68*" JAARGANG MAANDAG 7 NOVEMBER 1927 No. 20751 STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEID PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 Cis. per regel voor advertentiên uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiên 35 Cts. per regel. Kleine Advertentiên uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrechL Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANTi Voor Leiden per 3 maanden 2.35. per week ƒ0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. INDISCHE LEZINGEN AAN DE UNIVERSITEIT. Hedenmiddag werd de rij der lezingen vanwege de Commissie voor de „Indische Week" geopend met een voordracht van den Oud-Resident den heer H. F. Damsté, te Oegstgeest De spr. ving aan met op te merken dat het al weder vier a vijf jaren geleden is, dat hij Indië verliet. Hij wilde zich dan ook niet aandienen als gids. Liever wilde hij een en ander vertellen van zijn vroegere ervaringen opgedaan op zijn eerste standplaats in het binnenland „Sidjoendjoeng". De bedoeling van de „Indische Week" is trouwens niet vakkennis in koloniale wetenschap aan te dragen, maar wel om belangstelling te wek ken bij studeerenden in alle faculteiten. Spr. schetste vervolgens, hoe hij in 1896 zijn intree deed bij het binnenlandsch be stuur. Toegevoegd aan den controleur van Kotta VII te Sariahloenlo aan het eindpunt van den spoorweg waar de Cimbilinkolen door dwangarbeiders uit de bergen worden gehakt, werd hij ingekwartierd in de leeg staande controleurswoning te Sidjoendjoeng, Spr. schetste de eerste kennismaking en wat er aan het verblijf van deze buitenplaats vastzat. Zoo vertelde hij er van de school, waarvoor de leerlingen werden geprest. Er inest een bepaald aantal leerlingen zijn; dat aantal werd omgeslagen over de gemeen ten en binnen iedere gemeente maakte men bij onderling overleg uit, welke jongens het lot zou treffen. Deze werden gehuisvest in een soort districthotels, die door heeren dienstplichtigen werden schoon gehouden en in heerendienst werd er voor de kinderen ook gekookt. In later jaren, bij tijden ver nemend, dat den Oosterling voorbedachte- lijk de appel van de kennis zou zijn ont houden, moest spr. wel terugdenken aan de appetijt, waarmee te Sidjoendjoeng in dien appel werd gebeten en aan de middelen van overheidswege toegepast om de eetlust te stimuleeren. Bij de bespreking van het dienstwerk werd stilgestaan bij de vaccine. Den oudjes was het aan te zien, hoe de pokziekte vroe ger gewoed had en toen aangerichte slach tingen waren nog niet vergeten. In de aan grenzende onafhankelijke landen, was dat zoo gebleven en in de godsdienstscholen op Nederlandsch gebied kwamen nog al eens pokken voor onder de vandaar herkomstige studenten. Zoo viel er te vergelijken en dat schiep vertrouwen in het werk van den vac cinateur. Waar men het kwaad niet zoo goed kende, werd de vaccine vaak ver dacht gemaakt; o.a. werd gezegd, dat men de onderdanen wilde „stempelen". De veliligheid van persoon en goed was groot, maar aan die persoonlijke veiligheid werd door de bevolking zelf getwijfeld. Bloed spuwing en dysenterie verklaarden zij als gevolgen van vergiftiging en zoo was men vol vrees, zoowel voor het gif als voor de verdenking dat men dit gif zou mengen. Bij de bespreking van verschillende dienst reizen naar afgelegen districten wees spr. op te niet gegane Hindoe-Javaansche be schaving, waar thans leefde een schaarsche armelijke bevolking, die op primitieve wijze het land bebouwde, waar vroeger deugde lijke rijstvelden waren geweest. Daaruit bleek: langs de Batanghari was een oude beschaving te niet gegaan en een nieuwe cultuur was daarvoor in de plaats getreden, maar het land had niet gewon nen, noch aan menschen, noch aan mate- rieele en geestelijke waarden. Zoo gaat het in de wereld. De eene beschaving verdringt de andere en de winnende