ARDATH VIRGINIA 222 AGENDA. BUITENLAND. TELEGBAMN. V H Eindelijk een. kivaliteitssiyarct leyen dezen prijs. LAATSTE BERICHTEN. Vrijdag. Ned. Legor des Heils (Beestenmarkt): Samenkomst te 8 uur. ïit-rJag. Ned. Leger des Heils (Beestenmarkt): Samenkomst te 8 uur. Zondag. Leidsche Schouwburg: R'damsch Tooneel- ge'zeischap „Twee Weezen". 8 uur. Ned. Leger des Heils (Beestenmarkt): Wijdingsdienst te 10 uur voorm. Nutszaal: Samenkomst Ned. Leger des Heils. Halfacht. Sladszaal (groole zaal): Soirée dansante „Nut en Vermaak". 8 uur. Dagelijka. „Casino-bioscoop", Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-malinêe. „City-theater", Haarlemmerstr.: Bioscoop voorstellingen te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. „Lujor-theater", Stationsweg: Bioscoop- en Variété-voorstellingen Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. „Trianon-Theater", Breeslraat: Bioscoop- en Variété-voorstellingen Dagelijks te 8 uur. Trianon Theater, Prinseslraat den Haag. De Rozenkrans, dagelijks 8 1/1 uur. Zondags- malinée 2.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 17 October tot en met Zondag 23 October waargeno men door de apotheek van den heer P. du Croix, Rapenburg 9, telefoon 807. DE ALGEMEENE TOESTAND. De conferemlie over de in- en aitroerverWden. De conferentie over de afschaffing van in- en uitvoerverboden heeft onder voorzit terschap van Golijn een aanvang gemaakt met de bespreking der drie artikelen van de ontwerp-conventie, handelende over de uit zonderingsbepalingen en de procedure der beslechting van geschillen betreffende de interpretatie der conventie, die samen den kern der conventie vormen. Colijn trachtte de delegaties er toe te be wegen, zegt het „Hbld.zooveel mogelijk kleur te bekennen en een conventie te aan vaarden met een betrekkelijk groot aantal uitzonderingsbepalingen, die natuurlijk meer kans heeft een groot aantal ralificaties op zich te vereenigen, dan wel een meer „watordichte" conventie, welke uiteraard slechts een beperkte toepassing zal vinden. Zoowel uit de gehouden discussies als uit de ruim twee dozijn amendementen, die op de drie genoemde artikelen werden ingediend, kan men afleiden, dat, nu het er op aankomt, een klein deel der schoone reso luties der economische wereldconferentie in daden om te zetten, de regeeringsvertegen- woordigers van een groot aantal staten de consequenties daarvan niet aandurven. Tot de stalen, die een uitbreiding van de uitzonderingsbepalingen wenschen, behoo- ren o.a. Engeland, de Vereenigde Stalen, Roemenië, Polen en Griekenland. Daarentegen heeft de Duitsche delegatie een aantal wijzigingsvoorstellen ingediend, die beoogen de uitzonderingsbepalingen te beperken tot die, welke in gesloten handels verdragen met name het Fransch-Duitsche en het Duitsch-ltaliaansche voorkomen en die geen uitzondering maken voor bijzondere en abnormale omstandigheden, noch voor gevallen, waarin het gaat om bescherming van vitale economische en financicele be langen. Eeci soortgelijk voorstel werd van Ilaliaan- sche zijde ingediend. De Nederlandsche delegatie heeft even eens een tweetal amendementen ingediend Het eerste beoogt geschillen over uitzonde ringsbepalingen op de conventie ter be slechting aan het Perm. Hof van Internatio nale Justitie in Den Haag voor to leggen, wanneer een der parlijcn dit weosclil Hel tweede heeft ten doel een snelle regeling aangaande de inwerkingtreding der conven tie daarin te doen opnemen. De conferentie zal Maandag a s. de be spreking over de uitzonderingsbepalingen voortzetten en de tusschenüggende dagen cn zittingen aan de rapporten der commissies wijden. DUITSCHLAND. Uit den Rijksdag De staking in midden-Dcitoahland. Zonder debat zijn in de rijksdagzitting in de drie lezingen aangenomen het wetsont werp over hel Duitsch-Fransch