68s'8 JAARGANG MAANDAG 31 OCTOBER 1927 No. 20745 OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCHE SCHOUWBURG. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN 80 Cts. per regel voor advertentiën uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.35, per week /0.1S Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week 0.18 Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter openbare kennis, dat door hen vergunning is verleend aan de N.V. Leid- eche Meubelindustrie en rechtverkrijgenden, lot het uitbreiden van de fabriek voor het vervaardigen van meubelen in het perceel Ulrechtsche Jaagpad No. 44, kadaslraal be kend gemeente Leiden, Sectie M. Nis 3763 en 3857. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 31 October 1927. 473 MINISTER LAMBOOY TE LEIDEN. De minister van Oorlog, minister van Marine a. i. heeft hedenmorgen vergezeld van zijn adjudant de luitenant ter zeer Yreede en van den kapitein van de Gene rale Staf der Landmacht Van Weel een be zoek gebracht aan het gebouw voor de Veri ficatie van 's Rijks Zee-instrumenten aan de Varkenmarkt alhier. De minister werd bij zijn bezoek rondgeleid door den ir. Cozijn. Om half tien arriveerde Z.E. en om onge veer half twaalf vertrok hij weer per auto naar de Residentie. 's RIJKSMUSEUM VAN NATUURLIJKE HISTORIE. In de rubriek „Onder de Menschen" der „N. R. Ct." is aan prof. dr. E. D. van Oort, directeur van 's Rijks Museum van Na tuurlijke Historie, alhier, gelegenheid gege ven om zich te uiten inzake het geweigerd aanbod van de tropische vlinderverzameling Jurriaanse aan den staat. Prof. van Oort klaagt aldus: Sedert 1 Januari 1915 ben ik nu direc teur en in mijn directeurschap heeft nooit een minister van onderwijs, nooit de secre taris-generaal, nooit een van de curatoren van de Universiteit het museum bezocht, tot Mr. de Gijselaar, hun voorzitter, dezen zomer voor het eerst hier een bezoek heeft gebracht. Eén maal, een paar jaar geleden, heb ik den chef van de afdeeling onderwijs hier gehad, in verband met een salaris kwestie betreffende een van de onderge schikte beambten. En de jaarverslagen, die ik uitbreng, de maatregelen, die ik voor stel in het belang van het museum, het wordt alles door de regeering óf niet gele zen, óf genegeerd. Zoo blijf ik hier zitten in een museum, dat niet afgebouwd is. In den loop van 1915 is al het materiaal, dat nog in het oude mu seum op hel Rapenburg was, naar dit nieuwe gebouw overgebracht. Maar dit nieuwe gebouw is altijd onvoltooid geble ven Wij hebben er werkkamers, labora toria en magazijnen, maar er kan nieis tentoongesteld worden voor het publiek, be halve een overzichtelijke verzameling van de dieren van Nederland, in een zaaltje van ongeveer negen bij tien meter. Van al de schatten van dit rijksmuseum kunnen wij verder niels aan het publiek laten zien, omdat de vleugel, voor tentoonstelljngs- xuimten ontworpen, nooit gebouwd is. En de inrichting van de magazijnen gedoogt niet, dat de bezoekers hier worden toegela ten. Zoo blijft al dat mooie en zeldzame en kostbare materiaal vrijwel doelloos in het donker staan in de kasten achter gesloten ijzeren deuren, liggen de belangrijkste verzamelingen in laden, maar niet onder glas. Terwijl toch het hoofddoel van 's Rijks museum van natuurlijke historie is om het volk al deze merkwaardige dieren te laten zien, om er belangstelling voor te wekken en zoo opvoedend werkzaam te zijn. Twaalf en een half jaar lang heb ik hierop getam boereerd, maar niets heb ik bereikt. De heeren zijn zelfs niet eens komen kijken. .Hierbij is in den tijd van mijn directie het personeel verminderd mei een conserva tor, een assistent, een schrijfster, een prepa- rator en een bediende. Ondanks