LAATSTE BERICHTEN. Prov. Staten v. Zuid-Holland. SPORT. RECHTZAKEN. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. hedenmiddag, 3 uur: 770.' TELEGRAFISCH WEERBEBICHT. naar waarnemingen in den morgen van 17 Nov., medegedeeld door het Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste stand 773,7 te Stensele. Laagste stand 747,5 te Reykjavik Verwachting tot den avond van 18 November: Zwakke tot maligen, later toenemenden Oostelijken tot Zuidelijken wind. Nevelig lot betrokken of zwaarbewolkt. Waarschijnlijk in het Zuid-Westen regen. Kouder in het Westen en Zuiden. LUCHTTEMPERATUUR. 9 u. voorm.: 7 gr. C. (45 gr. F.). 12 u. 's midd.: 7 gr. C. (45 gr. F.). 3 u. nam.: 7'/s gr. C. (46 gr. F.). ROOGWATERTIJDEN TE KATWIJK-a.-ZEE Voor Vrijdag. Hoogste stand des voorm. te 10.30 uur. Laagste stand des nam. te 11.02 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag 17 Nov.: 4.34 n.m. tot 6.58 v.m. SCHEEPSRAMP. STOCKHOLM, 17 Nov. (V. D.). In de haven van Stockholm is gisteren een motor- toot door een stoomschip geramd. De mo torboot zonk onmiddellijk. De vijl opvaren den verdronken. DE SULTAN VAN MAROKKO t FEZ, 17 Nov. (V. D.). De Sultan van Marokko is hedenmorgen overleden. STADSNIEUWS. PROF. KEESOM. Naar de Poolsche bladen melden heeft op 13 Nov. bij de openiüg van 't nieuwe leerjaar van de Teohn. Hoogeschool te Warschau, de plechtige promotie van prof. Keesom alhier tot doctor honoris causa plaats gehad. Bij zijn promotie waren de president (Tot Poolsche republiek en de Nederlandsche gezant te Warschau aan wezig. ABONNEMENTSKAARTEN H. T. M. Met ingang van 1 Januari 1918 worden 'door de Haagsche Tramweg-Maatschappij verkrijgbaar gesteld: Personeele abonnementen, ook geMig op Zon- en Feestdagen: a. voor één stadslijn, gecombineerd met écn aansluitende buitenlijn en omgekeerd, n.l. voor de Delftsche lijn, geldig op het traject Den HaagRijswijk (Hoornbrug) voor de Leidsche lijn, geldig op het tra ject Den Haag—Zijdeweg, voor den uni formen prijs van f 12 per maand; b. op de buitenlijn, voor trajecten gele gen voorbij Rijswijk (Hoornbrug) en/of Zij deweg, gecombineerd met een aansluitende 6tadslijn en omgekeerd waarvoor de ge wone abonnementsprijs verschuldigd is, vermeerderd met eeD toeslag van f 3 per maand voor de stadslijn; c. op de buitenlijnen, gecombineerd met alle stadslijnen en omgekeerd, waarvoor verschuldigd is de prijs van de netkaart van f 15 p. m., vermeerderd met een t-oe- ilag van f 3 per maand voor iedelr baan vak van 10 cent (of gedeelte daarvan) op de buitenlijnen. Deze stadsnetkaarten rijft mede geldig ep alle autobuslijnen der H. T. M. in Den Haag. CLASSICALE VERGADERING DER GEREF. KERKEN. Heden en morgen wordt in de Gerefor meerde Kerk aan de Hooigracht de vergade ring gehouden van de classis Leiden der Geref. Kerk. Na de gebruikelijke opening hedenmorgen om 10 uur had 'het moderamen van het bestuur plaats. Gekozen werden ds. i' TT. Broekstra te Bijnsburg. praeses, ds. V II. van Gispen, Hazerswoude en ds. W. Bu«./man tol asses soren. Ds. Peterse. die kort geleden (e Boskoop 2'ia intrede deed en voor het eerst de ver gadering bijwoonde, werd in het bijzonder wolkom geheeten, en de wensch werd ge- dal hij vele jaren in het belang van de c.assie Leiden werkzaam moge zijn. Hierna kwamen eenige emeritantsaan- Jtagen in behandeling. Aan ds. Woudslra, je Leiderdorp, werd met het oog op zijn hoogen leeftijd eervol emeritaat verleend ®et terugwerkende kracht, ingaande