KERK- EN SHHOOllJiEiJWS. GEMENGD NIEUWS. SCHEEPSTIJDINGEN. overdracht van wegen geschiedt aan het begin van het kalenderjaar. Wal de verbinding tusschen Rotterdam en den Hoek betreft, sloot hij zich aan btj den heer De Bruin, dat de Rijksweg in 't geheel niet over den Schielandsdijk komt en dat de Maassteden dus in den steek gelalen worden Hel verkeer over dien dijk is echter zoo grool. dat er iets aan gedaan moet worden Of de weg moet op het wegenplan óf Vlaardingen en Schiedam moeten steun krijgen voor verbetering van dien weg. De heer v. AALTEN (V -D.) sloot zich aan bij de woorden van hulde van den heer Trouw, en betoogde, dat vast staat, dat het besluit, dat de Staten zullen nemen, niets inhoudt omtrent de financieele rege ling van de uitvoering Een aanvulling van de besluiten is daarom gewenscht. Eveneens bepleitte hij een andere aan vulling. Prov Staten leggen zich voor 15 jaar vast en daarbij moet men niet uil het oog verliezen, dat men thans niet weet wat er in den loop van 15 jaren gebeuren kan. Daarom is het noodig, dat de Staten de macht aan zich houden Spr. gaf Ged Staten daarom in overweging het voor gestelde besluit II A aan te vullen, zoodat het zou komen te luiden als volgt: A. te besluiten: De op het Prov. Wegenplan voor komende wegen voor rekening van de Prov. te doen verbeteren of te doen aanleggen overeenkomstig de beginse len, neergelegd in de voordracht van Ged Staten van 27 Sept. 1927 en aangevuld in de Memorie van Beantwoording van 8 November 1927. met diqji verstande, dat jaarlijks aan de Staten wordt over gelegd een staat van verantwoording en mededeeling wordt gedaan van de ver-- beteringen en aanleg, die Ged Staten in het volgend jaar voornemens zijn ter hand te nemen. Wat de financieele zijde betreft merkte hij op. dat de voorgestelde aflossing in 25 jaren alleen dan gemotiveerd zou zijn indien de kans bestond, dat na 25 jaren de bestede gelden tot nihil zouden zijn terug gebracht. Niemand zou kunnen zeggen, dat. indien de aflossing werd verdeeld ovei; 40 of 35 jaren, dit een onsolide politiek zou zijn. De kwestie door den heer Hogerzeil ter sprake gebracht over de uitgifte in series, achtte spr een kwestie van de tweede orde De heer TER LAAN (S Dbetoogde, dat er op het gebied der wegen een groote achterstand is in de provincie en dat men niet mag vergeten, dat in het bedrag van 33 millioen een groot deel beschouwd moet worden als dien achterstand te vertegen woordigen. Voorts vroeg hij of de administratieve dienst en de technische dienst zoodanig geoutilleerd zijn. dat de uitvoering van het plan met vertrouwen in hun handen kon worden gelegd Is de totstandkoming van een wegenbureau door Ged Sf besproken? Het aantal kilometers, dat de Regeering aan Zuid-Holland toegewezen heeft, is 564 K.M., maar Ged Sfnfen meenen. dat 476 K.M. voldoende is Spr. meende daartegen te moeten opkomen. Een groot aantal wegen behoort nog op het wegennlnn te worden gebracht, al zijn ze niet alle urgent Op de 564 K M moet dan ook ten volle beslag worden gelegd In dit verband wenschfe hij een aan- vul'ing van de eerste conclusie, die thans luidt: „I vast te stellen het hierbij over gelegde provinciaal wegennlan" mot de woorden ..behoudens nadere wijziging" Wat betreft de aflossingen, merkte spr on dat deze zoo gedacht zijn. dat ieder jaar 1/15 wordt afgelost. Dat komt hierop neer. dat ieder jaar 1/15 van het plan wordt afgewerkt. Maar na 3 of 4 jaren moet er voel meer onderhanden zijn dan drie of vier vijftiendenI En dit mag niet afstuiten op financieele overwegingen Ten aanzien van