^llllt!i!!ltlSII!lll!tlli!l!!!!ll!l!lil!lll!lll!!!!ll!ll!IIIKl!!IIUIUIIIIIlllltll!III!Si!K| 1 Grootst en Goedkoopst Schoenmagazijn H. SIMONIS - Haarl.str. 138, Tel. 699 1 ]!!iEli!llliilili!llllil2i3lllli!iSililllllliSill9ülii!SiEll9!tlSiSilllltlli!llill!liltlii wÊ Schoenen dragen met Crêpe-Rubhes onderwerk UIT DE RIJNSTREEK. UiT DE OMSTREKEN. Om warme en droge voeten te behouden gf is maar een middel, en dit is: H In groote sorteering en prima kwaliteit, f§ in voordeeiigen prijs voorradig in het k: ALKEMADE. In het raadhuis alhier heeft de aan besteding plaats gehad voor de verbouwing van de 0. L school te Nieuwe Wetering. Er werd ingeschreven als volgt wed. G. Langhout te Oudewetering f'4353, H S. P. Vrijburg te Oud Ade f3775. J. L. Zoet te Oudewetering f 3710; J. .Jansen te Oud-Ade f3333; J. A. van der Geest te Oud-Ade 13314 en C. P. Jansen te Rijpwetenng f3195. Het werk is aan den laagsten in schrijver gegund. LEIMUIDEN. Dinsdagavond trad in de groote zaal van den heer Sneeboer, het bekende duo1 „De Haas en van der Steen" op. Hun komi sche liedjes werden afgewisseld door het goochelen van den heer William. Het op treden van laatstgenoemden artist met zijn sprekende poppen viel bij het publiek zeer in den smaak. Het bekende duo met den heer van Wel aan de piano wist op de juiste manier de stemming er in te brengen en er in te hou den. Het was weer een avond van pleizier en jolijt, zooals wij die bij den heer Sneeboer io hel winterseizoen gewoon zijn. De mooie avond werd besloten met een gezellig dansje. LEIDERDORP. Jaarvergadering Chi. Oranjevereeniging. .Gisteravond hield de Chr. Oranjevereeni ging hare jaarvergadering in het gebouw Irene. Naar hel ledental te oordeelen was de opkomst gering. De bijeenkomst werd geopend met het zingen van Psalm 68 vers 10 en het lezen van Jesaja 26, de verzen 17, waarna de voorzitter, de heer G. Goedhart Hz. voor ging in gebed. Vervolgens sprak deze een woord van welkom tot de leden, en gaf den secretaris gelegenheid de notulen te lezen, welke wer den goedgekeurd. Hierna volgde het jaar verslag. Uit de mededeelingen van den pen ningmeester bleek, dat de inkomsten hadden bedragen f 292 575, de uitgaven f 307.66. na- deelig saldo f 15.085. Uil het rapport van de finantieele com missie, uitgebracht door den heer K. Spek, bleek, dat de boeken en bescheiden in orde waren bevonden. Tot leden van deze com missie voor dit jaar werden .benoemd de heeren W. Jansen en M. v. d Mast. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren G Groenendijk, J. W. Koning en M. v. d. Vecht, die deze benoeming weer aan namen. De voorzitter bracht nu de vraag in be spreking: zullen we ook dezen winter weer een feestelijke avondbijeenkomst organisee- ren? Met algemeene stemmen werd hiertoe besloten en vastgesteld deze te houden op 30 Dec. a.s. De recileerclub zal op dezen avond, evenals op de vorige soortgelijke bijeenkomsten, weer hare medewerking ver- leenen, door een paar stukjes uit de vader- landsche historie op te voeren. Bij de rondvraag bepleitte de heeren van der Beek en de Braver om de feestelijkheden op 31 Augustus eenigszins uit te breiden. Daar geen eenstemmigheid hierover werd verkregen, werd besloten, om dit punt in de zomervergadering opnieuw onder de oogen te zien. Nadat de voorzitter den leden dank had betuigd voor hunne tegenwoordigheid, sloot de heer Mol de vergadering met dankgebed. OUDE-WETERING. R.