58"* Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 12 November 1927 Vijfde Blad No. 20756 DAMMEN. W w w m' !i r I n mi m m o m m'ij VAN HET GROENE LAKEN. VRAGENRUBRIEK. VOETBAL. DC WEDSTRIJD NEDERLAND—ZWEDEN. Aan den Tóóravond. Een greep nit de historie. Mor gen de negende ontmoeting. In het Amsterdamsche Stadion ral het I Xederlandsche elftal morgen rijn eersten I internationalen wedstrijd in het nieuwe sei- Izoen spelen, waarbij de vertegenwoordi gende ploeg der Zweden als tegenpartij zal I fongeeren. En aan den vooravond van I dezen belangrijken kamp belangrijk I vooral met het oog op het snel naderende I Olympisch loumooi mogen hier eenige I lijronderheden betreffende de tot dusver ichen beide landen gespeelde wedstrij- gen aan de vergetelheid worden ontrukt. De eerste ontmoeting dateert reeds van rele, vele jaren her. Het was op de Olyrn- Ipiscbe Spelen in 1908 te Londen dat de lemen voor het eerst hun krachten met de Zweden konden meten. Het voetbal daar ginds in het hooge Noorden stond nog in de kinderschoenen en ondanks een zeer zwaren wedstrijd op den vorigen dag won- lEen de Oranjemannen dan ook welverdiend raet 2—0. Ons elftal bestond uit: doel: ieuwkes; achtér: Heyting en Otten; mid den: Sol, De Korver en Kok; voor: Wekker, Snetlage, Reeman, Thomée en De Bruin Xops. De eerste kennismaking tusschen de jeide bonden was een aangename geweest en waar de Zweden gaarne van hun reis (zooveel mogelijk profijt wilden trekken, gingen zij zonder veel bezwaren in op het Hollandsche voorstel om gezamenlijk naar I Den Haag te reizen en daar de match nog [eens over te spelen. Zoo geschiedde het'dat %p den 25sten October van datzelfde jaar, dus twee dagen na den kamp te Londen, Hollanders en Zweden opnieuw den strijd «aden. Weer won Oranje, maar het was een dubbeltje op zijn kant. Driemaal ismen de gasten de leiding, doch ook drie- ual werd de stand weer gelijk en pas in het laatste kwartier voegden Thomée en Welcker ieder nog een punt aan de score waardoor de zege met 53 aan ons jlleel. Ziehier onze ploeg: doel: Beeuwkes; achter: Heyting en Kuneman; midden: Bek- ker. Do Korver en Mundt; voor: Welcker, {Snethlage, Francken, Thomée en Groskamp. De derde wedstrijd volgde pas vier jaren later en wel bij de Olympische Spelen in [1912 le Stockholm. Het was een der zwaar- wedstrijden, door het Nederlandsch lelftal ooit gespeeld. Na tweemaal drie kwar tier was de stand 33, zoodat een halfuur Bloest worden verlengd. Nauwelijks was weer afgetrapt of De Groot, het befaamde i-kanon, joeg den bal langs den vijan- |ielijken doelman, maar daarna hebben de mzen weinig anders kunnen doen dan ver- idigen. De Korver was gewond en speelde ji halve kracht; de scheidsrechter gaf geen ndere beslissingen dan die welke ten gun- i der Zweden waren, en steeds maar zeer duurden de vijandelijke .aanvallen tort In de laatste minuut een strafschop »r Zwedenl Niemand zat meer, zwaar mg de spanning over het veld....I Een hul., snel als de wind greep Göbel toe.. Isa onder oorverdoovend gejubel kwam di- Irsct daarop het einde. De penalty was ge- ptopt en Holland wonl De Oranje-ploeg be- ïond uit: doel: Göbel; achter: Wijnveld en feilh; midden: Wolf, De Korver en Lotsy; poor: Breda Kolff, De Groot, Ten Cate, Vos 1 Bouvy. Weer tal van jaren rust, tot Juni 1919, ien de Zweden naar Amsterdam kwamen l« daar m het Stadion.na een ver diende reis, waardoor zij zelfs te laat op t veld kwamen met 31 werden ge stegen. Lang hadden zij de leiding, maar [hort tegen het einde werd de goede geest lover Oranje vaardig en binnen enkele