RECHTZAKEN. Burgerlijke Stand v. Leiden. De Hollandsche Was ch v r o u w JE ZEEPPOEDER SCHEEPSTIJDINGEN. 12.50: Orgelconcert. 1.20: Lunchmuziek. 3.20: Lezing: Empire History. 3.45: Concert. 3.50: Lezing: How reading and writing began. 4.05: Concert. 4.10: Symphonieconcert. 5.05: Concert. 5.20: Lezing: A rarden chat. 5.35: Kin- deruurtje. 6.20: Orkestconcert. 6.50: Tijds., weerb. nieuws. 7 05: Orkestcon cert. 7.20: Lezing: Seen on the screen. 7.35: Piano-sonates van Haydn. 7.45: Lezing: Art of the cinema. 8.05: Lezing: Next weeks broadcastingmusic. 8.20: Symphonieconcert. o.l.v. Sir Landon Ro nald. Myra Hess piano. 9.20: Weerber., nieuws. 9.35: (Vervolg concert). 10.35: Nieuwsber. 10.40: Causeiie. 10.55: Va riété. 11.20—12.20: Dansmuziek. Parijs Radio-Paris", 1750 M. 10.50— 11 u.Concert. 12.502.10: Orkestcon cert. 5-055.55: Literair programma. Declamaties. 8 5010 50: Orkestconcert. Langenbèrg. 469 M., Dortmund. 283 M en Munster 242 M. 12.301 50: Orkestcon cert. 4.205.20: Orkestconcert. 7.50: Vroolijke avond met Ludwig Manfred Lom- mel. Daarna tot 10.50: Dansmuziek. Königswusterhanscn, 1250 M. 2.207.05 Lezingen en lessen. 7.50: Actueele cau serie. 8.20: Nico Buica-oricest. A. Sax, sopraan- 9.5011.50: Dansmuziek. Ga- denkapel. Hamburg, 395 M. 3.35: Orkestconcert. 6 20: Orkestconcert. 7 20: ,,Das Kind" comedie in 3 acjen van O. Enking. 9.50: Actueel uurtje. Daarna tot 11.10: Dans muziek. Brussel, 509 M. 5.20—6.20: Triocon cert. 8.35: Orgelconcert. 9.05: Piano- en vioolconcert. 9.25: Kwintetconcert. 9 35: Gramofooomuziek. 10.1010.35: Vlaamsche les. RECLAME. Affile# Vraagt Uwen bakker. 9869 KANTONGERECHT TE LEIDEN. Er stonden gistermiddag slechts 24 zaken voor de strafzitting op de rol, waarvoor cvenzooveel getuigen waren gedagvaard. Als waarnemend Kantonrechter fun geerde mr. M. B. Vos. A. v. V. te Benthuizen was gedagvaard voor het aanvoeren van een aantal biggen (jonge varkens) aan de markt alhier, die aan een besmettelijke huidziekte leden. Verdachte was niet verschenen, doch, nadat de adjunct-directeur van het Openbaar Slachthuis, dr. Sperna Weiland het proces verbaal had bevestigd, eischte de Ambte naar bij verstek f 15 subs. 10 dagen. Nicolaas van Z., veehouder te 0egstgee9t, had op 20 Sept. volgens het proces-verbaal van den verbalisant, Pieter de Loof, agent van politie alhier, op den Rijnsburgerweg een paard voor een geladen wagen gespan nen gehad\ terwijl het dier pijnlijke wonden had. Verdachte kon zich dit niet begrijpen. Toen hij des morgens het dier inspande had hij nog niets ontdekt, 't Schijnt een bloed- beestje te zijn dat „zijn eigen" doorrijdt. De verbalisant, die vroeger bij de cava lerie gediend heeft en nu speciaal met het toezicht op paarden is belast, verklaarde als deskundige dat het paard twee wonden had waarvan één door het tuig was ont staan nl. door een te nauwen buikriem; de andere wond was een oude schaafwond van 7 a 8 c.M. De Ambtenaar VToeg f 10 subs. 10 dagen, waarmede Van Z. zich slecht bij neerleg gen kon. Hiermede kwam