stichting van 19 arbeiderswoningen. Uit de exploitatierekening blijkt dat 6 nieuwe woningen langs de Nie'uwstraat en 13 langs de Julianastraat komen, waarvan de huur op gemiddeld f4.10 per'woning en per week wordt vastgesteld. Ook deze zaak wordt in geheime zitting be handeld. De' uitslag is dat de heeren Pijnacker. Onderwater. C. Schrama, C. van Kesteren, Langeveld en J. P. Segers er voor zijn den houw onderhandsch aan te besleden aan den heer S. F. Barnhoom De 7 andere leden zijn voor openbare aanbesteding, zoo dat daartoe besloten wordt. Vervolgens worden behandeld eenige ven- zoeken om subsidies voor het jaar 1928 vac a. de R.-K. Geitenvereeniging „De Werk- manskoe b. de landstormcommissie „Zuid-Holland- West"; c. de IJsclub voor „Lisse en omstreken"; d. de R.-K. Harmonie „Adolph Kolpiog"-, e. de Pluimveetentoonstelling, om een medaille beschikbaar te stellen. B en W. stellen voor een maximum toe te kennen van f25. De heer Segers maakt bezwaar tegen de posten a. en d., daar deze exclusief zijn. De heer Verduyn is ook tegen verhooging van sub d., daar in de toekomst zal blijken, dat de Vereeniging „Trou moet blijeken" „Trou moet wijken" zal worden. De heer Kuipers is van dezelfde ge voelens als den heer Verduyn. Weth. Warmerdam verdedigt de subsidie. De heer Pijnacker kan zich wel vereenigen met de verhooging van f50, daar het een jonge, krachtige vereeniging is, welke veel instrumenten noodig heeft. De heer C. Schrama vindt het een spoor slag voor „Trou moet bljjcken" om meer te studeeren en leden aan te werven. De heer A. H. Schrama (lid van „Tron moei blijeken") zegt. dat deze vereeniging wel niet zal wijken. De toegestane subsidie is voldoende. Spr. vindt het echter alleen rancune van de andere vereeniging. De heer Verduyn acht de subsidie aan „Trou moet blijeken" beter op zijn plaats, daar dit geen specifiek religieuze vereeni ging is. Het voorstel Segers, algeheele schrapping van sub a. en cL, vond geen steun. Het voorstel Verduyn, vermindering van f 50 van sub d., werd verworpen. Tegen stemden de heeren Pijnacker, A. H. Schrama, Langeveld, Van Kesteren, C. Schrama, Onderwater, en de wethouders Warmerdam en Tromp. Alle subsidies werden toegestaan. Als punt 6 komt aan de orde een verzoel van de gemeente-veldwachters hun jaarwed den met f 200 te verhoogen. De heer Pijnacker vraagt naar het advies van de Soc. Commissie. Weth Warmerdam (voorzitter Soc. Com missie) antwoordt daarop, dat de Soc. Com missie vooralsnog meende afwijzend te moe ten adviseeren. Bij de omliggende gemeenten makesn wij nog niet zoo'n slecht figuur. Den laatsten tijd hooren we veel minder klachten over de politie en aU dat zoo door mocht gaan, dan bereikt den raad dien aangaande wel een voorstel. De heer Noorlandt informeert naar de vrge dagen en verlof. De voorzitter antwoordt: Net zoo veel als ze maar willen". (Gelach). Voorzitter: Neen, ex wordt nooit verlof geweigerd. De heer Van Kesteren kan zich met het voorstel wel vereenigen, omdat de heer War merdam in uitzicht stelt te zgner tijd met een dergelijk voorstel te komen. Maar, zoo vraagt spr., waar bljjft de reorganisatie dei politie, waarnaar ik verleden jaar gevraagd heb? Daar is nog niets van terecht ge komen, ais dat ze op papier is gekomen en dat werkt zeer slecht. Spr. zag gaarne wat meer activiteit van het hoofd der politie. De heer Verduyn zegt, dat de politie hie" onder zeer moeilijke omstandigheden werkt. Do heer Kuipers vraagt aan de Soc. Commissie wie de oorzaak is van de verschil lende klachten der politie voorheen. De heer Schrama meent, dat het hoofd der politie zjjn ondergeschikten zeer minder waardig behandelt, zelfs spreekt hij niet tegen hen. Er wordt door hem veel meer met Boerema besproken, dan met z'n eigen poltiiemannen. De voorzitter zegt dat dit noodig is, daar met de anderen niels is le bereiken. De heer Langeveld wijdt de diefstal in de R.K. kerk alhier ook aan de politie. Het is alom bekend dat de gemeente verschillende uren buiten toezicht is. We kunnen hier mede zoo niet doorgaan, er moet een betere zorg zijn voor