68s,e JAARGANG MAANDAG 17 OCTOBER 1927 No. 20733 OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIËN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT t Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2.35 portokosten. ƒ0.18 ,0.18 Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan de Ameri can Petroleum Company eo rechtverkrij genden, tot het oprichten van een ondeT- grondsche bewaarplaats voor benzine met bovengrondsche aftapinrichting in en op den Oude-Rijn vóór de perceelen Oude- Rijn Nis. 89 en 91, kadastraal bekend ge meente Leiden, Sectie I Nis. 1231 en 2387. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 17 October 1927. 9774 PROF. MR. DR. C. M. A. R. VAN ROY. t Zaterdagmiddag is op den Leidschen Straatweg tusschen de Haagsche Schouw en Wassenaar ter hoogte van het buiten Zuid- wijk een noodlottig motor-ongeval gebeurd, waarvan prof. mr. dr. C. M. A. R. van Roy het slachtoffer is geworden. Prof. Van Roy reed met zijn motorrijwiel in de richting Den Haag en kwam bij het uitwijken voor een auto in botsing met een andere auto, die in tegenovergestelde rich ting reed. Daarbij werd prof. Van Roy tegen een boom geslingerd. Zwaar inwendig ge kneusd naar het gemeentelijk ziekenhuis in Den Haag vervoerd, overleed hij daar kort na aankomst. Prof. mr. C. M. A. R. van Roy werd 11 Juni 1882 te Gent geboren. Hij volgde de colleges in de rechten aan de Gentsche Uni versiteit en vestigde zich aldaar na zijn promotie als stads-advocaat. Tijdens de be zetting van Vlaanderen door de Duitschers werd hij bij de stichting der Vlaamsche Hoogeschool te Gent benoemd tot hoog leeraar en doceerde hij de encyclopeadie van het recht. Tevens was hij lid van den Raad van Vlaanderen. Reeds tijdens zijn studen tentijd was prof. Van Roy voorvechter van de Groot-Nederlandsche beweging en kwam hij herhaalde malen in ons land terbijwoning van vergaderingen van het Algemeen Neder- landsch Verbond. Na den terugtocht der Duitschers werd prof. Van Roy door den Belgischen rechter ter dood veroordeeld en moest hij uitwijken naar Nederland De overledene die een bekend activist is geweest was Voorzitter van de Vereeniging van Belgische uitgewekenen „Hou ende Na cenige jaren te Den Haag te hebben doorgebracht, associeerde hij zich met mr. Briët alhier. ALGEMEEN VEREENIGING VAN VRIJZINNIGE LUTHERSCHEN. Zaterdagmiddag hield bovengenoemde ver- eeniging onder voorziterschap van ds.J. W. K. Hoevers uit den Haag hare 4e jaarlijksche vergadering. De' voorzitter heette nadat de aanwezigen staande Lied 165 1 hadden ge zongen. de zeer talrijke aanwezigen uit alle deelen des lands overgekomen hartelijk wel kom en gaf daarna een kort overzicht van het inwendig leven der vereeniging waaruit bleek dat een gestadigen groei de vereeniging kenmerkt. In Haarlem is er een kring van meer dan 100 ledengevormd. in Harlingen vestigde zich een afdeeling, in Utrecht wordt nog deze maand begonnen met godsdienst oefeningen der Vrije Lutherschen.. De Rem. Broederschap bood haar kerkgebouw daar voor aan, waar de Orthodoxe Kerkeraad der Luthersche gemeente, de keTk voor den Vrij zinnige leden gesloten houdt. Wijzende op dezen vooruitgang, zeide spr- dankbaar te zijn, maar niet voldaan. De rechten van anderen, eïkennende moeten de Vrijzinnige Lutherschen nog meer voor hunne rechten strijden, waar de orthodoxie deze niet wil erkennen. Het oude ideaal der vrijzinnige om elkan der in een nieuw verband buiten de grenzen der kerkgenootschappen te vinden is nog niet verwezenlijkt. In afwachting daarvan zijn de Vrijzinnige Lutherschen op hun eigen Kerkgenootschap aangewezen, terwijl het Hoofdbestuur middelen zal overwegen die het mogelijk maken ook eens naar het Noorden te kunnen gaan. Ds. Schade van Westrum redacteur van „Ons Blad" deed daarover vervolgens eenige mededeelingen, waaruit bleek dat het met deze uitgave goed gaat. De' medewerking is goed het aantal abonné's neemt gestadig toe evenals het aantal advertenties. Naar aanleiding hiervan werd de vergade ring voor de vraag gesteld of men R.