In het Zuiden deed Eindhoven wat van haar verwacht werd en klopte haar stad- genoote Philips. Het werd 3—1. De positie der leiders werd bovendien nog iets beter doordat Wilhelmina een puntje verloor tegen B. V. V. Daarentegen bleef Noad. dat van Roermond met 30 won, vlak achter de leidende ploeg. Longa liet zich thuis kloppen door Willem II, aan welke neder laag het uitvallen van Ghering, wegens een oogblessuur, niet vreemd was. En verder verraste N. A. C. door M. V. V. met 41 in het zand te doen bijten. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Eindhoven 8 6 2 25—7 14 Wilhelmina 8 5 2 1 19—12 12 Noad 7 5 11 15—7 11 M. V. Y. 8 5 3 21—14 10 N. A. C. 7 3 1 3 20—15 7 Willem H 7 2 1 4 7—19 5 Longa 7 2—5 11—15 4 Roermond 7 2 5 817 4 B V. V. 7 3 4 11—24 3 Philips 6 1 5 815 2 Het Noorden bracht verrassingen van de zijde der vermeende zwakkeren, met uit zondering dan van Frisia, dat zich door Velocitas met 91 in de pan liet hakken. Immers Leeuwarden won van Friesland, G. V. V. van Veendam en Achilles van G. V. A. V. Voorloopig zal de strijd om de eerste plaats dus gaan tusschen Alcides en Velocitas. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Velocitas 7 5 1 1 25—9 11 Alcides 6 4 2 1810 10 Achilles 8 4 1 3 26—19 9 Leeuwarden 8 4 1 3 2121 3 Friesland 7 3 1 3 2514 7 Veendam 7 3 13 1616 7 G V. A. V. 7 3 4 14—13 6 G V. V. 8 3 1- 5 14—25 6 Be Quick 6 2 13 14—21 5 Frisia 8 1 7 934 2 A. S. C.—H. D. V. S. 0—3. Bronneman scoort alle doel punten voor de Schiedammers Een zwakke Leidsche ploeg met een foutieve opstelling. Dicht samengepakt in een viertal vracht auto's zijn de Schiedamsche supporters gis termiddag juichend en schreeuwend de Leidsche veste binnengekomen, en over moediger nog hebben zij n& den wedstrijd de Sleutelstad weer verlaten. H. D. V. S. had gewonnen, en wat meer zegt: volko men verdiend gewonnen! Welbeschouwd hebben de Schiedammers gedurende den ganschen wedstrijd vrijwel nooit in gevaar verkeerd, en was hun zege reeds een vol dongen feit toen Bronneman den Leidschen doelman al in de eerste vijf minuten twee maal het nakijken had weten te geven. Er zijn oogenblikken geweest dat A S. C. in het veld zeker niet zwakker was dan H. D. V. S., maar zij waren niet talrijk en boven dien bleek de voorhoede niet in staat het -vijandelijk doel behoorlijk onder vuur te nemen. De beste van het vijftal was onge twijfeld Dellebarre, die somtijds keurig op bracht, handig combineerde en eenige zeer verdienstelijke schoten heeft gelost. Hij al leen kon het echter niet af, en vond links noch rechts voldoende steun. Vooral Jans sen als midvoor stelde, na een goed begin, weer in hooge mate teleur en was nimmer de leider van den aanval, zooals hij be hoorde te zijn. Aanvankelijk had het in de bedoeling der elftalcommissie gelegen den jeugdigen Van der Putten midvoor te plaat sen, maar tenslotte heeft zij het experiment toch niet aangedurfd en werd hij naar de rechtsbuitenplaats gedirigeerd, waar z'n debuut heel, heel zwakjes is geweest. De voorhoede alleen was gisteren even wel niet schuldig aan de geringe kracht, welke zij vermocht te ontwikkelen. Veel meer was dat eigenlijk nog de halflinie, die, als geheel, verdedigend niet kwaad speelde, maar absoluut faalde in haar steunende taak. De situatie was nu zóó dat A. S. G. met vier voorwaarts speelde, Brouwer de schakel vormde tusschen vóór- en achter hoede en dus voor een deel de taak der halflinie aanvulde maar noodgedwongen z'n eigen verwaarloosde en daarachter zes verdedigers de stormloopen der Schie dammers poogden te bedwingen. Van dat zestal was Goslings verreweg