mi nuien was de 10 ochterstand in een 31 voorsprong omgezet Onze kleuren werden verdedigd door: doel: Göbel; achter: Denis en Verwey; midden; Hordijk, Tekelenburjj en Bosschart; 'voor: B. Kessler, Ruffelse, Broekman, Dé Kessler en Guppfert, van vie thans alleen Denis en Hordijk nog tot |d« actieve spelers behooren. Twee maanden later werd te Stockholm lie relurn-match gespeeld. Ziehier ons elf- hl: doel: Göbel; achter: Denis en Verwey; midden: Hordijk, Van Linge en Steeman; jvoor: Van der Wolk, Ruflelse, Wout Bui tenweg. Dé Kessler en Beyers. Belust op "raak spanden de Zweden zich extra in, onzen ondergingen den déprimeerenden invloed der hooge temperatuur in Augus- en een 41 nederlaag was ons geel. 't Was de eerste masil dat wij door Je Zweden werden gekloptl In 1920 werden te Antwerpen de Olym pische Spelen gehouden en naar het voor beeld van Londen en Stockholm lootten Jhederland en Zweden tegen elkaar. Onze jploeg was als volgt samengesteld: doel: [Mac N'eill; achter: Denis en Verweij; mid den: Bosschart, Kuijpers en Steeman; voor: B van Rappard, Bieshaar, Groosjohan, J. Bulder en De Natris. Zij speelde vrij zwak, maar had Fortuna op haar hand en wist een draw te forceeren: if, waarna De [Natris in de verlenging op de hem eigen [Onnavolgbaar handige wijze voor een Hol- [landsche overwinning zorgde. Vier jaren later brachten de Olympische -Pelen de voetballers bijeen le Parijs en Eoer traditie getrouw speelden wij tegen de Zweden, na den vorigen dag den onverge- hlijken strijd tegen Uruguay te hebben ge treden. Het ging om den derden prijs. He- hadden de Zuid-Amerikanen er zorg t"" gedragen dal meer dan de helft der hollandsche spelers was gewond en het Was tenslotte nog een meevaller, dat de match in een gelijk spel (11) eindigde. I,do verlenging brachl geen resultaal Holland kwamen uit' doel: Van der ijr®! 'chler: Denis en Verwey; midden: Oosthoek en Horsten; voor: Snourk mzronie Vermelten, Breeuwer, Forme- au Sigmond. I' noest den volgenden dag de kamp worden herhaald. De Oranje-ploeg was ge wijzigd en bestond nu uit: doel Van der Meulen; achter: Denis en Vermetten; mid den: Horsten, Krom en Oosthoek; voor: De Natris, Visser, Lefèvre, Formenooy en Sigmond. Het had heel wat moeite gekost een ploeg in het veld te brengen, doordal tal van spe lers, niet rekenende op een gelijk spel. reeds waren vertrokken. De pijnlijke gevolgen gevolgen van den strijd tegen de unfaire Urugueezen had bovendien de animo zeer doen dalen, waardoor de 31 nederlaag waarlijk niet viel te verbazen. De wedstrij denreeks was hiermede voorloopig ten einde Resumeerend zijn er van de 8 wedstrijden door Holland gewonnen, één gelijk ge speeld en 2 verloren. De stand is: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Nederland 8 6 1 2 22—19 11 Zweden 8 2 1 19—22 6 Morgen vindt dus te Amsterdam de ne gende ontmoeting plaats onder leiding van den Engelschen scheidsrechter A. H. Kingscott. Wie er winnen zal is een open vraag, waarop wij geen antwoord zullen trachten te geven. Er zij slechts op gewezen dat de feiten een spannende partij voor spellen. Speelden de Zweden verleden Zon dag niet gelijk (22) in Zwitserland, in datzelfde bergland, waar Oranje nog nim mer het zoet der overwinning heeft mogen smaken? Hun ploeg is snel en homogeen, althans volgens de berichten, terwijl het bovendien niet aan geroutineerde spelers ontbreekt. Lindberg kwam reeds 41, Rvdell 27, Alfredsson 22, Helgesson 14, Holmberg 11 en Kroon 9 maal voor het vertegenwoor digende Zweedsche team uit! De samenstelling der elftallen zal als volgt zijnj Nederland v. d. Meulen Denis Van Kol Verlegh Massy v. Boxtel Elfring Smeeta Tap Ghering Web er O Kroon Brommessou C. Holmberg Lundahl Rydcll Andersson G. Holmberg Helgresson Zackaroff Alfredsson Lindberg Zweden. De wedstrijd vangt aan te 2 uur, terwijl om één uur het gemeenschappelijk gezang reeds een aanvang neemt Zooals gewoonlijk rollen wij ook nn weer tijdens den kamp aan ons bnrean en op de bekende plaatsen in de stad een verslag geven van het spelverloop. Te ruim 2 uur wordt hiermede begonnen. Programma voor morgen. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Interlandwedstrijd: NederlandZweden, te Amsterdam. Aldeeling IV, 1ste klasse: Eindhoven Wilhelmina; B. V. V.—Philips, en Willem II Noad of NoadM. V. V. Buiten de competitie: Om den Onafhan kelijkheidsbeker: Rotterdamsch XIOlym pisch XI. KORFBAL. Programma Toor morgen. NEDERLANDSCHE KORFBAL-BOND. West I Noord: D. T. V.—Swift; Wester kwartier—D. E. V.; D. D. V.Koog/Zaandijk West I Zuid:: Fluks—H. S. V.; D. K. C. Vitesse; H. K. V.Het Zuiden; Deetos Velox. Overg. Noord A: HerculesReady/T 2; K. V. D.—Eendracht; Bilthoven—O. S. C. A. Overg. Nord B: K. V. K. V.D. E. D.; Z. K. V.—Haarlem; B. E. P.—K. V. O. Noord I: VoorwaartsNic; S S S.Kinea Oost I B: Achilles—NaAs (12/XI); D.O.S. H K. C. Overg. Zuid: RozenburgDeetos 2; A. L. O.—H. B. S. West II E: EmmaFluks 2. Overzicht De weersomstandigheden van de afgeloo- pen week hebben wel heel zware eischen gesteld aan de bespeelbaarheid der terrei nen, en het zal geen verwondering wekken, wanneer er Maandag meer terrein-afkeu ringen dan uitslagen le vermelden vallen. Het verschil in kwaliteit der verschil lende korfbal-terreinen brengt bovendien nog dit bezwaar met zich, dat de vereeni- gingen, die beschikken over een veld, dat beter bestand is tegen slechte weersomstan digheden, dan de velden van verschillende harer klasse-genooten, gevaar loopen ten slotte een zeer zwaar programma (meeren- deels uit-wedstrijden) te moeten afwerken. Immers wanneer we de Z.-Hollandsche lste klasse als voorbeeld nemen zullen allereerst de Haagsche clubs, daarna de Leidsche clubs en Velox (R'dam), bijna steeds ongeacht de weersgesteldheid der afgeloopen week op het doorgaan van haar thuis-wedstrijden mogen rekenen. Daarentegen zijn de terreinen te Delft, Rot terdam (Het Zuiden) en Dordrecht, vrij spoe dig onbespeelbaar, zoodat de wedstrijden op bedoelde velden, alleen in het voorjaar en in het begin van het najaar een goede kans maken gespeeld te kunnen worden Het gevolg is nu, dat de clubs, die over een behoorlijk gedraineerd terrein beschik ken, een onevenredig groot deel der thuis wedstrijden spelen, en slechts een enkele maal voor een uit wedstrijd in actie be hoeven te komen. Aan het eind van het seizoen krijgen we dan(de volgende situatie, dat de clubs uit de betere omgeving (in let- lerlijken zin) een opeenvolging van uit wedstrijden, de clubs uit de mindere om geving (letterlijk) een groot aantal wed strijden op eigen terrein le spelen krijgen Dat het laatste een belangrijk voordeel is. behoeft niet verder betoogd. Blijft slechts de vraag of het niet op den weg ligt van de Bonds-leiding, die met deze toestanden toch ook bekend is, om naai een oplossing van dezen onzuiveren toestand te zoeken. Laten wij aannemen, dat het Leidsche terrein bespeelbaar zal blijven, dan kan het gelegenheid bieden tot een interessanten wedstrijd Fluks ontvangt H. S. V. In Den Haag heeft Fluks van dit twaalftal verloren, en dat mogen we zeker als een reden be schouwen, waarom Fluks morgen alles in het werk zal stellen, om