ZIJDEN KOUSEN Onze Sciioolkousen UIT DE RIJNSTREEK. met dubbele knie VISSCHERIJ-BERICHTEN. Vervolgens staat spr. stil bij den tempel bouw, als een schoon werk, wanneer we letten, op het schitterend gereedschap in den tempel Gods te Jeruzalem: keurig snijwerk, gedreven goud, ja dan was dat weTk van den tempelbouw een zeer schoon werk. Zoo is ook het werk van het Bijbelgenoot schap een schoon werk te noemen. Gods Woord te brengen aan jongen en ouden, op de kerkebanken en op de vereeni- gingstafel en in het huisgezin. Een schoon werk voorwaar. Maar spr. wijst ook op de vele vertalin gen in verschillende landen. Vaak moeilijk werk, maar toch heerlijk om aan die mil- lioenen heidenen Gods Woord in eigen taal te kunnen aanbieden. Ten slotte spreekt Zijn Eerw. over de ge dachte, dat bij den tempelbouw een centraal punt gevonden wordt, n.l. de tempel, het Huis Gods. De arbeiders in de steengroeve, waar wel de hamerslag werd gehoord; de dragers der 9teenen uit de groeve naar het werk en de arbeiders op Maria's top, ze hadden deze ge dachten: „de Tempel". Zoo is er ook hier een centraal punt, zoodat voor de bijbelver spreiding allen moeten medewerken, en waarbij de verschillen weg vallen. Gods Woord, Koning Jezus. Juist in onzen tijd al dus spr. moet Gods Woord worden uitge dragen. Na deze met stille aandacht gevojgde rede ging Zijn Eerw. nog voor in gebed en na het zingen van Psalm 119 V9. 63 werd op de gebruikelijke wijze gesloten. Bij de uitgangen was gelegenheid zich als begunstiger op te geven, waarvan velen ge bruik maakten. OEGSTGEEST. Het Comité, dat verleden jaar met meer dan 300 kinderen van de Herv. Gemeente alhier het Kerstfeest vierde, stelt zich voor dit nu weer te doen. Kinderen der Gemeente van minstens 6 tot hoogstens 12 jaar zijn hartelijk welkom. Wie van hen aan dit Kerstfeest wenschen deel te nemen, moeten zich aan de volgende adressen aanmelden: N. Breedijk, Haarlemmerstraalweg 1; D. Visser, Schoolstraat; W. Overvliet, werk plaats de Kempenaerstr. 19; H. Vreeken, Rijnsburgerweg 121; J. Taffijn, Morschweg 130; Bewaarschool, Hooge Morsch; Mej. de Bruin, Aloëlaan 45. Tot 19 Nov. slaat de in schrijving open. Om dit feest te kunnen vieren, zal er een beroep gedaan worden op de vrienden der kinderen. Dames en heeren zullen bij deze vrienden lijsten aanbieden en hopen op een vriendelijke ontvangst en een blijde gift. SASSENHEIM. Raadsagenda. De raad dezer gemeente vergadert a.s. Maandag, 's avonds halfacht De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Bepaling rente voor gelden in rekening gemeente en bedrirjven. 3. Verzoek van de Visser school om ore- diet voor 8 schoolbanken. 4. Verzoek Pluimveevereenigingen eere- prys voor tentoonstellingen (wisselbeker). 5. Verzoek f200 subsidie voor tuinbouw- wintercursu9. G. Comptabiliteit 1927. 7. Verzoek* OudshoornBisschops breedte weg op Postwyk Zuidzijde Zandsloot op uitbreidingsplan te bepalen op 81/* M. 8. Verzoek N. V. Bloembollenbedrjjf v.h. E. Kruyff om uitstel verplichting tot het afmaken van een weg volgens uitbreidings plan over haar terrein naast Chr. Geref. Kerk. 9. Verzoek G. Vlasveld om wyziging op ontwerp uitbreidingsplan van het gedeelte weg vanaf Beukenweg tot Sassenheimervaart. 10. Voorloopige vaststelling ontwerp-uitbrei- dingsplan. Het Consultatiebureau voor Zuigelingen uitgaande van bet Groene Kruis, werd Woensdag bezocht door 15 kinderen. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. Debat exploitatie nood- slachtplaats Verlaginn van den gasprija Behandeling begrootingen. Voorzitter de heer Vernède, burge meester. Afwezig zijn met kennisgeving dc heeren J. J. Dijkman en W. F. de Kleer- maeker. Na opening der openbare zitting worden de notulen der vorige vergadering door den waarn, secretaris voorgelezen en onveran derd vastgesteld. Voor kennisgeving worden aangenomen een aanta.1 missives van -Ged. Staten waarbij goedgekeurd teruggezonden enkele raadsbesluiten, een proces-verbaal van kasopname van den gemeente ontvan ger qn een missive van den directeur van het openbaar Slachthuis te Leiden, waar in hij zijn voldoening uit bij de tot stand- koming van een noodslachtplaats en dank betuigt voor de medewerking van het ge meentebestuur en raad ondervonden. Aan het bestuur van de Voorschotensche Pluimveevereeniging wordt van 24 Dec. xot en met 27 December 1927 de beschikking gegeven over het gymnastieklokaal van de openbare school voor het doen houden van een pluimveetentoonstellmg. Door het R.-K. kerkbestuur was op 1 Sept. verzocht gelden beschikbaar te stel len voor het aanschaffen van leermiddelen. Na ingewonnen advies van den Inspecteur van het Lag Onderwijs is aan het bestuur van de R.-K Jongensschool verzocht een ander verzoek in te dienen en stellen B en W. voor aan dit laatste verzoek te vol doen. Met algemeene 6temmen wordt het verzoek ingewilligd. Bij punt 4 verwijzen B en W. in hun prae-advies naar de motiveeTing van een vorige afwijzing van dit verzoek. De heer Bragganr kan zich met de afwijzing yer- eenigen, maar niet. met de motiveering. Moederschapszorg vindt hij geen armen zorg. maar wel overheidszorg. Het voor stel wordt aangenomen Evenals vorig jaar stellen B. en W. voor geen subsidie te verleenen nan de Vrijw Landstorm, Gew. Z.-Holland, daar dit geen gemeente-, maar eeD landelijk belang ia. Desnoods kan eenmaal per maand gratis het gymnastieklokaal worden afgestaan, verwarmd en verlicht voor schietoefenin gen. Aldus aangenomen Om discussies te besparen stellen B. en W. voor punt 6 der agenda voorloopig niet te behandelen. De verordening op de per soonlijke diensten is dus nog van kracht. De verordening noodslachtplaats wordt overeenkomstig het concept aangenomen. B. en W. stellen voor Th. v. d. Burg te belasten met het schoonhouden van de noodslachtplaats en hem hierover de be schikking te geven. De gemeente behoeft dan niemand aan te stellen en er is steeds iemand aanwezig om belanghebbenden toe gang te verlcenen. De heer Limburg vTaagt of hij dan gratis een slachtplaats krijgt, waarop de voorzitter antwoordt dat het niet alleen voor hem maar voor iedereen ia. Hij moet een ieder behulpzaam zijn. Het is een geschikte oplossing. Hij wist ook niet of er een bestaan in te vinden was, hij is bereid iets te vergoeden, maar hij moet 't eerst aanzien. De heer W. G. Duynisveld vindt dit concurreerend tegen over andere slagers die zich willen vesti gen. Bovendien is hij bang dat het mis zal loopen, wanneer, zich door omstandig heden drie noodslachtingen voordoen en v d. Burg heeft dan juist «en rund go- slacht. De voorzitter legt er nogmaals den nadruk op dat v. d Burg zijn diensten geeft aan de gemeente. Hij moet zorgen voor het schoonhouden, onverschillig of hij er aan helpt of niet. Welk tractement zou een gemeente-ambtenaar moeten hebben 1 Het is toch niet zoo erg dat- hij een koetje slacht voor zich zelf. Het verband is niet gering om er altijd te moeten zijn. De heer W. G. Duynisveld