weder een vroeger uit gestelde zaak van een auto-aanrijding te Sassenheim aan de orde, waarin als ver dachte terecht stond J. G. van T. te Amster dam. Deze zou met een auto hebben aan gereden een vrachtauto die voor hem uit reed en welke hij voorbij zou rijden. Verdachte zeide dat hij de koers naar links had gericht bij het voorbij rijden maar dat de bestuurder der vrachtauto, na eerst naar rechts te zijn uitgeweken, later weer naar links uitweek. Hij was als het ware op de tramrails gedrongen. De agent van politie C. Posthumus, die het proces-verbaal op aanwijzingen van ooggetuigen had opgemaakt, achtte het wel mogelijk dat verdachte's voertuig tusschen. de tramrails was gedrongen en toen moei lijk uitwijken kon. Getuige K. van Leeuwen, uit Sassenheim die de vrachtauto bestuurde, kon deze voor stelling niet ontzenuwen, zoodat de Ambte naar de overtuiging verkreeg, dat de aan rijding door een ongelukkige samenloop van omstandigheden te wijlen is geweest en vroeg daarom vrijspraak, waarmede de Kantonrechter, die onmiddellijk vonnis wees, zich vereenigde. H. J. W., bakker te Noordwijkerhout zou volgens de dagvaarding vóór den tijd dat de wet het toelaat een aantal brooden aan den broodslijler G. C. van Stijn hebben af geleverd. Verdachte was niet verschenen, doch Van Stijn bevestigde hel proces-ver naai. De Ambt. vroeg f 6 subs. 6 dagen hechtenis. Twee broeders M. en G. N., timmerlieden te Voorschoten hadden verleden Woensdag reeds terecht gestaan, terzake het visschen met schakels in den Noordhofpolder, te voorscholen, zonder de vereischte vergun ning. Zij beriepen zich toen op een in 1925 verleende schriftelijke vergunning van den eigenaar van het water, de landbouwer G. "oogendoorn, die de vergunning niet had opgezegd. Deze getuige werd nu gehoord en beves tigde de verklaring van de verdachten. Hij zou er ook niet op teruggekomen zijn, maar hij had nu het water verpacht, en vergeten de vergunning op te zeggen. Hij had echter de bekeuring niet uitgelokt De vergunning was trouwens niet wettig, zooal9 de Kantonrechter opmerkte. Zulke vergunningen moeien elk jaar bekrachtigd worden. Dit zeide ook de verbalisant, de rijksveldwachter Witteman, waarop de ver dachte opmerklen dat hij dan twintig jaar ongestraft heeft laten stroopen. Zij hadden meer vergunningen die altijd doorliepen. De Ambtenaar, hoewel erkennende dat de visschers er onschuldig ingeloopen zijn, meende ze toch niet geheel vrij uit te mogen laten gaan, omdat de schriftelijke vergun ning geldigheid miste en eischte tegen elk f 3 subs. 3 dagen De Kantonrechter onmiddellijk vonnis wijzende, oordeelde hen ook schuldig, even wel zonder toepassing van stral. K. F. v. d. H., kantoorbediende te Rotter dam, zou op 31 Juni, volgens de dagvaar ding, te Noordwijkerhout mej. C. M. Neder- sligt, aldaar hebben aangereden terwijl zij hem op een rijwiel passeerde. Verdachte erkende het feit, doch ontkende de schuld. Getuige, mej. Nederstigt verklaarde, dat zij met haar vriendin Anna Ruigrok eerst naast elkaar