Aspirin- RECHTZAKEN. V1SSCHER1J-BERICHTEN. BUITENLANDSCH GEMENGD gunstig verblijf aldaar, na half December zjjn ambtsbezigheden weder te kunnen her- vatfen. Dinsdagnacht is de bekende, in deze gemeente wonende strooper v. d. V., terwijl hij aan den Sloterweg in het Zuideljjk deel van deze gemeente gelegen landerijen voor zijn strooptocht had uitgekozen' en ook thans weder onopgemerkt zijn slag meende te kunnen slaan, in handen gevallen van de gemeente-politie, die in deze omgeving nacht dienst, verrichtte. De man bood bij zijn aan houding en het inbeslagnemen van zijn geweer geen tegenstand. Te Hoofddorp is een nieuwe gemengde cïir. zangvereeniging opgericht, waarvoor zich echter tot heden, slechts een tiental leden heeft aangemeld. Hoewel reeds eenige repetities werden gehouden onder leiding van dén directeur, den heer C. P. de Man, is het wel te verwachten, dat deze zangvereeni ging, als de animo niel^ grooter wordt, niet zal kunnen blijven bestaan. Onder de leden zijn dan ook reeds stemmen opgegaan om zich maar bij de zustervereeniging aan te sluiten. LISSE. Bij de gisteravond gehouden stemming door het college van notabelen der Ned. Hery. Kerk, werd de heer G. van Parijs ge kozen als kerkvoogd, zulks in de plaats van wijlend-den heer J. L. Veldhuyzen van Zanten. Ten opzichte van het auto-ongeluk, waardoor de melkslijter M. R. zoo ernstig werd verwond, kunnen wij mededeelen, dat de patiënt verpleegd wordt in het Acade misch Ziekenhuis te Leiden en dat hij het naar omstandigheden goed maakt. NOORDWIJK. De motorbrandspuit. Het gemeentebestuur deelt thans mede 4 inzake de vermeende onregelmatigheden bij de levering van een motorbrandspuit, dat volgens verklaring van de firma Stallinga te Leiden, welke firma vanwege het provin ciaal bestuur belast is met de keuring van de autobussen in het district Leiden e. o., het geleverde Ford-chassis met motor be slist als nieuw is te aanvaarden, behoudens eenige kleine gebreken, die bij een nieuw chassis kunnen voorkomen. Overigens zijn Burgemeester en Wethou ders van meening, dat de betrokken hoofd ambtenaar in deze vrij uit gaat. NOORDWIJKERHOUT. Raadsagenda. Vrijdagmiddag a.s. om twee uur verga dert de raad dezer gemeente ter behande ling van de volgende agenda: 1. Ingekomen stukken 2. Wijziging begrooting dienst 1927. 3. Aanbieding begrooting grondbedrijf, dienst J928 4. Voorloopige vaststelling rekening grond bedrijf dienst 1926. 5. Voorloopige vaststelling gemeente- rekering dienst 1926 6. Adies J. v. Dijk e a. houdende ver zoek om wijziging in de schoolgeld-veror dening. 7. Adres van den Ned. R.-K. en Ghr. Landcrb.Bond alhier om werkverschaffing in den aanstaanden winter. 8. Voorstel van B. en W. betreffende wijze van verharding van de nieuwe Duin straat. 9. Voorstel van B. en W. tot vernieu wing der verharding van de Dorpsstraat. 10. Voorstel van B. en W. tot gesloten verklaring voor alle motorrijtuigen van de laan van huize B. Verschoor, naar hotel „Rechthuis". 11. Adres van W. van Baasbanck om vergoeding uit de gemeentekas volgens art. 13 L. O. Wet. 12. Benoeming schoonmaakster van het Raadhuis. 13. Benoeming lid Schattingscommissie, inplaals van W. Ruigrok, die bedankte. 14. Voorstel van B. en W. tot het in stellen van een eigendomsactie, tegen W. de Winter alhier. OEGSTGEEST. Gistermiddag werd voor de jeugd een filmvoorstelling gegeven in „Irene", uit gaande van de firma Van Nelle. Was de belangstelling des middags groot, des avonds was de toeloop niet minder, toen voor de dames een voorstelling werd ge geven van de koffiebereiding. Na de pauze werd belangstelling gevraagd voor de voorstelling van het eiland Madeira en haar voortbrengselen. In de pauze kreeg ieder een heerlijk kopje koffie of thee naar believen Beide voorstellingen, die zeer interessant waren, stonden onder leiding