HET BOORDENHUIS Hoeden - Hemden Dassen, enz. enz. Vischmarkt 7 - Telefoon 882 68s,e Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 4 November 1927 Derde Blad No. 20749 UIT DE OMSTREKEN. NIVA TANDPASTA UIT DE RIJNSTREEK. KUNST EN LETTEREN. A. KLAASSENS SCHEEPSTIJDINGEN. Korenbond, Wij vestigen de aandacht op het Triduum en den Zangersavond -welke vanwege den Korenbond ,,St. Willibrord" wordt gehou den op Dinsdag, Woensdag en Donderdag, 8, 9 en 10 Nov. a.s.het Triduum in de Parochiekerk, de Zangersavond op 10 Nov. in het Patronaatsgebóuw te Voorschoten. Hieraan wedken mede de Zangkoren van Wassenaar .,,Goede Herder", Wassenaar; „St. Willibrord", Leidschendam, Voor schoten, Noordwijk en Katwijk a. d. Rijn. Als verplicht Greg. no. wordt gezongen „Introïtus" van Requiemmis, met het Dies Irae tot „Recordaxe". Dan zingen alle koren een vrij no. Gregoriaansch en een vrij no. muziek. De Lofzangen worden de twee eerste avonden gezongen door de gezamenlijke koren; op den derden avond door het Jon genskoor te Wassenaar. Pater Dalmatius v. d. Geest zal als spreker optreden. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus, Z. v. P. J. Rens en C. van Tilburgh. Beatrix, D. v. J. Schou ten en M. van Andel. Pie-ter Adriaan, Z. v. C. Hoekman en M. K. de Koning. Maria Johanna, D. v. J. C. van Rooijen en I. J. Heemskerk. Albertus, Z. v. u. J. Werkhoven en M. Dijksman. Johan nes Hendrikus, Z. v. J. Gladpootjes en C. Smit. Andries Johannes en Geertruida Antonia, Z. en D. van H. J. Driessen en C. Kraan. Gijsbertha Cornelia, D. v. W. van Ameide en T. van der Mik. Petrus, Z. v. P. van der Post en E Verhoeven. Hendrikus, Z. v. W. van Leeuwen en N. Hamelink. Egbertje Hendrika, D. v. J. Mulder en Z. H. W. van Slochteren. Hendrika Elisabeth, D. v. W. Overbeek en J. W. van,Krimpen. Alberta Margaretha Maria, D. v. C. J. de Boer en M. Clement- Helena, D. v. P. Bokhorst en W. Zorge. Baremdma Henriette, D. v. E. F. de Koning en A. H. Verbeek. OndertrouwdA. Doekes, 30 j. en J. C. van Egmond 3*2 j D. J. van Zoolingen 25 j. en C. Eikelenboom 24 j. GehuwdJ. Spaargaren 24 j. en M. Spaar, gairen 22 j. J. J. de Cloe 18 j. en A. M. den Boer 18 j. H. G. van den Heuvel 36 j. en L. Dainens 33 j Overleden: Johannes Godefridus Kaatee, 8 j. Z. v. H. J. Kaatee en W. Milatz. Jacob Verkaik 73 j., gehuwd met E. Aafjes. Bij de verbeteringen, die bij het brand wezen in Haarlemmermeer in den laatsten tijd werden aangebracht, behoorde ook nog een afdoend systeem van alarmeering. Dit is thans ingevoerd en bestaat in een Ame- rikaansche kraohtsirene, die is aangebracht op de gemeentewerf op den voor het dro gen der slangen bestemden toren. Bij de genomen proeven bleek het geluid op ver ren afstand hoorbaar te zijn Deze verbe tering is voor de omwonende brandweer lieden om bij het uitbreken van brand di rect present te kunnen zijn, van het groot ste belang. Naar wij vernemen, heeft de heer B. Asjes Sr., concierge in het Kan ton gerechts gebouw te Haarlemmermeer, aan den mi nister van Justitie als zoodanig eervol ont. slag aangevraagd tegen 1 Januari a.s. Wederom zijn in Haarlemmermeer twee stroopers in handen der gemeentepo litie gevallen, en wel A. V. en C. S., die Woensdagavond in de langs den Lisserweg gelegen landerijen met lichtbak en geweer verden aangetroffen. Een en ander werd in beslag genomen. HILLEC-OM. Uitvaart van Th. Lommerse. Donderdagmorgen had onder zeer groole belangstelling