en later achter elkaar de fiets reden, toen tusschen Noordwijkerhout en Vogelensang van weerskanten een auto aankwam. Terzelfdertijd, dat de auto die achter haar aan kwam, haar voorbij reed, kwam verdachte van den anderen kant. De auto's passeerden elkaar juist op de plaats waar zij reden. Haar vriendin was juist voorbij toen «ij werd aangereden. Zij heeft f 8.65 kosten voor rijwielherstelling en dok tersrekening gehad en voorts ééne week haar werk als bollenpelster moeten verzui men waardoor zij f 20 schade leed. Deze be dragen wilde ze vergoed hebben. Haar vriendin bevestigde een en ander. Verdachte zeide dat er ook voor de meisjes nog wel ruimte overbleef, toen de twee auto's naast elkaar op den weg waren. De Kantonrechter dacht, dat hij beter had ge daan even langzamer te rijden dan had hij de meisjes niet in gevaar gebracht. Dit was ook de meening van den anderen auto bestuurder, den heer Hendrix uit Amster dam, waarna de Ambtenaar f 10 boete vroeg subs. 5 dagen hechtenis volgt nog de civiele actie. Jozef M., veehandelaar te Leiden, was op geroepen voor het feit dat hij een rund ter markt had aangevoerd, dat lijdende was aan klauwzeer. Verdachte was niet verschenen, doch nadat de directeur van het Openbaar Slachthuis, dr. W. Stuurman die met den keurmeester C. Noë, het dier had onder zocht onder eede verklaarde, dat de koe aan deze besmettelijke ziekte leed, wat ook voor een leek duidelijk te zien was, eischte de Ambtenaar een boete van f 60 subs. 30 dagen hechtenis. De zaak tegen Jan van M., te Leiden, die door te snel rijden op een rijwiel den bejaarden J. Hakkaart op de Blauwpoorts- brug omver had gereden, waardoor deze was verwond, werd, na verhoor van een aantal getuigen uitgesteld lot de volgende week om nog meerdere getuigen te hooren. L. de J. te Amsterdam wa9 ten laste ge legd op 4 Aug. 's namiddags halfzes, met een auto in de gemeente Katwijk te snel te hebben gereden en daar een aanrijding te hebben veroorzaakt. Nadat de bestuurder van de aangereden vrachtauto C. de Wit uit Valkenburg en eenige ooggetuigen waren gehoord, eischte de Ambtenaar f 10 subs. 10 dagen, Willem v. d. P., autobus-ondernemer te Katwijk had in een autobus meer passagiers opgenomen als bij verordening was voorge schreven. Eisch f10 of 10 dagen. Dezelfde straf werd geëischt tegen den autobus-ondernemer Klaas R. te Noordwijk die niet de voorgeschreven dienstregeling in zijn wagen had opgehangen. G. A. V., kweeker te Noordwijkerhout was ten laste gelegd secreten te hebben ge plaatst boven een sloot in een polder, zon der daarvoor vergunning te hebben van het polderbestuur. Eisch f 5 subs. 5 dagen. Uitspraak over 14 dagen. HAAGSCHE RECHTBANK. De Refchtbank heeft veroordeeld: H. R., metaalbewerker in Leiden, wegens oplichting ten nadeele van de gemeentelijke werkloozen-steunverleening. tot 6 maanden gevangenisstraf, voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaren. LAWN-TENNIS. HULDIGING VAN JHR. C. VAN LENNEP. Een groot figuur gaat heen. Door een