BOVRIL «.overwerkte it zenuwen W/tynfimdts ^'TmwMMten UIT DE RIJNSTREEK. Pijnloos Scheren Vlug Scheren Schoon Scheren UST DE GESTREKEN. ALPHEN. Bedankt. Dg. F. H. van Oosten, predikant te Feyen- oord, die naar de Ned .Herv. Kerk alhier is beroepen, heeft voor dit beroep bedankt. Gasverstikking. Toen gistermiddag de zoon van den direc teur der gasfabriek, de heer G. Hildernisse, thuiskwam, nam hij een sterke gaslucht waar. In de badkamer trof hij zijn vader in bewusteloozen toestand aan. Onmiddellijk werden verschillende doctoren gehaald, doch hoewel gedurende twee uur getracht werd de levensgeesten op te wekken, bleven de pogingen vruchteloos. De overledene, die reeds twintig jaar de leiding der bedrijven voerde, stond bekend als een ijverig ambtenaar en was bij zijn personeel zeer gezien. Gevonden voorwerpen: Belasting- plaatjes 1927, dameshalsketting, damespor- temonnaie met inhoud, handtaschje met in houd, portemonnaies, kruiwagenas, 20 spaar- zegels, lederen taschje met inhoud. Inlich tingen aan het politiebureau. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Theresia, D. van J. van der Meer en M. van Velzen. Overleden: "Dirk Klomp jm. 24 j. Joan nes Akerboom w. 77 j. Ondertrouwd: Theodorus Jacobus Lubbe jm. 24 j. en Nelly Adnana Maria Straat hof jd. 23 j. Jacobus Semp jm. 31 j. en Gertrud Johanna Schafer jd. 23 j. M^r- tinus Johannes Borst jm. 33 j. en Maria Theresia Schmidt jd. 29 j. Leonardus Nicolaas van Kins jm. 25 j. en Adelheid Maria Weingarts jd. 24 j. Johannes Gies Broesterhuizen jm. 27 j. en Maria Johanna Wesselman jd. 29 j. Theodorus Loos jm. 33 j. en Anna Maria Kerkvliet jd. 21 j. Gevestigd: S. P. van Kms, van Noord- wijk; M. G. A. Bakker, van NVoubrugge; J. S. Oudshoorn, van Noordwijkerhout; C. van der Hulst, van Warmond; J. L. Giet man, van Rotterdam; J. M. van der Meer, van Leiden; A. van der Meer en gezin, van Nieuwkoop. Vertrokken: G. C. van Berkel, naar Haar lem; M. Overbeeke en gezin, naar Sint Annaland; J. Th. Jaspers, naar Gouda; G. Nigten, naar Hilvarenbeek; J. M. van den Berg, naar Woubrugge; G. Voskuilen, naar Pijnaker; A. van Zanten, naar Ter Aar-, Th. van Haastrecht, naar Amsterdam; J. Brinks en gezin, naar Onslwedde; A. M. Heems kerk, geh. met G. van Leeuwen, naar Voor hout; M. W. Bakker, naar Ter Aar. In den loop der maand October zijn ter secretarie aangegeven de volgende slach tingen: bedrijfsslachtingen: 19 koeien, 26 varkens en 2 schapen; huisslachtingen: 15 varkens, 1 koe en 3 geiten; noodslach- tingen: 4 koeien, 9 varkens, 2 kalveren, 1 big, 9 schapen, 1 lam en 2 geiten. Inge voerd werd 470 K.G. vleesch. Het netto be drag aan ontvangen keurloon is f 344.52. BODEGRAVEN. Donderdagavond hield de Geref. Jonge- dochtersvereen. „Dorcas" een openbare jaarvergadering, die vrij goed was bezocht. De vergadering werd gepresideerd door Zs. van Wingerden. Door verschillende le den werden verslagen uitgebracht, o.a. van het orgelfonds en van den toestand der vereen. Daaruit bleek, dat ze in den loop van het afgeloopen jaar wegens het groot aantal leden in twee afdeelingen is gesplitst waarvan 1 afd. naait voor de zending. De afdeeling, die voor de Diaconie werkt, ver vaardigde in totaal 171 kleedingstukken. De vergadering werd toegesproken door den heer A. Koning en ds. Dam. Veel geluk- wenschen van bevriende organisaties wer den overgebracht Woensdagavond zal de „jeugdvereeni- ging", de