UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Migraine Asssirfm- VRAGENRUBR1EK. ALPHEN. Vei. tooi den Middenstand. In hotel „de Vergulde Wagen" kwamen de leden der vereeniging van den Handei- drijvenden en Industrieelen Middenstand in vergadering bijeen. De voorzitter, de heer D. Raaphorst Czn... opende de vergadering op de gebruikelijke wijze met een welkomstwoord tot de aan wezigen, die slechts een gering percentage der leden vertegenwoordigden. Dit is men overigens wel gewend van de vergaderin gen dezer alleszins nuttige vereeniging. De notulen der vorige vergadering wer den door den secretaris, den heer G. v. d. Kolk voorgelezen en ongewijzigd goedge keurd. Onder de ingekomen stukken was o.m. een schrijven van den Bond van Rijwiel- en Motorhandelaren waarin wordt medegedeeld dat de plaatselijke afd. zich aansluit aan de Middenstandsvereeniging. Omtrent het adres van den Centralen Middenstandsbond betreffende een verzoek tot verhooging van de jaarlijksche bijdrage wordt besloten hierop voorloopig niet in te gaan. Besloten wordt ook dezen winter een boekhoudcursus te geven, waarvan de kos ten bedragen f 0.75 per leerling en per les. De heer S. Kooi, acountant alhier zal hierin onderricht geven. Voorloopig zijn er 7 cur sisten. Om te komen tot het houden van een cur sus in etaleeren en voor lakschrift, was het bestuur er niet in geslaagd voor den eta leercursus een geschikt persoon te krijgen doch voor een lakschriftcursus bestaat nog kans. Alsnog kunnen hiervoor gegadigden zich aanmelden bij het bestuur. In 1928 dacht het bestuur weder een win kelweek te organiseeren. Een commissie welke de plannen nader zal uitwerken, werd benoemd en bestaat uit de heeren D. Raaphorst, D. v. Dien, T. Schmal en J. v. Muijen. De winkelweek staat gehouden te worden in April van het volgende jaar. De heer D. v. Dien deed daarna verslag van het gehouden congres en de jaarverga dering van den Middenstandsbond. Bij de rondvraag brengt de heer Honse- laar de wenschelijkheid naar voren van de stichting van een bibliotheek, hoofdzakelijk bevattende lectuur verband houdend met de middenstandsbeweging. Voor dat doel wordt door de vergadering een bedrag van f 25 be schikbaar gesteld. Niels meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter te ongeveer kwart voor twaalf de vergadering. Bij Kon. Besluit is aan onzen plaats genoot K. Vergunst, landarbeider in dienst van G. van der Meer alhier de bronzen eeremedaille der Oranje Nassau Orde toe gekend. Onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn-, te rugontvangen in "de le helft van November. Brieven Binnenland: Melkfabriek de Land bouw. Woerden; Wim Scheer, Bodegraven; Mej. M. Vermeulen, Rotterdam. 1 Briefkaart zonder adres. BOSKOOP. Voor de stemming voor het college van notabelen der Ned.-Herv. Gem., alhier, werden 274 stemmen uitgebracht, waarvan op de aftredende vrijzinnige leden, de heeren H de Graaf en K. Verkade respectievelijk 153 en 151j stemmen werden uitgebracht; op dein heer K. Kromhout, eveneens vrij zinnig, 154 stemmen. De Chr.-Hist. leden, de heeren J. D. Buitenhuis, J. de Mol en C. van der Kade, verwierven resp. 118, 118 en 117 stemmen, zoodat de drie eerstgenoemden gekozen zijn en het college dus vrijzinnig blyft. HAZERSWOUDE. Gemeenteraad. Het wegenplan Be be grooting 1028 vastgesteld De speelplaats dei Chr. School aan den Rijndijk woidt overdekt. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter: de burgemeester. Na opening en gebed worden de notulen gelezen der voorgaande vergadering. Naar aanleiding daarvan zegt de heer Y. van Beek, dat hem blijkt, dat het nog wel 15 jaren kan duren eer de provincie do wegen onder deze gemeente verbetert, al gaan de plannen van Ged. Staten door. Om zoo lang te wachten met de bestrating van het Dorp lijkt hem bezwaarlijk; dit dient zoo spoedig mogelijk te gebeuren. De voorzitter antwoordt, dat binnen drie jaar de wegen aan de provincie moeten zp overgedragen, volgens het voorstel van Ged. Staten, aan de Staten. Binnen dien tijd weet dus de gemeente wat voor haar blijft. De heer P. F. Veelenturf verwacht, met het oog op de tol, dat misschien wel reeds in 1928 de onderhandelingen geopend wor den. De heer D. Buitenhuis zegt, dat, wan neer het Dorp extra gegrind wordt, de bestrating nog wel een paar jaar kan wachten. De notulen worden onveranderd vast gesteld. Verschillende ingekomen stukken, de comptabiliteit, de belasting, en den keurings dienst van waren betreffende, worden voor kennisgeving aangenomen. Aan het bestuur van de .afd. Hazerswoude- Koudekerk van de Holl. Maatschappy van Dmdbouw wordt op zyn verzoek toegestaan het gebruik van een verwarmd en verlicht lokaal van de openbare school, tot het houden een cursus in pluimveeteelt. Het voormalig tolhuis wordt verhuurd aan Jh. W. van Niekerk en de concierge-woning boven het raadhuis aan J. van Pylen. Leslolen wordt de tol opnieuw één jaar 10 eigen beheer te houden en weer te be noemen tot tolgaarder Piet Plomp, op een weekloon van f26 plus 5 pet. van de op- hengst, naar raming groot f 10.000. Voor vnur en licht wordt f 60 gegeven. De jaarwedde van den keuringsveearts *ordi vastgesteld op f1700. Op een vraag van den heer A. J. de Jong, of de hmsslach- tingen daar ook onder vallen, antwoordt de voorzitter bevestigend. Een vraag van den heer D. Buitenhuis of genoemde vaststelling voor één jaar geldt beantwoordt de voorzitter met de mededee- ling, dat deze zoolang geidt tot em reden bestaat tot wyziging. Aan de orde is nu de begrooting der gemeente en die van het Waterleidingbedrijf voor den dienst 1928. liet rapport der commissie van onder zoek stelt eenige wijzigingen van onder geschikt belang voor, waarmee B. en W. gedeeltelik accoord gaan. Overigens adviseert de commissie tot vast stelling der beide begrootingen. De voorzitter brengt haar dank voor haar arbeid. Bi; de behandeling van de gemeente-be grooting worden over verschillende posten inlichtingen gevraagd of besprekingen ge voerd. Zoo komt ter sprake de brandweer naar aanleiding van een circulaire van Ged. Staten waarin wordt aangedrongen op de aan schaffing van een stoom- of motor brandspuit. B. en W. zijn daar echter niet voor. De heer Van Dam wil ook nog maar afwachten. Bij den post jaarwedde opzichter der ge meente deelt de voorzitter mede, dat over verhooging daarvan is gesproken in de ver gadering van B. en W., doch met het oog op de vermindering van diens werkzaam heden, wanneer eventueel de wegen aan de provincie overgaan, is besloten daartoe thans ger-n voorstel te doen, zij het ook, dat het gemeentebestuur tevreden is over zijn werk. De heer J. van Beek is voor verhooging en vindt zooals B. en W. doen: het op de lange baan schuiven. Tevens wijst hij er op zooals de opzichter is behandeld by het bepalen van de extra belooning voor het raadhuis en toen de Oostbrug niet in orde was. Hij heeft toen zelf den dagelykschen opzichter moeten betalen. De voorzitter bestrijdt dit. Het volgend jaar is vermoedelijk het laatste jaar, dat de wegen bjj de gemeente in onderhoud zijn. Voor buitengewone werken ontvangt de op zichter behalve zijn jaarwedde, 5 pet. van de aannemingssora. Het voorgaande jaar kwamen verschillende buitengewone werken •tegelijk, zooals raadhuis, Oostbrug en Loete- brug. Daar de opzichter ook nog in andere functies buitengewone werken had, kon hij op al 'die werken niet het dagelijkscb toe zicht uitoefenen. In plaats nu, dat de ge meente zelf zorgde voor een opzichter by de Oostbrug, is met den gem.