PUROL UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. De heer Van Kempen, stoelenfabrïkant te Öirachot, werd daar in bewusteloozen toestand aau de rechterzijde 7an den weg gevonden De man is opgenomen en naar het gesticht aldaar overgebracht, waar hij •werd verbonden door dr. De Bois Daarna is hij pot ziekenauto naar het ziekenhuis te Kindhoven overgebracht. Hij heeft een gapende wonde aan het hoofd en vermoe delijk ook een lichte hersenschudding, zoo dat zijn toestand hoogst ernstig is en voor zijn leven wordt gevreesd. Zijn motor werd totaal vernield Omtrent de oorzaak van het ongeval tast men in het duister. Vermoedelijk is hij door slippen gevallen. GESTIKT. Een kind van plm. een halfjaar te Opende is, terwijl de moeder even afwezig was, in de kussens gestikt. DE MOOIE VONDST. Mej de wed Teut en burg, woonwagen- bewoonster, heeft te Beilen aan het poli tiebureau te Steenwijk medegedeeld dat zij op haar reis van Steenwijk naar Beilen f 2000 verloren heeft, Vermoedelijk is dit het bedrag, dat enkele dagen geleden door den heer j. Joontjes op den rijksweg te Steenwijk gevonden is. DE BEMANNING DER „GEORGIA" GERED Naar Reuter meldt, zijn de heldhaftige pogingen -om de 15 nog op het wrak ver toevende leden der bemanning van het Ne- derlandsche tankschip Georgia gisteravond mei succes bekroond. Vier reddingsbooten boden hulp, maar konden het wrak niet naderen, tot de Cromer reddingsboot er in slaagde, doordat de zee wat kalmer was geworden. Eliae: „Het huwelijk zal wel een groote verandering in je leven hebben gebracht." Mary: „Heelemaal niet! Vroeger zat ik een halven nacht te wachten totdat Alfred naar huis ging. Nu zit ik een halven nacht te wachten tot hij thuis komt." RECLAME. ruwe ■oenrcjacht g&rie&st BOSKOOP. Gemeenteraad. Voorzetting van de behan deling dei begiooting. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de heer P. A. Col ij n, burgemeester. Aan de orde is de voortzetting van de behandeling der gemeente-begrootóng. Artikelsgewijze behandeling. Bij den post jaarwedden van de ambte naren ter secretarie zegt de heer Brand dat de meerderheid der commissie tot het nazien der begrooting van oordeel was, dat een aparte safansiegebng van een be paalde groep ongewenscht is. Dit schept een seheeve verhouding Wel gevoelt de commissie voor het toekennen van toelagen voor behaalde diploma's. De heer Noest wil voorstellen om voor alle ambtenaren en werklieden een pen sioenkorting te bepalen van 5 pCt., dus zij die thans 8Vb pCt. betalen, zullen dan slechts 6 pCt. behoeven te storten. De heer De Ruyber verklaart zich tegen deze verhooging. De heer Van Kleef is tegen het toeken nen van toelagen voor diploma's, omdat het in de hand werkt een aktenjagerij ten koste van de gemeende Wel zou hij enkele verhoogingen ineens willen zien toege kend. Do voorzitter zegt, dat bij nieuwe wed den rekening is gehouden, dat 8V6 pCt. aan pensioensbijdragen zou moeten wor den gestort, zoodat het een onbillijkheid zou geven, indien nu werd besloten om 5 pCt. te verhalen B. en W. hebben het ni- velleeringssysteem laten varen. Vandaar geregeld partieele herzieningen der wed den, zooals reeds het geval is geweest met de brugwachters Spreker meent, dat de huidige wedden niet in overeenstemming zijn met de capaciteiten en den stand van do functionarissen. Wel gevoelt spreker voor het bezwaar van den heer Van Kleef wat betreft het toekennen van toelagen voor diploma's. De heer Noest stelt voor de 8% pCt. pen sioen skorting, woÊke geheven wordt van verschillende ambtenaren en werklieden terug te brengen tot 5 pCt. Dit