reeds zoo gunstig bekend staande vereen., die door de Mij. tot Nut van het Algemeen" wordt in stand gehouden, haar cursussen onder de hoofdleiding van den heer Schuling weer aanvangen. Een viertal dames en heeren zal aan de cursussen lei ding geven. Ze zullen weer worden gehou den in het gebouw der Nutsbewaarschool. Ten behoeve van de Evangelisatie door de kerk van Amsterdam te houden tijdens de Olympische spelen in 1928. werd in de Geref. Kerk alhier de som van f 94.15 gecollecteerd. Naar wij vernemen is na de "Raads vergadering een conferentie gehouden tus- schen B. en W. en de heeren Kooy, betref fende de trottoirs in de Noordstraat. Gevolg hiervan is dat de heeren zich thans bereid hebben verklaard de stoepen voor hun pan den, in totaal 6 of 7 stuks, af te staan. Met den laatsten „bezwaarde", den heer Breek- landt, die drie panden bezit, is nog geen overeenstemming bereikt. Gedurende het tijdvak van 15 Novem ber tot 15 December zullen door landbou wers e.a. huisslachtingen mogen gedaan worden. Vee, uitsluitend voor eigen gebruik, ban dan buiten het slachthuis worden geslacht BOSKOOP. Gevonden voorwerpen: 1 belasting zak in étui, 1 vulpen, 1 belastingmerk, 1 Lipssleuteltje. Inlichtingen bij de politie. KOUDEKERK. Loop der bevolking. Jn de maand October hebben zich alhier gevestigd: N. van Veen, van 's-Graven- bage; N. Moerman en gezin, van Vlaar- dingen; C de Rooy. van Alphen. Vertrokken: C. Paling, naar Leiden; A. Jdle. naar Ter Aar; P. W. van Burik. naar Texel; E. J. van Varik. naar Alnhen- G 1). ^an Leeuwen, naar Alphen; G. de Jong, naar West-Terschelling. OUDEWETERING. Donderdag- en Vrijdagavond heeft Pater C W. van Grvane missionnaris. een klmvoorslelling gegeven ten bate van zijn |"'5sie De film. die zeer duidelijk was, l°nde ons hel volle leven in de nrssie- •jkeken. Een groot aantal parochianen heeft S voorstelling bijgewoond. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria, D. van T. Verzaal en J. Schijf. Ondertrouwd: Joh. Biemond en Adewij L. Los. Overleden: H. A. van Dorp, echtgenoot van W. van Diggele, 66 j. De ambtenaar, belast met het oud- archief alhier, ontving deze week het be richt van den heer en mevrouw Marx Zandstra, te Bussum, dat door hen voor de historische verzameling ten raadhuize ten geschenke werd aangeboden de Bul of oor konde dat dr. A. Comrie in de rij der doc toren is opgenomen. Het stuk is gesteld op perkament met zegel in roode was. Tevens werd de belofte bevestigd, bij de Comrie-tentoonstelling, dat het kunstig schilderstuk, het portret van dezen geleerde bij overlijden is vermaakt aan de Ned. Her7. Kerk alhier, voor de consistorie. De gemengde zangvereeniging „Zang- lust" zal deze maand 25 jaren bestaan. De jaarlijksche uitvoering zal ditmaal een bui tengewoon karakter dragen. RECLAME. zonder dat Uw huid stukgaat of naschrijnt, ook al is Uw baard nog zoo zwaar en hard, indien U slechts vóór het inzeepen de Laardoppervlakte inwrijft met een weinig Doos 30, 60, Tube 80 ct. PUftOL 743 AALSMEER. In het Oosteinde, alhier, werd voor eenigen tijd een Chr. Kinderkoor opgericht, waartoe thans reeds 37 leden zijn toegetre den. Thans is aldaar tevens opgericht een Chr. Dameskoor. Voor beide koren treedt de heer A. Klootwijk, aldaar, alsdirec teur op. Reeds geruim en tijd gaan er bij voor aanstaande kweekers in deze gemeente stemmen op om te komen tot een eigen koel inrichting