-opzichter overeeD gekomen, dat deze er voor zou zorgen. Hij betaalde dien en gebruikte hem ook voor ander werk. De gem.-opzichter ontving de 5 pet. De heeren D. de Bruyn Yzn. en P. F. Veelenturf wijzen er eveneens op, dat het ge; wys beleid zou zyn aan den voor-avond v: een groote vermindering van werk zaamheden den opzichter verhooging van salaris te geven. De heer 'O. A. van Dam zegt, dat hij met z'n volle verstand de betrekking op het salaris, dat hy thans ontvangt, heeft aangenomen en het toch niet noodig is, wanneer iemand zyn plicht doet dit om te zetten 5n klinkende munt, n.l. in ver- hocging van jaarwedde. Hij is daar tegen. Hy heeft juist gedacht: die man valt met z'n neus in 't vet met al die buitengewone werken. By den post bruggen wordt besloten den brugwachter van de Oostbrug vanaf 1 Jan. 1927 f 60 per jaar te geven voor het wippen van genoemde brug. Bij geldleeningen geeft de heer C. A. van Dam in overweging de leening, aangegaan voor de restauratie van den gemeentetoren, tegen een lager rente-percentage te con- verteeren. De voorzitter zal 't eens nazien. Aan het einde der behandeling gekomen zijnde, wordt de gemeente-begrooting dienst 1928 met algemeene stemmen vastgesteld op f 126.959.291/9 aan uitgaven en inkom sten en wat den kapitaaldienst betreft op f2970 inkomsten en uitgaven. Thans wordt de begrooting van het Wa terbedrijf behandeld. Mevr. J. van der Meulen vraagt hoeveel door het bedrijf voor Hoff aan de gemeente wordt terugbetaald. De voorzitter antwoordt: f800. Genoemde begrooling voor den dienst 1928 wordt met algemeene stemmen vastgesteld op f 14500 in baten en lasten en op f 2425 kapitaals-inkomsten en -uitgaven. Besloten wordt met den heer J. Th. Wes- selingh een overeenkomst aan te gaan tot verlenging van het recht van opstal van een brandspuithuis in den Groenendijk voor vijf jaren ad f 5.per jaar. Goedgekeurd wordt de publieke verpach ting van het vischwater langs den Stations weg voor den tijd van vijf jaren. Op de aanvrage van de R.-K. School in den Groenendijk om beschikbaarstelling van gelden voor de aanschaffing van school banken (vier stuks) wordt gunstig beschikt. De aanvrage van de Chr. School aan den Rijndijk om gelden voor de gedeeltelijke overkapping van de speelplaats, begroot op f 800, lokt nogal wat bespreking uit. Mevr. J. v. d Meulen is er voor wanneer de andere scholen het ook krijgen, te be ginnen met de Openbare School. De voorzitter zegt. dat alleen de open bare school en de Ch.-. School aan het Dorp nog geen overkapping hebben, wan neer deze aanvrage wordt toegestaan, waar de Raad niet van buiten kan. omdat de wet het betrokken schoolbestuur tot deze aan vrage het recht geeft. Den heer C. A. van Dam valt het tegen, dat deze aanvrage toegestaan moet worden. De andere scholen hebben het uit eigen middelen betaald. Hij vindt deze greep uit de gemeentekas zeer afkeurenswaardig en de overkapping in verband met de hreede gang in de school een overbodige luxe. die hem tegen de borst stuit. De voorzitter acht ee;. overdekking in den wintertijd wel gewenscht. doch bij een zuiniger financieel beheer zouden de kosten daarvan ook wel uit eigen middelen betaald kunnen worden Het betreft hier een school, die geen rente en aflossing meer heeft te betalen, doch