„HET MODEHUIS" Breestraat 143 BONTVELLEN 68,,e Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 21 October 1927 Derde Blad No. 2073 7 UIT DE OMSTREKEN. Zijden Sokken Qg AALSHEER. Het bestuur van den Menno Simons- Kring alhier besloot gedurende den a s. winter een zestal verschillende ontwikke- lingsavonden te beleggen voor haar leden Het stelt zich voor zoowel onderwerpen van kerkelijke als maatschappelijke strekking te doen behandelen. Eenige amateur-visschers, komende van buiten de gemeente, hebben zich niet ontzien om dooiv middel van bedwelmende slof, welke zij over grooten afstand in het water wierpen, een moord-partij op groote schaal onder de visch aan te richten, met het doel zelf een flinke buit te bemachtigen. Het middel, dat gebruikt werd, moet uit zaden of boontjes bestaan, welke in cocaïne of andere bedwelmende stoffen gedrenkt zijn. De visch komt ervan naar de opper vlakte en maakt bewegingen alsof ze „flauw" is. Ze kan dan gemakkelijk gepakt worden. Onnoodig te zeggen, dat zulk „vis- schen" ten strengste verboden is. Het is te hopen, dat door flink toezicht zulke prak tijken niet meer voorkomen, daar anders de visch spoedig uit onze wateren zal ver dwenen zijn. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Klaas, Z. van N. van der Spek en M. Roos Leonard, Z. van A. P. Fee lens en G. F. A. Walgraeve Thomas. Z. van E. Eikelenboom en G. Hodde Johan nes Josephus, Z. van H. M. van Buijten en T. A. van Rijswijk Cornelis Petrus. Z. van P. Homan en C. J. P. de Heij Gerrit, Z. van J. van Veen en M. Reijnders Clasina, D. van J. Geers en M. Smit Grietje-, D. van H. Wessels en W. den Hertog Jannetje, D. van A. Buis en M. H Schel- tes Klazina Wouterin'a, D. en Cornelis Willem, Z. van C. W. van Vuuren en P Donkersloot. Ondertrouwd: J. Spaargaren 24 j. en M. Spaargaren 22 j. H. G. v. d. Heuvel 36 j. en L. Danens 33 j. J. J. de Cloe 18 j. en A. M. den Boer 18 j. Gehuwd: H. van Braak 23 j. en G. Zon neveld 33 j. P. D. Schippers 22 j. en M. Verhoeven 21 j. A. C. Haanschoten 28 j en J. G. van der Veen 28 j. J. Ravestijn 26 j. en A. M. Roos 25 j. G. Spaargaren 26 j. en M. T. Elenbaas 26 j. Overleden: Maria Cornelia Beemsterboer 45 j., ongeh. dochter van Jb. Beemsterboer Janna Markus 43 j., echtg. van W. de Jager Klazina van de Wetering 26 j., ongeh. dochter van A. v. d. Wetering Johannes Loosbroek 54 j., gehuwd met P. Visser. Levenloos geboren: Kind van het manne lijk gesl. van A. Kolf en M. Verkuijl Kind van het mannelijk gesl. van P. Appelman en M. H. Kraakman. Met het bietenrijden zijn hier en daar in den Haarlemmermeerpolder de wegen, vooral voor de boerderijen, soms zóó glib berig, dat bestuurders van auto's en motor en wielrijders de meest mogelijke voorzich tigheid in acht moeten nemen. Woensdagavond was de chauffeur van een auto er blijkbaar te laat op bedacht, dat hij die modderige plaatsen zou passeeren en raakte hij nabij Nieuw-Vennep door het slippen der wielen de macht over 't stuur kwijt, met het gevolg, dat de auto een grooten zwenk maakte en tegen het aldaar staande transformatorhuisje dreigde te bot sen. De bestuurder wist nog wel gauw het stuur om te slaan, maar kon toch niet voor komen, dat de auto, die eenmaal aan het slingeren was geraakt op haar kop in de wegsloot terecht kwam De inzittenden, de hceren S. en H., maakten de tuimeling mee in 't water en hebben benauwde oogenblik- ken doorgemaakt. De bestuurder had in z'n angst het stuurrad met zooveel kracht naar voren gebogen, dat dit tegen de ruiten aan zat. Beiden hadden gelukkig nog de tegen woordigheid van geest om het portier