„HET MODEHUIS" k Breestraat 143 BONTVELLEN IJ, Leelyketandaasislag GEMENGD NIEUWS. RADIO-PROGRAMMA KLOOSTERBALSEM SCHEEPSTIJDINGEN. dat een vrouw haar niet zou kunnen ver vullen. Men kan niet zeggen, dat de wen- schelpkheid van benoembaarheid tot griffier niet is gebleken. Wanneer ergens een oude griffier aftreedt en er is een geschikte hoofdambtenaar, dan wordt de zaak zelfs acuut. Spr. wgst er nog op, dat een vrouw, voigens het ontwerp-Ruys, door wijziging der gemeentewet tot burgemeester benoemd kan worden. De stemming wordt bepaald op heden ((Vrijdag) bij den aanvang der vergadering. De vergadering wordt te 5.35 u. ge schorst tot 's avonds 8 uur. De avondvergadering. Aan de orde zijn de wetsontwerpen: le. Machtiging tot het sluiten van over eenkomsten met de Ned. Kol. Petroleum Mg. betreffende de opsporing en ontginning van aardolie, enz., in twee terreinen in de residentie Palembang, een terrein in de reeidentiën Rembang en Semarang en eon terrein in de residentie Madoera. 2e. Wijziging van de wet betreffende de oprichting wan de Ned.-lnd. Aardolie Mg.; nadere verhooging van het Ie Hoofdstak van de begrooting van Ned.-lndië voor 1927; wgziging van het Ie Hoofdstuk der Midde len van de begrooting van Nei-lndië voor 1927. 3e. Machtiging tot het sluiten van een overeenkomst met de te Semarang gevestigde N. V. Biting Petroleum Mg. betreffende de opsporing en ontginning van aardo.ie enz. in een terrein in de residentiën Semarang en Kedoe en een terrein in de residentie Semarang. Bg het ontwerp sub le bepleit de heer CllAMER (S.-D.) staatsexploitatie, waarbg epr. er op wgst, dat het Land voor ont wikkeling enorme schatten noodig heelt, welke niet alle uit belastingen kunnen wor den gevonden. Lie mogelijkheid van staatsexploitatie acht spr. geenszins uitgesloten en de onmoge lijkheid daarvan is nooit deugdelijk aange toond. Thans ware met staatsexploitatie aan te vangen, waarbij dan goedgemaakt kon wor den de verkeerde stap in 1921 gedaan bij de Djambi-concessie. Spr. deelt de meening van den Volksraad volkomen, dat geen beslissing kan worden genomen, voordag men door een vanwege de regeering ingesteld onderzoek beter op do hoogte is gebracht van de verwachtingen van deze terreinen. Spr. raadt de Kamer aan het voorbeeld van den Volksraad in deze te volgen. De heer DROOGLEEVEK FORTUYN (V. B.) merkt op, dat men uit de woorden van den heer Cramer den indruk zou krij gen, dat de schatten, waarom het hier gaat, niet in den bodem zaten, maar er boven op lagen. Spr. is van meening, dait het thans niet gaat over den strijd tusschen voor- en tegenstanders van staatsexploitatie, doch hij is van oordeel, dat elk geval op zichzelf moet worden beschouwd. En daarbij wenscht spr. op te merken, dat we in het oordeel van den mgnbouw- kundigen dienst in Indiê meer vertrouwen moeten stellen dan de heer Cramer heeft gedaan, waarbij men tevens vooral niet moet vergeten, dat de ontginning van olie zeer speculatief is. De indiening van het ontwerp bij do Staten-Generaal acht spr. zeer terecht. Verder is spr. van meening, dat de voor- deelen, welke uit de overeenkomsten voor het Land voortvloeien, geenszins gering zijn. Spr. wgst op de kosten, die vooralgaando exploratie met zich brengt en concludeert, dat de regeeriog terecht de bij het ontwerp voorgestelde wijze van exploitatie heeft ge kozen. De heer VAN RIJCKEVORSEL (R.