68s,e Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 18 November 1927 Vierde Blad No. 20761 KERK- EN SCHOQLNIEUWS. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 20 NOVEMBER. BODEGRAVEN. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur. ds. G. A Pott. Geref Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur. ds. Joh. Dam. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur, preeklezen. DE KAAG. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. van Baaien. KATWIJK AAN ZEE. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam 6 uur, dr. Th. Ruys Jr., van Lisse. NOORDWIJK-BINNEN. Ned.-Herv.: Voorm. 10 uur en nam half- zes. ds. van Haaften. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. E. H. Broekstra. van Rijnsburg. NOORDWIJK AAN ZEE. Ned.-Herv Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur ds. F. G. Hospers. Gerei Kerk: Voorm 10 en nam. 5 uur. ds. Koers. OEGSTGEEST. Ned.-Herv. Gem. (Groene Kerkje): Voorm. 10 uur. ds. G. Hennemann Irene: Nam 5 uur, ds. T. J. Jansen Schoonhoven. VALKENBURG. Ned.-Herv. Kerk- Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Hermanides. VOORHOUT. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds F. G. H. Nicolaï WADDINXVEEN. Ned.-Herv Kerk: Voorm. halftien. lees- dienst; nam. 6 uur, ds. H. A. de Geus. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half zus. ds W. Veder. Chr. Afg. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. H. J. Grisnigt. WASSENAAR. Ned. Prot. Bond: Voorm. halfelf, ds. G. Wuifce, van Den Haag. ZOETERWOUDE. Ned.-Herv Kerk: Voorm. 10 uur, de heer Brusse, van Den Haag. H NED. HERV KERK. Beroepen: Te Gouderak: Te Gouderak: TrT. J. Kolkert te Eemnes-Buiten. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Schoonoord, Th. Boersma, cand. te Huizum. ALG. SYNODALE COMMISSIE. In de gisteren voortgezette vergadering van de algemeene Synodale Commissie der Ned.-Herv. Kerk werd na een onderzoek met betrekking tot de samenstelling van een vademecum voor militairen, besloten voor dit doel een subsidie te geven van f 200. Door de Synode was aan de Synodale Commissie opgedragen een commissie van zeven personen te benoemen voor de keTke- lijk-geestelijke belangen van de bewoners der droog te leggen Zuiderzee. Besloten wordt deze benoeming voorloopig aan te houden, omdat een bespreking met de Zui- dcrzeecommissie, in het lgven geroepen door de vereeniging van kerkvoogdijen, gewenscht wordt geacht Tot leden van de commissie voor de reor ganisatie worden benoemd prof. dr Th. L. Haitjema te Groningen, M. v. Grieketi te Rot terdam. J. C. S. Locher te Leiden. A. B. te Winkel te 's-Gravenhage en J. Riemens te Leiden EEN PROEF. Ds. II. Britzei van Wormerveer deelt in zijn Doopsgezind krantje mee. dat hij de proef gaat nemen met een godsdienstoefening op een namiddag in de week naast die van den Zondagmorgen. Het samenzijn zal enkel iels ongedwongener zijn Hij hoopt daarmede vooral de vrouwelijke leden zijner gemeente te dienen, die op Zondagmorgen verhinderd zijn. Korenbond „De Rijnstreek". Gisterenavond hield de Korenbond ..De Rijnstreek" een Zangersavond in het Patro- naalsgebouw van „De Goede Herder". Be halve de besturen en leden van de aange sloten koren waren aanwezig pastoor Beu kers, voorzitter der St. Gregoriusvereeniging pastoor Meijsing van „De Goede Herder" te Wassenaar, kapelaan v. d. Heijden uit Den Raag, parochie „SL Gerardus Majella" en enkele genoodigden van andere zangkoren. Nadat de voorzitter van ,,De Rijnstreek" de vergadering