Oost IA: NoviomagumZ. K. G. 12; RapiditasHellas 19. Oost IB: D. O. S.Zwart-Wit 81; NaasA. K. G. 5—3. Noord I: W. K.Kinea 121; Rood- ZwartS. S. S. 42, FrisoVoorwaarts 2—4. Overg. Noord A: OlympiaK. V. D. 52; Oosterp.Hercules 3—2; BilthovenReady Tecka 2 4—2. Overg. Noord B: K. V. O.Haarlem 01; Z. K V.W.kw. 2 1—0; D. E. D.—Ready- Tecka 014. Overg. Zuid: H. B. S.Rozenburg 30; A. L. O.—Die Haghe 1—1. West II E: EmmaVit. (Haag) 43. Overzicht. De onpartijdige toeschouwer heelt giste ren kunnen genieten van een spannenden wedstrijd tusschen twee met geestdrift spe lende twaalftallen Fluks en Het Zui den waarbij de uitslag zóó uitviel, dat inderdaad de sterkste ploeg den wedstrijd won. Ondanks het enthousiasme, waarmee van weerskanten werd gespeeld, leed de verstandhouding er niet onder. Des le on aangenamer deed het daarom aan, dat een deel van het publiek, dat blijkbaar niet goed kon verdragen dat zijn favoriet (Fluks) den wedstrijd verloor, zich op ontoelaatbare wijze met de leiding (die allesbehalve slecht was) ging bemoeien. Wanneer nemen de Leidsche vereeni- gingen tegen deze lieden, die er vrijwel iederen Zondag op uit zijn de zaak in de war te sturen, eens wat strengere maatre gelen en verwijderen zij dergelijke perso nen van het terrein? In Den Haag heeft H. S. V. onverwacht, maar niet onverdiend, van Deetos gewon nen. H. K, V. sloeg D. K. C. In Amsterdam heeft D. T. V. voor meer spanning in de Noordel. afdeeling gezorgd door D. D. V. te slaan. D. E. V. verloor met onverdiend hooge cijfers van Koog-Zaandijk Excelsior behaalde haar tweede overwin ning, wederom in een uitwedstrijd. In de 2e klasse E heeft Emma zeer ten gerieve van S. D. O. en G. K. V. aan Vitesse (Haag) twee punten ontnomen. FLUKS—HET ZUIDEN 2—4. De laatste jaren is het aantal goede wedstrijden niet al te groot, en dan is het aangenaam te kunnen constateeren, dat gisteren een wedstrijd is gespeeld, waarin goed spel is vertoond. Voor goed spel dient, met betrekking tot dezen wedstrijd, aller eerst gedacht aan verdienstelijken arbeid der spelers(sters) in middenvak en verde diging. Het aanvallen was aan beide zijden van minder kwaliteit, en juist daaruit blijkt althans voor hen, die kórfbal reeds een 10 of 12 jaar geleden zagen de achter uitgang van het spel. Waar was gistermid dag de aanvaller, die zooals vroeger een Van Nicuwenhuizen, een Ouwerkerk nu juist eens ditgene deed, waarop niemand bedacht was? Neen, het vertoonde aanvals- spel mocht dan al de deugd van vlijtigen ijver en volhardend enthousiasme bezitten, het miste met in 't oog springende duide lijkheid, alles wat leek op snelle verrassing en onverwachte listigheid. Het Zuiden heeft den wedstrijd verdiend gewonnen.-Ondanks de voor hen zoo weinig bemoedigenden inzet der ontmoeting, raak ten de Rotterdammers hun zelfvertrouwen geen oogenblik kwijt. Zij bleven welge moed doorspelen toen het hen in het ver dere verloop der eerste helft bij het schieten danig tegenliep. Het vak DorsmanBever- dam loonde zich als aanvalsvak weinig ge slaagd. Echter in verdediging en vooral in het midden heeft dit viertal met Dors man vooraan voortreffelijke dingeD ge daan. SchorsVan den Blankenvoort vorm den een goed sluitende combinatie. Zij hadden een krachtigen steun aan mej. Richel, die met v. d. Blankenvoort de ge vaarlijkste aanvalskracht van Het Zuiden vormt. Van EekLooy spelen snel en zui ver, doch zonder veel afwisseling. Dat laat- ste vergoeden zij echter door hun buitenge wone snelheid en hun volhardend optreden. Fluks heeft zich met eere van haar taak gekweten. Had zij in de tweede helft het zelfde tempo als in de eerste helft kunnen volhouden, hoogstwaarschijnlijk was een gelijk spel het deel der Leidenaars geweest. Toch