-K.) wil niet ontkennen, dat staatsexploitatie mo gelijk is, maar spr. is van meening, dat de bemoeiingen van de Indische regesiing reeds zoo ongewikkeld zijn, dat het onge- wenscht zou zijn, dat ?.:j zich ook nog in het wespennest van staatsexploitatie van olie terreinen zou steken. Spr. verdedigt daarna de overeenkomst met de Ned. Kol. Petroleum Mg. ten op zichte van de terreinen in Palembang. Spr. is van meening, dat het ontwerp, zooals het door de regeering is voorgesteld, moest worden aangenomen. Alleen zou spr. willen vragen, of niet een scheidsgerecht kan worden ingesteld voor het geval, dat zich in de practijk moeilijk heden zouden voordoen bij de uitvoering van het contract. De heer VAN BOETZELAER fC.-H.) con stateert, dat het meerendeel der deskundigen van oordeel zijn, dat staatsexploitatie van olieterreinen moet worden afgewezen. Wat het advies van den Volksraad betreft, zegt spr., dat hij aan de adviezen van dit college in sommige gevallen zeer groote waarde hecht maar dat er toch zaken zijn, waarbij meer waarde moet worden toegekend aan het oordeel van deskundigen En daartoe behooren zeer zeker zaken als de onderhavige. Spr. gelooft 'dat de Volksraad bij zijn beslissing inzake dit ontwerp meer is geleid RECLAME. ontsiert het gelaat Onaangenaam ruiken uit den mond ia weerzinwekkend. Deze schoon- heidsgebreken worden epoedig verholpeu door het poetsen met de heorlyk verfrisschende CMorodont-Tandpastn. Dc tarnden krygeu een schitterenden, ivoorkleurigen glans, ook aan de tykanten, by golyktydig gebruik van den speciaal voor dit doel geschikten Clilorodout Tandeuborstel, waarop de haren in don vorm van de tanden geplaatst xyn. Rottende spysresten, welke onvermy- delyk tusschen de tanden aohterbly ven en de hoogst onaangename luoht veroorzaken, wor den geheel verwyderd. Probeert U eerst een kleine tube van 35 cent in verpakkiug met garantiostrook en meisjeskopje. Cblorodont Tandenborstel voor kinderen 45 cent voor dames (middelhard haar) 75 cent, voor heeren (hard baar) 76 cent, in de bekende blauw groene Clilorodont-doos. Alom verkrygbaar. 263 door zjjn sentiment dan door het verstand. Naar 3prekera meening moeten de thans aanhangige ontwerpen zonder meer worden aanvaard. De heer BIJLEVELD (A.-R.) kan zich geheel met de ontwerpen vereenigen. Ook spr. verklaart zich tegen staatsexploi tatie. De heer JOEKES (V. D.) is van meening, dat exploitatie van de verschillende bron nen in hoofdzaak moet geschieden in parti culier bedrijf, maar dat er omstandigheden kunnen zijn welke er toe kunnen leiden, dat de Overheid zelf de exploitatie ter hand neemt. Waar voor exploitatie van aardolie ver- eischt wordt veel technische kennis en veel kosten, terwijl daaraan tevens groote risico'9 verbonden zijn. is spr. van oordeel, dal deze exploitatie geenszins voor staatsexploitatie in aanmerking komt. Ook heeft spr. bezwaren tegen een ge mengd bedrijf voor de oliewinning, omdat de mede-contractant daarbij te groote macht heeft bij de werkelijke uitoefening van het bedrijf en bij den verkoop der producten. Spr. i9 dan ook van meening, dat we met het inbrengen van nieuwe terreinen in het bestaande gemengd bedrijf beter kun nen wachten tot de resultaten van dit be drijf beter bekend zijn. Wat het ontwerp inzake de Koloniale be treft is spr. van oordeel, dat de bepaling be treffende het opeischen van de winst in na- tura beneden de maat is gebleven. Spr kan aan het ontwerp zijn stem even wel niet onthouden. De Minister van Koloniën, de heer KO NINGSBERGER, is van meening, dat met