geopend had. traden achtereen volgens op de zangkoren van Hoogmade, Hooge RijndijkLeiderdorp, het koor der Paters Kruisheeren, Het Zwaantje, Hazers- woude-Dorp, Zoeterwoude-Dorp, Hazers- Woude-Groenendijk. Behalve het verplichte oummer „Introitus uit Requienmis. zongen koren een no. Gregoriaansch (Introi tus^ van een der Zondagen na Pinksteren, °P dezen avond opgegeven' en een vrij ge kozen muzieknummer. Na uitvoering dez^r Dummers nam Kapelaan v d. Heijden het woord om in een algemeene beschouwing z,jn oordeel te geven over het ten gehoore gebrachte, hierbij wijzende op enkele fouten foutjes waarmee in het vervolg rekening kan worden gehouden. In een Korenbond als „De Rijnstreek" waar de geest is zoo als deze in weinige korenbonden wordt aan getroffen, en die als voorbeeld kan gelden voor vele koren en bonden, is zulks zeer gemakkelijk. Het houden van zangersavon den kan daarom zoo leerzaam zijn. Spr. spoorde aan om op 'en weg die in dezen Korenbond gevolgd wordt, voort te gaan en feliciteerde de verschillende koren met het behaalde succes. De voorzitter dankte allen die hadden medegewerkt om dezen mooien avond te doen slagen en sloot dan de bij eenkomst met gebed. ALPHEN. Door het bestuur der Pluimvee- en Konijnenfokvereen. werd voor de te houden kringtentoonslelling als data vastgesteld Donderdag, Vrijdag en Zaterdag 5, 6 en 7 Jan. a.s. Door eenige leden zal bij de inge zetenen en liefhebbers van dieren, een be roep worden gedaan om prijzen en eere- prijzen beschikbaar te stellen. BODEGRAVEN. Opening Pluimveecursus. .Donderdagavond waren in een der les- lokelen van de Verhoeff-Rollmanschool ruim twintig personen bijeen ter opening van den eersten pluimveecursus in Bode graven. Deze cursus gaat uit van de Bode- gravensche Pluimvee- en Konijnen-vereeni- ging, en zal onder leiding slaan van den heer P. M. Smit. De voorzitter der B. P. K. V., de heer K. Stapper sprak een korte openingsrde, waar in hij o.a. den burgemeester en de heeren W. F. Brunt en A. de Vos, welke laatsten een Comm. van Toezicht vormden, met de verschillende cursisten welkom heette. Spr. wees op het doel der pjuimvee-vereen. dat zij verbetering van den pluimveestapel en uitbreiding der productie beoogt, dat daar voor noodig is te letten op het ras, op ver zorging en voeding en dat daartoe een cur sus als deze heel veel kan bijdragen. Spr. is dankbaar dat enkele personen een comm. van toezicht wilden vormen, hij heeft met veel blijdschap gezien dat de beide ingeze tenen, die in het bezit van een pluimvee- acte waren, met het werk der vereen, in stemden en spreekt den wensch uit dat deze cursus zijn doel mag bereiken. Hij geeft nu het woord aan den leeraar. Deze spreekt zijn dank uit aan het bestuur der B. P K. V. en zegt gaarne dezen cursus (e willen leiden in het belang der pluimveeteelt. Hij wijst er op dat de laatste jaren de pluimveeteelt be langrijk is toegenomen. In 1907 was de in voer nog grooter dan de uitvoer, doch in 1926 werd 531/» millioen K.G. eieren uitge voerd, zoodat de uitvoer met f 110 millioen den invoer overtreedt. Bovendien werden 2 millioen levende dieren uitgevoerd en heel wat slachtvee. Dat geeft een indruk van de beteekenis van de pluimveeteelt naast an dere exportproducten als kaas en boter. Echter moet met alle krachten gestreefd worden naar de grootst mogelijke rentabili teit, omdat er werkelijk nog groote moge lijkheden zijn. De oude tijd, dat men weinig zorg aan het pluimvee besteedde is voorbij, doch nu moet ook alles worden beproefd om de