ARDATH VIRGINIA 222 10 VOOR \2kc- AGENDA. TELEGRAMMEN. geeft 100°/o kwaliteit in plaats van bons. L' Dinsdag. Stadsevangelisatie (Morschweg 69)Bij bellezing te 8 uur. Stadszaal: Haarl. Orkestvereeniging. S u. Stadszaal: Bazaar ten bate van de Ver. „Het Hooge Land". K a t w ij k a a n-Z e e (Gemeentezaa.1) i Spr. de heer Spijkhoven, van Driebergen» 7 uur nam. Woensdag. Academiegebouw (kléin-auditorium)Leld- sche Ver. v. Weten9ch Voordrachten Prof. E. Cassirer over „Goethe und Platon". 8 uur. Graanbeurs: Kinderfeest te' 3 uut; viering lste lustrum R. K. S. V. „Leiden". 8 uur. Middelweg 28: Zitting van de commissie tot bestrijding van den woeker. Halfnegen tot halftien nam. Stadsevangelisatie (MoTsohweg 69)Ra diodienst te 8 uur, Stadszaal: Bazaar ten bate van de Ver, „Het Hooge Land". PieterskerkHovy's h capella-koor. 8 uur Wijkgebouw Langestraat 6769: Concert te 8 uur, 'Tjï Dagelijks. „Casinobioscoop". Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-matinêe. „City-theater", Haarlemmerstr.: Bioscoop voorstellingen te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. „Luxor-thealer", Stationsweg: Bioscoop- en Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. „Trianon-Theater", Breestraat: Bioscoop- en Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. Trianon Theater, Prinseslraat den Haag. De Rozenkrans, dagelijks 8 1/4 uur. Zondags- matinée 2.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 7 Nov. tot en met Zondag 13 November waargenomen door de apotheek van den heer W, Pelle, Kort Rapenburg 12, telefoon 694. BELGIE. De liberale en de diensttijd. Op een algemeene vergadering der libe rale partij is een motie aangenomen, waarin gezegd wordt, dat de liberale partij voor stander blijft van een internationale vredes politiek, gebaseerd op het respect voor de tractaten, arbitrage-overeenkomsten en voor wederkeerige waarborgverdragen, gesloten onder toezicht van den Volkenbond. De definitieve organisatie van hel leger, die reeds veel te lang werd uitgesteld, moet zoo spoedig mogelijk gerealiseerd worden. De duur van den diensttijd kan in die wij ziging begrepen worden. De liberale partij is vóór vermindering van den diensttijd van het oogenblik af, dal de reorganisatie 's lands verdediging waarborgt. De garanties, die de liberalen hiervoor vragen, zijn, naar oud-minister Devèze op het congres verklaarde o.m. de volgende: het in het leven roepen van een sterk kader instructeurs en technicide lichamelijke op voeding en de militaire voorbereiding vóór de intrede in de kazernes; de modernisee ring der krijgsmethodes en van het didac tisch materieel; het bouwen van perma nente verdedigingswerken. DUITSCHLAND. Westarp en Bell aan het woord De ambtenaars salarissen. Westarp, de leider der Duitsche natio- nalen, heeft te Pirmasenz in de Palts een politieke redevoering gehouden. Hij wees er daarin op, dat in het bezette gebied alle overwegingen van partijpolitiek moeten achterstaan bij de taak om een gesloten front van alle Duitschers tegen het voort duren van de bezetting te vormen! De teleurstelling over het uitblijven van do gevolgen van het verdrag van Locarno is thans in Duitschland algemeen. De ver mindering van de bezetting met 10.000 man beantwoordt in het geheel niet aan de beloften, die de mogendheden van Locarno in November 1925 hebben gedaan. Nu Duitschland volledig ontwapend is, is het voortzetten van de bezettingen niet gerechtvaardigd en in strijd met de behan deling op den grondslag van gelijke rechten van Duitschland in den Volkenbond Iedere verdere vertraging zal in het Duit sche volk het geloof dooden aan den goeden wil bij de tegenpartij. Westarp besprak ook de rede, die dr. Marx te Essen heeft gehouden en verklaar de, dat de Duitsch nationalen alles in het werk zullen stellen, om de belangrijke vraagstukken als de herziening der sala rissen der ambtenaren, de schoolwet