van de gemeente toch elk jaar ongeveer 6 pCt. van de geschatte waarde van het gebouw ontvangt Daarbij zijn de kosten per leerling in deze ge meente vrij hoog, n.l. f 15 tot f 18. De heer P. F. Veelenturf is er voor met het schoolbestuur overleg te plegen tot ver mindering. De heer D. Buitenhuis vindt, dat de bij zondere scholen toch al profiteeren van de hooge kosten van de openbare school door het klein getal leerlingen daarop en vindt het wel wat erg met genoemde aanvrage te komen. De heer J. v. Beek Szn. vindt het doel sympathiek, daar het in het belang van het kind is. Na verdere bespreking wordt besloten de aanvrage in te willigen, doch B. en W op te dragen het bedrag in overleg met het schoolbestuur te verminderen. De heeren G. A. van Dam en D. Buitenhuis stemden tegep inwilliging. Op een daartoe strekkende vraag van Mevr. van der Meulen antwoordt de voor zitter, dat de billijkheid medebrengt, dat thans ook de Openbare School een gedeel telijke overkapping over de speelplaats krijgt. De Commissie tot Wering van School verzuim aan het Dorp en den Rijndijk, be staande uit de heeren J. v. d. Meulen, A. Heesterman, A. Th. de Ruyter, B. Offringa, A P. Heyker, L. J. Windhorst en J Bol aan liet Dorp en P. F Veelenturf, E. B°rsma, Th. W. Verkley, N. J. Kaptein, J. Groen, F. C. A. Wille en B. den Braver aan den Rijndijk, worden herbenoemd. Bij de rondvraag informeert de heer J. van Beek Szn. naar de uitbetaling van de krooswerkers. De voorzitter zegt, dat de afgeloopen week een opzichter van Rijn land het werk heeft gecontroleerd en dus thans uitbetaling kan plaats hebben. Hierna sluiting. KOUDEKERK. Voor den alhier opgerichlen moeder- cursus, uitgaande van de vereeniging „Helpt Elkander", van het Groene Kruis, bestaat groote belangstelling. Ongeveer 48 dames nemen aan den cursus deel, die door zuster Hattink van Rotterdam geleid zal worden. LEIMUTDEN. De inlevering van de rijksgoederen, door de grootverlofgangers der lichting 1912 die op 1 October zijn overgegaan naar de aanvullingsreserve, zal voor deze gemeente plaats hebben in het gemeentehuis te Alke made op Vrijdag 16 December a.s. des v.m. te 11 uur. Bij de gehouden stemming in de con sistorie der Ned. Herv. Kerk zijn tot nota belen der Ned. Herv. gemeente alhier her kozen de heeren F. van Klaveren wonende Legmeer en Joh. Resting, wonende te Bil- derdam. RIJNZATERWOUDE. De inlevering van Rijksgoederen, door de grootverlofgangers der lichting 1912 zal voor deze gemeente plaats hebben op Vrij dag 16 December a.s. des v.m. te 11 uur in het Raadhuis te Alkemade. WOUBRUGGE. Dat een kip 15 jaar oud wordt be hoort wel tot de zeldzaaamheden. De heer Verhagen in de Ridderbuurt kocht in 1912 van de familie Oostende alhier een toom kippen, die in 1914 met de mobilisatie voor de slacht werden verkocht. Een kip ont snapte den eigenaar, hij wilde dat dier zijn natuurlijken dood laten sterven, wat nu ein delijk is geschied. Met Techt een „taaie" kip. AALSMEER. Flinke vorst is gedurende de laatste nachten in onze lage landen opgetreden en heeft veel soorten buitenbloemen, waarvan de kwaliteit den laatslen tijd door wind en regen toch al niet best meer was. doen af sterven. Een feit, waarover men zich hier over het algemeen niel beklaagt, daar ze vooral in het najaar de kasbloemen groote concurrentie aandoen. Niet alleen toch in de gemeente zelve, doch schier overal worden tegenwoordig snijbloemen in cultuur gebracht, en met niet minder succes dan hier. Dit najaar, met zijn zachte weers omstandigheden, waardoor de groote stroom buitenbloemen alleen uit de plaats soms