de ontginning van de rijkdommen in den Indi9chen bodem meer haast moet worden •gemaakt dan tot dusver het geval is ge weest en dit geldt vooral len aanzie» van de olie. Het doode kapitaal, dat aan olie nog in den bodem zit, moet zoo spoedig mogelijk productief worden gemaakt. Ook is het ge vaar niet denkbeeldig, dat kunstmatige pro ductie de winning van aardolie op den duur overbodig zal maken. Voorts merkt spr. op, wat de wijze van exploitatie aangaat, dat wanneer van den aanvang af alle olieproductie in handen van de overheid ware geweest, deze exploitatie in haar geheel een vxdkomen mislukking zou zijn geweest. Een tweede reden tegen staatsexploitatie is, dat er in het oliebedrijf vaak plotseling groote risico's moeien worden aanvaard. Een ander bezwaar is, dat de oliewinning zoozeer is vertrust, en dat 'het bedrijf zoo technisch is gecompliceerd, terwijl bij den verkoop der producten veel moeilijkheden zijn te overwinnen. Wat de terreinen in Palembang betreft, merkt spr. op, dat de groote risico's en de groote exploitatiekosten een bezwaar zijn, om len aanzien van deze terreinen een ge mengd bedrijf op te richten. Een andere reden tegen een gemengd be drijf voor deze terreinen is het semi-buiten- landsoh karakter van de Koloniale. Verder bestaan e.T ten aanzien van deze terreinen geen redenen van politieken aard, welke een andere wijze van exploitatie zouden wetti gen, dan die welke thans is voorgesteld. Op een vraag van den heer Joekes ant woordt spr. dat in de wijze waarop de con cessies worden verleend ook volgens de nieuwe Mijnwet geen verandering wordt ge bracht. De instelling van een scheidsgerecht acht 9pr. overbodig, omdat de wederpartij reeds van te voren heeft verklaard zich onvoor waardelijk bij de beslissingen van den Gou verneur-Generaal te zullen neerleggen. De heer CRAMER repliceert. Spr. vraagt of het niet onverantwoorde lijk is wanneer de Kamer thans een beslis sing neemt, zonder dat zij voldoende op de hoogte is van deze terreinen, en wanneer zij daardoor zonder behoorlijke kennis van za ken beschikt over de millioenen van Indië. De heer VAN RIJCKEVORSEL repliceert eveneens. De MINISTER duplicert. De algemeene beschouwingen worden ge sloten. Het wetsontwerp wordt aangenomen z. h. s. De heer CRAMER vraagt aanteekening dat bij geacht wil worden te hebben tegen gestemd. Aan de orde zijn de wetsontwerpen sub 2e. tot wijziging van de wet van 6 Juli 1921 betreffende de oprichting van de Ned.-lnd. Aardolie Mij.; nadere verhooging van het le Hoofdstuk der begrooting van uitgaven van Ned.-lndië voor 1927; wijziging van het le Hoofdstuk der Middelen van de begroo ting van Ned.-lndië voor 1927. De heer VAN DER WAERDEN (S. D.) acht bij deze wetsontwerpen de risico's voor den Staal zoo gering, dat hier zeer goéd tot staatsexploitatie zou kunnen worden over gegaan. Spr. heeft er bezwaar tegen, dat de werk kring van de N. I. A. M. thans over geheel Ned.-lndië wordt uitgebreid. Daardoor wordt het karakter van de N. I. A. M. geheel ver anderd. Dit wetsontwerp heeft een zeer bij zondere strekking. Het beslist over de olie- politiek der Nederlandsche regeering voor een verre toekomst. Het beslist dat voor on- afzienbaren tijd van lands-exploitatie van olie wordt afgezien. Wij moeten er in dit ge val voor opkomen dat het Land de beschik king zal houden over de olie. Het Land voelde de groote beteekenis van deze terreinen en is zelf begonnen mei de proefboringen en thans krijgt