op 1 November 1.1. De aanvrage van ds. Van der Heyden te Wassenaar, om gezondheids redenen. werd in handen gesteld van een commissie, terwijl de vergadering unaniem geklaarde in beginsel geen bezwaar tegen dii verzoek te hebben, waarover in een jjf-nde bijeenkomst zal worden beslist. Iherna ging de vergadering over in huis- noudelijke zitting ter bespreking van interne Ongelegenheden betreffende de kerken. Vervolgens werd gepauzeerd. De Kantonrechter heeft den directeur van de begraafplaats te Boskoop die het lijkje van een aan besmettelijke ziekte in het Acad Ziekenhuis alhier overleden kind zonder daartoe verleende vergunning had doen vervoeren, veroordeeld tot f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. Het O M. had f 20 subs. 10 dagen ^ePischt. NA DE TREINBOTSING BIJ RIJSWIJK. Wij vernemen, dat de commissies van on derzoek inzake de botsing van twee electri- sche treinen bij Rijswijk een 25-tal getui gen en deskundigen zal hooren in haar openbare zitting, welke, zo.oals bekend, op 21 en 22 dezer in Diligentia te Den Haag zal worden gehouden. GEWESTELIJKE LANDSTORMCOMMISSIE „ZUID-HOLLAND WEST". De Gewestelijke Landstormcommissie „Zuid-Holland West" besloot tot het hou den van een groote propaganda-bijeenkomst van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm van de afdeeling 's Gravenhage en omlig gende afdeelingen op 2 December e.k. in de Dierentuinzaal te 's Gravenhage. Het ligt in de bedoeling bij die gelegen heid den oud-minister van Onderwijs, Dr. J. Th. de Visser, te installeeren als eere voorzitter der commissie en voorts de „Landstormfilm 1927" te vertoonen. BRANDSTICHTING. Naar wij vernemen is de heer Telleman, directeur der wasscherij „Blanka", te Castri- cum, welke inrichting zooals men weet, eenigen tijd geleden in vlammen opging, op vermoeden dat hij zelf den brand gesticht heeft, door de justitie in verhoor genomen. MILITAIRE FRAUDE? Naar wij uit 's-Heriogenbosch vernemen krijgen de geruchten over diefstal of ver duistering van rijksgoederen uit de garni- zoenswerkplaatsen te 's-Hertogenbosch een nog meer bedenkelijk karakter. Het heet n.l. dat drie officieren in 's-Hertogenbosch i^ garnizoen bij deze zaak betrokken zijn. De zaak kwam uit door het verhaal van een korporaal die van alles af wist en kort ge leden kwestie kreeg met een der bedoelde officieren en toen niet meer verkoos te zwijgen. De Minister van Oorlog heeft een uitge breid onderzoek gelast. TUBERCULOSEBESTRIJDING. Gemeld wordt: Het bestuur der Nederlandsche Centrale Vereeniging tot bestrijding der tuberculose kwam gisteren te Utrecht bijeen. Wegens ongesteldheid van den voorzitter, leidde de ondervoorzitter dr. J. D. Hefting de verga dering en herdacht in zijn openingswoord den heer L Le Coultre, die een ijverig lid van het bestuur is gewepst en ook de verte genwoordiger der vereeniging was in het In stituut voor Volkshuisvesting en Steden bouw. Het bestuur is automatisch met 2 leden uitgebreid, doordat Haarlem en Groningen, nu zij meer dan 100.000 inwoners tellen volgens de statuten ieder recht hebben op een plaats in dit college. Het voorloopig rapport voor de verzeke ring van huisbezoeksters en wijkverpleeg sters-huisbezoeksters werd besproken en kon over het algemeen de goedkeuring der vergadering wegdragen. Hel zal nu in een, buitengewone algemeene ledenvergadering die 22 December a.s. zal plaats hebben aan het oordeel der leden worden onderworpen. Over de taak, welke aan de