te openen en zich uit hun benarde positie te bevrijden. De beschadigde auto werd later op het droge gebracht. HILLEGOM. Twee bicscopen. In langen tijd is hier geen bioscoop ge weest; maar nu krijgen we er twee tegelijk In „Flora" wordt Zaterdag a.s. weer eens begonnen onder den naam van „Flora Bios coop", door een nieuwen exploitant. Dan v >rdt „Don Q." van Fairbanks vertoond, daarna zullen volgen „Ben Hur" „De groote Parade" en andere bekende films. In Hotel Sistermans opent Zaterdag de Filma-Bioscoop met „De Gebochelde", een zeer gezocht volksstuk. Deze Filma-Bios coop is een plaatselijke onderneming, welke zichzelve hooge eischen stelt wat de te ver- toonen films betreft. KATWIJK AAN ZEE. „Levensroeping". Voor den ring Rijnsburg c.a. van de Geref. Jon gel ingsvereeni ging trad Donder dagavond in de consistorie der Geref. Kerk op de heer A. van Rijn Dzn., van Vlaar- dingen, met het onderwerp „Levensroe ping". Deze avond was speciaal bedoeld als RECLAME. verschil, kleuren 9386 propaganda voor de Geref. Jongel .vereen, te dezer plaatse. Spreker zette uitvoerig uiteen wat het leven is en wat voor een Christen het levensdoel behoort te zijn. In het tweede deel van zijn onderwerp behandelde spreker de levenstaak van den Christen voor alle terreinen des levens. Ook voor den jongeling is de levenstaak een zware taak. Hij moet zich bekwamen om later te kunnen pal staan voor de Eere Gods. En hiervoor is de Geref. Jongel vereen, zulk een goede oefen school. Daar worden eigen beginselen be studeerd in het licht van Gods Woord. Daarom wekte spreker de ouders op, om de Jong.vere'en. met hun medewerking en liefde te steunen, en spoorde de jongelieden, die nog steeds achteraf bleven staan, aan hun roeping getrouw te zijn. zich aan te sluiten bij de Geref. Jong.vereen. en zoo doende met ijver en liefde voor Zijn dienst zich te oefenen in den geestelijken wapen handel, opdat er later mannen mogen ge vonden worden, die in den strijd des levens gehard zijn en pal staan voor de Eere God9. Na het zingen van Ps. 138 4 sloot spreker de vergadering met gebed. NOORDWIJK. Gemeenteraad. De begrootiiig voor 192S aangeboden Het raport der commissie zal worden afge wacht Benoeming van een commissie van onderzoek inzake de motorbrandspuit. Donderdagmiddag kwam de gemeenteraad in openbare zitting bijeen onder voorzitter schap van den burgemeester Jhr. van Panhuis. Aanwezig alle leden. Na opening en goedkeuring der notulen deed de voorzitter mededeeling van ver schillende ingekomen slukken waaronder dispositie aan Ged. Staten, houdende goed keuring van eenige door den Raad in vorige zitingen genomen besluiten. Verder een adres van de heeren Albert Verwey en anderen om bij aanleg van elec- triciteit aan de Piet Heinstraat en aanlig gende straten in verband met den huizen bouw ook de geleiding door te trekken aan den Duinweg De voorziter merkt op dat het adres on gezegeld is zoodat er wettig geen besluit op kan worden genomen. Er ontwikkelt zich naar naar aanleiding van dit verzoek een uitvoerige gedachten- wisseling tusschen beer Krau en den Voor zitter waarbij de heer Krau tegemoetkoming bepleit en de voorzitter op de financie'ele be langen van de gemeente wijst en tot voor zichtigheid aanmaant, doch ten slotte nadere overweging toezegt. De heer Alkemade vraagt nog of de men- schen die een huurleiding hebben ook nog aan den aanleg der leiding moeten bijdragen, wat volgens den voorzitter zal afhangen van de aansluiting. Een adres van L. J. Beuk te Noordwijk aan Zee om voor het exploiteeren van een Ziekenauto van de gemeente een jaarlijksche