comité, beslaande uit de hee- ren' Jan Feilh, voorzitter; G. Vreedenburgh, secretaris. L. A. Nijpels, A. Diemer Kool, II. Hoyte Veder, en vele anderen is een op roep tot geldelijken steun rondgezonden teneinde jhr. Chr. van Lennep te huldigen bij zijn vertrek naar Zwitserland De com missie wijst er op, dat een groot figuur ons Nederlandsche tennis gaat verlaten, een figuur, die een overwegend aandeel heeft gehad in de historie van ons spel, die er alle schakeeringen van heeft gemaakt, die het spelpeil heeft helpen opvoeren en die den Hollandschen naam èn door zijn spor tiviteit èn door zijn spel. een uifnemenden klank heeft bezorgd. Zulk een figuur met bijna vijf en twintig jaren glorieuse tennis- historie mag de Nederlandsche tennis wereld niet laten heengaan zonder af scheid. zonder een blijk van waardeering en hulde. Vandaar dan deze oproep van het comité! Laat ons hopen dat het resultaat volop tot tevredenheid zal stemmen. Het adres van den penningmeester is: H. Hoyte Veder, Albertinestraat 7. Den Haag. VOETBAL. A. S. C.-COMB.—POLITIE XI. Het Leidsche Politie-elftal schijnt de wed strijden tegen A. S. C.-combinaties min of meer te beschouwen als een soort kracht meter voor de voetbalprestaties der Her mandaden en afgaande op het steeds da lende aantal doelpunten, dat tegen hen ge scoord wordt, zou men de conclusie kun nen trekken, dat die prestaties zich in op gaande lijn bewegen. Dit is inderdaad het geval; er is in het spel van onze sportieve politiemannen sinds wij ze voor het eerst aan het werk zagen, een aanmerkelijke ver betering te bespeuren al laten balcontrole, trappen, stoppen, positie-kiezen, enz. na tuurlijk nog veel te wenschen over. „Alle begin is moeilijk" schreven wij bij het eerste optreden van het politie-elftal, maar wanneer de wil er is en daarvan geeft het enthousiasme, waarmee gespeeld wordt, blijk voorzien wij, dat die moei lijkheden spoedig niet weer onoverkomelijk zullen schijnen. Tot de rust ging de strijd gisteren aardig gelijk op; de „polilioneele voorhoede" be dreigde zelfs meermalen het roodzwarte heiligdom, maar tot doelpunten kwam het niet, daar het te lang duurde voor men den bal onder bedwang had en de A. S. C.-backs zoodoende gelegenheid kregen in te grijpen. Aan den anderen kant slaagde de A. S. C.- jeugd er in den keeper tweemaal te ver schalken. Na de hervatting, toen A. S. C. bovendien het voordeel van den wind kreeg, deden zich de ongeoefendheid der politiemannen en het leeftijdsverschil de balans vervaarlijk naar de A. S. C.-zijde hellen. Meyer c.s. maakten er 50 van, hoe kranig zich de verdediging, waarin vooral Spangier goed werk verrichtte, ook weerde. KORFBAL. RECTIFICATIE. In net schrijven van den heer Schilthui- zen is een fout geslopen. Hij is reeds 8 jaar geen lid meer van Fluks. Er stond gisteren vermeld: 3 jaar. ROEIEN. NJORD. Het bestuur van Njord is voor 1927/1928 als volgt samengesteld: H. L. M. van Schaik, praeses; H. P. Lint horst Homan, ab-actis, Steenschuur 18; J. Knottenbelt Jr., quaestor, Houtstraat 