ARDATH I VIRGINIA I 222 AGENDA. LEIDSCHE SCHOUWBURG. V1SSCHER1J-BERICHT-EN. SPORT. BUITENLAND. Gemaakt voor 100% kwaliteits- rookers. Daarom geen z.g. cadeaux! 12 k Dinsdag. Remonstranlsche Kerk (Hoogl. Kerkgr.): Wijding9diensl. 8'/» uur. Woensdag. Stadszaal (groole zaal): 1ste Volksbijeen komst. 8 uur. Vrije Evang. Gem.: Spr. de heer K. Ro zendal. 8 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 31 October tot en met Zondag 6 November a.s. waar genomen door de apotheken van de heeren G. F. Reyst, Steenstraat 15, teletoon 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, telefoon 1313. RECLAME. Vraatft Uwen bakker. 481 gebied te zien en te bewonderen zijn. Nieuws, waarover de radio-enthousiast zich zal ver heugen. Want behalve het toestel van luit. Wirix komt er ook nog als nieuwtje, een ontvangtoestel, geheel met wisselstroom ge voed, wat beteekent, dat al de accu-narigheid verdwenen is. Wjj herinneren nog even aan ons vorig artikel, waarin we spraken van korte-goli- zenders en -ontvangers en verder de op andere tentoonstellingen reeds aanwezige toestellen, instrumenten, hulpwerktuigen, enz. Waar het vorig jaar de L.R.V. een ten toonstelling gehouden heeft, die een bijzonder groot succes is geworden, deelde het bestuur ons mede, dat men het plicht geacht heeft zich ook nu meer te moeten inspannen om den bezoekers iets bijzonder te bieden, ...iets waardoor ook de tweede tentoonstelling voor Ingewijden en belangstellenden in de ont wikkeling van het radio-amateurisme inte ressant zal worden. Daardoor verwacht men een zeer druk bezoek. INSTITUUT VOOR ARBEIDERSONTWIKKELING. Gisteravond sprak in het „Volksgebouw" aan de Heerengracht de heer Ch. Cramer, did van de Tweede Kamer, over de jongste onlusten in Ned.-Indië. Na door den voor zitter bij de goed bezochte vergadering te zijn ingeleid, memoreerde spreker eerst de opstanden of opstootjes, welke te Batavia, in Bantam en op Sumatra's Westkust zijn voorgekomen. In Indië verwekten ze bij de Europeesche bevolking groote ongerustheid en ook in Ne derland werd toen jn breede kringen over Indië gesproken en van gedachten gewis seld. Spreker meende, dat dit althans op de Creditzijde van de onlusten kan worden ge- schreveq. Natuurlijk werd toen de schuld vraag opgeworpen. Een regeeringscommis- sie werd ingesteld, die de oorzaken had op te sporen en rapport moest uitbrengen. Spreker laakte hel. dat de commissie in meerderheid uit regeringsambtenaren be staat. Van de onlusten in Bantoem, die een veel ernstiger karakter droegen dan die te Batavia, is nu het rapport verschenen. Als hoofdschuldigen worden de communisten aangewezen. Volgens den heer Cramer wordt de kwestie zoo wat al te eenvoudig en onjuist gesteld. Voor de onlusten zijn een reeks van ooTzaken aan te wijzen. Er was bij de inlanders een zekere opstandigheid en daarvan hebben de communisten gebruik gemaakt Uitvoerig gaat spreker dan na waardoor die opstandigheid was ontstaan en levert kritiek op de regeeringsmaatregelcn onder het regiem FockDe Gracff genomen om den Indischen gulden veilig te stellen. Volgens spreker moesten deze maatregelen vroeg of laat tot moeilijkheden aanleiding geven. Wijlen Van Kol heeft in de Eerste Kamer hierop nadrukkelijk gewezen en er voor gewaarschuwd. Hierbij kwam nog dat lyale oppositie, mede door spreker die toen in Indië was gevoerd, onmogelijk werd gemaakt daar vergaderingen verboden werden en men van alle kanten bespion- neerd werd. Stakingen, zooals die Ie Soera- baja, werden met geweld onderdrukt, de leiders gevangen genomen en pas maanden nadien vrijgelaten. Een en ander wekte groote verbittering. Waar openlijke oppositie onmogelijk was, ging men in het geheim werken. Ook moet niet vergelen worden, dat de zucht naar vrijheid in Indië. als elders, sterker wordt. Hierna staat