de' burgers en spr. verzoekt daarom uitbreiding van het politiekorps. De voorzitter acht het aantal veldwach ters voldoende. Op het verzoek wordt afwijzend beschikt, terwijl een nader voorstel in uitzicht wordt gesteld. Als nu komt de hoofdschotel nl. de be handeling Bedrijfs- en Gemcentebegrootin- gen voor het jaar 1928. In antwoord op de algemeene beschou wingen van B. en W. zegt de heer A. H. Schrama dat de begrooting een gewoon beeld toont en dat de financieele zorgen niet groot zijn. Wordt er gesproken van be lastingverlaging, hiertegen wil spr. waar schuwen; liever zag spr. dat de schoolgel den werden verminderd, vooral met het oog op de groote gezinnen. Verder had spr. ook een voorstel verwacht over georganisa- tie der politie. Onder de politie heerscht momenteel een slechte verslandhouding. Do diefstal in de R.K. kerk geeft daarvan een beeld. Tevens is verleden jaar toegezegging gedaan dat aan de gemeente-ambtenaren een dienstpet zou worden uitgereikt, waarvan nog niets i9 gebleken. Op den post straten en pleinen is nog veel te bezuinigen, vooral met het oog op de dure trottoirbanden. Spr. acht een voordeeliger scheiding zeer goed mogelijk. De voorzitter antwoordt daarop dat het hem ook voorkomt dat de schoolgelden hoog zijn. De heer Verduyn wenscht geen alge meene beschouwingen te houden maar is dankbaar voor de algemeene beschouwingen van B. en W. en dat de beide wethouders op haar plaats zijn gebleven. De heer Noorlandt sluit zich hierbij aan. De heer C. Schrama is van dezelfde ge voelens maar wenscht dat B en W. de aan dacht zullen schenken aan een blijvende aantrekkingskracht van de gemeente. In het voorjaar hebben we de bollenvelden. Verder is er veel natuurschoon, wat voor het pu bliek verborgen blijft. Spr. wil de familie van Lynden verzoeken hare domeinen weer open te stellen. Ook zou spr. het natuur schoon willen helpen bevorderen door mid del van den woningbouw. Een sierlijke gevel verfraait de omgeving. De heer Pijnacker vindt het perspectief in het waterleidingbedrijf niet gunstig. De prijzen van het wTater voor de hoogere huren zijn hoog. Spr. vraagt of de distributie wel de juiste is en zag gaarne, dat betaald werd, wat werd verbruikt. De commissie heeft nu bepaald wat men gebruiken moet althans wat betaald moet worden. De heer Verduyn zegt dat eerst de kost prijs te Hillcgom verlaagd moet worden. De rekening voor Lisse is nu sluitende wat bij vermindering niet het geval zou zijn. De heer Langeveld brengt dank aan B. en W. voor hetgeen gedaan is voor den midden stand, vooral wat betreft bij de opening van de winkelbeurs 1927. Do heer Kuipers mist nog steeds in de be grooting nadere slappen tot het oprichten van een zwem- en badinrichting en ver zoekt uitbreiding van Zondagsrust. Bij de begrooting van het gasbedrijf zegt weth. Tromp dat de kapitaaldienst eenigs- zins zal worden gewijzigd, daar er een voor stel komt tot het leggen van een gasleiding naar de 3e Poellaan, aangezien in die rich- ling de druk zeer slecht is. De begrooting wordt aangenomen. Waar Diemand het woord verlangde ten opzichte van de begrooting der waterlei ding werd ook deze aangenomen. Hierna ging men over tot de gemeente- begrooting en wel bij den pest Uitgaven. Volgn. 71. De heer Kuipers vraagt num mering der huizen in de Emmastraat en Willemskade en doze straten van naam borden te voorzien. De voorz. antwoordt dat de nummering spoedig zal plaats heb ben, maar dat de straatnaamborden zijn geweigerd. Volg. 93 De heer Noorlandt informeert naar de post vaccinatie. Spr. wil adhaesio- betuiging ten opzichte van de actie tegen vaecinatiedwang Weth. Tromp is ook tegen vaccinedwang maar vraagt of het wel op deD weg ligt van den raad om de Rijkswetten te bccriti- seeren De voorzitter: We zijn verplicht den post op de begrooting te brengen. RECLAME. 1772 De heer Noorlandt handhaaft zijn voor stel. Weth. Warmerdam vraagt, don heer Noorlandt in de volgende vergadering met een voorstel te komen. De heer Noorlandt zal zijn voorstel nader motiveer en. Bij volgn. 