ten behoeve van het bloe- mistbedrijf. In de vergaderingen der af deeling van de Kon. Ned. Mij. voor Tuin bouw en Plantkunde werd reeds menig maal gewezen op het groote nut, dat een dergelijke inrichting zou kunnen afwer pen. Het is immers bekend, dat de bloe misterij, meer speciaal de snijbloemcultuur steeds hooge eisc-hen stelt, welke voor een goed deel zouden te ondervangen zijn door hier de beschikking te hebben over een flinke vriesinrichting. Seringen en conval- laria b.v. komen veel beter tot haar recht bij het forceeren, wanneer ze eerst onder vorst-temperatuur zijn geweest. En de bloe men zijn dan veel beter, wat genomen proeven reeds lang hebben bewezen. Gm tot een nader-en stap in deze te komen, zal a.s. Woensdagavond de heer Tollenaar, directeur van de Holl. Ingecieurs-Maax- schappij, op uitnoodiging van de afdeeling der Ned. Mij., een lezing houden over „Koeltechniek" in hotel ,,De III Kolom men." Het is wel te voorzien, dat de tijd niet verre meer is, dat besloten wordt de inrichting te bouwen, al is het ook een feit, dat een zeer groote som daarvoor be» oo- digd zal zijn. Onze veilingen kunnen ech ter heel wat bereiken, en die zullen haar rug er onder moeten zetten, wil het groot- sche plan slagen. HAARLEMMERMEER. Beroepen. Ds. J. W. Esselink te Eindhoven, beroe pen predikant bij de Geref. Kerk te Hoofd dorp, heeft intusschen ook een beroep ont vangen naar Dokkum. In verband met de te Hoofddorp te vervullen predikantsplaats, bracht Z.Eerw. Vrijdag een bezoek aan deze gemeente. Bazaar. Naar wij vernemen, zal de groote bazaar van de muziekvereenigine „Opwaarts", worden gehouden in een viertal lokalen van de oude openbare school te Hoofddorp, op Vrijdag 11 en Zaterdag 12 November a.8., met medewerking van het fanfare korps „One Genoegen" en van een groet aantal muziekliefhebbers, die getoond heb ben iets over te hebben voor de goede zaak. Het geheel zal onder deskundige leiding worden opgesteld en versierd, in verband waarmede eenigo Aalsmeersche kweekers de toezegging hebben gedaan om verschil lende planten en bloemen besohikbaar te stellen. Een veertigjarig jubileum. De heer J. Teeuwen, brugwachter aan de draaibrug over de Ringvaart bij Vijf huizen, heeft als zoodanig eervol ontslag aangevraagd met ingang van 15 Januari a.s. Meer dan 40 jaren is hij met veel ijver en toewijding in dienst van den Haarlemr mcrmeerpolder werkzaam geweest. HILLEGOM. Britsch-Indië. Dc heer dr W. G. N v. d. Sleen heeft in de Nutszaal een voordracht gehouden over Tropisch Bntseh-lndie De rede Werd geïllustreerd met lichtbeelden. Waar dr. Van der Sleen een zeer gewilde spreker is, valt het te begrijpen, dat e«r veel belang stelling waa. Er is veel genoten op dezen Nutsavond. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: P. C. Kops en P. van det Werken. II Wiebers en C van dor Jagt- A. C Slobbe en W. M. Kapiteyn. Th. M. Mooijekind en G, C. Blom.. W. de Rooy en H. Hollander. A. van der Zwan en P. Tromp. F. Wiedemyer en D. C. Methorst. GetrouwdJ. G. A Lampers en A. Mink. J. J. van der Vin en W. Veen. BevallenA. C. LommerseGoeman» D. M. HellingmanSchreiider Z. J. de VriesHill Z. M. van DeursenZomer D. J. M. van eer ReepSandbergen Z. A. C. PhilippoScheffeTS D. B. BootsmaRoos Z. OverledenTh. Lommerse m. 76 J. De oogstcollecte in de Geref. Kerk heeft opgebrachtvoor de kerk f 1307.81 en voor de armen f 656. De heer Jos. Sacher