AGENDA. De Verloving van Prinses Victoria TELEGRAMMEN. Ook vorst Battenbnrg had Russische opvoe ding genoten en Subkow heet evenals hij: Alexander! Wie is Snbkow? Over den toekomstigen zwager van den ex-keizer schrijft „Svenska Dagbladet": „Do jeugdige Rus, die nu zwager van den ex-keizer zal worden, ziet, ondanks zijn jeugd, op een tamelijk bewogen leven. Deze man is hoogstwaarschijnlijk identiek aan den jon gen Rus, die in de jaren 1922—1921 zoowel in Stockholm als in andere Zweedsche plaat sen heeft gewoond en daarna spoorloos is verdwenen. Of hij een wenk van de Zweedsche autoriteiten heeft gekregen, dat zijn aan wezigheid niet gewenscht was, kon niet worden nagespeurd, maar uitgewezen werd hy in ieder geval niet, ofschoon lijj be hoorde tot de categorie Russen, wier aan wezigheid niet gaarne werd gezien. Op welke wjjze Subkow, indien hij werkelijk zoo heet, naar Zweden is gekomen, is niet nader bekend. Maar op een dag, vijf jaar geleden, dook hg plotseling in Stockholm op en had papieren, die getuigden, dat hij Alexander Zoubkoff heette. Dat hij naar Zweden is gegaan berust o.a. op de om standigheid, dit hij daar familieleden heefl. Zijn moeder moet Zweedsche zijn en lid zgn van een bekende patriciërsfamilie. Ge noeg, de jongeman ging naar Zweden en had geen middelen van bestaan. Zijn voor naamste bezigheid te Stockholm was deze: willige ooren te vinden voor al zijn Bolsje wisten-verhalen uit Rusland en ia het bij zonder van zijn verliezen en die van .xgn familie te vertellen. Gelijktijdig kregen zijn toehoorders een niet verkeerd te hegrijpen wenk, dat zoowel hij persoonlijk hulp noodig had als dat een iinancieele basis ter be strijding van bolsjewisme zou kunnen worden gelegd. De jonge Ru3 mot het sympathieke optreden slaagde er ten slotte in, een jeug dige Stockholmsche voor zijn persoon te interesseeren en het kwam tot een verloving. Deze eindigde echter, toen de man begon in een gezelschap te verkeeren, dat hem waarschijnlijk den weg had gebaand na3r de Zweedsche gevangenissen, indien hij niet voorzichtig genoeg was geweest, te juister tijd uit Zweden te verdampen. Wat Zubkow na zijn vertrek uit Zweden deed, kon geen van zijn Zweedsche kennissen mededeelen, zeker is echter, dat hij iets ouder is, dan in de berichten over zijn verloving met prinses Victoria is vermeld. Hij zal 27 h 2S jaar oud zijn. I. K. DE VAKBOND VAN INBOORLINGEN IN ZUID-AFRIKA. LONDEN, 17 November. (N T. A. Draad- loos). Naar uit Johannesburg wordl gemeld, heell Clemens Kadalin, de leider van dé Zuid-Afrikaanse hen vakbond van inboorlin gen plannen tol uitbreiding van dieD boni. Overwogen wordt o. a. het opnchlen van eigen nieuwsbladen, het uitzendeD van in boorlingen naar inrichtingen van onderwijl in het buitenland lot bestudeering der ar- beidsbeweging. Hel doel van den bond is zuiver industrieel. NIEUW JAPANSCH LUCHTSCHIP. TOKIO, 17 Nov. (Reuter). Het onlangs verongelukte luchtschip, dat in Italië was aangekocht, zal door een soortgelijk lucht, schip worden vervangen, in Japan zeil ge bouwd. DE STRIJD IN CHINA. HONGKONG, 17 Nov. (Reuter). Vol- gens Chineesche berichten uit Kanton zijn aldaar gisteravond onlusten uitgebroken ten gevolge van een poging der arbeiderspartij om onder aanvoering van Gnang Pat Fni, de stad in te nemen. Tusschen de vijandelijke partijen ontwik- kelae zich een geweervuur, dat den geheclea nacht voortduurde en tegen vier uur heden morgen zeer hevig werd. Do staat van beieg is afgekondigd ea de toegangswegen tot de Europeesche wijk zjjn gesloten. Volgens latere