-Kath. adverteerders moest weren. Bij zitten en op staan weTd besloten alle andersdenkenden gelegenheid tot advertceren te geven. Hierna verkreeg onze stadgenoot de heer A- L. Reimeringer het woord ter inleiding jan het onderwerp: ,,Wat te doen tot verhef- van den eeredienst?" Spr. zeide lang ?^a^zeld te hebben om aan het verzoek van et bestuur te voldoen omdat anderen meer bevoegd in de*zen dan hij daarover een oor deel uil te spreken hadden kunnen worden gevonden. Echter omdat men gaarne ook een leekenoordeel wilde vernemen was hij op den op hem ge'oefenden drang bezweken. In een warm met enthousiasme uitgesproken be toog wees spreker op het voorbeeld van an dere kerkgenootschappen die een veel betere organisatie hebben en de eenheid meer be trachten, terwijl daar de menschen naar de kerk gaan om de kerk en oin er stichting te ontvangen maar niet altijd vooraf vragen of de voorganger wel naar hun zin preekt. Met een aanhaling van Psalm 42 en van het schoone lied van Hugenholtz: ..Daar ruischt uit alle hemelstreken, een zucht, een klacht, een leede. een lied enz." besloot spr. zijn betoog opwekkende tot het bezoek der godsdienstoefeningen. Ds. Wempe zich verheugend over dit echt religieus woord van e'en leek, sprak ook zijn voldoening uit over de strekking van het betoog. Hierna leidde de heer D. G. Hoevers pro ponent bij de Luthersohe Kerk, te 's-Graven- hage de vraag in: ..Waarom toont de jeugd zoo weinig belangstelling voor de Kerk? Deze spreker gaf in hoofdzaak niet de schuld aan de jeugd zelf. Deze is thans niet minder religieus dan vroeger, getuige de godsdien- stge jeugdvereeuigingen buiten de kerk. Naast kritiek op bepaalde punten: als het weinig schoone gezang, te lang gebed, enz. kwam ook principieele kritiek naar voren. De bron van het kwaad legt hierin dat. al is men van orthodox vrijzinnig geworden, de kerk dezelfde is gebleven. De oude wijn past niet in de nieuwe zak ken. De vrijzinnige beweging moet haar toe komst zien, niet in een aanpassen aan het oude verband, maar in het oude ideaal van den Protestantenbond: 't samenkomen in een nieuw verbond, waarin het Vrijzinnig Ghristendom zich zelf kan zijn. Op deze inleiding volgde vooral van de zijde der aanwe'zige predikanten een uitvoe rige gedachtenwisseling, waaruit bleek dat lang niet allen in alle deelen met den in leider instemden, die echter in zijn repliek zijn standpunt handhaafde. Nadat de voorzitter de inleiders had be dankt werd nog bij acclamatie een motie aangenomen, waarin wordt^ geprotesteerd tegen de houding van den Kerkeraad der Evangelische Luthersche gemeente te Utrecht jegens de vrijzinnige leden hunner gemeente. De'ze motie zal door bemiddeling van een bevrienden kerkeraad aan de Algemeene Synode worden gezonden en dit lichaam ver zocht tegen het optreden van den Utrecht- schen Kerkeraad maatregelen te nemen. Hierna werd de zeer geslaagde vergadering gesloten en vereenigden zich de meeste der aanwezigen aan den gemeenschappelijken maaltijd in het café restaurant ..In den Ver gulden Turk". BRONNEN VAN ARBEIDSRECHT. Hedenmiddag heeft mr. A. N. Molenaar te Wassenaar bij den aanvang van zijn les sen als privaat-docent in het arbeidsrecht aaii de Rijks Universiteit alhier een open bare les gehouden in het klein Auditorium der Academie over „Bronnen van Arbeids recht". Spr. ving aan met zijn voldoening er over uit te spreken, dat het