subsidie' te mogen ontvangen die volgens be rekening van B. en W. een ronde som van f 100 zal bedragen, werd nadat de heeren Krau en dr. van Nes bezwaren er legen ont wikkeld had en de heer Van der Wiel het verzoek heeft verdedigd op verzoek van den heer Lic-'fferink lot de volgende vergadering aangehouden. Verder werd overgelegd een verslag van den toestand der gemeente over 1926, De voorzitter merkte op, dat het daarin vermelde reeds bij andere overgelegde ver slagen is ter sprake gekomen, zoodat hij eenvoudig goedkeuring zonder meer zou wenschen. Aldus besloten. Aangeboden werd de begrooting der ge meente voor het dienstjaar 1928, die den 5en September trouwens reeds in handen is gesteld van een raadscommissie De heer Balkenende wenschte eenige in lichtingen. De voorzitter achtte het beter eerst het rapport der commissie af te wachten, waarbij de heer B. zich kon neerleggen. Hierna kwam aan de orde de goedkeuring der rekeningen 1926 van het Gasthuis, sluitende te Noordwrjk aan Zee in ontvangst en uitgaaf op f 2986.48, met een batig saldo van f 1363.04' '2, en te Noordwgk- Binnen in ontvangst en uitgaaf van f2220.13 en een batig saldo van f 965.49. De voorzitter stelde voor de rekeningen goed te keuren, waartegen de heer Krau bezwaar heeft. Hij heeft deze rekening wat nader nagegaan en nu is hem gebleken, dat de voeding, berekend per dag en per lrool'ti der patiënten slechts 28 cent bedraagt Er hebben spreker verschillende klachten over de voeding bereikt en deze blijken dus wel op waarheid te berusten. Hij heeft gezien, dat in Noordwijk-Binnen voor de 11 verpleegden per dag 1 Liter melk wordt verbruikt, terwijl in het gesticht „Jeroen" voor 40 verpleegden 10 Liter worden be trokken Het gaat niet aan oude men9chen stukken brood van drie vingers dik te geven. De voorziteer meent, dat de gemeenteraad alleen heeft na te gaan of de administratie in orde is en daar hapert niets aan. Boven dien vergeet de heer Krau, dat er ook nog voorraden voedingsmiddelen van het voorjaar kunnen geweest zijn. De heer Van Nes heeft ook met eenige verwondering van een en ander kennis ge nomen. Hij zou wenschen, dat B. en W. eens met het bestuur gingen praten en een nader onder onderzoek instelden. De voorzitter zeide dit toe, waarna de rekening werd goedgekeurd. Door de PatronaatscomaFssie „St.-Jeroen" i was ingezonden een verzoek om haar dit jaar een hoogere subsidie te verleenen voor den in den winter 19271928 te houden onl- i wikkeling-cursus voor de schoolvrije manne lijke jeugd, op dezelfde wijze, zooals zij reeds een cLrge ijken cursus gegeven heeft van 1924—1925 en begonnen in den winter 1926—1927. Laat 0 mde cursus is moe ten worden stop.':0"0', aangezien het toe gekend subsidie op de basis van 50 pet. in de kosten van den cursus na aftrek van de ontvangen schoolgelden niet voldoende bleek te zijn om de kosten te dekken. Genoemde commissie vroeg nu een subsidie te willen toestaan van f300, of het per centage der bijdrage van 50 pet. te brengso op 70 pet. Volgens de door het bestuur ingezonden begrooting zullen de uitgaven pl.m. f 485 bedragen en het schoolgeld f 100, terwijl als bijdrage van de patronaatscommissie pl.m. f125 zal worden ontvangen. Aan de hand van deze cijfers aldus B. en W. zou een subsidie van 70 pek bedragen f268.30. Waar hun college gaarne het nut van een dergelijken cursus erkent-, gc-eft het in overweging een subsidie van 70 pet. der kosten, na aftrek van de op brengst van de schoolgelden, te verleenen. De heer Liefferink vraagt of ook anders denkenden dezen cursus kunnen bezoeken De voorzitter weet