68ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 28 October 1927 Vierde Blad No. 20743 UIT DE OMSTREKEN. niva tandpasta 9T79 Witte tanden £r3: RECHTZAKEN. VRAGENRUBRIEK. HAARLEMMERMEER. Schip gezonken. Woensdagnacht is in de voorhaven bij de schutsluit nabij Aalsmeer een met bieten beladen vaartuig van Gebrs. K. alhier in de diepte verdwenen. De opvarenden ontdek ten 's nachts te ongeveer 4 uur dat het ruim onder water liep en konden zich nog in tijds in veiligheid brengen. Ze maakten nog gauw de touwen los. waarmede andere geladen schepen aan het zinkende vaartuig lagen vastgebonden, waardoor het zinken van andere schepen voorkomen werd. Spoe dig zal worden getracht om het gezonken schip met de lading weder boven water te krijgen. Electriciteitstentoonstelling. Donderdagmiddag werd te Hoofddorp onder groote belangstelling geopend de ten toonstelling op het gebied van de electrici- teit voor de huishouding en op de boerderij, die ook nog heden en Zaterdag in de Land bouw wordt gehouden. Vóór het gebouw is een prachtige lichtreclame aangebracht, die 's avonds veel bekijks heeft. De verschil lende stands zijn de bezichtiging dubbel waard. Jaarvergadering IJsclub. Woensdagavond hield de IJsclub „Hoofd dorp" aldaar haar jaarvergadering. Nadat enkele huishoudelijke zaken waren afgehandeld, was het voornaamste te be handelen punt ..verbetering van de oude langs den geniedijk gelegen ijsbaan". De voorzitter deelde mede, dat deze ver gadering zoo vroeg gehouden werd met het oog op de wenschelijkheid om tijdig maat regelen te kunnen nemen tot het verkrijgen van een betere gelegenheid voor het beoefe nen van de ijsspoTt, waarvoor bij groot en klein nog wel animo bestaat in Haarlem mermeer. Reeds eerder werden krachtige pogingen daartoe aangewend, doch de verkregen re sultaten waren toen ten slotte toch nog niet van dien aard, dat men tevreden kon zijn over de gevonden oplossing. De idee om nogmaals alle zeilen bij te zetten en te trachten „iets goeds" te bereiken, vond alge meens instemming. Hoewel er ook nu wel weder vele bezwa ren te ondervangen zouden zijn, is hel on getwijfeld veler wensch, dat de TJsclub er Ihans in slagen zal het gewenschte doel te bereiken en het echt Hollandsch ijsvermaak weder in Haarlemmermeer terug te krijgen. De onbewaakte overwegen. Een botsing in Haarlemmermeer. Woensdagavond sloeg op den IJweg in Haarlemmermeer een paard van den land bouwer G. op hol. Het dier rende in woeste vaart in de richting van den onbewaakten spooroverweg van de Haarlemmermeer- lijnen, juist op het moment dat er een trein naderde, kwam met de locomotief in bot sing en werd op slag gedood De machinist heeft nog krachtig geremd, doch in minder dan geen tijd was het paard de spoorbaan genaderd, zoodat het ongeluk niet meer voorkomen kon worden. Burgerlijke Stand, Geboren: Pieter, z. van B. van Kuijk en C. Robijn. Neeltje. d. van W. den Haan en A. Roemer. Harmke, d. van J. Dikke- boom en D. Kerzaan. Jasper, z. van W. Blom en M. Hulsbosch. Niesje, d. van M. van der Stelt en M. de Graaf. Jacobus, z. van P. J. Rens en G. van Tilburgh. Ondertrouwd:. J. Wilderom 23 j. en J. Tienstra 20 j. S. T. Heemskerk 30 j. en A. Th. van Egmond 22 j. Gehuwd: J. G. W. van der Pol 32 j. en M. M. Daane 25 j. HILLEGOM. Huis ingestort. Een bange nacht. Het gezin van W. van Putten heeft 's nachts bange uren doorleeft. Dit gezin woont in een onbewoonbaar verklaarde wo ning in de Mariastraat en zou deze uiterlijk Maandag a.s. verlaten om intrek te nemen in een nieuw huis van Patrimonium. Het schijnt