AGENDA. LEIDSCHE SCHOUWBURG. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. ViSSCHEBlJ-BERiCHTEN. KUNST EN LETTEREN. Zaterdag. Jeruël (Groenesteeg 16)Bidstond te 8 n. Leidsche Sohouwburg* Litterie S'Norum „Vadertje Langbeen". Halfacht nam. Oud-Hortuszicht: Aspiranten-feestavond fcNieuw-Brunhilde". 7 1/4 uur nam. Graanbeurs. Uitvoering met bal. 8 uur. Stadszaal (foyer)Soirée dansante >tBrünhilde". Nam, halfnegen. Stadszaal: L.E.E.R.T. Van 2halfzes en 7—11 uur. Katwijk-aan-Zee, Gemeentezaal: Muziek en voordrachten. 8 uur. i Zondag. Jerucl (Groenesteeg 16)Spr. de heer Bakker. 10 uur vooim. en helfzeven nam. Leidsche Schouwburg: Het Amsterdamsch Tooneel. „De Koopman van Venetië". 8 uur. Ned. Leger des Heils (Beestenmarkt 34) Samenkomsten te 10 uur voorin, en half- vier en halfacht nam Stadsevangelisatie (Mortahweg 59): Sa menkomst te 8 uur. Volksgebouw: Instituut voor Arb. Ont wikkeling. Declamatie 10 1/4 uur v.m. Vrije Evang. Gem.: Sameukomsten t* 10 uur voorin, en 7 uur nam i Maandag. Jeruël (Groenesteeg 16)Spr. de heer Bakker. 8 uur nam Leidsche Volkshuis Voordracht van prof. J. M. Burgers over „Draaikolken en Wind- hoozen." 8V4 uur. Leidsche Schouwburg: Ver. Rott.-Hofstad- toon, eel „Het heksenproces". 8 uur. Stadszaal: Lezing met lichtb. van den heer G. Spit, over „Het moderne luchtver keer". 8 uur. Dinsdag. L'Union: 13de uitvoering Cbr. Reeiteer- olub „U. V. K.". 8 uusr. Stadeovongelasitie (Morschweg 59)Bij bellezing te 8 uur. StadszaalResidentie-orkest'. 8 uur, De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 7 Nov. tot en met Zondag 13 November waargenomen door de apotheek van den heer W. Pelle, Kort Rapenburg 12, telefoon 594. De geneeskundige Zondagsdienst te Lei den wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur, waargenomen door doctoren Bruining, Niemer, Schreuder en Starck. Te Oegstgeest wordt deze dienst waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1916. van de-vrouw, dat men vond, werd in beslag genomen en prof. Van Itallie zal dit onder zoeken. De vrouw werd intusschen naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Het een en ander gebeurde in het Tevelshofje aan de le Binnenvestgracht. Mej. E. Blikman alhier, behaalde te Utrecht het diploma maatknippen methode snelapparaten. Voor het alhier afgenomen examen van apothekers-assistent waren opgeroepen 2 vrouwelijke en 1 mannelijke candidaat. Geslaagd zijn de dames J. Schim, geboren te Den Haag en M. Groen, geboren te Rotterdam en de heer G. A. Yrolqk, ge boren te Grisee. Mej. A. van Witzenburg, alhier, gou vernementsarts by den D. V. G., is bestemd voor uitzending naar Ned.-Indië. Op Woensdag 16 November zal in h£t wijkgebouw aan de Langestraat mej. Ada Citroen uit Amsterdam, een lezing houden over het onderwerp „Gedichtjes over het kind". Mej. Citroen is hier geen onbekende en het onderwerp is van dien aard, dat velen haar weer gaarne zullen hooren. Naarmate het meer begint te winteren begint ook de behoefte van velen aan ver schillende dranken toe te nemen. Want zon der zich aan onmatig gebruik schuldig te maken zijn er toch zeker vele stadgenooten die gesteld zijn op een lekkere apperilif, op goede tafelwijn. op een geestrijk likeurtje, op een parelend glas champagne. Anderen zul len misschien alcoholvrije dranken als tafel- water, limonade of fosco meer waardeeren. Maar al deze dranken worden toch vooral in den winter op lange avonden of aan gezel lige diners vooral gebruikt. Het lijkt ons daarom goed gezien