spreker stil bij de maatrege len door de regeering genomen om de orde te herstellen; speciaal wraakt hij de toe passing van de doodstraf in een zevental gevallen en de verbanning op zoo groote schaal en zonder vorm van proces. Men heeft nu in Indië besloten 10 millioen meer te besteden voor politie en leger teneinde klaar te zijn bij mogelijk** volgende onlus ten. Spreker acht dit niet de juiste weg. het leidt integendeel juist tot revolutie. Daar tegenover willen spreker en de zijnen den evolutionnairen weg volgen. Zij willen de jnlandsche bevolking ontwikkelen en daar door geschikt maken voor hel innemen van leidende posities in het bestuur. „Ons stre ven moet zijn", zoo besloot spreker, „ons zelf overbodig Ie maken". Van de gelegenheid tot het stellen van vragen maakte een drietal aanwezigen ge bruik. De heer Cramer antwoordde uitvoe rig. De voorzitter besloot met een woord van dank aan den spreker. Op 26 Nov a.s. zal de afdeeling Luiden van den Bond van Overheidspersoneel 25 jaar beslaan: De herdenking van dit zil veren jubileum zal op 3 Dec. a.s. plaats vinden. Bij de politie is aangifte gedaan van ontvreemding van vier meter looden pijp ten nadeele van de firma D. en T., alhier. Zondagavond is aan het bureau van politie gebracht een jonge zwarte hond. die zwervende op den Zijlsingel is aangetroffen. Aangehouden is alhier de zwerver H. O., afkomstig uit Leeuwarden, die nog een vonnis van f 15 of 15 dagen hechtenis te vereffenen had. Men zij gewaarschuwd voor een man, dit te lui is om te werken en die vooral bij vooraanstaande personen uit de kerkwereld poogt medelijden op te wekken en te be delen Hij toont o.a. een briefje van zijn moeder. Bij de Leidsche Spaarbank is in de maand October ingelegd f 363.745.48 en te rugbetaald f 303.067.5U, terwijl 95 nieuwe inleggers zijn ingeschreven en 60 boekjes geheel werden uitbetaald. Het tegoed der 16.202 inleggers bedroeg einde October f6.518.170.37. GESELSCHAP PISUISSE. Pisuisse op volie kracht het is een humoristisch genot in d-e eerste plaats, doch daarnevens bezit hij toch ook kwali teiten van hoogeVe waarde, waardoor de accoorden van het gevoel worden getrof fen en meetrillen met dengene, die ze meesterlijk in beweging brengt. Wij zeiden van hoogere waarde, doch moet dit eigen lijk niet zijn van andere waarde, want is de vis comica niet een eigenschap van de al lerhoogste waarde 1 Dqc-h hoe het. zij, Pisuisse was gister- etvónd op volle kracht, zoodat zijn snaak- sche opmerkingen vol geest en parlando het daverend deden, terwijl zijn zangnum mers, nog altijd met sonore stem voorge dragen, het succes hadden van altijd. De vrij goed bezette schouwburg hing aan zijn lippen, figuurlijk natuurlijk, anders had Jean Louis hoewel hij zelf klaagt over zijn corpulentie, het toch te benauwd gekregen. Met hem was er in de eerste plaats Jenny Gilliam8, die haar vocaal genot verschaft, zooals b.v. in do kleine operette van de Cock ,,De eerste Zaak", met haar echt vriend samesa gegeven. Dan aan den vleu gel Henk Stuurop, de onmisbare keten in Pissuisse's gezelschap. Voorts Paul Gollin met ziin leuke boulevard-liedjes, guitig en geestig als altijd. En verder za gen we eenige nieuwe gezichten. In de eerste plaats Hans Snel, die zich aan den vleugel en met de harmonica een zanger met toekomst toonde in een paar aardige nummers. Verder Sophia Galirrué. een Spaansche danseres, die vooral komische talenten bezit, zoodat. baar laatste dans verreweg de beste was. Overigens' nog ietwat vkik, doch wel beschikkend over nog te ontwikkelen hoedanigheden. Zooals gebruikelijk zagen we het gezel schap eenige malen als ensemble, waarbij dan als antenne" nog Bertus Boks. EeTst ,,rond 't klavier", later in een voor export bestemde nationale costuum-scène Vroom en Vroolijk Volendam". Beide malen met groot en wol verdiend eucces. Het was een prachtige avond van caba ret-kunst, die ook hoogelijk is gewaardeerd. Het applaus knetterde door de zaal. Dus ook een mooie avond voor de afd. Leiden van het Nederl. Tooneelverbond, die zich zonder twijfel Wan harte aansluit bij den wensch van Jetio Louis, c*at een volgende maal de schouwburg geheel zal zijn gevuld en dan met leden 1 RECLAME. 