is benoemd tot leeraar voor viool en cello aan het conser vatorium te Haarlem. KATWIJK. Burgerlijke Staud. GeborenAnna Wilhelmina, D. v. A. v. Duijn en A. van Duijn. Arendje Adriana D. v. T. van der Plas en A. van Aalst. Adriana, D. v. C. van deT Plas en J. van Duijn. Geertruida Antonia, D. v. L. W. van Rijn en G. Schrama. Abram, Z. v. W. Ravensbergen en C. Ouwehand. Dirk, Z. v. G Tonkelaar en A. M. H. Graff. Wilhelmina JohaDna, D. v. P. v. Duijvenbode en P Stoute- Geertje, D. v. J. Paap en M. van der Plas. OverledenLeentje Zwanenburg 75 j., wede. van J. Klinkenberg. Gerrit van der Does, 78 j. echtgen. van C. M. van Assen. Dirk Klok, oud 51 j., echtgen. van C. Spaanderman. Huig vaD Duijn, 70 j., echtgen. van Kr. Zwaan. Frederik van Delft, 62 j., echtgen. van G. Heems kerk. Ondertrouwd: A. van Beelen en J. van Rijn. W. Guijt en J. Sip. GehuwdS. Duindam en A. Krijgsman. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. De aanvoer van bloemkool neemt de laatste dagen sterk af. En al komen thans van de grovere producten grootere aan voeren, het drukke seizoen kan wel als ge ëindigd beschouwd worden Gele en roode kool wordt in de goede kwaliteiten iets duurder en zal mogelijk nog wel iets oploo- pen gezien de aanmerkelijk slechtere ge wassen van vorige jaren. Vooral van goede bewaarkool is er niet veel. Het oploopeu van den uienprijs is thans geëindigd; zeil» is deze iets naar benedén gaand. Thans ko men de spruiten, het winterproduct. Ook winterpeen loopt iet» op in prijs. In veiband met de kleinere aanvoeren zal de groentenveiling thans tweemaal per week gehouden wordeD inplaats van drie maal. LISSE. Burgerlijke Stand. GeborenJohanna Petronella, D. v. J. Slottje en S. v. d. Borg. Wijnanda Pe tronella Cornelia, D. v. P. J v. d. Hulst en J. v. d. Zwet. Johajines Cornelis, Z. v, J. Eisenga en N. Keekstra. Ondertrouwd: J. Huisman en A. P. van Egmond. H. Spaargaren en J. de Graaf. P. Duivenvoorden en J. W. Meskers. J. P. Peter» en I. Beijk. Gehuwd: M. J. van Zijl en A. J. van Schooten. Aan het postkantoor alhier werd ge durende de maand Oct. ingelegd f 10984.67, terugbetaald f 14702.42. Het laatst uitge geven boekje draagt het nummer 6369. NOORDWUK. Patronaat Sint Jeroen. Donderdagavond was er in de groote zaal \Tan 't Juvenaatsgebouw 'n bescheiden feest viering ter herdenking van het 10-jarig be staan van het Patronaat in de parochie Noordwijk. De donateurs waren uitgenoo- digd dit feest bij te wonen. Zondagavond reeds was in besloten kring, die meer voor de ouders en beschermelingen zelf was ge organiseerd, dit feit herdacht. Evenwel was het volgens de commissie niet meer dan billijk om de menschen, die door hun bij dragen het patronaat steunen en mogelijk maken, ook dit heuglijke feit te laten mee vieren. Het werd echter op bescheiden ma nier gedaan, want feestvieren kost geld en dat is het juist wat het patronaat niet heeft. Na een welkomstspeechje van den directeur gaf de secretaris, de heer C. Verwey, een overzicht van de werkzaamheden vanaf de oprichting. Gememoreerd werd, dat op Don derdag 21 Juni 1917 de eerste vergadering was gehouden ter bespreking van het op richten van het patronaat. De Eerw. Zusters van het Sint Jozef-gesticht aan de Bronck- horstslraat stelden de speelzaal disponibel voor onderdak, van het patronaat In een vergadering van 16 October 1917 werd be sloten op Zondag 28 Oct. d.a.v. het patro