de plechtige uilvaart en be grafenis plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den Heer Th. Lommerse. Sedert 46 jaar lid van het Kerkbestuur van de St. Martinuskerk en oud-Wethouder der Ge meente. Nadat reeds Woensdagavond het stoffelijk overschot in de kerk was gebracht, werd Donderdagmorgen de plechtige TI Mis van Requiem opgedragen door den Zeer eeTW. heer Jos. J. A. M. Krook, pastoor der Pa- Tochi geassisteerd door de beide Kapelaans, Het Hoofdaltaar was in diepe rouw. Het zangkoor onder leiding van den heer P. J. Litjens voerde de 4-stemmige Mis van Pct- son uit. Het Kerkgebouw was geheel met geloovigen en belangstellenden gevuld. De hoogste klassen der jongens- en meisjesscho len waren mede tegenwoordig en naderden ter H. Tafel als een laatste eer voor dit over leden lid van het Kerk-School-bestuur. Onder de talrijke aanwezigen bevonden zich de Wethouders Balvers en de Vreugd, de oud- Wethouder H. Veldhuyzen van Zanten, en kele oud-raadsleden. Kerk- en Armmeeslers en meerdere vooraanstaande personen in de gemeente. KATWIJK AAN ZEE. Naar wij vernemen bestaat het plan bij den kerkeraad dei Geref. Gem. alhier, om het gouden huwelijksfeest dat ds. lm- peta en zijn eehtgenoote binnenkort zullen vieren niet onopgemerkt voorbij te laten gaan. Ook zal een afgevaardigde bij de ge dachtenisrede die ds Impeta alsdan te Kampen op iS dezer zal uitspreken, daarbij tegenwoordig zijn. LISSE. De a.s. Pluim veetentoonstelling. Donderdagavond hield de Pluimvee- en Konijnensporlvereeniging „Lisse en Om streken" wederom een ledenvergadering onder leiding van haar voorzitter, den heer W F. Daudy De opkomst was groot. In Z'ln openingswoord zeide de yoorz. hej te be- rr-uren. dat zoovele leden niet bij tweede ^nbieding hun lidmaatschap hadden vol daan, waaraan hij toevoegde dat indien bij derde aanbieding niet voldaan werd. het be trokken lid van zijn lidmaatschap zou wor den ontheven. De notulen werden na een enkele opmer king vastgesteld. Een viertal leden werd geballoteerd. Tijdens de ballotage namen we even in zage van het programma. Hieruit stippen we aan, dat er 630 eerèprijzen zijn. 1000 gulden aan geldprijzen, ruim 40 bekers, waaronder 3 zilveren, vele lauwerkransen en takken, 80 medailles, waaronder één gouden en ten slotte nog 100 diverse prijzen. Onder deze behooren 75 jubileum eere linten in de Lissesche kleuren. Aan vijftien inzenders van 10 nummers welke zich het eerste in laten schrijven zal een souvenir worden uitgereikt. Uit een gestelde vraag bleek dat de ten toonstelling zal worden gehouden, des Zater dags voor de kerstdagen. Den eersten Kerst dag zal echter de tentoonstelling gesloten zijn, Maandag 2en Kerstdag zal ze geopend zijn. Dinsdag des avonds tc-i 5 uur zal ze ge sloten worden. In de rondvraag werden nog eenige be sprekingen gevoerd betreffende de te houden tentoonstelling, waarna overgegaan werd tot de gebruikelijke verloting. NOORDWIJK. 