4; J. C. Abendanon, commissaris van materieel; 11. Creutzberg, F. IJ. C. Gaymans, A. Dudok van Heel, commissarissen. HONDENSPORT. KYNOLOGENCLUB LEIDEN. Gisteravond is in de Harmonie het win terseizoen van de Kynologenclub geopend met de reeds eerder aangekondigde lezing van den heer Prattenburg, bekend honden. dresseur en groot liefhebber. Hij sprak over hetgeen ieder hondenliefhebber van de dressuur moet weten. Spreker bracht naar voren, dat hij het met de grondge dachte van de bestaande dresseermetho- den soms niet eens was. Hij propageert een meer beredeneerde dressuur, terwijl de bestaande methodes toch altijd nog meer aangewezen zijn op dwang. Zorg eerst gron dig uw hond te leeren kennen en vooral begrijpen, vóór u gaat trachten hem iets van uw willen bij te brengen. Laat de geheele dressur logisch, uit elkaar volgen, zoodat het dier "het zoo makkelijk in zich op kan nemen, dat het bij de uitvoering van een oefening haast geen fouten meer kan maken. Waar de dresseerclub in Lei- dens omgeving goed vertegenwoordigd wa ren, ontbrak het natuurlijk niet aan re pliek, daar men in deze clubs nog het oude systeem huldigt. Laten we hopen, dat uit wisseling van gedachten, het goede mag geboren worden. Hoe het ook zij, er was animo genoeg. Nog nooit heeft deze club zooveel bezoek gezien, noch op een lezing, noch op een vergadering. Voor de club te wenschen, dat het zoo den geheelen winter door den geest er in kan houden. DAMMEN. COMPETITIE LEIDSCHE DAMVEREEN. De uitslag der gespeelde partijen is als volgt: le klasseM. SwerisH. de Water 11 J. VermeulenJ. Bernse 20; P. v. d. StelJ. Vermeulen afgebroken. 2e klasse: O. Klinkenberg Jr.—M. Plui- mers 20; M. v. d. ReekD. Epenga 11; C. Klinkenberg Sr.J. Vogelezang 02; D. EpengaW. Klein 02; C. AltorfM. v. d. Reek 02. SCHAKEN. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. De 17e partij tusschen Capablanca en Aljechin is na 43 zetten afgebroken. Nader seint men on9 dat de 17e partij na 59 zetten remise is geworden. WINTERWEDSTRIJD 1926-'27 LEIDSCH SCHAAKGENOOTSCHAP. In de eerste groep van dezen wedstrijd heeft thans de heer G. Bol zijn drie nog restecrende partijen afgespeeld. Het resul taat was aldus: G. Bol wint van G. Schop pen en van G. Bosscha en speelt remise met W. de Bruin. De prijswinnaars in deze groep zijn thans: le, 2e en 3e prijs: G. Bol, G. Bosscha cn D. Noteboom, elk met 9 pun ten uit 12 gespeelde partijen; 4e en 5e prijs: W. Demmendal en dr. C. II. Hins, elk 87' p. 6e cn 7e prijs- ir. J. J. G. van Hoek en W. H. Bosscha, elk 7 punten. De overige deel nemers behaalden minder punten. Spaansche partij. Wit: G. Bosscha; zwart: G. Bol. I. ei eb. 2. Pf3 Pc6, 3. Lb5 a6, 4 La4 Lc5, 5 0—0 Pf6. 6. Lc6: dc6:, 7. Pen: Pe4:, 8 Dc2 Dd5. 9. Pd3 0—0, 10. Pc5: Pc5:, 11. Pc3 Dd6, 12. d3 Ld7, 13. Lc3 TaeS, 14. Df3 Pe6. 15. Fe4 De7, 16. Tfel fö. 17. Pc3 f4, 18. Ld2 Dh4, 19. Pe4 Pd4, 20. Ddl f3. 21. T.pó Dg4. 