wil nu nog verder gaan, uu het voor dc gemeente zoo voordeelig is, zou hij de kosten willen ver lagen. Nadat de voorzitter heeft aangera den alles eerst eens aan te zien, wordt de exploitatie goed gevonden. Met ingang van 1 Januari 1928 wordt de gasprijs verlaagd met 1 cent per M3. meter en gebracht op 10 cent per kub. M. voor gewoon gas, 11 cent per kub. M. voor munt- gas, terwijl voor verbruikers van boven de 100 kub. M. per maand, deze prijs wo/oji verminderd met 2 cent per kub. M. voor het meerdere verbruik. Het praeadvies van B. en W. gaf een zeer uitvoerige uiteen zetting van den invloed van deze tarief- verlaging op het geraamde winstcijfer. Door J. A van Drunen, bouwonderne mer, alhier, was verzocht een stukje grond ts ruilen aan de Papelaan, onder voorwaar den dat alle kosten van landmeter enz. voor rekening van den verzoeker zijn en het ter rein behoorlijk wordt afgezet door een hekje of haag eveneens voor rekening van den verzoeker, wordt tot ruiling van grond besloten. 29 November a.s. is de termijn geëin digd betreffende de onbewoonbaarverkla ring van de perceelen Leidscheweg No. 217, 233, 225 en 227. Waar de eigenaar toe zegging heeft gegeven binnenkort twee perceelen te doen herstellen, wordt de ter mijn voor deze perceelen verlengd tot 29 Mei 192S. Daarna is de begrooting aan de orde. Algemeene beschouwingen worden niet gehouden. Allereerst worden behandeld de begrootingen van de bedrijven en vervol gens de begrooting van de gemeente. De heer Braggaar heeft enkele opmer kingen betreffende het personeel bij de be drijven. Om onnoodige debatten te weeren deelt de voorzitter mee, dat binenkort nar dere voorstellen den raad zullen bereiken, de plannen zijn'nog niet klaar, maar B. en W. zullen met een afgerond voorstel ko men. De heer Braggaar kan zich hiermede zeer goed vereenigen en verzoekt B. en W hun aandacht te wijden aan de vaeantie- regeling voor het personeel. Bij de begrooting van het Electr. Bedrijf maakt de heer L. J. van Leeuwen aanmer king op de wijze van "fschrovng. Het be drag zal daardoor worden f 3000 inp'aats van 1 3600. De heer L. Limburg vraagt naar de post retributie van buizen, waarop de voorzit ter en wethouder J. A. Mens inlichtingen verschaffen. Nadat de heer W G. Duynisveld de straatverlichting met electriciteit en de heer A. Verboon den prijs van de kracht- meters heeft besproken, wordt de begroo- j ting van het waterbedrijf en het badhuis- j bedrijf in bespreking gebra< ht. Bii de behandeling van de gemeentebe- grooting verlangt de heer J Braggaar j stemming over den post Burgerwacht f 150 wordt door de gemeente bijgepast. De cri- RECLAME. sistijd is voorbij en dit is een schietver- eeniging waarvoor de leden contributie kun nen betalen. Bij hoofdstuk 4. Gen. afdee- ling, wijst de heer J. Braggaar er op dat Voorschoten een unicum is inzake biljetten plakken bij .mazelen." Waar de deskundi gen uitgemaakt hebben dat dit geen voor behoedsmiddel is, wenscht hij deze plak- kerij achterwege te laten. Voorts wenscht hij meer aandacht geschonken te zien aan het instituut schoolartsen. Verschillende lichamen houden zich er mee bezig. Hij geeft B. en W. in overweging met omlig gende plaatsen te confereeren. Vervolgens zag hij gaarne, evenals elders, des zomers een of twee volksconcerten gegeven. De voorzitter zal het punt Burgerwacht in stemming brengen. Het heeft geen nut, daar dit reeds meerdere malen is geschied, hierover te debatteeren. Ten aanzien van