-K. Tooneelver. „SL Theodulfus". Dinsdag- en Woensdagavond gaf de R. K. looneel vereen igiryj SI. Theodulfus haar na jaarsuitvoering in hotel Van den Bosch. Ondanks het koude en gure weer waren toch velen opgekomen om deze uitvoeringen hij te wonen. Wel een bewijs, dat de ver eniging een goeden naam heeft. Nadat door den voorzitter den heer W. Adema een openingswoord was gesproken en de regisseur, de heer J. H Vesseur een uiteenzet ting van de stukken had gegeven kwamen de spelers voor het voetlicht. Het eerste nummer van het programma was „HalloI Met Mars?l" een klucht iD drie bedrijven. In dit stuk vervult de rentenier Slomp de hoofdrol Hij maakt zichzelven wijs. dat een verbinding met de planeet Mars zeer goed mogelijk is en hij verveelt een ieder en vooral zijn vrienden Boekers en Nieuwland met zijn theorieën. Zijn neef en diens vriend maken een plarnetje om hem er eens flink tusschen te nemen, het- ?een hun uitstekend gelukt. Zij worden bij staan door Nieuwland, den uitgpver van e'-n plaatsplijk dagblad Verschillende komi sche momenten doen zich voot. Epd voorge wende communicatie met Mars wordt tot sjand gebracht en Slomp is in de wolken, "et groote nieuws wordt in het dorp bekend B. en W. komen den kranigen burger huldigen. De vreugde is echter van korten «uur, want van Mars wordt het bericht ont vangen, dal den volgenden dag de wereld 2a vergaan Groote consternatie is het ge- In een raadsvergadering wordt van elkander afscheid genomen Een leuke rol hebben de huisknecht en de fotograaf Da vids. Met geestige gezegden doen zij de aan wezigen meermalen schudden van het Jachen. Het geheel werd zeer goed en vlot ge speeld Telkenmale schaterden de aanwezi gen het uit. Het is een echt lach-stuk. Na de pauze werd opgevoerd „Het Regen- oedje", een bekende klucht in één bedrijf. ^'1 stukje werd ook zeer vlot gespeeld en de pelers gaven blijk hun rollen uitstekend te eunen Het muzikale gedeelte van d*n vond werd verzorgd door de heeren Van er Meer en Bouwmeester, wier spel meer- malen aan de aanwezigen esn ap plausje ontlokte. 'n hotel Van den Bosch had de aanbe- plaats voor den bouw van hpt kan o°r en een magazijn enz behoorende bij dp t afhouw zijnde Veevoederfabriek Mus- iah>r alhier dp/nr^er(* infh?schreven als volgt: J. van '»al en J. Kloppenburg te Velsen f 15 481; G. van Driel te Oudewetering f 14 400 G. Donker te Alphen aan den Rijn f 13 900; J Saras te Oudewetering en Gorle- mulder te Uithoorn f 12 588 H. Janmaat te Nieuwveen M1400 Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. RUPWETERING. Ontploffing. Dinsdag omstreeks halfnegen had in de kachel van den heer O. alhier een ontplof fing plaals. welke wonder boven wonder goed is afgeloopen De ontploffing was zoo ernstig, dat de kachel geheel ondersteboven werd geworpen, zoodal het vuur er uit rolde. Een op den kachel geplaatste waterketel werd in de hoogte geslingerd en veroor zaakte een "gat in het plafond Een der ruiten wprd door den luchtdruk verbrijzeld, zoo dat de scherven over den weg vlogen. Het was natuurlijk in de kamer een groote chaos. Veldwachter Janssen, die op h°t oogenblik van de ontploffing in de buurt was. verleende assistentie en kon verhinde ren, dat brand uitbrak. NIEUWE-WETERING. IJsclub. Voor de jaarvergadering van de ijsclub „Ijsvermaak" alhier was de belangslelling der leden matig, want slechts 24 leden wa ren tegenwoordig. Na opening door den voorzitter, den