al mijn moeile, is het niet gelukt een dier open plaatsen bezet te krijgen. En mijn billijkste 'voorstellen om tot verbetering van de posi tie van het personeel te komen, zijn aan het departement geketst. Een berg van nut rit en noodzakelijk welenschappelijk werk j hlijft dus liggen. Het museum wordt op deze wijze heel ernstig bedreigd, en op den duur zou bij de overgebleven ambtenaren ambitie eruit gaan, waar zij het immers tóch niet af kunnen en bovendien Jan nog financieel zich te beklagen heb- ben." i Aan de hand van wat een ingewijde P. in ons blad in 1912 schreef, geeft de Pmf. dan een geschiedenis van het Museum ^aardoor zeer scheTp Daar voren komt, hoe buitenl. geleerden de verzameling te Lei den de belangrijkste der wereld vinden, daar zich daarin bevinden exemplaren van uitgestorven diersoorten, die elders mankee- ren of betere exemplaren dan elders. In 1912 werd de waarde al op f 3 millioen geschalI Maar nu, vijftien jaar later, is er nog al tijd geen steen gelegd, om aan de bestem ming van 's Rijks museum voor natuurlijke historie eindelijk te kunnen voldoen, door al die schatten daar nu ook op aantrekkelijke wijze aan het publiek te verloonen. Ze blij ven er opgesloten in het donker, de vleu gel voor de tentoonstellingen, dat is dus het eigenlijke museum, waar al die berg- en werkplaatsen feitelijk voor bestemd zijn: hij is nog steeds ongebouwd Over gebrek aan belangstelling, onver schilligheid van de regeering, beklaagt zich de directeur over tegenwerking in de „ambtenarij" aan hel departement. En hij noemde hier overtuigende voorbeelden van. ,,In alle werkkamers van de conservato ren en in alle laboratoria ontbreekt elec- irisch licht, zoodat het personeel daar 's winters om drie uur het werk al staken moet, omdat het dan in donker zit. Alleen in de kamer van den directeur en de admi nistratrice, in hel trappenhuis en op.... de W.C. zijn lampen voor verdere aanvraag houdt de regeering £ich doof." Maar de hoofdzaak blijft- het ontbreken van het tentoonstellingsgebouw. „Hel Ne- derlandsche volk heeft toch recht zei Prof. van Oort „om de verzamelingen van dit rijksmuseum te zienl Doordat er niets tentoongesteld kan worden, gaat van zelf de belangstelling van het publiek ver loren. Ondanks herhaalde waarschuwing neemt de minister, of zijn ambtenaars- kliek, steeds verder die interesse van het publiek weg en doodt zoodoende de instel ling. Hel schijnt dan ook hoog tijd. dat de Volksvertegenwoordiging eindelijk zich met deze zaak gaat bemoeien. Het gemeentelijk museum te Amsterdam, dat met een kleine expositie veel reclame maakt, is den laal- sten tijd gaan strijken met schenkingen, die anders zeker in Leiden gekomen zouden zijn. Ook dc slechte bezetting met weten schappelijke krachten maakt de menschen huiverig om hun kostbaarheden af te staan aan dit rijksmuseum. „Wij hebben hier toch op het oogenblik, behalve den directeur, die als conservator van de vogels en de zoogdieren optreedt, vier conservatoren, en wel een voor de vis- schen, een voot de schelpen, een voor de ge- heele klasse der insecten en een voor de holledieren, de stekelhuidigen en de wor men. Behalve dat deze groepen te groot zijn om door één persoon beheerscht te kunnen worden, zijn bovendien vele andere groole afdeelingen. als die der schaaldieren, spin nen. kruipende dieren enzoovoort, geheel zonder directe deskundige leiding. In dit verband moet ook hel niet-aanvaar- den van de collectie Jurriaanse door den minister bezien worden. De schenker ver bindt hier toch de verplichting aan, om een tweeden conservator in de afdeeling insec ten aan te stellen. Afgezien nu van de groote waarde van deze verzameling tropi sche vlinders, waardoor