berichten hebben de arbei ders-elementen krachtige pogingen aange wend om zich van de stad meester te maken. Het telegraafkantoor werd door hen ingeno men en bezet. Leden van het arbeiderssyndicaat ver spreiden brochures en roepen: „Weg met Lichaisumdie bevolhebber van Kanton is, EANKOU, 17 Nov. (Reuter). Het zege vierende Nanking-leger bezette Hankou, Mv chang en Hanyang Woensdagochtend, en den gebeelen dag bleven de troepen toestroo- men. Incidenten hebben tot nu toe niet plaats gehad, maar er heerscht groote on gerustheid wegens de slechte reputatie, dia een groot deel der troepen zich heeft ver worven. De kooplieden zgn verontrust door een proclamatie, welke in de geheele stad is aangeplakt en waarin hun wordt bevolen, ender bedreiging van zware straffen, om de nieuwe banknoten in betaling aan te nemen. Donderdag. Nulsgebouw: Ned. Ver. van Huisvrouwen, efa Leiden. Lezing met lichtbeelden door mevr. Ellen Forest, over „De .Vrouw in Egypte". 8 uur. Stadszaal: Ter Hall's revue 1927. 8 uur. Nutsjebouw: Ned Chr. Vrouwenbond Mr. Briët over „Huwelijkswetgeving". 8 uur n.m. Vrijdag. In den Vergulden Turk: Alg. verg. „Leid- eclie IJsclub". 8 uur nam. Nutsgebouw: R. S. V. Prof. dr. De Gnaaf. 8 uur. Stadszaal: Ter Hall's revue 1927. 8 uur. Dagelijks. „Casino-bioscoop", Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-matinée. „City-theater", Haarlemmerstr.: Bioscoop voorstellingen te 8 uur 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. „I.uxor-theatcr". Stationsweg: Bioscoop- en Variété voorstellingen Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. „Trianon-Theater", Breeslraat: Bioscoop- en Variété voorstellingen Dagelijks te 8 uur. Trianon Theater. Prinsestraat den Haag. De Rozenkrans, dagelijks 8 1/4 uur. Zondags- malinée 2.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 14 tot en met Zondag 20 Nov. a s waargenomen door de apotheken van de heeren G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502 en D. J. van Driesum, Mare 76, tel. 406. RECLAME. AMSTERDAMSCHE Zoh'«,,ul1dlse oeaienms ANTHRACIET-MIJ. VerII1Jlfeenlde Heerenslngel 34/35 -Tel. 1523 A'damHilversum Bussutn Haarlem. 8849 loofde in den Volkenbond en hem wilde steunen. De regeering had nog geen ge dragslijn aangegeven voor haar vertegen woordiger op de a.s. conferentie te Genève. In verband met een zinspeling van lord Parmour op het protocol van Genève van 1924, bracht hij in herinnering, dat dit stuk nooit onderteekend was en hij ontkende dat zijn beginselen algemeen waren aan vaard. Het protocol bood aan een groot aantal staten de zekerheid, waar ze allen naar verlangden, n.l. de .garantie van de Britsche macht. Dat bracht voor Engeland gevaren en verplichtingen mee, die geen Engelsche regeering kan aanvaarden. Op een vraag van lord Parmour over het aanvaarden door Engeland van de optio- neele clausule betreffende het internationale hof in Den Haag antwoordde Mc Neil, dat de opvatting van de dominions zich krach tig tegen de aanneming hiervan verzette. De aanvaarding zou beteekenen een af stand doen van de tot nu toe gehandhaafde clausule van veiligheid in betrekking lot vitale belangen, eer en onafhankelijkheid. Hij twijfelde er aan of de publieke opinie in een verstandig land bereid zou zijn van te voren vast te leggen, dat onder geen voorwaarde, voorzien of onvoorzien, geschil len kunnen ontstaan, die het niet aan arbi trage zou willen voorleggen. Engeland verschilt van de meeste andere landen door de groote samengesteldheid van zijn regeeringssystecm en door zijn male- rieele