dat dit den aannemer van Heem stede, den heer E., te lang duurde; hij wenschle de woning af te breken voor het bouwen van winkelhuizen aldaar, waaraan reeds begonnen is De heer E. wist dat het huis leeg zou komen, doch dreigde met af breken toen het gezin er nog in woonde. Hij maakte graafwerk voor de fundeering en heeft het bouwvallige huisje, gewild of on gewild, ondergraven met het treurige ge volg, dat het in den nacht om half drie in stortte. Een angstkreet weerklonkin het nachtelijke uur. De vader was niet naar bed gegaan, dom melde wat in een stoel daar hij de instor ting vreesde. Drie kinderen kwamen onder het puin en het is een wonder dal geen hunner letsel bekwam. De heer Balvers ontfermde zich in dezen bangen nacht over de kinderen, terwijl de ouders een onderko men kregen op hel politie-bureau Natuur lek wordt bij deze instorting een en ander gemist. Terstond maakte Patrimonium gele genheid, om het dakloos gezin onder te brengen. Natuurlijk is dit voorval een politiezaak geworden en zal streng onderzoek worden ingesteld. Hoogst onprettig wordt gesproken over de bouwpolitie. die naar men zegt, in haaT plicht is tekort gescholen. RECLAME. VOORKOMT TANDBEDERF er> poetst 's-morgens en Vavonds met 7ö ets per '/i tube, Z5db p. 14 tube. LISSE. Jaarvergadering van „Het Groene Kruis", afd. Lisse. Donderdagavond had de jaarvergadering plaats van de afd. Lisse van het Groene Kruis. Er waren precies 12 leden. De voor- zitter dr. Bk>k heette de aanwezigen wel kom. Door afwezigheid van den secretaris leest de voorz, de notulen welke ongewij zigd werden vastgesteld. In de commissie tot nazien de>r rekening werden benoemd de heeren D. Vreeken, A. v. d. Zaal en J. Balkenende. Aan het jaarverslag ontleenen wij het volgende In het afgeloopen jaar bedroeg het Le dental 1111 met een contributie van f 2009 50, waarvan f 965.75 werd bijgedra gen ten behoeve van de gezinsverpleging. Van de verplegingsartikelen werd weer een ruim gebruik gemaakt. In 219 gezinnen Werden 509 artikelen verstrekt. Van het magazijn moeten we nog getui gen dat het in volstrekt onvoldoenden toe stand verkeert, maar er is meer uitzicht gekomen op verbetering, zoodat we hopen dat de voor onze gemeente onwaardige toe stand het langst zal hebben geduurd. Door onze Zusters werd in vele gezinnen hulp verleend. Na gedurende 61/> jaar haar beste dien sten aan bet werk gegeven te hebben, vroeg zuster Hoytink met November ont slag. Ze werd opgevolgd door zuster Hol- lestelle, die reeds spoedig was ingebur gerd en door de patiënten zeer wordt ge waardeerd. Dit jaar hadden herhaaldelijk besprekin gen plaats met dr. G. Oosterbaan om 00K hier te komen tot oprichting van een con sultatiebureau voor zuigelingen, de zaak stuitte echter af op de kosten. Wat de Tuberculosebestrijding betreft, kunnen we het volgende mededeelen. Het toezicht op de gezinnen werd verricht door de zustere Pia en Josepha, Hoytink en Hellestelle; ze bezochten tezamen geregeld 71 gezinnen en gaven daar raad hoe de ziekte het best te voorkomen is, hoe de patiënten het best worden verpleegd en hoe de schade die ze anderen zouden kun nen doen, kan worden belet. Eerstgenoem de Zusters deden daartoe 795 bezoeken, de laatstgenoemden 331. Van de patiënten werden er 2 naar een Sanatorium, 3 naar een ziekenhuis gezon den en een zoogenaamd bedreigd kind naar een gezondheidskolonie; 2 patiënten werden in een lighal thuis verpleegd en 29 met 4155 verpleegdagen in de groote lighal. Sinds oprichting der lighal werden daar 68 patiënten verpleegd v aarvan 5 langer