voorstel in stemming gebracht wordt verworpen met i3 tegen 1 stem. Het voorstel van B. en W. wordt, met deze wijziging, dat voor diploma's geen toelagen worden toegekend zonder hoof delijke stemming aangenomen. Bij post abonnement op de telefoon en kosten van telephoongesprekken, wordt op voorstel van den heer Mesman na eenige discussie besloten om op kosten van de gemeente een belephoorvtoestel te laten plaatsen bij den gemeente opzichter Bij d^n post beloon mg deT veldwachters, vraagt de heer Noest wat door de veld wachters gepresteerd wordt. De voorzitter zegt. dat men in Boskoop niet te veel, noch te weinig politie heeft De taak van de politie is een negatieve, Hoofdzakelük het bewaren van rust en vei- ligheid Tneh worden gemiddeld per jaar nog een 250 processen verbaal opgemaakt. Voorts zijn de veldwachters belaat met ophalen van schooiend en het verrichten van bode-diensten. Er is voor de beide veldwachters alzoo nog zeer behoorlijk werk Bij den post belooning en premiën aan brandmeester en biandspuitlieden waagt de heer V an der Wolf, waarom deze poet met f 20 is verhoogd. I>€ voorzitter antwoordt, dat dit gedaan is met de bedoeling om dit jaar de man schappen van eiken slangenwagen eenige malen rustig te laten oefenen, opdat ztj geheel vertrouwd worden met de bediening der slaugenwagens. De heer Noest vraagt, of de voorzitter bereid is een mededeeiing te puoliceeren, inhoudende tot wien men zich moet wenden ingeval des nachts brand mocht uitbreken, opdat men dan in den kortst mogeljjüen tijd de moiorbrandspuit kan laten uitrukken. De voorzitter zegt zulks toe. Bij den post Kosten van de Burgerwacht zegt de heer Loef, dat hij het voorstel van deii heer Boekraad, om de subsidie voor de burgerwacht te brengen op f 100, zal onder steunen. De heer Noest wjjst er op, dat er steed9 revolutie geweest is. Volgens sommige Katho lieken bestaat de burgerwacht voor het hoofdzakelijk ter bescherming van de kerk. Voor spr. is het nog niet zoo zeker van welke zgde wel revolutie te wachten is. Enkel van communistische zijde is nog een open vraag. Het voorstel van den heer Boekraad wordt in stemming gebracht en verworpen met 7 tegen 6 stemmen. De heer Boekraad venvjjt den heer Mes man woordbreuk, omdat deze nog geen half uur te voren verzekerd had voor te zuilen BtemmeD en nu tegen stemt. Bij den post Kosteh ter voorkoming en bestrijding van epidemische ziekten be spreekt de heer Noest het instellen van het instituut van den schoolarts. In verband hiermede dient hij de volgende motie in: De Raad der gemeente Boskoop, in open bare vergadering bijeen op Donderdag 17 November 1927 en besprekende de hygiëni- toetsiand harer ingezetenen en de daarvool ncodzake ijk zijnde gezondheidsdienst n, ver zoekt den Ministerraad een spoedige be handeling der in 1922 buiten behandeling gelaten ontwerpen inzake de Gezondheids- cnensten te willen bewerkstelligen door het wetsontwerp in openbare behandeling te nemen, opdat het mogelijk zij, dat in den kortst mogelijken tyd deze wet in werking treedt. De voorzitter vraagt hoe deze wet er uit zal zien. Welke kosten zijn er aan verbonden* Volgens hem beteekent deze motie een ge baar, dat toch geen resultaat heeft. Spr. moet deze motie dan ook ontraden. De motie wordt niet ondersteund en komt alzoo niet in behandeling. Op een vraag van den heer Noest inzake het opnemen van patiënten, lijdende aan besmettelijke ziekten, geeft de voorzitter do noodige inlichtingen. Bij den post Kosten van den Keurings dienst vraagt de heer Van der Wolf of net met mogelijk is te publiceeren bij wien vleesch of