het beste op dreef, terwijl Josson {lie één dezer dagen de Sleutelstad voor Brussel als woonplaats gaat verwisselen uitstekende met minder goede oogenblikken afwisselde. Het was, bij een dergelijke foutieve opstel ling als van A. S. C., logisch dat de tegen partij het meest in het offensief was, maar ook zonder die verkeerde tactiek der Leide- naars zou H. D. V. S. sterker zijn geweest. Deze Schiedamsche ploeg is technisch in ieder geval beduidend de mindere van D. H. C., maar zij is van een groote homogeni teit en daarin juist schuilt haar kracht. Ieder speler weet zijn plaats, kent het spel zijner team-genooten, en paart een frisch enthousiasme aan groote snelheid. Schutters als bij D. H. C. hebben wij echter in de voorhoede niet gevonden en het is daaraan dan ook voor een belangrijk deel te danken dat de score niet hooger is geworden dan 30. Hoe goed Goslings, gesteund door Josson, ook verdedigde de Schiedam mers hebben kansen genoeg gehad en het is zuiver en alleen hun eigen schuld dat het herhaaldelijk verkeerd opstellen van keeper Croes en diens onnoodig ver uitloo- pen niet tot meerdere doelpunten heeft geleid. Op een ietwat glad veld stelden de vol gende ploegen zich onder leiding van den heer W. van der Broek, die zich zeer be hoorlijk van zijn taak heeft gekweten, als volgt op: A. S. C. Croes Goslings Josson Bliek De Jong Liotard Brouwer Janssen Dellebarre t. d. Putten Stephanus O Nolet v. d. Griend v. Es Bronneman Galmare Boon Den Hoed Scheffers Engering De Bruyn Smoor H. D. V. S. Het begin was bijzonder lévendig, met vlot spel van beide kanten, maar als ge woonlijk was het weer de tegenpartij van A. S. C., die de geboden kansen wist te be nutten. Nog slechts vier minuten was er gespeeld of goed doorzetten van Van Es werd besloten met een listig rollertje naar Bronneman, die keeper Croes met een on houdbaar schot het nakijken gaf. 01. Janssen trapte weer af, de linkervleugel van H. D. V. S. bemachtigde het leer, -en hoog kwam de bal voor het doelCroes greep mis. en via de borst van Bronne man stuitte het leer over de lijn. 02. Het was te voorzien, dat het pleit daarmede eigenlijk al was beslecht, en inderdaad bleek A. S C. niet bij machte de Schiedam-, sche overwinning nog een moment dubieus te maken. Midhalf De Jong van A. S. C. moge eenigen aanleg hebben als voetballer en als spil, momenteel hoort hij in het eer ste elftal nog niet thuis en het was in de allereerste plaats zijn schuld, dat er spoe dig een groote gaping kwam tusschen mid denlinie en voorhoede, waardoor de ploeg als een kaartenhuis ineen viel. Brouwer mocht al pogen als vierde halfspeler de zaak nog eenigermate te redden, het was vechten tegen de bierkaai en slechts zelden was de voorhoede uit vier man be staande krachtig genoeg om het Schie damsche doel te benaderen. Enkele goede schoten kwamen van de voet van Delle barre, maar daar bleef het ook bij. Meer ge vaar dreigde er voor het Leidsche doel, dat voortdurend onder vrij hoogen druk stond en af en toe op 't nippertje aan doorboring ontsnapte, zooals bijvoorbeeld toen Ooes ver was uitgeloopen en Liotard een door v. Es ingeschoten bal nog juist op de doellijn wist te keeren, en zooals een volgend maal toen de Leidsche keeper verrast werd door een jchot van den Schiedamschen linkervleu gel en het leer een heksendans uitvoerde op des doelmans uitgestoken linkerhand. Na de pauze begon A. S. C. met eenige onstuimige aanvallen, maar het kwam niet tot een schot, terwijl daarentegen een uit val der even teruggedrongen Schiedammers een corner tot gevolg had, waaruit Bronne man fraai inkopte, aldus den stand tot 03 opvoerende. Daarbij is het gebleven,! wi vooral tegen het laatst heeft de Lel te verdediging het zwaar te verantwoordl al had en buitengewoon hard moeten I H gen om verder onheil te voorkomen sc 01 w U. V. S. I—O. N. A. I 1—2. I n In dezen wedstrijd was U. V. S. 1 sterker, doch O. N. A. ging met de strijken. De blauw-witten hadden middag Fortuna niet op haar hand, was de uitslag zeker anders geweest I 2 Onder leiding van den heer Bezemeil lén beide elftallen zich om 2 uur opl De eerste minuten zijn voor O. N. A.