en het wetsvoorstel tot schadevergoeding aan de Duitschers, wier eigendommen door den oorlog verloren zijn gegaan onder de tegen woordige regeeringscoalitie af te doen. Het is natuurlijk, dat de tegenwoordige coalitie bij de nieuwe verkiezingen een meerderheid zal trachten te verkrijgen tot voortzetting van de tegenwoordige politiek. lntusschen heeft dr. Marx te kennen ge geven, dat het centrum zich voorbehoudt om na de verkiezingen met de sociaal democraten samen te gaan. Volgens het oordeel van Westarp zullen echter de middenpartijen van het parle ment slechts met de Duitsch nationalen en niet met de sociaal democraten eer. stand vastige regeering kunnen vormen. Dr. Bell heeft op den partijdag van het centrum een rede over den politieken toe stand gehouden, waann hij er op wees, dat Duitschland in den Volkenbond nog Bteeds niet als lid met dezelfde rechten wordt beschouwd, wat te wijten is aan het voortduren van de bezetting en aan het feit, dat meD Duitschland alléén de schuld voor het uitbreken van den oorlog geeft. De schoolwet kan bij goeden wil alle betrokkenen tevreden stellen. De nieuwe verkiezingen kan het centrum rustig tege moet zien. Ook na de verkiezingen zal het centrum bij het verleen en van zijn mede werking aan een coalitie in de eerste plaats rekening houden met de belangen van het rijk en het welzijn van het volk. In een vergadering der Duitsche Volks partij te Stettin deelde, volgens de ,,Tag- liohe Rundschau", een afgevaardigde van den Rijksdag mee, dat er Vrijdag tusschen de regeeringspartijen teD aanzien van de ambtenaarssalarissen overeenkomst bereikt is. Over de feitelijke verhooging verklaar de de afgevaardigde zich in dien zin, dat men aan den financieelen toestand van het Rijk geen overdreven eischen mocht stellen. ENGELAND. Lloyd George antwoordt Chamberlain. Lloyd Georgei heeft in een rede de jong ste kritiek van Chamberlain in krachtige bewoordingen beantwoordt. Lloyd George zei, dat, tenzij Europa verder gaat dan Lo carno in de richting van arbitrage en ont wapening, de oorlog onvermijdelijk is. Hij beschuldigt de geallieerden, dat zij het woowl niet gehouden hebben tegenover Duitschland en de vroeger vijandige landen gegeven hebben inzake de ontwapening. Zinspelend op Wilna en Galicië als voor beelden, verklaarde hij, dat, zoolang de annexaties, die plaat9 hadden zonder toe stemming van den Volkenbond en den Oppersten Raad, gehandhaafd blijven, de vrede der wereld bedreigd zal zijn. Lloyd George verklaarde ook, dat de be palingen van het verdrag betreffende de bescherming der minderheden met voeten getreden zijn. Hij zeide, dat Duitschland en de andere ontwapende landen alles bij elkaar 200- 300.000 onvoldoend toegeruste soldaten hebben, terwijl de geallieerde landen over 10 miliioen beschikken. Zij hebben deze millioenen niet met één enkele divisie, één enkel vliegtuig-eskader, één enkele batterij verminderd! POLEN. Afranseling van Duitsche afgevaardigden. Zondagmiddag hield de Duitsch-Katholieke volkspartij te Giraltowitz een gedelegeerden vergadering, waarin o.m. door den afgevaar digde Franz een rede werd gehouden. Plotseling stormden uit het publiek ver schillende individuen met gummiknuppels voren en wierpen zich op den spreker. Deze verweerde zich uit alle macht en slaagde er ten slotte in de straat te bereiken, doch daar werd hij door een aantal met gummi stokken bewapende Polen opnieuw mishandeld; men sloeg hem totdat hij bewusteloos ineen- zonk. Na zeer veel moeite gelakte het hem later ernstig gewond zijn woning te bereiken. Er is thans in Polen geen enkele Duitsche afgevaardigde meer, die niet minstens een maal door Poolsche bandieten werd afge ranseld. HONGARIJE. Standbeeld wr Kossuth. Te Boedapest is een standbeeld onthuld voor Ludwig Kossuth, den Hongaarschen vrijheidsheld van 1818. De rijksbestuurder Horthy was hierbij aanwezig. De