tegenover die ne derlaag thans een overwinning te stellen. Het zal Fluks niet gemakkelijk vallen, maar onmogelijk is een overwinning voor haar geenszins. Vitesse zal in Delft moeten spe len. Nu Vitesse vorigen Zondag zoo ver standig is geweest om van H. K. V. te win- nenj meenen wij te mogen veronderstellen, dat zij het pad der deugd met de noodige omzichtigheid zal blijven betreden. Vitesse is in staat dezen wedstrijd te winnen, ook al zullen mej. Schijlsma en Uittenbroek ontbreken. Het ziet er naar uit, dat H. K. V. haar derde nederlaag op eigen terrein zal lijden, nu zij morgen den kampioen van Neder land ontvangt. Het zou ten minste al heel raar moeten loopen, wilde Het Zuiden struikelen op een terrein, waar Vitesse en Fluks zonder groote moeite haar weg vonden. Deetos beschikt tegenwoordig over een twaalftal, dat grootendeels uit lichte spelers bestaat. Dat heeft de Dordtsche ploeg eenige wedstrijden gekost, die zij in vroeger jaren zonder veel moeite zou hebben gewonnen. In Rotterdam heeft Deetos het tegen Velox niet kunnen bolwerken, mogelijk gaat het in Dordt wat beter. In Amsterdam zijn drie wedstrijden vast gesteld. In de ontmoetingen D. T. V.Swift en W.kw.D. E. V. zal er weinig verschil In kracht zijn. De twaalftallen zijn stuk voor stuk in staat den wedstrijd in hun voordeel te beslissen. D. D, V. zal van Koog/Zaandijk kunnen winnen, wanneer zij voldoende op haar hoede is. In het Oosten en Noorden ls het aantal wedstrijden zeer bescheiden in getal. In de 2de klasse E brengt Fluks 2 haar laatste bezoek aan Den Haag. Een gelijk spel zal Fluks, gezien de jongste resultaten, zeker moeten behalen. BILJARTEN. LEIDSCHE BILJARTBOND. Voor de 2de kl. L. B. B. won „Hollandla" van „Krijt op tijd" te Hazerswoude. De uitslagen zijn: pnt. brt. h.s. gem P. M. v. d. Berg (Holl.) 150 24 24 6 25 A. Rijsdam (Kr. op tijd) 72 23 11 3 13 L. Blonk .123 49 7 2.51 v. Amsterdam 150 49 26 3 06- B. v. Beelen145 83 20 4 39 D. v. d. Voort 150 33 21 4.54 „Holandia" 418 car.; „Kr. op tijd" 372 car. Totaal-uitslag: „Hollandia" 824 car.; „Krijt op tijd" 767 car, WIELRENNEN. LEIDSCHE REN- EN TOERIST-VEREEN. „SWIFT". „Swift" heeft een schitterend geslaagden feestavond gehouden ter gelegenheid van het openen van het clublokaal in Huize „Nijdam". Nadat de voorzitter, de heer H. Kanbier, alle aanwezigen welkom had ge- heeten, bracht hij dank aan den heer D. Ras, eigenaar van Huize ..Nijdam", voor de bereidwilligheid om „Swift" in de gelegen heid te stellen hier het clublokaal te ves tigen. Hierna memoreerde de secretaris alle wedstrijden, welke er in het afgeloopen seizoen zijn verreden. Daarna bood de heer Ras ter gelegenheid van deze openingsavond „Swift" een prach- tigen beker aan om dien te laten verrijden; ook de heer P. T. de Jong, officieel tijd waar nemer op dezen avond, bood een schitte rende medaille aan, welke beien in dank door den voorzitter werden aanvaard. Ter gelegenheid van deze opening werd er door de leden der A klasse een wedstrijd gereden over 3 K.M., welke tot uitslag gaf: lste serie: 1. J. L. Groenewegen 1 m. 89 a 2. J. Wurzer 1 m. 541/5 s.; 3. K. Maree; 2de serie: 1. J. v. d. Wilk 1 m. 44 2/6 s.; 2. N. Kop 1 m. 47 1/5 s.; 3. P. Pluym. De finale, gereden tusschen Groenewegen, Wilk en Kop, heeft tot uitslag gegeven: 1. J. L. Groenewegen in 1 m. 40 1/5 sec.; 2. J. v. d. Wilk 1 m. 50 2/5 s.; 3. N. Kop op gegeven. Ook de juniores reden een wed strijd op de rollen over 1 K.M. Uitslag: lste serie: 1. D. Wurzer 34 1/5 8.; 2. W. Sewe- rijnen 38 3/5 8.; 8. P. de Graaf; 2de serie- 1. W. Graafmans 34 