De Vliegmachine OPLOSSINGEN. n GOEDE OPLOSSINGEN. door C. E. DE LILLE HOGER WAAK i). Moeder, zieeen vliegmachicn, Hooger dan' de daken I Zeker gaat hij door de lucht Eens een reisje maken. Als ik groot ben, Moeder-lief, Wordt ik vliegenieitje Wil je ook mee 't Mag wel, hoor Bang ben ik geen ziertje. is het vacantie en als dan de kerstboom nog staat en weer wordt aangestoken dien dag is het echt feest. Abram van Wijk, veel schoolwerk voor de repetities? Nu maar ik hoop voor jou, dat je voor dit prijsraadsel nog wel den t-jd kunt vinden, nu je er meer dagen voor krijgt. Paulus v. d. Burg, hoe kornt hot. dat er ineens zooveel kanaries, zijn gestorven? Kees had vergeten zijn naam te zetten, maar ik begreep het doordat het bij het briefje van Paulus inzat. Joop v. d. Bel. ik kan er niets aan doen; als ik een brief met goede oplossingen van je had ontvangen, zou ik je heusch wel vermeld hebben en geantwoord in de cor respondentie. Oor Sirag, zeker mag je voortaan met Gretha meedoen; die doet al lang mee en weet er dus alles van. Louise en Beppie Planje, zie je wel, je wensch is al vervuld, er is al een flink groot prijsraadsel en met extra prijzen. Honk Boom, jij mag gerust naar sneeuw verlangen, maar ik niet, hoorik houd niets van die gladdigheid, en de tijd om te sleden is voor mij voorbij, of kom jij mij eens afhalen met je slee? Johan Leder, bedoel je Hendrik Jan B., ja. die heeft jaren lang heel trouw meege daan met zijn zusje Bep. Ben je sigaren bandjes aan het verzamelen? Dat doen ont zet (end veel kinderen tegenwoordig Annie Bavelaar. ik hoop voor je. dat jo ondanks alle schoolrepetilies toch wel tijd kunt vinden voor dit prijsraadsel, je mag er nu meer dagen voor hebben Ja. zoodra je zusje 7 jaar is, mag zij meedoen. Greta de Vries, als kind verlangde ik ook erg naar het St. Nicolaasfeest, toen ik in mijn ouderlijk huis dat feest nog vierde. Toen je schreef Zondag was het zulk mooi v/eer, maar nu ik aan je terug schrijf is het zulk donker, nat weer. heelemaal geen plnziertje om nu uit te gaan. Cootje Poldervaart, ja als je jaren lang mooi buiten hebt gewoond, zooals jullie in Soest, dan valt het erg tegen om dan in een drukke stad te gaan wonen. Maar ik begrijp uit je brief, dat het noodig was, dus dan is er niets aan te doen. Annie de l'Ecluse. ja dat schreef N. mij. Wordt Flennie al 4 jaar, aardige leeftijd hè. als ze zoo beginnen te babbelen. Kan zij zoet alleen spelen of speel je wel eens met ha ar Nelie en Lena Oostveen, zoo, zoo heeft de Sint al wat gebracht? Was L. blij met baar rapport; is het goed? Tk vond het aardig als N. nog eens mijne groeien stuurt aan de tweelingen Houpt Jan van Bendegom, je mag mij Tante noemen Er zal thuis wel iemand zijn, die jo goed kan uitleggen over het zoeken van die diernamen, je bent een nieuweling, de andere kinderen hebben het al meermalen gedaan. Anje de Gelder, heel aardig bedacht van je om dat alles uit te knippen en te be waren Je zou de stukjes ook allemaal in ee-n schrift kunnen plakken en het zoo be waren; lijkt je dat ook niet goed? Bewaar de kinderkrant nu ook goed voor bet ver haal als prijsraadsel, anders kun je dit niet inzenden. Jo Minnema, o juist, dan begrijp ik dat je de andere kinderen niet ziet Ik hoorde al heel dikwijls dat ieder kind het zoo heerlijk vindt op de buitenschool Riekie, nu dat hoop ik ook voor je, dat de Sint je niet zal vergeten. En dan spoedig daarna je verjaardag, wat een feestdagen voor jou in het vooruitzicht. Agatha Braat en Jo Nagtegaal, je hebt dus beiden goed begrepen, wat ik bedoelde Allebei dus al genoten van A 's mooie boek. Wiesje en Heiltje Vis, ik hoop. dat het feest bij je grootouders goed en prettig zal zijn. En voor jullie dan gezellig dat je grootmoeder V. zoo lang op jullie komt passen. Wel ja, laat Bertus het thuis maar eens schrijven en we°t hij geen nieuws, dan maar geen briefje er bij. Drietal van Woudenberg, ja nu met de winteravonden kom je er eerder toe om de raadsels op te lossen. Doet dus ook maar mee met dit prijsraadsel en leest goed wat ik er allemaal bijschreef. Kees Boer, heel aardig van je om mij een pholo te zenden van den scheeven toren, waar jij mij zooveel al van vertelde in je brieven. Ben je zoo prettig uit geweest met je vader en later zoo lekker gesmuld van wat je van thuis had gebracht. Dat viel zeker tegen, dat het in één dag al klaar was. Nettie en Mientje van Riessen, nog wel gefeliciteerd met N.'s verjaardag, dat trof heerlijk dit jaar op Zondag, den gehcelen dag vrij. Marietjo en Neelie de Best, dal was goed overlegd om de brieven met Nettie en Mientje te verzenden, dan is het maar één postzegel. Doet het maar altijd zoo. Bram Linschooten, ben je nu weer hee lemaal beter? Ik hoop. dat je wensch ver vuld zal worden op St. Nicolaas. Ja hoor, nu ga ik voorloopig niet meer uit logeeren, maar blijf thuis in Den Haag. KatalinKomlos (Kinderziekenhuis), ik vond geen brief van je in het pakket. Als je er toch een postzegel op moet doen en iemand moet den brief naar de bus brengen dan kan je er net zoo goed: Den Haag. Fre- derik Hendriklaan 157 op zetten voorlaan. Vindt je dat niet gemakkelijker? Leest allen nu toch alsjeblieft aandachtig alles wat ik hij het prijsraadsel heb ge schreven, zoodat er geen vergissingen kun nen komen. Werkt met plezier! Tot over 14 dagen. Vrijdag 2 December hooren jul lie weer van mij. Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER: 1. Noot. 2. G arm groot vlonder Groningen planken degen 1 e s 3. Palm, lamp. •1. Roomboter 5. Vliegen, liegen. 6. De letter e. 7. Kleine potjes hebben groote ooren. 8. Een vork. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Janny van der-Kamp. Abraham van den Akker, Alberdina van den Akker, Teunia van den Akker. Annie de Blanken, Jan de Blanken, Jan Wa&senaar, Eempien Was- &en<aar, Henk Hermg, Jan Evers, Cor Broers, Beppie Bots, Anje de Gelder, Piet Nieboer, Jan van Bendegom, Emanuel EL- jon, Sander Ruygrok, Koos Ruygrok, Mar- garetha Sierag, Cor Sierag, Greta de Vries, Henk Boom, Annie Jongeleen, Pietje Jon- geleen, Dirkje Hopman, Louise Planje, Beppie Plamje, Anna. van Woudenberg, 9

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 19