deelen van vee zijn afgekeurd. De voorzitter antwoordt, dat de keuring betreft vieesch of vee, waarbij van opzefr telijk bedrog geen sprake kan zijn. Het zou dus ongemotiveerd zijn om een pu blicatie van de afkeuringen te doen. B\) den post Subsidie aan de vereeniging tot bestrijding van tuberculose vraagt de heer Noest of er geen reden voor is om deze subsidie van f100 te verüoogen tot f250. De voorzitter zegt, dat zoolang or niet vanwege de Vereeniging om gevraagd wordt, er geen reden voor bestaat. De heer Loef dringt aan om plannen onder het oog te zien voor den bouw van een badhuis, waar gelegenheid zal bestaan tot het nemen van warme en koude baden. De voorzitter zegt dit in de vergadering van B. en W. t. z. t ter sprake te zullen brengen. Bij den post onderhoud van wegen en voetpaden ontstaat een langdurig debat over de-vraag of de rij boomen, welke thans mid den in de Julianastraat geplant staat, in het trottoir zal worden gepoot, terwijl aan de andere zijde een nieuwe rij boomen, eveneens in het trottoir zal worden ge plant B. en W. stellen dit voor. Het onder vindt nogal bestrijding, vooral met het oog op het leggen van buizen voor gas- en wa terleiding. terwijl de bestaande rij nu juist nuttig wordt geoordeeld voor het houden van rcehts. Tenslotte wordt het voorstel van B. en W. verworpen met 3 tegen 10 stem men De bestaande toestand aan de Juliana straat blijft alzoo gehandhaafd. Bij den post verlichting en verwarming van schoollokalen vraagt de heer Grooten- dorst of de centrale verwarming in de O. L. School niet gestookt kan worden met gas, inplaats van met cokes. De voorzitter zegt, dat dit enkel een be sparing zal geven, indien er geen con cierge is. Bij den post Kosten van verpleging van arme krankzinnigen vraagt de heer Van Kleef ol het geen aanbeveling verdient om enkele patiënten naar Gheel over te brengen. De voorzitter zegt. dat B. en W. het standpunt huldigen, dat krankzinnigen voor plaatsing te Gheel in aanmerking komen, wanneer volgens medische verklaring de patiënt ongeneeslijk is. Verder is voor plaatsing te Gheel noodig een verklaring van den directeur-genees heer van het gesticht, waar de patiënt wordt verpleegd, dat tegen overbrenging naar Gheel geen bezwaar bestaat. En deze verklaring wordt vaak niet afgegeven. Wethouder Van Gelderen merkt nog op, dat van de zijde der bloedverwanten vaak bezwaren worden ingebracht'tegen de over brenging. waar natuurlijk rekening mede moet worden gehouden. Ontvangsten Bij den post keur- en slachtloonen vraagt de heer Houdijk of er geen voordeelig verschil zit in de ontvang sten en uitgaven voor den Vleeschktjurings- dienst De voorzitter stemt dit toe. doch bere kend dat een verlaging der tarieven geen voordeel voor de verbruikers mede kan brengen. Bij den post: Uitkeering van het Electri- citeitshedrijf wegen? winst bepleit de heer Loef verlaging van de electriciteitstarieven met ingang van t Januari 1928. Ook de heer Noest gevoelt veel voor dit voorstel. De heer Brand dringt eveneens op verla ging der tarieven aan. De voorzitter merkt op. dat B. en W en de vorige sprekers niet ver van elkaar af staan Het college wil echter definitieve cij fers weten, om dan nadat de cijfers over 1927 bekend zullen zijn al dan niet met voorstellen tot verlaging der tarieven te komen terwijl de vorige sprekers nu al een beslissing willen nemen zonder dat de juiste cijfers bekend zijn De heer Nijhof acht de tarieven voor krachtstroom te hoog. Wethouder Guldemond vraagt welke In komsten men tegenover de winstderving stelt De heer Loef zegt, dat de commissie voor