6Ssl® Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 8 November 1927 Derde Biad No. 2075 2 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. ALPHEN. Btugsilijke Stand. Geboren: Gerardus, z. v. W. Lenting en II. W. Bruines. Gerardus Antonius, r. v. G. Wolvers en II. Turk. Jantje, d. v. H. Hazebroek en A. II. v. Leeuwen. Pietje, d. v. C. Raaphorst en S. de Jeu Dirk, z. v. D. v. Di]k en II. HeuII. Klaas, z. v. H. ten Wal en P. den Hartog. Maria, d. v. J. Doelman en N. v. d. Kooij. Janna, d. v. L. Kouwen- boten en C. v. Velde. Maria, d. v. D. Noorlander en A. de Jong. Gehuwd: M. D. Groenevelt, jm., 25 j. en M. N. Kranenburg, jd., 22 j. J. Venne, jm., 24 j. en J. M. Bezuyen, jd., 23 j. F. W. Baerveldt, jm., 26 j. en P. J. de Groot, jd., 25 j. C. Carsjens, jm., 24 j. en A. Nagtegaal, jd., 19 j. Overleden: G. op 't Landt, eohtg. v. G. Verdujjn, 68 j. G. Piers, eohtg., v. D. Verborst, 53 j. A. Dissel, jm., 6 mnd. Gevestigd: Ga. Verhorst, Grjjpesteinstraat 2, uit Oegstgeest. A. v. Egmond, M. St., uit Hazerswoude. J. F. Spiering, P. H.- straat 23b, uit Den Haag. J. v. Die- men 6n gezin, P. H.-straat 158, uit Zie- rikzee. Ca. v. Herjst, echtg. v. N. Delfos, Dorpstraat 40, uit Velsen. Ja. v. Engelen, P. H.-str. 144, uit Woerden. E. J. v. Varik, Gnephoek 67, uit Koudekerk. N. Boerma, v. Boetzelaerstraat 9b, uit Maastricht. Ga. v. Huik, Emmalaan 89, uit Amsterdam. M. de Jeu, Hooftstraat 124, uit Papen- drecht. J. Kortenoever, Zuideinde 78, uit Mijdrecht. Wa. Muller, echtg. v. J. v. Wijngaarden, Conradstraat 4, uit Hazers woude. D. Vreeken en gezin, uit Hille- gom. Ca. van Rockel, echtg. v. H. M. v. d. Nagel, Willemstraat 23, uit Eethen. J. P. Hutjes, Wilhelminastraat 15, uit Arnhem. H. J. Huibers, Oudsh.weg 96, uit Rijswijk. Ma. S. Groen in 't Woud, Oost- Kanaalweg 8, uit Ter Aar. Vertrokken: Aa. Kruit, naar Stellen dam. M. M. Blom, naar Bodegraten. Jo. C. v. Noort, naar Zoeterwoude. O. Rijnsburger, naar Voorburg. Ga. Burg graaf, naar De Bildt, P. H.-laan 9. Ca. J. Dubbel, wed. W. F. v. d. Burg en gezin, naar Den Haag, v. Limb. Sürum- straat 165. H. de Haan, naar Woerden. R. L. de Bruijn en gezin, naar Amers foort, Pieter Botlaan 7. C. Timmer, naar De Bilt, Watenweg 21. A. J. v. d. Heijden en gezin, naar Lelden, Levendaal 21. S. L. v. Leijden, naar Oegstgeest. J Hoogeveen, naar Woubrugge. Ma. J. Dijkman, naar Utrecht, A. B. C.-straat 24. J. Stoppelenburg >en gezin, naar Den Haag, Jac. Mariestraat 42. J. Stoppelen burg, naar Boskoop. R. Ferwerda, naar Het Bildt. N. C. Schouten, naar Den Haag, Balisstraat 49. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik, z. v. P. v. Tellingen en T. de Graaf. Hilletje, d. v. N. v. d. Meü en M. C. Wassenaar. Overleden: Johanna v. d. Bosch, 91 J. Levenloos aangegeven kind van J. Rot- mense en M. Snijders. De gehouden inzameling bij de ledon van de Geref. Kerk tot dekking der gemaakte kosten voor herstellingen aan den kerktoren, heeft f2556 opgebracht. LEIMU1DEN. Raadsagenda. Dé raad dezer gemeente vergadert heden avond, des namiddags te zeven uur. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Wijziging der verordening, regelende het aantal te heffen opcenten op de perso- neele belasting. 4. Comptabele besluiten. 5. Uitloting van 12 aandeelen van r'250 in de geldleening, oorspr. groot f62250. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Martina Wilhelmina, d. v. N. Bontenbal en Chr. Hoogendoorn. Cor nelia Theodora, d. v. G. Steenland en M. A Lodewikus. Josephus Arnoldus, z. v, J. van Gils en A. J. Zweerman. Overleden: Aaltje den Boer, 63 j., echtg. van W. Schipper. Gehuwd: A. C. de Joode em A. A. Hof man. Aan de Chr. school aan de Oranjelaan alhier is tot onderwijzeres benoemd mej. J. A H. van Rijn, te Wijk bij Duurstede. Aan de carrosseriefabriek „Verheul", Dorpstraat, alhier, is de bouw van 27 bestel wagens voor den dienst der posterijen opgedragen. WOUBRUGGE. Zondagavond werd aan het einde der godsdienstoefening van den Ned. Prot. Bond alhier, op verzoek van het bestuur door dr Sai, van Oude-Wetering, medegedeeld, dat wijlen mevr. de wed. H. R. Hölscher Freysche], te Arnhem, aldaar overleden 27 October j.l., onder meer gelegateerd heeft, vrij van alle rechten en kosten, aan de afd. Woubrugge van den Ned. Prot. Bond, de som van f 5000. Wijlen de heer H. R. Höl scher was destijds hoofd der openbare school alhier en een der oprichters van de afd. van genoemden Bond in ons dorp. Onze burgemeester, de heer J. C. Boumann, is benoemd tot secretaris van de commissie tot afneming van de examens gemeente-administratie. ZWAMMERDAM. Gemeenteraad. Nogmaals de slachthuis kwestie De gemeentelijke vergoedingen asn de bijzondere scholen vastgesteld Het bouw plan „Bnitendorp". Voorzitter: de heer P. Hoogenboom, bur gemeester. Aanwezig alle leden. Ka opening der vergadering worden de ïolulen der vorige vergadenng voorgele zen, die onveranderd worden goedgekeurd. De voorzitter doet mededeeling van de ingekomen stukken, w. o. proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvan ger op 27 Sept j.l.; boeken en bescheiden werden in goede orde bevonden. Voorts zijn ingekomen adressen om sub sidie van de besturen der Nutsbewaar- school te Zwammerdam, de Nutsbewaar- school te Bodegraven, de R.-K. bewaar school te Zwammerdam en de pas opge richte Chr. bewaarschool te Bodegraven. Bij het behandelen der begrooting zal met deze aanvragen rekening worden gehouden. De aid. Reeuwijk en omstreken van het „Groene Kruis" verzoekt de thans ver leende subsidie voor de wijkverpleging en de T. B C. te willen verhoogen. Besloten wordt ook dit adres bij de be- grooling nog eens onder de oogen le zien. Het Departement Zwammerdam der Mij. lot Nut van 't Algemeen vraagt gedurende den winter voor een avond per week gratl» een leslokaal der O. L. School No. 1 be schikbaar te willen stellen voor het houden van een boekhoudcursus, onder leiding van het hoofd dier school. B. en W. stellen voor hierop gunstig te beschikken. De voorzitter heeft met het oog op de in het vorig jaar verleende toestem ming, reeds voorloopig toestemming gedaan, daar reeds met den cursus is begonnen. De heer Linschoten zou gaarne zien, dat door de cursisten een geringe vergoeding voor het gebruik van het lokaal werd be taald. Het voorstel van B. en W. wordt na eenige discussie met 6 tegen 1 stem, die van den heer Linschoten, aangenomen. Het bestuur van den polder „Reeuwijk", waartoe behoort de z.g. Wijkdijk onder deze gemeente, heeft bericht, naar aanleiding van een tot dat bestuur gericht schrijven, dat het bereid is tot verbetering van het voetpad over bedoelden dijk over te gaan, mits door de gemeente een bedrag van f 50 in de polderkas wordt gestort. B. en W., overtuigd van het nut van dezs verharding, stellen den Raad voor hier mede accoord te gaan. waartoe met alge- meene stemmen wordt besloten. Thans komt weder in behandeling de Slachthuiskwestie. De voorzitter deel hier omtrent mede, dat aan Ged. Staten een nader advies is gevraagd inzake de moge lijkheid van een uitzonderingsbepaling bij oen met de gemeente Bodegraven aan te gane regeling. Ged. Staten hebben evenwel medegedeeld, dat zij zulk een uitzonderings bepaling ontoelaatbaar achten en voorts, dat aangezien de termijn van 5 jaar, be doeld in artikel 47 der Vleeschkeuringswet reeds 1 Juni 1.1. is verstreken, zij moeten aandringen op een spoedige