1/5 s., 2. J. de Graai 41 3/5 8., 3. J. Schilthuyzen. De finale was zeer spannend. D. Wurzer en W. Graafmans maakten beiden denzelf den tijd, n.l. 32 1/6 sec., 8. W. Sewerijnen. De twee eerstgenoemden reden nu nog een rit over 1 K.M. Nu werd D. Wurzers lste in 32 2/5 s., W. Graafmans 2de in 38 1/5 8. Hierna zouden J. v. d. Wilk en J. Groe newegen twee matches rijden over 1 K.M. om uit te makent wie kon deelnemen aan de kampioenschappen van Zuid-Holland op dé hometrainers, welke Maandagavond a.s. te Scheveningen gehouden zullen worden. Beide ritten werden gewonnen door J. Groe newegen in den tijd van 81 s. en 32 s.; J. v. d. Wilk reed er over 31 4/5 s. en 35 4/5 s., zoodat J. Groenewegen aan de kampioen schappen zal deelnemen. De wedstrijden werden steeds afgewis seld door muziek en voordrachten. Nadat het programma was afgewerkt, kon er een aanvang gemaakt worden met het bal, dat de stemming er inhield tot bijna 3 uur. Morgen zal de wedstrijd plaats hebben, die de vorige week door het slechte weer is afgelast De samenkomst is 9 uur aan de De Gijselaarsbank. Vertrek 9.10 u. SCHAKEN. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. De 28ste schaakpartij tusschen Aljechin en Capablanca werd na 40 zetten afgebroken Men verwacht remise. Alle correspondentie betreffende deze ru briek te zenden aan het Bureau van ons Blad of aan den Red. C. de Nie, Crispijnr straat 25, 's-Graven Lage Oplossingen binnen drie weken na publicatie. PARTIJSTAND No. 829. Zwart 12 schijven op: 6, 7, 8, 11, 13, 14, 16, 19, 21, 23, 24 en 28. (Zwart). r "i tl. 0 r~~; 4 Cr1 m - 46 47 <S 49 50 (Wit). Wit 12 schijven op: 22, 27, 28, 32, 33, 34, 35, 37, 88, 39, 46 en 43. Deze stand i« samengesteld naar de reeds besprok-en centrumstandenhier riet men wit opgesloten op het z.g. kerkhof en door zwart de broeksknoop naar 8 opge speeld. Govraagd wordt: wat is voor wit de sterkste voortzetting 1 PROBLEEM No. 330. Zwart 9 schijven op4, 7, 15, 17, 22, 23, 27, 28, 29 dam op 26. (Zwart). «343 Wit 6 schijven op: 10, 25, 34, 38, 39 42 dam op 48. PROBLEEM No. 331. Voor beginners. (Lokzet.) Zwart 6 schijven op: 10, 11, 12, 13, 19 en 30. (Zwart). 'mm mm m -> mi" m» 7/fi.-v. V. 5V5t schijven op: 27, 28, 37, 39 en) 43. Probleem wedstrijd. In de volgende rubriek zullen wij aan vangen met een wedstrijd in het oplossen van problemen. Deelname staat voor een ieder open, voor beginnende, voor meer geoefende en geroutineerde oplosser». Elke week zull'en drie problemen geplaatst wor den, te beginnen met No. 332 voor klasse A, 333 klasse B, 334, klasse C, enz. Bij den aanvang meldt men tevens bij de oplos singen in welke klasse men wens ebt deel to nemen. Klasse A geldt voor gerouti neerd en. In 't geheel zal voor elke klas een 12-tal problemen geplaatst worden. Voor elke goede oplossing wordt één punt toegekend. Bij gelijk aankomen beslist het lot, tenzij d ewinnaars genegen zijn, zoo zij in de zelfde plaats woonaohtig zijn, een partij om de prijs willen spelen ter beslissing. Dit wordt bij eventueele gevallen aan de betrokkenen overgelaten. Door de Directie van het „Leidsch Dag blad" wordt voor elke klas een prijs be schikbaar gesteld. Wij vertrouwen dat de deelname groot zal zijn, de probleemen zullen met zorg KUNST3T00TEN. Nu het winterseizoen zoo langzamerhand is aangebroken en de liefhebberij voor onze mooie biljartsport weer hand over hand toeneemt, meenen wij goed te doen zoo al en toe eenige kunststooten te publiceeien, toegelicht aan de hand van bovenstaande teekening. Gemakshalve, ten einde de juiste plaatsing der ballen nauwkeurig aan