daarop geen antwoord te geven. Men kan daaromtrent echter voor waarden stellen. De heer Liefferink noemt dit onderwijs feitelijk verkapt vervolgonderwijs. Als dat zoo is is het dan niet beter dat de gemeente zelf dit onderwijs weer inricht? Wethouder Van Eeden zegt dat de op richting niet een gevolg is van het niet in voeren van vervolgonderwijs Hij gelooft overigens niet dat alle gezindten er hun jongens heen kunnen sturen. Er wordt ook geschiedenis-onderwijs gegeven. De patro naatscommissie geeft toch ook een bijdrage. Dr. Van Nes sluit zich bij den heer Lief ferink aan Hij zou er niet tegen opzien dat de gemeente ook nog de f 125 voor haar re kening nam als dan alle gezindten werden toegelaten en hel vak geschiedenis kwam te vervallen. De heer Van Eeden zegt nog dat het onderwijs in het algemeen een religieus ka- rakier draagt. Dc heer Alkemade vraagt of indien an dere gezindten zulk een cursus oprichten, ook subsidie kunnen vragen, wat B. en W. toestemmen. Men heeft hel vervolgonder wijs opgeheven omdat er geen animo voor was. Dat zal nu weer zoo gaan. De heer Liefferink stelt voor de behande ling te verdagen en B. en W. te verzoeken te overwegen of het niet mogelijk is weder vanwege de gemeente openbaar vervolg onderwijs in het leven te roepen. Wethouder Van der Wiel begrijpt niet waarom men er nu tegen is en verleden jaar er voor. Toen heeft de heer Liefferink niets gezegd. Daarbij voegt hij als zijn meening dat ook andere vereenigingen zulk een cur sus kunnen oprichten en dan subsidie kun nen vragen. Na nog eenig debat werd een vooTslel van dr. Van Nes ingediend in dien zin dat ook de gemeente de bijdrage van de patronaals- commissie voor haar rekening neemt onder voorwaarde dat dan ook leerlingen van an dere gezindten kunnen worden toegelaten. Men kan dan het vak geschiedenis laten vallen. Wethouder Van Eeden gelooft dat de pa- tronaalscommissie voor zulk een cadeautje feestelijk bedanken zal. De heeren Meyer, Alkemade en Van der niet voerden nog het woord waarna het voorstel van den heer Liefferink met op twee na algemeene stemmen wordt verwor pen (die van de heeren Liefferink en Van Nes). Het voorstel Van Nes werd niet gesteund, waarna het voorstel van B. en W. zonder h. s. werd aangenomen. In de vergadering van 1 Sept jl. besloot de Raad over te gaan tot invoering van het 7de leerjaar aan de beide O. L. scholen, ter wijl met betrekking lol de opneming van een der vakken Franseh, Duitseh of En- gelsch in hel zevende leerjaar der 0. 1. school te Noordwijk-Binnen nader overleg zou worden gepleegd met het hoofd der be trokken school en zoo noodig met len in specteur van het L. O. Dit overleg heeft plaats gehad en zoowel het hoofd als de inspecteur, geven de voorkeur van de in voering van het Franseh. Wel is waar is voor den bollen- en bloemenhandel eenige kennis van het' Engelsch zeer gewenscht, doch aan de andere zijde is het ook van groot belang dat de leerlingen die willen overgaan naar het middelbaar onderwijs en dat er steeds een grooter en kleiner aan tal, eenige kennis van het Franseh bezit ten. Daar B. en W. het met dit oordeel eens zijn geven zij in overweging te besluiten tot de invoering van het Franseh. De Raad vereenigde zich met dit voor stel zonder hoofdelijke slemming. Hierna werd door B. en W, voorgesteld om evenals voor het jaar 1927 ook voor het jaar 1928 van Ged. Staten vrijstelling te verzoeken van het geven van anderwijs in het vak lichamelijke opvoeding aan de beide openbare scholen in deze gemeente, om reden dat bij beide scholen evenals verleden jaar nog geen behoorlijke be