688,e JAARGANG VRIJDAG 18 NOVEMBER 1927 No 20761 BERICHT. OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts per regel voor advertentiën uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere advertentiën 35 Cts per regel Kleine Advertentiën uilsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30 Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen Bewijsnummer 5 Cts Bureau Noordsindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.35 per weekƒ0 18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0 18 Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. De Kinderkrant zal mórgen in- plaats van heden verschijnen. DE DIRECTIE. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Overwegende: lo. dat het geringe weerstandsvermogen van het wegdek van de hieronder sub A genoemde wegen met het oog op het verkeer met zware motorrijtuigen het wenschelijk doet voorkomen, om in het belang van hun instandhouding en bruikbaarheid tot indee ling van die wegen in de 3e klasse, als be doeld in art 36. Ie lid van het Motor- en Rijwiel reglement, over te gaan; 2o. dat het voorts wenschelijk is om de hieronder sub B genoemde bruggen in ver band met hare constructie en geringe draag kracht in het belang van hare instandhou ding en bruikbaarheid gesloten te verkla ren voor die motorrijtuigen en aanhang wagens, waarvan de grootste wielbelasling het daarbij aangegeven maximum over schrijdt; 3o. dat het ten slotte wenschelijk is om voor het rijden met motorrijtuigen of aan hangwagens, waarvan de grootste wielbe- lasting 1350 K.G. overschrijdt, over de bui len de bebouwde kom van de gemeente ge legen, bij haar in beheer zijnde Spanjaards- brug, een maximum-snelheid vast te stellen; Gelet op de artikelen 36, 47 en 48 van het Motor- en Rijwielreglement, alsmede op de artikelen 28. 28bis en 29 der Verorde ning op het Rijden; HEBBEN BESLOTEN: A. in de 3e klasse in te declen: lo. den Morschsingel, vanaf den Morsch- weg tot aan de Spoorhavenbrug; 2o. den Maresingel, vanaf de Pasteur- straat tot aan den Heerensingel; 3o den Heerensingel; 4o den Zijlsingel; 5o. den Zoeterwondschen Singel; 6o den Witten Singel, vanaf de Jan van Goyenkade tot aan het Noordeinds- plein; 7o. den Haarlemmerweg, voor zoover bin nen de bebouwde kom gelegen; 8o de Jan van Hontkade; Oo het Plantsoen; lOo de Plantage; llo. de Jan van Goyenkade; 12o. de Rijn- en Schiekade; B. de navolgende bruggen te sluiten voor motorrijtuigen en aanhangwagens, waarvan de grootste wielbelasting het daarachter aangegeven maximum overschrijdt: lo. de Groote Havenbrng 15C0 K.G. 2o. de Gepekte brug 1100 3o de Morschpoortbrng 1109 4o. de Alkemadebrng 900 5o. de Gansoordbrng 900 6o. de Kerkbrug 750 7o de Rijnbrug 750 C. voor het rijden met een motorrijtuig of een aanhangwagen met een grootste wiel belasting boven 1350 K.G. over de Span- jaardsbrug een maximum-snelheid vast te stellen van 6 K.M. per uur. Burgemeester en Wethouders voornoemd: A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 18 November 1927. 1399 Ernstig Auto-ongeval te Hillegom. TWEE DOODEN, DRIE ZWAAR GEWONDEN. Hedenmorgen te ongeveer halfvijf is op den Leidsche Straatweg onder de gemeente Hillegom een open Buick-aulo, komende uit de richting Haarlem, waarin vier Leidsche studenten en een meisje uit Oegslgeest ge zeten waren, door tot nu toe onbekende oorzaak over den kop geslagen, waarbij twee der inzittenden, de student Custers uit Leiden en mej. J van Leeuwen uit Oegst- geest werden gedood Eerstgenoemde werd uit den wagen over een grooten afstand weggeslingerd; hij was °P slag dood. Het tweede slachtoffer, mej. van Leeuwen die vóór het ongeval naast den bestuurder had gezeten, werd in het