4762 IJMUIDEN, 1 Nov. 1927 VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.25— 1.10; Griet per kist van 50 K.G. f40—20; Tongen per K.G f 1.951.65; Groote Schol per kist van 50 K.G. f53. Middelschol per kist van 50 KG. f53; Zelschol per kist van 50 K.G. f 5643; Kleine Schol per kist van 50 K.G. f 265.50; Schar per kist van 50 K.G. f 134; Roggen por 20 stuks f 31—14; Vleeten per stuk f 2 90 —0.80; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f 14—3.60; Groote Schelvisch per kist van 50 K.G. f5041; Middel Schelv. p. kist van 50 K.G. f3423.50; Kleinmiddel Schelv. per kist van 50 K G f22.5016, Kleine Schelv. p kist van 50 K.G. f 174 60 Kabeljauw per kist van 125 K.G. f6646; Gullen per kist van 50 K.G. f20—15; Len gen per stuk f 0.504.20; Heilbot per K G. f 1.501 20; Wijting per kist van 50 K.G. f62.50; Koolvisch per stuk f20.2-4; Ma kreel per kist van 50 K.G. f 1714. Er zijn 17 stoomtrawlers binnengekomen. Pinnereskomen Harinplorgers, waarvan de van^ten naar Katwijk en Noordwijk verscheept worden. In de Haringhaven; de KW 56 met 238. KW 155 met 293, KW 175 mei 293, KW 2 rr.el 365. KW 82 met 256. KW 06 met 31S. KW 103 mei 159 KW 09 met 6 (vleelsehadel KW 42 met 340. KW 9 mpt 2 (vleelschade) KW 39 met 220 KW 151 met 340. KW 55 g 'en haring (vh "iwlulc). KW 7 met 340, KW 64 met 255 en de KW.54 met 105 kant jes pekelharing. VOETBAL. EEN EIGENAARDIG VOORTAL. De tcehidsrechter kreeg eau de cologne. Tijdens den Zondag Ie Ulrecht gespeelden wedstrijd VoorwaartsV. I. O. S. heeft zich een eigenaardig incident voorgedaan, dat wij niet onvermeld willen laten, aldus de „Haagsche Courant": Bij een aanval der V. I. 0. S.-voorhoede schoot een onzer stadgenooten in de rich ting van het Voorwaarts-doel. Maar door een ongelukkig toeval zocht de bal een ander doel uit n.l. het hoofd van scheids rechter van Buuren. Deze werd onverwacht maar onfeilbaar op het achterhoofd getrof fen enviel bewusteloos ter aarde. Hoewel er niet gefloten was stopten de spelers en gezamenlijk bracht men het slachtoffer weer bij. Hel spel werd hervat, maar toen er nog 4 minuten te spelen was riep de scheidsrechter de beide aanvoerders bij zich en hij deelde hun mede, dat hij zich te ziek voelde om de resteerende minuien uit te laten spelen. V. I. 0. Sdat met 2—1 voorstond, vond dit niet erg prettig en ver zocht den duizeligen arbiler om z'n laatste krachten te verzamelen. De goeie man voelde dat hij de groen-witten hevig zou du peeren en hij wilde wel, maarhij was toch niet erg fit. Er was echter een listig mensch op het veld- de secretaris van V. I. O. S. Deze vond, dat coüte que coflte de scheidsrechter „opgeknapt" moest worden. Met eau de cologne en een zakdoek kwam hij het veld binnen en ziet... de arbiler knaple wer kelijk op; de wedstrijd kon uitgespeeld wor den. De geschiedenis vermeldt niet of de jonge dame, die haar eau de cologne afstond en daarmee dus V. I O. S. aan twee'winstpun ten hielp, tot eerclid der vereeniging is be noemd. HET A. S. C.-ELFTAL. Voor den wedstrijd in Den Haag tegen B. M T. is het A. S. C.