heer L. van Akkeren, werden door den secretaris de notulen voorgelezen, welke na een dank woord werden vastgesteld. De penningmeester de heer Otto bracht hierna verslag uit van zijn gevoerd beheer. De rekening sloot met een batig saldo van f226.27 en werd, nagezien door de heeren A. van der Voort en H. Bouwmeester, vol komen in orde bevonden. De heeren van Akkeren, Otto, Hijzelondoorn en van der Meer die periodiek moesten aftreden wer den met bijna algemeene stemmen herko zen. In plaats van den heer Klomp, die be dankt had werd gekozen de heer J. A. Struive. De gekozenen namen op een des betreffende vraag van den voorzitter de be noeming aan en dankten voor het in hen gestelde vertrouwen. Ter sprake kwam de eventueel te houden ijsfeesten. De discussie hierover verliepen vlot, zoodat de voorzitter spoedig de tradioneele verloting van kren- tebrood en sigaren kon aankondigen. Na nog eenige gezellige uren bijeen te zijn gebleven sloot de voorzitter de geanimeerde vergadering. WADDINXVEEN. Hoewel van particuliere zijde nog al druk gebouwd wordt en de woningbouwver- eeniging „Waddinxveen" ook reeds een 140 tal woningen liet bouwen, is er toch nog gebrek aan goede arbeiderswoningen. Het bestuur van genoemde vereeniging heeft nog grond in eigendom en beschikbaar voor 14 woningen. Er zijn plannen in voor bereiding om zoo mogelijk lot den bouw over te gaandaarmede zal dan al het be schikbare terrein der vereeniging zijn vol gebouwd. AALSMEER. Voor de verkiezing van ambtsdragers In de Geref. Kerk alhier zijn door den kerkeraad candidaat gesteld: J. W. de Vries en J. van Kesteren, voor ouderling, en M Splinter en P. Speksnijder, voor diaken. De verkiezing zal Zondag a.s. na den diensc plaats hebben. Door de notabelen der Ned.-Herv. Kerk zijn herbenoemdtot kerkvoogden de heeren C. Verbe-ek Mz. en M. Noordam. De gemeenteraad komt a.s. Visdag irrddag om 2 uur in openbare vergadering bijeen ter behandeling van de diverse be grootingen. Op verzoek van vele raadsleden, stellen B. en \V. voor geen algemeene be schouwingen te houden, doch direct met het behandelen der begrootiug te beginnen. Tot tijdelijk onderwijzer aan de chr. school, alhier, is benoemd do heer G. D. Bosman, te Dwingeloo. Van de 277 forensen in deze gemeente voor het belastingjaar 1927-192 i ingeschre ven, zijn 224 inwoners van Haarlemmermeer. Behalve met Kopenhagen, Aarhus en Kolding, is thans ook het telefonisch verkeer tusschen deze gemeente en Aalborg (Dene marken) toegelaten. HAARLEMMERMEER. Ernstig ongeluk. Een jonge man van 18 jaren aan de gevolgen overleden. Woensdag had bij het over den tocht aan den Vijfhuizerweg nabij den IJ weg liggende bruggetje een ernstig ongeluk plaats, dat aan den lS-jarigtn ongehuwden arbeider Jacob van M„ wonende aan den Vijfhuizer weg alhier, het leven heeft gekost. Terwijl de jonge man Ier plaatse met een ledigen boe renwagen reed, waarvoor een paard was een spannen en er naast liep. school de wagen plotseling eenige meters vooruit, waardoor het paard met den dissel in aanraking kwam en schichtig werd en de bestuurder het gerij niet meer kon houden Hij had het ongeluk te vallen, met het noodlotig gevolg dat hij door den zwaren wagen overreden werd. Van M. wist met veel moeite overeind te komen en gesteund door een persoon, die zich in de onmiddellijke nabijheid bevond, de boerderij van den heer Parlevliet nog te bereiken, al waar ziin toestand hoogst