totstandkoming van de regeling met Bodegraven. Naar aan leiding hiervan en in verband met reeds eerder met Bodegraven hierover gevoerde correspondenties, stellen B. en W. than» den Raad voor met ingang van 1 Januari 1928, een regeling, als bedoeld, met Bode graven aan te gaan, waarbij het openbaar slachthuis der gemeente Bodegraven wordt aangewezen als de plaats waar alle andere slachtingen dan „huisslachtingen" zullen moeten geschieden. De verordening, die hierop betrekking heeft, wordt hierna voorgelezen. Enkele bezwaren van de heeren Lin schoten en Van Wijngaarden omtrent den duur der verordening, worden door den voorzitter weerlegd. De heer Van Vliet vindt een termijn van 6 weken voor huisslachtingen gewenscht, en wil deze bepaling in de verordening op nemen. De voorzitter en de andere leden achten een maand voldoende. Het voorstel van B. en W. tot het aan gaan der regeling met Bodegraven wordt hierna ongewijzigd aangenomen met 6 stem men vóór; de heer Van Vliet blijft buiten stemming. Verzoek van het bestuur der vereeniging „De SchSbl met den Bijbel voor gewoon en meer uitgebreid L. O." alhier, om gelden uit de gemeentekas beschikbaar te stellen voor het veranderen van de speelplaats dier school. De voorzitter deelt mede, dat volgens raming van den gemeente-opzichter de kos ten worden begroot op f 400. B. en W. stel len voor de gevraagde medewerking daartoe te verleenen en dan tevens te besluiten de daarnaast gelegen speelplaats der O. L. School No. 1 op gelijke wijze te verharden. De kosten hiervan worden op f 170 ge raamd. Met algemeene stemmen wordt tot mede werking besloten. Z. h. st. wordt hierna besloten in te gaan op het aanbod van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds, om de geldleening van f 45.000 waartoe reeds eerder was besloten, te plaatsen tot een koers van 97 pet. en te gen een rente van 4*/j pet. Wijziging begrooting 1927. wordt na toe lichting door den voorzitter, eveneens z. h. st. goedgekeurd. De begrooting voor den dienst 1928 wordt namens B. en W. aangeboden en gesteld in handen van de financieele commissie voor onderzoek en rapport. Hierna komi aan de orde het ontwerp^ besluit tot vaststelling der gemeentelijke vergoeding voor de bijzondere scholen, be doeld in art. 101, eerste lid der L. O.-wet 1920, over het jaar 1924. met inbegrip van de 3-jaarIijksche verrekening overeenkom stig het achtste lid van genoemd wetsartikel ovpr het tijdvak 1922 tot en met 1924. De voorz deelt mede dat de vergoeding per leerling over 1924 bedraagt f22.73 en in verband met de 3-jaarlijksche verreke ning over'de genoemde jaren nog zal moe ten worden uitbetaald de navolgende be dragen- Aan de vereeniging tot bevordering van Christelijke Belangen (Chr. Nat School f920.21aan de vereeniging „De School met den Bijbel voor L. en M U. L. onderwijs (Ned. Herv. School! f 974.08; terwijl door de vereeniging der Zusters Franciscanessen van de SI Jozefstichting (R K Meisjesschool afd. B. mulo) nog moet worden terugbetaald f 539 63'/?. Voorts moet nog worden vast gesteld de 3-jaarlijksche afrekening voor de R.K. Meisjesschool afd. A. lager onderlijs en voor de R.K. Jongensschool. Over enkele verrekenposten, die tot moeilijkheden aan leiding hebben gegeven moet echter nog met de betreffende schoolbesturen worden ge confereerd. De heer Linschoten vraagt naar het groote verschil der vergoeding over 1924 ad. f 23.73 en over vorige jaren, ad f 15.78 en f 12.19. De voorz. antwoordt dat in 1924 extra kosten zijn gemaakt als gevolg van den ver bouw van de openbare tot Herv. School en daaruit is gevolgd een gewijzigd leerplan op de openbare school. Do vergoeding als boven aangegeven wordt hierna met