22. Pg3 Pe2t, 23. Te2: fe2: 24. Dd2 el (D) 25. Tel: Tel.f, 26. Del: Dg5: Wit geeft het op. GEBOREN. Barbara, d. van F. J. Otten en A. Schrier. Johanna Jacoba Maria. d. van J. Marks en J. J. van Houten. Jilles, z. van J. de Vos en J. J. R. van Dijk. Antonius Josef, z. van M. C. Pieters en A. Pardoel. Jo hannes Cornelis, z. van P. C. Kettenis en M. J. H. Jasperse. Heinz Bernd, z. van H. B. Mulslegen en M. Jansen. Jan Cor nelis, z. van J. C. Harms en M. van Meel. Dirk Adolf, z. van J. de Jong en M. K. Heldt. Johannes Gerardus, z. van J. C. Lemaine en J. T. v. der Sandt. Thcresia, d. van A. J. v. Berge Henegouwen en J. G. Vink. Hendrika Maria, d. van J. Ver- plancke en M C. Pikaar. Willem Cor nelis. z. van A. Ruis en C. v. d. Water. Sophia, d. van T. W. Pet en E. Philippo. Koosje Maria, d. van G. Ginjaar en M. G. Doornik. GEHUWD. H W. Nas jm. en M. v. d. Kaay jd. H. B. Kroder jm. en M. v. Dam jd. J. B. Lens jm. en M. C. v. Bruggen jd. D. Lu- bach jm. en F. E. Bey jd. C. P. Vellhuy- zen jm. en M. Klaverweyden jd. P. E. J. Prins jm. en M. Devilee jd. J. Olivier jm. en W. A. Kramp jd. A. Jesse jm. en J. v. Erkel jd. J Rodenburg jm. en G. Crispijn jd. J. J. Laman jm. en S. H. Kuyven- hoven jd. A. Lepelaar jm. en S. E. M. Grama jd. M. A. Devilee jm. en J. M. Dclmeer. N. Hoogeveen jm. en J. v. Steenwijk jd. OVERLEDEN. F. T. H. van Calcar d. 8 mnd. L. Ver meulen z. 29 j. G. Hak m. 75 j. J. Lo- man m. 75 j. A. v. d. Tas z. 7 j. A. Berkman z. 8 mnd. G. Bal d. 15 j. H. A. Barendsev. Haastrecht vr. 68 j. E. J. v. d. Linden wedr. 84 j. E. R. Uges Iteijenga vr. 52 j. T. HetterschyBlanken wede. 62 j. C. C. Delforno jd. 82 j. K. I. WhiczkaTrouman vr. 29 j. J. Loos broek m. 54 j. J. H. Crombag jm. 62 j. GEVESTIGD: L. C. O. Volkers en fam., metselaar, Levendaal 122. P. A den Hartog, dienst bode, Plantsoen 99. E. Raven, Stations weg 47. P .F. G. A, Geradts,, Stations weg 31. W. M. Eggink, Haagweg 28. J. Erinks Drogist, Vliet 5a. J. H. de Groen, slager, Oranjegracht 60. A. Bool dienstbode, Rijnsb.weg 13. E. v. Alphen, dienstbode, Witte-Singel 83. D. QToene- veld, dienstbode, Witte-Rozenstraat 14. C. de Mooij, dienstbode, Rijnsb.weg 153. R. Bakels, verpleegster, v. Oldenb.str. 39. J. Koster, Winkeljuffr.. H. de Groot-str. 11. C. H. Kompier, slager, L Mare 11. R. Imthorn, dienstbode, Witte-Singel 10. J. H. Timmer, Mauritsstr. 95. W. Briët, Rapenburg 116. L. Huigens, ver pleegster, Morschsingel 2 M. O. Oort, Plantsoen 69. J. P. van Hees, Leven daal 100. P. J. Baars, mach. bankw., Rijn en Schiekade 75. B .H. Everts, Noordeinde 14a. R J Schweitzer, stu- cadoor, O.-Rijn 100. C. I. de Langen, fl. de Grootstr. 7. S. F. Loeb, Witte-Singel 7. G. C. T. v. Dorp J. v. Goyenkado 24. P. v. d. Reydcn, Weversstr. 19. E. Schwalm, dienstbode, Terweepark 2. Jhr. W. F. Roëll, Brcestr. 118. H. J. Drossaart Lulofs, Groenhovenstr. 17. S. I. Cohen, W.-Rozenstr. 38. D. Dunlop, N.-Rijn 35. Jhr. W. F. den Beer Poor- tugael, Rapenburg 8. J. v. Schelven, Acad. Ziekenhuis. W. H. M. Elsasser, Schelpenkade 39. H. Teljeur, onderwij zeres, Da Costastr. 44. N. J. Overde- vest, zuivelbereider, M. Moonsstr. 