dan 2 jaar. In 1926 werden 12 nieuwe pa tiënten opgenomen, 3 werden overgeplaatst naar een andere inrichting, 7 werden ont slagen. Voor voeding in de lighal werd voor pa tiënten van verschillende corporaties f 701.32 verkregen; tengevolge waarvan de patiënten dagelijks een halve nter melk eD een warm maal met vleesch of visch kon den bekomen- Ook giften in natura wer den ontvangen. Het jaarverslag werd goedgekeurd. Bij de periodieke verkiezingen werden herkozen de heeren dr. M de Graai en A. H. Schrama, terwijl in de vacature ontstaan door het bedanken van den heer L. Boot werd voorzien door de benoeming van dr. Th. Ruys Jr. De behandeling van den Beschrijvings brief voor de algemeene vergadering, welke gehouden zal worden in Rotterdam gaf niet veel stof tot bespreking. Dr. Blok werd benoemd als afgevaar digde en dr. De Graaf als plaatsvervanger. Door het bestuur wordt een voorstel ge daan om het salaris van de zuster met f 100 te verhoogen, wat de goedkeuring der vergadering wegdroeg. Gaarne, zoo zeide de voorz. had men dit bedrag grooter ge nomen, maar de toestand van de kas laat het niet toe. In de rondvraag werden nog enkele be sprekingen gevoerd over het magazijn, dat ongeveer met Januari a.s. in gebruik kan worden genomen. Het financieele gedeelte der afdeeling ziet er aldus uit: Algemeene afdeeling. Ontvangstenren te f 143.41v. h. Fonds Wijkgebouw f 255.91 diversen f 8; contributiën 139 leden ad f 0.50, 7 ad f 0.75 964 ad f 1, 1 ad f 5 is f 1043.75; totaal f 1451.07. Uitgaven: Adm.kosten f 132.95; vrachten f 58.12Quotum Z.H.V. Gr. Kr. f 110.35; contributies f8.20; salaris magazijnmees teres f 150.10; onkosten Bank f 1.27ijs verstrekking f 175.10; verplegingsartikelen f261.78; batig saldo f 553 20, Tot. f 1451.07. Afdeeling wijkverpleging Ontvangsten Contributies f 965.75; verpleeggelden f 93-97 nadeelig saldo f 262.66 Totaal f 1321.48. Uitgaven Salaris zuster Hoytink f 1009.75, id Hollestelle f 268.53, rente-zegels f 43.20. Totaal f 1321.48. Afd. Tuberculosebestrijding Ontvang sten. Ontvangsten: Gemeentesubsidie '25 f 515.23V&Provincie f199; Rijk f 866; coll. Emmabloem f 159.88; voor voeding L d. lighal f 701.32; terug voor woningverbe tering f35; nadeelig saldo f 486.84^. Uitgaven. Nadeelig saldo '25 f515.23V2; salaris zuster Pia Josepha en R<emigia (lig hal) f 1000.10; id. zusters Haytink en Hol lestelle f388.88; idem tuinman, wasch- en werkvrouw f 137 06; gasbedrijf f 72.65; ver pleging kind Daudey f 78.20; id. kind Kingma f 100; inventaris lighal f 87 63; woningverbetering f 68.42; onderhoud lig hal f 525.90; voeding lighal f 468.35Vè; voe ding aan zuster Josepha f 232 96$assuran tie f 10 35; verdere kosten f26.10. Totaal f 3711.84$. Na dankzegging voor de opkomst sloot de voorzitter de vergadering. Een dezer nachten heeft men weer ingebroken in de R K Kerk alhier. Evenals enkele jaren geleden is men door middel van een ladder door een der ramen binnen gekomen. Uit de offerblokken welke werden opengebroken wordt f 60 f 70 gemist. OEGSTGEEST. Gemeenteraad. De begrooting 1928 vast gesteld. Voorloopig geen gym nastiekonderwijs aan de O. L. Scholen. Belangrijke grond aankoop. Wijziging uitbrei dingsplan. Voorzitter de burgemeester. Na opening worden de notulen voorgelezen van de vorige vergadering, welke onveranderd worden goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken bevinden zich Het verslag van den keuringsdienst van waren te Leiden over het tijdvak 31 Ja nuari30 September. Dit verslag zal voor de leden ter inzage gelegd worden. Medegedeeld wordt dat is benoemd tot lid van de Gezondheidscommissie te Kat wijk, de heer A. T. Kraan alhier, in de vacature van Sillevoldt. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Van den heer Van Zijp te Leiden is in gekomen een verzoek om doortrekking van den Duivenvoordestraat tot aan de Emraa- laan. Dit verzoek wordt in handen gesteld van B. en W. Aanvraag gelden schoolmeubelen R.-K schoolbestuur. Besloten wordt een bedrag van f 172.50 toe te staan. Vaststelling pensioengrondslag C. j. v d. Aar. Dit bedrag wordt verhoogd met f 50 en a-lzoo gebracht op f 1950. Aanvraag orediet Burg. Armbestuur. Do voorzitter deelt mede dat de uitgaven reeds zoodanige afmetingen hebben geno men, dat de kas is uitgeput. Verzocht wordt daarom een extra-crediet toe te staan van f 2000. Na eenige besprekingen wordt een extra crediet toegestaan. Comptabiliteit. Verschillende posten comptabiliteit, welke door den voorzitter worden voorgelezen, worden goedgekeurd. Voorloopige vaststelling Gemeentebegroo ting 1928. De voorzitter leest het schrifte lijk rapport voor van de cojnmissie van onderzoek, bestaande uit de heerenNijs- sen, De Graaf en v. d. Burg. Dit rapport bevat een gunstigen uitslag waarbij enkele wenschen worden te kennen gegeven. Algemeene beschouwingen worden niet gehouden, waarna de begrooting artikels- gewijze in behandeling wordt genomen. Bij punt 142, uitgaven kostenberekening Volkshuisvesting, vraagt de heer Uitten- bogaard of in deze een nader onderzoek is ingesteld door B. en \V. De voorzitter zegt dat, eerst als de noodzakelijkheid is aangetoond dat er in de gemeente woningen bestaan, die in aan merking komen voor onbewoonbaarverkla ring, kan worden overgegaan tot behan deling. Tot heden is B en IV. hiervan niets ge bleken. Steeds worden, zoo noodig, aan schrijvingen gedaan tot verbetering van woningen. Na een daartoe vastgesteld tijds verloop, wordt een onderzoek ingesteld en blijkt steeds gevolg gegeven te zijn aan de gedane aanschrijvingen, en dan valt er niets onbewoonbaar te verklaren De heer Uittenbogaard zegt dat er toch in de gemeente vele woningen in desola- ten toestand verkeeren, en ingrijpen z.i. noodig is. De voorzitter raadt dit nader aan te toonen. De heer Uittenbogaard zal den voorzitter dienaangaande een lijst ver strekken. Bij deze besprekingen zegt de heer v. Breda dat in deze gemeente zeker geen overcompleet aan arbeiderswoningen is. O.a. is hem bekend dat aan 4 arbeiders- gezinnen aanzegging ie gedaan hun wo ning te verlaten. De voorzitter toont nader aan, hoe moeilijk het vraagstuk „arbei derswoningbouw" is. Punt 150: Onderhoud Plantsoenen. De heer Van Breda vraagt naar de verdee ling van deze werken. De voorzitter zegt dat dit aan verschillende ingezetenen wordt opgedragen.» De heer Den Ouden vraagt of dit in 't vervolg bij onderhandsche aanbesteding kan worden verricht Voor de gemeente lijkt spr. dit voordeeliger in de toekomst. De heer v. Breda is wel bang 'dat bij gewoon opgedragen werk, de plantsoenen een zeker toevluchtsoord zullen zijn voor de daarvoor aangewezen minders. De voorzitter kan dit standpunt niet in nemen. Juist de concurrentie en het ge meente-opzicht werkt hierin ten gunste van de gemeente. Wethouder Rubenkamp zegr,. dat als het werk niet naar behooren is gemaakt, er geen betaling gedaan wordt. Er is niemand die gaarne zijn werk gnatis moet overmaken, waarom spr. de bestaan de wijze het meest gewenscht acht. Punt 156: Koeten Gemeentereinigi'ng. Het blijkt den heeT De>n Ouden dat het uitgetrokken bedrag liooger is dan dat van het vorig