algemeene stemmen vast gesteld. Na eenige bespreking en toelichting wordt besloten met het oog op plannen tot nieuw bouw aldaar, de rooilijn voor den Oud-Bode- graafschen weg vanaf de spoorbaan tot aan den Rijksstraatweg, voor wat betreft de Zuid-Oostelijke zijde van dien weg, be grensd door de gemeente Bodegraven, te be palen op 4 M. van de aslijn van dien wef. Op advies van de Gezondheidscommissis te Bodegraven wordt mede besloten, met het oog op den slechten toestand, waarin de woningen wjjk C. no. 110 tot en met 113 verkeeren, deze peroeelen, waaraan niet tot verbetering wordt gedaan, onbewoonbaar te verklaren met een termijn van 3 maanden. Van deze 4 woningen is er thans nog 1 bewoond. Het laatste punt: voorstel tot aanleg van een straat van de Spoorlaan naar de Kerk- laan en aankoop van een stukje grond van den heer F. Schreuder Sr., komt thans aan de orde. De voorzitter zegt, dat het oorspronkelijke plan tot bebouwing van het gemeentelijk terrein achter „Buitendorp" nog eens onder do oogen is gezien en thans £s omgewerkt tot een meer doelmatig plan, waarbij het in hoofdzaak is te doen om aanleg van een straat van 8 M. breedte, waardoor een ver binding tot stand zal komen van de Spoorlaan met de Kerklaan. De kosten daarvan, met inbegrip van trottoir, slootdemping en rio- leering, worden door don gemeente-opzichter geraamd op f 6195. Voor verbinding zou het gewenscht zijn een stnkje grond van plm. 25 M.2 aan te koopen, behoorende tot den tuin van den beer F. Schreuder Sr., die bereid is dezen grond af te staan voor een bedrag van 1250, onder beding, dat te zijnen genoegen een afscheiding voor reke ning der gemeente wordt gemaakt en onder houden. Wethouder Hoogendijk licht het nieuwe plan nader toe en zegt, dat dit veel econo mischer is dan het vorige, omdat in de eerste plaats meer bouwterrein wordt ver kregen en in de tweede plaats de boerderij geheel in stand kan blijven. Spr. stelt voor een en ander omtrent het bouwplan nader in geheime vergadering te bespreken. Alvorens hiertoe over te gaan, doet de voorzitter eerst de gebruikelijke rondvraag. De heer Van Wijngaarden klaagt over de eleotrische straatverlichting, er is bjjna geen avond of er hapert wat aan, nu hier, dan daar zijn lantaarns uit. Zoo bijv. nabij bet station is het den laatsten tijd ontaard don ker, zoodat vreemdelingen gevaar loopen in het water terecht te komen. De heer Linschoten vraagt of het nazien van het licht ook geregeld in rekening wordt gebracht. Indien de gemeente zulks moet betalen, dan wordt dit een dure geschie denis. De voorzitter zegt, dat dit een tegenvaller la vergeleken bij de gasverlichting. Daar was het onderhoud in den gasprjjs begrepen pj nu worden door het electriciteitsbedrijf vaak hooge kosten voor het nazien in reke ning gebracht. Wat nietrbrandende lantaarns betreft, dit wordt geregeld aan de fabriek gemeld. De heer Van Wijngaarden wijst vervolgens op de wenschelijkheid om do buitenplaats wat meer schoon te houden en te luchten, en vraagt voorts of de boom voor het huis van Van Monster nog niet weggenomen wordt. Do voorzitter antwoordt, dat voor beide gevallen reeds maatregelen zijn getroffen. Niemand meer het woord verlangende, sluit de voorzitter hierna de vergadering en gaat de raad over in geheime zitting. HAARLEMMERMEER. Ijsvermaak. Met het oog op den komenden winter, worden door verschillende IJsclubs in Haar 1 emmermeer reeds voorbereidende maatre gelen genomen om als de vorst haar ui trede doet met den aanleg van banen en het houden van wedstrijden goed voor den dag te kunnen komen Over 't algemeen hebben de verschllen- de vereenigingen over den stand van de kas niet te klagen,-zoodat in