de mazelen-kwestie, zegt hij, dat binnen kort de nieuwe politieverordening in be handeling komt en dan kan de biljetten- plakkerij vervallen. In beginsel is spr. het persoonlijk eens met den heer J. Braggaar inzake schoolartsen. Spr. is als lid van he-+ Groene Kruis bezig een dergelijken dienst in het leven te roepen, maar er wordt nog steeds niet al te veel steun ondervon den. Men zal moeten afwachten wat deze pogingen opleveren. Concerten zijn de voorzitter heel sympathiek, mits het mo gelijk was dat zij met stille aandacht wer den aangehoord. Alle concerten zijn niet al tijd zoo verheffend voor het publiek. Gaar ne wil hij bij B. en W. dit punt in over weging nemen. De heer J. W. Bakker wenscht strenger en scherper toezicht ter voorkoming van brand door hooibroei. Wanneer strenger wordt toegezien en geboord, kan brand worden voorkomen. Hij wenscht inlichtin gen over den post bijslag steun voor hen die geen genoegzame steun ondervinden. Voorts vindt hij het verschil zeer groot tusschen do opcenten voor bebouwde en onbebouwde eigendommen. De voorzitter begrijpt dat de heer Bakker meer stelselmatig toezicht wenscht op stookplaatsen en hooibergen. Echter wordt ter plaatse wel degelijk een onderzoek ingesteld en zijn dit jaar. wanneer gevaar aanwezig bleek, hooibergen verwerkt. Hij zal 't onder de aandacht brengen. Voor wat betreft den steun, een zeer enkele maal komt 't wel eens voor, dat er moet worden bijgepast, maar de betrokkenen worden eerst naar de kerkbesturen ver wezen. De heer D. Limburg herinnert zich dat er nog wel eens een commissie is geweest voor een nieuwe begraafplaats. Wethouder C. Eggink Sr., lid van deze commissiie, heeft vele terreinen bekeken en hier en daar geïnformeerd maar er zijn zooveel bezwaren, vooral ook financieele, dat tot op heden geen voorstel kon wor den gedaan. De begraafplaats deed reeds dienst toen de gemeente 1200 zielen groot was en nu is zij bijna 5000 zielen sterk en doen nog dienst. Wanneer iemand iets weet wat naar een oplossing kan leiden, ver neemt hij dit gaarne. Aan den gemeente- opzichter A. J. Turion wordt met ingang van 1 Januari 1928 een verhooging van jaar wedde gegeven van f 300 en alzoo gebracht op f 1500 en aan den 3en ambtenaar ter secretarie W. J. H. A. Boot f 100 en alzoo gebracht op f 600. Bij de gehouden stemming over den post Burgerwacht wordt deze aangenomen met 7 tegen 2 stemmen (tegen de heeren J. Braggaar en L. J. van Leeuwen). Vervol gens worden de begTootingen met alge meene stemmen aangenomen. Enkele besluiten comptabiliteit worden met algemeene stemmen aangenomen. Ontheffingen Schoolgeld zullen in beslo ten zitting worden behandeld. Bij de rondvraag verzoekt de heer A. Verboon, in verband met de vele ongeluk ken nabij het Haagsche Schouw, vaststel ling van maximum-snelheid b.v. 25 of 30 K.M. WASSENAAR. Opening handels- en boekhondenrsns. In tegenwoordigheid van vele belangstel lenden werd dezer dagen in het Patronaats- gebouw alhier de Handel3- en Boekhoud- ciirsus, uitgaande van de R.