-elftal als volgt sa mengesteld (links naar rechts): doel: Van der Meer; achter: Josson en Goslings; mid den: Liotard, De Jong en Wassenaar; voor: Bliek, Slephanu9, Dellebarre, Brouwer en Janssen. SCHAKEN. WINTER WEDSTRIJD „PHILIDOR". Eersle groep: Snipder wint van Van den BurghVan der Zeeuw remise met H. I. de Nie. Afgebroken is de partij v. d. Nat Snieder. Tweede groep: Worst wint van N. N.; n. C. de Nie verliest van De Boer, de tweede partij werd door De Nie gewonnen. Afgebro ken is de partij De NieWorst. DE ALGEMEENE TOESTAND. Rusland bekeerd. De secretaris-generaal van den Volken bond heeft van den Russischen minister van buitenlandsche zaken Tsjitsjerin het vol gende tele'gram ontvangen: Na ontvangst van de nota van den Raad van den Volkenbond van 12 December 1925 met uitnoodiging aan Rusland zich op de voorbereidende ontwapeningsconferentie te doen vertegenwoordigen £n na de daarop ge1- volgde correspondentie, was de sovjet-Unie verhinderd aan 4e voorbereidende ontwa peningscommissie deel te nemen, daar zij in Zwitserland werd bijeengeroepen. Daar het incident tusschen Rusland en Zwitserland op 14 April 1927 geregeld i9, heb ik de eer mede te deelen, dat de sovjet-Unie bereid is aan de voorbereidende ontwapeningscom missie deel te' nemen. Ik verzoek u daarom mij plaats, tijd en agenda der volgende zit ting van de voorbereidende ontwapenings commissie te willen mededeelen. Du9 toch! DUITSCHLAND. De financieele besprekingen Weer een loonconllict. Gisteren hebben weeT besprekingen plaats gehad, waaraan de ministers Kohier en Cur- tius, rijksbankpresident Schacht en de agent-generaal Parker Gilbert hebben deel genomen. De besprekingen zijn nog niet geëindigd. Na afloop zal de.regeering het memorandum van Gilbert beantwoorden. Ook Stresemann heeft te» Dresden een waarschuwing doen hooren. Hij zeide o.a.: Hoewel de oeconomische ontwikkeling in de laatste jaren gunstiger is geworden, kan er toch geen twijfel over bestaan, dat onze ontwikkeling voor de toekomst groote ge varen in zich draagt. We hebben de kapitalen noodig, die in den vorm van buitenlandsche' leeningen ons land zijn binnengekomen. Het feit, dat door deze credielen het lot van andere naties met het onze samenhangt, is gelukkig, maar slechts het geld. dat voor 100 pet. voor productieve doeleinden gebruikt wordt, is een gerechtvaardige opneming van kapitaal terwijl niel-produclieve leeningen een zware belasting beteekenen. Stresemann richtte zich onder luiden bij val tegen de manier, waarop tegenwoordig de Duilsche levensvilaÜteit tot uitdrukking komt. Groote feesten enz. komen niet over een. zei hij. met onze tegenwoordige' omstan digheden en wekken*in 't buitenland e'en verkeerde gedachte, alsof het Duitsche volk, dat den oorlog verloor, zich dingen zou kun nen veroorloven, waaraan men in de staten der overwinnaars niet denkt. Dit zijn de groote oeconomische en poli tieke gevaren, die met alle middelen bestre den moeten worden. De Weslfaalsch-Liplandsche sigarenfabri kanten hebben wegens Inongeschillen onge veer twintigduizend arbeiders uitgesloten waarop de overige werklieden allen den ar beid neerlegden. ENGELAND. De besprekingen met Egypte. De Engelsoh-Egyptische besprekingen zria hervat, nu Sarwat pasja, de Egyptische premier te Londen is teruggekeerd. Het belangrijkste punt is wel de inter pretatie van de door Engeland in Februari 1922 afgelegde onafhankelijkheidsverklaring van Egypte, waaraan de volgende voorwaar den waren verbonden: 1. Verzekering van de over Egypte loo- pende verbindingen tusschen de deelen van het Britsche Rijk. 2. De verdediging van Egypte tegen buitenlandsche inmenging. 3. Bescherming der vreemde belangen en der minderheden. 