feestrede werd uitgesproken door graai Apponyi, die Kossuth eerde als de belicha ming van den Hongaarschen vrijheidswil. Horthy legde een krans neer. Verder werden kransen gelegd door drit aartshertogen. Aartshertog Joseph zeide bij het neerleg gen van een krans: „Moge het streven van Kossuth naar een groot en onafhankelijk Hongarije spoedig worden verwezenlijkt." Dit is feitelijk in strijd met de belangen der Habsburgers, want Kossuth's streven was steeds gericht op een republiek. Een tegendemonstratie van de sociaal democraten in Boedapest tegen het misbruik van Kossuth's naam werd verboden. ROEMENIE. Manoilescu voor 't gerecht Weer een arrestatie. Manoilescu wordt beschuldigd van poging den Koning van zijn troon te verdrijven, alsook van het treffen van voorbereidingen voor een gewapenden staatsgreep. Manoi- lescii kan volgens de Roemeensche wet lot levenslangen dwangarbeid worden veroor deeld. Het proces zal vermoedelijk te Kaschines plaats vinden. Manoilescu heeft ook verlangd dat de zoon van den minister president Bratianu, met wien hij de reis van Parijs naar Boekarest heeft gemaakt, als getuige zal worden gedagvaard. Niet minder dan 61 advocaten Ie Boekarest en uit de provincie hebben zich bereid ver klaard de verdediging van Manoilescu op zich te nemen. Volgens de „Adeverul" verklaarde hij vóór den rechter van instructie, dat hij niet voornemens geweest is hel grond wettige regime omver te werpen, daar de vroegere kroonprins Carol hem gezegd had, dat hij enkel deel wilde uitmaken van den regentschapsraad, maar verder de souvereiniteit van koning Michael erken nen. Onder de voorgestelde getuigen be vinden zich: de vroegere kroonprins Carol, de minister-president Bratianu, de ministers Titulesca en Duca en de Roe meensche gezant te Warschau, Divila. Het proces begint Donderdag. De Roemeensche militaire overheid heeft aan de Roemeensch-Hongaarsche grens nog een Roemeenschen marine-officier, Theo- doru Roman, gearresteerd. In zijn bezit zou den brieven van Prins Carol en ander be lastend materiaal gevonden zijn. Theoduru, die in een auto uit Parijs kwam, werd onder gewapend geleide naar Boekarest gebracht. Daarentegen i9 Theodorescu in vrijheid ge steld. RUSLAND. 10 jaar sovjet-bewind. Van den vroegen morgen af trokkhn gis teren te Moskou uit de fabrieken in de voorsteden reusachtige optochten van be- toogers, die bij elkaar op meer dan één miliioen geschat worden, naar het Roode Plein. Op de tribune vóór het Lenin-Mau soleum waren de leden der regeering, van het centraal comité der communistische party, van den revolutionairen krijgsraad, van het bestuur en den centralen raad der sovjetvakvereenigingen bijeen. Aan beide zy- den van het Mausoleum bevonden zich de leden van het corps diplomatique en honder den buitenlandsche gedelegeerden. De parade van het Roode Leger defileer de voor Kalinin, die daarna een lange toespraak hield. Na hem spraken Boecharin, voor het centraal comité der communistische party en Gallacher namens de communistische Internationale. De optochten trokken voorbjj tot de duts- ternis inviel. Op enkele punten poogden de leden der Trotski-oppositie de aandacht der betoogers op zich te vestigen. Zy werden echter op gefluit, hoongelach en een algemeene vij andige stemming onthaald en moesten zich in allerijl terugtrekken. Stalin heelt in de Prawda geschreven over het internationale karakter van de bolsjewis tische revolutie. Hy onderscheidt vier fazen in den invloed, welke zij op de pevolution- naire beweging in de heele wereld geoefend heeft. Hij karakteriseert haar als het begin van een nieuwe periode van de proletarische revolutie in de imperialistische landen, door dat zy de overwinning behaalde op de im perialistische bourgeoisie van een der groot ste kapitalistische landen en de macht in handen legde van het socialische proletariaat; vervolgens als den aanvang van