belangen. Hij verzekerde lord Parmour voorts van de volledige aanneming door de regcering van het onafscheidelijk verband tusschen veiligheid, arbitrage en ontwapening als middel om den vrede te verzekeren. Lord Cecil legde nog de volgende ver klaring af: ,,Ik was het niet eens met mijn collega's over de verwerping van het protocol van Genève. Dan moest ik op de conferentie van Genève vaak voorstellen doen. die mij on verdedigbaar voorkwamen. Ik betwijfelde of het iels zou opleveren om naar de vloot- conferenlie van drie te Genève te gaan. Maar ik ging. Wij waren het eens over ver schillende kwesties, maar het verbaasde mij toen mijn collega's aandrongen op G duims- kanonncn voor de kruisers, zelfs toen dit het échec der conferentie moest beduiden. Hel scheen mij onmogelijk mijn Kabincls- post te behouden en maatregelen te onder steunen. die de beperking der bewapeningen door internationale overeenkomsten sche nen te bedreigen." Balfour antwoordde voor de regcering door te zeggen, dat hij van mecning is, dat de conferentie van Genève onderbroken, maar.niet afgeloopen is. De regeering van den Icrschen Vrijstaat is gisteravond in de Kamer verslagen met 66 stemmen tegen 64. door het aannemen van een motie om een commissie te be noemen, die de cischen der oudgedienden moet onderzoeken De kwestie zal opnieuw besproken wor den, waarhij dan door de regeering de kwes tie van vertrouwen gesteld zal worden.-/ ROEMENIE. Geen eenheidsfront der oppositie. Op een brief van professor Jorga. waarin deze hem zijne diensten aanbood, voor de vorming van een éénhcidsfront der nopositie antwoordde del eider der nalionale boeren partij Maniu* ..Ik hen overtuigd van de nood zakelijkheid eener gemeenschappelijke actie der oppositie en tot een overeenkomst over en samenwerking met uwe partij bereid. De ervaringen van het verleden doen ons ech ter de samenwerking ook met de andere op antwoordde de leider der nationale boeren- posiliepartijen onzeker voorkomen en Verplichten ons. nieuwe ontgoochelingen te voorkomen". Volgens het commentaar van de bladen geeft Maniu daardoor te verstaan, dat hij niet wil samenwerken met de volkspartij van generaal Averescu. VEREENIGDE STATEN. De Belastingverlaging. Senator Simmons" van Noord-Carolina. lid van de financicele commissie van den Se naat. heeft in een rede verklaard, dat de belasting in plaats van met 225 millioen dollar, zal kunnen worden verminderd met 400 millioen dollar. MEXICO. Een ontkenning. De documenten, die door de Hearstbladen zijn gepubliceerd, waaruit zou moeten blij ken dat de Mexicaanse he regeering de libe ralen in Nicaragua financieel zou steunen, zijn volgens een officieele mededeeling totaal valsch. De documenten werden de Mexi- caansche regeering eenige' maanden geleden aangeboden voor 25 millioen dollar, doch het aanbod weid afgewezen, daar men niets van publicatie in de Vereenigde Staten te vretezen heeft. BUITENLANDSCH GEMENGD UIT DE VLIEGWERELD. Het hoogterecord voor luchtballons, door kapitein Gray op 5 Nov. j.l. in Amerika op 42470 voet gebracht, waarbij hij echter is verongelukt, is erkend. In de buurt van het woud van Bialowiez (Galicië) is eon Poolsc-h militair vliegtuig tegen een boom gevlogen cn te pletter ge vallen. De bestuurder, ©en Poolsch luite nant, was op slag dood. KOUDE EN SNEEUW. Uit geheel Noord-Italië tot aan Toscane wordt een groote koude, gepaard gaande met eea sterken sneeuwval gemeld. Op somniigo punten is d'e sneeuw zelfs tot een hoogte van drie vierde Meter gestegen. Bo vendien. heerscht er een