4 De controle over Soedan. Ofschoon do verwachtingen ten aanzien tan een onmiddellijke overeenstemming niet bijzonder groot zqn, is men toch vol goeden moed op den dnur tot een basis van een overeenkomst te geraken. TSJECHO-SLOWAKIJE. Gajda es de sovjets. De regeering te Praag heeft nu, zooals zij had aangekondigd, de haar in handen gevallen documenten over de betrekkingen tusschen den fascistischcn generaal Gajda en de Sovjets gepubliceerd. Het zijn 3 tele grammen, gewisseld tusschen Tsjitsjerin en Hillerson, den leider der Sovjet-missie te Praag. In het eerste telegram, van 24 Oct. 1920, seint Tsjitsjerin dat nog niet beslist is of hij Gajda de reis naar Moskou zal veroorloven. Hij zeg! de relaties met Gajda als ernslig en van bcteekenis te beschou wen en draagt Hillerson op, Gajda zooveel mogelijk te helpen. Doch het is noodzake lijk Gajda's reis naar Siberië le verhinde ren. Er moet gebruik gemaakt worden van Gajda's liberale neiging en van zijn breuk met Koltsjak en de uiterste rechterzijde. Deze breuk verhaastte de nederlaag van Koltsjak in zijn strijd tegen de bolsjewie ken en werpt een scherp licht op het karak ter der conlra-revolutie. De Tsjechische legionairen beginnen gedeeltelijk de betee- kenis der Russische revolutie in te zien. In de tweede dépêche verklaart Tsjts- jerin het ongewenscht Gajda naar Rus land uit te noodigen, doch indien hij zelf aanbiedt of voorstelt te komen, zal de Sov- jetregeering niet weigeren en is zijn toela ting verzekerd. Van Russisch belang is het te weten welke Gajda's aanbieding is. Rus land mag geen aanbod doen. Hillerson moet maken, dat het initiatief van Gajda, niet van de sovjets uilgaat. De derde depêche zendt Hillerson aan Tsjitsjerin met hel verzoek de reis van Kra- koweiski en Molotofski uit Praag naar Rus land te bespoedigen. Hillerson is van hun loyaliteit vast overtuigd. De beide genoemden zijn bekend uit hel Gajda- proces, waarin gebleken is, dal zij schakeb tusschen Gajda en de sovjetregee- ring vormden. De publicatie van de documenten heeft grooten indruk gemaakt. ROEMENIE. De regeering den toestand meester? Naar verluidt, zou de telefoonverbinding BoekarestBelgrado hersteld zjjn. Dat zou er op wjjzen, dat de regeering den toestand meester is. Dit zou dan ook zijn een gevolg van interventie van patriarch Miron Cristea. De bladen te Boekarest melden, dat de echtgenoote van den gearresteerden staats secretaris Manoilescoe, toen de politie in haar woning drong, trachtte een document te verbranden. Een gedeelte van het docu ment viel evenwel in handen der politie. De inhoud daarvan moet belangrijke aan- wijzigingen tegen mevrouw Manoilescoe be vatten. Bij den gearresteerden staatssecretaris Ma noilescoe zouden ook brieven met den naam dc-n. den leider der Roemeensche nationale partij, Prof Jorga, gevonden z§n. De regeering heeft tot nu toe tegen de bij deze za3k betrokken personen nog geen maatregelen genomen. POLEN. Regeering en parlement. Gisteren heeft het Poolsche ministerie van financiën bij de kanselarij van den Landdag de onlwerp-begrooting voor 1928/29 ingediend. De inkomsten worden op 2350 millioen zloty, de uitgaven op 2228 millioen geraamd. De uitgaven ziin met 237 millioen toegenomen. Op hel ontwerp deT begrooting komen, in tegenstelling met wat vroeger het geval was, slechts algemeene posten, geen ge detailleerd overzicht der inkomsten en uit gaven voor. In Landdagkringen, vooral van de zijde van het praesidium, dringt men echter op een volledige opgave der begrootingsposten aan, en men verwacht uit dezen hoofde een nieuw conflict met de regeering. RUSLAND. Pettjoera's moordenaar geëerd. Uil Moskou wordt gemeld, dat de uitvoe rende raad van de derde internationale Za terdag besloten heeft om Schwartzbard. den moordenaar van Petljoera, die zooals men zich zal herinneren, dezer dagen door een Parijsche rechtbank vrijgesproken werd, uit te noodigen tot een bezoek aan Moskou. Zijn onknstpn zullen hem vergoed worden en hij krijgt gelegenheid om uit te rusten van zijn gevangenschap en het proces. VEREENIGDE STATEN. Coolidge nog iavcriet. De belastingverlaging. Blijkens een referendum door de ..New York World" ingericht door de leden van het Republikeinsche nationale comilê, be slaat er een sterke strooming ten gun9te van de herkiezing