via de N. I. A. M. de Bataafsche weder de beschikking over de Boenjoe, welk terrein de Bataafsche naar sprekers vaste overtuiging zal bestem men als reserveterrein. Waar het Gouvernement reeds een mil- lioen voor de boringen in dit terrein had uitgegeven, zou zij zonder veel meer kos ten gemakkelijk de boringen tot grootere diepte hebben kunnen voortzetten. Spr kan den indruk dan ook niet van zich afzetten, dat we hier ie doen hebben met een hoogere oliepolitiek. Wat de exploitatie van de N. I. A. M. aan-' gaat, heeft spr. de overtuiging gekregen dat de resultaten geenszins gunstig zijn (e noe men; dat de exploitatie traag wordt aange pakt en voorts dat de N. I. A. M. ook het Djambiterrein beschouwt als een reserve- terrein. De kosten worden te hoog opgevoerd en vormen een belemmering, dat uit deze ter reinen het maximum-rendement wordt ver kregen. Het gaat bij de N. I. A. M. er alleen maar om, om het terrein in bezit te hebben. Door het thans aanhangige ontwerp zul len aan de Indische bevolking haar rijkdom men worden ontnomen. Deze terreinen lee- nen zich in het bijzonder voor staatsexploi tatie en daarom kan spr. zijn stem niet aan het ontwerp geven. De heer VAN RIJCKEVORSEL (R. K.) merkt op, dat de Aroe-terreinen geheel om ringd zijn door terreinen van de Bataafsche, zoodat deze terreinen alleszins er voor in aanmerking komen, om in het bedrijf der N. I. A. M. te worden ingebracht. Wat de Boenjoeterreinen betreft, zegt spr., dat, nadat een millioen voor de exploi tatie was besteed, nog geen olie was aan getroffen, en dat het besteden van nog meer geld daarvoor zuiver speculatie zou zijn geweest. Ook voor deze terreinen was inbreng in de N. I. A. M de aangewezen weg, te meer waar niet alleen kan worden volstaan met de te winnen zware stookolie, doch tevens deze olie tot lichte producten zal moeten worden omgewerkt. De heer BIJLEVELD (A. R.) constateert, dat ten aanzien van de Boenjoe-terreinen slechts een vermoeden bestaat, dat daar zou worden aangetroffen een voortzetting van de velden van de Bataafsche. Spr. is van het bestaan vai\ deze voort zetting dan ook nog geenszins overtuigd. Spr. komt aan de hand van een rapport van den heer Reygersberg Versluys op tegen de bewering als zou de Bataafsche een hoogere productie van de Djambi-ter- reinen tegenwerken. De heer CRAMER (S.-D.) merkt op, dat het hem uit betrouwbare bron bekend is, dat men in Indië in deskundige kringen algemeen van meening is, dat we hier te doen hebben met zeer belangrijke velden, en zelfs is hem hekend. dat ©r een oogen- blik aan is gedacht, om deze temeinen van staatswege te exploiteeren. Spr. betreurt, dat de exploitatie is stop gezet en hij zou gaarne vernemen, waarom dit is geschied en door wien daartoe laat is gegeven. Spr. meent dat wij niet gerust kunnen zijn over het gemengd bedrijf van de N I. A.M. Hij vreest dat de leden van den Raad van Beheer zich te veel één voelen met de N.I.A.M. en met voldoende de koopmanshandelingen der oliemagnaten doorzien. Spr. vraagt voorte den minister om aan den Gouv.