-K. Middenstands- vereeniging „De Hanze" geopend. De voorzitter van de Hanze, de beer G. P. C. van Leeuwen, heette alle aanwezigen j welkom. Vervolgens trad spreker in een zeer breed voerige beschouwing van het doel, dat met een school, als thans staat geopend te wor den, wordt beoogd en wees er op, dat het voeren van een goede boekhouding een voornaam middel is voor den middenstand, om zijn zaak te houden en vooruit te bren gen. Spreker bracht hierop dank aan de commissie, welke de oprichting der school heeft voorbereid. Het was hem bekend, dat zij zich vele moeilijkheden heeft willen ge troosten en dat zij ook niet opziet tegen do zorgen, welke nog wachten. Sprexer mocht constateeren, dat de grondslag was gelegd, en hij vertrouwde, dat de commissie met ijver en liefde de belangen van de school zou bljjven voorstaan. Den cursisten drukte hij op het hart, volle toewijding te blijven geven aan deze voor hen zoo nuttige in stelling. opdat zij in hun verder leven daarvan profijt zouden kunnen hebben. Hij hoopte echter, dat zij niet zouden meenen, dai deze instelling een school in optima forma is Wat wij hebben is nog slechts een begin, een poging om iets te bereiken. Wanneer echter die poging slaagt, dan zal de school ook gaan groeien en bloeien en in omvang toenemen. Ook den deelnemers uit ien ar beidersstand drukte hij op het hart, hun best te blijven doen, opdat zij later een goede positie in de maatschappij zouden kunnen innemen. Tenslotte wees spr. er nog op, dat ook de financieele zorgen voor de commissie groot zijn. Wel was het gelukt een aanta. begunstigers te vinden, maar met hun bijdragen, hoezeer ook gewaardeerd, kan de commissie er niet komen. Spreker hoopte, dat de commissie bij het gemeente bestuur steun zou mogen vinden. Sprek°r verklaarde hiermede de school voor geopend. j De directeur van de school, de heer I Holtkamp, bracht den voorzitter dank voor zijn uitvoerige inleiding. Hij meende te mo- geD zeggen, dat de oprichting van een school als deze, een uiting van den tijdgeest is. Spreker wees er op, dat voor enkele dagen in Tilburg een R.-K. Handelshooge schooi werd opgericht en dat nu hier een handelsavondschool werd geopend. Spreker toonde aan, dat de cursisten hier het voeren van een eenvoudige boekhouding kunnen leeren en verder veel kennis kunnen opdoen voor hun later leven, ontwikkelde voorts een programma voor de school, er op wijzend, dat het succes afhangt van het werken van de cursisten. Spreker bracht dank voor den ijver, welke het vorig jaar aan den dag was gelegd en hoopte, dat oök deze winter veei vruchten voor de cursisten zou mogen aiwerpen. De voorzitter dankte den directeur voor het gesprokene en stelde daarop aan alle aanwezigen den voorzitter van de school commissie, den heer Jac. Parlevliet, voor, aan wien hy daarop de leiding overdroeg. De heer Parlevliet uitte zijn dank aan den heer Van Leeuwen voor de tot hem gerichte woorden en gaf de verzekering, dat hij zijn beste krachten aan het welzijn van deze school zou geven. Hierna werd de bijeenkomst gesloten. Woensdagavond, omstreeks 7 uur, werd in de Kerkstraat een klein meisje door een wielrijder aangereden en t3gen de straat geworpen. Met bloedende hoofdwonden wera de kleine opgenomen en bij dr. Duetz bninengebracht. De wielrijder wilde er tus- schenuit gaan. Maar werd hierin door burgers verhinderd. De man begon te schel den, te razen, te vloeken, maar kreeg geen kans te ontkomen. Inmiddels groeido de belangstelling en allen kozen partij tegen den fietser. Het zaakje werd pas opgelost toen de politie verscheen om het uit te zoeken. ALKEMADE. Raadsagenda. De eerstvolgende vergadering van den raau dezer gemeente zal plaats vinden op Maandag 24 Oct., des namiddags 2 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Vaststelling gemeentebegrootlng, dienst jaar 1928. 2. Wijziging van de begrooting, dienst jaar 1927. 3. Reclame Schoolgeld. 