van den heer Bink uit Leiden. VOORSCHOTEN. Nutsavond. Het departement Voorschoten van de „Mij. tot Nut van het Algemeen" opende gisteravond de reeks van Nutsavonden, met het doen houden van een lezing over „Rome" door den heer mr. J. J. Fock te 's-Gravenhage, in hotel „Het Wapen van Voorschoten". De lezing, die verduidelijkt werd met vele en mooie lichtbeelden, vond een aan dachtig gehoor. Spr. bepaalde zich tot enkele grepen uit hetgeen Rome op kunstgebied laat zien, om op zeer duidelijke wijze het verschil aan te toonen tusschen Renaissance- en Barok stijl. De voorzitter van het departement, de heer B. v. d. Ende, was de tolk der aan wezigen door spr. dank te betuigen voor zijn leerzaam betoog. Filmavond. Gisteravond werd in hotel Deurloo voor een belangstellend en talrijk publiek de film van het grootbedrijf der Amstelbrou- wérij vertoond. Deze film geeft een duide lijk beeld van de ingewikkelde reeks van manipulaties, welke in de moderne brou werij noodig zijn om van gerst, hop en water den smakelijken drank te maken, dre met den naam van „bier" wordt aangeduid Mede, dank zij de deskundige mondelinge toelichting, was het opmerkelijk hoe de tqe- schouwers den waarlijk niet 'gemakkelijk te volgen gang van zaken in dit tot in het uiterste geperfectionneerde en tevens zoo gecompliceerde bedrijf wisten te volgen Met gespannen aandacht en voorbeeldige stilte heeft men gezien wat het moderne brouw-' proces omvat en hoe alles er op gericht'is te fabriceeren een constante en superieure kwaliteit bier. Ten slotte werden de aanwezigen in de gelegenheid gesteld met Amstel Pilsner ken nis te maken, waarvan een gretig gebruik werd gemaakt. De heer C. J A. Schrassert Best sprak namens alle aanwezigen een hartelijk woord van dank aan den vertegenwoordiger der directie voor dezen avond. WARMOND. Molenongeluk. Gistermiddag te 2 uur is door tot op heden onbekende oorzaak de kruin van den molen van den Broekpolder, staande aan de groote sloot en bewoond door den molenaar J. van Leeuwen en gezin, naar beneden komen tui melen. Terwijl de molen rustig maalüy, hoorde men plotseling een geweldig ge kraak, waarna de geheele bovenkap met as en ijzeren roeden tegen den grond werd gesmakt, door hun geweldige zwaarte groote gaten in den grond slaand. Het naast den molen staande z.g. „zomerhuis" werd door een der wieken eenigszins, doch niet ern stig beschadigd. Gelukkig zijn de bewoners met den 9chrik vrijgekomen; de schade wordt door deskundigen op 3 a 3*/> duizend gulden geschat. RECLAME. Tc veel gerookt cn nu heb ik last van hoofdpijn, misselijkheid en voel mij onlekker. Dan neem ik Tabletten te baat, want zij bevrijden mij spoedig en zeker van al die narig heid. Bovendien zijn zij volkomen onschadelijk. Men verlange echter steeds de origl- neele "<8cyct" verpakking, kenbaar aan het Baverkruis en den oranje band. Prijs 75 ets. Weiger namaak of losse tabletten. 166 HAAGSCHE RECHTBANK. Gisteren heeft terecht gestaan de pen sionhouder G. A. M., uit Noordwijk aan Zee, terzake van het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld. Het zou aan zijn schuld te wijten zijn geweest, dat hij in den avond van den lsten Februari van dit jaar, omstreeks half negen, gaande in de riching Leiden, een eindje voorbij het via duct op den Leidschestraatweg, als bestuur der van een automobiel, een uit den tegen- overgestelden kant komenden motorwielrij der, den monteur A. J. de Vink, heeft.aange reden, met he tgevolg dal een voet van dezen zoo ernstig werd gekwetst, dat hij ruim vier maanden in het ziekenhuis is verpleegd moeten worden. Het 0. M., waargenomen door mr. Rij- kens, achtte verdachle's schuld bewezen en het gebeurde van ernsligen aard. Spr. vor derde 6 weken gevangenisstraf tegen ver dachte. Verdachte's raadsman, mr. Nord Thom son, meende, dat de schuld van