het nazien der begrooting de voorstel len van B. en W dan gaarne af zullen wachten In elk geval kan zij blij zijn. de kwestie der tarieven aan het rollen te heb ben gehracht Bij den post uitkeering van het gasbedrijf wijst de heer Noest op. dat het gasbedrijf weinig nadeel ondervindt van het electrici- teitsbedrijf. Er werd toen de kwestie van de eleclrificatie dezer gemeente aan de orde kwam. gewezen op de -groote kans, dat anders uitbreiding der gasfabriek zou plaats moeten vinden Komt de gasfabriek nu ech ter ook niet op haar maximum-capaciteit. Wachten er geen groote uitgaven, in ver band met de uitbreiding van het gasbuizen net Hij stelt deze vragen, omdat daar van af zal hangen of hij mei voorstellen tot gas- prijsverlaging zal komen. De voorzilter zegt, dat het gasverbruik nu stabiel is. Wat hel ga9buizennet betreft, in derdaad heeft de directeur juist dezer dagen medegedeeld, dat wellicht binnen afzienba- ren tijd nieuwe buizen in de Zuidkade zul len moeten worden gelegd, omdat de be staande leiding te nauw is. Hoe dit zal gaan, weet spreker nog niet Dit hangt van de voorstellen van den directeur af De vraag is, of de vernieuwing uit de reserve kan wor den bestreden of dat er voor geleend zal moeien worden. Indertijd leek het spreker het juiste om eerst te komen tot eleclrificatie voordat tot uitbreiding der gasfabriek werd besloten. Blijkt laler, dal vergrooting der gasfabriek toch noodzakelijk wordt, dan zullen B. en W niet aarzelen de noodige voorstellen te doen. Na nog eenige discussie zegl de heer Noest geen voorstellen tot gasprijsverlaging te doen. Bij de behandeling der bedrijfsbegrootin- gen vraagl de heer Boekraad of hel niet ge- wenscht is. de fa. Wilson te Rotterdam uit te sluiten van leveranties aan de bedrijven, omdat deze firma verschillende directeuren in andere gemeenten in de verleiding heeft gebracht door het aanbieden van com missies. De heer Noest betreurt het dat de leve ranciers, zoo dikwijls de directeuren in ver leiding brengen Het is begrijpelijk, dat de directeuren op den duur zwichten voor de verleiding Spreker meent echter, al betreurt hij het ook voor de arbeiders, die op straat komen te staan, dat dergelijke firma's van de leverantie behooren te worden uitgeslo ten Voorts vraagt spreker of er op het kantoor van de bedrijven voldoende administratief personeel is. Wethouder Van Gelderen zegt, dat wan neer blijken mocht, dat er geen voldoende administratief personeel is. van B. en W. zeker voorstellen zullen zijn te wachten, om hierin te voorzien. De bedrijven-begrootingen worden vervol gens zonder hoofdelijke stemmingen aange nomen, benevens de gemeente-begrooting. Eveneens wordt goedgekeurd de begroo ting van het Burgerlijk Armbestuur over 1928. Overeenkomstig het advies van B. en W. wordt aan het Burgerlijk Armbestuur een aanvullend subsidie verleend voor den dienst 1927. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. M. Kooten geb. Van Leeu wen D. H. M. Th We-sseling geb. Kap- tein Z. A. J. de Jong geb. Verkleij D. K. van Veen geb. Hassefras Z. KOUDEKERK. Vrijdag a.s. des namiddags van half- drie tot halfzes en des avond? om halfacht, zal er in de koorzaal deT Ned.-Herv. Kerk een verkooprng gehouden worden van de artikelen gemaakt door de leden van de Chr. Vrouwenvereeniging ten bate van de Ned.-Herv. Kerk. Bij de stemming van het kiescollege der Ned.