hem door het ver trouwen van de juridische faculteit van Curatoren dezer Universiteit en van den Minister van Onderwijs Kunsten en Welen- schappen is vergund geworden in dit oude gebouw, waaraan voor hem zoovele aange name herinneringen verbonden zijn, onder wijs te mogen geven in 't arbeidsrecht. Spr. zeide het mr. M. G. Levenbach gaarna na dat het arbeidsrecht vormt een normaal deel van het recht. Men treft het overal aan, waar de verhouding tusschen ondernemer en arbeider op eeniger'.ei wijze geregeld is, wat mee brengt, dat de studie van het ar beidsrecht niet kan plaatsvinden in afzon dering van het maatschappelijk leven. Spr, betoogde vervolgens dat eenheid van rechtsloon ook op het gebied van het arbeidsrecht niet bestaat. Naast het auto nome arbeidsrecht treffen wij immers aan het heteronome, d. i. in hoofdzaak het door de overheid bezorgde recht. Teneinde dit nader aan te loonen behan delde spT. dan de wijdvertakte bronnen van arbeidsrecht allereerst de arbeidsover eenkomst en in verband daarmede, omdat de overeenkomst in den regel sober van in houd is, de reglementen van arbeid, waar naar de overeenkomst niet zelden verwijst. Individueele arbeidsovereenkomst en re glement hebben in den loop der jaren echter heel wat terrein moeten afstaan aan de collectieve arbeidsovereenkomst, waaraan spr. geruimen tijd wijdde om vervolgens stil te staan bij de rechtspraak om daarna een enkel woord te spreken over een andere bron van het arbeidsrecht de gewoonte, het plaat selijk gebruik. Daarna behandelde hij nog als bronnen van arbeidsrecht de wet. alge meene maatregel van bestuur administra tieve beslissingen. Koninklijk en Ministrieel Besluit, om zijn wandeling langs de bron nen van het arbeidsrecht te eindigen bij den gemeentelijken wetgever en de verdragen die Nederland, ingevolge de op internationale Arbeidsconferehties genomen beslissingen, ratificeert. Spr. besloot met te concludeeren dat het recht der verschillende door hem bespro ken bronnen tenslotte samenstroomt in twee groote arteries, n.l één bevattende het auto nome en één bevattende het heteronome, het in hoofdzaak door de overheid bezorgde arbeidsrecht. VEREEN. VAN OUD-LEERLINGEN VAN HET GENOOTSCHAP M. S. G. 16e algemeene vergadering. Zaterdagavond hield bovengenoemde ver eeniging hare 16e algemeene vergadering in het clublokaal van den „Burcht", onder voorzitterschap van den heer D. van Lith, die met een welkom tot de aanwezigen opende en meedeelde dat de voorzitter, de heer Knotnerus wegens droevige familie omstandigheden niet aanwezig kon zijn. Na voorlezing van de zeer uitvoerige notu len der vorige algemeene vergadering door den secretaris, den heer H. H. Verhulst, die onder dankzegging werden goedgekeurd, bracht de secretaris het jaarverslag uit. Daaruit bleek dat het leven der vereeniging in het verslagjaar 19261927 een kalm ver loop heeft gehad. Het jaarfeest van M. S. G. werd weder feestelijk herdacht. De avond was bijzonder geslaagd. Ter gelegenheid van den gedenkdag van M.S. G. had de vereeniging uit het Fonds een bijdrage van f 100 aan het bestuur van het Genootschap aangeboden voor de inrich ting van een bibliotheek. Het ledental was weder achteruit gegaan en bedroeg op 1 Dec. 1926 198. De oorzaken dat er zich weinig nieuwe leden aanmelden is mede een gevolg hiervan, dat de vereeniging van Malhesianen ook de leden, als zij de school hebben verlaten en dus tot de oud-leerlingen behooren, in de organisatie houdt. Er zijn besprekingen tusschen de bestu ren van beide vereenigingen gaanden en er bestaat goede kans dat deze een voor beide organisaties bevredigend resultaat zullen hebben. Nadat nog eenige besprekingen naar aan leiding van dit verslag waren