verdachte niet is komen vast te slaan. PI. concludeerde tot vrijspraak. Verder had zich te verantwoorden de bankwerker W. C. van der M., uit Leiden, wegens mishandeling, zwaar lichamelijk letsel ten gevolge hebbende. In den morgen van Zondag 10 Juli van dit jaar is verdachte ten huize van zijn moeder gekomen, waar ook verschillende andere familieleden o.w. eenige neven, waren. Met een dezer neven heeft hij toen twist gekregen, waaraan aJ spoedig door de anderen werd deelgenomen. Verdachte zou toen met een hamer den eer sten neef op het hoofd hebben geslagen. Deze is ineengezakt en naar het ziekenhuis gebracht, waar hij een dag of tien verpleegd is. Verdachte beweerde, dal hij uil noodweer heeft gehandeld, omdat de ééne neef met een mes naar hem stak en een andere eenige stoelen op hem stuk sloeg. Volgens de tegenpartij daarentegen is er absoluut geen mes getrokken en is er eerst met een stoel geslagen, nadat verdachte de slag met den hamer had toegebracht. Hel O. M. verwierp hel verweer van ver dachte op noodweer en eischte 3 maanden gevangenisstraf tegen hem. Uitspraken over 14 dagen. DE KNOEIERIJEN IN HET CENTRAAL- MAGAZIJN TE WOERDEN. Ook een Leidenaar beschuldigd. Voor de Ulrechtsche rechtbank heeft gis teren tercht gestaan B. W., aannemer te Woerden, wien ten laste was gelegd hel op zettelijk valschelijk opmaken van rekenin gen ten laste van het rijkscentraal magazijn te Woerden, en daaruit voordeel trekken. Het Openbaar Ministerie betoogde dat hetgeen verdachte had gedaan, strafbaar was, doch dat door de verklaringen van ver dachte de groote knoeierijen te Woerden aan het licht zijn gekomen, waarmede het Open baar Ministerie rekening wilde houden. Geëi9cht werd een gevangenisstraf van drie maanden en vier dagen met aftrek van de voorloopige hechtenis. De gevraagde straftijd is juist de tijd, door verdachte in preventieve hechtenis doorgebracht. 's Middags werd gehoord de tweede ver dachte, bureelambtenaar van het Centraal Kleedingmagazijn, wonende te Leiden, wien de dagvaarding ten laste had gelegd, dat hij in het tijdvak van October 1925 tot Mei 1926 te Woerden, in zijn functie van bureel- ambtenaar met opzet geld of geldswaardig papier tot een bedrag van ongeveer f 8300 heeft verduisterd. Dit geld werd door hem gebruikt om de gefingeerde rekeningen van den anderen verdachte, den aannemer uit Woerden, te betalen, terwijl het hem bekend was dat het bestemd was voor den comman dant. Hem was voorts ten laste gelegd dat hij opzettelijk een kasboek of register, uitslui tend bestemd tot controle der administratie, valschelijk heeft opgemaakt door de bedra gen van val9che rekeningen daarin op te nemen. Verdachte erkende dat hij de kas onder zijn beheer had genomen, maar hij zeide op dat ze niet verder „in de modder zou ra ken". Ook gaf hij toe, dat een net- of kiad- kasboek door hem werd bijgehouden. Op een vraag van den' president of de commandant niet bij hem wa9 geweest om te zeggen dat er een tekort bestond, ant woordde verd. bevestigend. Maar de gelden "waren voor particuliere doeleinden gebruikt en als er dan weer een tekort was moest de aannemer komen De president vroeg verdachtevoorts of het juist was dat als de aannemer kwam door verd. werd gezegd: „de majoor zit er weer in", waarop de ander dan zou geant woord hebben: „is het weer zool" Ook dit gaf verd. toe. De aannemer schreef dan weer een reke ning waarop heel dikwijls bij betaling de commandant zelf het geld onmiddellijk in zijn zak stak. Toen ik er den commandant eens iets van gezegd heb dat hij verkeerd deed, werd me geantwoord dat ik me maar met mijn eigen zaken moest bemoeien. Door majoor Eggink, den tegenwoordigen commandant van het Magazijn werd ver klaard dat deze verdachte eigenlijk een ge heel verkeerde positie innam, daar hem het beheer over de kas niet had mogen