teelt zoo voordeelig mogelijk te maken. Daartoe wil spr. gaarne medewerken. Het Beursgebouw. De nieuwe markt moet wel in de toe komst een centrum worden. Dat is een der richtlijnen in de politiek van onzen burge meester, dus we mogen hopen dat het eens zoo zal zijn. Nu is het dit echter in geen geval. Er behoort werkelijk moed toe om op een anderen dag dan Dinsdagmorgen het verlaten plein achter de Kerkstraat op le wandelen en eens een kijkje te gaan nemen bij den bouw van het beursgebouw. Menig nieuwsgierige heeft echter daar van tijd tot tijd eens een kijkje genomen en zal met stijgende verbazing daar de metselaars heb ben zien bouwen. Wij Bodegravers hebben nu eenmaal, behalve onze kerken geen groote publieke gebouwen en dus hadden we van een beursgebouw niet veel verwachting. Het gebouw echter dat in de laatste maan den aan de Nieuwe Markt, (nu een achter af buurt) is verrezen, vindt n:;r. weerga niet in Bodegraven. Het moet alle verwachtingn overtreffen. Hel groote bouwwerk, 3 verdiepingen hoog, beslaat bijna de geheele oppervlakte van het terrein, die 25 X 25 M2. bedraagt. Aan de achterzijde bevindt zich het woonhuis van den concierge, terwijl het verdere ge bouw grootendeeïs beslaat uit een groote hal met bovengalerij. Van het inwendige is nog niet veel te bespeuren, omdat daaraan nog heel hard gewerkt wordt. Men is bezig met het leggen van de vloeren. Aan de beide uiterste einden van den gevel het gebouw staat op een hoek is dit opgetrokken tot een torenachtige verhooging, die het ge bouw, op dit groote leege plein, een massa- len aanblik geeft. De N. V. die het gebouw zal exploiteeren zet spoed achter de afwer king, zoodat binnen afzienbaren tijd de opening kan worden tegemoet gezien. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana, dochter van C. Plomp en N. Gelderblom. Adrianus Hendrik, zoon van II Baelde en A. M. Bouwman. Gevestigd- E. Kampert, N. IL, boeren knecht D.N 86, van Laag-Nieuwkoop. A. de Beijl, N.H., zonder beroep, D.P. 23, V3n Harderwijk. H. J. M. Holt, R.K., win kelbediende, D.N. 186. van Haarlem. G. Wagensvelt, N.H., dienstbode. W.P. 50b, van Rietveld Vertrokken: J. D. Honkoop en gezin, ar beider naar Hekendorp. H. T. M. Gunter, zonder beroep naar Hedel J. W. Blom. arbeider naar Zwammerdam. C. M. Ovpres, dienstbode, naar Amsterdam. M C Overes. zonder beroep, naar Nieuwer- Amstel. De vreemdeling, die den spoorweg overgang van den Goudschen weg passeert, zal zich wel eens afvragen wat voor mijn daar toch in den bodem wordt gegraven. Al weken lang werkt men daar, enkele me ters in den bodem aan den z.g. „nooduit- laat" voor het rioolstelsel. Het samenstel van putten en buizen, dat de eigenlijke uit laat naar den polder moet vormen is klaar, maar nu is men bezig in den zanddam, die indertijd door de Goudsche vaart is gelegd een loopgraaf te graven, die natuurlijk door den lossen bodem van schep tot schep moet worden gestut, waarin het groote 1 Metpr wijde, verbindingsriool moet worden gelegd, dat de beide uitlaten, deze en die bij Oud- Bodegraven moet verbinden. Wij hadden nooit kunnen denken, dat aan dat rioolleg- gen zooveel moeilijkheden verbonden wa ren. Het water van de Goudsche vaart heett men over de geheele breedte moeten afdam men. Voorloopig gaat het verbindingsriool niet verder dan tot den straatweg. De ver dere verbinding heeft eerst volgend jaar plaats. Het rioolnet is dan nog wel niet heelemaal verbonden maar toch voldoende om bemalen te kunnen worden. Het pompstation achter het gemeentehuis, waar