het urgentieplan leek het spr zeer noodig, dat een aantal wegen op een urgentieplan moeten worden ge plaatst. Evenwel was spr. het niet eens met de conclusie, dat de zaak in handen van Ged Staten moet worden gelegd. Wanneer de voorstellen van Ged. Stalen worden aangenomen, zal er nog niel meer zijn dan een beginseluitspraak in groote lijnen Prov Staten zullen hij de voor bereiding tot nader beraad in de gelegen heid moeten zijn. Daartoe moei de derde conclusie van het voorstel, houdende de machtiging van Ged Staten tot voorberei ding der uitvoering, vervallen. De uitvoering van het we^enplan moet zoo goed mogelijk zijn en daarom komt, naar spr.'s meening, uitvoering in eigen beheer hel meesl in aanmerking. Men zeg' wel, dat aanbesleding goedkooper is, maar elke aanwijzing daaromtrent is achterwege gebleven en de kwaliteit van het werk is in eigen beheer zeker goed In ieder geval zou spr het oordeel van Ged Stalen willen welen over de vraag of niel althans zooveri mogelijk in eigen beheer moet worden ge werkt. De financiering zou wel over een grooter tijdvak, bijv 30 jaren, kunnen geschieden De jaarlijksche laslen worden toch reeds zwaar, mede wegens den beslaanden ach terstand. Spr. vroeg voorts hoe het zal gaan met wegen, die niet op het wegenp'an voor komen Is provinciale steun aan de loeali- teit daarvoor mogplijk? Ten slotte drong spr aan op spoedigp verbetering van het veer bij Numansdorp. aansluitende aan het we genplan. De heer DIEPENHORST (A.-R.) achtte het noodig dal krachtig wordl ingegrepen om den achterstand in te haien Hij juichte hel toe dat wegen, waarop tol geheven wordt, niet op hel wegenplan zijn ge- plaatsl. In hel algemeen achtte spr de bijdrage van f600 per K.M der localiteit g^en bezwaar Spr drong er op aaD de polders in hel bezit Ie laten dpr boomen, die slaan op den grond, welke voor de verhrending dpr wegen noodig is Mei den heer Trouw drong spr. aan op overdracht bij den aanvang van het kalen derjaar. De heer v. STAAL (S. D. A. P.) bepleitte de belangen van Gouda en het achterland van die stad Het Rijkswegenplan laat Gouda op 2 K M afstands liggen het pro vinciaal wegenplan voorziel daarin niet voldoende door den geprojecteerden kop- weg. die het verkeer tot op 200 M vaD de stad brengl, doch voor hei verkeer niet geschikt i9 en de uitbreidingsplannen van Gouda belemmprt Geen stad van betee- kenis in Nederland komt er zoo slecht voor te staan als Gouda Zijn Ged Staten bereid mei de Regeering overleg le plegen om het tracé van den geprojecteerden Rijksweg Zuidelijker te leggen? En indien dil over leg geen resultaal zou opleveren kan dan van provinciewege een tweede weg door den polder Bloemendaal gemaakt worden? Spr. drong voort9 aan op overleg met de localiteit over een bijdrage valf f 600 peT K M., waarvan spr. goede resultaten ver wachtte. Wat betreft het wegdek wees spr. er op, dat men in het buitenland van asphaltwegen alweer terugkomt Spr. drong er op aan le onderzoeken of klinkerbestrating mogelijk is. vooral met het oog op onze steen industrie. De heer HOFFMAN (R. K.) sloot zich bij den heer van Staal aan wat betreft de ge- wensehte wijziging van den Rijksweg langs Gouda. Wal Schiedam betreft, een college van geheelonthouders had deze stad niet stiefmoederlijker kunnen behandelen. Spr. sloot zich daaromtrent aan bij den heer de Bruin. De heer DREES (S. D. A. P.) betoogde omtrent de breedte van de ontworpen wegen, dat men oog moet hebben voor de toekomst, vooral van het verkeer in het Westen van deze provincie. Spr. was van meening, dat naast een rij weg van