schikbare plaats aanwezig is en ook om dat geen van het aan de scholen verbon den personeel de bevoegdheid heeft in dit vak onderwijs te geven. Ook dit voorstel werd zonder discussie en hoofdelijke stemming aangenomen. Vervolgens kwam ter tafel een nieuwe verordening op de Brandweer. De voorzitter merkte op dat deze veror dening nu bijna vijftig jaar oud is. Het kwam B. en W. voor dat nu wel de tijd is gekomen om er eenige veranderingen in aan te brengen. In beginsel werd daartoe besloten. Er werden geen algemeene beschouwingen ge voerd. Bij de artikelsgewijze behandeling wer den enkele opraei kingen gemaakt. De heer Meyer vond een belooning van f 10 voor de hooikeurders te weinig Hij wilde dit bedrag stellen op f 25, waartoe hij een voorstel indiende. De voorzitter merkte op dat er vroeger f 5 werd gegeven dus thans een verhoo ging van 100 pCt. (Gelach). De heer Van Nes zou de keurders per keer willen betalen, waaraan volgens den voorzitter ook bezwaren verbonden zijn. De heer Alkemade zou een oproep wil- i len plaatsen voor sollicitanten voor hoofd van de Brandweer. De voorzitter zegt dat de gemeente-archi tect daarvoor aangewezen is, wat de heer Alkemade niet) bepaald ontkent. Maar er is wat anders. Hij is geen vriend van combi naties van betrekkingen. Dit wordt nu weer gecombineerd met een andere ge meentebetrekking. De voorzitter merkt op dat men voor f 300 anders geen deskundig hoofd zal kun nen krijgen. De heer Liefferink acht de architect ook de meest aangewezen per soon. De heer Krau vond het verschil tus schen het salaris van den opperbrand- meester en de biandwecrlieden veel te groot. De voorzitter licht den heer Krau nader in. De brandweerlieden worden bij een brand extra betaald, de opperbrand- meester niet. Het voorstel Meyer werd ten slotte aan genomen met 8 tegen 5 stemmen, die van de heeren Krau, Van der Wiel, Alkemade, Van Eeden en Liefferink. Hierna werd de verordening bij acclama tie aangenomen. Vervolgens kwam aan de orde een adres van de politiebeambten inzake positiever betering. De polilie vraagt een redelijke gelijkstel ling met het overige gemeenlepersoneel (n.l de werklieden van gemeentewerken en die der gemeentebedrijven) en wel bepaaldelijk: een maximaal aantal diensturen van 48 per week; verder per week één vrije' dag en per drie weken een vrije Zondag; het treffen van een regeling voor vergoeding van eventueel te verrichten diensturen boven bovenge noemde aantal en inplaats van 10 dagen, zooals thans, een verlof van 14 dagen per jaar. Van B. en W. noch van den voorzitter was een advies ingekomen. B. en W. hadden een staat overgelegd, waarin de regeling; zooals de Commissaris die wilde, i9 neer gelegd waarover men blijkbaar niet een vaste meoning vermocht te vestigen. Som mige leden hadden advies yan den voorzitter verwacht. De heer Meyer wilde het verzoek aan houden en in handen stellen van de Com missie voor personeel zaken, waarbij de heeren Liefferink en dr. van Nes zich aan sloten Don voorzitter lcfek dit goed Hier de zaak in het openbaar te behandelen lijkt hem niet wenschelijk en zou in strijd zijn positie als hoofd der polilie. Hij zou wenschen dat de Commissie de zaken bespreekt met den Commissaris en het Hoofd der polilie en dat hij als hoofd der politie daarvoor de Commissie en de perso- netelcommissie tot een overleg uilnoodigt. De heer Mcyer kan zich daarmee niet vereenigen Hij stelt eenvoudig voor dat de zaak in handen wordt gesteld van de commissie voor peTSoneelaangelegenheden. Wat die commissie verdei wil doen hangt van haar zelf af. Dit voorstel werd ter slotte