een nieuwen tyd van koloniale revoluties in de verdrukte streken der geheele wereld. In samenhang met en onder leiding van het proletariaat; dan als een daad, waardoor het wereld- kapitalisme als zoodanig en in zijn geheel in het geding gebracht is en eindelijk als een revolutie, niet alleen op economisch, sociaal en politiek gebied, maar eveneens in den geest en de ideologie van den wer kenden stand. ZUID-AFRÏKA. De vlagwet in werking. De Senaat heeft de vlagwet in 3e lezing aangenomen. Dientengevolge heeft het ontwe-trp nu kracht van wet gekregen. ABESSYNIE. Geruststelling voor Engeland. Volgens dr. Martin, buitengewoon afge zant der regeering van Abessynië, is er geen enkel contract geteekend voor den aanleg van een dam in den Blauwen Nijl en zal daarvan ook niets komen, zoo Enge land niet wil. CHINA. Inval van Wit-Russen. Zondagavond deden c.a. 300 Witte Russen mot rouwbanden en driekleurige rozetten e'en aanval met baksteen en en andere projectie len op het sovjetconsulaat, te Sjanghai. Ver volgens drongen zij het gebouw binnen, waarop de bewonetrs het vuur openden. De politie verdreef de indringers en heeft thans het gebouw afgezet. Eén witte Rus is gedood, vijf werden ge wond. BUITENLANDSCH GEMENGD. JACKIE COOGAN. De „Chicago Tribune" verneemt uit Hol lywood, dat de jeugdige film-ster Jackie Coogan thans reeds millionair is. Hij heeft (van zijn zelf-verdiende geld) onlangs 100.000 dollar betaald voor veertien percee. len in Los Angeles. Trouwens hij heeft al heel wat ,,real estate" in Hollywood en Los Angeles. Hoewel Jackie zijn duitjes zelf heeft verdiend, wordt zijn geld na tuurlijk voor hem beheerd door anderen. De bewindvoerder is van meenin.g, dat indien er een conservatief en zuinig be-v heer wordt toegepast, Jackie nog voor zijn 21ste jaar multi-mil lion arr zal zijn. UIT WANHOOP. Te Buer in het Roergebied heeft de 15- jarige zoon van een mijnambtenaar, die een slecht rapport van de school zijn vader moest overhandigen, zich van kant ge maakt. Voor den zelfmoord had hij twee dagen rondgezworven, omdat hij niet thuis durfde te komen. AUTOEUS IN EEN RAVIJN. Zondagavond is op 9 K.M. afstand van Nimes een autobus van Ni mes naar La Calmette en Saint Dezery waarin 25 per sonen zaten in een zes meter diep ravijn gestort door een breuk in de stuurinrich ting. Zeventien personen werden gewond. DE NOORD-WEST-EXPRESS ONTSPOORD. Nabij Escorial ontspoorden tengevolge van een railbreuk 5 wagens van de Noord- West-Express. In den restauratiewagen zaten juist 40 personen aan tafel, deze wagen viel de helling ai en werd geheel vernield. Als door een wonder werd geen der reizigers gedood. 20 hunner werden echter gewond, verschillende zelfs zwaar. GROOTE BRAND. Zondag is in de gemeente Kabbl in Tsjecho-Slowakije een hevige brand uitge broken, welke zes boerenhoeven met bij gebouwen in de asch legde. Twee brand weerlieden werden bij het blusschingsiverk ernstig gewond. SMOKKELEN IN DE OOSTZEE. Donderdag j.l. ontdekte het Litbausche oorlogsschip „President Smetona", dat van Memel vertrokken was om smokkelaars op te brengen, de aan de kust van Meraelland als smokkekchip bekend staande snelle motorboot „Hassan Bir." Het vervolgde de boot eenige uren aaneen tot aan de kust van Letland. Vrijdagmorgen vroeg pro beerden de smokkelaars aan de kust van Letland aan land te komen, maar moesten weer vluchten, toen zij zich door do Let- sche kustwacht ontdekt zagen. Daar de motoren van de boot weigerden, kon zij toen door het Litbausche oorlogsschip ge nomen worden. De „Hassan Bir" had 30.000 liter alcohol aan boord. Het oor logsschip zette zeven man van de eigen bemanning aan boord en nam de boot op sleeptouw. Toen echter de tros brak, kwam de boot weer vrij en verdween in duister nis en storm. Aanvankelijk dacht men, dat zij op een zandbank geloopen was en met dertien man naar den kelder gegaan. Het vaartuig