Prof. van Oort een afwijzing in hooge mate onverantwoor delijk acht had de minister stellig een tweeden conservator voor deze afdeeling kunnen voordragen, omdat daar een jaar geleden immers een conservator aan het museum ontnomen is. „Wel is op deze begrooling het geld uit getrokken voor een lector in de zoölogie. Dit had veel goedkooper kunnen gebeuren," meent de directeur „door aan een der assistenten van het Zoötomisch laborato rium, die reeds privaat-docent zijn, een on- derwijs-opdracht te geven tegen de vergoe ding, die zij nu reeds boven het salaris ge nieten. Het hierdoor bezuinigde bedrag zou voor andere doeleinden aangewend kunnen worden." De tweede voorwaarde van den heer Jur riaanse was, dat zijn collectie niet voor on derwijsdoeleinden zal worden gebruikt. Prof. van Oort wees er in dit verband op, dat 's Rijks museum van natuurlijke historie niet is een academische onderwijsinrichting, maar de nationale, wetenschappelijke rijks instelling, die alleen vergeleken kan worden met de groote musea, in andere landen van rijkswege geslicht, zooals in Londen, Berlijn, Weenen, Kopenhagen, Stockholm, enz. De verzamelingen m dergelijke musea zijn te uitgebreid en te kostbaar om voor het on derwijs gebruikt te worden. Hiervoor be staan de kleinere academische collecties, die zich in iedere universiteit, en ook in Lei den, bevinden, en deze zijn ruim voldoende. „De voorwaarden, door den heer Jurri aanse bij zijn begeerlijke schenking gesteld, zijn dus volkomen gerechtvaardigd en door het afwijzen hiervan dreigt bovendien het gevaar, dat verdere verzamelingen aan 's Rijks museum zullen ontgaan." Het onbevredigende slot van de geschie denis der tropische vlinders bracht, bij nader onderzoek, dus veel algemeener en voor de weienschap nóg belangrijker misstanden aan het licht. Moge de openbare aandacht, hierop eenmaal gevestigd, bevorderen dat thans met voortvarendheid aan de urgente eischen voor 's Rijks museum van natuur lijke historie voldaan wordt, waar het dan toch betreft een zóó kostbare weten schappelijke collectie van nog steeds Euro- peesche vermaardheid. waar het, in deze materialistische tijden, mede gaat om een geestelijk belang van ons volk. Deze eischen, in kort bestek, zijn dus: lo. Spoedige voltooiing van het museum, door het bouwen van den onlbrekendèn vleugel voor tentoonstellingsruimte èn voor de ske letten. 2o. Uitbreiding van het aantal con servatoren. 3o. Definitieve vrijmaking voor het museum van elke verkeerd opgezette onderwijsbedoeling, die naar de meening van den directeur een froot gevaar mee brengt voor de collecties en waardoor zijns inziens aan het museum in zijn verdere ontwikkeling en uitbreiding onherstelbaar nadeel toegebracht wordt. EEN NIEUW ISRAELIETISCH WEESHUIS. Zondagavond is een algemeene vergade ring gehouden te Amsterdam van hel Isr. Wees- en Doorgangshuis gevestigd te Lei den. Na een inleidend woord van prof. Palache heeft de heer L. Levisson namens regenten een historisch overzicht gegeven van het bestaande Leidsche weeshuis. Daar bij zette hij uiteen, dat het niet mogelijk is, de wees- en doorgangshuizen van Leiden en Utrecht te combineeren. Na een geanimeerde gedachtenwisseling werd daarop besloten het besluit van be- stuurderen te bekrachtigen tot het bouwen van een nieuw weeshuis te Leiden hetwelk een 60-tal kinderen plaats zal kunnen bie den (het tegenwoordige weeshuis bevat slechts plaats voor 30 kinderen). Besloten werd voorts propaganda te voe ren om het benoodigde bedrag, zijnde 100.000 binnen den kortst mogelijken tijd bijeen te kunnen brengen. DE AFDEELING LEIDEN VAN DEN V. C. J. B. JUBILEERT. Op 1 November a s. zal het vijf en twin tig jaren geleden zijn, dat enkele vooruit