gehouden, deed de penningmeester, den heer A. A. Schreuder, rekening en verantwoording, het batig saldo van het vorig jaar groot De ontvangsten hebben met inbegrip van f546.52 bedragen f 1096.41. De uitgaven bedroegen in föFaal Y426.77, zoodat dit jaar het batig saldo thans bedraagt f 669.64 en waaruit blijkt, dat de vereenigingskas bij het vorig jaar vergeleken met ruim f 100 is vooruitgegaan. Het bekende Fonds, gesticht om er het Genootschap M. S. G. mee te steu nen is thans f 1275 groot De rekening werd goedgekeurd en de penningmeester gedechargeerd. Tot bestuursleden werden herbenoemd de heeren A. A. Schreuder, D. Arnoldus en C. Nieboer, die zich deze benoeming lieten welgevallen. Tot kasnazieners werdn benoemd de heeTen W. Brouwer, J. N. Bouter en A. Kruit. Het bestuur deed vervolgens eenige mede- deelingen in verband met de bijdrage aan het Genootschap M. S. G. verleden jaar toe gekend, onder beding dat dit bedrag zou strekken voor het inrichten van een biblio theek. Daarvan is nog niets gekomen. De secretaris heeft met het bestuur van M. S. G. geconfereerd en er zijn wel toe zeggingen gedaan maar definitief schijnt nog niets besloten. In afwach'ling van een spoedig definitief antwoord dat het bestuur hoopt te ontvangen stelde het voor voor dit jaar voorloopig slechts f 50 beschikbaar te stellen. Vervolgens ontspon zich een discussie over de verhouding tusschen deze vereeni ging en de vereeniging van Mathesiünen. Het heeft den schijn dat men elkaar becon curreert, wat echter niet het geval is. De beide besturen zijn van goeden wille, zooals de voorzitter opmerkte, om tot een fusie of samensmelting te komen. Wanneer de be sprekingen een vasten vorm hebben aange nomen zal het bestuur een buitengewone algemeene vergadering bijeenroepen en een voorstel aan het oordeel der leden onder werpen. Het zou echter gaarne willen dat de heer Knotnerus daar bij tegenwoordig kan zijn. De vergadering kon zich daarmede ver eenigen. Hierop werd de vergadering geslo ten. VEREENIGING GRONINGEN VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Zaterdagavond werd in de Harmonie waar de Groningsche vlag woei, de jaarver gadering gehouden van de Vereeniging Gro ningen voor Leiden en Omstreken. Na een kort openingswoord van den voor zitter, den heer II. A. Vriend, werden de no tulen onveranderd vastgesteld. Het jaarver slag van den secretaris, den heer J. Bakker, werd onder dankzegging goedgekeurd. Dit verslag kon niet zoo optimistisch luiden als vorige jaren, daar 't ledental is gedaald van 82 tot 66, zij het ook dat het verlies aan werkelijke leden niet zoo ernstig is als deze cijfers aanwijzen. Warm werd aangespoord om nieuwe leden le winnen. Het jaarverslag van den penningmeester den heer H. ten Cate, wees aan ontvangsten aan f 434.10, aan uitgaven f 349.87, zoodat er een voordeelig saldo is van f 84.27 Namens de kascommis9ie rapporteerde de heer S. J. Koopmans. dat alles in prefecte orde was bevonden, weshalve de penning meester onder dankzegging werd gedechar geerd. Namens mevr. P. ten DijkBos werd voorgelezen het verslag van de algemeene vergadering, in Groningen gehouden. In de kascommissie voor de jaren 1928 en 1929 werden benoemd de heeren R. Klunder, S. J. Koopmans en D. van Dijk. De afvaardiging naar de algemeene ver gadering te Utrecht volgend jaar te houden werd aan het bestuur overgelaten. Als voorzitter werd herkozen de heer H. A. Vriend en als bestuurslid mevr. P. ten DijkBos. ~Op 12 en 13 November a.s. zal de ver eeniging haar eerste lustrum vieren.' Dit be looft een feest te worden. Zaterdagsavonds is er cabaret van het gezelschap Herman Stenz; 's Zondagsmiddags is er gelegenheid de vereeniging te complimenteeren en wordt er een thé dansant gegeven, 's Zondags avonds vult de Tooneelclub, bijgestaan door eenige leden, de avond. Alle festiviteiten worden in de Harmonie gehouden. Samengesteld werd een commissie van ontvangst, bestaande uit den heer en mevr. van ICluyve en mevr. MenkhorstSwart, en een commissie van versiering, bestaande uit de heeren De Graaff, Briejer en Trossell en de dames mevr. Ten Cate, H. A. E. Dries- sen en mevr. Veldhuyzen. Na rondvraag en sluiting bleef men nog geruimen tijd gezellig bijeen onder een dansje. 