provinciale huisbezoekster moet worden toe2°kcr,d. be stond nogal verschil van meening. Door den voorzitter werd duidelijk op den voorgrond gesteld, dat de Centrale Vereeni ging in deze tegenover de provinciale ver- eenigingen geen dwingende macht bezit, dus alleen een vingerwijzing of leiddraad kan geven. Toch werd over het algemeen de wen- schelijkheid gevoeld, de laak van de provin ciale huisbezoekster en die van de districts- huisbezoekster goed te omschrijven. Het maximum-aaDtal leerlingen, dat voortaan tol de procinciale cursussen voor tuber culosebestrijding zal worden toegelaten, werd vastgesteld op 15. Een voorstel van het dagelijksch bestuur om de» Emmabloempjes voortaan te laten vervaardigen als „verzorg-werk", ondervond geen onverdeelde instemming, en zal nu ook in de algemeene vergadering aan de orde worden gesteld. SPOORWEGONGELUK IN TWENTE. Lit Enschedé wordt gemeld: Gisteravond heeft op het emplacement te Bockeloo een spoorwegongeluk plaats gehad. Door verkeerden wisselstand reed een zware kolenlrein de verkeerde ljjn op naar de Boekeloosche bleekerrj, welke tegenover het station ligt. Op de ljjn lag een zwaar voorwerp, waardoor 3 wagons ontspoorden. Zij kwamen tegen een ledigen wagon, die in de nabijheid stond. Deze wagen werd met kracht tegen het ketelhuis der fabriek ge slagen en drong "door den muur van het ketelhuis. Het ketelhuis' werd ernstig beschadigd De stoomlriding knapte af, waaHdoor ook de eJectrische geleidingen wepden verbro ken. De- 3 ontspoorde wagons kregen ernstige schade; de andere wagons werden minder ernstig beschadigd. Gedirrcwtde den nacht heeft hot opruimingswerk plaate gehad. INBRAAK TE DELFT. In den afgeloopen nacht is ingebroken in Let kantoor van de scheepswerf der fa. Boot te Delft. Vermist wordt f 700 aan plak- en postzegels, een partij spiraalboren, 900 si garen en 2 regenjassen Vanwege den Rijkswaterstaat werd heden aanbesteed het aanleggen van tegel- rijwielpauc:: op den Rijksweg van 's Gra venhage naar de N Hollandsche grens tus- schen K M 13 930 en KM 35105. in de gemeenten Oegstgeest, Sassenheim. Lisse en Hillegom. Laagste inschrijver was Ph. v. d. Pol. Am sterdam voor f 30723. UIT NED. OOST-INDIE. BENOEMING. BATAVIA. 17 Nov. (Aneta). Benoemd tot directeur van den haven te Tandjong-Priok de heer Ir. J G H 'Willems, onderhoofd van de afdeeling-havenwezen aan het departe ment van B O W. Benoemd tot onderhoord van de afdeeling havenwezen aaD het departement van B. O. W., de heer ir. P. J L. Wieehen. di recteur van den haven te Tandjong-Priök. CHOLERA. BATAVIA. 17 Nov. Aneta). Te Pintoe Besi zijn enkele gevallen van cholera voorge komen. Op groole schaal zijn inentingen aangevangen. Het beleid van Gedeputeerde Staten. (Zitting van heden). In de heden voortgezette najaarszitting der Prov. Staten van Zuid-Holland, vervolg de het lid van Ged Staten, de heer VON FISENNE zijn rede. Spr. besprak het geven van inlichtingen door Ged. Staten van Prov. Staten, een zaak, die buiten het interpellatierecht staat. Spr. meende, dat men niet kan zeggen, dat Ged. Staten minder gegeven hebben, dan waartoe zij door de wet verplicht zijn. De kwestie is niet voor het eerst aan de orde. In October 1921 vroeg het toenmalige lid van Prov. Staten, de heer v. Sandick inlichtingen over de locaalspoorwegen Het lid van Ged. St de heer Limburg verklaarde toen. dat het college \*an Prov. St bezwaar maakte den gevraagde inlichtingen te geven. Wel was hij bereid den leden