-Gen. te verzoeken, aan den heer De Jong, directeur van den opspo ringsdienst, op te dragen, een ernstig on derzoek in te stellen naar alles wat van en over de N.I.AiM. is gezegd. De MINISTER VAN KOLONIËN merkt op dat het hier "mede gaat om de vraag of de N.I.A.M. Voldoende actief «g. Ook sprekers aandacht is getrokken dnor de feuilleton artikel en, de vorige maand in de „N.R.Ct." verschenen. Spr. heeft zich toen tot den Raad van Rciheer gewend met de vraag wat van de in die artikelen voorkomende beweringen waar is. Aan het hierop ontvangen ant woord ontleent spr. dat de aandrang tot opvoering van de olieproductie evenzeer aanwezig is bij de directie der N.I.A.M. De 3 door de Regeering benoemde heeren zijn er allen van overtirgd. dat de directie dor N.I.A.M. ten opzirhte van de Djambi- velden in hooge mate diligent is. Spr. brengt dan ook met volle gerust heid de terreinen, bij de thans aanhangige ontwerpen bedoeld, in de N.I A.M. Spr. doet nog mededeeiing var velschil lende feiten, waaruit volgens hem duide lijk blijkt, hoezeer de Koninklijke haar medewerking verleent inzake- een. goede exploitatie van de N.I.A.M. De beschuldigingen worden naar spre kers meening dan ook geheel ontzenuwd, terwijl spr. zelf na een samenwerking van 1 Vfs jaar tot de overtuiging is gekomen, dat de exploitatie met gerustheid aan de N.I. A.M. kan worden overgelaten. Spr. ontkent voorts, dat dit ontwerp zou praejudiceeTesn op de vraag, of er nog wel ooit Staatsexploitatie zal komen, ter wijl spr. niet de vrees van den heer v. d. Waerden deelt, dat de N I.A M. deze ter reinen als reserve-terreinen zal bestemmen Na hetgeen spr. Teeds over de gestie van de N.I.A.M. heeft medegedeeld, bestaat er voor hem geen aanleiding meer om nog een onderzoek te laten instellen. Over de ontwerpen zal heden worden ge stemd. Het ontwerp sub 3e wordt z.h.a. aange nomen. De vergadering wordt verdaagd tot he den 1 uur. RECLAME. v.h. in gev. Firma BEUZEMAKER RASé vanaf 80 ets. BIBERETTE 95 WIT CHINEESCH 125 PETIT GRIS 350 ELECTR. COUL. 325 i GEIT NERTZ425 j NERZILLE KONIJN 135 NERTZ LANGHAAR 135 AMERIK. OPPOSSUM no HAAS in alle kleuren 210 282 ONVEILIG STRAND. Het strand te Scheveningen is onveilig tot Katwijk op Maandag 31 October, Dinsdag 1 November en op Woensdag 2 November, telkens van 11 uur vm. tot 2.30 nm., op Donderdag 2 en Vrijdag 4 November, tel kens van 9 u. vm. tot 2.30 nm .wegens het schieten met geschut. De aandacht van het publiek wordt er op gevestigd, dat het strand eerst dan weer veilig i9, wanneer de vlaggen, waarmede de onveiligheid wordt aangeduid, zijn inge haald. ONDER DE TRAM GERAAKT. Gistermiddag geraakte bij het rangeeren te Ooltgensplaat-Steiger, doordat hij strui kelde, de 21-jarige stoker der Rotterdam- sche Tramwegmaatschappij P. v. d. Sluijs, wonende te Sommelsdijk, onder een tram wagen. Beide beenen werden hem nage noeg afgereden. Na voorloopig verbonden te zijn is de ongelukkige per ziekenauto naar een der ziekenhuizen te Rotterdam vervoerd. Men vreest voor zijn leven. DOOR EEN TREIN OVERREDEN. De 26-jarige' C. P., die gisteren uit het gesticht Den Dolder ontsnapte, werd heden morgen nabij Bilthoven op de spoorlijn AmersfoortUtrecht aangetroffen met afge reden hoofd. De ongelukkige is vermoedelijk in den afgeloopen nacht, door e'en naar Utrecht gaanden goederentrein overreden. NEEM GEEN KINDEREN MEE OP DE FIETS I Op den Amstelveenschen weg onder Bui- tenvgldert te Amsterdam is een heer met zijn fiets op welker bagagedrager een zes jarig knaapje gezeten was, tengevolge van uitwijken voor een vrachtauto in een weg- kuil terecht gekomen en gevallen, waardoor hij zelf geen noemenswaardig letsel be kwam. Het knaapje kwam echter tegen een boom terecht en bekwam ernstige inwen dige kneuzingen. Na door een medicus voor loopig te zijn verbonden werd het ventje per auto naar zijne woning te Amsterdam over