68s'® Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 31 October 1927 Derde Blad No. 20745 UIT DE OMSTREKEN. DE NIEUWE CHR. GEREF. KERK TE LISSE. UIT DE RIJNSTREEK. AALSMEER. Dinsdagavond wordt in de Centr. Veiling alhier een Zemdingsbijeenkomst ge houden. De eerw. heer v. d. Roest, die ja renlang voor de Ned. Zendingsvereeniging als pionier op Nieaiw-Guinea werkte, hoopt het woord te voeren en daarbij belang rijke mededeelingen uit zijn veJa ervaringen te doen. Tevens zullen lichtbeelden van het Zendingswerk worden vertoond door den Eerw. heer Van den Berg, die bin nenkort, namens de classis Amsterdam als zendeling naar de tropen vertrekt, Zaterdagavond trad alhier in ,,De III Kolommen" op, voor de afd. van het Insti tuut voor Arbeidersontwikkeling, mej. Rosa Pool, studente te Amsterdam, waar zij sprak over.: Humor in Vlaanderen". Al vorens aan haar onderwerp te beginnen, gaf de spr. een korte inleiding over de ge schiedenis van dat aam ons taalverwante volk. Talrijke vertellingen, gedichten, enz. werden door haar in 't Vlaamsch weerge geven, demonstreer end den volkegeest van onze Zuidelijke broeders, welke, hij moge in taal veel overeenkomst vterloonen, in wezen toöh weer heel andere tendenzen vertoond. Een uitstekend geslaagde en door velem bezochte avond. Een ensemble van de A.J.C. verleend© muzikale medewerking. HAARLEMMERMEER. Naar wij vernemen, is het bestuur van de afdeeling Haarlemmermeer van de N.-H. vereeniging het Witte Kruis, na de gehouden bestuursverkiezing thans sa mengesteld uit de heerendr. H. G. Bult, voorzitter; pastoor P. F. W. Soepnel, vice- voorzitter; S. Silver, secretaris; N. J. Rin kel, penningmeester; dr. A .van Haerin- gen; C. Zuidgeest; C. Kooij, J. Biemond, G. Kroon, J. C. Geihrcls en A. L. Brewee. Zaterdagmorgen is door de firma Boot uit Alpken aan den Rijn begonnen met het lichten van het in de voorhaven bij de schutsluis nabij Aalsmeer gezonken met bieten beladen vaartuig. In verband met de omzetting van Let hulpkantoor der Posterijen en Telegrafie te Abbenes, alhier in een station voor den post-, telegraaf- en telefoondienst, waar van de datum van ingang is bepaald op 1 November a.s., is tot stationhoudster be noemd mej. W. E. Schalk—Van Putten, wonende aan den Hoofdweg in deze ge meente. Nu de R.-K. Middenstandsvereeniging Haarlemmermeer in de laatste jaren wei nig van zich heeft doen hooren en tenge volge van kaar kwijnend bestaan haar plaats naast andere bestaande Midden- Btandsvereenigingen in den laatsten tijd niet meer heeft kunnen innemen, meende het bestuur teneinde de vereeniging te bewaren voor alge'heelen ondergang al de R.-K. Middenstanders van Haarlemmer meer uit te noodigen tot het bijwonen van een vergadering, die in hotel De Groot alhier werd gehouden. Nadat de voorzitter in z'n openingswoord een en ander omtrent het doel der bijeen komst had medegedeeld, bleek de verga dering overtuigd te zijn van de noodzake lijkheid om te trachten de vereeniging we der op het oude peil van Voorheen te bren gen en de Haartemmermeer te verdeelen iu 3 oentra's n.l. Hoofddorp, Nieuwvennep en de Lijnden. Pastoor Soepnel sprak nog een opwek kend' en bemoedigend woord, waarna de vergadering door dten voorzitter onder dankzegging voor de vruchtbare besprekin gen, werd gesloten. HILLEGOM. R.-K. Postmannen. De afd, Hiïlegom en omstreken van d-en Ned. R.