achterste deel van den auto bekneld tusschen de banken dood weergevonden De drie overige inzittenden, de heeren J. de Ruiter Zijlker, die de auto bestuurde. F. Gevers uil Voorburg en J C. H. A Npuman bekwamen allen vrij ernstige verwondingen ei> werden onmiddellijk naar het Diacones- senhuis te Leiden overgebracht Bij informatie hedenmiddag werd ons medegedeeld, dat geen direct levensgevaar voor een der patiënten bestaat. De beide lijken zijn vervoerd naar de Sint Jozefsstichling te Hillegom. De totaal vernielde aulo, welke toebe hoorde aan een verhuurinrichling te Leiden, is door de politie in beslag genomen. NAAR HET LAND DER PYRAMIDEN. Onder leiding van mevrouw Ellen Forest. De Leidsche afdeeling van de Ned. Ver- eeniging van Huisvrouwen bestaat als we ons niet vergissen ongeveer dertien jaar. We zullen er ons wijselijk maar niet in verdie1- pen hoeveel lezingen en voordrachten in dien tijd voor de leden gehouden'zijn. doch het zijn er stellig vele. Maar we zijn er vast van overtuigd, dat slechts weinigen van al die sprektTs en spreeksters, die in den loop der jaren optra den een dergelijk aandachtig gehoor te beurt is gevallen, als gisteravond het geval was, toen mevr. Ellen Forest voor een tot in alle hoekjes bezette Nutszaal verteld heeft over haar reis naar Egypte. Mevr Forest bezit als weinig anderen de gave om haar auditorium te boeien en de aandacht van hare hoorders den geheelen avond door gespannen te houden. Het geheim daarvan schuilt in haar pret tige, rustige voordracht, in den vlotten, ongei- kunslelden verhaaltrant, waarin zij haar reiservaringen weet op te dissohen en die de toehoorders suggereert de dingen te zien zooals zij ze zelf ziel Men krijgt waneer men zich onder haar gehoor bevindt, geen oogenblik het idee een „lezing" bij te wonen; men waant zich een voudig onder haar leiding op reis en het is om die reden, dat wij eerlijk gezegd eenigs- zin9 huiverig zijn haar reisverhaal in den gewonen verslagvorm weer te geven. Mevr. Forest, die bij haar verschijnen in den katheder met een hartelijk applaus ver welkomd werd. begon haar reis te Marseille onder weinig gunstige weersomstandigheden. Regen en mist, met als gevolg een trieste stemming, die van het landschap op de toe risten oversloeg. Maar deze verdween als bij tooverslag. toen de boot te Port-Said aan den wal meerde en zich hel groote wonder openbaarde van de deur van het Oosten, die voor het Westen opengaat. Uitvoerig verhaalde mevr Forest dan van haar eerste indrukken van Port-Said met z'n nauwe steegjes, waarin tientallen Arabier- tjes rondkrioelen. meest alle lijdende aan trachoom (verzwering van het ooglid) als gevolg van de vliegen, die er zich op neer laten. Door de woestijn waar alles van goud scheen te zijn. de zon. hel zand en in de verte het Mokalham-gehergle. ging de reis naaT Cairo, een half-Ooslersche. half Euro- peesche stad waar spreekster direct onder de bekoring kwam van het onbekende, het rnysüeke waas, dat over het geheele Oosten hangt De karakteristieke straattooneeltjes. waar uit men den indruk krijgt, dat de Egypte- naren nooit werken, het haremleven der vrouwen en het weerzinwekkende ceremo nieel van 'n za'ar d.i een offer-feest om de booze geesten Djinn en Afrit gunstig te stemmen werden door de bereisde spreekster tot in bijzonderheden gc-sehetst. Hoe treffend was haar beschrijving van den Oosferschen nacht in de woestijn onder het strakblauwe uitspansel, waaraan milliar- den sterren flonkeren in weergalooze prachf. Natuurlijk werd een bezoek gebracht aan de pyramiden nabij Gizeh, doch wil men daarvan werkelijk genieten, dan moet men ze in de nachtelijke eenzaamheid bezoeken. Dan spreken de steenen lot hen. die