van Coolidge. k De minister van financiën, Mellon, ver zocht de financieele commissie van de Ka mer van Afgevaardigden de tolale vermin dering der belastingen tol. 225 millioen dollar le beperken. Men verwacht echter een overschot van de inkomsten op de uit gaven van 455 millioen. RECLAME. O O VOOR ARDATH c LONOON 480 ZUID-AFRIKA. Boodschap van koning George. In het Zuid-Afrikaansche parlement is een boodschap van den Koning voorge lezen om zijn innige tevredenheid te be tuigen over de oplossing van het vlagge- echil, waarbij het vertrouwen wordt be tuigd, dat de geest van verzoening en de goede wil alle partijen zal blijven bezielen, en vereenigen voor het gemeenschappelijk welzijn. CHINA. Franschen te Hankau. Fransche troepen uit Annam zijn te Han-» kau ontscheept. De troepen van Sjansi, die Tsjoelsjau in genomen hebben, bezetten nog steeds de 9td en weigeren zich over te geven. De troepen van Nanking rukken steeds verder langs de Jangtse op. BUITENLANDSCH GEMENGD. UIT DB VLIEGWERELD. Koennecke is gisteren te Karachi aange. komen. Zijn metgezel graaf Solms is op weg naar Kaïro. Hij i6 nog steeds niet ge heel hersteld van de lichte hersenschud ding, die hij bij de noodlanding van de „Germania" opgeloopen heeft. HET HUWELIJK VAN DE ZUSTER VAN DEN EX-KEIZER. Naar de bladen thans melden, heeft ex- keizer Wilhelm zijn toestemming met het voorgenomen huwelijk van zijn zuster Prinses Victoria von Schaumburg-Lippe, en den Rus Zoebkof niet gegeven. PRINS GEORG VON SCHöNAICH CAROLATH. Prins Georg Wilhelm von Schönaich Ca- rolath, de tweede zoon uit het eerste hu welijk van de gemalin van den gewezen keizer, is met zijn motorfiets bij het dorpje Soabor tegen de auto van een heere- boer opgereden en over den kop geslagen. Met een zware hersenschudding is de jonge man naar het ziekenhuis te Grim berg vervoerd, waar een operatie zijn toe stand ecnigszins verlicht heeft. Er bestaat echter nog altijd levensgevaar. Nader wordt gemeld-, dat de prins is overleden. AARDVERSCHUIVING. De bevolking van een dorp nabij Rijssel werd Zondagmorgen tweemaal opgeschrikt door lichte aardschokken. Eenige fabrieks- schoorsteenen stortten in. De aardschok ken schijnen het gevolg te zijn van een in een nabijgelegen mijn plaats gehad heb bende aardschuiving. DE STORM IN ENGELAND. Nieuwe berichten omtrent de ech'ade, die Vrijdagnacht in en bij Engeland werd aangericht dooT den hevigen storm, wijzen uit, dat het aantal slachtoffers gróoter is, dan men aanvankelijk aannam. Vermoede lijk zijn 47 visschers tijdens de ramp ter' hoogte van GalWay om het leven gekomem, welke ramp de hevigste '8, die ooit in het Westelijk deel van het visscberijgebied is voorgekomen. Een 17-tal vaartuigen is ver gaan en 34 leden van de oernanningen werden met geweid op de rotsen gewor pen. Omtrent verscheiden f andere schepen* thuisbehoorende in West lersche visscberij- havens, verkeert men nog in het otiz» Bij de schipbreuken op verschillende punten langs de kust gingen vele kvens verloren, niettegenstaande door de red- ding&booten uitmuntend werd werd ver richt. De materieele schade in vele kust steden is aanzienlijk In geheel Noord-Wales werd aanzienlijke schade aangericht aan de verkeerswegen en op tal van plaatsen werden de tram rails versperd door omgevallen böomen en anderszins. In Noord-Engeland staan tal van lande rijen onder water, als gevolg van het boi- ten de oevers treden der rivieren. Er zijn 6 personen omgekomen bij d0 overstroomingen in Lancashire. 1200 huizen staan onder water. Men vreest, dat er oog dooden onder de ingestorte woningen be dolven zijn. Booten zijn het eenige ver voermiddel. Twee reizigerstreinen zijn ip elkaar gebotst in het goederenslntion vafl Hcrtfoidshire. Er zijn een 12-tal gewondeD, 2—1

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 2