persoonlijk inlichtingen te geven Het gros van inlichtingen van het college van Prov Staten zou leiden tot be derf van het administratief recht. Op het zelfde standpunt staan Ged. St. ook thans nog. In de zomerzitting heeft spr. reeds bij interruptie aan den heer v. Aalten te ken nen gegeven, dat Ged. Staten hun macht niet onlleenen aan de Prov. Staten, doch rechtstreeks aan de wet. Spr. wijst op art. 91 van de Prov Wet. waarin sprake is van de bevoegdheid bij de wet der Ged. St. op gedragen. Wanneer de verhouding anders was zou, vreesde spr., de onafhankelijkheid van den administratieven rechter in gevaar komen. Als admin. rechtspraak goed moet worden uitgeoefend, moet gekeerd worden datgene wat de onafhankelijkheid van den adm. rechter kan aantasten. Het is hier dan ook geen kwestie van gebrek aan welwil lendheid. Het tweede punt betreffende de verhou ding tusschen Ged. Staten en Prov. Staten werd door mr. Werker ter sprake gebracht in de vraag of Ged St. een werkprogram hebben. Dit is niet het geval en spr meen de ook, dat daarmee eez tot dusver onbe kende parlementaire usance in de Staten zou worden ingevoerd. Overigens heeft ieder lid van Ged. Staten nog een aardig werkprogram voor zich; wat spr. betreft wees hij op het wegenplan, de waterverbin ding tusschen Rotterdam en Amsterdam en andere zaken. Voor Ged. Staten zal een groot deel van het werkprogram steeds zijn datgene wat zij van hun voorgangers over nemen. De heer Veraart heeft aangedrongen op wijziging der artikelen 16 en 39 van het reglement van orde betreffende den steun van amendementen. Ged; Staten zien geen reden voor deze wjjziging, omdat voor een vruchtbaar resultaat noodzakelijk is, dat steun aan een amendement verleend wordt alvorens het in discussie kan worden gebracht. De collegialiteit kan in deze veel doen. De heer Beekenkamp heeft gevraagd naar de kwestie der drooglegging van de Reeu- ^tfksche Sluipwrjksche plassen. Höt rapport dienaangaande is onlangs ingekomen, ma ar Ged. Staten hebben nog geen gelegen heid gehad het te bestudeeren. Het lid van Ged. Staten, de heer BORG- HOLS, besprak hetgeen mevr. Cohen Ter- vaert vroeg omtrent kinderverzorging. Hij merkte op, dat onder verschillende volg nummers posten zijn opgenomen die de ver zorging betreffen van volwassenen eB kin deren (t.b.c-bestrijding bijv.) welke niot te splitsen zijn van andere, die geheel of bijna geheel de verzorging van kinderen betreffen, zooals zuigelingen verzorging en zwakzinnig- genverzorging. De heer Jansen Manenschijn sprak in somberen toon over de financiën, de heer Hofmann daarentegen liet jubeltonen hoo ren. Spr. betoogt, dat de provincie steeds continuiteit heeft betracht in de belastin gen, hetgeen te danken is aan het systeem om van het batig saldo van het afgeloopen dienstjaar zooveel aan de begrooting toe te voegen, dat deze sluit en de rest te reser veeren. De heer Jansen wil echter de saldi in een fonds sloppen en daaruit zooveel halen als noodig is om tekorten te dekken. Langs een omweg is dit hetzelfde wat Ged Staten doen, met dit onderscheid, dat het beslaan van een fonds gemakkelijk ver leidt tot het besteden daarvan voor ver schillende doeleinden De heer Jansen ver wachtte er bezuiniging van door de hoof den van dienst, doch dit is voor de provin cie van geen beteekenis Het eenige hoofd van dienst is de hoofdingenieur, wiens be groetingen door Ged. Staten critisch wor den bezien. De stijging der proviniciale be groeting