1C1Onderhoud straten en pleinen, wil de heer Van Kesteren in be staande straten met oude steenen herstel lingen doen, daar het geld weggooien is om dit met nieuwe steenen te doen. De heer A. H. Schrama vraagt bazalt- banden voor de trottoirs daar dit veel goedkooper is. Weth. Tromp zal deze zaak eens onderzoeken. De voorzitter raadt be- tonbanden zeer af. De heer Verduyn zag gaarne dat de fiets paden tegelijk in orde werden gemaakt. Op de wegen in Noord-Holland heeft dit gelijktijdig plaat-s, maar hier blijft de boel zoo lang liggen. De heer Pijnacker heeft gedacht aan de bitumen wegen, daardoor voorkomt men geldleeningen en onderhoud. De heer Ver duyn heeft daar ook eerst aan gedacht, maar vindt het een nadeel dat men er niet meer in kan breken, en daar komt bij dat alle gemeenten nog niet tevreden zijn over de bitumen wegen. De' heer Segers vraagt den voorzitter zoo veel mogelijk de hand te houden aan het korthakken van hout op hoeken der wegen. Verder vraagt spr. uitgebreiden proeven met Goudalite. Weth. Tromp wil nog eenigeïi tijd wachten daar het nog niet zeker is dat dit ook af is. Een nadere proef zal worden genomen. Op een desbetreffende vraag van den heer C. Schrama wordt medegedeeld, dat er in de Wagensraat trottoirtegels zullen komen. Volgn. 103. De heer Segers vraagt of B en W. aan iepenboomen blijven hangen (Ge lach). De voorzitter zegt bij het Staatsbosch* beheer informatie te zullen inwinnen om trent de iepenziekten, daar deze hoornen (hier niet meer willen groeien. De olmen doen het hier ook slecht. Spr. denkt dat de jonge boomen eerst moeten acclimatiseeren en wil een proef nemen, door zelf plantsoen te telen. De heer Langeveld vraagt op de wandel* wegen eenige banken te plaatsen. De voorz. zegt toe' dit nog voor den a.s. zomer te zullen laten doen Volgn. 108. Kosten Haven en Vaarten. De heer Pijnacker wenscht de post van 5400 gulden voor 100 .meter beschoeiing bij de N.V. Beelen geheel te schrappen, daar dit geheel overbodig is. De heer Verduyn kan zich hier geheel mede vereenigen. De post wordt ingetrokken. Volg. 110. De heer Pijnacker wil de waag niet opheffen, maar waar de inkomsten van de waag 110 gulden bedragen, en de uit* gaven aan den waagmeester 100 gulden sa laris bedragen, deze post met 50 gulden ver lagen De post wordt met 50 gulden verlaagd. Volgn. 111. Kosten reinigingsdienst. De heer Segers vraagt aanschaffing van een Fordvrachtwagen welke gemakkelijk kan worden gebruikt als sproeiwagen. We'th. Warmerdam zegt dat al verschillende foto's aanwezig zijn en dat eerstdaags een des betreffend voorstel bij den Raad zal worden ingediend. Volgn. 113. Kosten algemeen Kerkhof. De heer Segers zegt al9 commissielid der Geref. groepen een bespreking te hebben gehad met de leidsmannen der Ned.-Herv. Kerk, welke niets opleverde. Spr. vraagt een alge meen kerkhof daar het kerkhof toch te klein zal blijken van de Ned.-Herv. Kerk. De heer Sobels is het hiermede eens. Do heer Verduijn vindt het een moeilijk probleem en vraagt of het niet wenschelijk is een studiecommissie te benoemen om hier in een oplossing, le krijgen. Deze zaak zal nader besproken worden. Volgn. 115. De heer Noorlandt informeert naar het ledigen der beerputten, daar hem is gebleken dat bij enkele particuliere daarvoor geld wordt gevraagd Hem wordt medege deeld dat dit in enkele gevallen wordt toege staan. De heer Zegers maakt bekend dat er dien opzichten ontzaglijk veel klachten zijn, voor al wat betreft het niet op tijd ledigen der putten. Volgn. 121Bemaling Piusland. De heer Segens vraagt een zwaarderen motor, daar de bemaling veel te langzaam gaat. Een onderzoek wordt toegestaan. Volg. 122: Kosten ophooging terreinen Kanaalstraat (f 2531.25) B. en W. willen deze post gebruiken voor het ophoogen van land van den heer Verduyn om dit dan beschikbaar te stellen ingevolge de land- arbeiderswet. Aldus besloten. Ontvangsten. Volg. 32. Opcenten Personeele belas ting De heei Verduin vraagt naar de post f 15331.29, daar deze belasting voor Lisse ook wordt verlaagd. Is het B, en W. niet

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 13