ernstig bleek te zijn. Dadelijk ingeroepen geneeskundige hulp mocht helaas nki meer baten Een paar uur later is de ongelukkige aan de ge volgen overleden tengevolge van een ern stige verbloeding. Naar wij vernemen is de gemeente- politic alhier er in geslaagd den vermoede- lijken dader van de aan den Aalsmeerderdijk in Haarlemmermeer bij den heer O gepleeg de inbraak met diefstal op te sporen Hel is da in deze gempente wonende arbeider G Hij wprd naar Hoofddorp overgebracht en legde een bekentenis af. De heer J J G Boot uit Hoofddorp heeft met goed gevolg het examen afgelegd voor de akte Staatsinrichting M.O. j De draaibrug over de Ringvaart bij .Aalsmeer is weder eens door een passeerend motorvaartuig aangevaren en beschadigd Hoewel de gezagvoerder van de boot is door gevaren. is de naam van de boot bekend ge worden. Op 5 Januari a.s. hoopt de heer W. W. Vallentgoed. hoofd van de openbare lagere school no. 3 te Vijfhuizen alhier den dag te herdenken waarop hij voor 25 jaren geleden als zoodanig on functie trad Den geaehten jubilaris, die op 1 November 1928 veertig jaren hij het onderwijs werk zaam zal zijn zal het op 5 Januari voorzeker niet aan blijken van belangslelling ontbre ken. HILLEGOM. De Minister van Waterstaat heeft tot plaatsvervangend lid van de commissie in 1928 belast met het afnemen van de examens ter verkrijging van een diploma als stuur- mar aan boord van koopvaardijschepen en voor de sleepvaart benoemd de heer Schuurman, oud-gezagvoerder ter koopvaar dij, alhier. De uitbreiding der bedrijfsgebouwen van de N.V. Van TilHartman, alhier, is na aanbesteding opgedragen aan den laag sten inschrijver, den heer J. R. v. d. Veer, te Den Haag, voor f58.239, of zonder be schoeiing f 56.890. Architect is de heer Leen Tol Jr., te Lisse. Het bouwen van een woon- en winkel huis met rywielherstelplaats, voor rekening van den heer C. Hulsman, is opgedragen aan de laagste inschrijvers De Vries Couzijn, voor f8765. Dit gebouw wordt gezet óp den hoek van Hofstraat en Raad huisstraat. Architect is de heer H. Kjjnö, KATWIJK. De raadsagenda, welke gisteren onder „Katwijk" was opgenomen, behoorde onder „Rijnsburg" thuis. KATWIJK AAN ZEE. Eeroepen. In de vacature ds. Voorsteegh is beroepen ds. F. II. Oosten van Rotterdam (Feijenoord). Gevonden voorwerpen, waarvan eiken werkdag inlichtingen verkregen kunnen wor den aan het bureau van politie: een porte- monnaie inhoudende een kelling. sleutel, ge dicht enz. en een kerkboekje, met gouden slot. NOORDWIJK AAN ZEE. Onze wijkverpleegster, zuster v. d. H., had op den Noord-Boulevard het ongeluk om over een laag hekje te struikelen en te vallen. De gevolgen waren zeer ernstig, want, naar we vernamen, moest ze terstond in het Ziekenhuis te Leiden behandeld wor den, daar een arm en Deide polsen gebroken waren. Werd bij de politie reeds aangifte ge daan van diefstal van kippen, thans werd bij de politie door een inwoner alhier ook aangifte gedaan, dat bij hem vier jonge ko nijnen wrerden ontvreemd. NOORD WIJKERHOUT. Gemeenteraad. Gemeentelijke Inkomsten belasting voorgesteld Reor ganisatie van de brandweer Gemeentebegrooting goed gekeurd. (Vervolg van gisteren). De heffing van schoolgelden van het Bijz. Onderwijs is geraamd op f9000. De Gemeente Noordwijkerhout ontvangt van die Gemeenten,-waarin kinderen wonen die een school in deze gemeente bezoeken, een uitkeering in de kosten van stichting en verbouwing van scholen. De som. waarna deze uitkeering wordt berekend, bedraagt 6 pCt. van de kosten Voor de Ned.