worden opgedragen. Verdachte zelf erkende voor ongeveer f 8300 op gefingeerde rekeningen aan -den Woerdenschen aannemer te hebben betaald. In totaal zal voor ongeveer f 11.000 aan hout betaald zijn, terwijl hiervan slechts voor f 3000 is geleverd. Vervolgens kwam het O. M. aan het woord. De officier verklaarde met hetzelfde requisitoir te kunnen volstaan als in de eerste zaak en vorderde een gelijkluidende gevangenisstraf, nl. 3 maanden en 4 dagen. Mr. Gerlings vroeg "vrijspraak voor zijn cliënt. Uitspraak in deze beide zaken over 14 dagen. DE MAN, DIE IN DE UTRECHTSCHE RECHTSZAAL DEN BOEL OP STELTEN ZETTE. De Rechtbank te Utrecht veroordeelde den 26-jarigen Duitscher E. F., die zich aan diefstal had schuldig gemaakt en 14 dagen geleden in de rechtszaal te Utrecht poogde zich met een Gilette een slagader door te snijden, tot vier maanden gevangenisstraf. De eisch was 1 jaar en 6 maanden. MEINEED. Voor de Rotterdamsche Rechtbank had zich gisteren te verantwoorden de 24-jarige schipper J. v. d. T., uit Bodegraven, ter zake van meineed. Verdachte had o-p de zitting van het kantongerecht te Rotter dam op 1 April 1927 onder eede verklaard, dat het schip, de „Rijnstroom III", gedu rende de geheele reis van Gouda naar Rot terdam, en ook op het moment, dat hij in den ochtend van 31 December 1926 te on geveer 6 uur het veer tusschen Krimpen a. d. IJssel en Capelle a. d, LJssel pas seerde, een rood bakboordslicht en een groen stuurboordslicht aan had, 2e, dat hij zulks duidelijk gezien had vanaf het roer, dat hij toen bediende, 3e. dat hij het schijn sel van die lichten op bet hekwerk had gezien, 4e, dat hij zulks bleef volhouden ondanks de tegenovergesteld, eveneens onder eede bevestigde verklaringen van getuigen H. v. Krimpen e® W. v. d. Ruit. Deze menschen werden weer als getui gen gehoord en bleven bij hun vroegere verklaringen Ook twee passagiers van de veerboot, J. W. VisseT en A. v. d. Zijden, verklaarden, dat zij geen lichten hadden gezien. Er waren vijf getuigen k décharge ge dagvaard. De officier, mr. J. S. Loke, achtte het feit bewezen door de getuigenverklarin gen, en eischte 6 maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. B. W Postma, vond het requisitoir van den officier wel wat overijld. Spr. concludeerde op grond van de feiten, zooals ze zich hadden voorge daan, tot vrijspraak. DE VERWISSELDE ALBERT^ CUYP. Voor de rechtbank te Rotterdam heeft gis teren terecht gestaan J. B\. koopman al daar. 47 jaar, wien ten laste wordt gelegd, dat hij omstreeks begin Augustus 1926. al thans in de tweede helft van 1926 of begin 1927 te Rotterdam opzettelijk een schilderij, voorstellende drie kinderen met een schaap, walk schilderij toebehoorde aan mevr. Kirch, althans aan een ander dan aan hem, en dat hij, onder zich had gekregen ten ge volge van een door een der beambten van de Gemeentebank van Leening alhier, waar het schilderij in pand was gegeven, ge maakte vergissing, hierin bestaande, dat men abusievelijk het schilderij verwisseld heeft met en ander schilderij, dat ook in pand was gegeven, maar gelost werd, zich wederrechtelijk heeft toegeëigend. Subsidiair werd hem ten laste gelegd, dat hij opzettelijk een door misdrijf verkregen schilderij, voorstellende drie kinderen met een schaap, heeft gekocht en uit winstbejag heeft vervoerd, bewaard en verborgen, aJ- than9 heeft doen vervoeren, bewaren en verbergen. Er waren 12 getuigen gedagvaard, v. w. 1 k décharge. Door den Officier is wegens verduistering geëischt f 400 boete subs. 40 dagen hechte nis met last tot teruggave aan de Bank van Leening van de in beslag genomen schilderij. IJMUIDEN, 26 October 1927. VISCHPRIJZEN. 