jaar. De voorzitter zet uit een dat dit komt dooi een wijziging van Ged Staten van de samenstelling dezer opgave. Verschillende factoren moeten thans bij eengenomen worden w.o. benzine en olie- verbruik, reparaties aan auto's en andere dingen. Den heer den Ouden zegt dat de exploitatie „Vuilverbranding" in deze ge meente verbazend hoog is in vergelijking met andere plaatsen en zag hierin gaarne wijziging gebracht. De voorzitter zegt dat op dit terrein reeds jaren achtereen besprekingen zrjn gehouden, doch nooit is aangetoond welke weg gevolgd moet worden tot voordeel van de gemeente. Juist het tegendeel is steeds bewezen. De heer Van Breda vraagt of de benzine- en olielevering aan één of meer dere ingezetenen wordt opgedragen. De voorzitter antwoordt dat deze leveringen worden verdeeld Bij de kosten wegenverbetering vraagt de heer Uitten bogaard waaraan deze be dragen besteed zullen worden. De voorzitter zegt dat waarschijnlijk in een volgende vergadering desbetreffende voorstellen zullen gedaan worden. Bij punt 178: Aanschaffing en onderhoud leermiddelen O. L. Scholen, vraagt de heer Bakker nader toelichting, die de voorzit ter verstrekt. De heer Varekamp acht het bedrag per leerling berekend in deze gemeente laag. De voorzitter zegt, dat na ingewonnen of ficieel e gegevens het bedrag juist hoog is. Reeds enkele jaren achtereen is het aantal leermiddelen gestadig aangevuld, doch er komt eenmaal een einde aan. Op alle aanvragen van de hoofden van scholen kan Diet worden ingegaan. De heer Den Ouden zag gaarne post 175 even in bespreking, n.l kosten schoolge bouwen. Het bedrag f 1000 voor herstelling van twee vloeren in de school aan den Morsch, acht spr. veel te hoog. De noodzakelijkheid van het maken van grenenhouten vloeren, ziet spr. niet in. Vloeren van Vurenhout tot een bedrag van f 300 acht spr. gewenschter. De raad gaat hierna accoord met ver laging van deze post met f 700. Punt 223 Subsidie Veeteelt: Aan de R.-K. Geitenfokvereeniging wordt, in ver band met een daartoe strekkende aan vraag, een subsidie toegestaan van f 25. De begrooting wordt dan voorloopig vastge steld op de volgende cijfers: Gewone dienst ontvangst, f 231.741.93*^ ui tg. f 231.041.93$. De post onvoorziene uitgaven wordt hier bij verhoogd met f 700. KapitaaldienstOntvangsten f 22198.85$; uitgaven f22050; batig saldo f 448.85^. Hierna wordt behandeld beantwoording der vraag inzake gymnastiekonderwijs. De voorzitter leest het rapport voor van B. en W. Hieruit blijkt dat het B. en W. onuitvoerbaar en ongewenscht voor komt thans tot invoering van genoemd vak oven* te gaan. Het oogenblik hiervoor is h.i. niet gunstig. Hierbij worden een drie tal punten naar voren gebracht, n.l.dat bij invoering zou moeten worden overge gaan tot aanstelling van een vakonder wijzer; dat de voor dit vak benoodigde localiteiten niet aanwezig zijn; dat de voor dit vak benoodigde terreinen mede niet- aanwezig zijn, althans niet bij de be treffende schoolgebouwen. De heer Varekamp vindt het noodig in deze gemeente over te gaan tot invoering van gymnastiekonderwijs. In Leiden wordt thans op alle O. L. scholen dit onderwijs gegeven. De voorzitter zegt, dat B. en W. nu vol doende hebben aangetoond, dat het thans bezwaarlijk is tot uitvoering over te gaan. De daaraan verbonden kosten zijn niet ge ring. De heer Varekamp stelt voor om over te gaan tot beschikbaarstelling van een centraal-locaal. Hoewel niet gewenscht, beter iets dan niets. De voorzitter zegt ook hierover bespre kingen gehouden te hebben met als uit slag dat ook