nu al een maand lang de monteurs bezig zijn aan de machines, nadert nu zijn voltooiing. Naar wij uit goede bron verne men zal waarschijnlijk nog in deze week voor de eerste maal worden proefgedraaid. Gisteren had de aansluiting aan het electri- sche net plaats. De bijzondere najaarscollecte voor de Ned. Herv. armen heeft ditmaal de kapitale som van f 1140 opgebracht. KOUDEKERK. Door denn kerkeraad der Geref. kerk zijn ter voorziening van ambtsdragers we gens periodieke aftreding, de navolgende dubbeltallen gesteld. Voor ouderlingen, de heer J. Batelaan (aftr.), J. D. Reyneveld (aftr.) P. Kok en J. van Leeuwen; voor diakenen de heeren Joh. A. Hortensius (aftr.), K. de Jong, J, Wille en IJ. Zintel. Donderdagmorgen is de 79-jarige H. wonende aan het Prinsenschouw, toen hij bij zijn dochter op bezoek geweest was, plotseling op straat neergevailen. Onmiddel lijk toegeschoten hulp mocht niet meer balen. WOUBRUGGE. Gemeenteraad. Geen vloekverbod. De begrooting 1928 en die voor de bedrijven geodgekenrd. Voorzitter de burgemeester, aanwezig alle leden. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen worden gelezen en on veranderd vastgesteld. Bij de ingekomen 6tukken werd het verzoek van den Bond tegen het vloeken breedvoerig besproken. De voorzitter st-eldt voor, daar dit in lsz3 reeds behandeld is, voor kennisgeving aan te nemen. De heer Van Dam is voor be handeling. De heer Van Ruiten zou het gewenscht achten dat ook onzedelijke taal werd ver boden bij verordening, hij vindt dat veel verschrikkelijker. De voorzitter zegt, dat dit reeds bij de wet verboden is. De heer Van Dam oordeelt, dat het mis bruiken van Gods Heiligen Naam h,et voor naamste is, dat verboden moet worden, omdat dit zonde is. De heer Tondu vindt vloeken afkeuringa, waardig en zou de hoofden van scholen eu godsdienstonderwijzers willen aanschrijven daarop te letten cn te waarschuwen. Niet alleen kleinen, maar ook grooten maken zich aan vloeken schuldig. De heer Van Dam zou aan B. en W. wil len opdragen een verordening in te stellen. De heer Tondu ontraadt dit, en wijst op de vele moeilijkheden, die bij het consta- teeren ontstaan. De heer Van Dam stelt voor, een verordening tegen het vloeken voor deze gemeente in te stellen. Dit voor stel wordt ondersteund door de heeren Noordam en De Vette. De voorzitter brengt dit voorstel in. stem ming. Vóór de heeren Van Dam, De Vette en Noordam, tegen de heeren Boot, Lie- verse, Tondu en Van Ruiten, zoodat het voorstel wordt verworpen. Aan ds. Joh Kijne wordt afschrijving verleend van, zijn belasting bij zijn ver trek. Het voorstel in de vorige vergadering door den heer Van Ruiten gedaan tot wij ziging der verordening op drinkwater, in verband met de tuinders, wordt goedge keurd evenals de legesverordening tot. het bevorderen van den bouw van warenhuizen De begrooting 1927 eischt eenige wijzi gingen, in uitgaven en inkomsteta. De heer Tondp brengt daarbij ter sprake de Bcboeiing bij Vcrzaal; bij de vernieuwing door de gemeente van de schociing voor perceel Zandst-ra, nabij de brug is deze weer naar binnen gebracht, waardoor ae schoeiing Verzaal meer kans heeft aange varen te worden. Hij vraagt of er geen schrijven van Rijnland is gekomen daar omtrent. Dat dit schade aan de ingeze tenen heeft berokkend, is hem nu reeds gebleken. De voorzitter zegt, dat B. en W. een schrijven van Rijnland hebben ontvangen- De heeT Boot heeft den toestand vóór en na het herstel opgenomen. Dat de ge meente de schoeiing te veel naar binnen heeft geplaatst, is