ijzige wind. Ook in West-Frankrijk en Zuid-Duitsch- lönd sneeuwt het erg. HET HUWELIJK VAN DE ZUSTER VAN DEN EX-KEIZER. Dte evangelische dominee Konnis heeft geweigerd zijn medewerking te verleenen bij de kerkelijke inzegening van het huwe lijk der zuster van den ex-keizer, prinses Viktoria von Schaumburg Lippc met den Kus Zoebkof. DE JUNGFRAU-TOP UIT HET ZUIDEN BEREIKT. De gids Fuchs en een makker hebben gisteren voor de eerste maal den top van de Jungfrau bereikt na een bestijging uit het Zuiden, waar tal van loodrechte berg wanden iedere bestijging tot nu toe onmo gelijk hadden gemaakt. De tocht heeft ruim 12 uur geduurd en werd door ideale weersomstandigheden begunstigd. Fr heerscht© een felle, doch niet hinderlijke koude, vrijwel zondeT wind. Het gevaar lijke deel van dein tocht was voor zons ondergang achter den rug. DE VALSCHE KONGAARSCHE EFFECTEN. Volgens do Matin" schijnt het vast te 6taan, dat de bij de Hongaarsche vaLsche munterszaak betrokken Roemeen Tovbini en de Fransche industrieel Jean de Fai- lois agenten van de Russische ambassade waren. Tovbini en de Fallois hebben zich niet alleen bezig gehouden met de vervalsching van de stempels op de Hongaarsche bank papieren, doch hebben tegelijkertijd ge tracht dc bewijsstukken van de Russische Aziatische Bank, welke bank eigenaresse is van de Oost-Chineescho spoorwegen, welker zetel na de Russische revolutie van Rusland naar Parijs verplaatst werd, te vorvalschen. D© Russische regecring zou op deze wijze getracht hebben, de door haar in beslag genomen aandeden van de Oost- Chineesche spoorwegen als echt te kunnen uitgeven, om op deze wijze de meerderheid in den bestirursraad vain de Bank te ver krijgen. Ook de gearresteerde Fnansche consul Lacaze en de Fransche bankier Kanyvol zouden tot deze zaak in betrekking staan. De Matin" neemt deze gelegenheid te baat, om de sovjei-regeering te beschul digen van medeplichtigheid aan het smok kelen van aandeden en te verklaren, dat hiermede de samenwerking tusschen de derde internationale en de Russische re- geeriDg opnieuw is bewezen. De Hongaarsche politie-inspccteur Zde- borsky, wien de leiding is toevertrouwd van het onderzoek in do zaak der effec- tenvcrvalisching, verklaarde aan de pers, dat er Yccrloopig geen nieuwe arrestaties in deze zaak te verwachten zijn. De Fran sche politie is er in geslaagd tot nog toe voor ca. 9 millioen pengoe aan vervalfechle obligaties te ontdekken. EEN ONVERWACHTE MILLIOENEN- ERFENIS. Een familie te Sehwelm bij Barmen is onverwachts eeü millioenenerfenis ten deel gevallen. De erflater emigreerde i-n 18-18 naar Amerika en bepaalde in zijn testa- ment, daar hy niets van zijn broer wilde weten, dat he-t pas vijftig jaar na zijn dood zou geopend worden Deze termijn was in 1925 afgeloopen. Bij de opening van het testament bleek dat het vermogen van den overledene in- tusschen tot 90 millioen mark was aange groeid, waarvan ongeveer 80 pCt. onder totaal 29 erfgenamen verdeeld moest wor den. Men heeft twee jaar noodig gehad om de erfgenamen, die in verschillende staten van Europa wonen, te achterhalen. EEN ONTPLOFFING IN EEN CEMENTFABRIEK. In de cementfabriek van Ruhr en Co. te Beckum bij Münster in Westfalen heeft gisteren een zware ontploffing de machine kamer vernield. De nabijgelegen werkplaat sen zijn ernstig beschadigd en vier arbei ders zijn zwaar gewond. De ontploffing welke oorzaak onbekend is, gebeurde kort voor het begin van den werktijd; anders zou het aaptal slacht- offeTS stellig grooter zijn geweest. GROOTE BRAND TE NEW-YORK. Een