-K. Bond van P.T.Ti-personeel „St. Petrus" hield een ledenvergadering onder voorzitterschap van den heer J. Heems>- kerk, die de acti ©middelen besprak. Door de af deeling zijn een drietal pun ten voor dé agenda van het Bondscongres geplaatst, le. inzake ontwikkelingsexamens 2e. om de lantaarns der Destellers door electrische te alten Vervangen, en 3e. om het dragen valn uniformen te verkorten. Hierna .bracht de voorzitteT verslag uit van de conferentie, die gehouden is tus- schen den postdirecteur en hem inzake verkorting van dienst met de feestdagen, waarover de vergadering haar tevreden heid betuigde. Dank werd gebracht voor de flinke opkomst bij den. Wassenaarschen landdag, uitgegaan van de Zuid-HolHand- sche afdeelingen. Hierna werd gesproken over beperking van den dienst op R..-K. Feestdagen, naar aanleiding van de dienst order met het oog op den feestdag van Aller Heiligen. Het bestuur zei toe goede nota te zullen nemen van de gevoerde be sprekingen. In verband met het gebeurde te Noordwijk aan Zee werd de onveilig heid van het posttramrijtuig besproken en zal verzocht worden een sluiting aan den. binnenkant van het rijtuig te doen aan brengen. Nog werd geklaagd over het los- loopen van honden, vooral des avonds. Verzocht werd nameDS de afdeeling een schrijven te richten tot den burgemeester als hoofd der politie om maatregelen te nemen tegen deze onveiligheid. Verder werd de aandacht van het bestuur geves tigd op het huis aan huis bestellen van diulcwerken, waarvan het gevolg is, dat verschillende diensten overbelast worden. Toen de heer Van H. uit Haarlem zijn auto op den straatweg nabij de steenfabriek reed, kwam er plotseling een groote plank voor op zijn auto terecht. Le voorruit werd verbrijzeld; de plank vtel rakelings langs het hoofd van den ^tomobilist zoo dat zelfs zijn bril brak. Overigens kwam hij er goed af. Bij onder dek bleek de plank afkomstig te zijn van een steiger om een deT hooge schoorstee- nen van de steenfabriek. Door den wind was de plank vermoedelijk los geraakt, en over een afstand van enkele tientallen me ters en een rij huizen heen op de auto terecht gekomen. De klok in den nieuwen toren van de Gereformeerde Kerk heeft op proef geluid. De klok heeft een helderen, zuiveren klank die doet denken aan een bel. Het bericht over het ingestorte huis maakte melding van een streng politie onderzoek, en van een afkeurend oordeel over de bouwpolitiezelfs is al beweerd, dat de Justitie zich in de zaak gemengd zou hebben. Bij nader onderzoek is ons gebleken, dat de politie tot op heden geen aanleiding vond een nadter onderzoek in te stellen; vam optreden der Justitie was hier bij de politie niets bekend. Er is geen sprake van opzet 'bij den bouwer. De menschen wonen thans in een Aieuw huis en van. de oude woning, een krotje, is niets meer te zien. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: W. Frijlink en J. v. Biezen. F. A. Zonneveld en J. M. Lommerse. J. H. Hensing en C. J. Goddijn. Bevallen: Th. J. L. ZwaansveldVoskuijl d. A. van Oeivan der Knaap, d. J. M. van Leeuwenvan Ruiten, z. H. B. Seijsenerde Mooij, Z. Overleden: A. H. C. Kat, wed. J. H. M. van der Groen, 66 jaren. D. Haster m. 76 jaren. P. G. de Groot m. 55 jaren. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Klazina Cornelia, D. v. H. Ouwehand en ,W. van Duij ven voorde». Diedertka, D. v. W. van de-r Plfas en W. Van der Plas. Grietje, D. v. C. Guijt en G. van Duijn. Jacob Pieter, Z. v. J. de Best en C. d*en Hollander. Trijntje, D. v. J. van der Bent en Tr. Van der Boon. Arendje, D. v. M. de Mol en A. Ouwehand. Willem, Z. v. J. Haasnoot en M. van der Bent. Gerhardus Henna- dus AVnoldus, Z. v. A, B, Elfrink en H. Th. M. Niterfc. OverledenGerhardus Hermanns Arnol- dus Elfrink 2 dagen, Z. v. A. B. Elfrink en H. Th. M. Ni teert. OndertrouwdS. Duindam en A. Krijgs man. D. Hoek en Tr. van der* Plas. D. Plasmeijer en M, Knetsch. Gehuwd: W, van Duij venbode en A. van der Meij. D. van Duij venbode en J. C. van den OeVer. KATWIJK-AAN-ZEE. In 'de Oude Kerk werd gecollecteerd f 0.25 en f 1 voor de zending en f 1 voor de armen. De