te geven, zijn de beide lange banden denk beeldig in twee helften verdeeld, en ieder afzonderlijk genummerd. Thans de eerste opgave. Rood: nagenoeg 4 c.M. van 8 en 70 c.M, van 4. Wit: 110 c.M. van 1 en 25 c.M. van 8. Stootbal: 40 c.M. van 4 en 80 c.M. van 5, Deze carambole 18 eenigszini moeilijk, want daar de roode bal bijna vlak tegen den band ligt is het noodig zeeT juist te ra ken om den Stootbal den juisten hoek te laten maken. Wanneer de roode ba! te vol geraakt wordt zal de stootbal langs den band weg- loopen in plaats van den weg af te leggen! naar den witten bal via de banden 8 en L Sterk links effect is vereischte. gekozen worden, zoodat zij bijv» toot be- ginnenden niet te moeilijk zijn. Vragen betreffende dezen wedstrijd won den zoo mogelijk gaarne beantwoord. Belangstellenden die ongepubliceerd^ problemen in voorraad hebben, wordt verzocht hun me derwerking te verleenen, ingezonden problemen worden gaarne ge plaatst. Voor elk probleem wordt drie weken tijd gegeven tot het inzenden der oplossing, tenzij het gewenscht ls in bijzondere ge vallen hiervan af te wijken, waarvan dan mededeeling wordt gedaan. Derde FartQstaniL Zwart 11 schijven op: 6, 7, 13, 14, 15, 19^ 21, 23, 24 en 20. Wit 11 schijven op: 22, 25, 16, 82, 83, 85. 36, 37, 38, 43 en 48. In dezen stand was wit aan zet Dé kroon schijf is gedw. opgespeeld naar 14 en staat van wit nog op "haar plaat». De zes zwarte schijven, aan den linkervleugel van zwart staan vrijwel machteloos, wit heeft daarentegen een schijf op het kerk hof (sch. 22), waardoor wit aan dien vleu gel zonder verlies niet spelen kan. Voor 't bord in de partij is de juiste voortzetting dikwijls moeilijk te berekenen, gaarne zou den wij vernemen van de lezers, hoe wit spelen moet om niet in 't nadeel te komen. N. N.. te L. Wellicht kunt u eerst eens inlichtingen vragen aan het Bureau voor Emigratie naar de V. S., te 's-Gravenhago. P. de J., te L. Alvorens te reclameeren tegen uw aanslag, die o.i. u niet gezonden had moeten worden, verdient het aanbeve ling, dat u eerst even afwacht de antwoor den, die het college van B. en W. op de door het Raadslid, den heer De Reede ge stelde vragen inzake de heffing van deze belasting zal geven. Zie het „L. D." van 5 November j.l. onder Vragen aan B. en W. en het ingezonden stuk „non olet" in dat zelfde nummer. Haas. te V. De ambtenaar, die een gift of belofte aanneemt, wetende dat zij hera gedaan wordt ten einde hem te bewegen om, zonder daardoor in strijd met zijn plicht te handelen, in zijn bediening iets te doen of na te laten, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste drie maan den of geldboete van ten hoogste drie hon derd gulden. Wed. V., te W. Als hij u gezegd heeft de zaak voor u in orde te brengen, dient u even af te wachten of hij zijn belofte na komt. Na eenigen tijd kunt u hem er nog eens aan herinneren. Het is ons niet dui delijk in hoeverre de kantonrechter bij dezo aangelegenheid betrokken was. J. v. V., te W. Als u naar het burger lijk armbestuur verwezen is, dient u zich ln de eerste plaats tot dat lichaam te wenden. J. D. M., te O. Als eerste hypotheek houder moet u bij voorrang boven alle an dere schuldeischers de volle som en rente uitbetaald worden, als het pand tenminste genoeg opbrengt T. Z B. U moet een uitgever trachten te vinden, die bereid is uw verhaal uit le geven Of htt uitgeven loonend zal zijn, zult u rn. Un afwachten; vooraf is niet fe zeggen of uw boek veel verkocht zal wor den. Met auteursrechten hebt u niet te maken.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 17