rechtsver keer. het Duitsch-Japansch handels- en scheepvaarlverdrag. en het Duilsch-Poolsoh accoord inzake hel grensverkeer aan de Warlhe. Het Duitsch-Fransch handelsverdrag werd voorloopig van de agenda afgevoerd. Vervolgens werden de debation over do rijksschoolwet in eerste lezing voortgezet. Schulze (Duilsch-nalionaaH sprak voor, Fischer (democraat! legen Hij schalie de korten voor Duilsohland op 1112 millioen M. waarbii de uitgave voor toezicht opleiding voor onderwijzer etc. niet zijn begrepen De schoolkosten zouden zeker 4050 pCl. hooger worden. Van regeeringswege werd geantwoord, dat de kosten nog niet juist vastgesteld kunnen worden aangezien deze voor een groot deel zullen afhangen voor den vorm waarin de wet aangenomen zal worden. De rijksdag heeft ten slotle, met dp stem men van links tegen, besloten de rijks- gchoolwet naar de commissie te verwijzen. De in hel Rijksministerie van arbeid be gonnen scheidsrechterlijke besprekingen voor de bruinkoolindustrie in midden- Duit9chland hebben gistermiddag geen overeenstemming opgeleverd over de loon- kweslie. Na een korte onderbreking werden de on derhandelingen om halfacht hernat. Te oordeelen naar de berichten, die uièhet stakingsgebied komen, is de situtatie nog steeds ongewijzigd De vakvereenigingen deelen mede. dal van verschillende mijn ondernemingen aanbiedingen zijn ontvan gen om toeslagen te betalen, die varieeren van 80 pf. tot 1.50 M per dag en per man. De bond van werkgevers in Nieder-Lau- sitz heeft aan den Pruisisc.hen minister van Binnenlandsche Zaken een open brief ge richt. waarin verklaard wordt, dat de poli tiemaatregelen ter bescherming van de werkwilligen ten eenenmale onvoldoende zijn en dat de terreur van de zijde der stakers voortdurend toeneemt. De werkge vers zeggen, dat zij zich moeten voorbe houden den Pruisischen slaat voor de even- tueele 9chade verantwoordelijk te stellen. Het stakingscomité was voornemens de mijn „Colpa" egheel stop te zetten. De re1- geeringspresident heeft toen gedreigd dat hij in dat geval de technische noodhulp zou mo biliseren. waarop het stakingscomilé toch maar besloten heeft haar voornemen niet ten uitvoer te brengen. Het comité is bereid de gemeente Leipzig ook verder electrischen stroom tc-» leveren, maar alleen voor zieken huizen en straatverlichting, niet voor de electrische tram. In het district Anhalt doet de kolennood zich in de geheele industrie ernstig gevoelen. De zoutfabrieken der Lcopoldshalle hebben nog maar voor één dag kolen en de chemi sche fabriek Huckau te Stassfurl. die het be- kendp Stassfürler zout levert, is stopgezet. Ook de Pruisische staatsbedrijven hebben nog slechts voor enklle dagen kolen. De kolenhandelaars te Anhalt, die niet aan het uitbreken eener slaking hadden geloofd en daarom geen voorzorgsmaatregelen hadden genomen, zijn reeds geheel uitverkocht. FRANKRIJK. Bezoek va* ion koning van Egypte CtMMunistiscke propaganda. De koning van Egypte brengt een offi cieel bezoek aan Parijs. Aan het feestmaal op het Elysée worden de gebruikelijke offi- cieele redevoeringen gewisssld. Naar uit Rijssel wordt gemeld, heeft de politie in een zending laken uit Roubaix nummers van het communistisch blad, de „Conscril" ontdekt. Ingevolge deze vondst is een enquête ingesteld. Het wordt zeer wel mogelijk geacht, dat dil onderzoek zal leiden tot de ontdekking van een communistische propaganda-orga- nisafie in de fabrieken. ENGELAND. De liberale kas Oatstem- Hiiiig bij de jong-conseiva- tieven. Cook wil niet naar Warschau. De politieke correspondent van de „Star" heeft vernomen, dat Lloyd George uit zijn verkiezingsfonds reeds een bedrag ter be schikking heeft gesteld van het bestuur der liberale partij om de uitgaven der öiO candidaten bij do eerstvolgende algemeene verkiezingen te bestrijden. Het bedrag