40-jarig professiefeest. Op 16 November a.s. zal de eerw. overste van het gesticht Johannes de Deo te Neerasvelt Soeur Maria Marcelli, in de wereld Helena Adriana Paardekooper, van hier, haar 40-jarig professiefeest in de orde van J. M. J. herdenken. Haareerw. was laatstelijk moeder-overste van het Liefdesgesticht te Nieuwkoop. Bij den Gemeentelijken Keurings dienst alhier werden gedurende de maand October 1927 ter keuring aangegeven: 24 runderen, 124 varkens (waaronder 13 huis slachting), 1 paard (noodslachting), terwijl werd ingevoerd 2435 K G. rundvleesch, 84 K.G. kalfsvleesch en 74 K.G. varkens- vleesch, totaal 2593 K.G. Het gebeurde gisteren alhier. Een venter in potloden uit Leiden, die geen vergunning had alhier te venten en dit toch deed, trad hierbij zoo brutaal tegen dc burgerij op, dat men zich hierover bij de politie beklaagde. Echter mocht het der politie niet gelukken hem op heeterdaad te betrappen. Edoch toch moest hij voor zijn onheu9ch optreden boeten. Hij werd nml. verbali- seerd voor het lijden met zijn rijwiel op een voetpad; hiervoor aangehouden bleek zijn rijwiel niet voorzien te zijn van een belastingplaatje; dus werd het rijwiel in beslag genomen, gevolgd door een proces verbaal wegens overtreding der Rijwielbe lastingwet. Uit baloorighcid ging hij toen in een raamkozijn zitten (ondanks de waarschu wing dat dit niet mocht). Ook hiervoor werd hij verbaliseerd. Zijn verontwaardiging over dit alles kende geen grenzen meer, zoodat hij hevig begon te schelden en te vloeken, waadoor hij zich ook nog zal heb ben te verantwoorden wegens overtreding van het vloekverbod. Bij den- ontvanger der directe belastin gen enz. alhier is f 1503.84 gestort wegens over de jaren 1922/1923 en 1924/1925 te weinig betaalde Rijksinkomstenbelasting. Verdedigingsbelasting II en gemeentelijke inkomstenbelasting. NOORDWIJKERHOUT. Zondag a.s herdenkt de eerw. overste van het St. Jozefgesticht haar 25-jarig klooster-jubileum. In de kapel van het ge sticht zal de feestviering plaats hebben, daarna zal er receptie gehouden worden. OEGSTGEEST. Mej. J L. Sollewijn Gelpke alhier is geslaagd voor het e*xamen M. O akte K 3 (natuurkunde, scheikunde en kosmographie). VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Jacoba, D. vartJP- van Leeuwen en M. E. Bierman Theo Hen- dricus, Z. van A. L. Steenvoorden en C. Kortekaas Mattheus, Z. van A. Roskam en P. Groenendijk Engelbertha Johanna, D. van C L. v. Werkhoven en C. v. d. Lans Petronella Johanna, D. van G. P. v. d. Kerkhof en M.E Ammerlaan Adriana Margaretha Maria, D. van F. .T. van Dorp en D. Schrama Cornclis Wilhelmus, Z. van C. M. Kloek en M. J. Westerhoven. Ondertrouwd: F. van der Meij 28 j. en M. A van Schooten 23 j M. II. de Haas 29 j. en A Kloek 30 j. H. J. J. Koedijk 22 j. en J E. Uljee 22 j. Getrouwd: J. de Groot 26 j. cn J. G. M. Meijer 24 j. A. If IT. Schulle Küperjans 26 j en W. M. Paardekooper 22 j. RECLAME. VOORKOMT TANDBEDERF en poetst 's rporgens en Vavonds niet 73 ets per'/i tube. p.'A tube. 633 BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Overleden: W. Tulp 61 j. A. de Vries 5 j. J. Oudshoorn, wedr. van M. Snel 74 j. E. Zwanenburg geh. met E. van der Meer 52 j. GevestigdC. W. Zimmerman, zonder beroep O.B. 9, van Nieuwkoop. G. Vos, dienstbode D. J, P. 7. van Gouda. M. J. Timmer, zonder beroep D. Z. 49, van Ambt Hardenberg. Vertrokken: M. Verheul, slagersknecht naar Enschede. M. Buntenbach, winkel juffrouw, naar Utrecht. .Woensdagavond werd in de Geref. Kerk voor de eerste maal sedert vele jaren weer een dankstond voor het gewas gehou den op een avond in de week. De plaat selijke predikant ds. Dam sprak over Gen. 8 22. Een bijzondere collecte werd ge houden, die voor de diaconie f 297.59 en voor de kerk f 216.31 opbracht. Voor den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm zal volgende week in een onder linge vergadering de bekende „Landstorm