partij heeft geen liefde voor de cultureele schatten van wie verliest. Zoo is er wel wisseling maar niet altijd winst. Hebben wij. zoo vroeg spr., bij wij len ook niet weggebroken belangrijke stuk ken uit inheemsche organisaties en daar voor in de plaats gesteld artikelen van een Westersch standaardtype dat vloekt in het Oostersch verband? Hij ging daarop na. welke wonderen de Westersche Energie in het Oostersche land Heeft gewrocht. En hij had daarvoor waar deering. Maar er zijn, volgens hem, terrei nen waar men zijn krachten moet weten te beheerschen en er zijn grondstoffen, die geen druk kunnen velen. Vreemdelingen propageeren nieuwe denk beelden en wrikken aan de pijlers van het plaatselijk gemeentehuis. Ook wij zijn zulke vreemdelingen en vooral onze macht om te ontwrichten is zeer groot. En die macht wordt naarstig uitgeoefend te goeder trouw meende spr. Wij meenen cultureel te kunnen bouwen, zooals wij den industrieelen buur man dat materieel zien doen en deze moe digt ons aan: Doe wat' „doe het desnoods verkeerd, maar doe wat". He binnenlandsche beeldenstormer aldus besloot de heer Damsté zijn interes sante voordracht die zonder ke'nnis van ue organisatie gaat organiseeren heeft kans °P Persoonlijk succes. Maar succes dat waarde heeft is wegge legd voor hem. die het vaarwater weet op to nemen en in kaart te breingen en met die kaarten in de hand weet te waarschuwen tegen wilde vaarten, op hoop van zegen. ADRES AAN DEN RAAD. Volgend adres is aan den Raad verzon den: Het bestuur van den Bond van Wasch- industriëelen in Nederland, waarbij zijn aangesloten de voornaamste waschbedrijven te Leiden, neemt eerbiedig de vrijheid, uwen Raad te verzoeken, over te gaan tot ophef fing van het Gemeentelijk Waschbureau. Bij de beslissing op dit verzoek mag, naar onze meening, slechts worden over wogen, of gemeentelijke bemoeiing in deze noodig en in het algemeen belang is. Het is nu onze overtuiging, dat noch het een, noch het ander het geval is. Ons bestuur meent in het midden te kun nen laten, of indertijd bij de oprichting be doeld is het Waschbureau te maken tot een permanente of wel een tijdelijke in stelling. De Raad immers heeft zoowel de vrijheid om doelmatige tijdelijke instellingen perma nent te maken, als om ondoelmatige perma nente instellingen op te heffen. Wij achten het daarom van geen belang om nauwkeu rig vast te stellen, of met de oprichting van het Waschbureau aan een tijdelijke of per manente instelling het aanzijn werd gege ven. Het zij ons evenwel vergund, uwen Raad aan te toonen, dat met het bestaan van het gemeentelijk Waschbureau geen enkel ai- gemeen belang wordt gediend. Een onderzoek aan genoemd bureau en bij de wasscherijen, die voor dit bureau werken, heeft ons geleerd, dat het aantal wasschen wekelijks ongeveer 350 is, dat daarvan on geveer 25 pet. een gewicht heeft van min der dan 4 K.G., dat de prijs 22 cl per K.G. is, dat, behalve door enkele klanten, die in de onmiddellijke nabijheid van het bureau wonen, voor het halen en brengen 20 ct. betaald moet worden en dat de klanten het goed zelf moeten nummeren, waarvoor de benoodigde nummers door het Waschbureau geleverd worden tegen 40 ct. per gros. Het buitengewoon geringe en steeds da lende aantal wasschen van 350 per week op een aantal gezinnen te Leiden van mis schien 15.000, bewijst o. i. alleen al reeds voldoende, dat hier van het dienen van een algemeen gemeentelijk belang geen sprake kan zijn. Een vergelijking van het aantal aangeslotenen bij het gemeentelijk gas-, electriciteits- en waterleidingbedrijf met het onbeteekenende aantal klanten van het ge meentelijk Waschbureau, zal duidelijk aan- toonen. dat slechts een uiterst klein per centage van de geheele Leidsche bevolking van deze gemeentelijke bemoeiing ge diend is. Ten aanzien van het tarief biedt het ge meentelijk Waschbureau