behoorlijke breedte een afzonder lijk rijwielpad moet komen, afgescheiden van den rijweg. De provincie zal zich daar voor in ieder geval de noodige breedte moe ten waarborgen. Wat de uilvoering van het wegenplan be treft, de provincie zal een zoodanig deel van het werk zelf moeten doen, dat de outillage constant kan worden gebruikt voor aanleg en onderhoud in de toekomst. Daarmee bereikt men dat de provincie niet geheel afhankelijk is van de aannemers en tevens, dat men een zekere controle heeft op de inschrijvingen van aannemers. Indien het werk wordt aanbesteed heeft men voorts niet de zekerheid, dat het ten goede zal komen aan de werkloozen Spr. verzocht bij de voorbereiding van de werk wijze met dit probleem rekening te houden. De heer BRAAT (P. B.) meende, dat in 15 jaren meer gebeuren kan dan in het plan staat. Dit kan in korteren tijd worden afge werkt. Verder meende spr., dat de looptijd der leeningen langer kan zijn. De termijn van 25 jaar behoort tot 40 jaren verlengd te worden. Spr. gaf de voorkeur aan aanbesteding boven eigen beheer omdat aanbesteding goedkooper is en uitvoering in eigen beheer een enorme uitbreiding van den technischen dienst zou beteckenen. De heer G. WA RN A AR (A.-R.) meende, dal thans dit plan voor ons ligt, waarvoor de waardeering vrijwel algemeen is. Wal d°n duur van de leening betreft, er is alleszins reden, om den termijn van 25 jaar te aan vaarden. Spr. achtte het verkeerd, dat telkens voor twee jaar een plan aan Prov. Staten zou worden voorgelegd Het overleg met de loca liteit zal veel zorg baren en het is onjuist de taak van Ged Staten door Prov. Staten nog zwaarder te doen maken. De achterstand mag niet worden toege schreven, zonals de heer ter Laan deed, aan de samenstelling van hel college Ged. Stalen te binden aan een urgentieprogram leek spr. verkeerd. Het urgenlieprogram moet dil zijn zooveel mogelijk kilometers in zoo kort mogelijken tijd De vergadering werd te 5.20 uur ver daagd tot heden 11 uur. PREDIKBEURTEN. VOOR DONDERDAG 24 NOVEMBER. LISSE. Geref. Kerk: Nam 8 uur, ds. E. D. Kraan, van Vlaardingeh. Chr Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds. S. v d. Molen Geref. Gem.- Nam. 7 uur, leesdienst. NOORDWIJK-BINNEN. Geref. Kerk: Nam halfacht. ds. J. H Landwehr, van Rotterdam (Dankstond voor het gewas). NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Goudriaan en Ottoland: C. Vlasblom, te Driesum; Te Oene (Geld)- J. E Klomp, te Oldebroek-, Te Hoorn (op Texel) toez. A Oskamp, cand. te Rotterdam Te Rijnzaterwoude: W. Rijnsburger, cand te Utrecht. AnEoenomen: Naar Arnemuiden: E van Asch. te Daarle (Ov V. Naar Zierikzee: S. II .1 Voors. te Opperdoes. Bedankt: Voor Zunderdorp- M. J. C. Vis ser, hulpprediker, te Wemeldinge. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Hoornsterzwaag: P. Prins, te Oostwold Bedankt: Voor Medan (O.-I.): W. M. le Cointre, te Bergen op Zoom EVANG. LUTH KERK. Bedar.kt: Voor MiddelburgVlissingen* P. Boendermaker, te Hilversum. GEREF. GEMEENTEN. Tweetal: Te Vlaardingen- J Overduin. te Werkendam, en R. Kok te Gouda. CHRFST GEREF KERK. Bedankt: Voor Sneek- J. L. de Vries, te Rijnsburg. g) ALGEMEENE SENATENVERGADERING. In de dezer dagen onder voorzitterschap van het collegium van hel Leidsche Stu dentencorps te Groningen gehouden verga dering heeft de voorzitter er o.m. op ge wezen. dat in het verleden de algemeene senaten vergadering slechts één keer per jaar bijeen behoefde te komen Tegenwoordig kan hiermee niet meer wonden volstaan. De vele buitenlandsche verwikkelingen. Neder- land's groolere