het verstaan willen van het lc-ven van het quasi-onvergankelijke en dan voelt men de liefde voor het Oosten in zich groeien. Mevr. Forest is ook bij den vijgeboom te Mn'ariah "ewerst. waaronder volgens Egyp tische overlevering Jozef en Maria nog ge'- rust hebbn. In Egypte trouwens, wordt de geheele Bijbel tot werkelijkheid. Nadat spr nog eenige aardige beelden had gegeven van het openbare leven en eenige s'aalljes had verteld van de mentaliteit van den Arabier die zich manifesteert in het stereotype „Allak akbar" (God is groot), werd tenslotle een bezoek gebracht aan de Step- pvramide. het Serapium. het. graf van den Heiligen Apis en Memphis, waar de brok stukken van het groote beeld van Ramses II werden bezichtigd. Aan hel einde van haar beloog, dat verduidelijkt werd met fraaie lantaarnplaatjes, bracht mevr. Forest een woord van warme hulde aan de missiona rissen van alle na'ies, die in Egypte niet alleen op religieus, maar ook op hygiënisch, sociaal- en onderwijsgebied uitstekend werk verrichten De presidente der afdeeling, mevr. C. SchotsNueboer dankte de begaafde spreek ster voor haar interssante voordracht en sprak den wensch uit dat mevr Forest nog vóór haar aanslaande groote reis bereid zou worden gevonden nog eens voor de leden op te treden. Het hartelijk applaus dat op de toezegging van mevrouw Forest volgde was het beste bewijs dat de aanwezigen hadden genoten en hield tevens de beloftp in dat het een volgende maal n5e voller zal zijn. Rest nog te vermelden dal hel bestuur in dt pauze als blijk van erkentelijkheid aan mevr. Forest een mand met fruit aanbood. Mr. P. E. BRIET OVER HUWELIJKS WETGEVING. Gisteravond hield de afd. Leiden van den Ned. Cbnstelijken Vrouwenbond in het Nutsgebouw een vergactermg, waarin als spreker optrad mr. P. Briët, lid der Eerste Kamer en voorzitter van den Voog dijraad, met het onderwerp: „Huwelijks wetgeving". De zeer druk bezochte vergadering er was geen enkel plaatsje onbezet werd na het zingen van een godsdienstig lied en de voorlezing van Efeze 6, door de presi- dtnte, mevrouw Riemens, met gebed, uit gesproken door den spreker, geopend, waar na de presidente enkele woorden ter inlei ding sprak en vervolgens het woord ver kende aan mr Briët. Deze ving aan met mede te deelen, dat hij van het vraagstuk, door hem te behan delen, dat vooral voor juristen groote aan trekkelijkheid heeft, niet een juridisch- j technische uiteenzetting zal geven Hij hoopt echter dat, wanneer hij enkele i hoofdzaken uit de huwelijkswetgeving zal behandelen, dit de belangstelling van leeken zal wekken en toch ook wel belangstellende juristen zal bevredigen. Het huwelijk is altijd genoemd een der grondslagen van de maatschappij en als spr. dit zegt. dan beschouwt hij dat allerminst als een gemeenplaats Inderdaad is het hu welijk een der grondpijlers van de samen leving. Deze grondpijler is meer dan eens aan gevochten Hij herinnert er aan, hoe tijdens de Fransche revolutie, bij het omverwerpen van veel- ouds en eerbiedwaardigs, ook het huwelijk is aangevallen. Deze aanval'en hebben vooral hun invloed later doen gel den Een nieuwe aanval is geschied na den grooten wereldoorlog. Men moet niet denken dat de wereldoorlog er de schuld van is. De geest van decadentie en van nivellee ring werkte al lang, maar hij kwam niet tot uiting, voordat ook nu weer de dammen van het gezag werden verbroken. Spr. zette uiteen, welke invloeden nadee- lig op het huwelijk en het huwelijksleven werken Hij wees o.m. op de emancipatie van de vrouwen; het streven van vele mannen om niet te huwen en op de vele echtscheidingen. Hij erkende, dat ook vele dingen van onzen tijd er aan medewerken, zooal9 uit vindingen als de