is voor een deel een gevolg van de afschaffing der opcenten op de personeele belasting, maar ook van het verhoogde be drag aan rente en aflossing, hetgeen op een voorzichtig brieid wfjst De schuld van de provincie is zeer laag, n.l 91/* millioen, er zit niets verontrustends in als dit bedrag eenigszïns wordt verhoogd De vraag of er een wijziging is geko men in de leeninerpolitiek beantwoordde spr. ontkennend Alleen is na J918 de loop. tijd eemigszins verminderd. De schuld der provincie is ruin sihoofcs gedekt door de activa Wanneer de provmric één jaar de volle opcenten zon zou heffen, die geheven mogen worden, de heele schuld van de baan zou zijn en er nog een overschot zou zijn. Aa.ng\a»nde de vraag van den heer v. Eek naar een post van f 2CO.OUO voor werk. verruiming, merkt spr op, dat de heer v. Eek zijn opmerking wel achterwege had gelaten, indien hij kennis had gehad van het wegenplan, dat gedurende 15 jaar aan 10C0 man werk zal verschaffen. Subsidiee- riing van gemeenten door provincie zal, zooals cbe heer Rutgers indertijd veeds opmerkte, neerkomen op subsidieering vun het Rijk, dat natuurlijk zijn subsidies zal verminderen tegenover het provinciaal sub. si die. Wat doet de provincie al niet voor de gemeenten, bijv. op bet gebied der krankzinnigenverplegingEn wat is twee ton voor 183 gemeenten 1 Het lid van Ged. St., de heer HEN- KELS beantwoordde de vTaag van den heer De Kanter om subsidieering van het handelsonderwijs Het college van Ged. St. meende, dat het blijven moest bij zijn standpunt, dat, in afwachting van hot aan gekondigde regeeringsvoorstel, de provin cie geen stappen moet doen. De heer v. BOEIJEN, lid van Ged. Stalen, behandelde de electriciteilsvoorziening van Goeree en Overflakkee. Er zijn reeds drie liefhebbers voor de leverantie en Ged. St. volgen den strijd met belangstelling. Het hangt echter in de eerste plaats van de ge- meentebesjuren af wie zij zullen kiezen. Het is intusschen vooral van belang, dat do gemeentebesturen elkaar vinden, anders kan het nog wel tien jaren duren. Een tweede vraagstuk is dat der drink watervoorziening in de provincie. Over het algemeen valt daarover niet te klagen en de ontwikkeling is zcor behoorlijk. Op het oogenhlik maken Ged. St. studie van dé voorziening van Voome Putten, waar zij zeer moeilijk maar meer dan ergens anders noodig is. Wat de watervoorziening van Noord- Oost-Zuid-Holland betreft, merkte spr. op, dat het oorspronkelijke 4-gemeenten-plan inmiddels is gegroeid tot een lien-gemeen- ten-plan, hetgeen vertraging heeft gebracht. Bij den Alblasserwaard heeft het College reeds herhaaldelijk aangedrongen op drink watervoorziening. twee gemeenten blijven echter weigerachtig. Dc heer ,v. Staal heeft op verplichte aan sluiting aangedrongen en gevraagd goed keuring te onthouden aan verordeningen, die een deel der bevolking van aansluiting vrijstellen De heer v. Houdt wilde het te genovergestelde. Het is echter de groole vraag of Ged. Staleh de gemeenten wel met succes in de een of andere richting kun nen dwingen. Het vraagstuk heeft twee kanten: in de eerste plaats moet worden nagegaan hoe een waterleiding kan tot stand komen en daarna knmt de kwestie der aansluiting. De totstandkoming wordt dik wijls belemmerd omdat een deel der bevol king kopschuw is voor verplichte aanslui ting Maar de practijk is, dat als de water leiding er eenmaal is, de aansluitingen wel komen. Ieder geval moet op zichzelf wor den beschouwd. Het veer