Hoofddorp, Nieuwvennep, Vijfhuized' en Lijnden, de IJsclubs wel in staat zullen zijn om in het belang van de liefhebbers van schaatsen rijden veel goeds tot stand te brengen. Ook de IJsclub Zwanenburg en omstre ken blijft niet stil zitten en is voornemens bij vriezend wedeT banen aan te leggen vanaf fort de Liede tot aan de Lijnden, een traject dat voor het beoogde doel uitne mend geschikt is te achten. Het verdient alleszins aanbeveling om wanneer men voor een paar dagen van huis gaat alles wat niet spijkervast is en buiten staat en ligt, 's avonds in veiligheid te brengen. Er loopen in dezen polder steeds personen rond, die er op uit zijn om te trach ten hier en daar hun slag te slaan en blijk baar alles kunnen gebruiken, Dat ondervond ook een bewoner van den Hoofdweg alhier, die Maandagmorgen tot de onaahgeame ont dekking kwam, d_at men tijdens zijne afwe zigheid eenige achter de woning liggende goederen en eenige kleedingstukken. die hin gen te drogen, had ontvreemd. Van de(n) dader(s) geen spoor. Ds. Bax maakte Zondagmorgen in de Ned. Hervormde kerk bekend, dat in een der collectezakjes een gift werd gevonden van f 100.Onder hartelijke dankzegging sprak Z Eerw. den wensch uit, dat dit goede voor beeld navolging moge vinden. De ambtenaar bij de Nederlandsche Spoorwegen, de heer A. Jonker, is van Heer len overgeplaatst naar Hoofddorp en de ambtenaar bij de Posterijen en Telegrafie, de heer J. Brouwer, van Haarlemmermeer naar Heemskerk. HILLEGOM. Raadsagenda. De gemeenteraad vergadert Donderdag a.s. namiddags om 1.45 uur, ter behande ling van de volgende agenda: 1. Vaststelling der notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Verzoek om gebruikmaking van» een lokaal der O. L. school door de Hol- landsche Maatschappij van Landbouw, af- deeling Oegstgeest e.o. 4. Aanvraag sub sidie R.-K. kweekschool voor vroedvrouwen te Heerlen. 6. Plaatsing erker voor de rooi lijn door A. Maas, Weeresteinstraat. 8. Wij ziging reglement Burgerlijk Armbestuur. 7. Inzake pensionneering H. Duwel, gemeen te-werkman. 8. Vaststelling verordening op de vrijwillige brandweer te Hillegom. 9. Wijziging instructie Gemeente-ontvanger. 10. Bepaling borgtocht Gemeente-ontvan ger plaatsvervanger. 11. Verzoek plaatsing hek voor de rooilijn door J. Walraven aan de Leidschestraat. 12. Verzoek der Ver eeniging voor Chr. Volksonderwijs afdee- ling Hillegom om gelden ex. artikel 72 der L.O.-wet 1920, 13. Bouw abattoir. B. en W. stellen voor een vroeger besluit ten uitvoer te leggen en over te gaan tot den bouw van een abattoir. 14. Aanbieding Ge- me entebegTOoting en bedrijfsbegrootingfcn dienst 1928. 15. Verordening regelende de samenstelling en dien werk kring der Com missie voor openbare werkem 16. Inzake corruptie in de gasindustrie. Adres van den Nederl. Federatieven bond van perso neel in openbaren dieotet, verzoekende een commissie op te dragen een onderzoek in te stellen in verband met de corruptie in de gasindustrie. B. en W. stellen voor het adres voor kennisgeving aan te nemen. Er zijn geen bepaalde feiten of aanwijzingen, die het vermoeden van corruptie kunnen wettigen. Gemeentezaken. Brandweer. De reorganisatie van de vrijwillige brand weer zal deze week door den raad bekrach tigd worden door de verordening goed te keuren. Het corps bestaat uit 16 personen, zijnde een opperbrandmeester, een adjunct idem, een brandmeester voor de autospuit, idem waterleiding, idem materiaal, een chauffeur, een reserve-chauffeur, drie spuitgasten voor de autospuit, drie voor de waterleiding, twee brandweerlieden voor het materiaal en een hoornblazer. De hooi- keurder staat onder bevel van den ópper- brandmeester. Boven den 65-jarigen leeftijd