aan zijn klanten geen enkel voordeel boven directe bediening door de particuliere wasscherijen .Te kust en le keur kan men bij deze terecht voor een tarief, dal, voor gelijksoortig werk als afgeleverd door het bureau, varieert van 20 tot 26 ct. per K.G., halen en brengen inbe grepen. Bij het gemeentelijk Waschbureau komt het tarief op 42 ct. bij 1 K.G., 32 ct. bij 2 K G.. 29 ct. bij 3 K.G. enz. tot 25 ct. bij het gemiddelde waschgewicht van 7 K.G. om daarna iels daar beneden te dalen. Het is duidelijk, dat van eenig prijsregelend optreden van het gemeentelijk Waschbureau bij dergelijke tarieven geen sprake kan zijn. Bij een en ander dient bovendien nog in het oog te worden gehouden, dat de particu liere wasscherijen de hooge kosten voor het merken der goederen zelf op zich nemen, terwijl bij het gemeentelijk Waschbureau de klanten dit moeten doen en zij boven dien voor een gros nummers. Ier waarde van 12 ct., niet minder dan 40 ct. moeten betalen. Ten opzichte van arbeiders-klan ten, die het bureau, naast oud-ministers, toch óók wel zal bedienen, diet een der gelijke winstname van 233 pet. weinig sympathiek aan. De bewering, dat het gemeentelijk Wasch bureau in stand meet blijven, omdat de daar gebrachte waschjes zóó klein zijn. dat de particuliere wasscherijen die niet aannemen wordt geenszins door de feiten bevestigd. Het gemiddelde gewicht van de wasschen van deze soort bij de particuliere wassche rijen en het gemiddelde gewicht bij het Waschbureau zijn vrijwel volkomen gelijk. Zeker 75 pet. van de bij het gemeentelijk Waschbureau gebrachte wasschen kunnen, zonder eenig financieel nadeel voor de be treffende klanten, rechtstreeks bij de parti culiere wasscherijen ondergebracht worden. En ook de overige 25 pet., beslaande dus uit de kleine wasschen van 4 K.G. en minder, met een toeslag van 20 ct. voor het halen en brengen evenals bij het gemeentelijk Waschbureau. stellig zonder een enkel be zwaar door de particuliere industrie behan deld worden. Doch zelfs wanneer wat wij uitgesloten achten dit niet voor al deze zeer kleine waschjes bet geval mocht zijn dan nog vragen wij, of het ooit de taak van een groote gemeente mag zijn om een gemeentelijk instituut in stand te hou den. teneinde per week aan enkele tiental len ingezetenen de gelegenheid le geven, vrniniatuur-waschjes buitenshuis te doen be handelen. Het is bovendien onze overtuiging, dat, na een eventueele opheffing van het ge meentelijk Waschbureau, het particulier initiatief onmiddellijk klaar zal 9taan, om dezelfde taak, thans door dat bureau ver richt, over te nemen. In onderscheidene ste den van ons land, vooral in Amsterdam, be staan vele dergelijke bemiddelaars, wasch- verzenders genoemd, tusschen de volksklan ten en de wasscherijen. Er beslaat niet de minste noodzaak, waarom te Leiden de ge meente als waschverzendster zou moeten optreden. Dat uiterste kleme deel van de Leidsche bevolking, dat, om welke reden dan ook, gebruik wil blijven maken van eenig intermediair tusschen hen en de was- scherij, zal ook zonder hulp van de ge meente zonder eenigen twijfel die gelegen heid blijven vinden. Het zij ons verder nog vergund, de aan dacht van uwen Raad te vragen voor den snellen achteruitgang van den omzet in de laatste vijf jaren. Van f49.111.82 in 1922 is die omzet steeds in dalende richting gegaan tot f42.406.07 in 1923, f35 017.96 in 1924. f30.773.24 in 1925 en f28.391.62 in 1926. De winst in de jaren 1920 tot en met 1926 heeft totaal slechts f4059.04 bedragen, doch vernamen wij niet, of vóór 1920 verliezen zijn geleden en evenmin of oprichtingskos ten en verhuizingskosten steeds ten laste van de exploitatierekening zijn gebracht. Steeds kleiner wordt de marge tusschen ont vangen waschgelden eenerzijds en betaalde waschloonen anderzijds en het is niet moei lijk in te zien, dat zeer spoedig de