is echter later te Dantzig binnen- geloopen. Nadat het los geraakt was van het oorlogsschip, heeft d© bezetting de oorspronkelijke bemanning weten to ont wapenen. Daarbij zijn twee leden der war terpolitie gewond en de machinist van de smokkelaars. Deze ii overboord gespronr gen en verdronken. IN EEN FLSSCH OVER ZEE. Een visscher te Surtainville aan de Fransche kust heeft zoowat een maand ge leden een flesch gevonden, waarin een briefje stak, het verzoek aan den vinder in houdend om aan juffrouw Barette te New- York kennis te geven van het vinden van de flesch. De visscher heeft dat gedaan en juffrouw Barette heeft hem geantwoord, dat de flesch op den 20en September van verleden jaar dicht bij New-York in zee geworpen is van 't stoomschip „Homeric" af. De flesch heeft dus in ruim een jaar den Atllantischen Oceaan overgestoken. Tevens heeft Miss Barette den visscher tien dollar gezonden. RUSSISCHE ROOVERS. Volgen© de Poolsche bladen is een uit 20 leden bestaande bende Russische roo- vers op Poolsch grondgebied doorgedron gen, waar ze drie hoeven bezetten; 9 be woners werden op beestachtige wijze ver moord, 17 anderen door kogels en messte ken zwaar gewond. De grenswacht slaagde er tenslotte in do bandieten terug over de grens te drijven. De Poolsche pers verlangt krachtige maatregelen tegen herhaling van dergelijk© misdaden en interventie bij do bevoegde Russische autoriteiten. GEZONKEN. Zondagmorgen is in een dichten nevel tusschen Pancsova en Belgrado een Donau- stoomboot op een gezonken wrak geloopen en lek gestooten. Onder de passagiers van het stoomschip brak een paniek uit. In de buurt zijnde motorbooten konden de pas sagiers en de bemanning echter aan land brengen. HET WATER VALT. Volgens do laatste telegrammen uit het overstroomingsgebied in Nieuw-Engcland schijnt het gevaar geweken t-e zijn. Bij Vermont valt het water. Ook van den bovenloop van de Connecticut-riviei wordt val gemeld. TERECHTGESTELD. Alfredo Jauregui, een van de vier moor denaars van don in Juni 1917 heimelijk vermoorden ex-president van Bolivia, ge neraal Pondo, die zooals gemeld volgens gerechtelijke uitspraak zouden loten, wien van hen het doodvonnis zou treffen, is Zaterdag in het openbaar terechtgesteld. AMERIKA EN FRANKRIJK. WASHINGTON, 8 Nov. (Reuter). Gister avond werd Amerika's antwoord op Frank- rijks jongste mededeeling inzake de douane onderhandelingen, naar Parijs verzonden, nadat een onderhoud tusschen den Fran- schen gezant en ambtenaren van het dept. van buiten!, zaken had plaats gehad. De Amerikaansche ambtenaren hopen, dat de nota het pad zal effenen voor de tot-stand- koming eener voorloopige douane-overeen komst, zoolang de onderhandelingen over het definitieve verdrag zullen duren. ENGELAND EN EGYPTE. LONDEN, 9 Nov. (Reuter). Vanochtend heeft de Egyptische premier Sarwat Pasja alvorens naar Egypte terug te keeren na een verblijf van een week te Londen gedu rende welken tijd hij besprekingen had met Chamberlain en het Ministerie van Buiten landsche Zaken, in een interview zijn vol doening over hetgeen geschied is, geuit en gezegd dat de besprekingen de vriend schappelijke banden die tusschen Enge land en Egypte bestaan hebben bevestigd Hij verklaarde tevens dat er veel voor deel te wachten is van het Engelsch-Egyp. tisch bondgenootschap. EISCHEN IN OOSTENRIJK. WEENEN, 7 Nov. (Wolff). De commissie van 25 uit de staatsambtenaren heeft be sloten de regeering morgen haar lijst van eischen te overhandigen; de eerste, die daarop voorkomt, is verhooging van alle salarissen met 171/» pCt. KONING BORIS VERLOOFD? PARIJS, 8 Nov. (V. D.). De bladen mel den de toekomstige verloving van de Ita- liaansche prinses Giovanna met Koning Boris van Bulgarije. REVOLUTIE OP DE RUSSISCHE VLOOT? WARSCHAU, 8 Nov. (V. D.). Naar de „Illustrowany Kurjcr Codzienny" uit Riga meldt, zou volgens berichten uit Kroon stads eenige