wordt men ontslagen. De jaarlijksche vergoedingen zijn voor den opperbrandmeester f40, ad junct idem tevens secretaris f 35, overige leden f 20, hooikeurder f 15. Personeel wordt betaald met 75 ct. per uur, met 50 pCt. ver hooging voor nachtdienst en 100 pCt. voor Zondagsdienst. Premies kunnen door B. en W. uitgekeerd worden. Een abatoir. De abattoir-kwestie Is hier al enkele jaren hangende. Er zijn slagers, die niet aan de eischen van de wet kunnen voldoen om financieele redenen en ook niet om de gesteldheid van hun huis. Het Noodslacht- gebouw kan niet tot een abbattoir verbouwd worden, B. en W. ontraden het. Verder schrijven zij aan den Raad: Vermit9 de gemeente zich voor een doel matig ingericht slachthuis geen kosten heeft te getroosten, de ondervinding leert, dat een abattoir geen verhooging van vleesch- prijzen met zich medebrengt, en een abat- toir de volksgezondheid in hooge mate be vordert, omdat alle slachtplaatsen uit de kom der gemeente verdwijnen en het slach ten op meer hygiënische wijze kan ge schieden, dan bij de slagers thuis geschiedt, meenen wij, dat er aller aanleiding bestaat, dat hier in deze gemeente een abattoir wordt gesticht. Resumeemede, adviseeren wij u uitvoe ring te geven aan uw besluit van 28 Jan. 1927 tot oprichting van een abattoir en te bepalen, dat het, na de opening van het slachthuis, verboden is binnen de gemeente een slachterij op te richten, te hebben of te gebruiken buiten het openbaar slacht huis dezer gemeente. Geen onderzoek naar corrnptie. Het adre9 van den Bond van personeel in Openbaren Dienst aan den Raad geeft B. en W. aanleiding mee te deelen, dat elk corruptie-geval op zichzelf moet beoor deeld worden; dat een geval elders geen reden is hier een onderzoek in te stellen, en dat elk ambtenaar geacht moet worden eerlijk te zijn, tot feiten of aanwijzingen oneerlijkheid aantoonen of doen vermoeden. B. en W. overwegen, dat er hier tot op heden nog nimmer bepaalde feiten of aan wijzingen zijn geweest, die het vermoeden van corruptie kunnen wettigen en een en quête-commissie kunnen aantoonen noodig te zijn, waarom zij voorstellen het adres van voornoemden Bond voor kennisgeving aan te nemen KATWIJK AAN ZEE. De Stscrt. no. 216 bevat de statuten der N.V. Visscherij-Maatschappij voorheen H. de Boer, alhier. Zekere M., die wegens wederspannig- heid eenige dagen gevangenisstraf moest ondergaan, is daartoe naar 's-Gravenhage overgebracht naar het Paleis van Justitie. Een paar dagen geleden had een staaltje plaats van ergerlijke baldadigheid, doordat twee borden, welke aan woninger. bevestigd waren, werden losgerukt, en by een ander aan de woning werden aange bracht. De politie is de daders reeds op het spoor. NOORDWIJK. Raadsagenda. De eerstvolgende vergadering van den' raad dezer gemeente zal plaats vinden op, Donderdag 10 November a.s., des namid-t dags 2 uur, ter behandeling van de vol gende agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Adressen: a. W. P. de Vreede inzake bouw 5 woningen Achterweg; b. L. Beuk, subsidie ziekenauto. 3. Aankoop grond „Patrimonium" en slraataanleg. 4. Vaststelling stratenplan. 5. Gemeente- en Bedrijfsrekenlngen 1926, 6. Gemeente- en Bedrijfsrekeningen 1928j 7. Vernieuwing gedeelte Oude-Zeeweg. 8. Ontwerp bouwverbod. 