kan Fluks ook over deze nederlaag d.w.z. de wijze waarop die nederlaag ge leden is voldaan zijn. Immers met zulke cijfers te verliezen van een tegenstander, die over een grooter aantal goede krachten dan zijzelf kon beschikken, kan het voor Fluks niet anders dan eervol worden ge noemd. Van het heeren-zeslal hebben Ra- gut en Ressenaar de kleuren hunner ver een igmg verdedigd met een ijver en toe wijding, gelijk het goede bestuursleden be taamt. Ook Buys heeft gezwoegd en ge sjouwd alsof zijn leven er van afhing. Mey- link deed het niet kwaad, maar vaak te slordig. Louwrier en Van Weesel spelen in de le klasse aanmerkelijk boven hun stand. Van de Leidsche speelsters heeft mej. Jans sen een goede partij vertolkt. Mej. Buys speelde lang niet slecht, maar haar tegen partij was haar te vlug. De overige speel sters van Fluks zijn nog steeds niet in staat den heeren een voorzei goed toe te spelen. Een van de redenen waarom ook het vak RessenaarMeylink niet tot zijn recht komt. Fluks trof het niet dat juist in dezen belangrijken wedstrijd mevr. Molendijk ontbrak en bovendien nog zeer onvoldoende werd vervangen. De heer Schaap heeft den wedstrijd op -nauwkeurige wijze meesterlijk geleid. Over het spelverloop het volgende: Het Zuiden valt vaker aan dan de thuis club, maar desondanks weet Louwrier in de eerste twintig minuten zijn club een voorsprong van twee doelpunten te geven (20). Fluks krijgt dan RessenaarMey link in den aanval, die minder gevaarlijk zijn dan Schorsv. d. Blankenvoort, die voor Het Zuiden aanvallen. De Rotterdam mers zijn dan niet gelukkig als tot twee maal toe een schot van de zeer goed spe lende mej. Richel uit den korf draait. Tot aan de rust blijft de stand ongewijzigd. In de tweede helft kan Fluks het tempo niet volhouden. Het Zuiden komt opzetten en na 23 minuten is de stand gelijk door twee doelpunten van v. d. Blankenvoort. (22). De Rotterdammers krijgen daarna een overwicht en na een half uur geeft Van Eek den gasten de leiding (23). Een oogenblik later begaat de Fluks-verdediging een fout en Looy kan het vierde doelpunt maken (24). Kort daarop wordt het einde aangekondigd. FIKS I—V. E. S. I (HAAG). Fiks probeerde een andere opstelling, die wel heeft voldaan. V.E.S. kwam met 5 heeren en 5 dames op, waarop Fiks liet uitvallen. Reeds binnen 20 minuten leidde Fiks met 20, de rust ging echter met gelijken stand in. (22). Na de rust pakken beide partijen goed. aan, met Fiks iets in de meerderheid, vooral in den aanval. Fiks weet dan ook de score tot 7 op te voeren, waartegen V.E.S. er slechts één kon stellen. LAWN-TENNIS. NEDERLANDSCHE LAWNTENNISEOND. De buitengewone vergadering te Den Haag. Onder voorzitterschap van den heer Broese van Groenou heeft de N. L. T. B. in Den Haag zijn najaarsvergadering gehouden. Er was van de zijde der clubs een zeer be vredigende belangstelling. Een veertigtal, waaronder de meeste groote vereenigingen, waren vertegenwoordigd. Onder hartelijk applaus wordt op voorstel van den voorzitter jhr. Van Lenncp tot eere lid van den Nederlandschen Lawntennis Bond benoemd. Een korte uiteenzetting wordt vervolgens gegeven van het lang uitblijven van het rapport-Scheurleer. Voorts deelt de voorzitter mede dat begin 1928 weer een jaarboekje zal verschijnen. Over het al of niet doorgaan der Olym pische tennisspelen staat nog niets vast Er is nog een kleine kans, dat het bezwaar over het verschil in de amateurbepalingen tot na 1928 verschoven wordt Hel Comité Consul- tatif van de F. I. L. T. zal nader beslissen over een referendum onder de aangesloten landen gehouden zal worden. Daarmee gaan eenige maanden heen en dan zal het te laat zijn om het tennisstadion in Amster dam, vooral wat tribunes