winst van f967.36 in 1926 in een verlies zal zijn omgezet. Te eer zal dit het geval zijn, wan neer, zooals door de voorgestelde verplaat sing, de vaste lasten nog met een bedrag voor meerdere huur zullen stijgen en wan neer wederom verhuizingskosten op de exploitatierekening zullen drukken. Op grond van het bovenstaande achlen wij het Waschbureau een instituut zonder eenig sociaal nut, volkomen overbodig en geheel en al vallende huiten het gebied, waarop gemeentebemoeiing geoorloofd is te achten. Moge het misschien in de allereerste jaren van zijn bestaan al van eenig nut zijn geweest alle overige Nederlandsche ge meenten hebben een dergelijk waschbureau niet gekend zoo is het buiten allen twij fel, dat elk spoor van een bestaansreden reeds sedert lang verdwenen is. Ook de particuliere waschinduslrie, hoe wel erkennende dat enkele wasscherij- eigenaars van de opheffing eenige schade kunnen ondervinden, acht het niettemin haar plicht, uwen Raad er op te wijzen, dat zij langere gemeentelijke bemoeienis in deze onjuist en volkomen overbodig acht. VEREENINGING VAN VRUZ. JONGEREN, AFD. LEIDEN VAN DEN V. C. J. B. Herdenking van het 25-jarig bestaan. In de groote van Het Leidsche Volks huis herdacht Zaterdagavond bovengenoemde vereeniging haar 25-jarig bestaan. Ue ruime zaal was geheel bezet met leden, donateurs en genoodigden, waaronder enkele leden van het Hoofdbestuur, afgevaardigden van Zusterafdeelingen en van de afd. Leiden van den Vrfjz. Chr. Studentenbond (V.C.S.B.) Ook de voorganger van de Vrijz. Hervorm den alhier, ds. Boersema, was aanwezig. De avond werd begonnen met een paar zeer goed uitgevoerde muzieknummers, waar na het Bondslied van den V.C.J.B. staande werd gezongen. Daarna sprak de voorzitter, de lieer P. Maas, een kort inleidend woord, waarbij hij zqd groote voldoening uitsprak over de tal rijke opkomst, en leden, oud-leden en afge vaardigden hartelijk welkom heet, waarna hij het woord verleende aan den oud-voor zitter, mr. H. van Ewjjck, voor het houden van een herdenkingsrede. De vereeniging werd onder leiding van proL dr. L. Knappert opgericht met 21 leden en bedoelde in den aanvang niet naar buiten op te treden. Men wilde onder leiding van ouderen klaarheid zoeken voor zich zelf op religieus gebied. Het ledenaantal nam gestadig doch langzaam toe en toen men in 1912 het tien-jarig bestaan herdacht, be sloot men tevens zich aan te sluiten bg den Vrijz. Jongeren Bond, waarvan de zetel deslqds in het Noorden des lands, in Oude- Pekela, was gevestigd. De mobilisatie bracht de organisatie ia gevaar: een aantal leden moest onder de wapenen komen en het viel moeilijk zich 3taande te houden. Men vergaderde slechts driö a vier maal in het jaar, maar de i leiders waren van oordeel, dat men niet tot opheffing moest overgaan. Sinds de oprich- ting werden alleen mannelijke leden toe gelaten, doch, na ernstige overweging van het voor en tegen van een gemengde ver eeniging, werd in 1917 besloten ook vrouwe lijke leden in de organisatie op te nemen en op 31 Mei 1917 traden de eerste twee dames toe. Behalve gewone vergaderingen werden ook zomertochtjes gemaakt, en nadat men zich in Nov. 1919 weder aansloot bij den mede- georganiseerden V.C.J.B., werden ook con ferenties bijgewoond en de algemeeQe band met de andere af deelingen versterkt. De oorlogsjaren hebben op het gemoed van het jongere geslacht, voor zoover het vrijzinnig voe'.t, een gewe'dig'n invloed ge had. Een strooming van us leven brak door. Waren voordien ondei werpen over bjjbelcritiek, lijkverbranding enz. aan de orde: een geheel nieuwe geest werd onder de leden vaardig, waarbij niannen als wijlen prol Roesingh, prof. Heering en 'Janderen de zoekende zielen nieuwe banen wezen. Spr. bewaart nog altijd de sckoone avonden uit dien tijd in zijn herinnering. Er werd ook contact verkregen met den