belangstelling in de Confé- deration Internationale de? Etudiants, en binnenlandsche moeilijkheden, o.a de be trekking tot niet-erkende corpora en niet- corps leden eischen thans twee vergaderin gen, Het Amstordamsche Studentencorps werd dank betuigd voor de tijdens h«.t lus trum betoonde gastvrijheid Uitdrukkelijk werd vastgesteld, dat. in tegenstelling met dt hier en daar heerschende meeningen de gestorte ko9ten voor de georganiseerde Hon- gaarsche studentenreis in Juli de verwach tingen niet te boven zijn gegaan en dat de reis aan alle verwachtingen heeft voldaan. Met den voorzitter van de Hongaarsche stu denten heeft het collegium geconfereerd, zoodat vele moeilijkheden uit den weg zijn geruimd. Tijdens de Olympische Spelen zullen de verschillende corpsen zooveel mogelijk hun studentenkamers openstellen voor buiten landsche studenten. Als centraalbureau voor de regeling hiervan wordt de rijkscommissie van de A S V aangewezen De begrooting werd goedgekeurd, o.a. werd in beginsel be sloten aan commissie Hl der C. I. E. f 100 per jaar af te staan. Inzake de Algemeene Nederlandsche Stu denten Federatie (A N. S. F.) betreurde de vergadering het feit geen antwoord te heb ben ontvangen naar aanleiding van de in October jl gevoerde onderhandelingen Una niem was de vergadering het er over eens, dat een directe communicatie tusschen A N. S F. en G. I E. niet wenschelijk is. wel zullen stukken van de C. I. E komend aan de A. N. S F. worden doorgezonden, indien deze algemeene studentenbelangen behandelen. Ook met de corpora in Wageningen en Rotterdam zal een overeenkomst gesloten worden om dien corpora mogelijk te maken, zooveel mogelijk van de voordeelen der C I. E. te genieten. Eenstemmige bekrachtiging van de be sluiten der A S V door de corpsvergade ringen wordt in principe gehandhaafd ech ter zal in buitenlandsche aangelegenheden slechts een repressieve interventie aan de corpsvergaderingen mogelijk zijn, indien niet twee corpshesturen rich in de A S V. tegen de genomen besluiten daartegen heb ben verklaard. Voorts zal een bekrachtiging van een overeenkomst met de A N S F slechts plaats hebben, nadat met Wageningen en Rotterdam een bevredigende oplossing ge vonden zal zijn. Met belangstelling en waardeering werd kennis genomen van de eerste werkzaam heden van de pas ingestelde reiscommis sie die in ieder corps een vertegenwoordiger zal tellen a'dus de ,.N. R -Ct.". Uitdrukkelijk werd vastgesteld, dat de A S. V niet van zins is. zijn vertegenwoor diging in dp C. T. E. te wüzigen. De vergadering werd met een gezamen- lijken maaltijd gesloten. HET ZEVENDE LEERJAAR. Het Tweede Kamerlid, de heer Suring, heeft den Minister van Financiën, voorzit ter van den Raad van Ministers, de volgende vragen gesteld: Is de Regeering, afgezien van den ge zondheidstoestand van den Minister van Onderwijs, K. en W., den heer Waszink, bereid haar medewerking te verleenen tot een verdere behandeling van het aanhan gige wetsontwerp tot wederinvoering van de leerverplichting voor bet zevende leer jaar op een zoodanig tijdstip, dat het in werking treden der wet uiterlijk od 1 Juli 1928 mogelijk is? HET HUWELIJK VAN „NELIS". Kortstondige viengde. Eenige dagen geleden heeft de politie in Den Haag op verzoek van de Alkmaarsche politie aangehouden een 29-jarigen hande laar in motorrijwielen, bij de politie en onder zijn vrienden meer bekend als ,,Nelis". Nelis werd naar Alkmaar over gebracht en daar in het Quits tan Bewa ring ingesloten, verdacht van verduiste ring. Nelis was echter enkele dagen voor zijn aanhouding .ondertrouwd" en