radio, de bioscoop, ja zelfs de dansen hebben er hun invloed op laten gelden. Voor ons Christenen, zeide spr., moet, al gaan we vele dezer nieuwigheden niet vor- oordeelen. de hijbei ook op dit gebied van het huwelijk ons richtsnoer zijn Nu is de bijbel geen wetboek voor onzen tijd, evenmin een receptenboek, maar de geest van den bijbel geldt voor alle tijden en daaraan hebben wij genoeg, ook cn in verband met de nieuwere opvattingen van onzen tijd ten op/ichte van het huwelijk. De spr ging daarna enkele bepai.ngen van de huwelijkswetgeving na in Je rste plaats zooals hij ri- emde de martiale macht, waarbij Lij aameic.ng vond mede te. cl -elrn dat hi) niet voor het algemeen flemrecht van de viouw is Zoo behandeld hij eerst de beloft?, die de vrouw bij He', sluiten van een huwelijk moet afleggen nl Je erkenning, dit zij d.n man gi-hcorzaan.he.d is verschuldigd w?'k j bepaling zeer cl'Pip door allerlei vereeni- gingen en hond n van vrouwen en ock wel van manne-j i* aai,gevochten In het oniwerp-Luwelijkswetgeving van dé comuvssb-Lin L-urg is deze eisrh ver vallen, hoewel dit ontwerp overigens niet bepaald eer nu.-dernen geest ad^mt. v;r. heeft tegen deze bepaling echter geen be zwaar. De man meet in ieder geval hoofd van het gevn blijven. In de tweede plaats besprak mr. Briët de handelingsbeperking van de gehuwde vrouw Ook deze bepaling acht hij noodig. zij het dan ook dal daar vooraf overleg moet plaats hebben tusschen man en vrouw Komt men echter niet tot overeenstemming dan moet tenslotte één beslissen en die één moet zijn de man. meent spr. Ook deze opvatting heeft hare bestrijders gevonden. Spr citeerde uit een „Schets van toekomstig huwelijksrecht" waarin de wen- schelijkheid wordt uitgesproken dat de rechter in geschillen zal beslissen. Spr. zou dit niet goed vinden Men moet zoo weinig mogelijk anderen mengen in de zaken van man en vrouw, te meer omdat dan toch ook een man de hoogste beslissing heeft, in dat geval de Kantonrechter. Spr kwam eindelijk tot het huwelijks- goederenrecht., Op den voorgrond staal het huwelijk in gemeenschap van goederen waarbij de man in laatste instantie ook heeft te beschikken over de goederen van de vrouw Daar naast staat een verbintenis op huwelijksvoorwaarden. Er wordt wel eens minachtend gesproken over dit laatste huwelijk als zou uil het maken van voor waarden wantrouwen spreken ten opzichte van den man. Spr vindl dit onjuist WaaT hel hier niel de moreele zijde van het hu welijk betreft maar enkel het materieele. Wanneer de verhouding usschen man en vrouw goed is. dan zal de vrouw als de man onfortuinlijk in zaken is en door legen slagen wordl gelroffen haar geld toch geven Doch in gevallen dat de man de financiën niet goed beheert of verkwistend is en het geld er doorbrengt, heeft de vrouw door de huwelijksvoorwaarden de macht dat hetgeen zij er in bracht blijft behouden voor haaT en voor de kinderen. Spr. heeft in zijn practijk als advocaat herhaaldelijk voorbeelden voor zich gezien die zijn betoog konden illustreeren. Spr zou nu. wilde hij volledig zijn. ook nog moeten spreken over ontbinding van het huwelijk en over scheiding van tafel en bed. Met het oog op den tijd moest hij daar van afzien. Als secretaris van den Voogdij raad is hij meermalen in de gelegen heid om te ervarn hoe vele echtparen om tal van redenen hun huwelijksbanden wil len staken en welke gevolgen dit heelt voor de kinderen. Het is de nieuwe geest van ontbinding die in de maatschappij werkt welke ook zijn ontbindende kracht uitoefent op het gezin, in strijd met het ware Christendom, wier echte belijders in het huwelijk een van God ingesteld sacrament zien. Spr. schetste nog de zegen van kinderen voor