der grootste branden, die New-York in ge ruimen tijd heeft gezien, brak gister middag uit, toen een pakhuis van 4 ét«ar ges bij East-river, gevuld met honderden nieuwe auto's, volkomen vernield werd. De brand was zoo hevig, dat hij spotte met de pogingen van dozijnen brandspui ten, die uit alle deelen van de stad waren aangerukt Er worden 2 mannen vermist en de schade wordt op meer dan 1 millioen dollar geschat. Subkow, de Russische danser. (Bijzondere correspondentie). Nadruk verboden. De romantische verloving van de 62-jarige Duitsche prinses Victoria, de zuster van ex- kcizerr Wilhelm met den 23-jarigen Russi- schen beroepsdanser Alexander Subkow is niet de eenige interessante gebeurtenis in het leven van de prinses. Haar c"erste liefde had een meer politieke tint dan deze. De jeugdige vorst Baltenberg, de verdreven heerscher van Bulgarije, maakte Victoria naarstig het hof; het begin vormden politieke overwegingen, het einde was een innige liefde. Alexander Battenberg was nauwelijks dertig jaar oud. maar zag desondanks terug op een groot verleden. Door Czarisli9ch Rusland als he-erscher over Bulgarije aangesteld, had de eerzuchtig© vorst zich later meer naar Oostenrijk en Engeland georiënteerd en toen hij Oost- Uoemenië met Bulgarije vereenigde nage lalen vadertje Czaar met deze manipulatie in kennis te stellen. Daardoor viel Batten berg bij Czaristisch Rusland in ongenade, welks basis op den Balkan in dien tijd Bul garije was; het zette een samenzwering tegen hem op touw en noodzaakte hem in het jaar 1886 af te trc-den. Battenberg stelde alle mogelijke pogingen in het werk om zijn troon terug te krijgen. Hij was vast besloten zelfs ten koste van een oorlog weer zijn intrede in Sofia te doen. Zijn vrie'nd- schap jegens Oostenrijk documenteerde hij door zijn intrede in het Ooslenrijksche leger. De vriendschap van Duitschland en Enge land wilde hij met één slag verwerven door 't huwelijk met prinses Victoria von Hohen- zollem. e'en kleinkind van Koningin Victoria van Engeland en dochter van Keizer Friedrich I. Friedrich, een ziekelijk man, verklaarde met dit huwelijk accoord te gaan en de officieele verloving volgde. Deze we'kte het is nu veertig jaar geleden een zoo danige sensatie dat Europa bijna in oor logsverwikkelingen zou zijn gestort. Oosten rijk mobiliseerde in Galicië. Rusland con centreerde al zijn strijdkrachten aan de Ga- licische grens en er had maar weinig aan ontbroken, of ook Duitschland^ was in dit conflict met de wapenen betrokken. De wereld 9tond aan den vooravond van een grooten. onafzienbaren oorlog. Terwijl Alexander Baltenberg en Victoria von Hohenzollern alle toebereidselen maak ten voor de bruiloft, speelde zich achter de coulissen van de hooge politiek e'en heftige strijd af tegen dit huwelijk. Bismarck was de heftigste tegenstander tegen dit huwelijks plan. Wijl echter zelfs hij, alleen, niet sterk genoeg was, om dit familie-fait-accompli tel laten vervallen, verbond hij zich met den broer van Victoria, den latcren keizer Wil helm II. destijds vermoedelijke troonopvolger Wilhelm, nog een gloeiend bewonderaar van Bismarck, onvoorwaardelijk aan hem en volgde hem blindelings door dik en dun De kanselier echter liet den „draad naar Rus land" niet doorbreken en vermeed een oorlog, die in een wereldoorlog zou zijn ont aard Hij sloot, zonder Oostenrijk daarin te kennen, met Rusland een verdrag met de'zen inhoud; Duitschland schaart zich in geval van oorlog aan de zijde van den aangeval lene. dus aan de zijde van Rusland, wanneer de „bondgenoot" Oostenrijk de aanvaller zou zijn. De geheime clausule omschreef: het huwelijk met BattenbcTg mag niet tot stand komen. Achter Battenberg stond evenwel het Weensche Hof. Ook het Engelsche Hof stond tegenover dit huwelijk niet onvriendelijk. Toen later de ernstig zieke Friedrich Keizer werd. begonnen Bistnarck en Wilhelm hun strijd openlijk te voeren. En toen tegen het einde van zijn honderd-daag9che heerschap pij Engelsche en Duilsche professoren aan het ziekbed van den aan keelkanker weg kwijnenden Keizer debatteerden over de noodzakelijkheid of de overbodigheid van een operatie, brachten Bismarck en Wil helm den van zijn krachten betoofden heer scher er toe, de verloving te ontbinden en Victoria verliet, nadat zij schier de He-lena van een Europeeschen oorlog was geworden, met de smart van teleurgestelde liefde in het hart het tooneel van de wereldgeschiedenis. Toen vorst Battenberg twee jaar later een kleine provinciale tooneelspeelsler tot vrouw nam. troostte men de prinses, doordat men haar aan den vorst van SchaumburgLippe uilhuwelijkte. Het W3ren de gelaatstrekken van den Rus- sischen beroepsdanser, die Victoria aan Battonburg herinnerden. Had kattenburg zijn nevel afgeschoren of zou Subkow er een laten groeien, dan zouden de mannen oijna als tvveelingsbroers op elkaar hebben geleken. MARX TE MüNCHEN. MUNCHEN, 17 Nov. (V. D.) Marx, terug uit Weenen, heeft besprekingen ge houden met den Beierschen premier over politieke kwesties tusschen rjjk en Beieren. Hedenmiddag zal hij eenigen tijd de zitting van den Landdag bijwonen, waarna hij op het stadhuis zal worden ontvangen. Heden avond keert hij terug naar Berlijn. FRANKRIJK EN GRIEKENLAND. PARIJS, 17 Nov. (V. D.) Minister Bria-nd had een onderhoud met den Griek se hen gezant te Parijs, Politis. Het verluidt, dat dit onderhoud betrekking had op de hervatting der onderhandelingen over een handelsverdrag tusschen beide landen. DEMONSTRATIES TE ROME. ROME. 17 Nov. (V. D.) Als protest tegen dc- jongste anti-Ilaliaansche demonstraties in Jougo-Slavische steden, hebben gisleren studenten gedemonstreerd voor de Fransche ambassade en de Jougo-Slavische legatie. De politie beval de studenten te gehoorza men aan de bevelen van Mussolini om geen demonstraties te houden, waarop de studen ten zich verwijderden. DE GEBEURTENISSEN TE MOSKOU. LONDEN, 17 Nov. (V.D.) De „Daily Mail" bevat een telegram uit Warschau, afgezon den door een correspondent uit Moskou, die uit deze plaats te Warschau is aangeko men. De correspondent seint bijzonderheden omtrent de uitzetting van Trotzky. Hij meldt o.a. dat toen Stalin als hoofd van de Rus sische regeering het défilé op het Roode Plein voorbij zich liet trekken, Trotzky hem en de regeering van het balcon van een ge bouw in een nabijgelegen straat openlijk veroordeelde. In de straten werd geroepen: „Lang leve Trotzky". en het verluidt dat zeer velen, men spreekt zelfs van duizen den, die deze kreet aanhieven, werden ge arresteerd. Trotzky, meldt de correspondent verder, verdween van het balcon, toen de politie het gebouw binnenging Het is on mogelijk de geruchten over zijn arrestatie te controleeren. De correspondent van de „Daily Mail" is ervan overtuigd, dat Trotzky de arbeiders en de jeugdige communisten op zijn hand heeft. De correspondent van hetzelfde blad te Riga meldt, dat Stalin het vraagstuk wat te doen met Trotzky en Zinovieff, nog niet heeft opgelost. HET ALCOHOLVRAAGSTUK IN AUSTRALIË. WELLINGTON, 17 Nov. (V. D.) De eerste minister, Coales, heeft een wetsontwerp in