naat te openen. Spoedig werd avondonder wijs gegeven, een rijkstuinbouwwintercur- sus, terwijl thans een 40-tal jongens onder wijs ontvangen in rekenen, boekhouden, taal, lezen en geschiedenis. Een jongens bibliotheek werd opgericht, die nog steeds met graagte door de jongens wordt leegge haald en gelezen. Het idee werd geopperd om het clubhuis van de Noordwijksche Sportvereeniging aan te koopen, staande te Noordwijk-aan-Zee. Het werd gekocht en overgeplaatst naar Noordwijk, waarmede voor het groeiend pa tronaat en gezellenvereeniging een eigen RECLAME. m^a]meeren en wor(^en gesterkt door Buisje 75ct Bij Apoth en Drogisten 731 huis was gesticht, wel niet volmaakt, maar aanvankelijk voldoende. Onder directeurschap van kap. Braak man kreeg men te kampen met het meest wispelturige, meest speelsche, meest dartele ding, waarmee de jeugd zich gaarne ver maakt: met den voetbal. Onder kapelaan van Leeuwen reeds had 't dartele ding in de rustige commissievergadering van het deftige patronaatsbestuur beroering gebracht De commissie echter, bewust van eigen kracht, wist met een keihard schot den bal over de lat te doen scheren en verdwenen was ie. De rust was hersteld zoo meende men. Men zou een gymnastiekclub oprich ten, dat was al mooi genoeg. Men ging nog een stapje verder. In de vergadering van 18 Juni 1920 besloot men tot het bouwen van een schietbaan, waarin met handbogen en pijlen geschoten zou worden op een rielgevlochten schijf. En steeds lachte de patronaatscommissie in den baard, dat het leefen monster zoo fijntjes was wegge werkt. Tot op eenmaal in de vergadering van 27 Aug. 1920 dat akelige ding weer op de groene tafel sprong, waaromheen de pa tronaatscommissarissen het wel en wee van het Patronaat bespraken. De slotsom was een patronaatsvoetbalclub en een weiland van den heer Jac. de Groot, waarop het dartele ding de ruimte had om te springen. Van dien dag af broeide er een grootsch plan, n.l. het verkrijgen en exploiteeren van een flink sportterrein. Allen kennen het sportpark, dat op 15 Aug. 1922 werd geopend. Men bedenke, dat 't niet alleen was voor het bevredigen van voetballust, dat men een sportterrein van bijkans twee bunder in exploitatie nam. Alle notulen van commissievergaderingen, waarin over het sportpark werd beraad slaagd, getuigen ervan, dat bij directeur en commissieleden een ander doel werd nage streefd: men was het gevaar bewust-, dat jonge menschen loopen, als hun gewone Zondagmiddag-wandeling naar het strand leidt. Het is misschien niet aardig te bewe ren, dat men te Noordwijk over het alge meen dat gevaar onderschat en we durven de bewering aan: als 't patronaat met de stichting van het dure Sportpark niets an ders heeft kunnen bereiken dan eenige jongens van 't strand afhouden en het lid maatschap v^n neutrale voetbalclubs voor komen, dan heeft het Sportpark aan zijn doel beantwoord. Thans is kap. ITesp direc teur van dit alles en met nooit verflauwend optimisme weet hij er de leiding te houden. Veel wat er in die tien jaren gebeurd is, wordt niet voldoende belicht, maar even moesten we een beeld geven van de werk zaamheid op 't patronaat. Dit is ook pret tig voor degenen die 't patronaatswerk steu nen. Men doet dit niet op de eerste plaats om dank te oogsten, maar 't is een zeer ge rechtvaardigd verlangen eens te vernemen hoe de verleende steun gebruikt wordt en of die steun nog effect