enz. betreft, tijdig gereed te hebben. Mochten dus de Olym pische tennisspelen nog doorgaan dan zul len zij in Den Haag op de banen van de METS gehouden worden. Voor Noordwijk is het tijdstip (begin Juni) le vroeg. Ook de in ternationale kampioenschappen zullen in Don Haag gehouden worden. Zoo noodig zal aan buitenlandsche spelers vergoeding wor den gegeven. Namens Leimonias zet de heer Scheur leer dan het voorstel uiteen tot benoeming eener commissie ter bestudeering van de wenschelijkheid en mogelijkheid eener dis trictsorganisatie. Dit voorstel wordt met 74 tegen 46 stem men en 38 blanco (het bestuur onthield zich van stemming) verworpen. Tot leden van de commissie welke een algeheele reglementsherzienmg zal bewer ken, worden benoemd de heeren mr. v. (L Feen, M. Dutilh en C. Vreedenburgh. De voorstellen van de Centrale Propa- ganda-Cbmmi9sie om reglementair verschil lende bepalingen vast te leggen, zooals in elk land het geval is, betreffende de loling van open wedstrijden, de bevoegdheden van wedstrijdleider en scheidsrechter, voor schriften betreffende de prijsverdeeling, amateurbepalingen worden Ier uitwerking overgedragen aan de reglementscommissie. Dit is ook het geval met het voorstel van Hilversum betreffende z.g. „invitatie-wed strijden", een vorm van tournooien waar door rnen zich buijen de wedstrijdbepaJin- gen tracht te stellen. Het bekende onderwerp: beperking van tournooien, wordt door Hilversum opnieuw aan de orde gesteld. Na eenige besprekin gen wordt besloten dat de clubs voorover leg zullen houden in districtsvergaderingen en dat de algemeene vergadering, die de lijst der tournooien vaststelt, dan rekening dient te houden met de adviezen van het districts- bestuur zoodat er geen opeenhooping van wedstrijden zal zijn in nabiieele.gen tennis- centra. HOCKEY. M. H. C. H—LEIDEN I 2—1. Met een gevoel van voldoening kan heb Leidsche 11-tal op dezen wedstrijd terug zien. Terwijl men vreesde dat deze wed strijd op een groote debacle zou uitloo- pen, is het sterke Musschenteam er slechts met de grootste moeite in geslaagd, de overwinning te behalen. Door h-et groote enhtousiasme en het stugge, harde werken van ieder wisten de Leidenaars een hooge score te vermijden en een tegenpunt te maken. Vooral keeper, back-stel en halflinie verdienen een groot compliment voor de vasthoudendheid waar-- mee ze het vlugge en technisch beter spe lende M.H.C.-team in bedwang hebben weten te houden. Leiden stelde zich als volgt opdoel Postel; achter Frank, N. N,midden: De Waard, Cardinaal, Kamerling; voor: Soe- ters, Colenbrander, Hehewerth, Schwartz, Jurriaanse. Direct na den aanvang traden de Haar lemmers overrompelend op, maar dank zij een weinig geluk, en dank zij den keeper, maakten ze geen goals. Langzamerhand wist Leiden zich los te werken en deed de voorhoede eenige aanvallen door offside of door het safe wegwerken van de backs, ongevaarlijk. Zoo bleef de wedstrijd zon der vaste lijn. Uit één van de aanvallen wist Leiden zelfs een goal te maken door verkeerd berekenen van den keeper, maar na korte beraadslaging bleek net buiten de cirkel te zijn geschoten. Hoewel tio Musschen nog eenige keeren gevaarlijk dicht op den goal zaten, werden geen doel punten gemaakt en kwam de rust met blanken stand. Na de rust wisten de Mus schen tenslotte een goal te m-aken. Tien minuten later gevolgd door een tweede. De Leidsche voorhoede deed nog eenige aanvallen, waaruit tenslotte de midden voor met een hoog schot het zoo verdien de tegenpunt maakte. Nadat Leiden nog eenige kansem had gehad voor een even- tueelo gelijkmaker kwam :t einde met 'n kleine, doch verdiende overwinning van de Musschen met 21.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 16