daaraan thans groote bezwa ren zijn verbonden. In het rapport wordt medegedeeld dat een centraal locaal niet gewenscht is. De voorzitter acht een centraal lokaal zeer storend werken op het onderwijs en oordeelt het beter, eerst deze zaak aan te houden. Het nemen van een besluit acht spr. thans weggegooid geld met het oog op de toekomst. Voor zoover dien heer Varekamp bekend, gaan de hoofden der scholen met een cen traal lokaal wsfl accoord. De heer Bakker, hoewel gymnastiek-on- derwijs voorstaande, acht het advies van B. en W. zeer gewettigd en verwacht zeker medewerking van B. en W, als de vooruit zichten gunstiger zijn. Ook het hooren van de commissie van advies op het L. O. acht spr. gewenscht. Na deze langdurige besprekingen deelt de voorzitter mede dat een schrijven is in gekomen van den heer Proper, waarin deze mededeelt gezien het aan den raad gerichïe verzoek van de oudercommissde school L. B. om over te gaan tot den bouw eener nieuwe O. L. school, waarvoor de gemeen te thans geen terreön ter beschikking heeft, hiervoor een geschikt terrein disponibel te hebben. Dit stuk wordt verwezen Daar B. en W. voor onderzoek. De punten der agenda 8 en 9, zullen op voorstel van B. on W. in geheime zitting behandeld worden. B. en W. stellen voor een tweetal pun ten aan de agenda toe te voegen waartoe wordt besloten. Ie. Benoeming pensoneel vervolgonder wijs, cursus 1927/28 aan de school Morsch. Benoemd worden de heer J. van Noord en mej. A. van Konijnenburg. 2e. Naar aanleiding van de goedgekeur de verbreeding van de bocht de Kempe- naertraatTerweeweg, waarmede een groote verbetering zal tot stand komen, blijkt B. en W. dat een dergelijke kwestie zich ook voordoet aan ,de Rijsjes" nabij de gasketel. De voorzitter zegt dat die bocht zeer gevaarlijk is voor het verkeer, en daar in de toekomst daar ter plaatse bouwplannen kunnen worden uitgevoerd, zal het uit zicht nog meer bemoeilijk worden. Te dezer zake stellen B en W. voor om de daartoe benoodigde grond, ter opper vlakte van 15 1600 M2. aan te koopen tegen, na overeenkomst vastgestelde prijs van f3 per vierk .M De heer Uittenbogaard acht den prijs wel wat te hoog. Na enkele besprekingen wordt het voorstel vaD B en W. aangeno men. Inzake het uitbreidingsplan dar gemeente zijü B en W. van meening, dat een wijzi ging noodzakelijk is. Op enkele plaatsen zullen verschillende wantoestanden ODtstaan, zoo niet bijtijds wordt ingegrepen. Om dit te voorkomen stellen B. en W. voor hen een blanco cre- RECLAME. ■■■gmBSIKEËflES Vaak reeds na eon enkele maal met de heerlyk verfrisschende Olilorodont TnndpaMn gepoetst te hebben krygen de tanden een schitterenden, ivoor- klcurigen glans, ook aan de zykanten, by gelyktydig gebruik van den speciaal voor dit dool geschikten Cblorodont Tanden* borstol, waarop de haren in den vorm van de tanden geplaatst zyn. Rottende spysresten, welke onvermydelyk tusschen de tanden achterblyven en dehoogst onaangename lucht veroorzaken, worden geheel verwyderd. Probeert U eerst een kleine tube van 35 cent in verpakking met garantiestrook en meis jeskopje. C'hlorodont Tandenborstel voor kinderen 45 cent, voor dames (middel bard haar) 75 cent, voor heeren (hard haar) 75 cent, In de bekende blauw-groene Cblorodont-doos. Alom verkrygbaar. 