is belegd en een commissie van vier leden is benoemd om dit liberale strijdfonds te be- hecren. Het fonds zal volgens democrati sche beginselen worden bestuurd, dat wil zeggen met de wenschen der kiesdistricten zal rekening worden gehouden en de can didaten zullen dus niet door Lloyd George uit zijn volgelingen worden aangewezen. Hij heeft de som groot genoeg gemaakt om er de onkosten van het hoofdkwartier voor den tijd van drie jaar uit te bestrijden en ook nog de onkosten van eventueele tus- schontijdsche verkiezingen. Onder de jongconservatieve Lagerhuis- leden en in de partij wordt teleurstelling gevoeld over de benoeming van den 66- jarigen Ronald MacNei'l als opvolger van burggraaf Cecil in het kabinet, daar men gehoopt had op een omvangrijke recon structie van het kabinet, waardoor jongere onderministers meer kans op promotie zou den hebben gekregen. Deze ftoop was ge wekt door verklaringen van sommige mi nisters, dat jonger bloed in de partij en ir. de regeering zeer wenscheïijk was. Het Lagcrhuislid llall Caine heeft er in het openbaar oveT geklaagd, dat de talen ten van de jongere conseravtieven in het Lagerhuis niet worden benut Dc ge-middel, de leeftijd der 21 ministers in het kabinet- Baldwin is 57 jaar. Lord Balfour is 70, Lord Cave 71 jaar oud. Lord Salisbury en MacNeill zijn beiden 66 jaar, Sir Austen Chamberlain is 64 jaar en Joynscn Hicks 62 jaar oud. De bezwaren van cle jonge conservatie ven zijn niet gericht tegen MacNeill per soonlijk, daar hij zeer populair is. Hij zal de gedelegeerden te Geneve voor zich in nemen door zijn aangename, trouwhartige persoonlijkheid, maar niet door zijn poli tiek, daar hij een door de wol geverfde „die hard" is. Cook heeft verklaard dat het nu te laat was, om nog tijdig te Warschau vóór de conferentie aan te komen. De conferentie zal verdaagd moeten worden, of clde-rs moe ten gehouden worden, want hij is niet van plan, zich naai Warschau te begeven ITALIË. Vaticaan en Quirinaal. Naar aanleiding van de opgeworpen kwes tie inzake herstel dei normale betrekkin gen tusscheD Vaticaan en Quirinaal schrijft, het officieele organn der fascisten de „Foglio ordini" ,.Na 57 jaar is de Romeinsche kwestie dezer dagen voor de geheele wereld weer zeer actueel geworden De polemiek tus- schen het orgaan van den H. Stoel en eenige fascistische schrijvers heeft op dit oogenblik tot de volgende conclusies ge leid 1. De tooD van het debat is verheven en rustig geweest, het delicate vraagstuk waar dig en in overeenstemming met de nieuwe atmosfeer, door het fa-scistisehe régime ge schapen. 2. Men mag, op grond van de artikelen van de „Osservatore Romano," zeggen, dat de kwestie voor het Vaticaan niet van internationalen aard is, maar eenvoudig tweezijdig, n.J. te regelen tussohen den Ita liaan schen staat en den H. Stoel. Dit is juist van historisch en van logisch standpunt. Daardoor worden gevaarlijke inmengingen en overbodige verwikkelingen voorkomen. 3. Het schijnt gewettigd uit den tekst der artikelen van de „Osservatore Romano" af te leiden, dat het vraagstuk van een wer kelijke politieke en juridisohe onafhanke lijkheid van den H. Stoel niet per se ver bonden is aan voorwaarden van territori- alen aard. Het is duidelijk, dat voor het fascistische Italië elk herstel, zelfs m zeer beperkten omvang van de in 1870 opgeheven wereldlijke macht, buiten kwestie is en zal biijven. Deze opheffing heeft naar ons oor deel onberekenbare voordeelen gehad voor het zedelijk prestige der Roomsche kerk. In tegenwoordigheid van de veischiju- selen der laatste dagen, moeten de Fascis ten, die zich werkelijk bewust zijn van de macht en den aard van deD fascistisch en Staat, twee tegenovergestelde opvattingen vermijden, die beide even ver van de wer kelijkheid verwijderd zijn; liet standpunt van hen, die dogmatisch de volstrekte on mogelijkheid verkondigen om het Romein sche probleem op to lossen en het stand punt van hen, die gclooven aat de kwes tie snel en vlot kan worden opgelost. Er is geen band in de geschiedenis, die niet werd losgemaakt door geweld of floer geduld en wijsheid. Zoo is het ook met de Romeinsche gesteld. Het fascistische regime dat de heele twintigste eeuw vóór zich heeft, kan daarin slagen eonder afstand te doen van één Jer fundamenteele rechten van den Staat, daar waar het liberal's"!