42. P. J. Verberg Hoogewoerd 84. N. J. Plantfeber, kapper, Hansenatr. la. E. J. Mohr, arts, Fagclstr. 3. E. Funk, kapper, Noordeinde 8. Wed. M. J. Laar hovenLeautand, Rijnsb.weg 149. J. R. Dutilh, Rapenburg 78. L. A. v. Leeu wen, buffetchef, Breestr. 152. F. J. H. Snijders, Schelpenkade 46. P. Folkard von Scherling—Rhon, W.-Rozenstr. 42a. J. Brouwer, dienstbode, Zijlsingel 42. W. M. A. v. Schie en fam., bloemist, Pasturstr. 4. J. G de Winter, J. v. Pasteurstr. 4. J. G de Winter, J. v. Oegstg.laan 7. S. Slappendel, N.-Rijn 50. B. A Donk, Steenschuur 11. Th. v Veelen, Invalidenhuis. J. A. de Jong, W.-Rozenstraat 22. VERTROKKEN. M. J. Simons, Breda, Dijkstr. 24. G. Endier, Dortmund, Cleverstr. 2. J. J. Broeze, Kinderdijk, Hotel v. der Wolf. A. Spilker, Oegstgeest, Rijnsg.weg 3. L. R. Schreinemacher, Noordwijk, villa Rood kapje. E. C. Devilee, Breda, Hendrikstr. 1. J .Verwer, Roosendaal c.a., Waterstr. 93. W. Fr. Thiele, Utrecht, Kerckenstr. 34. B. Verstraaten, Noordwijk, Hoofd straat 7a. M. P. Vuurpijl, Noordwijk, Boe- renburgerweg 44. L. A. v. Griethuizen, Oegstgeest, Regentesselaan 59. H. Zui- dema, Haarlem, Rijksstraatweg 147. J. Chr. v. der Steen. Gorinchem, W. Wagen straat C. 33. M. Th. J. Jönslhinel, Rot terdam, Schietbaanlaan 19 C. H. Bos. Zutphen, Hindewalerslr. 5. W. L, P. M. v. Leeuwen, Zandvoort, Kerkstr. 30. J. A. M. Werker, Apeldoorn, Saut. Berg en Bosch. D. Seydell, Sassenheim, Gerarda, Hoofd straat. A. v. Geenhuizen, Den Haag, Ver- meerslr. 164 J. J. W. Koekenbier, Utrecht Oudegr. 153. A. J. Cupido, Papendrccht, Middenstr. 9. M. Plomp, Hazerswoude, Rijndijk B. 68. D. C. v. Leeuwen, Mül- heim, Saunerstr. 521. L. Keurhorst, Epe (G.). Faassen bij de ouders. C. Chr. Vige- lius, Den Haag. Weede v. Dijkveldstr. 68. J. H. Buntfeld, Alkmaar, Den Uitweg IC. N. Verhoog, Sassenheim, Charbonlaan 16. KI. de Jong, Utrecht, Oosterslr. 7, Doorg.- huis. N. Quelhorst. Tholen, Kerkstraat 5. J. J. Bekooij, Oegstgeest, Rijnzichtweg 92. G. J. v. d. Haak, Den Haag, de Vries- straat 19. W. Ossevoort, Valkenburg (Z.-H.), Valkenb weg 186. W. A. v. Rave- sleijn. Delft, SpoorsingeJ 61. F. Koster, Zwolle, Zonnebloemrir. 91. J. W. M. Swane, Voorschoten, Voorstr. 42. A. Fr. Marck, Den Haag, de Geijnstr. 46. T, Kettenberg. Sassenheim, Postbrug bij N, Ciggaar. C. A. Wormstecker, Harderwijk, Rechter Oosterwijk 26 P. Molenaar. Den Haag. Pr. Hendrikstr. 19 E Hoebusch, Den Haag. W. Lodewijklaan 15. C. v. Oord, Amsterdam, Marnixstr. 284. R. G. Smith, Enschede. Z W. Bacestr 1. M« Smits. Reeuwijk, Roodhuisweg 371 C. F. H. Hoogendijk, Haarl.ineer, Hoofddorp Parkl. 38. J. M. Raadsen, Breda. Hen drikstr. 1. J. M. Horree. Den Haag, Klim ophof 11. W. Kraloekwil, Katwijk. E. A. Borgerstr. 42. A. Jobse. Dordrpcht. Kris- pijnscheweg 42 C Kramer, Broek op Langedijk, bij S Kramer. P. v. Heusden, Rotterdam, Bergpolderstr. 26 D. Vrijen- hoek, Oegstgeest, Pr. Hendriklaan 15 J. J. W. Hogervorst, Utrecht, J. P. Coenslraat 13. I. Nagg, Zoeterwoude, Dorpstr. 