film" worden gedraaid. In deze zelfde vergadering zullen de prijzen van de ver schillende wedstrijden voor de leden, wor den uitgereikt. De collecte voot het Nationaal .Blin deninstituut te Wolfhezen heeft in onze gemeente de som van f 155.25 opgebracht. KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Geboren: Anne, Z. v. Anne Snippe en Wapke Moes. Gehuwd: David Vergunst 26 j. en Jan netje Pont, 27 j. ROELOFARENDSVEEN. Het 25-jarig betaan van den Boerenleenbank. Donderdagavond had alhier in de St. Pancratiuszaal de viering plaats van het 25-jarig jubileum der Coöp. Boerenleenbank alhier. De' zaal was voor deze gelegenheid op smaakvolle wijze versierd. Op het podium hadden plaats genomen de Pastoor der Pa rochie, de Burgemeester e.a. Onder het zin gen van het welkomstlied, dat speciaal voor deze gelegenheid was samengesteld betrad ook het Bestuur en de Raad van Toezicht, alsmede de Iloofd-Inspecleur van de Cen trale Bank te Utrecht het podium. Al9 allen hebben plaats genomen neemt de Ceremoniemeester de heer W. A. van Harte- veld het woord tot de officieele opening van den feestavond. Spreker richt allereerst een woord van dank tot het Bestuur voor de ver- eerende opdracht hem verstrekt en spreekt dan een wrikom tot de verschillende genoo- digden en tot alle leden. Na een kort over zicht betreffende de werkzaamheden der Bank gegeven te hebben feliciteert spreker Bestuur, Raad van Toezicht en leden met het feest, dat zij heden vieren en verklaart het feest voor geopend. Dan verkrijgt de kassier de heer Jac Bak ker het woord lot het uitbrengen van het verslag over het ontstaan der Bank met overzicht van de werkzaamheden gedurende de afgc-'loopen 25 jaar. Uil het verslag blijkt, dat de Bank werd opgericht op initiatief van den heer H. Bakker, die met eenige vooruit strevende mannen een voorloopig bestuur vormde. Op een kort daarna uitgeschreven vergadering verschenen van de- 200 opge- roepenen er slechts 70 Op deze vergadering voerde de heer Van der Hurk, destijds In specteur der Centrale Bank het woord. Na de gehouden besprekingen gaven zich 42 per sonen als lid op. Vervolgens geeft het verslag een beeld van den gestadigen bloei en voor uitgang der Bank en worden ook enkele minder gunstige jaTen gememoreerd. Het ledental is in den loop der jaren geslegen tot 275, terwijl de omzet de laatste jaren reeds meer dan 4.00.000 bedroeg. Aan het slot van het verslag worden nog de namen vermeld van de heeren, die sedert de oprich ting der Bank onafgebroken lid zijn geweest. Vervolgens geeft de kassier nog enkele bijzonderheden ten beste uit den tijd, dat de Bank werd opgericht. De voorzitter van den Raad van Toe zicht dan het woord verkrijgende brengt voor hetgeen bereikt is geworden, dank in de eerste plaats aan God, daarna aan de Centrale Bank en aan de oprichters. In het bijzonder noemt hij nog de heeren S. van Ruiten en Jac. Bakker, die 25 jaar in het bestuur zitting hebben gehad en aan den heer J. Hoogenboom, die 20 jaar directeur der Bank is geweest. Vervolgens moedigt hij het tegenwoordige bestuur aan om op den ingeslagen weg voort te gaan, opdat het nageslacht evenveel reden tot dankbaar- heind zal hebben tegenover ons als wij heb ben tegenover degenen, die voor ons zooveel werk hebben verricht. Dan spreekt de directeur de vergadering toe. Spreker feliciteert de leden der Bank met het jubileum en geeft daarna een uit eenzetting van het