© gefaald heeft, ondanks verschillende po gingen. Het besluit kan het volgende zijn: „Lastig, maar niet onmogelijk." ZUID-SLAVIE. Peritsj voorzitter van het parlement. Weer een aanval van Xoiniiad3jis. Tot voorzitter der Bkoeptsjina is gekozen de candidaat der regeeringscoalitie, Peritsj (radicaal), met 188 tegen 100 steramen, die op den candidaat der oppositie, Markowitsj (democraat), vielen. Er waren 12 onthou dingen bij deze stemming. Men meldt uit Bitotj aan de Wremje: Een Bulgaarsche bende, bestaande uit der tig of veertig Komitadsji's, is uit Albanië de grens overgekomen. Een gecombineerd optreden van Grieksche on Servische gen darmes heeft het mogelijk gemaakt de ben de op het Albaoeesche grondgebied terug te werpen. VolgeDS andere berichten uit Bitolj is het beroemde bendehoofd Adam Tours gesneu veld bij een strooptocht, dien hij bij ver rassing met een bende van vijftien komi tadsji's ondernomen had. Uit de boeren ge- reeruteerde troepen hebben de bende op do vlucht gejaagd. ROEMENIE. Naar den terugkeer van prins Cartl? Naar uit Boekarest wordt gemeld, zijn de leider» der nationale boerenpartij en der Roe- mecnsche nationale partij overeengekomen een scherpe oppositie legen de regeering te voeren en den terugkeer van ex-kroonprins Carol le eischcn. Zelfs verluidt reeds dat Roemeensche staatslieden zich naar Frankrijk begeven hebben om er een ontmoeting te hebben met prins Carol, wiens terugkeer over wogen zou worden, wanneer aan eenige voorafgaande voorwaarden voldaan is. Volgens het Journal loopt het gerucht, dat prins Carol zijn betrekkingen met mevr. Lupescu verbroken zou hebben. TURKIJE Geen Staatsgodsdienst meer. De eerste vijf dagen van het Congres der Tarksche Volkspartij werden geheel cn al besteed aan de groote rede van Remal Pasja. Deze verklaarde nog dat de Turk- sche Staat godsdienstloos was en dat de bepalingen in de huidige grondwet, waar in de Islom als de Staatsgodsdienst wordt aangeduid, zullen worden opgeheven. PERZIE. Het verdrag met Rnsland. Het parlement heeft met algemeene stem men het verdrag met sovjet-Rusland gera tificeerd. VEREENIGDE STATEN. Coolidge toch al? De hoop van de Republikeinen, dat Coo lidge, ondanks zijn laatste publieke verkla ring, het volgende jaar de nominatie voor het presidentschap toch zou aanvaarden, heeft een ernstigen knak gekregen, daar senator Fess, een vurig Republikein, die herhaaldelijk verklaringen aflegde, volgens welke de President het volgende jaar op nieuw op de nominatie zou komen, na een particulier onderhoud met Coolidge, toe gaf, dat de President hem een ernstige vermaning toediende wegens dergelijke ver klaringen. BUITENLANDSCH GEMENGD. UIT DE VLIEGWERELD. De Fransche vliegers Costes en le Brix zijn gistermiddag te Buenos Ayres aange komen. Zij zijn daarmede aan het doel van hun tocht Parijs—Rio de JaneiroBuenos Ayres. Twee vliegongevallen zijn te vermelden. Een Engelsch militair vliegtuig is gevallen bij Cupar Fife. De piloot werd gedood, 2 mechaniciens werden gewond, en bij Kott- bu9 is een Duitsch vliegtuig neergestort, waarbij de bestuurder werd gedood. VERDUISTERINGEN OP GROOTE SCHAAL Gisteren zijn twee kassiers van de ge meente Düsseldorf, wegens verduistering tot een bedrag van 120.000 Mark gearresteerd. Bij het onderzoek is verder komen vast te