had er niet veel zin in zijn huweiijk door deze onver wachte gebeurtenis uit te stellen. Zijn advocaat wendde zich nu tot de Alk maarsche justitie met het verzoek den ge detineerde in de gelegenheid te stellen te trouwen. Noch de rechter-commissaris noch de of ficier van justitie maakten bezwaar en zoo gebeurde het, dat Nelis gisterochtend on der geleide van twee rijksveldwachters uit Alkmaar naar Den Haag spoorde. Tot groote ontsteltenis van den bruide gom wachtte aan het station flollandsene Spoor de celwagen om hem naar het stad huis te brengen hij moest er in. In de wachtkamer van het stadhuis had de ontmoeting plaats met zijn a.s. vrouw en haar familie. De ambtenaar van den Burgerlijken Stand had zich bereid ver klaard in dit bijzondere geval de plechtig heid m de wachtkamer .en petit cop' te voltrekken maar dan moest het ge zelschap even geduld hebben. Voor Nelis werd intusschen eeD broodje en eeü paai sigaren gehaald om zich te Bterken toen naderde het plechtig oogen blik waarop het huwelijk voltrokken zou worden. De ambtenaar kwam in de wachtkamer en las daar het formuliei voor Met een gelukkigen glimlach op hei gelaat gaveD bruid eü bruidegom elknar het ja-woord De ambtenaar wenscht toen het jonge paar van harte geluk en vertrok toen Nelis bleef nog even praten met zijn vrouw, maar toen was het oogenblik van scheiden aangebroken. „Gae-n jullie ach ter uit, de gaDg staat hartstikke vol", ried de zuster van Nelis aan Het jonge vrouw tje ging weer met haar ouders mee Nelis moest met de veldwachters naar den trein. Nog een laatsten groet en ,,ik kom mis schien Zaterdag al thuis' dan zijn de zes dagen om" Toen was Nelis weer onder weg naar Alkmaar. WACET TOT DE BUS STILSTAAT I Gisteravond 7 uur is een dame, mevr. De G. uit de Van Lumeystraat te Den Haag bij het uitstappen uit een in beweging zijnde autobus op den Kronenburgweg zoodanig gevallen, dat zij haar sleutelbeen brak en een lichte hersenschudding kreeg. De Eerste Hulpdienst heeft haar naar het Roode Kruisziekenhuis vervoerd. IN DE PORCELEINKAST GEVALLEN. Gistermiddag omstreeks halidrie is iii de Witte de Withstraat te Den Haag een schilder, die aan een perceel aan het werk was, met ladder en al door de étalageruit van een winkel in porcelein, aardeweik enz. heen gevallen, waarbij begrijpelijker wijs nogal het een en ander gebroken is. De man zelf heeft geen letsel bekomen. DOOR EEN HOLLEND PAARD. Te Zaandam zag de 40-jarige ongehuwde courantenbezorger B. Servaas, die in ue Oostzijde couranten bezorgde, plotseling een op hol geslagen paard op zich aanko men. Onmiddellijk sprong hij van zijD rij wiel en trachtte zich aan den kant van de straat te redden, doch werd hierbij ge troffen door het slingeren van den wagen. Hij stierf weinige oogenblikken daarna, KOLENDAMPVERGIFTIGING. Te Santpoort werd een dame bewusteloos op den divan gevonden. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp ingeroepen, aan wie het mocht gelukken, de levensgeesten we der op te wekken. Kolendampvergiftiging was de oorzaak van het ongeval. FAERIEKSONGEVAL TE WESTZAAN. Dinsdagmiddag omstreeks halfvijf is in Avis' Bl'auwselfabriek te Westzaan een ernstig ongeluk gebeurd, naar „Het Volk" meldt. De arbeider O. v. d. Veen, die het toe zicht heeft over de ketels kokend blauw, had het ongeluk bij het uitoefenen van den controle, het evenwicht te verliezen en daardoor in de kokende massa te vallen. Het werd gelukkig spoedig opgemerkt, doch alvorens V. er uitgehaald werd, was hij reeds deerlijk verbraod. Terstond werd het lichaam gedrenkt in