van de firma W. E. Z. (in 1800 reeds opgericht) om haar zaak aan de Breestraat 65 in dezen tijd te reorgani- sccren tot een speciale wijnhandel. Zij heeft die reorganisatie bovendien goed aangepakt. Want in alles wat tot den wijnhandel be hoort is de nieuwe zaak die vanmiddag werd geopend ruim gesorteerd. En. dat vooral lijkt ons goed gezien, W. E. Z. wil uitsluitend betere soorten voor lage prijzen brengen. Moge W. E. Z.'s wijnen en likeuren; limo nades (eigen fabrikaat) weldra populair wor den in Leiden. Gistermiddag is door onbekende oorzaak de 3-jarige A. P. in den vijver van het Kooi park te water geraakt. Na door dr. Verschoor te zqn onderzocht kon het kind naar de ouderlijke woning in de Dillen- burgstraat worden vervoerd. De Lichtfabrieken hadden per auto eon zuurstofapparaat gezonden, doch daarvan be hoefde geen gebruik te worden gemaakt. Het aantal werkzoekenden, ingeschre ven bij do Arbeidsbeurs, bedroeg op 9 Nov. j.l in totaal: 775, tegen 737 op 11 Nov. 1926. LEIDSCHE KUNSTKRING VOOR ALLEN. Dansavond Raden Mas Jodjnna. Raden Mas Jodjana brengt ons land den Indischen dana, waarin als het ware in hoog8ten 6tand is neergelegd de cultuur van het Oosten. Met diep religieuzen on dergrond heeft zich in dezen d-ans, gecul tiveerd tot in het meest perfecte, gede monstreerd de Oostersche beschaving. Veel, ontzaglijk veel zal er eerst aan gevijld zijn, doch tenslotte is de dans als het pro duct van hoogste cultuur vastgelegd. In vasten vorm en vaste beweging wordt ge geven de visie der Javaansche ziel. Een tijd lang is deze oude kunst verwaarloosd, doch thans herleeft zij weer. Niet alleen bij het volk doch ook aan de Indische vor stenhoven, waar uit den uitgebreiden cy clus der Indische heldenlegenden fragmen ten dramatisch worden gedanst. Nu is ongetwijfeld waar, dat Raden Ma» Jodjana niet meer geheel zich houdt aan den vastgestclden stijl en de bepaalde techniek, doch bewaard blijft in hoofdzaak toch het klassieke van den Javaanschen dans, zoodat zijn dans volkomen gaaf weer geeft hetgeen leeft m do Indische ziel. Het is af in techniek, af in stijl en be weging. Het minste gebaar van voet, arm, hoofd en lichaam is de beproefd gebleken meest juist-e beweging. En als zoodanig is dit dansen oen bron van groot e schoon heid, die ook innerlijke gevoelens weet te treffen. Edoch, voor ons, Westerlingen, wordt de Indische dans op den duur toch wat eentonig. Het is, alsof de cultuur, die daar voor ons wordt gedemonstreerd, iet wat is verstard. Alsof deze mist het brui sende leven, dat niet stil staat, doch voort, altijd voort rent. Iets van het doode ele ment, dat ook de oude balletten drukt de balletten, die trots alle verschil, toch ook overeenkomst vertoon en doemt als van zelf achter deze Indische dansen op. Het Westen vraagt andere dansen, andere kar akten, doch dit belet niet, om dank baar te zijn, dat het Oosten in Raden Mas Jodjana iemand heeft gevonden, die het Westen kan geven de schoonheid van den Oosterschen dans, genoemde restricties ten spijt. Wij zullen niet de dansen alle vermelden, waarbij mevr. Jodjana een toelichting gaf, die zeer op prijs werd gesteld, de Ksatria-, Vishnu-, Krishna- en Kelono-dans, alle ge vend een gestalte uit een groote drama tische handeling, de Handjali, vrijer van vorm, willen alleen zeggen, dat one d« krijgsdans met masker het beste voldeed door de grootere vaart en beweging, die dezen dans vergezellen. Op gamelan-muziek do instrumenten waren welwillend afgestaan uit de verza