staan, dat een andere beambte nog groo- tere verduisteringen heeft gepleegd. Deze verduisteringen zouden ongeveer 200.000 Mark bedragen. In beide gevallen hebben de verduiste ringen over een tijdsverloop van ongeveer twee jaar plaats gehad. Tot nu toe waren deze verduisteringen ook bij onverwachte controle niet aan het licht gekomen. VOOR 500.000 PRANCS JUWEELEN VERDWENEN. Een zending juweelen ter waarde van 500.000 frs., door een firma te Parijs aan een Londenschen juwelier gezonden, is tij dens het vervoer op geheimzinnige wijze verdwenen. Er bestaat geen enkele aanwijzing, waar en hoe de diefstal gepleegd kan zijn. DE STAKING IN DE BRUINKOOL- INDUSTRIE. HALLE, 21 Oct. (V.D.) De stakingsleiding heeft telegrafisch bericht ontvangen, dat de onderhandelingen in het ministerie van ar beid te Berlijn tot oplossing van het conflict in de bruinkoolinduslric een gunstig verloop nemen. Er zou overeenstemming zijn be reikt over de intrekking van de ontslagen en over de kwestie der contractbreuk. Het schijnt dat de rijksminister van landbouw besloten zou hebben tot een kleine verhoo ging van den bruinkolenprijs. UIT DE PARTIJ GEZET. PARIJS, 21 Oct. (Belg. Tel. Ag.) In weer wil van de beslissing der administratieve commissie der socialistische partij, zijn gisteravond drie partij-leden naar Moskou vertrokken ter bijwoning van de feestelijke herdenking van den lOdcn jaardag der Rus sische revolutie. De commissie heeft hen onmiddellijk als leden der partij geroyeerd. Dr. LEVERMORE t BERKELEY (Californië), 21 Oct. (Reuter). Dr. Levermore, winnaar van den door Edward Bok uitgeloofden pr\js van 100.009 dollar voor het best© plan tot behoud van den wereldvrede, is gisteren overleden. DE STRIJD IN CHINA. NANKING, 21 Oct. (Reuter). De regee ring heeft een bevel uitgevaardigd, waarhij generaal Tang Seng Shi, de commandant van Hankou, wordt beschuldigd van re bellie en contra-revolutie, benevens een be vel, waarbij de communisten van alle pos ten worden verdreven. Het militaire comité van Nanking heeft bevel ontvangen troepen tegen hem af te zenden. De operalies tegen Tang zijn reeds begon nen. De troepen van Nanking hebben Woensdag nabij Woehoe een groote over winning behaald, waarbij de troepen van Tang op de vlucht werden gedreven. UIT DE VLIEGWERELD. LISSABON, 21 Oct. (V. D.) Het Duit sche vliegtuig D 1220 is hedenmorgen te kwart voor zeven van Lissabon naar de Azoren vertrokken. QUEBEC, 21 Oct. (Reuter). De na sporingen, ingesteld naar den Canadeeschen vlieger graaf De Lesseps, die Dinsdag van Gaspe naar Valbrillant, in het O. deel der provincie Quebec gelegen, vertrok, en van wien sqdert dien niets meer vernomen was, hebben geleid tot het ontdekken van brok- stokken der beide vleugels van zijn water vliegtuig, 45 mijl ten W. van Valbrillant. BERLIJN, 21 Oct (V.DOp 9 Oct. sleeg de chef-vlieger van de Baumerfabrieken, Bohne met zijn vliegtuig „Sausewind II" van het vliegveld Fuhlsbüttcl op om te trachten het wereldhooglerecord vliegen, dat tot nu toe 5273 Meier bedroeg, le slaan. Ilij bereikte een hoogte van 5680 Meter, welke prestatie officieel door de „Deutsche Lufl- ral" werd erkend als zijnde een nieuw Puilsch record. Thans heeft ook de Ftdéra- tion Aeronautique Internationale (F. A. I.) dit record als een nieuw wereldrecord er kend. ZEESCHUIMERIJ. HONGKONG. 