-Herv. School wordt dit be drag geschal op f 10 per leerling en voor de Bijz. School in „De Zilk" op f 15. Op de Ned.-Herv School, zullen gemiddeld 5 kinde»- ren uit Noordwijk schoolgaan op de Bijz. School in „De Zilk" wordt gerekend dat uit Hillegom 50. uit Lisse 7 en uit Noordwijk 3 kinderen zullen schoolgaan De opbrengst hiervan wordt dus geraamd op 60 x f 15 f 900 (volgens art 86 l.o.-wet). De uitkee ring van andere gemeenten volgens art 104 der O. L.-Wet 1920 wordt geraamd op f 1600. De uitkeering van andere Gemeenten krachlens art. 205 der L. O.-Wet zal bedra^ gen f 2100 hoewel de raming moeilijk is. Voor rekening van Noordwijkerhout wor den verpleegd in het St. Bavo-Gesticht al, hier 5 patiënten Aan subsidie van de pro vincie wordt ontvangen f 1973 33. terwijl ook nog patiënten verpleegd worden, te Venraav, Udenhout en Ocgstgeest. De bijdragen van particulieren in de ver- pleegkoslen van arme krankzinnigen worden geraamd op f 1226. De inkomsten uit de vroegere bezittingen van het opgeheven Algemeen Armbestuur worden geraamd op f 322.50. Op 1 Jan '27 bezat de Gemeente, ten name van Algemeene Armen, f5900 a 3 pCt. en f 5500 a 2 1/2 pCt., terwijl in Jan. a s. wederom inschrijvingen worden aangekocht Op de hoofdsom der personeele Belasting komt naar raming 45 opcenten op de hoofd som en 65 opcenten op de hoofdsom der Rijksinkomsten-belasting; 50 opcenten op de hoofdsom der Vermogensbelasting; terwijl de vermoedelijke opbrengst van de belasting naar hel inkomen wordt geschat op f24000. Aan het Grondbedrijf is een kapitaal ver strekt van f 13.300. Jaarlijks dient f 665 te worden afgelost. De huur van de ambtswoning van den burgemeester wordt bepaald op f 600. De burgemeester geniet aan salaris f4020 plus vrije woning a f 600 jaarliiksche huur De Wethouders genieten ieder f 350 per jaar aan wedde en presentie gelden Het salaris van den secretaris is bepaald op f 4387 50 Op het Gemeentehuis zal ter Secretarie een 2e kleinere schrijfmachine worden aan geschaft voor pl.m f200. De betreffende ambtenaar geniet per vol trokken huwelijk f3. Gerekend wordt op jaarlijks 30 huwelijken De Gemeente heeft zich verzekerd tegen RECLAME. 1681 N.B. Speciaal adres voor IJzersterke Schoollaarzen diefstal van kasgelden uit de kluis ter se cretarie tot een bedrag van f 10.000. De brandweer zal worden gereorganiseerd in verband met de aanschaffing van een automobiel-brandspuit. Aan den Opper- brandmeester en zijn assistent wordt eene jaarlijksche vergoeding toegekend, van ieder f 40.—. Voor het onderhoud van de automobiel- brandspuit wordt aangesteld de heer B. Zandbergen. De post, onderhoyd der lantaarns enz., is verhoogd van f 1000 op f 1400 in verband met de nieuwe moderne straatverlichting. De belooning voor de te verrichten vacci nation wordt bepaald op f 100. De bijdrage aan de Gemeente Noordwijk in de kosten van aanleg van de transportleiding van het pompstation Langeveld naar Noord wijk bedraagt f 1037.78, de gemeente draagt f 15000 bij in de kosten van den aanleg. De jaarwedde van den Gemeente-Opzichter wordt bepaald op f 1200, tevens krijgt hij een toelage van f 150 voor het gebruik zijner automobiel, ten behoeve van den Ge meentedienst, In 1028 komt een Gemeente-reinigings dienst waarvoor f 200 wordt uitgetrokken. De ophaaldienst van vuilnis zal nader wor den geregeld; het ligt in de bedoeling om het vuilnis per auto bij de buizen der inge zetenen te doen weghalen. De post kosten van verzekering dient te worden verhoogd aangezien enkele verzeke ringen verhoogd dienen te worden. De vergoeding van kosten van instand houding van bijz scholen bedoeld in art. 101 dor L. O.