zulke proporties aannam, dat vee'l onver koopbaar bleef en vernietigd werd, heeft veel financieel nadeel berokkend. Het over- groote deel van de Chrysanten heeft een lagen prijs opgebracht en met de seringen ging het niet beter Alleen de rozen maakten een gunstige uitzondering, mede door sterke vraag uit Frankrijk, resultaat der Parijsche tentoonstelling Mei 1927. Het is te voorzien, dat de markt deze week. nu ze enkel met giascultures te doen heeft, een veel beter prijs-niveau te zien geeft dan den laatsten tijd. De export was trouwens vorige week reeds levendiger dan ze dit najaar geweest was. waaruit mede blijkt, dat overal de buitenbloemen op zijn en men aangewezen is op de kasproducten. De buurtschap Kudelslaart onder deze gemeente is weer eens het tooneel geweest, waar een ernstige snij- en steekpartij is af gespeeld. Bij een vechtpartij werd zekere v. V. op ontzettende wijze toegetakeld: hij liep verschillende verwondingen op aan ge laat en lichaam. Zijn toestand was van dien aard, dat zijn overbrenging naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden noodzakelijk werd geacht. De rijkspolitie heeft het onder zoek in handen. HAARLEMMERMEER. De vleeschvergiftiging in Haarlemmermeer. Naar wij vernemeD, is de toestand van de ongeveer 25 patiënten te Nieuw-Vennep alhier, bij wie zich na het gebruik van ongekeurd en voor de consumptie ondeug delijk vleesch ziekteverschijnselen van vrij ernstigen aard voordeden, steeds vooruit gaande. Sommige patiënten haddden zoo danig geleden, dat ze in een paar dagen tijds 20 a 30 pond in gewicht waren afge nomen. Op den Meidoornweg nabij Sloten in Haarlemmermeer kwam een voor een wa gen gespannen paard in aanraking met een afgeknapten en op den grond geval len, onder stroom staanden draad van de electrische geleidingen. Hot dier kreeg zoo'n schok door 't lichaam, dat 't tegen den grond sloeg. De bestuurder kwam met den schrik vrij. Het paard kon een poosje tater weer overeind komen, scheen er oogenschijnlijk nog al goed te zijn afgeko men en men hoopt het dan ook in 't leven te kunnen behouden. Ter voorkoming van verdere onheilen werden direct maatregelen genomen om den electrischen draad van den weg to verwij deren. HILLEGOM. Eindelijk verbetering. De gedempte sloot voor de Martinus- kerk heeft den gebeelen zomer en herfst als een wildernis gelegen. Talloos waren de klachten over het euvel vlak voor de kerk en naby de kom van de gemeente, Thans wordt er eindelijk gewerkt; Maan dag is men van Rijkswege begonnen met bestraten, en ook is er afvoer van het water te wachten. Recht voor het Kerkhek aan de zijde van het dorp staat nog steeds het urinoir als een letterlijke sta-in-den- weg. Dat gebouwtje van betonplaten en het triest uitziende plantsoentje moeten verdwijnen. Nu het Rijk begonnen is met bestraten, mag de gemeente wel voor haar aandeel gaan zorgen om dien toestand al daar te verbeteren. KATWIJK AAN DEN RIJN. Dr. Th. v. d. Werf, leeraar in wis- en natuurkunde aan het St. Willibrordus- college alhier is becioeirad tot leeraar aan het R.