21 Oct. (Reuter). Het stoom schip Irene van de China Merchants Steam- navigation Company, dat op weg was van Shanghai naar Amoy, is Woensdag door zeeroovers overvallen en naar hun schuil plaats in dc Rias Baai gebracht Een Britsch oorlogsschip verleende assistentie en nam 12 zeeroovers gevangen, die naar Hongkong werden gebracht. Ook de bemanning van de Irene is daar aan land gezet. Het schip zelf ligt nog altijd in de Bias Baai onder bescherming van het oorlogsschip. De schuilplaatsen der zeeroovers aan de Bias Baai zijn verbrand. BANXROOF. LONDEN, 21 Oct (V.D.) Drie gewapen de bandieten hebben een inval gedaan in het filiaal van de Bank van Nieuw Schot land. Zij wisten een bedrag van 5000 dol lars mede te nemen, nadat zij den kassier hadden opgesloten. MIJNONGEVAL. HALLE, 21 Oct. (V.D.) In de mijn Miehei te Gross Kayne heeft epn ongeval plaats ge had. Bij een ontploffing van kolenstof, waardoor brand ontstond, werden zes ar beiders ernstig -gewond. RECLAME. 'j 10 VOOR 12.kc- aroath LONOON J 9942 VERBOND VAN NEDERL. WERKGEVERS. Mr. Philips tot algemeen voorz. benoemd. Tot algemeen voorzitter van het Verbond van Nederlandsche Werkgevers benoemde het bestuur den heor mr. Aug. Philips, lid van den Raad van Beheer van de Bataaf- sche Petrolcum-Maatschappij. TEGEN DEN INDIRECTEN DWANG TOT VACCINATIE. Een wetsontwerp heeft het departement verlaten. Een wetsontwerp betreffende de vaccina tiebepalingen heeft het Departement van Arbeid, Handel en Nijverheid heden ver laten. De voorzitter van den Gezondheids raad heeft op verzoek van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid een commissie ingesteld, voor de wetenschap pelijke bestudeering van de moeilijkheden, die zich in verrband met de vaccinatie voor doen. Deze commissie zal morgen haar werkzaamheden aanvangen. VERLAGING VAN HET BRIEFPORT NAAR NED.-INDIË. Met ingang van 1 November a.8. wórdt het port der brieven naar Nederlandsch- Indië b ijverzending per zeepost verlaagd. Voor brieven van een gewichlt van niet meer dan 20 gram is dan slechts het ge wone binnenlandsche briefport van 7V£ ct. verschuldigd. De aandacht zij er op gevestigd, dat het port der brieven naar Ned.-Indië per land mail ongewijzigd blijft, n.l. 10 cent. DE „POSTDUIF" ZET DE REIS VOORT. Te Calcutta aangekomen. Reuter meldt uit Calcutta, dat luitenant Koppen aldaar om 3 uur n.m. Indische tijd met zijn „Postduif" is aangekomen. Wij herinneren er aan, dat luitenant Koppen op de heenreis het traject Schiphol Calcutla heeftafcelegd in 6 vliegdagen. Doet hij de terugreis nu net zoo vlug, dan ]:an dn ..Postduif" dus Donderdag 27 October in ons land terug worden verwacht, HET OP EEN STREKDAM GELOOPEN GRIEKSCHE STOOMSCHIP. De pogingen om het ter hoogte van Maas- sluis op een strekdam gevaren Grieksche stoomschip Allantikos vlot te brengen heb ben heden nog geen resultaat gehad. Een deel der lading zal door elevators in, lichter worden overgeladen. NA DE AANVARING MET DE SLEEPBCGV „FRIESLAND". Men me^dt ons uit Hoek van HoUand: De sleepboot Friesland is hedenmiddag nadat men er in geslaagd was de opening welke door de aanvaring was ontstaan voor loopig dicht te maken, met assistentie van berging9vaartuigon en de sleepbooten Rot terdam en Venus vlot gemaakt en naar Rot terdam opgesleept. 54 VERSTEKELINGEN AAN BOORD VAN EEN NEDERLANDSCH CCHIP. Toen het Neder!, stoomschip „Almkerk" tr, Frcemantle (West-Australië) aankwam werden 54 Chineesche verstekelingen ge vonden, die in bewusle|oozen loesland ver keerden. Vermoedelijk komen zij uil IV't- Said en hebben zij het grootste gedeelte der reis op den bodem van het ruim doorge bracht. De douane-autoriteiten hebben een straf vervolging ingesteld tegen den kapitein we gens het binnensmokkelen van Chineezen, doch deze verklaarde, dat hem van de aan wezigheid der Chineezen aan boord ni^is bekend was. Met ingang van 7 November heefl H.M. de Koningin benoemd tot rekenplichtig se cretaris der Intendance van het Koninklijke Paleis en Domein het Loo den heer M J. Schilperoort, ontvanger der Koninklijke Houtvesterijen. UIT NED OOST-INDIë. BRAND. WELTEVREDEN, 21 Oot. (Aneta). Het gebouw van de filmkeuringscommissie is tengevolge van zelf ontbrandende films at« gebrand. De schade is enorm. 2—1

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 2