-Herv Kerk zijn wegens perio dieke aftreding herbenoemd de heeren D. DorrepaaL, T. de Lange, A. Wensveen en in plaat-s van den heer Joh Hoogeboom is gekozen de heer P Tijssen. LEIDERDORP. Hedenmorgen trof het l1/3 jarig kindje van het echtpaar De H. het ongeluk ^en j ketel met kokend water over het lichaampje te krijgen. In deerniswekkenden toestand is de kleine naar het Academisch Zieken huis te Leiden overgebracht. Om twee uur hedenmiddag was de toe stand van het kindje bevredigend. LEIMUIDEN. Algemeene Vergadering Wijkverpleging. Het bestuur van de Vereeniging voor Wijkverpleging doet een noodkreet hooren De financieele toestand van de vereeni ging is van dien aard. dat in de vergade ring. die op Woensdag 30' November a.s. zal gehouden worden in het café Snpehoer, het punt onder de oogen gezien zal worden of dit mooie instituut al dnn niet zal blijven voortbestaan. Leden in het bijzonder en Leimuidenaars in het algemeen zijn allen welkom. Slaat de handen inéén Alleen wanneer ieder de vereeniging naar ver mogen steunt, kan zij blijven voortbestaan. De bekende artist William gaf Dins dagmiddag in de groote zaal van den heer Sneeboer een vertooning met zijn be roemde poppenkast. Het bekende „Pietje Bel" van Kievit werd vertoond en de kinderen hingen als het ware aan de lippen van den heer Wil liams. Telkenmale steeg een groot gejuich op, als bewijs dat het vertoonde bij de kleinen zeer in den smaak viel Een woord van dank aan den organisator van dit mooie kinderfeest is hier zeker wel op zijn plaats. RIJNZATERWOUDE. De Raad dezer gemeente komt Maan dagavond a.s. te 71/3 uur in openbare ver gadering bijeen. Een van de belangrijkste punten, die op de agenda voorkomt is de aanbieding der gemeentebegrooting Zonder tot belasting- verhooging over te gaan is de begrooting voor het dienstjaar 1928 sluitend gemaakt. RECLAME. AALSMEER. Door den Proeftuin alhier zijn proeven genomen om Lathyrus om dezen tijd van het jaar in bloei te trekken De resultaten, voor zoover thans valt na te gaan, zijn slechts matig bevredigend en zullen waar schijnlijk niet leiden tot het nemen van verdere proeven met dit bij uitstek ge schikt exportartikel. Het moet daarbij overduidelijk zijn gebleken, dat zonneschijn om dezen tijd van het jaar zoo schaarsch door de Lathyrus niet kan. ontbeerd worden, om zich tot vollen bloei te ont wikkelen. Ze groeiden wel, doch 't bloeien was niets. Vroeg in 't voorjaar gaat dezo cultuur uitstekend in de kassen, doch om dezen tijd van het jaar is er, zooals blijkt, weinig kans, dat lathyrus tot haar recht zal komen. HAARLEMMERMEER. De vereeniging .Concordia" te Haar lemmermeer, die zich ten doel stelt nuttige kennis en beschaving en gezellig verkeer te bevorderen en 65 jaren bestaat, hield Dins dagavond in „de Landbouw" alhier een feestelijke bijeenkomst. De tooneelvereeni- ging „Nieuw Leven" van Beverwijk ver leende hare medewerking met de opvoering van het stuk „Ynske" van Fabricius en heeft de talrijke aanwezigen met het mooie tooneelspel genotvolle uren verschaft. Dinsdagnacht hebben ongenoode gas ten een bezoek gebracht op het erf van den heer D. aan den Aalsmeerderdijk in Haar lemmermeer en getracht in te breken. Ze konden echter die pogingen niet ten uitvoer brengen, maar hebben toch eenige konijnen uit de op het erf staande hokken gehaald en meegenomen. De politie stelt een onder zoek in. HILLEGOM. De Hillegomsche Harmoniekapel heeft gisteravond een concert gegeven onder lei ding van den heer J. D. Schouten. Onder zijn beproefde leiding werd er uitstekend gespeeld, dat is men trouwens gewoon van de Harmonie en daarom was ook nu weer de belangstelling zeer groot. De groote zaal van „Flora" was geheel bezet. In verschil lende nummers kwamen solopartijen voor, waarvoor alle aandacht bestond. Het publiek toonde