47 Tarbot per K.G. f 1.35f 1; 7 Griet per kist van 50 K.G. (47—f39; 3435 Tongen per K.G. [2 051.05; 4 Groote Schol per kist van 50 K.G. (54(44; 6 .Middelschol per kist van 50 K.G. (54(40; 15 Zetschol per kist van 50 K.G. f47—f44; 206 Kleine Schol per kist van 50 K.G. f28f4; 17 Schar per kist van 50 K.G. f 16f 7.50 10 Roggen per 20 stuks f 18(16;.8 Vlee- ten per stuk f3.25f 1.80Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f 15f 12; 2 Groote Schelvisch per kist van 50 K.G. f 66f 58; 5 Middel Schelvisch per kist van 50 K.G. f40—f37; 22 Kleinmiddel Schel visch per kist van 50 K.G. f32f28;, 167. Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G. f 2015.50; 83 Gullen per kist van 50 K.G. f 29f 1112 Lengen per stuk f 177 Wijting per kist van 50 K.G. f 10f5; 3 Sleur per stuk f 0.74f 0.36' Er zijn 6 stoomtrawlers binnengekomen en in den haringhaven de loggers KW. 37 rr.et 350 en de KW. 165 met 450 kantjes pekelharing. PRAAIRAPPORT Hr. Ms. „TRITON". 24 October: Tusschen 53 gr. 5' tot 52 gr. 40' Nbr. en 2 gr. 42' tot 3 gr. 18' 01., KW. 42, 9 last; KW. 50. 14 last; KW. 64, 3 last; KW. 64, verkend; KW .96, 15 last; KW. 110, niets; KW. 134, 16 last; KW. 159, 7 last; KW. 160, 12 last; KW. 167, S last. UIT DE VLIEGWERELD. De Britsche watervliegtuigen, die een vlucht maken naar Indië en Australië, zijn van Napels te Brindisi aangekomen. Het snelheidsrecord van luitenant "Web ster bij den wedstrijd om den Schneider- cup is alweer verbeterd. Webster vloog met een snelheid van ongeveer 280 mijl per tuur. De Italiaansche majoor de Bernardi heeft nu met een Macchi-watervliegtuig op een baan van 6 K.M. een snelheid bereikt van 301 mijl of circa 485 K.M. EEN BERGSTORTING GEVREESD. De overheid heeft de ontruiming van de 'streek bij Bellinzona (Tessino) aan den voet van den berg Arbino bevolen. De hel lingen van dezen berg zijn reeds sedert 1886 aan het glijden, maar sedert eenigen tijd is de.beweging zoozeer versneld, dat deskundigen een ernstige bergstorting vreezen. GROOTE JUWEELENDIEFSTAL. De Belgische politie heeft aan de Engel- sche verzocht haar te helpen bij de op sporing van een handigen dief, die, naar men vermoedt, een Londen aar is en die een dame in het Royal Palace Hotel te Ostende voor 120.000 gulden juweelen ont stolen heeft. De dief moet als een kat in de kamer van de vrouwelijke gast geklommen zijn, en eerst den hond der dame en daarna de dame zelf in haar slaap hebben bedwelmd, waarna hij gemakkelijk werk had. De dame heet Martha Wolf en is afkom stig uit Weenen In de kamer, grenzend aaD de hare, had een Engelschman vertoefd, in wiens hand koffer een kamermeisje een zwart masker had gezien. Deze Engelschman wordt nu van den diefstal verdacht en opgespoord. GEVECHT IN EEN DANSZAAL. In den nacht van Zondag op Maandag woedde in een danszaal te T amines een twist, die een tragisch verloop had. In (ie zaal waren Belgen en Italianen aan het dansen, toen er twist uitbrak tusschen een Italiaan en een Belg, Opeens trok de Italiaan een dolk en stak er mede in het gelaat van zijn tegenstander, wiens neus bijna weggesneden werd. Hiermede niet tevreden, haalde de Italiaan een revolver te voorschijn en loste verscheidene schoten in de zaal, De Belg werd opnieuw getrof fen. De gewonde werd overgebracht naar de woning van een geneesheer. Maar de Italiaan, wiens razernij nog niet bekoeld was, slaagde er in, de woning binnen te dringen en den Belg met twee andere re volverschoten te kwetsen m den rug en in den arm. De dader pleegde later zelfmoord. TWEE DRAMA's. Te Ailleville woonde een bejaard echt paar, de- man was mijnbouwer en de vrouw had deD iaatsten tijd teekenen van diep gaande melancholie vertoond. Enkel© da- RECLAME. gen geleden, toen de man 's middags thuig kwam, miste hij zijn vrouw in huis. Hij ging haar zoeken en vond haar dicht bij huis op de rails van den spoorweg liggen. De man poogde haar we^ te trekken maar de ongelukkige klemde zich uit alle macht aan de rails en de dwarsleggers