gebracht. BRANDEN. Te Groesbeek is door onbekende oorzaak afgebrand de woning van H. Meijer, gele gen aan den Breedenweg. Verzekering dekt de schade. Te Usquert is door kortsluiting de groote boerderij van den heer P. Zuideveld door brand vernield. AUTO IN BRAND. Gistermorgen vloog op den Rijksweg in die nabijheid van Swalmen een vrachtauto, toebehoorend aan de expediteursfirma Maas te Venlo, plotseling in brand. De wagen brandde geheel uit Een jas, wa-arin een bedrag van f 300 geborgen was, werd een prooi der vlammen. Met moeite heeft de chauffeur zich kunnen redden. TRAGISCH. Dezer dagen werd te Achtmaal onder Zundert de heer B. begraven. Toen de fa milieleden in het sterfhuis terugkeerden vonden ze daar de vrouw van den over ledene, die door ongesteldheid niet aan" de begrafenis kon deelnemen, dood te bed liggen. BRANDSTICHTING. In het Huis van Bewaring te Leeuwarden is opgesloten een veehouder uit Oldeboorn, verdacht van brandstichting in zijn boer derij, welke geheel afbrandde. Een man vertelde van zijn ervaringen bij het nemen van een Turksch bad. Hoe hij gewreven, geklopt, gekneed en gehamerd was geworden. t Ten slotte had de dienstdoende masseur een reus van een kerel, hem nog drie harde en klinkende patsen op z'n body gegeven. „Waar i9 dat voor?" had hij toen nieuws gierig gevraagd. „0". zei le masseur, „dat heeft eigenlijk met de behandeling niets te maken. Dat is het signaal voor de wachtkamer, dat ik met den patiënt gereed ben. De electrische bel hier is kapot". VOOR ZATERDAG 29 OCTOBER. Hilversum (1060 M.) 12.00: Politie bericht. 12.352.00: Lunchmuziek door het Trianontrio. 2.004.00: Aansluiting van de Cinema Royal te Amsterdam. Film muziek. Orkest o. 1. v. Hugo de Groot. 4.00: Herhaling Italiaansche les, door Gio vanni Rizzino. 4.305.00: Herhaling Fransohe les door Marcel Triccot. 5.00 5.30: Herhaling Duitsche les door Edg. Grünn. 5.30—7.15: Concert door het A.N.R.O.-orkest. Lida Vorenkamp I-angen- veld, viool. Egb. Veen a. d. vleugel. 7.15—7.45: Tuinbouwhalfuurtje. 7.45: Politieber. 10.30: Persber. 8.10: V.A.R.A.-avond. Arb. Zangver. „De Stem deseVolks", afd. Haarlem. Dir. Joh. F. Keja. 13e eeuwscb Kerstlied „Si Dieu vient au monde" en „Le sommeil de l'Enfant Jesus", van Gevaert (koorbew.). 16e eeuwsch minne lied „Het wasser te nacht also soete nacht", Duyse (koorbew. met orgel) .(Door gem. koor). 17e eeuwsch liedje „Er was eens een maagdetje zuiver en net" en „Heer Jesus heelt een hofken", Duyse (koorbew. en orgel) (vrouwenkoor). Pauze. Cherubini: Requiem. Doodenmis in c-moll (gem. koor met begel. van orgel en strijkorkest. (Introitus, Graduale, Dies irae, Offertorium, Sanctus, Pie Jesu, Agnus Dei). Huizen (1840 M.) (na 8 uur 1950 M.) 12.301.30: K.R.O. Lunchmuziek door het Trio Winkels, o. 1, v. P. Lustenhouer, - 3.00—4.00: kinderuurtje. J. Suerinck. Ria Mulder en Mej. Leeflang. 7.007.45: Hollandsch. D. G. C. v. Ringelestein, Utrecht. RECLAME. Blaren en Brandwonden. Brandwonden, waarop on- middellijk een lapje Akkers Kloosterbalsem wordt gedaan, doen dadelijk minder pijn en genezen spoedig zonder zelfs lit- tee kens achter te laten. Blaren, trekken in een oogwenk weg. AKKER'* Geen Goad zoo goed 263 7.458.30: Sociologie. Prof. Aeagenent 8.30—11.00: Het K.R.O.-trio (W. Laghu- witz, viool; B. Pelzer, cello; F. Boshart en mej. J. Boele, alt). Spreker: Pater A. Berg man, 0. P., over: Christus en de Levens- goederen. Daventry (1600 M. 1.20—2.20: Dans muziek. 