h'eer A. Driebergen is b'enoemd als Hulpkeurmeester te Berger bij Assen. Door een zoontje van deil heer De B. Louwestraat, werd een ruit van het ge bouw van den heer J. Hoek, Boulevard, in gedrukt. Na aangifte bij de politie werd de schadevergoeding geregeld. Gevonden voorwerpen waaromtrent eiken werkdag aan het politiebureau in lichtingen verkregen kunnen wordenEen damesparapluie (tompouce). De maand October is voor de haring- visscherij slecht geëindigd. Was het begin en het middten zeer bevredigend, het einde der maand sluit slecht. De storm der vorige week heeft een groote verwoesting aangericht onder de netten, want hedenmorgen waren een 25 loggers binnen waarvan het grootste deel met vleetschade en weinig vangst binnen kwam. November de stormmaand bij uitne mendheid staat voor de deur en de re sultaten die voorheen daarin bereikt wer den, waren zelden schitterend, zoodat men thans daarvan dan ook geen bijzondere voordeden verwacht. Niettegenstaande blijft immer de hoop... levepdig. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Antonius Hubertus, Z. van G. Schakenbos en C. C. Remmerswaal Fre- derik, Z. van A. van Pijpen en J. Bloemen- daal Anthonius Adrianus, Z. van A. G. Vermeulen en A. E. Obdam. Ondertrouwd: P. J. Hoogervorst en C. M. Hoogendoorn W. Wester!aken en A. Boo- gerd J. Kooijman en M. Quartel. Gehuwd: J. Lefeber en A. Ch. Mosseveld J. den Butter en S. Kingma C. M. Warmerdam en J. J. Wassenaar J van Briemen en J. Buurman. Overleden: Wilhelmina Geuke 7 j. Dirk v. d Hulst, echtg. van M. van Seggelen, 72 jaar. NOORDWIJKERHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Hendricus, z. v. F. Hoogervorst en M. v. d. Linden. Mar- garetha Dorothea Maria, d. v. J. J. Kroon en P. v. d. Berg. Adrianus Wilhelmus, z. v. A. Duivenvoorde en G. C. v. d. Werjden. Johannes Hendrikus, z. v. A. G. Mejjer en W. M. J. Christiaanse. Maria Jacoba, d. v. Ph. Hoogkamer en P. v. d. Berg. Leonard us Jacobus, z. v. H. v. Berkel en A. M. Smit Overleden: Maria v. Moorsel, oud 79 wed. van W. Heemskerk. Ondertrouwd: Lambertus Corstiaan Bouw meester, 26 j. en Theodora Adriana Wasse naar, 27 j. Gehuwd: Johannes Henrikus Christiaanse, 35 j. en Petronella Maria Agnes Peters, 25 j. OEGSTGEEST. Gemeenteraad. De gemeenterekening 1926 voorloopig vastgesteld Wegen- verbetering Benoemingen. Voorzitter burgemeester Van Iersel. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent met gebed en doel daarna mededèeling van verschillende inge komen stukken. Goedgekeurd wordt de wijziging van de begrootingsdienst 1927. Dei begrooting van het Grondbedrijf, dienst 1928, wordt aangeboden. Eveneens aange boden, de Gemeentebegrootingsdienst 1928. Aan alle leden wordt een exemplaar verzon den. De Voorzitter verzoekt alle leden, de be'grooting ernstig te bestudeeren, en even- tueele aanmerkingen, drie dagen voor de zit ting In te dienen. Vorloopig wordt vastgesteld de rekening van het grondbedrijf, dienst 1926. De heer L. M. van Noort brengt rapport uit Aanmerkingen worden gemaakt op het hooge rijloon te behoeve van de gemeente werken; alsook op de groote reparatiekosten van ambtswoning en Gemeentehuis. De leverancier, die voor het dagelijksch onderhoud, zulke hooge nota's indiende, zal voortaan niet meer in aanmerking komen. De rijloonen leken oppervlakking zeef hoog, doch er was ook onder begrepen, dat het vervoer van vuilnis en bagger. De gemeenterekening, dienst -1926, wordt voorloopig aldus vastgesteld: Gewone dienst: inkomsten f 186.367.39; Uitgaven f 171.776.65 1/2. Batig saldo f 14.590.73. Kapitaaldienst: inkomsten f 317.0.45.97; uitgaven f 348.433.82 1/2. Nadeelig saldo f 31.387.85 1/2. Het. saldo van den gewonen dienst zal worden overgebracht op de begrooting 1928. Het adres, houdende verzoek tot wijziging der schoolge'ld-verordening, van J. van Dijk (Kerkweg) zal worden aangehouden, omdat een nieuwe Rijksregeling op komst is. Goedgunstig wordt beschikt op een adres van den Ned. R.