-Wet is geraamd op f 9000; o. r. geiekeiiu wordt op 1UU0 kinderen, die de bijzondere scholen in 1928 zullen bezoeken. De' uitkeering aan andere gemeenten inge volge art. 104 der L. O.-Wet zal bedragen f 200. De vergoeding voor terreinen en ge bouwen van bijzondere scholen ingevolge art 205 der D. O.-Wet, is geraamd op f 9472.06. De rente van waarborgsommen, gestort door besturen van bijz. scholen bedraagt f 538.16. De kosten der Commissie tot wering van Schoolverzuim zullên f 75 bedragen; hiervan krijgt de Secretaris der Commis sie f 60. Voor de volksfeesten wordt een subsidie gegeven van f 450. Dr. A. C. Komijn wordt belast met het verrichten van de doodschouw tegen een salaris van f 350 per jaar. Van gemeentewege zullen ook de armen gesteund worden en hiervoor wordt f 2500 noodïg geacht. Aan den autobus-ondernemer H. Goot wordt een subsidie gegeven van 1300. Voor de autobusdienst „Ï.B.A." van het dorp naar het slation. De werkeloozen- kassen krijgen f 800 subsidie. De kwade posten bij de Directe Belastingen zijn ge raamd op f7100. Voor de reconstructie van den hoofdver- keerswev door het dorp is uitgegeven f 321.351.45. Het openbaar onderwijs kostte de Gemeen te slechts f 1760.04. liet bijzonder onderwijs blijft voor de Gemeente ten laste van f 8145.90. Bij de rondvraag vraagt de heer Geerlings waarom voor een verpleegde ten laste van de gemeente, soms f 600 betaald moet wor den en soms f825. De Voorzitter deelt mede. dat de R.-K. Gestichten goedkooper zijn dan „Endegeest". Op de vraag of de Gemeente geen schade lijdt bij den verkoop van 't huis gebouwd met Rijkssteen antwoordt de Voorzitter ontken nend, o.r. de opbrengst beslist meer zal zijn dan f 3000. De Voorzitter deelt nog mede, dat de nieuwe me'or-brandspuit gearriveerd is. en a.s. .Maandag bij gunstig weer geprobeerd zal worden. De heer E. Oostdam Jac.zn. vraagt of de slangen en de druk van de waterleiding voldoende zijn Hiervoor wordt ingestaan. De heer Langeveld vindt f 2000 voor Ge meentereiniging te hoog, hij wil deze post met f 1500 verminderen en dan de ingeze tenen zelf aan de kosten laten betalen, net als bij de rioleering. De Gemeente-reinigings dienst zai in eene volgende vergadering nader geregeld worden. De heer Geerlings zag gaarne de huren verhoogd van de schoolhuizen Zilk en dorp. De Voorzitter deelt mee. dat t schoolhuis (Dorpl spoedig ontruimd zal zijn. en dan kan een nadere regeling getroffen worden. De begrooting wordt hierna vastgesteld in inkomsten en uitgaven op: f 158.785.37 1/2. met een batig slot van (70 933.52 Hieruit blijkl dus dal de Gemeente Noordwijkerhout verkeert in zeer gunstige financieele conditie De portemonnaie. die een arm dienst meisje verloor en waarin haar heele ver mogen. van f 15 zat is in goede handen ge komen. Ze werd gevonden door den heer J. B. i Meester Endema gaat 1 Dec. a.s. het schoolhuis, alhier, verlaten en zich te Heem, stede vestigen. NOORDWIJK-BINNEN. Gistermorgen had een voerman, dis tonnen haring van Katwijk naar Noord wijk vervoert, met pech te kampen, door dat op den N. Zeeweg de as van zijn wagen