68 C. de Koning, Waddinxveen, bij M H. de Wilde, Dorpstr. J Overduin, Leiderdorp, Dorpstr. 1. J. P. Slegtenhorst, Schoon hoven, Haven 77. J. A. M. Kater, Oegst geest, Duivenvoordenstr. 79. P. v. Hei ningen, Haarlem, Slop en Dijkweg 96. B. Breunesse, Den Haag, Groenewegje 150. Fr. Verhoeven, Eindhoven. Helmerslaan 41. N. Fr. Vermeulen. Rotterdam. Zie kenhuis Coolsingel. P. v. Ingen. Den Haag, Draaistr. 91. RECLAME. 707 ROTTERDAMSCHE LLOYD. TJERIMAI, uit*., 19 Oct. van Port Said. INDRAPOERA, 22 Oct. v. R'dam te Bata ria veTwacht. BLITAR, thuisr., 21—22 Oct. te Marseille verwacht. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. BURGERDIJK, R'dam n. Baltimore, was 18 Oct. 180 mijlen Z.-W. van Ierland. DRECHTDIJK, Pacific Kust n. R'dam, 18 Oct. te Los Angelos. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LIJN. POELDIJK, uitr., 18 Oct te Rio Janeiro. HOLLAND—BRITSCH-INDIË LIJN. SCHIEKERK, thuisr., 18 Oct. v. Algiers. MEERKERK, uitr., pass. 18 Oct. Perim. RIDDERKERK, 19 Oct. v. R'dam n. Ham burg. HOLLAND-OOST-AZIË-LIJN. GEMMA, uitr., 19 Oct. v. Suez. ZOSMA, 19 Oct. v. Bremen te Hamburg. JAVA—NEW-YORK—LIJN. DJEMBER, 18 Oct. v. Belawan n. New- York. DJAMBI, New-YoTk n. Java, 19 Oct. v. Port Said. KONINKLIJKE HOLL. LLOYD. ORANIA, 21 Oct. v. Amst te B.-Aires ver wacht. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. POLLUX, 18 Oct v. Calamata n. Piraeus. STRABO, arr. 19 Oct. te Stettin. TELLUS, arr. 19 Oct. te Melilla. VENUS, arr. 18 Oct. te Alexandrië. VULCANUS, arr. 19 Oct. te Hamburg. ODYSSEUS, arr. 19 Oct. te Danzig. ILOS, 19 Oct. v. Genua n. Tarragona. DOROS, 18 Oct. v. Lipari n. Oatania. JASON, Chili n. Amst., was 18 Oct. 225 mijlen Z.-W van Lands End. JAVA—BENGALEN-LIJN. CEYLON, 18 Oct. van Rangoon n. Cal cutta. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. ALCHIBA, 18 Oct. v. Bahia Blanca n. Amsterdam. ALDEBARAN, 18 Oct. v. Montreal naar R'dam. ALGENIB, l 80ct. v. San Nicolae te Tralee BRUNSWIJK, 18 Oct. v. Huelva n. Sas van Gent. DUBHE, 1 90ct. v. R'dam te Archangel. HAULERW1JK, 18 Oct. v. Kaapstad n. Londen. RIJSWIJK, 18 Oct. v. Bordeaux n. Decido SASSENHEIM, Kirkenaes n. Amst, pass. 17 Oct. Lodingen. VERTROUWEN, m.s., 15 Oct. v. Hamburg n. Norresundby. WITTE ZEE, R'dam tl Algiert, pass. 16 Oct. Finisterre. YILDUM, 18 Oct. v. R'dam te Quebec. ALCOR, R'dam n. Montreal, was 18 C ct. 12 u. 's middags 659 mijlen W. van Scilly SEMIRAMIS, Beaumont m Riga, 17 Oct. van Key West. JONGE ANTHONY, 17 Oct. v. Palermo te Genua. JONGE JACOBUS, 18 Oct. vaD Tarragona te Barcelona. SCHIELAND, 18 Oct. v. Bunrt Island te Kopenhagen. GOUWE, 18 Oct. v. R'dam t.e Abö. ZAAN, 18 Oct v Gefle te Skutskar. ZWARTE ZEE, Montreal n. Hamburg, was 18 Oct. 450 mijlen W. van Kaap Wrath. Wm. VAN DRIEL Sr., 17 Oct. v. Marseillo n. Bona. JANTIENA, m.s., 18 Oct. v. Boness n. Nykjöbmg. NAALDWIJK, Bilbao n. Glasgow, was 18 Oct. 20 mijlen van Lands End. OOSTZEE, sleepboot, Havre n. Port. Sa d, was 15 Oct. op 36 gr. 12' N.B. en 4 gr, IC W.L, 3—3 J

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 7