meling van dr. Scheurleer werd de vor stelijke danser begeleid. De schouwburg was goed bezet en heeft hartelijk geapplaudisseerd. Met dezen avond heeft de Leidsche Kunstkring voor Allen een goede daad ver richt, door het Westen nader te brengen tot de cultuurwaarde van het Oosten. DE ALGEMEENE TOESTAND. Het Fransch-Zuid-Slavisch verdrag. Zooals gemeld, is het Fransch-Zuid-Sla visch verdrag gisteren geteekend. Na afloop verklaarde Briand tegenover de pers, in tegenwoordigheid van Marin- kovitsj, dat het verdrag slechts een sedert lang bestaanden feitelijken toestand be vestigt. Een vriendschap, die zich noort verloochend heeft. De publicatie van den tekst zal bewijzen, dat de inlichtingen, welke daaromtrent verspreid werden, vol strekt ongegrond zijn. Het verdrag bevat geen pointe" tegen wien ook, het is vol komen in overeen stemming met de begin selen van den Volkenbond. Toegankelijk voor allen, die van goeden wil zijn. kan het de kiem worden van een nieuw Locar no. Het is uitsluitend door het vredesver- L'ongen ingegeven. Indien het verdrag, dat 18 maanden her reeds geparafeerd werd, eerst nu onder teekend is, is dit omdat wij voornemens waren, het ruimer op te zetten. De omstan digheden leenen er zich niet toe. Doch niets belet ons dit doel in een min of meer ver wijdende toekomst te bereiken. Wij zullen het. onmogelijke doen om zoover te komen. Aldus Briand. Maar Italië waakt. Het heeft zijn gezant te Belgrado reeds vervan gen. Generaal Bodivio wordt opgevolgd door den diplomaat. Dummento! DUITSCHLAND. Om de salaris- en schoolwetten. De begrotingscommissie heeft de uit 41 artikelen bestaande algemeenc bepalingen van het ontwerp tot salarisverhooging der ambtenaren in eerste lezing voltooid. Hier. bij dient echter opgemerkt, dat verschil lende belangrijke artikelen, over welko men het niet eens is kurjien worden, tot de tweede lezing uitgesteld zijn. Het gaat hierbij om de vraagstukken der pension- neering, de toelagen aan weduwen en wee zen, maar vooral om de belangrijke bepa lingen van artikel 39a. dat ingevoegd is volgens eenstemmig besluit van den rijks raad en waarin d© regeering uitgenoodigd wordt tot dekking van de kosten der bonds staten, haar bijdragen van 80 tot 100 (in verhoudingscijfers) te verhoogen. De regeering heeft dit amendement van den rijksraad niet overgenomen in haar ontwerp en is dit ook niet van plan, omdat zij zich tegen toekenning van een nog grooter aandeel aan de bondsstaten met alle macht blijft verzetten. De commissie heeft derhalve na lange en dikwijls stormachtige debatten over het reglement van orde, besloten om de be handeling in tweede lezing uit te stellen, totdat met de regeering of de regeorings- partijen onderling overeenstemming over de strijdvragen bereikt zal zijn. Dit finan- cieele kern-vraagstuk zal waarschijnlijk niet zoo spoedig tot een oplossing gebracht kunneü worden, omdat eensdeels onder de partijen, en ook onder de regeeringspar- tijen groot verschil van raeening hierover bestaat en de regeering anderzijds tegen over een aaneengesloten front van de bonds staten belichaamd in het Rijksrnadbe- sluit staat. In een zitting van het partijbestuur der centrale commissie van de Duitsche Volks partij hebben de rijksministers dr. Strese- mann en Curtius het woord gevoerd over den algemeenen politeken toestand. Ten slotte werd een. motie aanvaard, zeggend dat de Duitsche Volkspartij de bezoldi- gingsrwet en de schoolwet zoo spoedig mo gelijk aanvaard wënscht te zien. Voorts