zich aankbaar door warm applaudisseeren. Gisteren waren wind en atmosfeer van dien aard, dat de rook en de afgewerkte 9toom van de tram neersloegen op den weg langs de geheele trambaan van Heemstede tot Leiden. Wie in een wolk van rook heeft geloopen of gereden, weet dat het benauwde oogen- blikken zijn. Wielrijders en autobestuurders zien niet wie hen tegemoet komen. Wordt het niet hoog tijd dat een middel gezocht wordt om het ernstige rookgevaar weg te nemen? KATWIJK. De Raad dezer gemeente vergadert Vrijdag a.s. des avonds zeven uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Verzoek van de financieele commissie Oranjefeest bij drage in tekort kosten feest. 3. Voorstel van B. en W verhooging jaarwedde hulp keurmeester. 4. Vaststelling begrootingen van de bedrijven over 1928. 5. Vaststelling gemeente-begroot'ng 1928 6. Voorstel van B en W. bouwen magazijn enz. voor de bedrijven. KATWIJK AAN ZEE. De Katwijksche Redding-Brigade is aangesloten bij den Bond tot Afnemen van Examens voor Eerste Hulp bij Ongelukken. Begin December a.s. zullen de lessen aan vangen, welke gegeven worden in de vis- scherijschool Burgersdijkstraat. Voor zoover ons bekend was er nog nimmer een tooneelgezelschap, dat in Kat wijk debuteerde Wel waren er dilettanten, doch van beroepsspelers was geen sprake. Een dezer dagen echter zal een Rotter- damsch tooneelgezelschap alhier in de Ge meentezaal „De twee Weezen" opvoeren De koude der laatste dagen oefent op de haringvisscherij een zeer ongunstigen invloed uil Vele schepen komen binnen en meerendeeis met slechte vangst. Wel had men gehoopt, dat menig schip, dat nog achterstand had. in deze maand door een paar voordeelig reisjes wat in zou halen, maar het mocht niet gelukken. En deze barre koude maakt dat de lust er afgaat, zoodat men naar huis gaat. LISSE. Raadsagenda. De raad der gemeente komt in openbare vergadering bijeen op Donderdag 24 Nov. a.s., des namiddags om 2 uur. De agenda luidt: 1. Voorstel van B. en W. tot benoeming van een bezoldigd assistent aan de openbare lagere school, ter voorziening in da vacature mej M. Anderson. 2. Bouwgrond-evploitatie tusschen Gracht- weg— Smallebrug en Kanaalstraat, in ver- In het dageliiksche leven komen vaak kwetsuren, brand-, snijwonden, enz. voor.Verivaarloozingbaart" dan groote zorg Behoedt U daarvoor met V AS ELI NE'C HES EB ROUGH (spreek uit: Tschiesbro) want deze is de eenige zurenvrije ter wereld, 'n Doosje, tube of fleschje in huis is een hulp in den nood. Vraagt altijd met nadruk naar V AS £LI N E-CHESEB ROUGH Het beste middel voor de huid Gebruikt ook Chesebrough Cold Cream I en Chesebrough Vanishing Cream Ide ideale vetvrije huid-cream. 9857 band met de aanbieding van de N.V. Graan-, Meel- en Fouragehaodel, vuorh. P. Beelen Zonen, den heer G. Warmerdam en <p wed. P. H. van der Zaal Colet, om nun aldaar gelegen eigendommen aan de ge» meente te verkuopen. 3. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een gerdleening van f55.00J, ten einde aan de Woningbouwvereniging „Volks belang" een voorschot te kunnen verleenea voor de stichting van 19 arbeiderswoningen, 4. Voorschot van föö.OUO aan de Woning bouwvereniging „Volksbelang" voor de stichting van 19 arbeiderswoningen. 5. Verzoeken om subsidies voor het jaar 1928 van: a. de R.-K. Geitenvereeniging „De Werk- manskoe b. de landstormcommissie „Zuid-Holland- West"; c. de IJsclub voor „Lisse en omstreken"; d de R.-K. Harmonie „Adolph Koiping", 6 Verzoek van de gemeente-veldwachters om hun jaarwedden met f 200 te verhoogen. 7. Behandeling Bedrijfs- en Gemeente- begrootingen voor het jaar 1928. 