met op twee na algemeene stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren Liefferink en Balke nende. Hierna werd zonder discussie en hoofde lijke stemming besloten tot aankoop van verschillende stukjes grond, ten behoeve van straataanleg en wel van F. Ouwehand, N. J. Hazebroek, A. Caspevs Jzn., S. W. Langelaan en G. Duindam. De prijs werd in overeenstemming met de eigenaars be paald op f 1 per M2. Hierna kwam aan de orde verbouwing van de noodslachtplaats. Inzake de uitbrei ding was door B. en W. gedacht op de plaats van een thans bestaande houten loods een vertrek te bouwen voor darm- wasscherij, W. O., darmwaschbak etc., daardoor een einde wordt gemaakt aan het ongerief dat de cadavers door het gebouw heen van de gemeentereiniging naar de slachtplaats moeten worden gebracht. De kosten dezer verbouwing werden begroot op f 950, bij welk bedrag echter f 210 moet worden gevoegd voor het aanbrengen van electrisch licht voor laboratoriumwerk zaamheden. De gezondheids-commissie kan zich met het plan vereenigen. De heer Van Nes vindt deze verbouwing eigenlijk niet noodig, ook de darmwasscherij niet. Hij heeft er met slagers over gesproken die ook zeggen dat de zaak te groot is op gezet. De voorzitter verdedigt het voorstel vooril op gronden, aan de hygiëne ontleend. Daar voor mag wel eenig geld worden besteed. De heer Alkemade daarentegen is het met dr. Van Nes eens. De wethouder Van Eeden verdedigt het voorstel nader. Het maken van zulk een in richting is ook volgens de wet noodig, ook een darmwasscherij. De heer Van Nes repliceert nog even waarop de wethouder dupliceert. De voorzitter wijst er nog o* dat wat hier onder „noodslachtplaats" wordt ge noemd eigenlijk bestaat uit een complex van verbeteringen, die dringend noodig zijn. Het voorstel werd ten slotte hij acclamatie aangenomen. Hierna werd door B. en W. voorgesteld om over te gaan lot grondige herstelling en verbetering van de aan de gemeente toebè- hoorende woning boven het politièposthuis te Noordwijk-aan-Zee en daarvoor beschik baar te stellen een bedrag van f2700 en B. en W. uit lp noodigen dat werk in het openbaar aan te besteden. Zonder discussie en hoofd, slemming aan genomen Hel volgende punt der agenda: verbete ring van den Ouden Zeeweg, wilden B. en W. voorloopig uitstellen en de voorzitter stelde voor in verhand daarmede een zit ting met gesloten deuren te houden, waar toe werd besloten. Voor de deuren gesloten werden werd ge legenheid gegeven tot de rondvraag. De heer Liefferink critiseerde scherp de wijze waarop de gelegenheid wordt gcbcf1"n voor hel verkrijgen van goedkoope cokes. Vrggezellen, zakenmenschen, eigenaars van huizen, allen kunnen goedkoope cokes krijgen als zij maar lid van een hond zijn. De voorzitter erkende, dat de regeling RECLAME. v.h. in gev. Firma BEUZEMAKER RASé vanaf 80 ets. BIBERETTE 95 WIT CHINEESCH 125 PETIT GRIS 350 ELECTR. COUL. 325 GEIT NERTZ 425 NERZILLE KONIJN 135 NERTZ LANGHAAR 135 AMERIK. OPPOSSUM 110 HAAS in alle kleuren „210 9937 herziening vereischte en zegde deze zoo spoedig mogelijk toe. De heer Van der Meer kwam terug op de vermeende onregelmatigheid bij de brand weer en vrodg of het geen overweging ver diende om een aanklacht in te dienen tegen de personen, die het gerucht hebben ver spreid, dat bij den aankoop van de motor- brandspuit door den architect provisie 20U zijn genoten van de firma Gebrs. Bekkers, te Rotterdam. Wel zou hij nog een nader onderzoek willen ingesteld zien naar de vraag of de motorspuit inderdaad nieuw is geweest. De verklaring, daaromtrent afge legd door de firma