ontstaan der Boerenleen banken in het algemeen en het doel en het nut van de Bank. Resumeerende meent hij het een zegen voor de plaats te mogen noe men, dat de Bank bestaat. Dan is het woord aan den heer Visser, hoofdinspecteur van de Centrale Bank te Utrecht. Deze brengt aan het bestuur aller eerst een woord van dank voor de uitnoodi- ging hem geworden. Hij ziet daarin een be wijs van saamhoorigheidsgevoel en vriend schap. Spreker huldigt het bestuur, den Raad van Toezicht en ook de oprichters. Daarna huldigt hij den kassier voor zijn buitengewoon accuraat beheer. Spreker be sluit zijn rede met den wensch. dat men op den ingeslagen weg moge voortgaan. De Pastoor der parochie, die dan het woord verkrijgt stelt de vraag: „Wat doet nu een Pastoor op een feest van de Boeren leenbank?" Spreker is intusschen dankbaar voor de uitnoodiging en stelt in het licht, dat de stoffelijke welvaart van de Parochie ook het geestelijk welzijn indirect ten goede komt. De burgemeester dan aan het woord, heeft met genoegen den bloei der Bank waarge nomen. Hij vestigt er de aandacht op, dat in de naaste toekomst veel van de Bank zal worden gevergd en doet een beroep op het Bestuur om in verband met de glascultuur, die in de gemeente een steeds grooteren om vang aanneemt, indien mogelijk voldoende crediet le verstrekken, opdat de welvaart van het dorp moge toenemen. Vervolgens felici teert de heer N. P. Verkley de jubileerende Bank namens de locale Bank te Rijpwete- ring en spreekt de heer Granadam als een der oudste leden een hartelijk woord tot het Bestuur. Dan heeft de huldiging plaats van den Voorzitter van den Raad van Toezicht, den Directeur, de nog in leven zijnde leden sinds de oprichting en den kassier. Aan al len wordt een huldeblijk aangeboden, terwijl nog een bijzonder woord van hulde wordt gebracht aan den heer J. Hoogenboom, den oud-directeur. Ook hem wordt een blijk van waardeering aangeboden. Met het zingen van het huldigingslied wordt het officieel ge deelte van den avond besloten. Na een kwartier pauze trad het bekende duo Hellman en van Leeuwen op met een keurig programma, dat zeker allen heeft voldaan. Het was reeds vrij laat geworden toen de Ceremoniemeester, die zijn taak op bekwame wijze heeft vervuld de feestavond sloot, waarop allen zich wel voldaan naar huis •begaven. Rest nog te vermelden, dat de feestliede ren zijn ontworpen door den heer Jac. van Berkel en dat herhaaldelijk ververschingen werden rondgediend. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Johanna Maria, doch ter van Leonardus Johannes Maria Krolt en van Maria Johanna van der Salm. Overleden: levenloos aangegeven kind van Cornelis van Staveren en van Alida Jansen. Gevestigd: uit Alphen a. d. Rijn, Marretje Scherpenzeel, eehtgenoote van Cornelis van Muiswinkel, A 33; uit Katwijk, Geertruida Apolonia Jacoba Antonia Rietveld, zonder beroep, C 4-9 uit Buer, Duitschland, Gertru- dis Brockmann, zonder beroep, C 49; uit Berkel en Rodenrijs, Pieter van der Breggen, broodbakker, A 35; uit Alphen a. d. Rijn, Meta Walter, dienstbode, B 41; id. Gerritje van Wijngaarden, dienctbode, B 11; id. Ha sina Uithol, dienstbode, A 22; uit Nieuw koop, Helena Fokker, eehtgenoote van Cor nelis van Duuren, C 143; uit Bodegraven, Wilhelmus Gijsberlus Verlaan en gezin, sla gersknecht, C 108d; id. Marinus Johannes Steenbergen en gezin, slachlhuisknecht, C 108c; uit Alphen a. d. Rijn, Augustus Gijs