strevende jonge mannen een vereeniging stichtten, die zij den naam gaven van „Vrij zinnige Jongelieden Vereeniging", en welke ten doel had het vrijzinnig godsdienstig stre ven en werken onder de jongeren te ver spreiden Deze Vereeniging, in 19917 om gel doopt in „Vereeniging van Vrijzinnige Jon geren" en sinds 1919 vormende de afdeeling Leiden van den Vrijz. Chr. Jongeren Bond heeft genteend dit feit te moeten herdenken door het houden van een Gewestelijke Con ferentie van leden van dien Bond op Zater dag 5 en Zondag 6 November a.s. Als onder deel daarvan zal op Zaterdag 5 November a.s. des avonds te half acht in de groote zaal van hel Volkshuis (Apothekersdijk) een her denkingsavond worden gehouden, waar af gewisseld door muziek en zang, enkele sprekers zullen optreden, o.a. de heer H. Smedes, voorzitter van het Hoofdbestuur, voorts volksdansen zullen worden uitge voerd en tot slot een religieus spel zal wor den opgevoerd getiteld: De Dood als Peet. De'zc bijeenkomst is vrij toegankelijk voor allen, die sympathiseeren met het wer ken en streven van den V. C. J. B., en waar zij levens uitermate geschikt is daarmee nader bekend te worden, wordt op een groole opkomst van ouderen zoowel als van jongeren gerekend. KUNSTAVOND „DE STEM DES VOLKS". In de groote Stadsgehoorzaal heeft de Arbeiders-Zangvereeniging Zaterdagavond een kunstavond gegeven, die door een zes tal rijk publiek werd bijgewoond. De Gehoor zaal was beneden en boven bijna geheel gevuld. Het programma werd aangevangen met de uitvoering door het zangkoor van een drietal liederen, waarmede de uitvoerenden volkomen terecht een groot succes mochten oogsten. De uitvoering van de ver schillende liederen was dan ook werkelijk bewonderenswaardig en zoowel de techni sche als de artistieke prestatie van 't koor vielen zeer te waardeeren. Er schuilt veel voortreffelijk stem materiaal in dit zangkoor en de directeur, de heer Otto W. de Nobel, weet de stemmen te scholen en verstaat tevens de moeilijke kunst den samenzang te verfijnen, te beheerschen. Sinds de laatste maal, dat wij „De Stem des Volks" in den afgeloopen zomer hadden gehoord, viel er weer een merkbare verbetering van de kunst, die de vereeniging biedt, waar te nemen en het ligt voor de hand, dat veel van dit succes den heer De Nobel toekomt. Pisuisse en zijn vroolijke kameraden, Jenny Gilliams en Henk Stuurop zorgden voor wat afwisseling van het programma. En dat is hun best toevertrouwd. Want wat zij brengen mag ook zeker aanspraak ma ken kunst te heeren, al is het dan andere, lichtere kunst. In hun genre zijn Pisuisse en zijn kame raden werkelijk eenig en het is vooral de beschaafde wijze, waarop zij zingen en musiceeren, die steeds weer boeit. En dan de afwisseling die zij brengen. Die bewees weer eens, dat zij cabaretiers zijn bij uit nemendheid. Men heeft genoten van het levenslied en men heeft hartelijk en gul gelachen om Pisuisse's grappen. Henk Stuurop's optreden werd een succes en de bekoorlijke ver schijning van de altijd jeugdige Jenny Gil liams ontlokte telkens weer een daverend applaus. Ook na de pauze oogstte de heer De Nobel succes met den zang van het koor en Pisuisse en de^zijnen kregen vooral na hun optreden als de Parijsche Straatzangers ook na de pauze weer een lan^-aanhoudend welgemeend applaus als belooning. De avond mag wèlgeslaagd heeten. SPECIALITEITEN-VOORSTELLING GEZELSCHAP IBELINGS. Het variété-gezelschap, dat onder impres- sariaat van den heer B. H. Ibelings, reeds eenige malen de Sleutelstad bezocht, heeft zich door zign voorstellingen bij het Leidsche publiek een goeden naam verworven, zooals uit ae overweldigende opkomst van het publiek gisteravond ten duidelijkste viel op maken. Er