-K. Lyceum te 's-Hertogenbosch. LISSE. Bij de gehouden verkiezing van een tweelal notabelen van de Ned. Herv. kerk alhier, werd herkozen de heer A. Verduyn Jr., terwijl er herstemming moet plaats heb ben tusschen de heeren D. v. d. Tang en B. J. C. v. d. Nat. De opbrengst van de Zendingscollecte alhier bedraagt f 469.71. Dinsdagmorgen had alhier een ern stige aanrijding plaats tusschen de auto van den heer F. B. en de stoomtram. Het ongeval had plaats op den hoek van de 2de Poellaan. De auto werd geheel vernield. Wonder boven wonder bleef de héér B. ongedeerd. Ons oude trammelje kon evenmin tegen dezen duw en geraakte uit de rails. De groote regenval der laatste dagen maakt het planten der bollen in den klei grond onmogelijk. Eigenaars van gronden iiggende in pol ders welke aangewezen zijn op windbema- ling moeten toezien dal de waterstand veel te hoog is. daar het alle dagen windstil is. Zelfs zijn er al enkele welke assislentie ge zocht hebben en een motor met centrifigaal- pomp in werking hebben gesteld. NOORDWIJKERHOUT. Raadsagenda. De raad dezer gemeente zal vergaderen Dinsdag 22 Nov., te twee uren 's namid dags ter behandeling van de volgende 1. Ingekomen stukken. 2. Aanvrage van Jan Bouwmeester, Gdo-weg, om vergoeding uit de gemeentekas voor drie zijner kinde ren, volgens art. 13 L.O wet. 3. Verzoek van het bestuur van de St.-Joseph-meisjes- eohool om gelden beschikbaar te stellen, voor vernieuwing van schoolbanken. 4. Voorstel van B en W. om van de gemeen te Leiden te koopen 'n perceeltje grond aan de Lcidschevaart, Sectie B. No. 1150, groot plm. 530 M2. tegen f 1.10 per M2. 5. Voor stel van B en W. tot aankoop van terrei nen in verband met de reconstructie van den weg Noordw.hout-Ruygenhoek. 6. Be handeling van de begrooting van het grondbedrijf, dienst 1928. 7. Behandeling gemeentebegrooting 1928. Een lid van dén gemeenteraad zal in volgende vergadering het voorstel doen tot het aanstellen van een schoolarts. De heci M. alhier, een bekend dieren vriend, bad het genoegen een verdwaalden kostbaren jachthond, die zwervend was en in treurigen toestand verkeerde, op te vansgen, te verplegen, en nachtverblijf te verstrekken, totdat hij den eigenaar, een bekend automobilist uit Lisse, had opge spoord. Deze vergat in zijn blijdschap een blijk van waardeering te geven, doch de bekende Vereeniging van Dierenbescher ming vereerde hem met een diploma. RIJNSBURG. Veilings vereeniging „Bloemenlnst". De veilingsvereeniging „Bloemenlust" hield een ledenvergadering bij den heer J. J. Verbree alhier. Er was een flinke opkomst De voorzitter, de heer Adr. den Heijer, opende de vergadering met een woord van welkom aan de leden en sprak hierbij zijn voldoening uit over de uitkomsten van 1927 al valt niet te ontkennen, dat de opbrengst der bloemen den laatsten tijd niet loonend is voor de kweekers. De secretaris, de heer C. Hogewoning, las hierna de notulen van de vorige verga dering, die onveranderd werden goedge keurd. Besloten werd tot de toelating van drie nieuwe leden. Na enkele minder belangrijke mededee- lingen kwam aan de orde het punt „Bespre kingen betreffende het veilen in verband met het a.s. seizoen". De voorzitter deelde mede, dat onderhan delingen zijn gevoerd met den heer Geelen over het aanleggen van een electrische ge leiding, het plaatsen van lampen, benevens van een toestel op het afmijntoestel, waar door in het vervolg dit toestel op den stroom RECLAME. misselijkheid, schemeren voor de oogen, duizeligheid en ten slotte hevige pijnen aan de slapen. Onmiddellijk 1 - 2 Tabletten want zij verlossen u spoedig en zeker van al die ongesteldheden. Bovendien zijn zij volmaakt on schadelijk. Men eische echter steeds de origüieele verpakking „©«ys&", ken baar aan den oranje band en het öoyerkrnls. Prijs 75 ets. Weiger namaak of losse tabletten. 