berlus Spreij en gezin. A 80; id. Anna Heil, dienstbode, B 52; uit Amsterdam, Joanna Nicoletta Simons, zonder beroep, C 49; uit Alphen a. d. Rijn, Elisabeth Heil, dienstbode, B 76; uit Haastrecht, Gerardus Cornelis Verleun, landarbeider, D '10. Vertrokken: naar Utrecht, Adriaan van Ostadelaan 91, Aaltje Elizabeth van Sprang, dienstbode, A 134; naar De Bilt, Bilthoven, Sweelinklaan 50, Willemina Schinkel, dienstbode, B 110; naar Oegstgeest, Rijn- zichtweg 12, Maria Catharina de Rijk geb. Hoogeveen, huishoudster, A 43; naar Alphen a. d. Rijn, Lindenhovenstraat 45, Cornelis Lambertus van Doorn en gezin, melkslijter, A 27; naar Leiderdorp, gesticht „Voordorp", Catharina Louisa van der Poll, dienstbode, B 17; naar Laag Nieuwkoop, Laagnieuw- kooperbuurt 67, Nicolaas van Eijk, tuin knecht, C 46; naar Alphen a. d. Rijn, Lin denhovenstraat 4-3, Pieter Koren en gezin, zonder beroep, A 23; naar Leiden, Witte Singel 27, Anny Maria Anlhonia Spreij, ver pleegster, A 80; naar 's Gravenhage, Breed- straat 23, Catharina Akerboom, dienstbode D 55; naar Bodegraven, Kerkstraat, Hen drik Joseph Epping en gezin, schippers knecht, C 108a; naar Alphen a. d. Rijn, Vinkebuurt, Johannes Augustinus Dirk Auer- bach, motor- en rijwielhersteller, A 37; naar Weslwoud, Ida Schlömer, religieuse, C 49; naar Hazerswoude, Groenendijk 129, Elisa beth Maria Vink, zonder beroep, G 49. OUD-HOLLANDSCHE LIEDEREN IN DE PIETERSKERK. Het Lcidsche ft-cappella-koor voor de be kendmaking van onbekende oud-Holland- sche liederen geeft op Woensdag 16 Nov. eene uitvoering van gewijde muziek in de PieterskeTk Gaarne maken wij onze lezers hierop opmerkzaaip. Het streven van het koor beteekent een nationaal belang van buitengewoon gewicht. De meeste volken zijn ons, Nederlanders in de waardeering en arbeid voor hun ouden liederenschat verre vooruit. Waarom zouden wij achterblijven, wie die veel meer oude liederen bezitten dan welk volk ook? Het koor wijdt zich aan zijn schoone taak met opoffering van tijd krach ten en geld, tot d n dirigent den heer C. W. Harmans incluis, doen allen dit werk be langeloos. Men doet goed het te steunen door het koopen der tekstboekjes, want de pro- paganda-kas staat telkens voor nie*uwe kosten. Alle liederen zijn op de oorspronkelijke oud-Hollandsche wijzen, in zettingen van den heer J. Hooy. De medewerking der voortreffelijke zange re's mevr. Blokpoel (zeer bekend o.a door de kerkconcerten van de Zwaan) en niet min der die van onzen hoogst bekwamen organist den heer Mens, zullen aan den avond een bijzonderen glans verleenen Mevr. Blokpoel zingt oud-Hollandsche liederen, de heer Mens brengt in het programma een prachtige eenheid door naast Bach, Sweelinck te spelen. RADEN MAS JODJANA. Blijkens een advertentie in dit Blad. zal op Vrijdag 11 November des avonds 8 1/4 uur in den Schouwburfg voor den Leidschen Kunstkring voor Allen optreden Raden Mas Jodjana. de Javaansche Danser. Een Dansavond van Raden Mas Jodjana overtuigt iedere maal van de hooge beteeke- nis dezer in ras en reiigie gewortelde Ja vaansche danskunst, die zeker tot de edelste dansvormen hoort welke in onzen lijd leven De Javaansche danser heeft middelen waarbij pantomime, mimiek en beweging volkomen in elkaar opgaan! Feitelijk is van mimiek zelfs geen sprake: het gezicht blijft RECLAME. brengt steeds het NIEUWSTE in: IN ALLE PRIJZEN t 680 meest strak en onveranderlijk van zielstoe stand -tot zielstoestand: de held Ardjoenoziet met onbewegelijk gelaat in het leger der tegenstanders zijn vrienden en meesters en lijdt zonder dat een spier vertrekt; toch weten wij volkomen zijn aandoening, dieper dan door eenige mimiek. Het" gelaat wisselt ee'rst als een nieuwe phase van beweging oproept; zoo, van motief tot motief, is alles deel van één groote plastische en drama-» tische echncid, als tempelfries na tempeli fries. NIEUWE UITGAVEN. Van G. B. vnn Goor en Zonen, uitgevers te Gouda, ontvingen wij Voor de Canneheuvel-seTie „Huize Can- neheuvel" (de duiventil), door Marie Ovink—Soer, met platen van Sytje Aafjes, prijs ingen. f 1, gebonden f 1.65. Voor de serie: Na schooltijd: „De twee lingen Flip en Henk", door Cor ran Osen- bruggen, met platen en bandteekening van B. MidderighBokhorst, prijs ingen. f 1, gebonden f 1.65. „Hoe 't Flip en Henk verder ging", eveneens door Cor van Ossenbruggen en teekeninigen van B. MidderighBokhorst, prijs ingen. f 1, gebonden f 1.65. Van J. J. Romeyn en Zonen, uitgevers te Roermond„Het voortplantingsleven van den mensch", door H. J. Schim van der Loeff. „De leer der kuischbeid", door mr. W. J. A. J. Duynstee. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". KONINGIN DER NEDERLANDEN, uitreis, 5 Nov. le Colombo verwacht. ROTTERDAMSCHE LLOYD. INSUL1NDE, uitreis, 6 Nov. hij Perim verw. TJERIMAI, 6 Nov. van R'dam te Batavia verwacht. TAM BORA, thuisreis, 3 Nov. te Colombo. SAMARINDA, 2 Nov. van Hamb. n. Bremen. TERNATE, uitreis, 3 Nov. te Belawan. REMBRANDT, uitr., pass. 3 Nov. Gibraltar. HOLLAND—BRITSCH-INDIË-LIJN. MEERKERK, uitreis, 2 Nov. te Rangoon. HOLLAND—AUSTRALIË-LIJN. ALMKERK, uitreis, 3 Nov. te Sydney. JAVA—NEW-YORK-LIJN. STADSWIJK, New York n. Java, 2 Nov. te Port Said. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LIJN. ALHENA, uitreis, 2 Nov. te Montevideo. KONINKLIJKE HOLL LLOYD. ZEELANDIA. uitreis, 3 Nov. van Cherbourg. MONTFERLAND, thuisreis, 2vNov. van Rio Janeiro. DRECHTERLAND, uitreis, 3 Nov. te Bahia. JAVA—CHINA—JAPAN-LIJN. TJIMANOEK, 2 Nov. van Shanghae n. Java. TJIKAMPEK, 1 Nov. van Kobe n. Batavia. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. IRIS, arr 3 Nov te Lissabon. ARIADNE, arr. 3 Nov. te Tarragona. SATURNUS. arr. 3 Nov. le Constan2a. PERSEUS, 3 Nov. van Bordeaux te Amst. KON. PAKETVAART-MAATSCHAPPIJ. VAN OUTHOORN, R'dam n, Batavia, pass. 2 Nov. Finisterre. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. ROTTERDAM, R'dam n. New York, 2 Nov. van Southampton. MAASDAM, R'dam n. New Orleans, 2 Nov, van Corunna. EEMDJJK, 2 Nov. van Vancouver te Seattle, HOLLAND—BRITSCH-INDIË LIJN. ANDI.JK, thuisreis, 3 Nov. te Antwerpen. KIELDRECHT, 3 Nov. van R'dam n. Br. Indië. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. ALPHARD, 2 Nov. van R'dam te Montreal. BEVERWIJK, 2 Nov. van Montreal naar Hamburg. CALLISTO, Montreal n. R'dam, was 2 Nov. 250 mijlen W. van Seilly. COLYTTO, San Nicolas n. Antwerpen, pas seerde 2 Nov. Ouessant. DRECHTSTROOM, arr. 1 Nov. te Cux- haven. NOORD, Rafsö n. R'dam, pass. 3 Nov. Brunsbuttel. WAAL, 2 Nov. van R'dam ie Alne. ELLEWOUTSD1JK, Rosa rio n. Dieppe, 2 Nov. van Las Palmas. TENBERGEN, 2 Nov. van Bremen naar Hamburg. TWEE GEBROEDERS, z.s, arr. 31 Oct. te Hamburg. RIJN. 3 Nov. van Söderhann n R'dam. NOORDWIJK. 2 Nov. van Algiers n Bougie. EMMA PLEIN. R'dam n. Wabana, pa9s. 2 Nov. Dungeness.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9