1887 WILLEM VAN DER KAAY 1927. Zaterdag j.l. was het 40 jaar geleden, dat de heer W. van der Kaay als ..jong maatje" in dienst trad bij de sociëteit „Ami- citia", alhier, waar hij thans sedert gerui men tijd als eerste bediende werkzaam is. Reeds in den morgen was hem een bloe menhulde gebracht en tegen 5 uur in den namiddag werd hij met zijn echtgenoote door eenige bestuursleden per auto van zijn woning aan het Noordeinde afgehaald en naar het gebouw aan de Breestraat ge leid, om aldaar de huldiging in ontvangst te nemen van het bestuur en de leden der Sociëteit. In hartelijke, gemoedelijke woorden heeft de voorzitter, de heer Aug. L. Reimeringer, het heugelijke feit herdacht en „Willem" aan het slot zijner toespraak een spaar bankboekje overhandigd, waarop een aardig bedrag was ingeschreven, dat door vele leden van „Amicitia" was bijeengebracht. Het jongste dochtertje van den kastelein vereerde hem met een prachtig rookstel. Hierna werd „Willem" door de aanwe zige leden, den kastelein en collega's gecom plimenteerd. ELECTRISCHE VOORTREINEN. Wegens druk reizigersvervoer en voort durend plaatsgebrek op Zondag in de elcc- trische treinen, heeft de Ned. Spoorwegen met ingang van gisteren eiken Zondag en feestdag gedurende den winterdienst, in de richting AmsterdamHaarlemLeiden Den HaagRotterdam en omgekeerd, zes voortreinen en tusschen AmsterdamHaar lem drie voortreinen laten loopen. De voor treinen zullen uit 5 rijtuigen bestaan, en alléén 2de en 3de klasse wagens hebben. De voortreinen zullen vijf minuten vroeger dan de gewone trein vertrekken. BELASTING-OPHAALDIENST. De zesde afdracht heeft plaats gehad; thans is afgedragen f 10266.36. Het aantal aangeslotenen is gestegen tot 1800. Reeds zijn 2 bodes en een administrateur aange steld moeten worden om de werkzaamheden aan den dienst verbonden, te kunnen ver richten. VERKEERD AANGESLOTEN! Zaterdagmiddag liepen in de Morsch- straat twee rechercheurs te surveilleeren, toen zij werden aangesproken door twee mannen, die hun een paar mud steenkolen te koop aanboden. Daar vermoed werd, dat de brandstoffen van diefstal afkomstig wa ren. gingen de rechercheurs niet op den koop in. maar geleidden de mannen, J. W. W. en H. H. de J., naar het politiebureau. Zaterdag hield de Leidsche afdeeling van het Instituut voor Arbeidersontwikke ling een gezellige bijeenkomst voor leden en donateurs in het „Volksgebouw" aan de Heerengracht. De voorzitter, de vergadering openende, heette de talrijke aanwezigen hartelijk welkom en sprak het vertrouwen uit dat het „Klein Socialistisch Tooneel", hetwelk den avond zou vullen, iets goeds zou geven. Dit vertrouwen is niet be schaamd. Er is hartelijk gelachen om het politiek schimmenspel en de liedjes en kari- «aluren van Ernest Poestkoke. Maar ook is met volle aandacht geluisterd naar en ge noten van goede declamatie en prachtig vioolspel. Werkelijk, een mooie avond en een goede inzet van het komende winter werk. Op Zaterdag en Zondag a.s. wordt te Amsterdam het tweejaarlijksch congres van het Instituut gehouden. De afdeeling Leiden heeft de volgende twee voorstellen inge zonden Het Centraal Bestuur stelle een lijst van sprekers samen, die bereid zijn tegen ver goeding van reis- en evenlyeele verblijf kosten voor de afdeelingen van het Insti tuut een spreekbeurt te vervullen. Het is wenschelijk, dat het Centraal Be stuur de docenten van ieder onderdeel van BINNENLAND. Prof. mr. dr. C. M. A. R. van Roy te Le!