brak. Tengevolge hiervan ontstond eenige stagnatie in het verkeer; ook de tram werd nog eenigen tijd opgehouden. OEGSTGEEST. Burgerlijke Stand. Geboren; Petru3 Johannes, z. v. J. H, Kuijkea en J. C. Vessies. Gerritje Anlja, J. J. Macdaniel en G. J. de Korte, - - Franciscus Johannes Maria, d, v. A. P. ds Rooy en E. A. M. Ngssen. Agatlu» Apolonia, d, v. Th. S. Lubbe en A. J. van K(jn. Overleden: D. Simonse, 58 J. A. Abas, 9 j. A. Hannaart, 77 j. P. J. Kurjken, 3 dagen. RIJNSBURG. De agenda voor de gemeenteraads vergadering van Vrijdagavond is in ons nummer van gisteren abusievelijk onder Katwyk geplaatst. SASSENHEIM. i Uitvoering „Oeiening kweekt Ennst". De zangvereeniging „Oefening kweekt Kunst", gaf haar öe uitvoering in de zaal van het hotel „Het Bruine Paard", onder leiding van haar directeur, den heer P. J, v. Leeuwen, uit Leiden. Na een inleidend woord van den voor zitter, waarin hij dank bracht aan de leden, de donateurs en in 't bijzonder aan den heer van Leeuwen, werd met de afwer king van het programma begonnen. Wat het kleine koor ten gehoore bracht, heeft onze verwachting overtroffen. Alle nummers werden duidelijk en met gevoel gezongen. Bijzondere vermelding verdienen de nummers „Hoe schoon is de heide", en „Sluimerliedje", waarvan van het eerste da woorden waren van mej. Cath. van Klave ren. uit Rijnsburg, gecomponeerd door den heer J. Noordanus Sr., uit Leiden. De piano- en vioolbegeleiding waren in vertrouwde handen van mevr. van Leeu wenNoordanus en den heer J. Noorda nus Jr Aan mevr. v. Leeuwen werd een welverdiende bloemenhulde gebracht. Tot slot werd voor de pauze gezongen het lied „Dorus en Marijke". Op verzoek werd dit nog eens herhaald Een daverend applaus toonde de dankbaarheid van het publiek voor hetgeen de zangers ten gehoore had den gebracht./ Het strijkkwartet uit Leiden onder lei ding van den heer J. Noordanus verleende zijn medewerking, wat zeer in den smaak viel. Jammer dat er achler in de zaal jon gens waren die zich erg hinderlijk gedroe gen. Zij doen beier weg te blijven In de pauze werden loten verkocht. De prijzen bestonden uit een pop, een taart en een etui met lepeltjes. Even na de pauze werden deze voorwerpen verloot Hierna werden een paar duetten en een voordracht uitgevoerd, waarbij een ieder zich kostelijk amuseerde. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer Jan de Nobel, machinist 2e klas bij de Pak- ketvaartmaatsehappij is te Batavia ge slaagd voor diploma B, waardoor hij den rang heeft verkregen van machinist le klas, VOORHOUT. Loop dei bevolking. Gevestigd: M. A. P Disco, Heerenlaan 3, gekomen van Zoeterwoude J. van der Deijl, Jacobs v. Beierenweg adres Adr. Jansze, gekomen van Noordwijk M H. de Haas, Bergamslaan 7, van Lisse M. C Schenk, v. d. Berg v. Heemstedeweg 1, van Lisse. Vertrokken; J. W. Muller naar Delft Wed. A. Angenent geb. v. Haaster. naar Sassenheim J. G. M Bersch naar Venlo J. J. Wagemakers naar 's-Hertogen- boseh G. J, v. d. Meer naar Alkemade J. M. A. Langelaan naar Lisse. WASSENAAR. De Minister van Waterstaat heeft ala plaatsvervangend lid in de commissie, be last met het afnemen van de examens ter verkrijging van een diploma als stuurman aan boord van koopvaardijschepen en voor de Scheepvaart benoemd dp heer N Klein, oud hnnfdmarhir'sl ter koopvaardij en tech nisch adviseur der Kon. Ned. Stoombootmij., alhier. 8—3

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 7