60 mm 9657 diet toe te staan om een desbetreffend ontwerp-uitbreidingsplan te doen maken. Het betreft hier het gedeelte gelegen tus schen dc-n Rijkstraatweg en de Ha&rl. Trekvaart, en den Rijksstraatweg to-t aan den Rijn. Na ampele bespreking wordt hiertoe be sloten. Rondvraag. De heer van Breda vraagt naar de mogelijkheid om een bepaling in de politieverordening vast te stellen, dat in 't vervolg verboden is aan auto-be stuurders om vporbij een stilstaande tram te rijden. De voorzitter zegt dat dit in behande ling is. Tevens vraagt de heer v. Breda de aan dacht van B. en W. voor een- gedeelte sloot aan den Terweeweg. De voorzitter zegt onderzoek toe. De openbare vergadering wordt hierna gesloten. Gisteravond reed een met anthraciet beladen vrachtauto van de firma Huy uit Leiden, vanaf de Ifaagsche Schouw in de richting Rijnsburg, toen uit de tegenover gestelde richting een auto kwam die met verblindende lichten reed en deze niet doofde. Dientengevolge reed de bestuurder, van B., op de daar ter plaatse rijdenden galanteriewagcn van de V. alhier. Gelukkig sprong de V. nog bijtijds ter zijde en kwam er ongedeerd af. Zijn wagen met inhoud, waarvan zoo goed als niets heel bleef, werd circa 7 meter voortgeduwd en deerlijk be schadigd. De vrachtauto werd door deze botsing zoodanig aan de radiateur beschadigd, dat verder rijden niet mogelijk was. Na overlading van de vracht op een andere auto, heeft de firma Huy den wagen huiswaarts vervoerd. De firma v. d. Ameele droeg zorg voor vervoer van de galanteriewagen. AANSLAG OP HET LEVEN ZIJNER VROUW Het gerechtshof te Arnhem heeft uitspraak gedaan in de zaak van den landbouwer te Bameveld, die tot tweemaal toe een aanslag pleegde op het leven van zijn vrouw, van wien hij gescheiden leefde. Den eersten keer lostte hij revolverschoten op haar, zonder haar te treffen, den tweeden keer trof hg haar met twee kogels in den rug. Wegens deze feiten had hem de rechtbank veroor deeld tot straffen van zes maanden en vjjf jaar gevangenis. Het Hof heeft de eerste straf verhoogd tot een Jaar én de tweede verminderd tot vier jaar. DOOD DOOR SCHULD. De Haarlemse he rechtbank heeft een nader onderzoek gelast in de zaak van den wagen bestuurder der N.Z.H. Tram, die in April te Heemstede een man met een vrachtrjjwiel heeft aangereden, tengevolge waarvan deze man is overleden. DE HAARLEMSCHE BUITENSLAPER. De werklooze, die te Haarlem met zijn familie nu en dan voor de deur van een ingezetene ging slapen, heeft voor den politierechter terecht gestaan. De eisch luidde tien dagen hechtenis en opzending voor een jaar naar Veenhuizen. Mevr. B., te L. Hij ia verplicht de reparatiekosten te dragen, tenzij hij voorat uitdrukkelijk heeft te kennen gegeven de eventueele schade niet te vergoeden. A. v. Z., te K. Naar wij vernemen, wordt van het geheele bedrag een gedeelte afgetrokken. N. S., te L. In elk geval zullen er nog twee broers dienstplicht moeten ver vullen. N. N., te L. Het is te betreuren, dat u een en a^ler niet op schrift hebt staan en dat niet alles met de betrokkenen zelf besproken werd. Probeer de zaak met no. 1 te regelen; dan moet deze de aan gelegenheid maar verder met no. 2 in orde maken. Abonné D., te L. Uw aanslag is juist Onder inkomen wordt verstaan de som van hetgeen, in geld of geldswaarde, zuiver genoten wordt als opbrengst van: le. on roerende goederen; 2e. roerend kapitaal; 3e. onderneming en arbeid; 4e. rechten op periodieke uitkeeringen van het leven af hankelijk. M. de G., te L. Uw aanslag is juist. J. R., te L. Na aftrek van hetgeen betaala wordt aan begrafenisfonds en pen sioen, bedraagt de belasting f40.79. llevr. B. C. V. De gemeentelijke in komstenbelasting voor een gehuwd persoon zonder kinderen bedraagt van f 4000 f216.81. J. K. te L. 13 a f 3.30.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 13