lijnolie. Daarna is de ongelukkige met de auto van den Ge neeskundigen Dienst naar Zaandam ver voerd. Het slachtoffer leed vreeselijke pijnen. STROOPERS IN DE DUINEN. In den nacht van Maandag op Dinsdag te half twee vernamen de parkwachter van het Provinciaal Ziekenhuis te Santpoort die op surveillance waren, zoo meldt de ,,0. H. Ct.", dat in de duinen, behooren- de aan het Provinciaal Ziekenhuis, stroo- pers aan het werk waren. Zij gingen op onderzoek uit, en ontdekten vier personen, die ijlings op de vlucht sloegen, waarbij een van hen door de duisternis misleid, tegen een boom is opgeloopen en bewuste loos op den grond viel. Toen de parkop zichters tot hem naderden, werd tot twee maal toe op hen geschoten zonder evenwel te treffen. De schoten gingen rakelings langs hen heen. Zij besloten een dokter te halen om den bewusteloozen persoon, die aan het hoofd bloedde, te verzorgen en waarschuwden tevens de Bloemendaalsche politie, die spoedig ter plaatse waa Doch toen bleek dat de patiënt inmid dels vertrokken was Op den Bergweg ontmoette de politie drie personen, die in het bezit waren van twee geweren en twee carbidlantaarns. Zij weigerden mede te gaan naar den politie post en verzetten zich. Toch gelukte het de politie een persoon in arrest te stellen. Deze ontkent echteT geschoten te hebben en weigert ook verdei mededeelingen te doen. De politie zal trachten de andere personen op te sporen. Nader wordt gemeld dat de vier stroo- pers zijn gearresteerd. EEN BLINDE PASSAGIER. Toen gisterochtend de Panjsche trein aan het Centraal-station te Amsterdam was binnengekomen, hoorde een rijtuigpoetser onder eeD dei wagens gekreun. Hij vond onder den wagen op de trekstangen een man, die zoo goed als bewusteloos was. Het bleek te zijn een Rus of een Pool, ge naamd Wladimir Voroski, die als blinde passagier de reis van Parijs onder een wagon had meegemaakt on door de koude half was bevroren. Hij was eergisteren in Parijs uit een ziekenhuis ontslagen. De man is aan de politie overgeleverd, die hem voorloopig naai het Binnengast huis heeft laten vervoeren. DE BRAND IN DE STAATSMIJN EMMA. Nadere bijzonderheden. Thans kan worden gemeld, dat de brand in de staatsmijn Emma is ontstaan ten ge volge van wrijving van dr scluidgoot tegen de houten getimmering, bestaande uit droge in carbolineum gedrenkte balken Het vuur, aangewakkerd door den sterken luchttoevoer, die er op die plaats is, plant te zich snel voort en kwam terecht in een pijler, die hooger gelegen is. De schud- goot is ongeveer 70 M lang en de pijler, waarin dertig arbeiders bezig waren met het houwen van steenkool en het scheppen daarvaD in de zich bewegende schudgoot, is ongeveer 120 M lang. In beide gangen is de brand geweest Het was het eerste werk van de reddings brigade eD de opzichters, die met het blus- schen waren belast, den uitgang van de schudgoot en den pijler af te dammen Hier mee was echter niet bereikt hetgeen nood zakelijk was, namelijk om het vuur lucht dicht af te sluiten, zoodat er geen ni UK0 zuurstoftoevoer plaats kon hebben Daar. voor was het noodig dat nog vijf gangen welke in bedoelden pijler uitkwamen, even. eens werden afgesloten. Dit werk heeft tot ongeveer twee uur gistermiddag ge. duurd, daar door de hooge luchtdruk. die zich in de afgesloten ruimte ontwikkelde verschillende keeren de dam werd wegg^ slagen. Om twee uur echteT was de afslui ting volkomen. Wij vernemen nog, aldus de ,,N R.Ct." dat het ophalen van de mijnwerkers, die bij het uitbreken van deD brand in de mijn waren, met eenige moeite gepaard is gegaan, daar