bleef in de groote Stadsgehoor zaal geen plaatsje onbezet en zelfs moesten etteljjke rijen stoelen worden bijgezet om allen een zitplaats te verstrekken. De voorstelling van gisteravond heeft de goede reputatie van het gezelschap Ibelings in alle opzichten bevestigd. Het geboden© stond over het algemeen op een vrjj hoog peil. Piet Leenhouts, de bekende humorist, opende het programma met een drietal geestige liedjes; Wally Chandony, eveneens een goede bekende van het Leidsche publiek, zong eenige aardige Hoilandsche en Duifc- sche liedjes, die zeer in den smaak vielen. Alleraardigst was ook de komische schil ders-scène van Henny Otar, wiens kunste naarstalenten culmineeren in het schilderen van een vaas met bloemen op een palet, dat met vrjj groote snelheid ronddraaide. Achtereenvolgens werd nog onze aandacht gevraagd voor een „buikspreek séance", een waarlik voortreffelijk acrobaten-nummer, een goochelaar en door Hello Dumont alias De- lysia Effendi alias de Lichtkoningin. Speciale vermelding verdient het optre den van Saturn met zijn drie gedresseerde honden, die, tot groote hilariteit van het publiek, demonstreerden, dat een hond be halve goed dansen ook zingen en zelfs mu siceeren kan. Een hartelijk applaus was de welverdiende belooning voor den dresseur en zijn in telligente viervoeters. Wally Chandony zong ten slotte nog eenige aardige liedjes, waarna te ruim elf uur het prompt op tijd afgewerkte programma was afgeloopen en het publiek hoogst voldaan huiswaarts keerde. Wij zien dit gezelschap gaarne in de Sleutelstad terug. LEIDSCHE C. J. M. V.-KAMPEN. Zaterdagavond om half acht stroomde een groote schare op Oud-Hortuszicht toe. Onder luid gejuich ontmoetten meer dan 90 jon gens en leiders elkaar om de jaarlijksche reünie te vieren. Om kwart voor acht opende de voorzitter met een kort woord den avond, dat werd gevolgd door eenige nummers voor viool en piano, die op voortreffelijke wijze werden ten uitvoer gebracht. Hierna sprak ds. D. K. Wielenga. Op gc-estige wijze wees hij op de plichten die het Oudkamperschap met zich brengt. De zeer boeiende toespraak werd gevolgd door een pauze waarin onder het zingen van kampliederen de magen werden gevuld. In den na-avond brachten eenige kunst zinnige oud-kampers een paar geestige stukjes ten tooneele, waarmee een daverend applaus werd ingeoogst. Een en ander werd nog afgewisseld door muziek en zang. De heer Janssen eindigde deze welge slaagden avond met een korte maar krach tige toespraak, waarna allen huiswaarts trokken in de hoop elkaar spoedig weer op de kampkringen terug te zien. Naar wij vernemen, zal het bestuur der afdeeling Leiden van de Vereeniging „Volksonderwijs" bjj Gedeputeerde Staten in beroep komen tegen het besluit in de laatste raadszitting genomen, om medewer king te verloenen tot de stichting van een bijzondere school van de Vereeniging tot bevordering vans Christelijk Onderwijs. Het bestuur van de Vereeniging „Chris telijke Jeugdhulp" hoopt op Woensdag en Donderdag 2 en 3 November a.s., met toe stemming van B. en W., een schaalcollecta langs de huizen te houden ten voordeele barer kas. Het bestuur heeft ernstig over wogen of het. niet mogelijk zou zijn, dit jaar de collecte eens voorbij t© laten gaan, over tuigd, dat het zelfs de goedgezinde burgerij weieens begint te verdrieten telkens door allerlei op zich zelf goede zaken lastig te worden gevallen. Er wordt zooveel gevraagd. Het kan echter de collecte niet missen, wil de vereeniging het werk in „De Toe vlucht", Utrechtsch Jaagpad 20, waar sedert de oprichting zooveel kleintjes, moeders en meisjes werden opgenomen, die anders hulpe- Joos hadden gestaan, voortzetten. Het werk. neemt daar steeds toe en