-K. en Chr. Landarbeiders- bond, betreffende werkverschaffing in den a.s. winter. In deze gemeente zal geen ge brek geleden worden, evenals vorige jaren zal in den wintertijd voor alle werkloozen wat te doen zijn. De Nieuwe Duinstraat zal verhard worden en de Dorps-straat zal voorzien worden van klinkers. De bedoeling is nu om de keien, die uit de Dorps-straat komen, over te bren gen naar de Nieuwe Duinstraat, en om ook in die straat de tweë trottoirs te vernieuwen. De heer A. H. v. Noort houdt een krachtig pleidooi. De Duinstraat zou eerst belegd wor den, met nieuwe klinkers en nu weer met ouden rommel. Dit doet te kort aan 't asp ebt van de woningen. Genoemde heer vindt het geld vermorsen; ook de heer E. Oosldam Jac.zn. is het hiermede eens. De Voorzitter zet de zaak nader uiteen, en volgens voorstel van B. en W. wordt be sloten. In de Dorps-straat komen eerste soort klinkers van f40 per mille. Aangenomen wordt het voorstel van B. en W. tot gesloten verklaring voor alle motor rijtuigen van de laan, tusschen de electrische timmerfabrie'k van den heer B. Verschoor en hótel ,,'t Rechthuis". Een vergoeding uit de gemeentekas, op grond van artikel 13 der Lager Onderwijswet ten ebdrage van 50 pCt der onkosten, zal worden verstrekt aan W. van Baasbank. In geheime zitting werd boneemd een 9ohoonmaaakster voor het raadhuis, en wel mej. Jansje Broekhof. Ze geniet een salaris van f 200 per jaar met recht pensioen en was no. 1 der voordracht, omdat ze reeds belast was, met het schoonhouden der opgeheven Openb. School. Tot lid van de Schattings-Commissie wordt ebnoemd, de hebr P. Bekkers (Zilk) in plaats van den heer W. Ruigrok, die bedankte. Besloten wordt, tot het instellen van een eigendomsaotie, z.g. revindicatie, tegen A. de Winter, die zijn huisje niet wil ver laten. Indertijd bood de gemeente hem f 500 aan als hij zijn woning zou verlaten. Ook werd een andere woning voor hem beschikbaar gesteld met nog I 250 bovendien. Doch alles vergeefs. Than9 is echter de tijd van erf pacht verstreken en A. de Winter zal nu ge rechtelijk de huur worden opge'zegd, zonder bijkomende verdeeltjes. Hierna gaat de raad over in geheime zit ting. Eindvergadering Winkelweek Oegstgeest 1927 Onder voorzittérschap van den heer B. J. Averdieck, hield het Winkelweek-comité 1927 de eindvergadering in café „Het Wapen van Oegstgeest". De Voorzitter riep de opgekomenen een hartelijk welkom toe en sprak in zijne in leiding zijn leedwezen uit over de geringe opkomst. Dei Secretaris, de heer Jongeneelen bracht een keurig verzorgd verslag uit over de dit jaar gehouden Winkelweek en van de daarmede in verband 9taande vele werk zaamheden. Met groot genoegen gewaagde de Secretaris in dit verslag van het zoo gunstig verloop, waarmede een groot succes is be reikt. Hiertoe heeft voor het grootste gedeelte medegewerkt, de Voorzitter, de heer Aver dieck, die dan ook in dit verslag werd ge huldigd. De Voorzitter bracht hiervoor zijnen dank. Aan de prde was vervolgens: Verslag van den Penningmeester den heer Duyverman. Wij vermelden hiervan het volgende: Ont vangsten f246; Uitgaven f236.84, Batig Saldo f 9.16. Tot kasnazieners werden benoemd, de heeren Caspari en Hillenaar. Dei bescheiden bleken in goede orde be vonden te zijn, waarvoor den penningmees ter werd djmk gebracht. Rondvraag: Ter wille van de plaatsruimte zullen wij óns tot het voornaamste bepalen. De heer Meyer bracht in bespreking; in stelling van een permanent Winkelweek- Comité of Winkeliers-Vereeniging. De Voorzitter