het geluk van het gezin Groote gezinnen zijn een s'imu- lans tegen het verbreken van de huwelijks banden. De ware Christenen vormen slechts een kleine kern in de maatschappij. Van dit deel echter moet de stuwkracht onder Gods Zegen uilgaan, die de maatschappij ook ten opzichte van het huwelijksleven in de goede banen leiden zal Spr. sprak den wensch uit dat de Christelijke Vrouwenbond daartoe ook medewerken zal. De eenvoudige zakelijke rede. kalm, rus tig en met overtuiging voorgedragen werd met stille aandacht aangehoord. De presidenle dankte den spr. er voor en sprak den wensch uit dat hij spoedig nog epns w;eer zou optreden. De heer Briët kon dil niet beloven van wege zijn vele werkzaamheden doch zou gaarne de afdeeling, waar hij kon, met raad en daad steunen. Hierna werd besloten mat gemeenschap pelijk gezang en dankgebed van mevrouw Riemens. ACTIE VOOR HET NIJVERHEIDS ONDERWIJS. Vanwege de afdeeling Leiden van den NeeL Bond van leeraren en leeraressen bi] het Nijverheidsonderwijs is op Zaterdagavond a.s een openbare vergadering belegd in de bovenzaal van „De Harmonie", waarin als spreker zal optreden de heer C. Menke, uit Utrecht, voorzitter van het hoofdbestuur, die zal spreken over de twee-jarige Am bachtsschoolopleidingen en de houding van de Regeering t. o. van het Nijverheids onderwijs. Er zal gelegenheid zijn tot gedachten- wisseling. KON. NED. MIJ. VOOR TUINBOUW- EN PLANTKUNDE. Gisteravond vergaderde de afd. Leiden en Omstreken V3n bovengenoemde Mij. in „In den Vergulden Turk', onder presidium van den heer Th. Witte. Deze opende den avond met een welkomst- woora aan de talrijke aanwezigen en sprak daarbij den wensch uit, dat, evenais vroeger, de „Vergulden Turk" weder als 't ware het clubgebouw van de afdeeling zou worden. Alvorens de vergadering te doen aanvangen, werd den heeren G. F. Hemerik, W. Ooms en A. Buurman verzocht zitting te willen nemen in de jury voor het puntenstelsei, hetgeen door deze heeren werd aanvaard. Hierna deed de secretaris, de heer J. Kriest Jzn., voorlezing van de notulen van de vorige vergadering, die ongewijzigd wer den gearresteerd. Na de behandeling van eenige huishoudelijke zaaen en bal.otage van eenige nieuwe leden bracht de heer E. Th. Witte een zeer zaakrijk verslag uit over de te Rotterdam gehouden algemeene ver gadering der Maatschappij. Uit dit verslag bleek de goede geest, die in de Mij. heersebt en de prettige stemming, die op de Alg. Verg. was. O.m. werd op die vergadering de vraag onder de oogen gezfen, de boeker^ der Maatschappij meer onder de leden te brengen. Het H.B. zal trachten hiervoor een goede oplossing te vinden, door bijv, sommige boeken in de verschillende afdee- lingen te laten circuleeren. Voor de pauze beantwoordde de heer J. Kriest Jz. de vraag: „Hoe kweekt men Sierpepers?" De heer Kriest hield hier omtrent een uitnemende causerie, waarait bleek, dat de cultuur nog lang niet gemak kelijk is en veel zorgen vereischt, wil men goede resultaten verkrijgen. Na een aan genaam debat, dat uit deze vraag voort vloeide, sprak de voorzitter den wensch uit, dat eenige firma's hier ter stede deze cul tuur ter hand zullen nemen, er van over tuigd zijnde, dat ze loonend zal zijn, daar goede Christmaspepers steeds afnemers vinden. Na de pauze behandelde de heer A. Gai- jaard de vTaag: „Vindt het tuinbouw vak onderwijs wel voldoende waardeering?" Spr., mede een der oud-cursisten, liet de ver schillende tuinbouwunderwijsinrichtingen de revue passeeren; begon bij de tuinbouwscho len als hoogste en eindigde bij de tuinbouw- wintercursussen. Mede is er nog een Rijks cursus voor tuinbouwvakonderwijzers en de BINNENLAND. H. M. de Koningin bezocht H. K. H Prin ses