verlangd© de partij hervormingen van ad ministratie ven aard,di© eventueel met de hulp van wijziging van de grondwet voor zoover de betrekkingen tusschen het rijk en d© bondsstaten dienden t© worden her zien. Het ©venwicht van de .aanstaand© begrooting zal zonder verhooging van be lastingen moeten tot stand komen. Ten slotte verlangde de motie dat buitenland- sehe leeningen zoo min mogelijk zouden worden gesloten en dit alleen mits het rijk controle er op zou kunnen uitoefenen. ENGELAND. De mijnindustrie. Het bestuur van de mijnwerkersfedenatie heeft den minister voor de mijnen opge zocht, om de kwestie der werkeloosheid en andere vraagstukken te bespreken, welke de mijn-industrie betreffen. De minister beloofde alle opgeworpen kwesties te be- studeeren. De arbeiderspartij zal in het Lagerhuis op 16 Nov. een motie van wantrouwen in de regeering indienen wegens het uitblij ven van elke poging der regeering om de moeilijkheden in de mijnindustrie te re gelen. ITALIË. Farlementsontbindlng. Het hoofdbestuur (Groote Raad) van de fascistische partij heeft het vraagstuk van de samenstelling van het Huis van Afge vaardigden behandeld en besloten, dat de vakorganisaties (gilden) aan de verkiezin gen zullen deelnemen, doordat zij aan het hoofdbestuur een lijst van candidaten zui len indienen, welke door het bestuur zal worden nagezien en aangevuld en dan de definitieve lijst zal vormen voor het heele land, die uitsluitend de samenstelling van het college zal bepalen. Het rechtstreeksche kiesrecht zal alleen verleend worden aan de leden der vakorganisatie, die bij wijze van symbool de nationale lijst zullen stem men. Het aantal afgevaardigden wordt van 560 tot 400 verlaagd. De Senaat zal zijn huidige samenstelling behouden. De minister van justitie zal een dien overeenkomstig wetsontwerp opstellen, dat het bestuur in Januari zal behandelen. ROEMENIE. Hei proces-Manoilescu. Voor den krijgsraad legde Manoilescu een uitvoerige verklaring af en betoogde, dat zijn beweegredenen uitsluitend van monar chistische motieven uitgaan-, dat het de be doeling van den vroegeren kroonprins is, als regent terug te kceren. Manoilescu las in dit verband een verklaring van Carol voor, om le bewijzen, dat deze geen wijziging der troonsopvolging voor heeft. Beklaagde, die morgen zijn verklaring zal hesluiten, verdedigde ten slotte de opvat ting, dat zijn optreden binnen de perken der wet gebleven is. VEREENIGDE STATEN. Geen leening aan Rusland. Naar uit Washington gemeld wordt, heb ben vertegenwoordigers van de Russische regeering met Amerikaansche bankiers on derhandeld óver het verstrekken van cre el iele'n. De sovjet-regeering schijnt het aan- bod gedaan te hebben 100 millioen dollar op te nemen tot een rentevoet van 31/9 pCt. en met een looptijd van 60 jaar, welk be drag tot vereffening der Russische schulden zou moeten dienen. Deze onderhandelingen móeten tot dusverre echter zonder resuiiaat zijn gebleven. Het voornaamste bezwaar schijnt de niet-erkening der sovjet-unie door de Ver. Staten te zjjn. CHINA. Nieuw conflict. Tusschen de regecring van Nanking en de autoriteiten der concessies is een nieuw conflict gerezen. Van de zijde der Nankingregeering werd de uitwijzing geëischt van de Wit-Russen, die op den verjaardag van de Russische revolutie het sovjetconsulaat te Shanghai bestormden. Doze eiseh is door de bewind, hebbers der concessies van de hand ge wezen, waarna de minister van buitenland- sehe zaken van Nanking een ultimatum aan het