Gebrs. Stallinga, te Leiden, en, naar hg meende, ook door de directie van „Het Motorhuis" acht hg niet voldoende. De voorzitter meent, dat het niet op den weg der gemeente ligt een actie in te stellen tegen de bedoelde personen. Dat ligt, indien wenschelijk, op den weg van den architect. Over de door de firma Stal linga gevraagde verklaring sprekende, acht hij deze voldoende. Ten overvloede werd ook nog het advies gevraagd van „Het Motor- huis", dat in denzelfden geest uitviel. Toch blijft de^heer Van der Meer aan dringen op een nader onderzoek en steltvoor en Commissie van drie raadsleden te benoe men welke Commissie het recht heeft zich deskundig ter zijde te doen 9tellen om na onderzoek rapport uit te brengen. Dit voorstel wordt aangenomen en beslo ten dat de Commissie later zal worden be noemd. Hierna ging de Raad over in geheime ver gadering. Na heropening werd het voorstel verbete ring Oude Zeeweg van de agenda afgevoerd. Hierna sluiting. Naar wij vernemen zijn tot leden van de Commissie van onderzoek inzake de motor- brandspuit benoemd de heeren dr. van Nes, Alkemade en v. d. Meer. De Nooidwijksche Rederijkerskamer. Op do laatst gehouden algemeene ver gadering dier Noordwijksche Rederijkers kamer in 't Hof van Holland waren de hoofdpunten van behandeling: Verkiezing voorzitter; bespreking uitvoering. De se cretaris de heer C. Mari.it opende de ver gadering met een kort hartelijk woord en sprak zijn leedwezen uit dat de heer H. Medemblik wegens te drukke werkzaamhe den als voorzitter heeft moeten bedanken. Hij stolde voor den heer Medemblik schriftelijk te bedankeD voor hetgeen hij voor de vereeniging. heeft gedaan, waar mede alle leden gaarne instemden. De heer F. H. van Spanje als lid toegetreden, werd met op één na algemeene stemmen als voorzitter gekozen, welk ambt hij aan vaardde op voorwaarde de medewerking van alle leden te hebben. Men besloot het bestuur voorloopig niet uit te breiden en dit eerst bij een eerstvolgende vergadering of na de uitvoering te doen. De uitvoering werd bepaald op 28 Nov. a.s. met de opvoering van 't blijspel: ,,Het Generaalsvrouwtje", door Henri 't Sas. Daar de rondvraag weinig meer oplever de, werd de vergadering door den nieu wen voorzitter met aanmoedigende woorden gesloten. Tot den Korenbond „St. Willibrordus", gevestigd te Wassenaar en waarbij zijn aan gesloten de zangkoren van Wassenaar (Goede Herder), Wassenaar, (St. Willibrord), Voorscholen, Lcïdschendam en Katwijk a. d. Rijn is thans ook toegetreden het Zangkoor alhier. (Behalve Oegstgeest zijn nu alle koren uit dezen kring toegetreden). Door een tweetal personen is bg de politie aangifte gedaan, dat zij door los- loopende honden zyn gebeten. De eigenaars zullen door de politie worden gewaarschuwd. NOORDWIJK AAN ZEE. Ned. Bijbelgenootschap. Voor de afd Rijnsburg en Omslreken van het Nederlandsch Bijbelgenootschap, sprak gisteravond ds. de Vries, Chr. Ger. Pred. te Rijnsburg. in de Herv Kerk alhier. De op komst was bevredigend Nadat gezongen was Psalm G8 vs. 16 en gelezen Psalm 19, ging ds. de Vrie9 voor in gebed. Na een kort voorwoord, noemt spr als uit gangspunt 1 Koningen 6 ver9 7. Allereerst wit spr. stilstaan bij den tem pelbouw te Jeruzalem, door Salomo, als een werk in de stilte. Geen hamerslag, nog van eenig ander ijzer gereedschap wordt gehoord. Gepaste steenen worden aangedragen en ingevoegd Zoo geschiedt het werk Gods. door het Ned. Bijbelgenootschap in stilte verricht, ge zegend door God zelf. Het is het in stilla bouwen aan het geestelijk Godshuis.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 9