dagen geleden onder de beman ningen van de Russische oorlogsmarine een opstand zijn uitgebroken Voor de onder drukking zouden militaire strijdkrachten uit Leningrad noodig zijn geweest. Het bericht van den opstand is langs een RECLAME. ARDATH LONOÖN I 828 omweg naar Riga gekomen, daar de Rus sische bladen niets over de gebeurtenissen in Kroonstadt mogen schrijven. Het zou een opstand betreffen van de bemanningen van twee oorlogsschepen. De opstandelin gen zijn ten slotte ontwapend en gevangen gezet. DE STUWDAM IN DEN BLAUWEN NIJL, NEW-YORK, 8 Nov. (Reuter). Ambte naren der White Engeneering Company erkennen dat tot dusverre geen enkel con tract voor het bouweu van een stuw in den' Blauwen Nijl is geteekend, maar herhalen dat de maatschappij een stellige overeen komst met de Abessynische regeering be treffende do voorgestelde concessie had. ACTIE IN PANAMA. PANAMA, 7 Nov. (N.T.A. Draadloos). In 6ommige politieke klingen is agitatie verwekt, doordat Porras, oud-president der republiek doch thanf leider der oppositie, die voor de a.s. presidentsverkiezing met revolutie gedreigd moet hebben. In een interview zou hij hebben verklaard dat bemoeienis der Vereen. Staten in Panama noodig is, wijl daar zonder geen vrije ver* kiezing kan worden gehouden. VERDRAG TUSSCHEN SPANJE EN CUBA. HAVANNA, 8 Nov. (V. D.). Het Congres heeft het handelsverdrag tusschen Spanje en Cuba goedgekeurd. HET ZUID-AFRIKAANSCHE PARLEMENT. KAAPSTAD, 8 Nov. (Reuter). De Senaat heeft aangedrongen op zijn amendementen inzake de wet op de diamanten. De verga dering blijft volharden in haar aangenomen houding. Daarom zal een gemeenschappe lijke zitting onvermijdelijk zijit DE OVERSTROOMING IN NIEUW- ENGELAND. CONCORD (New Hampshire), 7 Nov. (N« T. A. Draadloos). Vanwege de tijdelijke leger-luchtbasis hier werden heden obser^ vatievluchten uitgevoerd over het grootste gedeelte van het overstroomde gebied van zuidelijk Vermont en New-Hampshire. Daarbij is gebleken, dat overal het water snel zakt en, voor zoover kan worden nagegaan, de bevolking niet veel van het water te lijden heeft. OVERSTROOMING IN CANADA. MONTREAL, 8 Nov. (Reuter). De over- stroomingen in Z.W. Quebec en W. Nieuw Brunswijk hebben negen menschenlevens geëischt, zes personen zijn omgekomen bij spoorwegongelukken, drie landbouwers zijn verdronken. Thans beginnen de toestanden weer normaal te worden. UIT DE VLIEGWERELD. SAN FRANCISCO. 8 Nov. (Reuter). Kapi tein Giles, een bekend Britsch vlieger, die in den oorlog vele lauweren oogstte, is voornemens Vrijdag zijn vliegtocht naar Wellington in Nieuw-Zeeland aan te van gen. De reis gaat over Hawaii, de Fidschi- eilanden en Australië. KAIRO, 8 Nov. (Reuter). De beide Brit- sche militaire tweedekkers hebben hun tocht Kaïro—Cano—Niger ten einde ge bracht. VALSCHE MUNTERIJ OP GROOTE SCHAAL PARIJS, 8 Nov. (V. D.) „Te Parijs i9 een valsche munterszaak ontdekt, die veel lijkt op de geruimen tijd geleden aan het licht gekomen vervalsching van Hóngaar- sche bankbiljetten. Ofschoon de autoriteüen niets mededeelen, staat het vast, dat te Parijs drie personen zijn gearresteerd. Een van hen is de bankietr Blumenstein, uit Berlijn. Het verluidt, dat de drie gearres teerden Hongaarsch bankpapier in Frank rijk hebben ingevoerd met het doel verval- schingen te maken en op groote schaal op dc Fransche markt te werpen. Vele valsche Hongaarsche bankbiljetten zijn in beslag genomen. Verder verluidt, dat deze zaak een politieke achtergrond zou hebben. De vervalsching zou bestaan uit het voorzien van afgestempelde Hongaarsche bankbil jetten. met opdrukken van Fransche of Engelsche bankinstellingen. Daardoor zou het mogelijk zijn het bankpapier te verkoo- pen. De Fransche autoriteiten zouden zich in verhand met deze zaak in verbinding hebben gesteld met de Hongaarsche regee ring. 2—1 J

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 2