9. Begrootingswijziging 1927 (No. 7). Toonesluitvoerlng. Gisteravond gaf de tooneelclub „Tooneel is ons Streven" in de zaal van den heer Ph. v. d. Voort een welgeslaagde uitvoe ring. Als hoofdnunvner op het programma stond aangegeven „Onschuld zegepraalt", drama in 4 bedrijven. De voorzitter, de heer W. Brederode, opent met een hartelijk woord van welkom en hij vertrouwt, dat gezien het succes te Wassenaar behaald, ook hier de aanwezigen zich zullen amu seeren. De kas van de vereeniging heeft eenigen tijd verkeerd in een toestand ,die niet rooskleurig was, maar dank zij veler werk om deze club te behouden, hebben zich een flink aantal donateurs opgegeven, Hij zeide ten slotte te hopen, dat velen als nog zullen toetreden als donateur. Hierna werd aan het tooneel begonnen, Het bekende stuk werd goed gespeeld, in liet bijzonder mogen we wel noemen de heeren G. Smit als grootvader en W. Bre derode, doch ook het spel der anderen was voldoende. Na de pauze werd „Joost Uilen spiegel" ten tooneele gebracht, een klucht in een bedrijf, waarom hartelijk werd go- lachen. De rolkennis in het tweede stukje leek ons niet zoo goed als in het eerste, maar het ging er bij den aanwezigen toch wel in. Aan het einde dankte de heer Bre derode voor het hartelijk applaus en het aandachtig gehoor. Een gezellig bal onder leiding ran J, Brederode besloot den avond. 8ASSENHEIM. Het bureau voor arbeidsbemiddeling is weer dagelijks geopend. Er hebben rich 8 werkloozen laten inschrijven. In den dankstond voor het gewas werd in de Ned, Herv. Kerk gecollecteerd voor de Kerk f 164,14 en voor de Diaconie f 177,97. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Antoniua Joannea, Z. G.- Lam boo en M. Tetteroo. OndertrouwdQ. de Voa e® Ohr. J. Bre- dero. Overleden: S. van Geest, eohtgenoote van G. van der Pot 81 j. G. Naevekl 26 j. Onze plaatsgenoot de heer G. Ver kerk, kweekeling aan de school met den Bijbel alhier, is benoemd tot tijdelijk on derwijzer te Rotterdam. VOORHOUT. Loop der bevolking. Gevestigd: H. Borst, gekomen van Alke made A. Bootsman van Edam, beiden Leidschevaart 2 J. G. Hermans van Bloemendaal, Nieuwe-Duinweg 1 P. v. Beek van Voorschoten, Engelschelaan 7 Th. B. van Galen van Sassenheim, Hoofdi slraat 96 J. Ch. Bles van Haarlem, Hoofdt straat 88 R. F. Durenkamp en J. F. J, Scholtens, beiden Leidschevaart 2 J. G. Heymeijer van Amsterdam, Hoofdstraat 88 B. J. A. Witte van Harlingen, F. HaJ- sema van Eenreem, H. P. Groenewegen van Zoetermeer, E. J. Granneman van Haar lemmermeer Th. P. Smid van Leens te Wehe, P. H. Groenewegen van Zoetermeer, R. de Boer van Wymbritseradeel, H. C. Smal van Hoensbroek, allen Leidschevaart 2 P. v. d. Hulst van Noordwijkerhout, Oude Heerenlaan 1 G. E. P. Metselaar van Haarlem, Leidschevaart 2 A. C. M, Paardekooper van Zoeterwoude, naar Hoofd-» straat 31. Vertrokken personen: M. H. de Gooijet; naar Amstefdam D. Hoek naar Aals-. meer J. J. N. Plaat naar Den Haag i F. A. J. Smoorenburg naar Amsterdam i J. J. Ilulsebosch naar Haarlem M. J. v. Dijk naar Sassenheim C. van Nassou naar Roosendaal G. Oostermeyer naar China A. H. M. Schulte Kuperjans en W. M. Paardekooper naar Hillegom N., V. L. den Held naar Den Haag A. H, HoogeroonD naar Wassenaar N. van Leeuwen en gezin naar Bennebroek W. G. Tweehuizen naar Haarlem M. van Rijn naar Reeuwijk en S. L. Kooijman naa? Sassenheim. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. Bol Az. van Valkenburg en M. Boon van 's Gravenzande. De collecten in October hebben in de Herv. Kerk alhier bedragen voor de diaco-. nie 133.54; voor de kerk f 89.63 en de in houd der bussen was f 18.57. De op Woens dagavond j.l. gehouden oogstcollecte heeft f61,58 opgebracht en de guldencollecte voor de zending f 38,50. WASSENAAR. Onze plaatsgenoot de heer W. Raap horst, fotograaf, wien eenige weken gele den te Zaandam een ernstig ongeval over kwam bi.i het spnngeD eener magnesium- lamp en die geruimen tijd aldaar in een 7;ekenhuis moest worden verpleegd, heeft rit.ine die inrichting verlaten en is naar iiier teruggekeerd.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9