niet juist De heer Tondu wijst eT op, dat zelfs grond van Verzaal was afgenomen. De voorzitter ontkent dit, en leest de nota rieels acten voor. alsmede den brief van het hoogheemraadschap Rijnland. De heer Tondu zegt, dat dit alles juri disch juist kan zijn en handig bedacht, maar men moet etk geschil van twee kan ten bezien De voorzitter leest den brinf van Vorzaa) omtrent het antw>)-<J aap het gemeente bestuur voor om ook zijn erf af te staan voor een opslagplaats, cn zegt dat hier niet eenrg veiband bestaat lussohen de gemaakte schoeiing en wat de heer Tondu vermoedde Aan Rijnland wordt jaarlijk? vergunning gevraagd voor onderhoud van schoeiingen van do gemeente. De heeren Van Dam en Boot beweren dat het moeilijk bewezen kan worden, dat de schoeiingen niet op de juiste liijn zijn gebleven bij do diepte van water. De heer Tondu oordeelt dat Verzaal is gepasseerd en het gevolg daarvan zal zijn, dat hij het gemeentebestuur niet ter wille kon zijn. Dit wijst de voorzitter geheel van de hand, genoemde heer liep in deze saak juist het gemeentebestuur voorbij. De heer Van Ruiten stelt voor dit punt aan te houden, doch Je heer Tondu is daartegen. Besloten wordt, dat het advies van Rijn- lnrul zal opgevolgd worden en een badding bij die schoeiing zal worden geplaatst. De voorzitter leest verschillende punten voor, welke het college wenscht, o.m. dat in 1928 de visscherij publiek zal worden verpacht, en voorts de pensioenregeling van de wed. Van Iperen, dit laatste licht de heer Tondu toe. Een breedvoerige discussie volgde om trent het tarief van het electrisch bedrijf voor verwarming. Do heer Tondu houdt een pleidooi, otu dit gelijk te stellen met de verlaging, als voor de éfaJ&geverlich- tnrg. Dit is niet mogelijk, zegt de voor zitter. De heer Lieverse blijft van oordeel dat de landbouwers voor hun stalled evenveel recht hebben op verlaging aFs de winke liers. Dc heer Noordtom vreest, dat het moei lijk- te controleoreP zal zijn, wat iemand voor licht of voor wartnfe gebruikt. De voorzitter zegt, dat daar juist het bezwaar zit; nieuwe meters en nieuwe dra den moeten bij ieder wordtn aangelegd. Thans kan nog niet bes-Kst worden't zou een paard loopend zijn beslaan* De heer Van Dam stelt voor het advies van B. en W. af te wachten. Nadat de voorzitter en wethouder Boot hun oordeel hebben mede gedeeld, wordt hiertoe besloten. Het tractement van den bode zal ver hoogd" word en met f 75, dn dat van den ad ministrateur met f 180, waarna de begroo ting electriciteit wordt goedgekeurd even als de begrooting waterleiding. Daarna ging de raad in geheime zitting. Na heropening stelt de voorzitter de be- grooting voor 1928 aan de orde. De heer Tondu brengt het pensioenfonds der amb tenaren ter sprake. I>e voorzitter stelt hem daaromtrent een vakblad ter hand ter in zage. Wethouder Boot weruschte hef bedrag voor onderhoud der wegen nog eens te hooren, de voorzitter zegt dat dit f 2500 is, en voegt er aan toe, dat de grintwegen in de toekomst niet- te houden zijn, met het autoverkeer. De heer Van Dam zegt, (fat- de wegen in deze gemeente een goeden naam heb ben. Met algemeene stemmen woTdt de be grooting goedgekeurd. De heer Boot vraagt inlichtingen omtrent het wegenplan van Ged. Staten dezer pro vincie. De voorzitter doet daarvan mede- deelirg voor zoover het deze gemeente betreft. Hierna sluiting. Bij Kon. besluit Is ingetrokken de toe lating als vereeniging, uitsluitend in het belang van verbetering der volkshuisvesting werkzaam, van: de Woningbouwvereeni- ging „Gemeentebelang" alhier. In het K. B. wordt overwogen: dat van werkzaamheid in het belang van verbeten ring der volkshuisvesting van genoemde organisatie nimmer is gebleken, weshalve zij geacht moeten worden dat belang niet meer of niet voldoende te behartigen. AALSHEER. De gemeente is door aankoop eigena resse geworden van 3 H.A. land in den Stommeerpolder voor de som van f 17.500 In het geheel beschikt deze plaats thans over een complex grond van 36 H.A., aan een gelegen in voornoemden polder. De verwachting is, dat a.s. voorjaar met hui zenbouw aldaar een aanvang kan worden gemaakt. Er is hier veel gebrek aan goede woongelegenheid. Woensdag was het 25 jaar geleden, dat de heer L. J. Rinkel bij de Fa. Mur, uitgeefster van „De Meerbode", in dienst trad. Zijn loopbaan begonnen als zetters- jongmaatje, is hij reeds sinds jaren zetter op de Linotype-machine. Van den patroon ontving „Bart" zooals hij steeds kort weg door zijn collega's wordt genoemd een prachtig klokstel, van het personeel een theekast. Velen kwamen dezen dag Bart hartelijk gelukwenschen en op de zaak zelve werd er een prettige dag van ge maakt. Moge hij nog vele jaren ms.t dezelfde nauwgezetheid en ijver zijn taak blijven vervullen. HAARLEMMERMEER. Stopzetten Suikerfabriek. Naar wij vernemen zal de volgende week Vrijdag of Zaterdag de suikerfabriek „Hol land" te Halfweg wegens eindiging der bie tencampagne worden stopgezet. Dit is een paar weken eerder dan men aanvankelijk trad gedacht Door sommige landbouwers wordt thans, ondanks de natte weersgesteldheid, groote spoed betracht om de bieten nog tijdig aan de fabriek te krijgen Hier en daar ziet men met drie1 paarden voor de wagens, die slechts half vol geladen kunnen worden en tot aan de assen in den modder wegzakken tobben om de bieten nog uit het land te vervoeren. Buroerlijke Stand. Geboren: Cornelia Johanna, D. van A. Huiberts en H. Perdaan Elisabeth Detje, D. van A. Bart en W. van Bladeren Grietje, D. van J. Bokhorst en L. Boutersa Johanna Jacoba, D. van S. Dekker en J J. Banning Gerrit, Z. van M. Visset en H. Hagen Johanna, D. van J. van Huis en M. Buis Pieter, Z. van T. van der Maart en D. Guldemeester Jan, Z, van J. Spaan en D. van Tol Grietje, D, van B. Polman en A. M. Klarenberg i Pieter, Z. van V. Markus en D. Stokman - Willem, Z. van H. J. Siebeling en M, Eveleens Wilhelmina Anna, D. van W, T. A. Kreike en A. H. Bakker Cornells, Z van J. de Reus en C. Markus Kom, merjje Agatha, D. van F. Keessen en A M, A. v. d. Burg Theodorus Johannes. Z. van A. H. de Vlieger en M. G. A. Mesman Kornelis, Z. van J. Sikma en B. G. Oostwoude. Ondertrouwd: J. L. v. d. Meijden 21 j, en D. van Meel 19 j. D. Koolhaas 21 j, en T. Elshout 19 j. Gehuwd: A. Dockes 30 j. en J. C van Egmond 32 j. D. J. van Zocüngen 25 j. eri C. Eikelenboom 2-1 j. Overleden: Pieter Hamelink 87 j., ge. huwd met M. Goossen. Tot ouderlingen bij de Gereformeerde Kerk le Hoofddorp zijn gekozen de heeren J. Woldendorp en S. Zijp en lot diaken de heeg N. A. Ouwerkerk. HILLEGOM. Voor het examen machineschrijven systeem „Mcrcurius" slaagde mej. Nelly Hollander. Het Ilillegomsche Dameskoor zal Vrij, dag 25 November een concert geven onder leiding van mej. Cor Igesz. Mej. Tiny de Wreede verzorgt de piano-begeleiding ter, wijl hel strijkkwartet van den heer Jac, Reinalda uit Haarlem medewerking zal ver, leenen. NOORDWIJK. In verband met het feit, dat de Philip^ Fabrieken te Eindhoven den 10.000sten werk nemer hebbe naangenomen, heeft de N.V, Vereenigde Bloembollenculturen, v.h. Gebr, De Graaft en S. A. van Konijnenburg en Co., alhier. 