corps-consulaire te Shanghai ge richt heeft, waariD scherpe tegenmaatre gelen aangekondigd worden. Naar verder gemeld wordt, zou de bezet ting van Hankau door de troepen van Nan king aanstaande zijn. De stad is volkomen omsingeld. Tsjang Kai Sjek werd gisteren in Shang hai verwacht. BUITENLANDSCH GEMENGD. UIT DE VLIEGWERELD. De Belgische vliegers Medaets en Ver- haegen, die gisteren waren opgestegen voor een vlucht naar de Congo hebben in Frank rijk bij Leferle sur Aube een noodlanding moeten maken. Beiden bekwamen ernstige kneuzingen. De Oceaanvliegster Ruth Elder is te New- York uit Europa aangekomen. Zij werd door een geestdriftige menigte begroet. MIJNONGELUK. In de mijn van Ougrée-Marihay nabij Luik gebeurde, uit een tot nog toe onver klaarbare oorzaak, een ongeluk met de lift, waardoor 2 arbeiders gedood en 20 zwaar gewond werden. ONWEER EN AARDSCHOKKEN. Uit Italië en uit Stiermarken komen be richten over aardschokken, begeleid of ge volgd door vreeselijk noodweer. In de om geving van de Etsch is op verschillende plaatsen het spoorwegverkeer door over stroomingen gestremd. Te Parma en te Bedonia werden verscheidene schokken gevoeld en was de bevolking hevig ver ontrust. DE RIVIEREN VALLEN. Nadat de Saar Donderdag te 20 uur haar hoogsten stand, n.l. 6.22 M. bereikt had, is het peil than9 5.84 M. Hernieuwde kans op hoogwater bestaat dus niet langer, dank zij het vallen van de Saar en haar neven- rivieren. Uit tal van plaatsen wordt mate- rieele schade tengevolge van overstroomin gen gemeld. De verkeerswegen in het Be- neden-Saargebied zijn nog onbegaanbaar. GERECHTELIJKE DWALING? In December 1908 werd in Glasgow een 82-jarige ongetrouwde vrouw, juffrouw Gilchrist, vermoord. Zij had een liefheb berij om kostbare steenen te vergaren en een verzameling ter waarde van 3000 p. st. aangelegd. De misdaad werd gepleegd in de tien minuten waarin haar dienstbode weg was, om een krant te koopen. Toen zij thuis kwam, liep langs haar en een buurman, die verdacht gestommel had gehoord, een man heen, die zij beschouwden als iemand die in het huis op bezoek was geweest. Hij smeet de deur met een slag dicht en toen men het lijk vond en merkte dat de juwee- len gestolen waren, begreep men dat hij de moordenaar geweest moest zijn. Zekere Oscar Slater, die in verdachte omstandigheden een diamanten broche trachtte te verpanden, werd aangehouden en later door het meisje en den buurman herkend als de vreemde bezoeker. Slater kreeg levenslang, maar is na meer dan achttien jaar van zijn straf uitgezeten te hebben, thans op last van den minister voor Schotland in vrijheid gesteld. Er was van vele zijden voor zijn vrijlating geageerd omdat men meende dat zijn veroordeeling op een rechterlijke dwaling berustte. Sir Arthur Conan Doyle, die Slater vast en zeker als onschuldig beschouwt, meent dat men méér aan den man goed te maken heeft en voorts de rechtspleging in Schot land dient herzien te worden. EEN SMOKKELAARSTRUC. De drankpolitie van den staat New-York is dezer dagen het slachtoffer geworden van een nieuwen dranksmokkelaarstruc. Enkele dagen geleden ontving de kustpolitie een draadloos noodsein, mededeelende, dat het stoomschip Metagama van de Canadian Pacific Line zich in nood bevond. In allerijl werden de booten uitgezet naar de plek des onheils, die echter, aldaar aangekomen, geen spoor van een ramp konden ontdekken. Bij hun terugkeer in New-York bleek trou wens, dat de Metagama geen enkel sein had gegeven. Men meent deze mystificatie