schacht II niet gebruikt kon worden Door deze schacht baanden zich de gasten een uitweg. De arbeiders, die op de 516 M. verdieping werkzaam waren, moesten eerst tusschen schachten door en langs steengangen naar de 410 M verdie ping klimmen voor zij door schacht I naar boven konden worden gebracht. Om drie uur was de laatste arbeider bovengronds, AUTO DOOR EEN SPOORAFSLUITINO GEREDEN. Gisteravond reed een auto in volle vaart door een der afsluitboomeü van den spour. overweg bij halte Leeuwarden van de Noord-Friesche Locaal Spoor De andere boom stuitte de auto in haar vaart, waar door het achterste gedeelte op de rails bleef staan. Op dat oogenblik kwam een trein aan uit de richting Stiens en sleurde den wagen nog eenige meters mee. De drie inzittenden sprongen er uitde bestuur- der, een houthandelaar uit Surhuisterveen, liep en'kele verwondingen op. IJSBAAN GEOPEND. De ijsbaan te Winschoten is gisteren geopend. De juffrouw was zeer ziek. Zij had een knap weesmeisje in buis genomen en riep die bij haar. Als ik zou sterven, zei de juffrouw zullen mijn kinderen moederloos zijn, ge moet dan maar met mijn man trouwen, en er goed voor zijn. We waren er juist over aan 't spre ken, juffrouw, was 't antwoord. En de juffrouw genas. STOOMVAART-MIJ „NEDERLAND*. BORNEO, thuisreis, 27 Nov. te Genua vu. wacht. JOHAN DE WITT, uitreis, 22 Nov. te Sa- bang. ROEPAT, thuisreis, 25 Nov. te Suez verw, ROTTERDAMSCHE LLOYD. SOEKABOEMI, thuisreis, pass. 23 Novemlt! Sagres. TAMBORA, thuisreis, pass. 23 Nov. ft nislerre. PATRIA, uitreis, 26 Nov. te Colombo ver wacht. JA VA—CHINA—JAP AN-LIJN. TJILIWONG, arr. 22 Nov. te Batavia, HALCYON-LIJN. STAD DORDRECHT, 21 Nov. van B. Afcs n. Rosario. HOLLANDBRITSOH-TNDlE LIJN. IJSELKERK, uitreis. 22 Nov. van Madras JAVA—BENGALEN-LIJN. CEYLON20 Nov. van Calcuta te Belawan. JAVA—NEW-YORK—LIJN. KARIMOEN, 22 Nov. van New York te Phi ladelphia. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. POELDIJK, 22 Nov. van B. Aires n. Rot terdam. ALGORAB, thuisreis, 22 Nov. van Rio Ja neiro. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. RIJPERKERK, 22 Nov. van Beira naar Mo zambique. EEMSTROOM, 25 Nov. van Amst. te Ham burg verwacht. ELIPFONTE1N, 23 Nov. van Antwerpen li Amsterdam. GR1JPSKERK, thuisreis, 23 Nov. te Antwer pen. HEEMSKERK, 23 Nov. van Mombassa n. Aden. JAGERSFONTEIN, uitreis, pass. 22 Nor, D aka r BILLITON, thuisreis, 26 Nov. te Genua verwacht KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. DEUCALION, 22 Nov. van Patraa naar Algiers. BOSKOOP, 25 Nov. van Duinkerken naar Antwerpen. POLLUX, arr 23 Nov. te Lissabon. GANYMEDES, arr. 23 Nov. te Hamburg. AURORA, 23 Nov. van Gran n. Venelie. ERATO, Amst. n. Kopenhagen, pass -- Nov. Brunsbultel. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. ALGENIB. Trally n. Quebec, pass. 22 No'- Belle Isle. MlRACH, Montreal n Hamburg, was22No7j 200 mijlen Z.O. van Wiek. RIJN, 21 Nov. v. R'dam te Trangsund. SPAR, R'dam n. Montreal, pass. 22 NoV, Cape Salomon. SULTAN VAN LANGKAT, 23 Nov. van Ba- toum te Birkenhead. VOORWAARTS, m. s„ arr. 21 Nov. te Hol- tenau SLIEDRECHT, 21 Nov. v. Philadelphia New-Fouridland. THUBAN, 22 Nov. v. Rosario n. Las Pa'* mas v.o VALKENBURG, 23 Nov. v. Amst. te Me» YILDUM, 23 Nov. v Hamburg n R'dam- W1ELDRERCHT. R'dam n. Novorossist pass. 22 Nov Zea HAULERWiJK, 23 Nov. v. Kaapstad te h»1* den. WINTERSWIJK. Montreal n Hamburg. 23 Nov 250 mijlen W. van Scilly EEM. R'dam n. Stockholm, pass. 22 Hol tenau. NOORD, 22 Nov. v. R'dam te Sundswall* 2-3

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 10