3.50: Dansmuziek en variété. 5.35: Kinderuurtje. 6.20: Radiokwartet en P. Byrne, bariton. 6.50: Tijds., weerb., nieuws. 7.05: Radio-kwartet. 7.20: Lezing: That Week. 7.35: Pianosonaten van Haydn. 7.45: Lezing: The oycle and mutorcycleshow. 8.05: Variété. 9.20: Weerb., nieuws. 9.35: Voorlering uit „Alchemy and Warvegetation". 9.65: Lichte muziek. Werken van Paul Lincke, onder zijn pers. leiding uitgevoerd door hei radio-orkest. A. Rees, bariton. D. Bennett, sopraan. 10.5012.20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", (1750 M.) 10.50 11.00: Muziek. 12.502.10: Conoart, Orkest. 5.055.55: Dansmuziek Homo- nyme Jazz. 8.5011.20: Concert. Orkest, jazzband en solisten. Langenberg (469 M.), Dortmund (283 M.), Münster (242 M.) 12.301.50: Orkest- concert. 3.204.10: Declamaties door Iréne Triesch. 4.505.50: Vesperconcert. 6.407.20: Uit eigen werken door 1. Winckler. 7.50: Vroolgke avond. Daarna tot 11.50 Dansmuziek. Königswusterhausen (1250 M.) 11.20 7.05: Leringen en lessen. 7.50: Orkest- concert. B. Kiurina, sopraan. C. Bronsgeeet, bariton. 9.501.150: Dansmuziek. Hamburg (395 M.) 3.35: Vroolgke mid dag. 5.20: Orkestconcert. 7.20: Man- dolineconcert. Daarna tot 11.10 Dansmoz, Brussel: (509 M.) 5.206.20: Dans muziek. 8.3510.35: Concert. Orkest solisten. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". MOENA, uitr., 27 Oct. v. Genua. P. C. HOOFT, 30 Oot v. Amst. te Batavia verwacht. KONINGIN DER NEDERLANDEN, uitreis, 30 Oct. bjj Perim verwacht. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BLITAR, thuisr., 30 Oct. te Londen ver». TJERIMAI, uitr., 29 Oct. te Colombo verw, TOBA, uitr., 27 Oct. v. Port Said. HOLLAND—AMERIKA-LUN. VOLENDAM, 25 Oct. v. New-York n. Ber muda. VEENDAM, Rott. n. New-York, pass. 26 Oct. Cape Race. GROOTENDIJK, Pacific Rust n. Rott, 26 Oct te Cristobal. STOOMV.-MAATSCH. „OCEAAN". PHRONTIS, Java n. Amst, 28 Oct te Lon den verwacht STENTOR, vertr. 29 Oct v. Liverpool o. Bataria. HOLLANDAUSTRALIË-LUN. ALMKERK, uitr., 26 Oct te Adelaide. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LIJN. POELDIJK, uitr., 26 Oot v. Rio Janeiro. ALWAKI, thuisr., pass. 26 Oct Madeira HOLLAND—BRITSCH-INDIË LIJN. MEERKERK, uitr., 26 Oct v. Colombo. ANDIJK, thuisr., 27 Oot v. Algiers. HOLLAND—AFRKA-LIJN. NIAS, 27 Oct. v. Hamburg te Amst VEENDIJK, thuisr., 30 Oct. te Genua verw. KONINKLIJKE HOLL LLOYD. GELRIA, thuisr., 30 Oct te Las Pal mis verwacht HOLLANDOOST-AZIË-LIJN. OUDERKERK, thuisr., 30 Oct te Suez verw. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. MARS, 27 Oct. v. Middl. Zee te Amst. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. SLOTLAAN, 26 Oct. v. San Nicolas n. Las Paimas. WL\TERSWIJK, 26 Oct v. Emden te Mon treal. GEORGIA,. Abadan n. Swansea, pass. 26 Oct. Perim. WOENSDKEoHT, Galveeion n. Thameehaven, pass. 27 Oct. Bevezier. ALBLASSERDAM, 26 Oct v. Libau n. Riga ALDEBARAN, 25 Oct v. Quebec n. Rott BELLATRIX, Rott. n. Montreal, pass. 27 Oct. Kinnard Head. CALANDPLEIN, 25 Oct. v. Quebec n. Rott EEM, Rott. n. Frederikshavn, pass. 27 Oct Holtenau. KELBEKGEN, Montreal n. Antwerpen, pass. 25 Oct. Scilly. STAD ZWOLLE, 26 Oct v. Sornaes n. Amst vermoedelijk via Sundswall. SULTAN VAN LANGKAT, Vlissingc-n asar Batoum, pass. 26 Oct. Konstantinopel VECHT, Trangsund n. Rott., pass. 26 Oct Brunsbuttel. IJSSEL, Kemi n. Rott., pass. 26 Oct. Bruns buttel. ZAAN, Skutskar n. Rott., pass. 27 Oot Bruns buttel. 2—3

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 10