1 1239 van het net en tevens op de bestaande accu kan loopen. Een en ander volgens het nieuwste systeem, zooals meerdere veilingen alreeds hebben geplaatst, steeds tot groota voldoening. De heer Geelen geeft de noo* dige toelichtingen en prijsopgave, waarnai de vergadering besluit hiertoe over te gaan, Ingekomen is een schrijven van eeniga leden, waarin voorgesteld wordt den voor* zitter een gratificatie te geven. Dit voorstel wordt in het adres nader gemotiveerd. Da vergadering bleek van hetzelfde gevoelen, en meende hetgeen de voorzitter voor da vereeniging doet zeer te moeten waardeereni en dit niet beter te kunnen toonen, dan door het aannemen van het voorstel. De voorzitter, in de vergadering terugga* roepen, dankt voor dit bewij9 van waar* deering. Enkele minder belangrijke zaken kwa* men bij de rondvraag aan de orde, waarna de voorzitter de vergadering sloot en men overging tot verloting van een groot aantal prijzen, tuinbouwwerktuigen en luxe voor* werpen. Burgerlijke Stand. Geboren: Janus, Z. van Marinus Kage* naar en Cornelia Dina van der Meijden. Lijsbertus, Z. van Teunis Kralt en Elisabeth Star. Overleden: Jan van Egmond 77 j., wedn, van Immetje Catharina van der Kwaak. Gehuwd Jacobus Hendricus Glasbergen: en Carolina de Mooij. Johannes Engel* bertus Oudshoorn en Janna Adriana van: Egmond. WASSENAAR. Gisteren heeft de lt.OOOsle inwonefl zich binnen deze gemeente gevestigd. De beide middenstandsvereenigingeü hier ter plaatse hebben besloten van 1924 December a.s. een winkelweek te houden. Bij 't uitrijden uit de garage is de aulö van dr. van P. aangereden door een met groote vaart uit de richting Katwijk aanko* mende auto, met het gevolg, dat beide wa* gens schade opliepen aan de voorwielen en de spalschermen. Niet zonder reden wordt door tal van dorpsbewoners geklaagd over het onbesuisd rijden door bestuurders van vrachtauto's, geladen met zand. Allerwege wordt gehoopt dat de politie daartegen maatregelen zal we* ten te treffen. H. J. Ch. en vele anderen te L. In het jaar 1857 reeds besloot de Leidsche vroed* schap tot een heffing van een belasting op de loozing van particulieren door middel van gemeenteriolen en in 1891 is daaraan nog eenige uitbreiding gegeven. Tot nog toe vond echter de betreffende bepaling slechts een beperkte toepassing. Loozing van fae* caliën en menagewater viel er niet onder, wel fabrieksafval en afvalstoffen in melk* winkels en dergelijke. Dit betrof betrekkelijk een klein aantal, Aangezien echter uit dit onderscheid maken herhaaldelijk moeilijk* heden rezen, omdat men zich niet tot da rubriek rekende, die wel onder deze heffing! viel, hebben B. en W. tot een meer alge* meene toepassing besloten, waarbij ver* moedel ijk ook wel zal hebben voorgezpleni de wenschelijkheid om eenige meerdere be* lasting binnen te krijgen. Het beste wat men op het oogenblik zal kunnen doen is te reclameeren bij den in* specteur der plaatselijke belastingen en' wanneer afwijzend wordt beschikt daarvan in beroep te gaan bij den gemeenteraad. Het laatste woord zal over deze belasting nog wel niet gesproken zijn, al is er o. i, van wettelijk standpunt, niets tegen te zeggen. C. A. B., te L. Wij kunnen hier geen adressen geven van radiohandelaren, veel minder nog zeggen waar u daarvoor het goedkoopst terecht kunt U hadt bij de laatst gehouden tentoonstelling van radio toestellen enz. moeten informeeren. Gaat nu maar eens naar een handelaar in deze artikelen. Maar denkt er aan: goedkoop is ook hier dikwijls duurkoop. D. W., te L. Wij kunnen omtrent de ziekte van uw hondje het genoemde ver* schijnsel duidt op een ziekte geen mid* del aangeven. U zult een dierenarts moeten raadplegen. W F D., te L. U moet op den vloer van uw kast zout strooien; daar kunnen de slakken niet tegen Voorts de kast zoo* veel mogelijk droog houden. J 8—3 J

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 11