Vrijz. Chr. Studentenbond. Men toog er op uit om nieuwe afdeelingen te stichten, waarvan spr. als voorbeeld Alphen en Lisse noemde. Zoo heeft de vereeniging in samenwerking mot andere afdeelingen een plaats inge nomen in het godsdienstig en maatschappelijk leven van eenige beteekenis, ook en vooral als een reactie van den geest van wuftheid en van lichtzinnigheid, die rondwaart in de maatschappij en tot vervlakking en materia lisme leidt. Na deze warm toegejuichte rede werden eemge gewijde nummers gespeeld en daarna werden door dames-leden eenige volksdansen i uitgevoerd. In de pauze werd het afdeelingsbestuur gecomplimenteerd: in de eerste plaats door het hoofdbestuur bij monde van den bonds voorzitter, de heer H. Smedes, die de af- deeling een voorzittershamer aanbood, en verder namens het Gewestelijk bestuur en de af ei. Den Haag, de afdeelingen Amster dam, Alphen en Lisse, benevens door de afgevaardigde van V.C.S.B., alhier. De meesten kwamen niet met leego handen. Het tweede gedeelte van den avond werd geopend met het zingen van enkele nieuwe V.C.J.B.-liederen, uitgevoerd door eenige Leidsche damesleden. De heer Smedes, voorzitter van het hoofd bestuur hield vervolgens een inleiding, waarin hij de plaats aangaf, die de Bond heeft in te nemen in het godsdienstig, kerkelijk en maatschappelijk leven van onzen tijd. Aan den eenen kant heeft hij kritiek te leveren op wat onhoudbaar is bevonden, aan den anderen kant moet worden opgebouwd. Het kernpunt, zoowel bjj de uitoefening van kritiek als bij den opbouw, moet zijn: het geloof, dat voert vaar een hoogere eenheid, wat spr. met tal van voorbeelden ophelderde. Na deze met enthousiasme uitgesproken redo werd de zeer geslaagde avond be sloten met de opvoering van een eenvoudig religieus spel, getiteld: „De dood ais Peet". TENTOONSTELLING LEIDSCHE RADIOVEREENIGING. Zondagavond te elf uur is bovenstaande tentoonstelling door den voorzitter, den heer C. M. Veltema gesloten. Spr. zeide met genoegen Ie kunnen con- staleeren dat de tentoonstelling een groot succes is geweest. In totaal werd zij bezocht door 1180 be talende bezoekers, terwijl zich vijftig nieuwe leden aanmeldden. Een woord van dank meende hij te moe ten brengen aan den handel, welke zoo schitterend vertegenwoordigd was en die zeer zeker het zijne er toe heeft bijgedragen om deze tentoonstelling zoo goed te doen slagen. De demonstralies met den beeldzender van den heer Winx, welke vooral Zaterdag en Zondag uitnemend slaagden, vormden het glanspunt der tentoonstelling en spr. dankte dan ook den heer Wirix voor zijn arbeid, waarvan de L. R. V. nu reeds de vruchten heeft mogen plukken. Tenslotte richtte hij nog woorden van dank tot de heeren Baart, die de verlich ting in en voor het gebouw aanbracht en Snoek, die als voorzitter der tentoonstel lingscommissie het leeuwenaandeel van de voorbereiding dezer expositie voor zijn re kening nam. Spr. eindigde met een heildronk in te stellen op de L. R. V. Nadat de heer Wirix den voorzitter nog bedankt had voor zijn waardeerende woor den en de heeren de Ruyter en van Hugh- ten voor den tijdens de tentoonstelling van hun ondervonden sleun, behoorde ook deze expositie der L. R. V. weer tot het ver leden en bleef men nog eenigen tijd gezel lig bijeen. LEIDSCHE H. B. S.