heeft. Aan het einde van dit overzicht werd de wensch geuit, dat alle donateurs, ja alle parochianen mogen inzien, blijvend inzien, dat het Patronaat hun steun verdient, hun steun van noode heeft en voor hun steun steeds dankbaar zal zijn, aldus spr. Hierna kwam prof. Antonini de aanwe zigen met zijn onbegrijpelijke toeren ver maken. Zij, die genoemden heer al eens hebben zien werken, weten, dat het een plezierige avond was. Voor den verkoop van bloempjes werd door de dames-zelatricen een toepasselijk lied gezongen, waarna zoo'n bouquetje, vergezeld van een vriendelijken glimlach en een aardig smoesje met een handig ge baar op de borst werd gespeld, na blijmoe dig geofferd te hebben. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem, z. v. J. C. v. d. Lippe en K. v. d. Niet. Hendrik, z. v. Jacob Hoek en S. H. Meiers. Lambertus Jo hannes, z. v. G. A. Janson en A. J. Win ters. Adriaan, z. v. J. N. Dorsman en A. W. Unger. Maria Francisca The resia, d. t. H. C. Hoogeveen en E. C. M. van Leeuwen. Maria Catharina Marga- retha, d. v. P. J. Diels en M. M. Caspars. Ondertrouwd: Theodorus Hendrikus Ten nissen, 25 j., te Noordwjjk, onlangs te Haarlem, en Agatha Geertruida Mozar, 24 j., te Zeist. Gerardus Jacobus Caspers, 31 j. en Geertje Koostra, 25 j. Hendrik v. d. Haak, 31 en Elisabeth Ouwehand, 22 j. Piet v. d. Berg, 24 j. en Petronella Hermans, 20 j. Getrouwd: (bq volmacht) L. Bos, 32 te Rantau Pandjang (N. O.-Indië en N. Imthorn, 21 j., te Noordwjjk. G. J. F. v. d. Berg, 29 j. en E. M. Hiep, 25 j. Overleden: Willem Bejjk, 55 j., gehuwd ra. A. v. d. Ploeg. Jan v. Ommerin, 35 gehuwd m. M. Overvliet. Petronella Jo hanna Smit, 6 mnd., d. v. H. Smit en M. J. Augustinus. Bij het alhior gevestigde correspon dentschap voor arbeidsbemiddeling zijn deze week al» werkzoekende ingeschreven 23 personen, n.L 6 timmerhedjen, 4 stuca- doors, 2 losee arbeiders, 2 visschers, 2 landarbeiders, 1 houtbewerker, 1 dienst bode en 6 jongens beneden 18 jaar. NOORDWIJK AAN ZEE. Vrijdagmiddag had alhier op het kruis punt Binnenweg een aanrijding plaats. Esn bestuurder van een vrachtauto, die zonder signaal een zijstraat passeerde, reed een meisje, gezeten op een rijwiel, aan. Het meisje kwam te vallen en liep eenige ont vellingen op, terwijl haar rijwiel ernstig werd beschadigd. Bjj de politie werd aangifte ge daan. Deze tracht den autobestuurder op te sporen, daar hij zich, volgens de nieuwe Motor- en Rijwielwet, ook heeft schuldig ge maakt aan een overtreding, nml. het dooiv rijden na een aanrijding. OEGSÏGEEST. Bij de gehouden knipcursus aan de R.-K. parochiale school, werd het diplo ma uitgereikt aan de dames- A. van Abs- woude, A v. d. Scbner, A Onderwater, A. Kouwens, te Oegstgeest; M. Luyten en A. v d Boog te Katwijk en M. Grimber gen te Rtinsburg Toen een alhier woonachtig tandarts, die per trein naar Utrecht reisde, zich te Woerden op het perron begaf en even later RECLAME. Maakt Uw Stamppot krach tig or Verhoogt den smaak van Uw stamppot en maakt die voed zamer door er Bovril in te doen. Als gij aan een schaal wat Bo vril toevoegt,!* 't alsof gy er meer vleesch in doet, want Bovril bevat al het goede van vleesch. Probeert eens Bovril bjj soep. gehakt, pastei tjes of gekookt vleesch. •terk peconcrnïreerde vleeschvoedlng v t t N.V. E. Ostermann Co's Eenig Importeur: M(j Amst.r(,am. 703 in zijn coupé terugkeerde, kwam hij tot de ontdekking, dat zijn bruinleeren Koffer met verschillende tandheelkundige inslrumen- j ten verdwenen was. De politie te Utrecht doet onderzoek. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Abraham, Z. v. Casper Paauw en Geertje de Mooy. Jacobus, Z. v. Jan van der Mey en Margaretha Elisabeth de Rijke. Leendert, Z. v. Jacobus Heems kerk en Gijsje Hogewöning. Mattheus, Z. v. Willem Zandbergen en Anna Cathor rina Gecrtruy Weerlee. Gerrit, Z. van Cornelis van Klaveren en Grietje van Zuy- len. Jan, Z. v. Arie Zandbergen en Neeltje Noort. Anhtonia, D. v. Abraham de Mooi en Lena Ba velaar. Overleden: PieteT van der Valk, 75 j-, weduwnaar van Cath. de Mooy. Janne tje Boekee, 21 m., D. v. Jan Boekee en Anna Zwaan. Pieter van Nieuwkoop, 75 j., weduwnaar van Kaatje Noort. Aafje de Mooy, 60 j., wede. van Hendrik van der Mey. OndertrouwdJohannes Engelbertu» Oudshoorn en Janna Adriana van Egmond. Jacobus Hendricus Glasbergen en Caro lina de Mooy. GehuwdLijsbertu» de Mooy en Hen- drica Glasbergen. Pieter Bekooy te Lei den en Jannetje Catharina van den Anker. Pieter van der Sleet te Waitnond en Johanna van Egmond. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Overleden: Grietje Nederstigt, 74 j. echtg. v. L. van der Hulst. Gehuwd: Rutger van dor Neut, 28 j. en Cornelia Johanna Hoekx, 22 j. Jacobus Gerardus Baak 22 j. en Allegonda Johanna van der Voorn 19 j. Johannes van der Voorn 27 j. en Maria van Leeuwen 28 j. Gevestigd: Mej. S. L Kooijman, van Voorhout. E. Teenstra en gezin, van Gaasterland. —F. de Voogd en gezin, van Voorhout. Mej. M. H. Koek, van Haar lemmermeer. Vertrokken: G. A. P. Huijskes en gezin, naar 's-Gravenhage. G. C. Waasdorp, naar Noordwijk. H. J. Foppen, naar Lisse. Mej. P. G. Berger, naar Boxmeer. Mej. M. M. Oostveen, naar Leiden. M. van der Voorn geb. van Leeuwen, naar Noordwijkerhout. Als gemachtigden voor het kiescol lege der Ned.-Herv. Kerk zijn herkozen de heeren Jac. Oudshoorn, J. P. Oudshoorn, C. Rijnsburger en C L. Vis. Voor de va cature Papendrecht komen in herstemming de heeren A. den Haan en J. Faaa WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: L Schroder en C. E. Bin- dels. G. de Vos en Ch J. Bredero. B. Kist en H. H. Methorst. W. van Deventer en H. van der Steenstraten. A. Boogaard en M. W. J. Putzierer. GeborenBernardus Hubertus, Z v. J. W. Noordover en C. M van Abswoude. Overleden: Johanna Pons, wed. P. Henry 72 j. Bij het correspondentschap deT ar beidsbemiddeling staan ingeschreven 9 grondwerker», 8 losse werklieden, 4 timmer lieden, 3 schilders, 3 opperlieden, 1 opzich- ter-teekenaar, 1 bouwkundig-teekenaar, 1 boekhouder, 1 huisknecht, 1 winkelbe diende, 1 typiste, 1 metselaar. Op den Sohouwweg werd gistermor gen een man aangetroffen, die zeer ner veus was en zich aJs een krankzinnige aan stelde. De politie heeft den man, C. M. genaamd, doch wiens woonplaats onbekend is, in bescherming genomen en voorloopig ondergebracht in de St. Jaoobusstichting. ZOETERWOTTP" De met brood geladen bakfiets van bakker D uit Leiderdorp werd terwijl hij een klant bediende, door een rukwind voortgeduwd. De wagen kwam in een sloot terecht, waardoor de geheele partij brood verloren ging. Door de politie alhier is aangehouden en naar Den Hnag overgebracht G van der L., wonende in de Weiponrt alhier, die nog 15 dagen hechtenis noest onder gaan. 3—2

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 7