4. Ingekomen stukken en mededeelingen. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodora Maria Ignatia, d. y. Johannes Petrus Hogenboom en Antonia Petronella Straathof. Christianus Cor nells Maria, z. v. Nicolaas v. d. Meer en Maria Martha Barbara Bakker. Gehuwd: Hubertus Koot, jm., 32 j. en Wilhelmina Adriana van Haestregt, jd., 22 j. Burgerlijke Stand. Ondertrouw: David Vergunsl. jm. 26 jaar en Jannetje Pont. jd 27 jaar. Gehuwd: R A Lourens. jm 23 jaar en C de Rooii, jd 20 jaar van Wijk bij Duur stede E. Kagenaar, jm., 20 jaar en L. Hogenes, jd. 21 jaar. RECLAME. 9921 As. Maandagavond hoopt de gymnas- tiekvereeniging „Espasia" in een der lokalen van de Openbare School haar eerste uit voering te geven. LEIDERDORP. Gemeenteraad. De begrootiiig vastgesteld. Afwezig de heer J. P. Vervark, met ken nisgeving. De voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen der vorige wor den gelezen en goedgekeurd. Wordt o. m. ter tafel gebracht en gelezen: een verzoek van de Damclub, alhier, om uit de gemeentekas te mogen ontvangen een bedrag van f 50 voor aankoop van een wis selbeker. B. en W. geven in overweging af wijzend op het verzoek te beschikken, aan gezien dit een particulier belang is. Met al gemeene stemmen wordt hiertoe besloten; een missive van Ged. Staten houdende mededeeling, dat over 1927, krachtens de wet van 24 Mei 1897, aan de gemeente zal worden uitgekeerd een bedrag van f 6102.90. Daarna worden eenige wijzigingen aan gebracht in de begrooting 1927, die door den voorzitter en wethouder De Bruijne uitvoe rig worden toegelicht. Vervolgens is aan de -orde de vaststelling van de begrooting van 1928. De voorzitter deelt mede, dat sedert de rondzending aan de leden, nog eenige wijzigingen zijn aan gebracht. De heer Groenendijk vraagt inlichtingen over den post Reis- en Verblijfkosten, over het onderhoud van de begraafplaats en over de kwade posten. De heer Klaver heeft over de begrooting zelve niets te zeggen, daar deze met groote zuinigheid is opgemaakt, maar hij wil van de gelegenheid gebruik maken B. en W. te verzoeken een onderzoek in te stellen naar de woningen, die dringende verbetering be hoeven of onbewoonbaar verklaard dienen te worden. Na breedvoerige bespreking, deelt de voorzitter, namens B. en W. mede, dat zij aan deze aangelegenheid hun aan dacht zullen wijden. Daarna wor<jlt de begrooting vastgesteld. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter de vergadering. Onze Telefoonnummers DIRECTIE en ADMINISTRATIE 2500 (op 2 lijnen) REDACTIEIS"? 2-3 i MET WOI. GEVOERD Elegant - p.p. f2.25 - Steik Extra versterkte hiel en teen, zijn bijna onverslijtbaar BODEGRAVEN. Burgerlijke Sland. Geboren: Gerrit, z. van G. Verwtey en A. M. de Knecht Helena Alida Dilia, d. van N. van Schaik en J. A. v. d. Wielen. Overleden: Cornelis van Gulik, 84 jaar, weduwnaar van M Humme Corneli9 van Vliet 48 jaar, eehtg van T. van Beek. Getrouwd: M. van Vliet 27 jaar en M. Molenaar 26 jaar. Gevestigd: A. M. Stolwijk, zonder beroep, N.Z. 83 van Gouda. Vertrokken de volgende personen: C. A. Kusters, z. beroep naar Brunssum D. W. Kusters, zonder beroep naar Brunssum M. Lindenboom, dienstbode naar Waarder M. H. Korse, z. beroep naar Batenburg. De gemeentegeneesheer dr v. Bruggen is plotseling ongesteld geworden en opge nomen in een ziekenhuis. Zeer waarschijnlijk zal hij enkele weken zijn practijk niet kunnen .uitoefenen. De heer Chr. Müller, godsdienstonder wijzer bij de Ned -He'rv. Gemeente, alhier