le moeten toeschrijven aan een manoeuvre der dranksmokkelaars, die op deze wijze de aandacht der politie hebben weten af le leiden van de kust, waar zij in dien tus- schenlijd waarschijnlijk een flinke lading alcohol aan land gezet hebben. De drankbestrijding zou de V. St. 9 mil liard dollar per jaar kostenl NOODLOTTIGE BRAND. Te Windsor heeft brand gewoed in een blok huizen, bewoond door tien gezinnen. Kort nadat er om halfvijf 's morgens alarm was gemaakt, stond het heele com plex in lichtelaaie. Telkens en telkens weer gingen moedige helpers de huizen binnen om vrouwen en kinderen te redden langs brandende trappen en door dikken rook. De 43-jarige George Bull en een buur vrouw, de 55-jarige weduwe Adams bevon den zich in hun woningen op een der bo venverdiepingen, toen de vlammen hen be reikten. Mr. Bull, die kort geleden een been ge broken had en die bijgevolg niet uit de voet ten kon, werd nog met mrs Buil aan het venster gezien. Zijn echtgenoote, die haar baby in een opgehouden laken naar bene den had geworpen, sprong zelf in het vang net. Haar man poogde haar te volgen, doch kon met zijn gebroken been niet uit het venster klimmen en viel terug in de vlam men. De weduwe Adams kwam eveneens in het vuur om. Verschillende ouders wisten met hun kin deren door de vlammen heen de straat te bereiken. Twee paartjes, die met Kerstmis zouden trouwen en twee der thans verbrande wo ningen zouden betrekken, hadden daar reeds hun meubeltjes en andere beziltingen op geslagen, zoodat zij thans zonder woning en zonder meubels zitten. DOOR ELECTRICITEIT GEDOOD. Te Eekloo werd een 31-jarige fabrieks arbeider. die met een electrische looplamp werkte en met een metalen waterreservoir in aanraking kwam, door den electrischen stroom getroffen, waarbij hij in het reservoir geslingerd werd. Na een tiental minuten wisten andere werklieden hem daaruit te trekken. De on gelukkige bleek geëlectrocuteerd te zijn Pogingen om de levensgeesten weer op le wekken faalden. EEN NOODLOTTIGE KLAP. Zondagmiddag fietsten drie jongens van 16 en 17 jaar langs den Te win weg in de buurt van Hertford, in Engeland. Op den- zelfden weg wandelde een twintigjarig jong- mensch, een zekere Cyril Pateman, aan de zqde van een jong meisje. Toen de fietsers Pateman, die van den tegenovergestelden kant kwam, genaderd waren, kwam deze op één hunner, den zeventienjarigen Geoffray Crawley, toe, gaf hem zonder een woord te zeggen een slag in het gezicht en ging, alsof er niet gebeurd was, weer naar zjja meisje en zette met haar de wandeling voort. Crawley was intusschen door den slag van zijn fiets gevallen en bewusteloos op den weg blijven liggen. Zijn vrienden namen hem van den weg op en legden hem op een gunstiger plaats neer. Crawley ia echter niet meer tot bewustzijn gekomen en over leden, naar bq de lijkschouwing bleek aan schedelbreuk. De politie is intusschen P&teson, dien de twee jongens, die in het gezelschap van Crawley waren, niet kenden, op het spoor gekomen en heeft hem gearresteerd. Pateson verklaarde bij zijn arrestatie, dat hij van plan was, zichzelf bij de politie aan te melden, doch dat hij dit tot nog toe niet had gedaan, omdat hij het meisje niet in de zaak Wenschte te betrekken. Omtrent de reden van den noodlottigen klap heeft hij echter het stilzwijgen bewaard. HEVIGE STORM BU BORDEAUX. PARIJS, 12 Nov. (V.D.) In d© omgeving van. Bordeaux heeft een storm van onge kende hevigheid aanzienlijk© materieel© schad© aangericht. In d© haveo van Cha- pus