10.000 tulpenbollen aan de Philips' Fabrieken aangeboden, die deze bloemen, hulde dankbaar aanvaard hebben. De tulpen zullen gebruikt worden ter versiering van de zich om de fabrieken en laboratoria bevin, dende perken en gazons. Ljjst van onbestelbare brieven, waar. van fle afzenders onbekend zjjn. Terug, ontvangen in de le helft van November. Brieven Binnenland: Dirk v. d. Bosch; De Beer. M. G. ter Loon, Haarlem. Door de politie alhier is tegen ver. schillende personen procee-verbaal opgemaakt wegens overtreding der Motor- en Rjjwiel- wet, nml. voor het niet achter aan het rjjwiel hebben van een reflector. NOORDWIJK AAN ZEE. Feestavond Noordnijksche Reddingsbrigade, Gisteravond hield de N. R. B. een feest avond in hotel Centraal. Vele leden waren aanwezig. De voorzitter van de fee6tcom- missie sprak een welkomstwoord tot da aanwezigen op humoristische wijze en tevens op rjjm. Telkens werd zyn rede afgebroken door een daverend gelach. Dank werd go- bracht aan den heer Peperkorn voor het gratis beschikbaar stellen van de zaal. Voor de tombola en verloting zjjn door 11 leden en 22 niet-leden allelei mooie prjjzen ge geven. 't Was een schitterende collectie. De heer J. Zuiderduin trad op met verschil lende mooie nummers: ,,'k Heb mjjn hart in Noordwjjk verloren", „De Holland-indië- vlucht", .„De Vissohersbruiioft", enz. Da heer T. van Wqk bad een aardig lied, ge titeld Snifzelé Bank, wat de aanwezigen zon gen onder zjjn leiding, met als onderwerp verschillende vooraanstaande personen in da N. R. B. De 'heer Bj de Groot reikte namens de damee-zwemsters aan den instructeur, den heer Wassing, een kistje sigaren toe, onder bet spreken van een dankwoord. Tevens maakte hij bekend, dat volgende week door de N. R. B. een avondoefening zal gehouden worden. Daarna kwam Jan met zijn onverbeterlijke „Oude Flip" en de Mar garine-mop op de planken. Het batig saldo van de tombola was f120. Aan het einde van den avond dankte dr. Hermanides voor de prachtige medewerking, speciaal den voorzitter van de feestcom missie, den heer S. Verloop. De zcndingscollecte in de Herv. Kerk alhier heeit ruim f292 opgebracht. Er zijn hier plannen in voorbereiding om te komgn tot de oprichting van een Ger. Knapenvéreeniging. Een vergadering van belanghebbenden is reeds gehouden. OEGSTGEEST. Aanbesteding. Uitslag der door A. v. d. Heyden en J. J. v. Biemen, Bouwk. namens het Bestuur der Woningbouwvereeniging „Buitenlust" te Oeg9tgeest. den 17 November '27 gehouden aanbesteding van 27 ééngezinswoningen met straat-aanleg, grond- en rioleeringswerken te Oegstgeest. 28 inschrijvers. C J. Knutz. Amersfoort f 97 800; H. IJ, Haan. Groningen f 97.500: Witkamp en v. Gent. Rijswijk f 07.000; Ph. Haring, Schip-, luiden f 96.600; N.V. Tech. Bur v.h. Verber, ne. Hoorn f 95.480; M. Hoogervoort, Alk maar f 91.700; Kort en v. d Wiel. Rijnsburg f90.500; C Noort. Bergen f89.990; W Ouds- hoorn Cn Z., Leiden f 89.7G0; W. Mulder, Oegstgeest f89.250; A. C. Korleweg, Breda f 89.000; Wed. H. v. Driel, Koudekerk 188.810; B. L. Raaymakers. Wouw f88200; Marcelis en Heemskerk, Leiden f86 200; G W Proper. Oegstgeest f86 00; V Duyn en Vink, Noordwijk f 85 740; V. d. Velde en do Jong. Oegstgeest f 84.444; A Voordnuw, Zwammerdam f 83.850; Joh Verloop. Kat wijk aan Zee f81.475; D. Kaay. Leiden f80 900; C. A. Kraayeveld en Erkelens, Dordrecht f 80.450; C. v. d. Lelie, Leiden

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 13