acht bespreking thans een zwak punt, gezien de geringe opkomst. De heer Overvliet komt sterk op tegen samenstelling van een Winkeliers-Vereeni ging, waardoor men spoedig in conflict zou komen met de Middenstandsorganisaties. Langen tijd wordt hierover gediscusseerd, waarbij verschillende aanwezigen hei voor en tegen besproken. Echter komt het niet tot een resultaat, zoo dat een volgend jaar. als mogelijk wederom een winkelweek zal worden gehouden, op nieuw een comité gekozen moeten worden. De heer Jongeneelen richtte aan het einde Toto W. B'euié Lalden. Het architectenbureau Lohmann en Pon sen te Sassenheim en Leiden zond ons bovenstaande reproductie van een maquette, welke de voorzijde toont van de nieuwe Chr. Geref. Kerk, die aan de Veldhorst- zenstraat hoek Stationsweg te Lisse ver rijzen zal. Gelijk bekend werd bovenstaand archi tectenbureau met het ontwerpen van een plan belast, daar de oude Gerei. Kerk aan de Kanaalstraat te klein bleek en ook overi gens niet meer voldeed aan de eischen, welke aan een modern kerkgebouw gesteld mogen worden. Reeds heeft de aanbesteding plaats ge had, waarbij de bouw werd opgedragen aan de gebrs. Moolenaar, aannemers te Lisse. Het complex bestaat uit het kerkgebouw met achter den toren de constitorie en de kosterswoning. Naast de kerk komt de pastorie, welke evenwel niet op de foto voorkomt. Het huisje ter rechterzijde is een klein land huisje, uitsluitend geprojecteerd om een denkbeeld te kunnen krijgen van de juiste hoogte van schip en toren. De pastorie komt links van het kerkge bouw aan de Veldhorststraat. Het kerkplein heefi tot grondvlak een vierkant, waarvan de voor- en achterzijden in het midden verlengd zijn en aldus den voor- en achter gevel vormen. De preekstoel ls onder den toren gepro jecteerd. De toren heeft in dit plan een groote rol in het ventilatiesysteem van het schip te vervullen. De entrée's, W. C.'s, enz. zijn aangebracht in het voorstuk van de kerk, waarbij is reke ning gehouden met het eventueel aanbren gen van een gaanderij. Achter den toren liggen de consistorie met consistoriekamer, vergaderlokalen, toi letten, gangen, enz., terwijl de kosterswo ning zoowel beneden als boven daarneven ligt. Het geheele plan ademt groote rust en landelijkheid en zal, wanneer de bouw een maal vermoedelijk over ongeveer acht maanden voltooid zal zijn, een sieraad zijn voor dit dorpsgedeelte. een woord tot den Voorzitter en schetste dezen als „de spil" van de jongste gehouden Winkelweek. De aangename samenwerking heeft in niet geringe mate medegewerkt tot welslagen. Namens de deelnemers en mede-commis sieleden brengt spr. één woord van hulde aan den heer Averdieck. De Voorzitter bracht hiervoor hartelijken dank en dankt zijnerzijds secretaris en pen ningmeester voor hun prettige medewer king. Hierna sluiting. R.-K. Geitenfokvereeniging. De voorzitter, de heer C. van Dijk, opende de vergadering op de gebruikelijke wjjze en sprak zijn voldoening uit over de groote opkomst. Dank werd gebracht aan het ge meentebestuur voor den gunstigen uitslag van het verzoek om subsidie voor het vol gend jaar. Verslag werd uitgebracht van de te Leiden gehouden bondsvergadering, waarna aan de orde kwam de bespreking „geitenverzekering". Aan deze bespreking namen verschillende personen deel, waarbij werd getuigd van het groote nut dezer instelling. Uit een en ander bleek, dat de uitkeeringen waren geregeld als volgt: Voor verlies bij natuurlijken dood 80 pCt.bij ziekte overname door den bond 90 pCt.; bij gewelddadigen dood door ongeval 100 pet. Naar de a.s. bondsvergadering werden tot afgevaardigden benoemd de heeren C. v. Dijk en D. den Hollander. Rondvraag: De heer Zandvliet stelde voor een propaganda-feestvergadering te organiseeren, waartoe werd besloten en in verband waarmede een feestcommissie be noemd werd. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Adriana, D. van J. van der Voort en G. Langeveld Lammert, Z. van G. Ciggaar en L. Verhaar Arie, Z. van J. de Vreugd en A. Keyzer Maria Hendrika Elisabeth, D. van J. Hoogervorst en E. H. van Nobelen. Overleden: Anna Frederica Louisa Stroe bei 69 j., wede. v. E. J. de Bruijn. Ondertrouwd: Jacobus Hoogervorst 29 j. en Gijsberta Los 27 j. Johannes Petrus Gerardus Zijlmans 35 j. en Apolonia Ca- tharina van Schoten 21 j. Nicolaas Wil lem Philippo 37 j. en Alida Reijm 33 j. Gevestigd: Mej. H. Morgenrood van Ter- Aar Mej. B. Vaandering van Lisse Mej. H. C. Fokker van Gouda Mej. G. Bekebrede van Amsterdam A. van der Zwaan van Apeldoorn N. Verboog van Leiden. Vertrokken: Mej. C. M. Th. van der Kraan naar Apeldoorn. VOORSCHOTEN. Bnrgerlijke Stand. Geboren: Gertruda Maria, d. v. W. J. Verboom en M. E. A. Westerhaus. Petronella Margaretha Maria, d. v. M. P. H. Oortmeyer en M. van der Lubbe. Mathilde Maria, d. v. D. v. Kampen en Th. P. van der Waard. Gehuwd: J. P. Terpstra en A. Nasve'.d. WASSENAAR. Raadsagenda. De raad dezer gemeente vergadert op Woensdag, 2 November 1927, 's voormid dags 9 uur: De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Ontheffing voorschriften Bouwveror dening. 3. Reclame Schoolgeld. 4. Aanvulling verordening Burgerlijk Armbestuur. 5. Aanvulling besluit voorschot Woning bouw. 6. Benoeming lid Plaatselijke Schoolcom missie (periodiek aftreden: de heer M. Peereboom). 7. Salarisregeling magazijnbediende gas fabriek. 8. Vaststelling pensioensgrondslag diverse ambtenaren. 9. Verlenging contract ziekenauto. 10. Voorloopige vaststelling Gemeenle- rekening 1926. 11. Vaststelling verkoopsvoorwaarden dokterswoning. 12. Besluit geslolenverklaring Berkhei- slraat voor autoverkeer in ééne richting. 13. Wijziging begrooling 1927. 14. Geldleening. 15. Uitbreiding straatverlichting. 16. Voorstel overname onderhoud Buurt weg en Waalsdorperlaan. 17. Voorstel leggen gas- en waterleiding buizen in Buurtweg en Waalsdorperlaan. ZOETERWOUDE. 25 jaar raadslid. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de heer M. Th. Kompier werd benoemd verklaard tot lid van den gemeenteraad alhier, waarvan hjj er tevens 22 wethouder is geweest. Waar de heer Kompier de achting en sympathie geniet van allen, die hem kennen en met hem in aanraking ko- was het dus niet te verwonderen, dat hjj dien dag van alle zijden bljjken van belang stelling mocht ondervinden; o.m. kwamen den jubilaris persoonlijk feliciteerenda burge meester met zijn echtgenoote, de heer eD mevr. Kortmann, de gemeente-secretaris en echtgenoote, bijna alle ambtenaren en ver schillende anderen. Temidden van de talrijke bloemstukken werd door den jubilaris met diens echtgenoote, zijn familie, eenige raads leden en de verschillende gemeente-ambte naren de avond recht genoeglijk doorge bracht. Vandaag wordt er een raadsvergade ring gehouden, waarin de heer Kompier officieel gehuldigd zal worden. ALPHEN. Gemeenteraad. Grondverkoop. Benoemingen. Voorzitter de burgemeester. Alvorens de agenda in behandeling wordt genomen, wijdt de voorziller een woord aan de nagedachtenis van den heer Lokhorst, in leven architect te dezer plaatse. Naar aanleiding van een vraag van den heer Veltman deelt de voorzitter namens B. en W. mede, dat de ambtenaren der Water en Lichtfabrieken voortaan op 31 Augus tus vanaf 2 uur vrijaf zullen hebben. Ingekomen is een verzoek van mej. A. W. v. Willigen om ontslag uil haar belrekking als onderwijzeres aan de O. L. School. B. en W. stellen voor dit onislag eervol le ver- leenen. Aangenomen,

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9