-VEREENIGING „EMTéGEËS". In den loop der vorige week bracht een aantal leden van „Enlégeës" een bezoek aan de wollen-dekenfabriek der firma Scheltema, die deze welwillend voor be zichtiging had opengesteld. De bezoekers werden rondgeleid door den directeur, den heer Wassenaar, die uitvoe rige toelichtingen bij een en ander gaf Achtereenvolgens werden bezichtigd de spinnerij, de weverij, de kammerij. de was- scherij en de ververij Hel bezoek aan dit interessante, echt Leidsch bedrijf, duurde ongeveer twee uur. OEFENING BAART KUNST. Zaterdag gaf de looneelvereeniging.. Oefe ning Baart Kunst", in de concertzaal van L'Union haar 48ste uitvoering met bal. Om acht uur opende de voorzitter, de heer H. W. v. Zijp met een woord van welkom, in het bijzonder hel harmonica- gezelschap „Crescendo" dat voor dezen avond medewerking verleende. Hel eerst verscheen „Crescendo" over het voellichl en werden eenige nummers op schitterende wijze uitgevoerd Het applaus was daarvan wel het beste bewijs. Het drama in twee afdeelingen of 6 BINNENLAND. Opening van de Indische lezingen aan de Leidsche Universiteit. (Stadsn., le Blad). Het voorloopig verslag der Tweede Kamer over hoofdstak Jnstitie der Staatsbegrooting. (Binnenland, 2e Blad). Een Amerikaansche commissie van onder zoek naar de prodnetie-kosten van lijnolie zal ons land bezoeken. (Binnenl.,*2e Blad). Katholieken mogen geen lid zijn van het Roode Krnis. (Binnenl., 2e Blad). Te Noordwijk is een woonwagenbewoner door de tram overreden en gedood. (Uit de Omstreken, 2e Blad). Doodelijk ongelnk op een onbewaakten overweg bij Amsterdam. (Gemengd, 2e Blad) BUITENLAND. Het memorandum van Parker Gilbert is gepubliceerd evenals het antwoord der Dnitsche regeering. (Buitenl., le Blad). Weer een complot tegen Mnssolini ont dekt. (Buitenl., le Blad). De Mexicaansche generaal Gomez is gedood. (Buitenl. en Tel., le Blad). Ernstige ramp in een bioscoop te Sjanghai (Buitenl., le Blad). De overstromingsramp in Nienw-Enge- land. (Tel., le Blad). tafereelen „De Flesch of de Gevolgen der Dronkenschap" werd daarna met zeer veel succes vlot door O. B K. ten tooneele ge bracht. Na ieder bedrijf klonk een warm en hartelijk applaus door de volle zaal en er moest telkens „gehaald" worden. Na af loop van de voorstelling ontvingen twee kinderen een souvenir. Na de pauze trad „Crescendo" ander maal op en weer oogstten de harmonica spelers veel succes met hun spel. Ook de duetten van „The Drums" hadden veel bijval. Aan het einde van den avond voor het geanimeerde bal een aanvang nam heeft de voorzitter van O. B. K. alle uitvoerenden nog bedankt. In het bijzonder richtte hij zich daarbij tot den heer Van Wouw. Cres cendo's directeur. Ook het bal, onder leiding van den heer L. van Wijk en met medewerking van de Jazzband „Aufgepast" verliep in de beste orde en zoo werd de 48ste uilvoering van O. B. K. in ieder opzicht geslaagd. STEDELIJKE WERKINRICHTING. In deze inrichting zijn in de afgeloopen week opgenomen: Datum Dagen Volw. pers. Kinderen Totaal 31 Oct. Maandag 34 1 35 1 Nov. Dinsdag 34 1 35 2 Nov. Woensdag 34 1 35 3 Nov. Donderdag 34 1 35 4 Nov. Vrijdag 35 1 36 5 Nov. Zaterdag 34 1 35 205 211 Bij beschikking van den minister van O., K. en W. is de heer H. C. Blote, zoölo gisch doctorandus alhier, benemd tot con servator aan het 's Rijks Museum van Na tuurlijke Historie te dezer stede. Naar wij vernemen, zullen aan het sta tion alhier verschillende verbouwingen plaats hebben. Er zullen eenige' bureaux bijkomen o.a. een voor de d.d. chefs en één voor den sta tionsdienst, terwijl het bureau van den sta tionschef belangrijk verbeterd zal worden. Ook dit jaar heeft het bestuur van de woningbouwvereniging ..De Eendracht" een tuinjeswedstrijd onder de leden gehouden. De deelname was ditmaal minder groot dan het vorige jaar. Morgenavond zal de pnjs- uitdeelingf in het „Volksgebouw aan d© Heerengrachl plaats hebben Dan worden ook de namen van de gelukkige winnaars bekend gemaakL De heer Witte, hortulanus alhier en voor zitter der jury. zal de prijzen met een toe passelijk woord uitreiken. De recherche te Enschede heeft proces verbaal opgemaakt legen zekeren A. v. E. uil Zeist, thans gedetineerd le Zwolle. Hij is de persoon die zich schuldig had ge maakt aan oplichting in verschillende plaatsen o. a te Leiden door voor te geven dat hij in de bewuste plaats in betrekking

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1