| de U. V. S.-backs blijken in vorm en i neeren het leder. Het spel gaat danl poosje gelijk op, zonder dat de doeleJ ernstig gevaar verkeeren. Het spel hel deze periode niet zoo heel veel om he| daar beide partijen zenuwachtig zijn. r Na 15 min. komt het eerste doelpunl de rechtsbuiten van O. N. A. schittj voorzet en de links-binnen keurig il 01. U. V. S., door dezen achterstanèj prikkeld gooit er dan een schepje op. f geruimen tijd in de meerderheid. Als bij een snelle doorbraak van U.l de rechtsback den bal met de hand s| krijgt U. V. S. een penalty, wat de maker beteekent, daar de Bruin onhouö| inschiet. Er volgen dan enkele O. N. A.-aanva| welke echter door Wondergem c.s. worden afgeslagen. Met een U. V. Sh wicht breekt de rust aan (11). Na de rust spanden beide partijen ziel het uiterste in. De wedstrijd werd wel si nend maar niet mooier. De aanvallen V beide partijen waren te doorzichtig om I ces te hebben en de backs hadden daarl gemakkelijk werk. Als er 15 min. gesjj is onderneemt O. N. A. e'en aanval, een doelworsteling ontstaat Kramp. U. V. S.-doelman, slaat liggend den corner, doch het feit dat Wondergem ooi den grond ligt, heeft het voor U. V. S. il lottige gevolg dat de arbiter denkt dat laJ genoemde het deed. De penalty die 0.?| kreeg werd onhoudbaar ingezet 12 U. V. S. geeft den moed niet op en er t thans een periode van een sterk U.Vj overwicht. Het zit de blauw-witten niet mee. Als de O. N. A.-doeiman reeds I geloopen is. kogelt de Bruin tegen de boJ lat. terwi]! diréct hierop Laman insehie';| keeper is echter op zijn plaats. De gasten hebben thans weinig in te fcrl gen en als een wonder ontkomt haar soms aan doorboring. De weinige O. N. A.-aanvallen zijn ongevaarlijk doch de U. V. S.-backs dezen middag goed op dreef. Hoe U. V. S werkt, er is géén doorkomen aan en als! scheidsrechter voor de laatste maal hééft O. N. A. onverdiend gewonnen. Bij O. N. A. waren goed de beide backs! de rechtsbuiten; bij U. V. S. de backs enl halflinie. De voorhoede was echter slecht dreef. De heer De Be'zemer tenslotte floot uitgezonderd de fout die wij reeds no^miij en welke U. V. S. een punt kostte. LUGDUNUM—SCHEVENINGEN 31.| Lugdunum herstelt zich. Eet is Lugdunum mogen gelukken, z\j haar enthousiast spel, vooral n& dezen wedstrijd te winnen. Doch het b« lang geduurd voordat de winnende gei werden gescoord. Tot ongeveer een haifal voor het eind heeft Lugd. zelfs met H achter gestaan. Toen de gelijkmaker werd gemaakt, het of alles bezield werd, en waren r maar enkele minuten voor noodig, om f achterstand van 10 in een 31 voorsprol om te zetten. Ziedaar wat enthousiasme «I mag. En dat ontbreekt er bij LugduyJ wel eens. I Scheveningen is ons niet mee- en ook ti tegengevallen. Een elftal met goede r zwakke plekken. Het beste deel is voorhoede, die soms aardig combineerde, doc| ook aan schotloosheid mank ging. De scheidsrechter was goed en had wedstrijd in handen. Als om 2 uur wordt begonnen, bltfA dat Lugdunum een invaller heeft. Lugdunui

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 14