daardoor wordeik hoogere eischen aan de kas gesteld Wie dus voor dit reddingswerk voelt en wie zou dat niet mag de collectanten Woensdag of Donderdag niet meb een leege schaal laten heengaan. Gaarne verwezen we met een enkel woord naar een advertentie in ons Blad van Zaterdag, waarin de heer W. F. Tegelaar, wier eenvoudige, doch nette en solide kap perszaak, Apothekersdijk 2, die, evenals de kapper zelf, groote bekendheid geniet, af- BINNENLAND. Bij een liefdesdrama te Steenbergen fj één persoon gedood; er zijn twee gewonden. (Laatste Berichten, 1ste Blad). Minister Lambooy te Leiden. (Stads nieuws, 1ste Blad). Critiek op het beleid van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid. (Binnen-i land, 2de Blad). De Holland-Indië-vliegers te Soesterberg gehuldigd. (Binnenland, 2de Blad). De arbeidsvoorwaarden in het bollenbe- diijf. (Land- en Tuinbouw, 2de Blad). Enorme fabrieksbrand te Wormerveer. (Gemengd, 2de Blad). BUITENLAND. Italië wil meepraten inzake Tanger. (Bui tenland, Jste Blad). In Zwitserland is overleden de Dnitscha publicist Majfimiliaan Harden. (Buitenland, lste Blad). Moordaanslag op den Griekschen presi dent. (Buitenland en Tel., lste Blad). De gevolgen van den storm boven en nabij Engeland. (Buitenland en Tel., lste Blad). scheid van zijn talrijke clientèle neemt, om tegelijk zijn opvolger, den heer N. J. Plan- feber, bjj haar aan te bevelen. Zes en- veertig jaar heeft kapper Tegelaar zijn klan ten in den salon of in hun huis bediend en velen zullen hun vertrouwden barbier met leedwezen zien gaan. Gelukkig voor hen, dat zijn opvolger tevens zijn leerling is geweest, die, na de goede eigenschappen van hem te hebben overgenomen, een poosje het in Den Haag hooger op gezocht heeft en nu ook naast de oude beproefde methode, de nieuwste snufjes zich eigen maakte. Daarom heeft hij ook den scheersalon gerestaureerd en gemoderniseerd, zonder daaraan de een voud en degelijkheid, die zijn ouden patroon kenmerkte, op te offeren. De oude en nieuwe clientèle zal er van profiteered. Hedenmiddag wordt de zaak heropend. In de werkplaats van N. v. d. P. aan den Nieuwe-Rijn is Zaterdag ingebroken en een geldkistje inhoudende circa f 100 ont vreemd. Het kistje is later geopend op den Haagweg teruggevonden. Door de politie is in beslag genomen een valschen gulden. De politie alhier heeft aangehouden H. D.. wonende alhier, die wegens twee vonnissen heeft uit te zitten 7 weken ge vangenisstraf en 20 dagen hechtenis. In de Stedelijke Werkinrichting zijn in de afgeloopen week opgenomen 201 volwas senen en 6 kinderen, in totaal 207 personen. N.V. HET AMSTERD. INTIEM TOONEEL. 't Biechtgeheim, in 6 bedrijven door Dirk Janse. Wat aan een priester wordt toevertrouwd, wordt toevertrouwd aan God. M. a. w. daar van mag niemand iets vernemen, onder welke omstandigheden ook. Een moorde naar biecht zijn daad aan een priester, wiens broer van den moord wordt verdacht en daarvoor ter dood wordt veroordeeld. In zijn tweestrijd laat hij zich ontvallen tegenover den vader, moeder en tenslotte den broer zelf, dat hij den moordenaar kent Men voelt intuitief, wat dit be- teekent. Op 't laatste moment, wanneer de veroor deelde het schavot reeds heeft betreden, grijpt God in door den werkelijken moorde naar door den bliksem te dooden en dan kan de priester spreken.... Ziedaar 't ge geven, nog met wat liefdesgeïntrigeer ge kruid. Voor een volksstuk is dit gegeven zeker goed en meer dan voldoende. Edoch, dan moet het anders zijn uitgewerkt en niet zoo meer dan stumperig dilettanterig als nu het geval is, zoodat het een komisch effect be reikt in plaats van een dramatischen indruk achter te laten.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1