- den bij een auto-botsing om het leven ge komen (Stadsnieuws, le Blad). Tusschen Rijswijk en Delft zijn in den nacht van Zaterdag op Zondag twee elec- trische treinen op elkaar geloopen door een verkeerden wisselstand; er zijn zeven ge wonden, die niet in levensgevaar verkeeren (2e Blad). Een beschonwing over de luchtpostverbin- ding met Indiö (Binnenland, 2e Blad). Ingediend ia een wetsontwerp om meer subsidie aan de K. L. M. te geven (Binnen land, 2e Blad). v Vele verkeersongevallen; tal van gewon den (Gemengd, 2e Blad). Te Makassar is een antobns tegen een boom gereden; vier personen werden ge dood (Uit Ned.-Oost-Indië, 2e Blad). De „Postduif" is den terugtocht naar Nederland begonnen (Laatste Berichten, le Blad). BUITENLAND. Industrie-geschillen in Duitschland (Bui tenland, le Blad). De feesten ter eere van het 10-jarig be staan van sovjet-Rusland zijn begonnen (Builenl., le Blad). Nienws uit de vliegwereld (Buitenland en Telegrammen, le Blad). den ontwikkelingsarbeid in een verband vereenigt. Deze verbanden zullen de stof voor cursussen en lezingen ipoeten vast stellen, zooals dat wenschelijk is bij een goed functionneerend en nut afwerpend systeem voor arbeidersontwikkeling. Zoo mogelijk wordt voor iederen tak van weten schap een rapport uitgebracht. Het Centraal Bestuur staat sympathiek tegenover beide voorstellen en zegt nadere uitwerking gaarne te zullen overwegen. Als afgevaardigden naar het congres koos de Leidsche afdeeling de heeren Jac. Tjalsma, G. Eikerbout en M. Eisma. Zaterdagavond ongeveer halféén, toen men den laatsten trein, die uit Utrecht was gekomen, voor den volgenden morgen wilde gereed zetten op het spoor in de richting Utrecht, weigerde de rem, met gevolg, dat de bagagewagen tegen het stootblok botste, waardoor dit in elkander gedrukt werd. De buffer van het stootblok drong in de achter zijde van den bagagewagen, waardoor deze geheel vernield werd. Ook van het zich daarachter bevindende rijtuig le en 2e klasse brak een tiental ruiten en werden de treeplanken ernstig beschadigd. Dr. F. M. T. Böhl, hoogleeraar te Gro ningen, thans benoemd in de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de universiteit alhier om college te. geven in de talen en geschiedenis van Babylonië en Assyrië, hoopt zijn lessen aan te vangen met een inaugureele rede op Woensdag 23 November des middags te 2 uur in het Groot-Audito- rium der Universiteit. Met ingang van 15 Oct. is onze stad genoot de heer G. N. M. P. Verstraaten be noemd tot directeur van de Ned. Waarborg- bank te 's Gravenhage. De heer H. van der Woude, deurwaar der bij het Kantongerecht alhier heeft tegen 1 December a.s. ontslag gevraagd uit zijn functie. Gisteravond heeft het Nieuw Rotter- damsch Tooneel in den Schouwburg een reprise gegeven van „De Scheepsbouwer", tooneelspel in 3 bedrijven van St. John G. Ervine, dat hier vorig seizoen bjj het gouden tooneeljubileum van Frits Tartaud voor de eerste maal is gegeven. Het publiek was slechts matig in aantal, doch heeft vol be langstelling het goede stuk gevolgd en warm geapplaudisseerd. De directie van 's Rijksmuseum van Oudheden deelt ons mede, dat zij zich tot haar leedwezen genoodzaakt ziet. wegens ernstige ongesteldheid van twee der con servatoren. de archaeologische lezingen en museumrondgangen tot het volgend voor jaar uil te stellen. A. H. en H. H. deden bij de politie aangifte van mishandeling door zekeren N.

Leidsch Dagblad | 1927 | | pagina 1