Jnüana in hel Clnblokaai der T.T.S.L. (Laatste Ber., Ie Blad). Ernstig anto*ongevaI bij Hillegom. Twee dooden, drie gewonden. (Ie Blad). Behandeling in de Tweede Kamer van de begrootingen van Binnenlandsche Zaken en Landbouw en van Marine. (Tweede Kamer, 2e Blad). Vergadering van Provinciale Stalen; het voorstel.Van Eek tot bestrijding der werk* loosheid verworpen. (Prov. Staten, 3e Blad). Verschenen zijn de voorloopige verslagen van de Posterijen- en de Oorlogshegrooting. (Binnenland, 3e Blad). Overdekte tennisbanen te Wassenaar. (Sport, 3e Blad). BUITENLAND. De Britsche liberale oad-minister Master- man ie overleden. (Buitenl., te Blad). Cooiidge hondt te Philadelphia een rede. (Tel.. Ie Blad). Ernstig spoorwegongelnk in Mexico. Vele •lachtoiiers. (Tel., Ie Blad). Opening van het Egyptische parlement. (Buitenl., Ie Blad). cursus voor zelfstudie, om het diploma van de .Maatschappij te behalen. De heer Ualjaard besprak ook da ver schillende leerplannen dor diverse onder wijsinrichtingen, waaruit bleek, dat deze lang niel voor de poes waren en was ten slotte van meeniüg, dat de verkregen diploma's in de praktijk niet die waardeering verkrg- gen, die zjj verdienen. Uit het langdurig en zaakrijk debat, dat door spreker was uitgelokt, bleek, dat met alleen het tuiobouwonderwijs hier ter stede op een zeer hoog peil staat, doch dat ook het gemeentebestuur het onderwijs op zeer hoogen prijs stelt, door bovenaan op de lijst te staan van de gemeenten, welke de ver kregen diploma's financieel steunen, m.a.w. op het salaris hiervoor de hoogste oitkeering geeft. Het is waar, dat er nog steeds werk gevers zijn, die in dit geval niet willen medewerken, doch het percentage dergenen, die waarde aan het onderwijs hechten, is oneindig veel grooter. De voorzitter spoorde er toe aan, het onderwijs hoog te houden en wees vooral do jongere tuinbouwkrachten er op, toch vooral hun richting te zoeken in het practi- sche gedeelte en niet te denken, dat zij er al zjjn, als ze het diploma, van welke in richting dan ook, in den zak hebben. De heer Witte bracht een hartelijk woord van dank aan den heer Galjaard voor zjjn uitvoerige, duidelijke inleiding, die met zeer veel belangstelling was gevolgd. De heer J. Kriest Jzn. gaf nog eenige inlichtingen over de door hem ingezonden prachtige Chrysanteraum's, waaraan door de jury 14 punten woren toegekend Hierna sluiting met dank voor de drukke opkomst. HENRI TER HALL'S REVUE 1927. Goed half November is het geregeld de tijd, dat ter Hall's revue onze Sleutelstad komt bezoeken. Een bezoek, dal door zeer velen al reikhalzend tegemoet wordt gezien. De revue is immers ingeburgerd; geheel en al En ic-der jaar worden de verwach tingen weer vrijwel volkomen bevredigd, 't Is een prestatie op zich zelf, telkens weer wat nieuws te vinden, dat blijft passen in het kader van onzen gejaagden tijd. waar mee de smaak van het publiek gelijken tred houdt. De revue 1927, laten we dat maar direct verklaren, is weer schitterend en hand haaft zich geheel in de lijn van al haar voorgangsters, die het stuk voor stuk „deden" Zij is gewijd aan de clownerie, hoewel natuurlijk nu en dan de gevoelige noot niet ontbreekt Karei Prins clown in een circus, wordt door een detective aange zien voor prins Karei, die gezocht wordt cn zoo ontstaan tal van verwikkelingen die slechts met zeer lossen draad aan elkaar zijn gehecht. Tot tenslotte de vergissing blijkt en de revue uit is. Moeten we nog zeggen, dat de clown wordl gespeeld door Buziau den nooil ge noeg geprezen Buziau? In hem bezif ons land een komiek van bijzondere klasse Het publiek laat geen oog van hem af, zoolang

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1