8 Comptabiliteitsbesluiten. 9. Ingekomen stukken en mededeelingen, Wj) leven hier nog altijd in den gelukkigen tijd, dat, alvorensmen aan de gemeente-De- grouting begint, de raad van de algemeens beschouwingen alziet. Men voorkomt daar door veel tijdverlies. B(j de behandeling van de gemeente- begiooting hebben B. en VV. een toelichting aangeboden aan den raad, waaraan wij het volgende ontleenen Eeliep de schuldenlast der gemeente op 1 Januari 1927 ten laste der begroeting een bedrag van f 247*157.25, op 1 Jan, 1928 zal hij f 222.944.56 bedragen, een vermindering dus van 24.412.69 of rond 10 pet. Hiertegenover staan de volgende eigen dommen en bezittingen van beteekenis, die te veikapitaliseeren zijn: Gebouwen: Gemeentehuis, Rjjksbloembol- lenschool, Openb. school met woning, Opeab. bewaarschool met woning, Koetsnuis met woning, 5 woningen in de Bondstraat; Landerijen: plm. 0.21.0S H.A. grond langi do Julianastraat; plm. 1.66.50 H. A. gTund langs den Grachtweg; pl.m. 0.95.60 H.A, grond langs de Havensloot; plm. 0.65.25 II.A grond langs de Ringvaart, plm. 0.45.40 H.A grond langs de Kanaalstraat; plm. 2.05.30 H.A. grond langs den Smalleweg; pl.m. 0.18.33 H.A, grond langs Haven terrein Geldelijk bezit: fll.700 inschrflvingnn op het Grootboek N.W.S.; f9.465 vordering op het Gasbedrijf; f800 gestort op aan deden N. V. Electriciteitsbedrjjf H. L. S.j f67.281.36 momenteel kasgeld. Memorie: Vergoeding van f 18 per Ml. bjj verkoop van bouwterrein langs de Veld- herststraat. 0 pl Januari 1928 bedraagt de schulden last van het Gasbedrijf f 179.335, tegenover eer. bedrag van f 164.450 het vorig Jaar. Do vermeerdering van deze schuld boudt verband met aan het Gasbedrijl aangebrach te verbetering en herstellingen, die de exploitatie van het bedrijf 'en goéde komen en waarvan verwacht mag worden, dat rij de financieele resultaten gunstig zullen be ïnvloeden. Ook voor het jaar 1928 zijn belangrijke uitgaven in het belang V3n het bedrijf te venvachten zonder dat dit ten- gevolg zal hebben, dat de bestaande gasprijs van f0.10 per M3. behoeft verhoogd te worden en zulks omdat de uitbreiding van het gasbedrijf een uitvloeisel is en gelijken trea houdt met den groei der gemeente. Do schuldenlast van het Waterleiding bedrijf, aangegaan tot een bedrag van f 170.000 zal ook op 1 Januari 1928 nog f 171.000 bedrage»), De aflossing van deze schuld vangt in 1930 aan. Desniettegenstaan de is op rle begrooting 1928 een bedrag van f 4.051.34 aan afschrijvingen geraamd. Dal dit jonge bedrijf 6611 sluitende begrooting kar aanbieden is een verblijdend verschijnsel. Niet ontkend Jran worden, dat de tarieven voor perceelen met hoogere huurwaarden hoog zijn en op gronden van billijkheid in do eerste plaats voor verlaging in aanmer king komen. Of zulks in de naaste toekomst mogelijk zal zjjn, hangt af van den kostprijs van het water, die a3n de gemeente Hiilegom betaald moet worden. De stille hoop bestaat et onwel, dat deze kostprijs benedeD dn raming van f0.20ya per M3. zal blijven. Als geheel meenen B. en W. den toestand van de bedrijven gunstig te mogen noemen, waarvoor den bedrij vencommissies en de leiding een woord van dank toekomt. Wal bet financieel bedrijf betreft hel volgende Evenals bij de beschouwingen van het vorig jaar blijven B. en W. van meening, dai een voorzichtig financieel beleid noodig bijjit Wel is waar is de vrees, dal een belangrijke verlagng van de opbrcngsl der Inkomstenbelasting te verwachten was bet jaar 1927, gelukkig niet verwezenltkh 2-3

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 10