hoopt op 13 November a.s. zijn 40-jarige ambtsvervulling te gedenken. BOSKOOP. Gevonden voorwerpen: een knderporte* monnaie met eenige centen, een zilveren geldstuk, een belastingplaatje, een dames- tabchje met inhoud. Inlichtingen by de politie. KOUDEKERK. „Knust na Arbeid". Koudckerk's Fanfarecorps „Kunst na Ar beid' hield Woensdagmiddag en -avond een bazaar in de openbare school. Ongeveer te twee uur werd de bazaar geopend door den heer E. Rollèma. Tot zyn spijt was de eere-voorzitter, burgemeester Kwint, verhin derd aanwezig te zyu. De muziekvere niging luisterde de byeenkomst met muziek op. 's Middags kwamen er al veel kooplustigen en 's avonds was het er overvol. De dam es- ver koopsters hadden handen vol werk. On geveer te halfelf was alles uitverkoent en werden door den burgemeester de verschil lende prijzen bekend gemaakt, wat velen een verrassing bezorgde. De burgemeester sprak daarna nog enkele woorden over dezen goedgeslaagden bazaar, waarna hy de dimes Bervoets en Van Staveren elk een cadeautje aanbood voor de vele opofferingen. Mogen de ontvangsten van dien aard zyn, dat de muziekvereeniging zich een mooi vaandel kar aanschaffen en de verdere onkosten aan de nieuwe muziektent gedekt kunnen worden. Naar wij vernemen bedraagt de bruto op brengst van de bazaar f 395.66. ROELOFARENDSVEEN. Als bewijs, dat de slechte uitkomsten gedurende de laatste jaren in het tuinders- beariji zich reeds doen gelden op de pryzen van het tuinland moge dienen, dat het laüd van den heer R., dat kort geleden publiek is verkocht, niet hooger werd afgemynd dan voor f 14 f 15 per roede. Het land, dat door den eigenaar werd opgehQuden, werd later ondershands verkocht voor pl.m. f 20 per roede, een prys, die toch nog beduidend lager is dan de laatste jaren geldenden prys. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Overleden: Cornelia de Haan, 89 jaar, wet duwe van Jan van der Laan. Ondertrouwd: Pieter van der Breggen, j.m. 27 jaar en Maartje Neeltje Blom, j.d., 22 jaar, te Alphen a. d. Rijn. Gisteravond werden de weekdiensten in hot Evangelisatielokaal „Rehoboth" in den Tempel alhier geopend met een predi* catie van ds. J. J. Ivloots. De bedoeling is ook dezen winter eiken Donderdagavond van 7 tot 8 uur aldaar bijbellezingen te hou den, waarbij dan de heer de Jonge, Evanget list te Boskoop zal voorgaan. In de vergadering van B. en W. dezeP gemeente, werd tot plaatsvervangend Burge meester aangewezen, de heer G. van Muis winkel Mzn., oudste wethouder, en al9 dien9 plaatsvervanger de hee"r J. A. Hoogendijk, wethouder, beiden voor den tijd dat zij als wethouder gedurende de loopende zittings periode in functie zullen zijn. IJMUIDEN, 21 Oct 1927. VISCHPRIJZEN. 14 Tarbot p. KG. f 1.25—f0.95; 1729 Tongen p. K G. f2.15f 1.051 Zetschol f32, 40 Kleine Schol f 23—f8.50, 40 Schar f 1213 60, alles p. kist van 50 K.G.; 10 Pieterman en Poontjes f 14f3.70. 11 Groote Schelvisch f32f28, 19 Middel Schelv. f25f 18; 70 Kleinmiddel Schelv. f 19.50—f 16.50; 219 Kleine Schelv. f 13.50 f4.60, alles p. kist van 50 K.G.; 8 Kabel jauw p. kist van 125 K.G. f40—f36; 50 Gullen p. kist van 50 K.G. f 13f6; 12 Lengen p stuk f 1 50. 52 Wijting p. kist van 50 K.G. f4.50—f2 40 2 Makreel p. kist van 50 K.G. f 13. Binnengekomen zijn- 5 stoomtrawlers en in de haringhaven de loggers KW 131 met 328. KW 55 met 355. KW 110 met 411 en de KW 170 met 360 kantjes pekelharing.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 10