werden tal van barken en motorboot-en vernield. Een lood© stortte ineen ©n spoel de met alle aanwezig© voorraden weg. Er moeten, verscheiden «chepen verongelukt zijn. DE HONGAARSCHE VERVALSCHINGS- AFFAIRE. PARIJS, 12 Nov. (V.D.) Het met betrek king tot d© Hongaarsch© vervalsching*- a ff ai re ingesteld© onderzoek heeft gisteren geleid tot de arrestatie van den 48-jarigen Jean de'Fallois, die medevennoot is van een industrieele maatschappij, die te Parijs kantoor houdt. Dez© Fallois is waarschijn lijk medeplichtig aan de door Blumemstein gepleegde bedriegerijen. Gieteren hebben de autoriteiten, die in deze affaire ©en on derzoek instellen, voor de eerste keer con tact gehad met den door de Hongaarsch© regeering naa-r Parijs gezonden inspecteur van politie. CONGRES VOOR DEN VREDB. ST. LOUIS, 12 Nov. (Reuter). De vroegere minister van oorlog, Baker, de voornaamste spreker op de slotzitting van het Internationaal congres voor den vrede, heeft drie maatregelen aanbevolen van de zijde der Ver. Staten, om te komen tot wereldvrede, n.1.: -1. Een verklaring, door den president en den senaat afgelegd, te beschouwen als or.derdeel van Amerika's vastgestelde politiek dat het land zqn wettig recht om handel te drijven niet zal uitoefenen met die natie, die door den Volkenbond verklaard is voor de aanvallende in een oorlog; 2. de hervatting der onderhandelingen voor de toetreding van Amerika tot het Internationaal Gerechthof, door de aanstel ling van een commissie, welke in onder handeling kan treden met een gelijksoortige commissie van tegenwoordige leden van dit Hof; 3. het openen van onderhandelingen door de Ver. Staten met andere natiea tot het sluiten van verdragen, gelijksoortig aan dat van Locarno. Do beweringen van Baker volgden op d© aanneming van een mötie door het congres voor den vrede, waarin maatregelen werden aanbevolen, die sterk overeenkwamen met die van Baker, n.1.: 1. de oorlog voor onwettig verklaren door een internationale overeenkomst^ 2. vermindering der bewapening; 3. pogingen tot toenadering door de Ver. Staten tot het Permanente Hof van Inter nationale Justitie; 4. Een onderlinge samenwerking, welk© niet noodzakelijk met zich meebrengt een organisch lidmaatschap van den Volkenboni IJMUIDEN, 12 Nov. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.401.10; Griet per kist van 50 K.G. f46—22; Tongen per K.G. f 1.851.40; Groote Schol per kist van 50 K.G. 15245; Middelschol per kist vao 60 K.G. f4941; Zetschol per kist van 50 K.G, 151—41; Kleine Schol per kist van 50 K G. 123.505.50*. Schar per kist van 50 K.G» f 143.90; Tongschar per kist van 50 KG. f55; Roggen per 20 stuks f2213; Vleeten per stuk f2.301.60: Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f 11.508 50: Groote Schelvisch per kist van 50 K.G. f 4810; Middel Schelvisch per kist van 50 K G. f 32 23.50; Kleinmiddcl Schelvisch per kist van 50 K.G. f2317.50; Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G. f 175.50; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f 6552; Gullen per kist van 50 K.G. f 194.90;Lengen Per stuk f 1.60—1.16; Heilbot per K.G. f 1 50 1.00Wijting per kist van 50 K.G. f8 00— 2 00; Koolvisch per stuk f 1.200.40; Ma kreel per kist van 50 K.G. f 1513.50; Steur per stuk f 39. Er zijn 22 stoomtrawlers binnengekomen. WEEKBLADEN. ,,Hct Leven" brengt foto's van Ruth Elder en van bet vorstelijk huwelijk t© Napels. Een reeks actueel© foto's uit binnen- en 2-1

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 2