tusschen Midelharnis en Helle- voetsluis heeft tal van bezwaren. Ged. St. hebben een onderzoek ingesteld en de re sultaten daarvan aan den Minister gezon den. Dezelfde gedragslijn is gevolgd ten aanzien van het veer NumansdorpWil lemstad. De plannen voor een veer Ooltgensplaat Willemstad kunnen de goedkeuring van Ged. St. niet wegdragen. Een veer Ooltgensplaat Dinteloord verdient verre' de voorkeur, vooral gezien de richt, waarin het verkeer van Flakkee zich ontwikkelt Dat is de hoofd zaak. niet het belang van Willemstad. De kwestie der Koudekerksche brug is bij Ged. St in onderzoek. Betreffende het ziekenhuisvraagsluk op Flakkee sloot spr. zich aan bij den heer Beekenkamp. Ged. St. hebben den rijksin specteur van de volksgezondheid gevraagd of er nog bijzondere belangen op Flakkee te behartigen zijn. De he«er v. Staal heeft geklaagd over den woningtoestanden in de provincie Hij kan echter niet beoordeelen wat in dezen door de «provincie gedaan wordt omdat hij de gege vens mist. De volkshuisvest. heeft de voort durende aandacht van de provincie', waar de wet heeft de verzorging gelegd in de han den der gemeentebesturen, gezondheidscom missies, inspecties van de volksgezondheid en van de inwoners zeiven. De provincie Jieeft slecht controleercnde bevoegdheid. In middels zijn er honderden gevallen aan te wijzen waarin Ged. Staten zijn opgetreden in hei belang der volkshuisvesting. Spr. bestreed de opvatting van den heer Alblas dat geen subsidies aan R.-K instel lingen moeten worden gegeven. Ged Staten blijven doen wat in het verleden gebruike lijk was; iedere subsidieaanvrage wordt ge toetst aan de vraag of daardoor hetgeen de wil, behoorlijk wordt bereikt. De heer SCHAPER, lid van Ged. Staten, beantwoordde den heer Braat, die zich ver zette tegen provinciale bemoeiing met het behoud van den Hollandschen molen. Spr, meende, dat het niet getuigt vanruimen blik als men het Holland6cbe schoon niet wil bewaren. Fanatiek zijn Ged. Staten niet in dezen, maar waar dit mogelijk is met inachtneming van de moderne techniek, moet de molen behouden worden. Vele plattelands bewoners voelen niets voor het landschaps- schoon, maar voelen zij dan ook niets voor vreemdelingenverkeer, waarmee de boer toch ook gediend is? Het geld, door de provincie besteed aan de prijsvraag der vereeniging „De Hollandsche Molen", om een oplossing te vinden van het vraagstuk der combinatie van windkracht en technische kracht. Het resultaat van de prijsvraag is zeer bemoe digend. Wat de loonen der arbeiders in de Krim- penerwaard betreft merkt spr. op, dat Ged. Staten een behoorlijke belooning noodzake lijk achten, doch dat waterschappen auto noom zijn Inmiddels wordt overleg ge pleegd hoe de autonomie kan worden ge combineerd met provinciale controle Wat nu evenwel de Krimpenerwaard aangaat, van de numschen in dienst daarvan hebben ''e meeste nog andere betrpkkincen. die Inn onafhankelijk van de Krim> «nei waar l maken. Er zijn vier loonarbeideis, die in derdaad een zeer laag loon hebben Dit zijn halve krachten Ged Staten hebben daaromtrent overleg gepleegd en hopen, dat er verbetering komt De VüORZ deelde mee, dat ingekomen ziin twee amendementen op, het wegenplan, om daaraan toe te voegen de wegen Berg- schenhoekBcrkel en Zuid Beijerland Piershil Spr stelde voor deze amendemen ten bij het wegenplan te behandelen, waar toe besloten werd Voorts was thans ingekomen het voot- stel-Van Eek om f200 000 uit te trekken voor