gediend, hetwelk lot strekking heeft het re ferendum over den alcohol te wijzigen. Hij hoopt het vraagstuk tot oplossing te brengen door opheffing van de rijkscontrole, en door het uitschrijven van een directe stemming over de kwestie: alcohol-verbod of vrije alcohol-verkoop, met de conditie, dat met tot prohibitie zal worden overgegaan, als niet minstens 55 pet. der kiezers zich daar voor verklaart. Het referendum zou om de zes jaar gehouden worden, in plaats van elke drie jaar. Coates verklaarde dat dit wetsontwerp geen maalregel der regeering was, maar dat de eerlijke overtuiging der kiezers gevraagd werd. DE VERVALSCHING DER HONGAARSCHE OBLIGATIES. PARIJS, 17 Nov. (V.D.) In verband met de vervalsching van Hongaarsche obligaties is thans ook de bankier Haas gearresteerd, WEENEN, 17 Nov. (V.D.) Alhier is een cassette gevonden van Blumenstein, welke belangrijke documenten bleek te bevatten, welke verband houden met de vervalsching van Hongaarsche obligaties. PARIJS, 17 Nov. (V.D.) In verband met de vervalsching van Hongaarsche obliga ties is gisteravond ook nog de bankier René H-aas gearresteerd. In totaal bevindeD zich thans acht personen ito hechtenis. Haas woonde in hetzelfde huis als Tombini. Gisteren heeft de rechter van instruc tie talrijke personen uit de omgeving van Tombini voor zich lateD verschijnen om te onderzoeken of zij bij de zaak betrokken zjjui. De betrekkingen die de industrieel De Fallois met de Russische ambassade onderhield, zijn nog niet geheel opgehel derd. Volgens het „Journal" staat vnst, dat De Fallois Russisch agent was en gere geld heeft samengewerkt met den vroege- ren Russischen ambassadeur Krassin en ook met Rakofski en met den leider der Russische ban dek delegat ie te Parijs Lo- moski. MIJNSTCRTING. JOHANNESBURG. 17 Nov. Oleuler 50 mijnwerkers doen onvermoeide pozingen om 1 Europeaan en 18 inboorlingen te red den, die door een rotsinstorting werden be dolven in den z.g. „tijdschacht" aan den Rand, die ook door den prins van Wales bezocht is. KAMENEFF GEZANT AF? PARIJS, 17 Nov. (Belg. Tel. Ag.) In verband met den strijd tusschen Stalin en de oppositie in' Rusland, meldt de „Petit Parisien", dat Karaenef werd uitgenoodigd zjjn post als ambassadeur te Rome te ver laten. EEN BOTSING TUSSCHEN UKRAINERS EN POLITIE. WARSCHAU. 17 Nov. (V.D.). Te Maniawa bij Stanislau hebben gisleren botsingen plaats gehad tusschen het Ukrainschc deel van de bevolking en de politie Daarbij werd het gebouw van de politiewacht in brand gestoken. De polilie-beamhten konden zich slechts met moeite redden en moesten naar een op 17 K.M. afstand gelegen dorp vlueh ten. Eerst nadat versterking voor.de politie was aangerukt, kon de orde hersteld wor den Het politiebureau en een ander gebouw brandden totaal uit. Er hebben arrestaties plaats gehad. MET EEN LIFT GEVALLEN. NEW-YORK, 17 Nov. (V. D.) Bjj het verlaten van het gerechtsgebouw stort ten Dempsey en Tex Richard met een lift van de 9e verdieping naar beneden. Door een wonder bleven beiden ongedeerd. EEN KOERIER VERMOORD. BELGRADO, 17 Nov. (V.D.) Op den weg nabij Podgeritza werd de officieele geldkoerier Alaschkowitsch door een chauf feur van het ministerie van verkeerswezen vermoord De koerier had een groot be drag bij zich. DE VLUCHT VAN MC.INTOSH. LONDEN, 17 Nov (VI)) Tot heden morgen vroeg was nog geen enkel henebt ontvangeD van de vliegeT« Memtosh cn Hinklcr, die Dinsdag met een Fokker é^n- dekker voor een lange af stands vlucht Daaf Indic zijn vertrokken. 2—1

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 2