vast. Aan den horizon doemde de sneltrein op. Een verschrikkelijke worsteling tusschen beide menschen volgde: de een vechtend om heider leven, de andeT om eigen dood. De trein naderde. Heeft de machinist de beidö menschen op de rails te laat ontdekt! Blijkbaar, want pas op een honderd metef afstand van de worstelenden is hij gaan stojipcn. Te laat echter, de trein heeft bei den verpletterd. Den man was het hoofd van den romp gerukt. De vrouw leefde nog teen het personeel van den inmiddels tot stilstabd gebrac-hten trein haar opnam. Zij stierf echter, toen men haar tegen den berm van den weg neerlegde. Te Bunzlau in Silezië heeft een 17-jarig gymnasiast een meisje van denzelfden leef. tijd, dat eveneens het gymnasium bezocht, met een revolver gedood. De jongen, zwaar moc-dig Van aard, die veel occultistische boeken las, had eenigen tijd geleden aan een schoolkameraad verteld, van plan te zijn een eind te maken aan zijn leven. Za terdagmiddag heeft hij nu met het meisje, waar hij veel van hield, een wandeling buiten de fet-ad gemaakt; plotseling toen zij ongeveer 3 a 4 K.M. van de stad ver wijderd waren, trok de jongen een revol ver en schoot het meisje in de borst. Wat ga je doen, riep het meisje, maar de knaap hield haar terug en zeide dat de daad moest worden volbracht. Daarna schoot hij ten tweeden male. „Laat mij leven" riep het slachtoffer nog en verloor daarop het bewustzijn Vervolgens schoot de jeugdige moordenaar het meisje nog vier kogels door het hoofd. Hij ging daarna naast het lijk zitten. De moed ontbrak hem om zelf moord te plegen. Te middernacht, aldus de „N.R.Ct ging hij eeD schoolkameraad opzoeken en vertelde hem, wat hij had ge daan. Dezev vertelde het onmiddellijk aan den directeur van de school, waarop ook de politie werd gealarmeerd. Op de plaats van het drama vond men het lijk van het meisje. De jeugdige moordenaar is de zoon van een in den oorlog gesneuvelden lee- raar, zijn moeder heeft twee jaar geleden zelfmoord gepleegd. Het meisje yas even eens de dochter van een leeraar. GEEN FOOIEN MEER. Met ingang van 1 Januari 1928 treedt in Italië een nieuw collectief verdrag voor het hotelpersoneel in werking, waarbij het aannemen van fooien verboden wordt. Het aannemen van fooien zal streng worden gestraft, eventueel met ontslag. DE MEXICAANSCHE ROOVERS. De Engelsche mijningenieur Mitchell, dio onlangs door Mexicaaüsche roovers gevan gen is genomen, werd in vrijheid gesteld. Zij vragen binnen 5 dagen een rantsoen van f 506 p.st. Indien het rantsoen niet betaald wordt, bedreigen zij Mitchell met den dood. TYPHUS-EPIDEMlfc. Te Tepl bij Marienbad in Tsjecho-Slo- wakije, is een typhus-epidemie uitgebroken, welke een zoodanigen omvang aannam, dat de patiënten in geïsoleerde afdeelingen van de ziekenhuizen naar de naburige steden moesten worden overgebracht, daar men te Tepl zelf geen plaats voor hen had. GEEN LOT EN TOCH IN DE LOTERIJ GEWONNEN. Hoe men zonder er in te spelen in de loterij kan winnen, is te Montevideo bewe zen. Een bankemployé gaf een looper, kort voor de loterij trok, opdracht een lot voor hem te koopen en de man had den employé met het geld voor het lot al verlaten, toen een andere employé hem terugriep om hein eenzelfde bedrag voor ool^, een lot te over handigen. In de agentuur moest de looper 15 centesimos (35 cents) meer betalen dan hij van de twee employés had gekregen en die legde hij er zoolang maar zelf bij. Hij ging daarop naar huis en toen hij 's mid' dags op de bank terugkwam, trof hij den directeur, wien hij den lotenkoop «vertelde. De directeur vroeg de beide loten te zien en zgg dat het in de 's middags gehouden trekking len eersten prijs had gewonnen. De beslissende vraag, voor wien der <v^e employés hij het gelukkige lot had ge' h!i 2-5

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 10