steun aan gemeentebesturen voor werk verruiming. De VOORZITTER deelde mee. dat een aantal adhaesiebetuigingen van gemeente besturen zijn ingekomen en stelde het voor stel dadelijk aan de orde. De heer v. ECK (S D A P.) verdedigde zijn voorstel Hij betoogde, dat als er één provincie is. die deze lasten kan dragen, fiet Zuid-Holland is. De heer Schokking had spr.'s voorstel bestreden, doch nagelaten het zoodanig te amendeeren. dat het ook aan hoofdarbei ders ten goede zou komen Spr zou niet het minste bezwaar hebben tegen het scheppen van werkgelegenheid voor hoofd arbeiders, maar wees er op dat. indien de handenarbeid beter betaald werd. velen, die hun kinderen nu voor hoofdarbeid laten opleiden, tot den handenarbeid zouden le- rugkeeren. De werklqoosheid is een gevolg van het kapitalisme en zal eerst met de overtuiging daarvan overwonnen worden: maar in het kapitalisme kan men het verschijnsel toch reeds met eenig gevolg bestrijden door werkverruiming. Daarbij moet men niet alles aan het Rijk overlaten. De heer Schokking wil door dwang het geld niet van anderen halen, maar hij ziet er als voorstander van de doodstraf niet tegen op menschen dooT dwang het leven te benemen I Spr. betwijfelt of het wegenplan wel voldoende voorziet fn de werkverschaffing Tijdens dat werk zal de werkloosheid nóg groot zijn en jaarlijks daarvoor f 200 000 uit te trekken zal een mooie aanvulling zijn Het is een plicht om den geesel dor werk loosheid te bestrijden en den menschen door arbeid weer geloof in zichzelf, energie en moed te geven. D vergadering werd geschorst tot 2 uur. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) DAMMEN. LEIDSCHE DAMVEREENIGING. De uitslag der gespeelde partijen is als volgt' le klasse: KleerTeling 1—1 Slegtemborst—Kleer 2—0 VermeulenTeling 20 Van der StelKleer 2—0 2e klasse: Klinkenberg Jr.Capaan 2—0 Capaan—Klinkenberg Sr. 20 VogelezangHuisman 20 KleinKier 2—0 Huisman—Capaan 20 Klinkenberg Jr.—Colpa 20 Iieek—Wijngaarden 20 EpengaKlinkenberg Sr. 2—0 De stand in de 1ste klasse is: gesp. gew, rem. verl. pnt Slegtenborst 4 4 0 0 3 Van der Stel 7 3 2 2 8 Vermeulen 4 3 1 0 7 De Water 6 X 3 2 5 Sweris 4 1 1 2 3 Kleer 4 1 1 2 3 Teling 5 1 1 3 3 Bernsen 6 1 1 4 3 Brugman 1 0 0 X 0 De stand in de 2e klasse is: geep. gew. rem. verl. pnt. Reek 9 5 4 0 14 Vogelezang 8 5 2 X 12 Klein 9 3 3 3 9 Klinkenberg Jr. 7 4 0 3 3 Huisman 5 3 1 X 7 Altorf 9 3 1 5 7 V (jngaarden 5 3 0 2 6 Epenga 6 2 1 3 5 Capaan 7 2 1 4 5 Teunisse 2 1 1 0 3 Klinkenberg Sr. 8 1 X 6 3 Van As 1 1 0 0 2 Kier 1 0 0 X 0 Colpa 1 0 0 0 Huis 2 0 0 2 0 FRAUDE. Voor dc rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft heden terechtgestaan de ambtenaar R. van de Kamer van Koophandel, aldaar, beschuldigd van fraude tot een bedrag van f 9-200. Geëischt werd één jaar en ze8 maanden ge vangenï s st raf ALPHEN AAN DEN RIJN. 17 November Kaasmarkt. Aangevoerd 34 wagens Prijzen met rijksinerk le soorl [0 05 -10,58. '2de soort 10.51f 0.54zware f0.59; Leidst-he geen aanvoer. Handel matig. GOUDA, 17 Nvoember. Kaasmarkt. Aanvoer 182 partijen Prij zen r le kw. 52—54, 2e kw 48—51 mei Rijksmerk le kw 53—57. 2e kw. 49—52, zware 59 Handel matig. Boter, aangevoerd 87 pond Handel vlug Gochotcr 10,")—120 weiboter IIO- 115 Eieren aanvoer 115 partijen Prijs kip- eieren 11—13; idum klein 7—9. Handel matig W ADDJNXVLJ-'M Ifi Nov Aangevoerd öi'i ee.rv..' iv 114.2; eendeieren '7li it- -1 3 1

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 3